eidenaar zonder geld ocht links en rechts Overdracht in IS.-Guinea heeft plaats zonder enig ceremonieel ,Geen beroepsboksen op televisiescherm [ware schuld Eervol ontslag gouverneur dr. Platteel Ruim 70 etagewoiiiiigen aan de Burmanlaan te Wassenaar Kwart eeuw bij bedrijf Haagse politie houdt inbreker en vrouwelijke eollega aan BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1962 Van J' 7 Ik— per week jn trouwdiner van duizend gulden niet het enige, dat een 51-jarige azynbediende uit Leiden in de le zes maanden van dit jaar niet betaald. Op zijn krediet stonden er nog fietsen, een stofzuiger, een erapparaat, kleding (f479,-), een tyzer, rookartikelen, bier (ruim 0,-) en nog veel meer. man verdiende f78,- per week. ifficier bij de Haagse Rechtbank vanmorgen tien maanden ge- ;enisstraf met aftrek en drie nden voorwaardelijk tegen hem. »t was allemaal begonnen toen de een weduwe, moeder van acht eren, ontmoette, waarmee hij e trouwen. „Hij wilde een gefor- erde indruk maken", zei de of- ,Maar het huwelijk, dat volg- werd een afschuwelijk viasco". is en recht kocht de man op af- ling. Hij schatte zijn schulden [3.500,-. bpen-Deiirdienst in Gehoorzaal tndagmorgen wordt in de boven- van de Stadsgehoorzaal weer bijeenkomst gehouden, onder lei- van dr. P. L. Schoonheim. uit- ide in het kader van het Open r werk van de Leidse Hervormde ïeent e. ydens de vorige bijeenkomst be- noordde dr. P. L. Schoonheim een ig over de aardbevingsramp in in hoeverre valt dit te rijmen geloof? De discussie hierover in een kring, worden voortgezet, p deze wijze tracht Open Deur- li zoveel mogelijk ieder met raad daad te helpen. ok a.s. zondagmorgen is hiervoor genheid. inny Godthelp uit Alphen, die ls eerder veel succes oogstte met r zang, wil nu enkele gedeelten „Eilas" en de „Messiah" zingen, wordt begeleid door een groepje zeven jongeren, die spontaan medewerking hiervoor hebben geboden. r. Schoonheim zal een schets ge- van het leven en het werk van jrofeet Elia, onder de titel: Macht geeft U geen antwoord". ifscheid ds. J. de Wit van wijkgemeente adat maandagavond reeds de iewerkers van ds. J. de Wit af- eid hadden genomen deden dit eravond eveneens in het ge- w Rehoboth de gemeenteleden de hervormde Rembrandtwijk. heer F. L. Servaas, die ook nu het rd voerde, nam het vele pastorale ic van ds. De Wit, daarin trouw Ijde gestaan door zijn echtgenote, ier de loep. Spreker wekte de bewoners op om in deze vaca- i-tijd trouw op hun post te blij- Het gaat om God en het evan- e en niet om een bepaalde pre- Namens de wijkgemeente mdag werd het geschenk van de Iewerkers aangeboden over- idigde de heer Servaas een pla- atlas, waaraan in de loop van de nd nog enkele geschenken werden gevoegd. Een film en dia's, welke betrekking hadden op het werk dr. Bijlefeld onder de islam den deze avond ter afwisseling toond. Geschenken en hulde voor een jubilerende vuurwerkmaker Ie heer P. Harteveld werd gister- md in de koffiekamer van Den rcht gehuldigd voor het feit, dat 40 jaar in dienst was bU de fa. )e heer Van Well, directeur van fa. Kat sprak zijn waardering uit de plichtsbetrachting en de er van de jubilaris gedurende al veertig jaren, die hij in dienst van firma had doorgebracht als vuur- kmaker. De directeur bood de r Hartevelt een enveloppe mejt loud aan. Namens de Maatschappij ir Handel en Nijverheid werd de lilaris het vererend getuigschrift gouden draagpenning van de atschappij aangeboden. Uit han- van de heer Bilderdijk ontving heer Hartevelt een polshorloge na ns de leden van de personeelsver- leing. Tot slot sprak de jubilaris nrden van dank over de vele vrien- lijke woorden en geschenken. Jubileum schoolhoofd D. Voortman In verband met het feit, dat het iandag 1 oktober veertig jaar ge len is, dat de heer D. Voortman. ans hoofd van de Prof. Van der Ulo-school aan de Van den idelerkade. zijn onderwijsloop- aanvaardde, wordt