I PROCES TEGEN MOORDENAAR VAN OEKRAINSE POLITICI HEKTREILER „RIJNMOND 11" VLOT VAN STAPEL GELOPEN WOMSIWOR UIT DE POLITIEKE ARENA Expeditiehulp ervaren, betrouwbare en dynamische LABOUR heeft duur betaald voor partij-eenheid VERTEGENWOORDIGER KOOPMAN MAANDAG BEGINT IN KARLSRUHE: Door Russen opgeleide agent meldde zich vrijwillig Steekpartij in Haags café nu opgehelderd Witboek over de Muur Noor verovert gouden ploeg Nu 18 maanden geëist tegen Portugees Lancia Import Nederland N.V. Wassenaar a. MAGAZIJN-HULPEN b. VOLSLAGEN KRACHTEN LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 6 OKTOBER 196Z (Van onze corespondent in Bonn) West-Duitsland, waarlijk niet arm aan opzienbarende processen, is vanaf maandag a.s. opnieuw schouwtoneel van een sensationele rechtszaak. Terecht moet staan in Karlsruhe de 30-jarige Bogdan Stasjinski, vormalig agent van de Russische geheime politie, wegens moord op twee Oekraïnse politici in ballingschap, Lew Rebet en Ste fan Bandera, die resp. in 1957 en 1959 in München op raadselachtige wijze om het leven kwamen. De ware toedracht van beider dood is pas vorig jaar onthuld, nadat Stasjinski op 12 augustus 1961 naar West-Berlijn was gevlucht en zich gemeld had bij de Westduitse politie. Stasjinski vertelde toen en aan vankelijk werd hij nauwelijks geloofd omdat zijn relaas zo uit een detec tive-roman leek te komen dat hij door de Russen zorgvuldig was opge leid tot geheim agent. Stasjinski. af komstig uit Lemberg in de Oekraïne, werd. naar zijn zeggen, hiertoe ge dwongen omdat hij uit een anti-Rus sische familie stamde en omdat hij betrapt was bij een klein vergrijp als spoorwegman. In elk geval werd hij eerst in Oost- Duitsland, later in West-Duitsland opgeleid tot een feilloos Duitsspre kend agent van de communisten. Na de opstand in Hongarije en de om wenteling in Polen van de herfst 1956 kreeg Stasjinski de opdracht de in München levende Oekraïnse po litici Rebet en Bandera te vermoor den. In Mouskou vreesde men name lijk, dat deze twee mannen als leiders van anti-Russische organisaties van Oekraïnse ballingen, de Oekraïnse be volking wellicht tot een soortgelijke opstand tegen de Russische overheer sing zouden weten te bewegen als in Hongarije gebeurd was. Stasjinski voerde zijn opdracht foutloos uit. Zowel Rebet als Bandera doodde hij met een speciaal pistool, dat blauwzuurgas bevatte. Indien dit pistool binnen een halve meter van iemands ademhalingsorganen werd afgeschoten, leidde dat tot een ver lamming, die binnen enige minuten de dood tot gevolg had. Als het blauwzuurgas evenwel na een minuut of tien vervlogen was. kon niemand meer vaststellen, waaraan de overle dene precies gestorven was. Na het volvoeren van deze moord (Van onze correspondent in Bonn) In een witboek over de Muur in Berlijn dat gisteren in Bonn is uit gegeven, somt de Westduitse rege ring op dat minstens 29 mensen door Oostduitse Vopo's bij vluchtpogingen zijn doodgeschoten. Zeker zeven men sen vonden by vluchtpogingen op andere manier de dood. Een ontel baar aantal liep verwondingen op. In totaal is op minstens 358 mensen datdSSch^wijMicWlgSntïï: 5c-hoten slnds de oprichting van de nationale reputatie had verworven als leider van aan Hitler's zijde vech tende Oekraïnse nationalisten, werd Stasjinski in Moskou gedecoreerd met de hoge orde van de Rode Ba nier. Stasjinski's leven nam echter een andere wending nadat hij met de Oostduitse Inge Pohl was getrouwd. Zij overreedde hem met haar naar het Westen te vluchten en toen zich daartoe een mogelijkheid voordeed, gebeurde