AGENDA Nu loopt mijn motor pas echt lekker! KASTE" TE YEET GEKIBBEL Tot ziens... bij de BP pomp! Doodvonnis in Djakarta Fa. Boekkooi MET EEN ENKEL WOORD fTrfrtfr R°V do onigo echte LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 6 OKTOBER 1962 Advertentie Het moet voor de zelfbewuste pre sident De Gaulle toch wel een verrassing zyn geweest, dat het parlement hem de voet heeft dwars- gezet. Men kent de achtergrond: aan het eind van deze maand, op 28 ok tober, wil de president bij volksstem ming een voorstel tot grondwetswij ziging doen aannemen, dat de mo gelijkheid schept het staatshoofd in het vervolg „rechtstreeks door het volk" te laten kiezen en niet meer door een ongeveer vijftigduizend le den tellend kiescollege. Toen de heer De Gaulle zijn denkbeeld in een boodschap aan de Nationale Verga dering verdedigde, sprak hij over een „schrikwekkende toestand, waar voor het land zich plotseling ge plaatst zag", waarmee hy kennelijk zinspeelde op de aanslagen op zijn leven, welke inderdaad ongewenste gevolgen hadden kunnen hebben. Maar de president vergat gemaks halve, dat hijzelf nog op de „oude manier" aan het bewind is geko men, zodat er weinig reden is om aan te nemen, dat zijn dood een tragische catastrofe zou inleiden. Bovendien is de heer De Gaulle door de notabelen van het kiescollege aangewezen in een periode, toen Frankrijk nog „de zieke man van Europa" was, zoals hy de vroegere toestand zo graag pleegt af te schil deren. Sindsdien is het een land van bloeiende welvaart en evenwichtige rust geworden, vanzelfsprekend ge heel dank zij zijn vastberaden lei ding. Akkoord, de invloed van de president mag men zeker niet on derschatten, aj was het alleen maar omdat hU de strijd in Algerije heeft weten te beëindigen. Maar nu moet de grondwet veranderd worden met het oog op de mogelijkheid, dat hij plotseling kan komen te vallen. Waarom echter dan die verande ring, Juist nu het evenwicht hervon den is? Als een „kaste van kakelen de politici" om de echte gaullis tische stijl te gebruiken in staat is om De Gaulle als president aan te wijzen, wat voor politiek genie moet er dan wel vla een referendum uit de bus komen, een referendum, dat immers volgens de eigen woor den van de president „het meest de mocratische, republikeinse, Franse, heldere, eenvoudige en openhartige middel" is om zijn opvolger te vin den?! Uit het bovenstaande is duidelijk, dat de president en zijn me destanders in hun ijver om het nieuwe wondermiddel van het refe rendum aan te bevelen, hun doel rij kelijk ver voorbijgeschoten zijn. Het Franse Kamerlid, dat tijdens de de batten van donderdag sprak over slinkse wegen" had niethelema al ongelijk. Als de heer De Gaulle, in zijn verontrusting over zijn even tuele opvolging, eerlijk had gezegd, dat hij een uitstekende kandidaat naar voren wilde schuiven, zou dat vermoedelijk wel aanvaard zijn. Nu echter heeft hij het parlement vol ledig willen uitschakelen om zijn favoriet, neen, niet voor te stellen, maar op te dringen. Dank zij een artikel van de socialistische oud-mi- nister van Buitenlandse Zaken. Christian Pineau, weet men nu vrij zeker, wie die favoriete opvolger eigenlijk is: de vroegere kroonpreten dent, de graaf van Parijs. Zij die hem beter kennen, omschrijven de graaf als een „links-georiënteerde li beraal", die in de laatste maanden met enkele belangrijke geheime op drachten door het staatshoofd naar het buitenland werd gezonden. Hoe de president de graaf van Parijs als zijn opvolger zou willen aanwijzen ls niet helemaal duidelijk, al is er wel een aanwijzing. Want niet zo maar iedereen zou zich als kandi daat-president mogen doen inschrij ven al» het ogenblik daartoe geko men zou zijn. De gegadigden zou den namelijk de steun moeten ge nieten van 'n honderdtal leidende fi guren, vooral uit politieke kringen. En daarmee komt de autoritaire aap uit de mouw: de vijftigduizend kies mannen van voorheen zijn geredu ceerd tot een soort ballotage-commis sie van honderd. En dat heet dan „de stem des volks".Het „volk" heeft gekozen Jawel, maar men kan toch van tevoren wel weten, dat, als een zo autocratische figuur als De Gaulle over raadplegen van „het volk" gaat spreken, alle democrati sche boeren terdege op hun kippen moeten passen. Dat hebben ze dan, gelukkig, ook gedaan: het plan voor grondwetswijziging is vrijdagochtend om vyf uur kort en goed verworpen, waarmee de regering-Pompldou werd weggestemd. Natuurlijk kan men vaststellen, dat de partijen