er die dag n 5 tot 7 uur in het schoolgebouw n receptie gehouden. Na het offi- ile gedeelte van deze receptie be- lat er voor ouders gelegenheid tot zichtiging van het nieuwe school- Hbuw. „Wel heel erg aan de lage kant", zei de president voorzichtig. De man wilde de schuld met f20,- per week afbetalen. Het psychiatrisch rapport achtte de magazijnbediende debiel en ver minderd toerekeningsvatbaar voor wat hfj had gedaan. Psychhiatrisch toezicht zou zeer gewenst zijn De verdediger vroeg zich af. hoe het mo gelijk was, dat zoveel winkeliers de magazijnbediende steeds maar kre diet hadden gegeven. Hij drong aan op een korte vrijheidsstraf. Aclit maanden voor melkbezorger Veertien dagen geleden verklaarde de 23-jarige melkbezorger De K. uit Leiden voor de rechtbank in Den Haag, dat hij „er juist mee wilde ophouden", toen hij terechtstond voor een insluiping in Leiden. „Een loze kreet", vond de officier en eiste tien maanden met aftrek. De rechter deed wat van de straf af, maar vond het toch kennelijk ook geen steekhoudende bewering, getui ge de uitspraak vanmorgen: acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De melkbezorger was in het laatst van mei een woning aan de Ryns- burgerweg binnengeslopen en had zich erop beroepen, dat hij een por temonnee in de woonkamer had la ten liggen. Bij K.b. van 25 september 1962 is aan de heer dr. P. J. Platteel met ingang van 1 oktober eervol ontslag verleend uit het. ambt van gouver neur van Nederlands Nieuw-Guinea, onder dankbetuiging voor de gewich tige diensten, die door hem onder moeilijke omstandigheden in dat ambt zijn bewezen. Tubergen, ongeveer f 115 000 verduis terde. De berouwvolle, nog niet eer der veroordeelde verdachte, die na een voortreffelijke staat van dienst, in 1955 bij de motorenhandel in dienst trad en f 18.000 per jaar ver- Vanochtend heeft hij een laatste i diende, kon geen verklaring geven bijeenkomst gehouden met de vele Voor zijn knoeierijen. Hij meende in persvertegenwoordigers, die voor de een roes te hebben geleefd, overdracht van het bestuur uit vele van het verduisterde geld, dat landen naar Nieuw-Guinea waren ge- j waarschijnlijk meer was dan de glo reisd. Aan de vooravond van zijn ver- - trek naar Nederland zei de heer Platteel in de afgelopen weken een nauwe en goede samenwerking met de V.N.-functionarissen te hebben ge had. Hij was ervan overtuigd dat het interimbestuur zijn taak uiterst se rieus zal opnemen en zich uitermate I bewust is van zijn verantwoordelijk heid voor land en volk. „Een overgang als deze zou natuur lijk nergens ter wereld onopgemerkt voorbij kunnen gaan", zei de gouver neur. „En dus zullen zich hier ook wel enige moeilijkheden kunnen voor doen". Vooreen knoeiende boekhouder: 2V2 jr. Conform de eis heeft de Amster damse rechtbank vanochtend een ge vangenisstraf van 2% jaar met aftrek van voorarrest opgelegd aan een 54- jarige boekhouder-kassier uit Baarn, die van 1957 tot 1961 ten nadele van zijn Amsterdamse werkgever, de im- §H PU oo_, port handel van motoren Snel en Van Iewyn Gelpke heeft gisteren devour- „de uitvoering van de overdracht frv.i fii vor nis. zjttershamer officieel ovregedragen moeilijk zal zijn zonder de hulp van aan het Papoealid .intoon .Wes1.11. Indonesië, omdat de periode zo kort De Nederlandse voorzitter van de heeft gisteren bij zijn terugkeer uit Nieuw-Gulnearaad, mr. J H. F. Sol- |New York in Djakarta gezegd, dat die door de Koningin is benoemd tot \oorzitter, nadat een aantal Papoea- is". Er worden maatregelen geno men om het hoofd te bieden aan Tijdvragen-bijeenkomst in Oud-Poelgeest In het oecumenisch georiënteerde vormingscentrum „Oud-Poelgeest" wordt op 6 en 7 oktober a.s. een tyd- vragen-weekeinde gehouden met als thema: „Atoomtijdperk, fantoom of perspectief?". Is het atoomtijdperk wezenlijk an ders dan andere tijdperken? Welke gedachten