dat ook In het Westen aangekomen, meldde Stasjinski zich onmiddellijk bij de politie met zijn levensverhaal. Zwijgen erover kon hij niet, want de Russische geheime dienst zou hem dan zeker hebben weten te vinden. Met allerlei details heeft Tasjinski overigens kans gezien de aanvankelijk wat ongelovige poli- tie-autoriteiten ervan te overtuigen dat hij inderdaad de moordenaar van Rebet en Bandera is. Muur op 13 augustus 1961. In dit verband loopt er in de 500 gevallen een onderzoek wegens ver denking van moord, poging tot mooro, doodslag of vrijheidsberoving tegen Oostduitse grenswachters bij het centrale Westduitse Openbare Ministerie in Salzgitter. Sedert 13 augustus 1961 hebben toch nog 12.316 Oostduitsers kans ge zien naar het Westen te vluchten. Sinds die datum werden ook 51.056 voormalige bewoners van Oost-Duits- land geteld, die op het moment van de afgrendeling van Oost-Berlijn in het Westen op bezoek waren en die sindsdien om opneming in vluchte lingenkampen hebben gevraagd. In het witboek wordt voorts ge zegd. dat de Bondsregering de bar barij van de Muur van Ulbricht zonder ophouden zal aanklagen. Het publiceren van dit witboek in het Frans. Engels en Duits is een onder deel van deze actie. (Van onze Londense correspondent) Labours jaarlijks partijcongres in Brighton, dat gisteren is ge ëindigd, is door voorzitter Harold Wilson in zijn slotwoord een historisch congres genoemd en het beste sinds het einde van de oorlog. Hij bedoelde natuurlijk, dat op dit congres, omdat de alge mene verkiezingen angstig dicht genaderd zijn, voor het eerst na n ci~ strijdbijl is begraven en de partij-eenheid is hersteld. I ternationaal denkende, moderne con- j servatieve partij staat thans een sterk nationaal begrensde, ja zelfs chauvinistisch-socialistische Labour- party, die in dit nationalisme het Gemenebest poogt te betrekken, dat daarvan waarschijnlijk niet eens ge diend is. Er ls meer licht gekomen In de steekpartij, die zich zaterdag 29 sep tember heeft afgespeeld In een café aan de Hoefkade in Den Haag. waar bij de zoon van de eigenaresse, de 31-jarige los-werkman G. H. Swart werd gedood. Daarbij waren een va der, drie zoons en nog een vijfde man betrokken. Een van de zoons, heeft namelijk bekend, dat hij na de steekpartij een mes van zijn va der heeft aangenomen, waarbij deze had opgemerkt: „Ik heb er een twee prikken gegeven". De zoon heeft het knipmes in een rioolput langs de Hoefkade gewor pen. Hij heeft de put aan de politie gewezen en inderdaad is het mes er uit tevoorschijn gekomen. Omdat de politie wel vermoedde, dat het mes in een put gegooid zou zijn. waren er in de afgelopen dagen al vijftig put ten leeggezogen. Toen het mes aan de vader (een 53-jarige koopman) getoond werd, bekende deze ermee te hebben gestoken en het daarna aan zijn zoon te hebben gegeven om het te laten verdwijnen. Sorteerproeven met twee speurhon den van de Haagse politie, die gis teren zUn gehouden, hebben ondanks het feit, dat het mes enige dagen in het rioolwater had gelegen, beves tigd, dat het mes door de vader was gehanteerd. Veerigdulzend mensen hebben de donderdag en gisteren by Dronten in Oostelijk Flevoland gehouden wereldploegwedstrijden bijgewoond, waar de 21-jarige blonde boerenzoon Hans O. SylUng uit Noorwegen, we reldkampioen ls geworden. De druk te op het wedstrijdterrein was giste ren overweldigend en de grote ver keersstroom vanuit Kampen naar Dronten, kon nauwelijks worden ver werkt. Toen om tien uur de wedstrijden bij stralend weer begonnen, stroom de nog