moeilijk anders hebben kunnen doen. Hadden zij immers het plan van De Gaulle aamvaard, dan zouden zij het hoofd onder de valbijl hebben gelegd. Er zat dus niet veel ander op dan te genstemmen met alle risico's van dien. Want het is allerminst on denkbaar, dat het volk sinds de Franse Revolutie nog altijd op zoek naar politiek evenwicht niet al leen voor de grondwetswijziging zal stemmen, maar bovendien zijn stem zal geven aan de gaullistische kan didaten. die bij de verkiezing van een nieuwe Kamer niet zullen na laten hun geestverwantschap met „de redder des vaderlands" te onder- Spaans sterretje van 13 jaar in Tierelantijnen (Van onze Hilversumse correspondent) In de Tierenlantijnenultzending van 20 oktober presenteert Tony Schifferstein in zijn show rond An- dré Carrel ook het 13-jarige Spaanse filmsterretje Marisol. Zij speelde in drie films en trad op in de Ed Sul livan Show. De miniatuurdiva zal zingend voor de microfoons komen. Achtereenvolgens krijgt men dan in de volgende Tierelantijnenuitzen dingen Jetty Cantor met haar oude orkest van voor de oorlog, die Guus Oster ontvangt <27 oktober), op 3 november rond de Wama's, Kitty Jansen en een optreden van het ar- tiestenorkest de Roetetoeters, met zang van Rita Reys. Rens van Dorth ontvangt op 10 november pianist Cor de Groot, die met het orkest van Klaas van Beeck de Rhapsody in Blue zal vertolken. De grote ster van de uitzending op 17 november is Mieke Telkamp, die Ko van Dijk heeft uitgenodigd en die samen met Leon Combé een operetteduet zal uit voeren. Voorlopig wordt de rij ge sloten door Peter Piekos, die op 24 november Jean Paulus de Boska bouter Dulieux ontvangt. Advertentie Zweedse naaimachines Moderne Zweedse vormgeving. 7 Typen vanaf ƒ285.-. Vraag demonstratie - het verplicht U tot niets. MEERPOEL Breestr. 171 LEIDEN Mijn rij-domein is de buitenweg. Zo'n 30.000 km per jaar. Maar sinds ik op BP Super Mix 50 rijd, heeft mijn motor er veel meer zin in. 'n Prachtige vinding van BP, die 5 verschillende soorten benzine. Individuele voeding! Dèt heeft iedere motor nodig. U moet het zelf ook eens proberen, welke van de 5 soorten benzine het beste bij UW motor past Een militaire rechtbank heeft nog een doodvonnis uitgesproken op be schuldiging van moord op president Soekarno. Naar aanleiding van de aanslag op 14 mei, die op het leven van dc Indonesische president werd gepleegd zfjn reeds zes personen ge- executeerd. Ook de laatste beschul digde zou lid zijn van de Daroel Islam beweging, die in Indonesië is verboden. VOOR CHEMISCH REINIGEN VERVEN Turkije ls dezer dagen getroffen door een zwaar noodweer, waardoor grote overstromingen zijn ontstaan. In de (Aziatische) provincie Canakkale zouden dertig mensen zijn omgekomen In Bursa zijn tweehonderd huizen ernstig beschadigd. Daar zouden min stens vijf slachtoffers geteld zijn. Paul van Vliet deed goed werk (Van onze t.v.-medewerker) De nieuwe formule, die wil, dat op de vrijdagavond amusement, maar niet te zwaar, moet worden gebracht, was AVRO's kompas, behalve in „Flits". Laat ons daarmee dan maar eens beginnen. Mr. Cityplanner werd door Paul van Vliet flink aan de tand gevoeld, niet zozeer over de actuele vraag of er nu één van de Haagse stations moet worden gerooid, maar meer over aspecten en doelstellingen van de ste- debouw, die van zo specialistische aard zijn, dat een coördinator opzijn plaats is. Met name werden nogal harde noten gekraakt over de ver keerssituatie, die zoveel slachtoffers eist, per jaar evenveel als de ramp Onderhoud tussen Kennedv en Brandt J De burgemeester van West-Berlijn, Willy Brandt heeft gisteren in bet Witte Huis een onderhoud van een uur met president Kennedy gehad. Brandt, die zich na het gesprek zeer voldaan betoonde, verklaarde tegenover verslaggevers onder meer dat de president bet „waarschijnlijk" had geacht, dat de Sowjetrussische premier en partijleider Choesjtejow tegen eind november in New York zou zijn. om bijeenkomsten van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties bij te wonen. Brandt zei ook dat Kennedy hem een „hartverwarmende beschrijving had gegeven van hetgeen Berlijn voor de VJS. betekent". Hij gaf uiting aan zijn volledige vertrouwen in de belofte der Verenigde Staten, dat zij West-BerlUn zullen verdedigen. Willy Brandt zei ook dat, de toe stand in West-Berlijn goed is. .,De economische toestand is gezond en het moreel der Westberlijners is hoog", verklaarde hij Hij voegde hieraan toe: „De op richting van