en beelden, welke denk beelden roept de term atoomtijdperk bij ons op? Dit zijn enkele van de vragen die het thema van de bij eenkomst oproepen. Inleiders zijn dr. H. Nauta uit Amsterdam, die zal spreken over het onderwerp: „Kern energie een zaak met perspectief' en de Leidse hoogleraar dr. C. A. van Peursen, die zal spreken over: „Het wereldbeeld nu (cleair)". De leiding van de bijeenkomst is in handen van de vormingsleider in Oud-Poelgeest, ir. W. H. Dekker. baal getaxeerde f 115.000 bleef geen cent over. De boekhouder leefde al die jaren samen met zijn vrouw in dure hotels en gaf als een soort goed heertje veel geld uit in nachtclubs. Hij had een bepaalde tegenzin om naar zijn pas nieuw gemeubileerde villa in Baarn terug te keren. Van onrust onder de bevolking had hy echter niets gemerkt, en het ka rakter van de Papoea's kennende zei hij, dat de bevolking in de komende tijd de vele veranderingen rustig zal aanzien. De heer J. Rengelink. programma commissaris van de Nederlandse Te levisie Stichting heeft gisteravond verklaard, waarom men in het jour naal van woensdagavond geen stukje kon zien van de bokswedstrijd om het wereldkampioenschap zwaarge wicht. „Wij zenden geen beroepsbok sen uit" zo zei hij. „Omdat hierbij de kans te groot is, dat men iemand ziet doodgeslagen worden. Ik heb zelf eens zo'n uitzending meegemaakt. Voor het amateurisme is er wel plaats op het scherm", aldus de heer Rengelink. De heer Rengelink gaf toe, dat vier avonden misdaadfilms op het scherm «zaterdag, zondag, maandag, dins dag), nogal wat veel kon zijn en dat men beter een andere film voor Mai- gret top dinsdag) had kunnen ne men. Hij zei tevens, dat het Neder landse televisiestichingprogramma in het verleden weieens teveel en te vaak op de sport was afgestemd. Na 1 oktober zou men wel merken, dat in dit opzicht een en ander ver anderd is. Zo zal de NTS b.v. de symfonieconcerten van de AVRO uitzenden en een operette van de KRO. Met de schooltelevisie is het wel een beetje „stilstaan op de plaats". Eerst zullen er t.v.-toestellen in de scholen moeten komen, als er onlustgevoelens zijn bij de Neder landse kijker naar de Hilversumse programma's ls het alleen maar te verklaren in de omstandigheid, dat ons land slechts één net heeft, aldus de heer Rengelink. De kijker kan nu namelijk niet kiezen. Op de ope ningsdag van het Concilie in Rome zal de televisie van half negen tot twaalf uur uitzenden in de ochtend uren. De heer Rengelink zei dit. toen zonder enig officieel vertoon de Ne derlandse Televisie-Stichting haar nieuwe barakken in Hilversum in gebruik nam. Achter de twee NTS-villa's aan de Emmastraat is gewoekerd met grondoppervlakte. Er is voor 2600 vierkante meter volgebouwd. De Ne derlandse Televisie Stichting heeft daartoe van de gemeente Hilversum een tijdelijke bouwvergunning gekre gen. leden van de Raad daartoe een adres moeilijkheden, die zich zouden kun- liad ingediend. De heer Meseth is nen voordoen een protestantse onder» yzer. die voor het district Sarmi in de Raad De Guatemalaan José Rolz Bennet I heeft in een radiorede gezegd, dat hy was gekozen. Hij verklaarde zich hoopte, dat de ambtsnaren, wier aanwezigheid is vereist, op Nieuw- Guinea zullen blyven. Voorts zal een zo groot mogelijk aantal Papoea's in technische en bestuursfuncties wor den tewerkgesteld. Hij zei, dat voor de overbiyvende vacatures reeds een beroep is gedaan op Indonesië. Ra- dio-Makassar riep naar aanleiding van deze verklaring reeds om, dat VN vliegtuigen binnenkort Indonesi sche ambtenaren in groten getale naar Nieuw-Guinea zuilen orengen. dp regering in Hongkong is bereid toelating van Chinezen uit westelijk Nieuw-Guinea toe te staan, wanneer deze personen familieleden in de ko lonie hebben. Hij zei dit in ant woord op een vraag over de positie van ruim zestig Chinezen in Hollan- dia. die Nederlandse papieren hebben en