altijd langzaam een tien ki lometer lange file vanuit Kampen in de richting Dronten. De nieuwe wereldkampioen is on danks zijn nog jeugdige leeftijd, een bekend ploeger. Hij werd viermaal nationaal kampioen van Noorwegen en hij kwam deze keer voor de der de maal uit op de wereldkampioen schappen. In 1960 werd hij in Italië 7de en verleden jaar in Frankrijk derde. Gisteravond werd hem door de mi nister van Landbouw en Visserij mr. V. G. M. MariJnen de gouden ploeg uitgereikt, die een waarde heeft van f 20.000. Deze kostbare trofee is een wisselprijs. Als blijvende herinnering krijgt de kampioen een. miniatuur van deze prijs, eveneens in goud. De tweede prijs, een zilveren bo kaal ging naar de Fin Eero Aalto. De Nederlandse kampioen. Abraham van Dijke uit Wolfhaartsdijk, ein digde als 23ste. .De beste Nederlan der was J. H. Burgers (17de). Men zweeg over de eenzijdige kernontwapening en fluisterde slechts over de nationalisering van I het bedrijfsleven. Twee problemen, welke de partij nog maar kort ge- j leden bijna hebben verscheurd. 1 Omdat de conservatieven het thans in vele opzichten hebben ver bruid, als gevolg van hun onsamen hangende, stagnatie veroorzakende en tot grote sociale spanningen lei dende economische politiek, ziet La bour na elf jaar in de ..wilder nis te hebben vertoefd thans de overwinning aan de horizon, vooral ook omdat de onstuimig groeiende linksradicale liberalen de conserva tieven veel afbreuk hebben gedaan, hoewel zij zelf nauwelijks bij mach te zijn daarvan te profiteren. De „Omzetter" maakte ontvangst van de Duitse tv mogelijk In Deventer is een televisie-experi ment uitgevoerd, dat ontvangst van het tweede Duits televisieprogram ma mogelijk heeft gemaakt. Voor de meeste tv-bezitters in oost en zuld- Nederl. is deze ontvangst mogelijk, maar dan moeten voorzieningen aan- toestel en antenne zijn getroffen. De kosten bedragen dan ongeveer 300 gulden per toestel. De heer F. Kreb- bers te Deventer wil het goedkoper doen. Hij heeft nu enkele dagen een zogenaamde „omzetter" op een hoge graansilo geplaatst, een apparaat dat het tweede Duitse programma op vangt en de frequentie verandert. Hierdoor werd het in twee wijken van de stad mogelijk het tweede Duitse programma goed te ontvan gen, zonder dat er enige verandering aan toestel of antenne nodig was. De kosten van een installatie, waarmede heel Deventer en omge ving zou kunnen worden voorzien, komen volgens de heer Krebbers op ongeveer 2000 gulden. De heer Krebbers was vier jaar geleden in het nieuws met straal- zendertjes, die de ontvangst van tv mogelijk maakten met antennes van hooguit een meter hoogte. Daarmee zou een zeer groot deel van Neder land ook Duitse zenders kunnen op vangen. Een aanvraag om medewer king voor een proefneming op grote schaal, werd door de PTT doorgege ven aan het ministerie van Onder wijs. Kunsten en Wetenschappen. Er wordt een onderzoek naar de moge lijkheden ervan ingesteld. Kennedy over het komende eoncilie Het Witte Huis heeft de tekst van een brief gepubliceerd, die president Kennedy aan de Paus ter gelegen heid van het aanstaande concilie heeft gezonden. De Amerikaanse pre sident zegt in deze brief, dat miljoe nen mensen over de gehele wereld zijn bemoedigd door het fei-t dat op het concilie speciale aandacht aan „ernstige economische en sociale vraagstukken" zal worden gewijd. De president schreef; ..Staande voor ontstellende problemen, die van men selijk oogpunt uit bezien, soms bijna onoplosbaar lijken, schept de mens heid hernieuwd vertrouwen en moed by de