de Muur heeft de stem ming onder de Oostberlijners nadelig beïnvloed. Zjj gevoelen zich ongeluk kig onder de maatregelen, die hun communistische overheersers nemen", aldus de Westberlünse burgemeester Brandt. Advertentie CHEMISCHE WASSERIJ ln Zeeland. Tegenover een waterloop kundig laboratorium dient een ver- keersstroomkundig laboratorium te worden ingericht. Onze stadgenoot, Paul van Vliet, die zich (nog) een bescheiden rol zag toebedeeld, deed zfjn werk goed. Ernst en ln toom gehouden door humor wis selden elkaar prettig af, kortom h(j leek uit het goede hout gesneden. De andere hoofdschotel werd ge vormd door „Music Hall", met veel routine (en veel geld) op zwakke teksten gebouwd, maar met vaart ge bracht. De show werd over de nogal populaire boeg gegooid, maar toonde van tyd tot tyd toch ook ruggegraat, zoals in het werk van Alain Barrière en in het ballet, waarvan vooral het hoofdnummer ons bekoorde, dankzy ook het persoonlijk aandeel van Car- den, die zijn Londense meiskes goed in de hand bleek te hebben. Geopend werd met „Rooster" door ons in maanden niet aanschouwd en een flinke tegenvaller opleverend. We moeten nog afwachten of Higgins wat wordt, maar het zal wel in hoofd zaak uitdraaien op een forse kritiek op „the American way of life". Dat zit er tenminste dik in. We hebben er geen bezwaar tegen, want van de Britse traditie is nog wel wat te le ren op verschillend gebied. De uit zending als totaliteit bood in ieder geval veel afwisseling. Schout hij nacht Reeser command, oefensmahleel V Schout-bij-nacht L. E. H. Reeser zal, blijkens een bekendmaking van de Marinevoorlichtingsdienst, op een nader te bepalen tydstip na terug keer uit Nieuw-Guinea worden be last met het bevel over oefensmal deel V dat na terugkeer van de ma rineschepen uit Nieuw-Guinea we derom ln de vaart zal komen. Commandeur A. van Es zal, na het commando over smaldeel V te hebben overgedragen, belast worden m,et de functie van plaatsvervangend vlagofficier materieel. Commandeur H. M. van den Wall Bake is bestemd om te zyner tijd de functie van Marine-attache Washington, tevens liaison officier by Saclant (geallieerd opperbevel Atlantische Oceaan) te gaan vervul len. Hij zal in zijn huidige functie van commandant smaldeel I wor den afgelost door kapitein ter zee A. J. Marcus. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 14.05 Voor de Jeugd. 15.00 Pia norecital: moderne muz. (gr 15.30 Selecties uit de Nederlandse versie van van de musical My fair Lady (gr) 16.00 Als de dag van gisteren, klankb. 16.30 Lichte orkestmuz. en zangsol. 17 00 V d. Jeugd. 17.15 Gouden Platenkablnet. 17.30 Boekbespreking, 17 40 Instru mentaal Octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Corte Metten: licht progr. 18.50 Praatje v. politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 De Oelewappers, licht progr. 20.00 Pop. klass. grammo- foonmuz. 20.50 Lichtbaken, lezing. 21.00 Tierelantijnen: gevar, progr. 22 00 Gram. muz. 22.20 22.30 Nws. 22 40 WIJ lulden de zondag ln, reli gieus progr. 23.00 Nieuwe klassieke gram.platen. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. VARA: 14.20 Radio Jazzclub. 14.50 Socialisme voor studenten: een kleine revolutie, toespraak. 15.05 Lichte gevar. muz. 16.55 Boekbespr. 17.15 Licht vo caal-Instrument. ensemble. 17.30 Act. 18 00 Nws en commentaar .18.20 Ope rafragmenten. 19.00 Artistieke staal kaart .VPRO: 19.30 Op de helling: ge sprek over heroriëntatie der kerken. 19 45 Planorecital: moderne muziek. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Oude en nieuwe dansen. 20.40 Speclallteltentheatergevar. pro gramma. 21.35 Socialistisch commen taar. 21.50 Lichte gram.muz. 22.10 Het Parelsnoer, hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Babysitten: licht progr. 23.10 Dans- orkst en zangsol. 23.40 Lichte gram.- muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 15.00 Verhalen van Dickens: 2. David en zijn Moeder, film, 15.25 Afrikaanse dansen. 15.45 Jazzmuz. 16.10 Dier ln 't vizier: programma over die ren. 16.35 Lassie, de Schotse herders hond I. tv-fllm. 17.00 Voor de kin deren. 17.35 Film. 19.30 Muziek voor u: amusementsmuz. en zangsol. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Plan de Champagne: tewaterlating van de za terdagavondplannen .20.45 O. kijk mij nou. muz. komedie. 22.40 Morgen ls het zondag. NTS: Eurovisie: 23.00- 23.40 Reportage van de Horse of the Year Show te Londen. VOOR ZONDAG 7 OKTOBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzlcht. 