dit zouden willen vertrekken. bereid „te proberen zijn moeilijke taak naar zijn beste welen te vol brengen". Venvacht wordt, dat de Nederlandse leden van de Nieuw- Guinearaad zeer spoedig hun ontslag zullen indienen. Van de 125 man Pakistaanse troe pen, die dezer dagen in Biak zijn aangekomen, zijn er gisteren onge veer vijftig doorgereisd naar Hollan- dia. Vandaag is weer een groep Pa kistani gearriveerd. Voorlopig is nog slechts een gedeelte naar Hollandia overgebracht, maar spoedig zullen anderen naar Kaimana. Sorong en FakFak worden vervoerd Inmiddels is een groep waarnemers (Nederlan ders. Indonesiërs en VN) uit Hollan dia naar Merauke gevlogen o..: een onderzoek in te stellen naar de Indo nesische beschuldigingen, dat de Ne derlanders aan Papoea's wapens heb ben verstrekt om te gebruiken by eventuele moeilijkheden na 1 oktober. Tekort De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Soebandrio, getrokken door de verandering van de situatie „enorm goed hebben door staan Hy zei. dat de troepen op het ogenblik in Nieuw-Guinea nog steeds hun taak nauwgezet uitoefenen, maar zich tegelijkertyd gereedmaken om t( vertrekken. De opperbevelheb ber van de strydkrachten in Nieuw- Guinea deelde voorts mede. dat op 1 oktober geen enkel militair cere monieel de overdracht aan de VN zal benadrukken. Maandagochtend zullen overal in plaats van het rood-wit- blauw de blauwe VN-vlaggen worden gehesen, behalve in de Nederlandse kampementen, waar gewoon de drie kleur blijft wapperen. De Eindhovense militair Gerard Kooy (22) is in de Marinekazerne van Hollandia gedood, toen hij in aanraking kwam met elektrische stroom Medische hulp was snel ter plaatse, maar mocht niet meer baten. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. Geen ceremonie Schout-by-nacht Reeser heeft verklaard, dat de Nederlandse troe pen de morele wissel, die op hen is De politie hield de auto aan in de Vos ir. Tuinstraat, omdat de wagen al een paar maal die avond en nacht in de binnenstad was gezien. De bestuurder had geen rijbewijs en in de auto stonden een metalen kist en twee tassen met gereedschap. Na aanhouding bekenden zij niet minder dan zeven Inbraken: in de Burgemeester en wethouders van 1 Wassenaar hebben de gemeenteraad een gewijzigd voorstel doen toeko men betreffende de bouw van 72 etagewoningen aan de Burmanlaan door G. van der Kuil's Bouw- en Aannemingsbedrijf. Indertijd werd besloten aan deze N.V. stukken grond aan de Ter Weerlaan, de Twickel- straat en de Burmanlaan te verko pen voor de bouw van in totaal 208 huurwoningen. De 136 woningen aan de Ter Weerlaan en de Twickelstraat zijn intussen voltooid en bewoond, tweeenzeventig ervan zijn verhuurd aan Wassenaarse gegadigden, 64 wo ningen zijn ter beschikking gesteld aan de afdeling huisvesting van het departement van Defensie. Aangezien het voor 1962 vastge stelde contingent premiewoningen op niet meer dan 25 werd bepaald, kon met de bouw van de 72 overige hui zen aan de Burmanlaan niet worden begonnen. Intussen heeft de ge meente een extra contingent voor 23 woningen verkregen. Van de 72 wo ningen die door de N.V. van der Kuil worden gebouwd, zullen er 48 premie woningen zijn, die verhuurd zullen worden aan door Wassenaar erkende gegadigden tegen een huurprijs van niet hoger dan f 95.gemiddeld per maand. De 24 overige woningen zul len vrij mogen worden verhuurd of verkocht. Aan de raad wordt voor gesteld de indertijd aan de N.V. van der Kuil gestelde voorwaarde in deze zin te wyzigen. Winkels Aan de raad wordt voorgesteld aan N. M. van Rooyen jr te Wassenaar een stuk grond van 1550 ca, gelegen aan de Ter Weerlaan te verkopen voor de prijs van f 60 per ca. Op deze grond zullen worden gebouwd 5 win kels met elk een bovenwoning en ver der 6 garages. Woonwagenkamp Burgemeester en wethouders vra gen de gemeenteraad een krediet van f27.800voor het aanbrengen