gedachte dat de concilievaders \j\j-mjt, ii speciale aandacht zullen schenken VVV 8 verdeeld over aa1 de ernstige economische en so- ciale vraagstukken, die dagelijks partij verkeert daardoor in een voor barige overwinningroes. Afgescheiden van haar program ma mist Labour op enkele uitzonde ringen na. de kopstukken die de kie zers vertrouwen kunnen inboeze men. Van de socialistische vetera nen die nog over zijn, is nog maar een enkeling actief. Het is voor La bour niet gemakkelijk het op te ne men tegen de jonge progressieve vleugel van de conservatieven. Daar bij komt nog, dat Labour haar par tij-eenheid in Brighton duur heeft moeten betalen met een negatieve houding tegenover de Euromarkt. Ook daarom was dit een historische conferentie waarop Labour aller minst trots kan zijn. Er is geen twijfel aan, dat Labour thans groot gevaar loopt zich poli tiek volkomen te isoleren. Het hoogst merkwaardige feit doet zich nL voor, dat Gaitskell Engelands eventuele lidmaatschap van de E.E.G. bestreed met een aantal van de meest ver stokte conservatieve argumenten, welke zelfs een Tory-congres niet meer zou slikken. Tegenover een in toeristenbelasting (Van onze Utrechtse correspondent) Ook in een derde bijeenkomst (na Groningen en Arnhem) is de buiten gewone vergadering van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreem delingenverkeer, die gisteren in Utrecht is gehouden, niet tot een uit spraak kunnen komen of het al of niet gewenst is bij de overheid aan te dringen op het invoeren van een toeristenbelasting. Toen de waarnemend voorzitter, mr. P. M. H. Sassen (Gelderland), tegen vyf uur een peiling wilde doen om te zien, hoe de kaarten lagen hadden reeds zovelen de vergadering verlaten, dat het duidelijk was dat iedere uitspraak een vertekend beeld zou geven. Er werd daarom besloten de notulen van de ver gadering aan de VVV's toe te zenden met een vra genlijst cm aldus het oordeel van het bestuur dezer lichamen te ver nemen. drukken op de lijdende mensheid in bijna alle delen van de wereld, maar vooral in de economische onderont wikkelde landen". Kennedy zegt te hopen, dat de be sluiten van het concilie de zaak van internationale vrede en onderling be grip aanmerkelijk zullen bevorderen. KARDINAAL WYSJINSKI VERTROKKEN De primaat van Polen, kardinaal Wysjinski, is gisteravond per trein naar Rome vertrokken om het con cilie bij te wonen. Hij werd bij het station door meer dan tweeduizend Polen toegejuicht en het duurde vijf minuten voordat de hem bescher mende capucijner monniken de weg naar de trein op het perron voor hem hadden vrijgemaakt. De kardi naal reist met aartsbisschop Barniak van Poznan en een tiental andere bisschoppen in een speciale interna tionale slaapwagen. Voor zijn ver trek zegendê de kardinaal de menig te op het perron. Spanje solidair niet Portugal in V. N. De Spaanse afgevaardigde Don Jo sé Felix de Lequerica heeft gisteren in de Algemene Vergadering der Ver- enigoe Naties te kennen gegeven, dat Spanje VN-maatregelen die even tueel tegen Portugal zullen worden genomen omdat dit land geen acht slaat op anti-koloniale resoluties, niet zal steunen. „Geen enkel land van de Verenig de Naties moet zich bedreigd kun nen voelen met interventie van de organisatie in zijn binnenlandse aangelegenheden", zo zei hij. De Le querica zei. dat Spanje verheugd is over het feit, dat in Afrika vele nieuwe onafhankelijke staten ont staan, maar hij waarschuwde dat ge weld niet de juiste manier is om on afhankelijkheid te verkrijgen. Hij was van mening dat het Russische