8 15 Klassiek en modern orgelconcert. 8.30 Morgendienst. 9.15 Klassieke gram mofoonmuziek .9.55 Inleiding hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Romantisch Klas sieke muziek (gr.). 12.05 Klein be raad. vragen en antwoorden .12.15 Me- lodlen-Cascade. 12.50 Buitenlandse commentaar. 13.00 Nws. 13.05 De stemvork, een opera-programma met toelichting. 13.45 De kerk ln Duitsland lezing. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Strijkkwartet: Moderne Amerikaanse muziek (gr.(. 15.15 Verzoekprogram ma. 15.55 De kerk zljt GIJ. lezing. 16.00 Sport. 16.30 Gezongen Rozenkrans. IKOR: 17.00 Blijf zitten waar Je zit, radio drlve-ln voor Jonge mensen. 17.15 Zingt het voorbedachte lied: koorzang. 17.45 Mensen, lezing. 18.00 Het Geladen Schip: kritieken. 18 30 De kerk aan het werk. actualiteiten van het kerkelijk erf. 18.45 Waar blijft het Wilde Ganzen-geld?, praatje. NCRV: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Vocaal ensemble. 19.30 De Open baring aan Johannes, lezing. KRO 19.45 Nws. 20.00 Bouboulou. hoorsp 20.40 Licht strhkensemble (gr.). 21.0C Klassiek planokwintet. 21.30 Wisse- wassen licht program. 21.50 Lichte koorzang .22.20 Concilie Jour naal. 22 30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Moderne kamermuziek (gr.). 23.20 Grammofoonmuzlek. 23.55-24.00 Nws. Hilversum IL 298 m. VARA: 8.00 Nieuws. Socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, ge varieerd programma. 9.45 Geestelijk leven .toespraak .VPRO: 10.00 Voor de kinderen. IKOR: 10.30 Nederlands Her vormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11.45 Flitsen: nieuws van eigen erf. AVRO: 12.00 Operette muziek (gr 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuzlek. 13.20 Op de plaats rust!, varleera pre krachten ___r orkest en solist: klassieke muziek. 15.05 Licht Instrumentaal kwintet. 15.30 Gehoord, gezien, gelezen: maandelijks kunstsymposion. 16.00 Licht orkest m. zangsollste. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Het herlevende liberale Jodendom lezing. 17,15 Stad en land, gesprek. VARA: 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws sportuitslagen en sportjournaal. 1830 Salonorkest met zangsolist. 19.00 BIJ nader Inzien. Journalistenforum. 19.40 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Zing met ons mee. 20.30 Voor dracht. 20.45 Licht ensemble. 21.00 Paul Vlaanderen en het Margo-Myste- rle. hoorspel. 21.45 Groten van het concertpodium (gr.). 22.05 Had U toen De 73-Jarlge K. Sterk uit Gouda ls om het leven gekomen door een val van de trap ln zijn kosthuis. De man werd zwaar gewond naar het Iterson ziekenhuis te Gouda vervoerd BINNENLAND Bij K B. van 3 oktober 1962 ls benoemd tot secretaris van de Raad van State. mr. A. J Hagen. Hij ls de opvolger van dr Stelllnga. die onlangs tot Ud van de Raad benoemd werd. De benoeming van de heer Hagen ls 1 oktober Ingegaan. Mr. Hagen ls sinds 1945 werkzaam bij de Raad van State, laatstelijk als raadadviseur. In 1940 voltooide hij zijn studie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Tijdens de oorlogs jaren was hij onder andere ln de ad vocatuur werkzaam. strepen. In dat geval zou het een dubbele overwinning worden: één voor president De Gaulle en de an dere voor 't gaullisme. En zo'n over winning voor het gaullisme moet men zeker vrezen, als de andere par tijen er niet in slagen hun onder linge kibbelpartijen althans voor de ze gelegenheid bij te leggen. En te genover het dreigend gevaar van ver nietiging der democratie zijn de ver schillen, hoe groot en belangrijk op zichzelf ook, niet meer dan onbe duidend geharrewar. Intussen heeft de heer De Gaulle met aftreden ge dreigd als hij zijn zin niet krijgt. Gaat hij ook heen als wél het refe rendum maar niet de verkiezing in zijn voordeel uitvalt? Want ook dat is mogelijk: de Fransen mogen dan een tekort hebben aan gevoel voor politiek evenwicht, aan zin voor po litieke humor ontbreekt het hun niet helemaal. De mogelijkheden zijn dus nog vele. Hoe dit avontuur voor Frankrijk zal aflopen is moeilijk te voorspellen. Het is in elk geval een gezond teken, dat de „wauwelende parlementariërs" zich te rechter tyd tegen het autocratisch gevaar heb ben durven keren. En dan ls verder de beslissing bij het volk, het échte volk, niet de „honderd notabelen", die netjes in de pas lopen! De afdeling verdovende middelen van de Amsterdamse centrale recher che heeft een 24-jarlge uit Schotland afkomstige drukker en een 21-Jarlg Londens meisje aangehouden. Op een kamer aan de Weteringschans, die zy voor een paar dagen hadden gehuurd, werden ln een kast drie plastic-zakjes met ln totaal 500 gram Indische hen nep oftewel marihuana gevonden. Het I tweetal zwierf zonder aanwysbare mid delen van bestaan Europa door. Op een particulier overpad bij Ny-1 kerk ls gisteravond een man met een OL'DE VEST TEL. 24214 IIAARL.STR. 42A - TEL. 21797 handkar tegen de trein Amersfoort Zwolle opgelopen. Hij werd gei moest naar een ziekenhuis in Amers foort worden gebracht. De trein kreeg 20 minuten vertraging. Gistermiddag ls de 63-Jarlge me vrouw C. uit Aken op een Zebrapad ln de Tentstraat aangereden door een bestelwagen uit Maastricht. De vrouw werd enkele meters meegesleept. Zwaar gewond werd zij ln een zieken huis opgenomen, waar zy later ls overleden Gistermiddag ls op de Cornells Koningstraat te Oosterbeek een ander- halfjarig meisje door een bestelauto overreden. Terwijl de vader met de be stuurder stond te praten, kroop het kindje onder de auto. Bij het wegrij den zijn de wielen over haar heen gegaan Met ernstig letsel werd het kind ln de Irenekllniek te Arnhem gebracht, waar het later ls overleden. BUITENLAND Carlos Munlz, voormalig Argen- I tyns ambassadeur ln Brazilië, ls tot minister van Buitenlandse Zaken be noemd De post was vakant sedert de machtsstrijd veertien dagen geleden. Dr. Rodolio Martinez ls opvolger van Carlos Adrogue als minister van Bin nenlandse Zaken. Hij heeft deze func tie al eerder bekleed. Tweeëndertig Afrikaanse en Azia tische landen hebben gisteren een ontwerp-resolutie by de beheerschaps- commlssle van de Verenigde Naties in gediend waarin verzocht wordt het verbod op de Zuldrhodeslsche ZAPU- partlj (Zimbabwe Afrikaanse Volks unie) onmiddellijk op te heffen en de leider van deze party, Nkomo. onmid dellijk volledige bewegingsvrijheid te geven. Claude Pelntre, een lid van de OAS, dat ln Algiers de advocaat Pop- fle heeft vermoord, ls donderdagavond 1. ,ln Pary» gearresteerd. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Leldsche Schouwburg: Chr. Toneel groep „Imperium": „De Goedhartige Bulderbast", 8 uur nm. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen, 4.30 en 6.30 uur nm. Rest. Royal. Volle Evangelie-zending. Spr. evang. J. Zyistra (H.A.). 10 uur voorm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Films: over de mens en zyn cultuur, en over pottenbakkery. De film wordt ingeleid door de heer H. R. van Hee keren. 2.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. Steensohuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur voorm. MAANDAG. De Doelen: Leid se Amateur Foto grafenvereniging. 8 uur nam. Restaurant v. d. Heijden: Aandeel- houdersverg. N.V. Leldse Bouwmy. 4,30 uur nam. St.-Antonlusclubhuls: Selsklp „Frys- lftn". Mare Tetman en Jarlch de Vries met „Omke Doeke komt ut 'e hoeke". 8 uur nam. Steenschuur 6: Splrltlsch Genoot schap. 8 uur nam. Steenstraat la: Excursie Ned. Ver. van Hulsvrouwen naar tentoonstelling „Naar wyder horizon" .2.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): L.K.K. „Voor Allen". Solisten H. Krebbers en Theo Olof. 8 uur nam. Deze week zyn bij Malkanglrl ln Zuid-Orissa, India, negen mensen door tygers gedood. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport ln beeld .VARA. 20.30 Improvi saties: lichte muziek. 20.55 De wereld van vandaag, politieke lezing. 21 05 Morsdood, tv-spel. 22.15-22 35 Gezond gezin, documentair programma. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S programma voor de strijd- .14.00 Radlophilharmonisch 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Sportuitslagen en mededelingen. 23.00 Klassieke grammofoonmuzlek. 23,25 Licht orkest. 23.55-24.00 Nieuws. RADIO BLOEMENDAAL. 9.30 uur: ds. G. Toornvliet. 11 uur: ds G. Toornvliet. - uitzending dienst voor belangstellenden. 3.15 uur: Kln- derdlenst. 4 uur: ds. P. N. Kruyswijk. 12.10 Kritieken. 12 55 Weerbericht 13.00 Nws, 13.10 Klankbeeld. 13 40 Brleven-beantwoordlng. 14 00 Wenken voor de tuin 14.30 BBC Symfonle-ork. en solisten: klassieke muz. In de pau ze: 15.12-15.23 Lezing. 16.15 Fllmkro- nlek 16.45 Grammofoonmuz. 17.00 Hoorspel. 17 35 Bijbelverhaal. 17 55 Weerbericht. 18.00 Nieuws. 18.45 Lich te orkestmuziek. 19.30 Brief uit Ame rika. 19 45 Godsdienstig programma. 20 25 Liefdadigheldsoproep .20.30 Hoor spel. 21.30 Zangrecital: Franse liede ren. 22.00 Nieuws. 22.10 Literaire dis cussie .22.50 Epiloog 22.59 Weerber. 