kolonialisme „veel geraffineerder" is dan de meer bekende vormen ervan, en hij sprak er zijn voldoening over uit dat de meeste Afrikaanse en Azia tische staten de Russische „vleie rijen" hadden afgewezen. Spanje is niet neutraal in het con flict tussen Oost en West, zo zei hij nog. Al het nodige moet volgens hem worden gedaan voor de verdediging van de Westelijke beginselen. (Van onze Haagse correspondent) De delegatie van drie vertegen woordigers van Nieuw-Gulnea, aan gewezen door de nieuw-Guinearaad, bestaande uit de heren Jouwe. Kai- siepo en Womsiwor, is in Nederland. Vermoedelijk zal slechts één van hen op korte termyn naar Nicuw-Guinea teruggaan. Herman Womsowor. Mo gelijk zal Kalsiepo over enige tyd besluiten naar zijn geboortegrond terug te gaan. Van Nicolaas Jouwe wordt gezegd, dat h(j voorlopig niet aan teruggaan denkt. Gisteren ontmoetten we Herman Womsiwor. „Voor mU is er een ein de gekomen aan elke politieke acti viteit", zo zei hij. „Ik heb gedaan wat ik kon om te bereiken, wat naar mijn mening voor ons volk het bes te was. Nu zal ik trachten in econo misch opzicht nuttig te zijn". Deze inleiding bleek echter voor Womsiwor geen reden te zijn om niet meer te spreken over zijn poli tieke activiteiten, waarvan zijn re cente reis naar Amerika als lid van een Nieuw-Guinea-delegatie door de V.N.-vergadering nog het bewijs le verde. Nu wil hij zich tot zyn ecport en import, bosexploitatie, enz. bepalen. „Politiek zijn wij uitgeschakeld, eco nomisch kan ik nog wel ten bate van mijn volk werken". We hebben de heer Womsiwor ook gevraagd of onze mededelingen Juist zijn, dat hij in opdracht van een Amerikaanse groep zich zal geen be zig houden met de exploratie en mo gelijk ook de exploitatie van de bau xiet-voorkomens op Nieuw-Guinea. „Dat zal ik zeker doen en ik heb ook reeds een aanvraag ingediend vooi een groot investeringskapitaal, ongeveer tien miljoen dollar. Ik heb de Amerikanen op het hart gedrukt toch niet te lang te aarzelen met de investeringen, daar zij anders naar mijn vaste overtuiging de kans aan de Russen laten". Een vertegenwoordiger van Womsi- wor's handelsonderneming voor West-Europa en Amerika kwam bin nen Hij vertelde, dat er uit West- Duitsland een aanvrage was binnen gekomen voor een houtleverantie. „Ik ga eerst nog twee dagen naar West-Duitsland. Daarna ongeveer midden volgende week ga ik naar Nieuw-Guinea terug. Later zal ik een bezoek brengen aan Djakarta, waarvoor dr. Soebandrio mij heeft uitgenodigd". Herman Womsiwor zal Nederland verlaten, zoals hij de politiek verlaat. In beide gevallen blijft er plaats voor de vraag: „Zal het voor goed zijn?". Met een enorme klap gistermiddag om even over drie uur de hektreiler Rijnmond II (K.W. 43) bij de tewaterlating van de Scheepsbouwwerf ,,De Dageraad" te Woubrugge voor de eerste keer met het water van de Heimanswetering in aan raking. Even te voren had de echtge note van de Katwijkse reder N. Parlevliet jr. mevrouw P. J. Par- levliet-Schelhaas de doopplech tigheid verricht en het schip een behouden vaart en goede vangst toegewenst. Er bestond voor deze tewater lating grote belangstelling ook al omdat dit de tweede hektreiler is die de Katwijkse rederij in be drijf zal stellen. Tijdens de ln „Het Oude Raedt- huys" gehouden receptie sprak de directeur van de werf. de heer J. H. Boot. zyn voldoening uit over de be drijfsresultaten van de eerste hek- treiwler de Rijnmond I. De snel heid, trekkracht, zeewaardigheid en het tussendeks verwerken van de vis zijn een groot succes gebleken Spreker zei het