23 00 Nws 23 02-23.35 Pianorecital: klassieke muziek. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en "247 ni. 12.00 Verzoekprogramma. 1330 Ge varieerde muziek. 14.00 Gevarieerd programma .14.30 Liedjes. 15.00 Fllm- kronlek. 16.00 Populaire muziek en nieuwe grammofoonplaten. 17.00 Grammofoonmuz met commentaar 13.00 Vocaal en Instrumentaal ensem ble. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Nieuws. 19 35 Gevar. muz. 20.30 Godsdienstige samenzang. 21.00 Populaire grammo foonmuzlek. 22.00 Lichte muziek. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muziek (vervolg). 23.30 Amusementsmuziek 23.50 Avond gebeden .23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutsrher Rundfunk. 309 m. 12.00 Amusementsmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Lichte orkestmuziek. 14.30 Volks muziek. 15.00 Gevar. muziek. 16.45 Dansmuz. 18.15 Orkest, koor en zang- solist. 1845 Zangrecital. 19.00 Nieuws 20 00 Populair concert. 21.45 Nws. 22 15 Hoorspel. 22 50 Dansmuz. 23.30 Lichte muziek. 24.00 Nws. 0.15 Jazzmuziek. I.00 Weerber. en gevar muziek. Frankrl|k 3. 280 en 235 ni. 1200 Nws. 12.10 Orkestconcert: mo derne muziek. 13.40 Hoorspel. 15 45 Chllperlc. opera-buffa 17.45 Orkest- concert: klassieke muziek. 19.30 Viool recital. 20.15 Hoorspel. 21.30 Heden daagse kamermuz 23.00 Grammofoon muzlek .23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 en 48 4 in. 324 m.: 12.00 Nws 12 03 Lichte gram mofoonmuzlek. 12 30 Weerbericht. 12 33 Amusementsorke-t. 12.50 Programma overzicht 13.00 Nws. 13.15 Voor de sol daten. 14 00 Opera- en Belcanto-con cert. 15.30 Sportprogramma. (Om 17.00 Nws). 18.00 Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 1830 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nws. 19.30 Lichte grammofoonmuzlek. 20.00 Die Czardas- fürstln, operette .21.25 Lichte grammo foonmuzlek .22.00 Nws, 22.15 Lichte grammofoonmuzlek. 22.30 Cabaretpro gramma .23.00 Nws. 23.05 Gevar. gram mofoonmuzlek. 23.55-24 00 Nws 484 m.: 13 00 Nws. 13.15 Gevar. mu ziek en sportberichten .17.00 Nws. 17.45 Holland Festival 1962: Omroeporkest van Nederland en solisten: klassieke muziek. 18 45 Grammofoonmuzlek. 19.30 Nws 20.00 Gevar. muziek. 21.25 Muzikale en poëtische uitzending. 22 00 Wereldnieuws. 22 15 Cabaretprogram ma. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 8 OKTOBER. Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berlch- ten. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassieke Kamermuziek (gr.). 7.35 Sportuitsla gen van zaterdag. 7.45 Vandaag: ra diokrant. 8.00 Nws. 8 15 Gewyde mu ziek (opn). 8.30 Lichte grammofoon muzlek. 9 00 Voor de zieken. 9.35 Wa terstanden. 9 40 Voor de vrouw. 10.10 Moderne muziek (gr.). 10.20 Rondom het Woord: theologische etherleergang. II.05 Cello en plano: moderne muziek. 11.35 Lichte gramofoonmuzlek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelin gen ten behoeve van land- en tuin bouw. 12.33 Licht Instrumentaal kwar tet. 12.55 Morgen zyn er weer kin derpostzegels, praatje. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Licht gram mofoonmuzlek. 14 05 Schoolradio. 14.35 Kamermuziek uit Tsjecho-Slowaklje (gr). 15.35 Russische volksliederen igr.). 15.45 Lichte grammofoonmuzlek. 16.00 Bijbeloverdenklng. 16.30 Twee violen en klavecimbel: klassieke muz. 16.50 Marsmuziek (gr.) 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de Jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuz. 17.40 Beurs berichten. 17.45 Regeringsuitzending: Suriname exposeert ln Amsterdam, door W .S. B. Klooster. NCRV: 1800 Populaire orgelbespe ling. 18.30 Met band en plaat voor u paraat. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Grammofoonmuz. voor de teen agers. 19.30 Vandaag, radiokrant. 19.60 Licht ensemble. 20.10 Radlophilharmo nisch Ork. klassieke muziek. 21.15 Canon van een lnkykhuls. klankschets. 21.35 Hammondorgelspel )gr.). 22.00 Volk en staat, parlementair commen taar. 22.15 Pianorecital: klassieke mu ziek. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Uit de boekerij. 23.05 Klas sieke grammofoonmuzlek. 23.40 Licht orkest (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7 20 Lichte grammofoon muzlek. 8.00 Nieuws. 8.15 Programma- verzicht. 18.20 Lichte grammofoonmu zlek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Oude muziek (gr.). 9.40 Morgen- wydlng. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor ae kleuters. 11.00 Voor de huls- vrouw. 12.00 Licht ensemble. 12.30 Me-! dedellngen ten behoeve van land en tuinbouw. 12.33 Voor ons platteland 12.40 Instrument, licht kwintet. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuzlek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Metropole orkest en solist. 14.00 Cello en plano: Oud» en moderne muziek. 14.30 Lichte gram- mofoonmuziek. 14.50 De draad van Ariadne ontrold, hoorspel. 15.16 Klas. sleke grammofoonmuzlek. 16 30 Licht» grammofoonmuzlek. 16.45 Perseus en Andromeda, hoorspel. 17.15 Lichte grammofoonmuz. 17.30 Licht ensem ble. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18 15 Politieke lezing. 18.25 Van voor en door amateurs. Openbaar kunstbezit. lezing. Operamuziek (gr). 19.56 Pianorecital!' (gr klassieke muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 De Radloscoop. 22.30 Nieuws en mededelingen 72 40 Actualiteiten. 23.0C Jazzmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. jg. lezing. .18 50 C 1900 J VI GRAMMOFOONPLATEN PROGRAMMA DRAADOMROEP. Over de 4« iyn van 18 tot 20 uur 1. Ludwlg van Beethoven. 1. Sym»1 phonle nr. 6 ln F gr. t. op. 68 („fas- ja torale" of Herinnering aan het land-, j leven). Allegro ma non troppo. (Aan- .0 gename gevoelens, opgewekt by d«l Ijj aankomst op het land). Andante molto' 1 mos so. (Scene by de beek). ALlegro qi (Vrolijk samenzijn der landlieden) AilegTO (Onweer, storm). Allegretto! (Herderslied, vrolijke, dankbare ge voelens na de storm». Concertgebouw Orkest o.l.v. Erioh Klelber 2. Ouverture Die Welhe des Haus-! ses op. 124. Phllharmonlscn Orkest van Berlijn o.l.v. Paul van Kempen. II. Robert Schumann. 1. Concert voor plano en orkest in a kl. t. op 54, Allegro affettuoso. Intermezzo. Ani- mato grazioso. Allegro vivace. Monique Haas. plano. Phllharmonlsch Orkest van Berlijn o.l.v. Eugen Jochum. 2. Sympnonle nr. 4 ln d kl. t. op. 120. Zlemllch langsam. lebhaft. Ro- manee, zlemlloh langsam. Scherzo, leb haft, Langsam. lebhaft. Filharmonisch Orkest van Beriyn o.l.v. Wilhelm Furt- whngler. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Huckleberry Hound, te kenfilm. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Zendtijd politieke partyen: CH. U. 20.30 Zoals de vis het ziet, docu mentaire film. 20.40-22.30 De avontu ren van Don Juan, speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S j Orkeatconcert: Klassieke en m derne muziek. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nieuws. 13.10 Grammofoonmuzlek met commentaar 13.40 Schoolradio. 15.00 Hoorspel. 16 30 Programma voor oudere luisteraars. 17.00 Voor de Jeugd 17.55 Weerbericht. 18.00 Nieuws. 1815 In the South-East. regionaal programma. 19.00 Amerikaanse volksliederen. 19.30 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 20.30 Hoorspel. 22.00 Nieuws en berich ten. 22 45 Pianorecital. 22.59 Weerbe- richt. 23 00 Nieuws. 23.02 Voordracht, 23.15-23.35 Klassieke Kamermuziek. Engeland, BBC Light Progrnmme, 1500 en 247 m. 12.00 Populaire grammofoonmuzlek. 12.31 Gevarieerde muziek. 13.31 Lichte muziek. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Dansmuziek. 15 31 Muziek by he twerk. 16.15 The Dale» dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.35 Grammofoonmuzlek voor de Jeugd. 17.00 Gevarieerd programma. 17.31 Ge varieerde muziek en berichten. 18.33 Sportoverzlcht, 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en Journaal. 19.31 Hoorspel, 20.00 Gevarieerd programma. 20.31 Licht programma. 21.00 Hersengvmnas- I tlek. 21.31 Gevarieerde muziek. 22.30 i Nieuws, sport en actualiteiten. 22.41 Ta mi,—lal/ OO RH O A AA VlAiinr. Jazzmuziek. 23.55 -24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte orkestmuziek. 13.00 Nws., 13,15 Populaire orkestmuz. 14.15 ballet muziek. 15.15 Planoduo. 16.00 Nleuws.| grammofoonplaten. 17.45 Gevarieerd •orkest en zangsollste: Moderne muziek. 21.45 Nieuws. 22.15 Jazzmuzle 23.00 Gevarieerde grammofoonmuzlek, 24.00 Nieuws. 0.20 Moderne operette muziek. 1.00 Weerbericht en gevarieer de muziek. Frankryk 3. 280 en 235 ni. 12.00 Nieuws. 12.10 Orkestconcert, moderne en klassieke muziek .14.30 Ge wyde muziek. 15.00 Pianorecital. 16.30 Moderne orkestmuziek voor de Jeugd. 16,00 Nieuwe grammofoonplaten. 18.05 Kamermuziek. 19.00 Nieuws. 20.00 Or kestconcert: klassieke en moderne mu ziek. 22.25 Grammofoonmuzlek. 23 10 Kassleke kamermuziek. 23.35 Klassieke grammofoonmuz. 23.53-24.00 Nieuw». Brusse 324 en 484 m. 324: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte gram mofoonmuzlek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Landbouwkronlek. 