volste vertrouwen te hebben in dit type visserschepen. Vervolgens bood de heer Boot aan mevrouw Parlevliet als herinnering kwam ,aan door haar verrichte doop plechtigheid een fraai geschenk aan. De reder N. Parlevliet Jr. uitte eveneens zijn voldoening over de uitkomsten met de eerste hektreiw- ler. Al blijft het prijsverschil met de zijtreiwlers nog wel een woordje meespreken bij de nieuwbouw. De besommingen tonen wel aan, dat de aanschaf van een duurdere hektreiw- ler toch wel verantwoord is. De om schakeling van het werk tussendeks heefr de bemanning weinig of geen moeite gekost. De heer Parlevliet besprak voorts het door het ministerie opgestelde Tito naar Rusland De Joegoslavische president maar schalk Tito zal in december met zijn echtgenote ©n andere Joegoslavische leiders in de Sowjet-Unie aankomen om aldaar een vakantie door te bren gen, zo meldt Tass. Premier Chroesjtsjow had Tito enige tijd geleden uitgenodigd een vakantie in de Sowjet-Unie te ko men doorbrengen, „welk aanbod vol gaarne door het Joegoslavische staatshoofd werd aanvaard". Tijdens het 'bezoek van tien dagen, dat de Sowjetrussische president Brezjnew zo Juist aan Joego-Slavië heeft gebracht, werd overeengeko men dat het bezoek ln decemebr zou worden gebracht. Joego-Slavië en de Sowjet-Unie hebben.ten tijde van het bezoek van het Sowjetrussische staatshoofd, een nieuwe, aanvullende handelsovereen komst tot een bedrag van ruim 650 miljoen gulden gesloten. Een jaar en zes maanden gevan genisstraf met aftrek van voorar rest heeft de procureur-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof gis teren geëist tegen een 31-jarige Por tugees Edgar da Silva France, die op 16 april de bemanning van een KLM-vliegtuig door bedreiging met een (alarm)pistool trachtte te bewe gen naar Oost-Berlijn te vliegen. De gebaarde Portugees, die te ken nen gaf uit politieke overwegingen te hebben gehandeld, werkte onge veer een half jaar als bordenwasser in een van de K.L.M.-keukens op Schiphol, waarna hij ontslag nam. De Haarlemse rechtbank veroor deelde hem wegens bedreiging tegen het leven na de maximumeis van twee jaar tot een gevangenisstraf van twee jaar en acht maanden, om dat de rechtbank bewezen achtte dat de Portugees het ten laste ge legde feit tweemaal heeft gepleegd. Van dit vonnis ging hij in hoger be- r0eP- T TJ De procureur-generaal, mr. J. H. Kemper, achtte het rechtbankvon- nis begrijpelijk en de opgelegde straf nauwelijks in verhouding tot de ernst van het feit. Bij het bepalen van de strafmaat (een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest) hield hij evenwel rekening met de volgens de psycholoog dr. Hartsui ker en ook tijdens beide terechtzit tingen duidelijk gebleken verminder de toerekenbaarheid van de ver dachte. „Wellicht is hij helemaal krankzinnig", oordeelde de procureur generaal over de verdachte, die tij dens de zitting voor het Hof twee maal op de grond viel en de indruk wekte, dat hij was flauw gevallen. ..De Rijnmond 11' zorgde bij de eerste kennismaking met de Heimanswetering voor een enor- me waterverplaatsing (Foto Leidsch Dagblad) lijnrapport voor het afschrijven van een vissersschip. Daarin wordt nog steeds gesproken van 15 jaar, deze periode noemde spreker zonder meer veel te lang. Een periode van acht jaar is voor een vissersschip in de ze tijd lang genoeg. Immers onze visserij vloot verandert even snel als de ruimtevaart. De grote fabrieks- visserijschepen. zoals die door de Duitsers, gebruikt worden achtte sprekei voor ons land niet rendabel te maken. Afmetingen