12.42 Lichte gram mofoonmuzlek. 12.50 Beursberichten, 13.00 Nws. 13.15 Amusementsmuz, 14.00 Schoolradio. 15.45 Lichte gram mofoonmuzlek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.1 Zangrecltal. 17.30 Omroeporkest: amu sementsmuziek. 17.45 Franse les. 18.00 Protestantse uitzending. 18.15 Klassiek pianorecital. 18.28 Paardesportberlchten 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Radio- kroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 In en om de opera. 20.00 Moderne orkestmuz. 20.30 Voor de Jeugd. 21.00 Die Mün- chener Jazztage 1962: Jazzmuz. 22.00 Nieuws. 22.15 Populaire Volksmuziek. 22.35 De zeven kunsten. 22.55 Nieuws. 23.00-23.15 Voor de zeelleden. 484 m.: 12.30 Gevarieerd programma. 14.18 Omroeporkest van Nederland en soliste: Moderne muziek. 15.03 Licht» grammofoonmuzlek. 16.08 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Omroepsymfonle-or- kest en soll6t: Werken van Belgische componisten. 18.45 Kamermuziek. 19.30 Nieuws. 21.15 Hoorspel. 22.00 Wereld- Nieuws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. I Acad. Ziekenhuis (Aula): Uitreiking Landstelner-onderscheldlngen aan do- nores Bloedtransfusiedienst Rode Kruis 8 uur nam. Hogewoerd 175. Dlenstvergaderlng I van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Rest. Royal, Volle Evangelie-zending. Spr. evang. J. v. d. Berg. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): K. en O.- fllmstudlekrlng. "A nous la Uberté" van René Clalr. 8 uur nam. Vroom en Dreesmann: Najaarsmode shows te 10.30 uur voorm. en 2.304 uur nam. WOENSDAG Beestenmarkt; Openlucht-samen komst Volle Evengellezendin«u 7.45 uur nam. Herengracht 82: Jaarverg. Ver. „Pro Juventute Rynland". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. DONDERDAG Stadszaal (grote zaal): K. en O. Re sidentie-orkest o.l.y. Willem van Ot- terloo. Solist Gary Graffman. 8 uur nam. Hogewoerd 175. Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Feestavond Leld sche Ziekenkas. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezaal: (Vrouwenkerksteeg 12): Tentoonstelling van schilderyen en tekeningen van G. de Wit 2-5 en 7-9 uur nm. (tot 8 oktober). De Lakenn&l: Dag 10-4 uur zondag 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling van werk stukken „Kind en kleur" van Leldse school voor aeethetlsche vorming. (Tot 29 oktober). Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Jean-Paul Vroom. Werkdagen 10- 5 uur; zond. 1-5 uur (tot 29 oktober). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. i Viluv.to y voor mensen die kwaliteit verlangen Ryksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wyder horizon" Werkd 10 tot 5 uur; 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober) Ryksmuseum van Oudheden: Dage- lyks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Madame Sans Gêne. (14 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rev: „Sergeant van het Vreemdelin genlegioen". (14 Jr). Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. zond. 2.30, 4.45. 7.15 9.15 uur; donderdagcyclus „Venus en nerts". Casino: „De misdaad was bijna vol maakt". (18 Jr). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Riflf 1 ln Amsterdam". (14 Ir). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luvor: „Marco Polo". (18 Jr). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Studio: „De smaak van honing". (18 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Astra-theater - Wassenaar'. Vrydag 8 uur. zaterdag 7 en 9.15 uur „Eddie op leven en dood". (14 Jaar). Zondag 7 en 9.15 uur. maandag en woens dag 8 uur „Het komplot". (14 Jaar). Donderdag 8 uur „Lola". (18 Jaar). Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „De clown van circus Kro ne". A.l.) Weekeindedlenst der tandartsen. Voor spoedgevallen neemt waar tand arts D. Ph. U. van Wlckevoort Crom- melin. Tel. 50468 Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Van Drlesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend De Oegstgeester Apotheek. Wilhelm! napark 8. tel. 53274 is 's zond opend van 12-13 uur. zondags ge- Zondagsdienst der hulsartsen Voor spoedgevallen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Van Leeuwen (v. d. Brandeler- kade. tel. 20412), Van Leeuwen (Haag- weg. tel. 26509). Pleiter, tel. 31337. H. Jasperse. tel. 24961 en Coutlnho, tel. 52363. Te Oegstgeest dokter J. B. Hugen- holtz, tel. 51390. B(j geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2