De Rijnmond n heeft een lengte van 45.75 meter, een breedte van 8,50 meter en een holte van 4.34 me ter. Het schip wordt uitgerust met een 1200 pk. Deutz motor. Er komt een accommodatie voor 18 man. In het gekoelde visruim is plaats vooq 4300 kisten vis. De snelheid zal on geveer 13 knopen per uur bedragen. Schipper wordt de heer J. Zwaan. Onmiddellijk na de tewaterlating is de klei gelegd voor de bouw van een treiler met de afmeingen 43.50 x 7,30 en 3.80 meter. In dit schip dat voor rekening van de n.v. Dogger in Vlaardingen gebouwd wordt zal een 1000 pk. Deutz-motor worden geplaatst. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Hel- en Boeicop (toez.) A. Breure te Oudshoorn naar Putten (4de pred. pl.) C. van Bart te Ter Aa. die bedankte voo* Krimpen a. d. Lek naar Nieuwer- kerk a. d. IJssel C. Baast te Haaften. CHR. C.EREF. KERKEN Bedankt voor Werkendam P. van Zonneveld te Bennekom. GEREK. GEMEENTEN Tweetal te Rllland-Bath P. Blok te Dlrksland en C. Wisse te Hendrik Ido Ambacht, van dit laatstgenoemde ls beroepen. Beroepen te Glessendam C. Wisse te Hendrik Ido Ambacht, die bedankte voor Rhenen te Paterson (Haledon Ave) (New. Jersey. USA) M. Heer schap te Paterson (Peoples Park) (NeW Jersey. USA) (voorheen te Borssele). die bedankte voor Sheboygan (Wis* consln. USA). BAPTISTEN GEMEENTEN Bedankt voor Deventer W. Veenstra te Musselkanaal. VOOR DIRECT GEVRAAGD Dagelijks van 14.30 tot 17.00 uur, doch 's zaterdags v< 8.0013.00 uur. Afscheidsreceptie Mr. A. F. Visser van IJzendoorn Zoals bekend, is aan mr. A, F. Visser van IJzendoorn te 's-Graven- hage, overeenkomstig zijn verzoek per 1 september JJ. eervol ontslag ver leend als curator van de Leidse Uni versiteit. Deze functie heeft hij se dert april 1946 vervuld, na eerst deel te hebben uitgemaakt van het nog in mei 1945 door het Militaire Gezag in gestelde College van Herstel der Leid se Universiteit. Donderdag 11 oktober om 4.30 uur is er gelegenheid in de receptiekamer van de Academie afscheid van mr Visser van IJzendoorn te nemen. Ook oudere krachten komen in aanmerking. Aanm.: LEIDSCH DAGBLAD N.V., Witte Singel Leiden. vraagt: Leeftijd tussen 16 en 22 jaar. als directe assistenten van de magazijnmeester. Leeftijd23 jaar en ouder. (Bus vanaf station Leiden, stopt achter ons bedrijf.). Sollicitaties: maak het u makkelijk, pak de telefoon en bel: 01751—2545 voor een afspraak. U kunt ook een kort kaartje schrijven aan: LANCIA Import RIJKSSTRAATWEG 340 Nederland N.V. WASSENAAR I Wegens de steeds groeiende vraag naar ome artikelen willen wij ome verkooporganisatie uitbreiden met een voor de verkoop van een artikel behorend tot de abso luut noodzakelijke bedrijfsuitrusting van slagerijen en levensmiddelenbedrijven. De aan te stellen vertegenwoordiger moet bereid zijn om voor ons zeer bekend merk-artikel, waarvoor niette min een harde markt bestaat en waarvoor veel gepio- neerd moet worden, met hart en ziel te werken en moet hoge principes hebben wat eerlijk zakendoen betreft. Aan netto inkomen stellen wij geen grens, die heeft onze vertegenwoordiger zelf in de hand. In ons bedrijf zijn inkomens voor onze vertegenwoor digers van ruim f 50.000.per jaar geen uitzondering. Bij gebleken geschiktheid is opname in ons pensioen fonds mogelijk. Eigenhandig geschreven sollicitaties (niet met ball point) met volledige bijzonderheden worden niet later dan 20 oktober a.s. tegemoet gezien onder no. 73832 bureau van dit blad. Op volstrekte discretie kan worden gerekend.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9