van een aantal verbeteringen aan het woonwagenkamp aan de Ruigelaan. Dit kamp wordt gemiddeld door 4 tot 9 woonwagens bezocht: 4 woon wagens staan er vrijwel permanent. De verbeteringen die B en W willen zien aangebracht zyn: het verharden van het gehele terrein, het aanbren gen van een snelgroeiende beplan ting als bescherming tegen de wind in het open poldergebied, het op trekken van betonschuttingen, het verbeteren van de bestaande vuil- stortbak en het maken van een tweede bak, het verbeteren van de toiletten, het bouwen van een afge dekt loodsje, dat als washok gebruikt kan worden en het plaatsen van een tweede lichtmast. Ifficiële publikatie verkeer Burgemeester en Wethouders van iden brengen ter openbare kennis, t de Telderskade. voorzover gelegen ssen de Boshulzerkade en de Chur- illlaan, alsmede de Van der Bran- lerkade met ingang van heden voor duur der bestratingswerkzaamheden n afgesloten voor het verkeer met le voertuigen, rij- en trekdieren en in belde richtingen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN geboren Martinus Dirk. zn van J. A. Brug- ans en A r Starrenburg; Ronny. 1 van J. A. E. Bokma en J. P. Aben; abrlela Marieken. dr van F. H. Hui- fegts n en A. A Aaltsz; Helena Pa- icia, dr van C. Sweris en T. de Vries; 'illem Simon, zn van W. Harteveld en Boonstra; Rudolf Johannes, zn van J. Ha kc en S. v. d. Boon; Eli- Jbeth Petronella Maria, dr van G. 'hlllppo cn A. Raaljmakers. OVERLEDEN L. A. Mennes. 77 jr. man; M. Ver geters, 44 Jr. e v. C. van der Veeken; van Norel. Sfi 1r. vrouw. LEIDERDORP M. van WINKEL hartelijk gehuldigd De heer M. van Winkel is giste ren tijdens de personeelsavond van de firma Van der Velden en De Jong gehuldigd met zyn 40-jarig ju bileum. De heer Van der Velden roemde bij deze gelegenneid de rui me mate van plichtsbetrachting, die de jubilaris in de achter hem liggen de jaren heeft getoond. De heer De Jone, die „slechts" veertien jaar met de heer Van Winkel had samenge werkt. memoreerde de werklust en de precisie, waarmee de jubilaris de hem opgedragen taken verrichtte. Namens de firma overhandigde hij een enveloppe met inhoud. De Chr. Aannemersbond uit Lei den was vertegenwoordigd door de neei C. Meerburg, die de prettige samenwerking met de jubilaris in herinnering bracht. Namens de col lega's bood de heer L. Kranenburg een enveloppe met inhoud aan. Me vrouw Van Winkel omving bloemen OEGSTGEEST de heer R. P. Sprey slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht cum laude voor het doctoraal examen wis kunde. VOORSCHOTEN Vijftigste jubileum In verband met zijn zilveren ju bileum bij de firma Englebert is de heer W. A. J. de Vos een grootse huldiging ten deel gevallen. Met vrouw, zoon en schoondochter werd hij in het kantoor ontvangen waar hij namens de directie werd toe gesproken door de heren L. J. H. en H. P. V. Englebert. Ook de heren L. W. Coers, namens de personeels vereniging en de heren D. Syperda, oud-manager van de firma en tevens degene, die zich 25 jaar geleden by- zonder voor de aanstelling van de jubilaris heeft beijverd, spraken zeer waarderende woorden. Dc heer de Vos, die werd geroemd om zijn goede kijk op technische mogelijkheden, begon zijn loopbaan by dc afdeling bedryfsauto's. Van daar werd hij overgeplaatst naar de nieuw opgerichte servicedienst afde ling werkplaatsen aan de Dobbeweg. Telkens als een nieuwe afdeling were opgericht, werd de heer de Vos daarin met een leidinggevende func tie belast, wel een bewijs hoe zyn vakmanschap door zyn superieuren wordt gewaardeerd. Vele cadeaus en bloemen werden gisteren aangeboden en het gezellig samenzijn na de officiële huldiging vormde een waardig sluitstuk voor deze voor de jubilaris en zyn familie zo belangrijke dag. Dit jubileum was tevens het vyf tigste jubileum, dat by de firma Englebert sinds de oprichting, nu 65 jaar geleden, werd gevierd. Rechtsgeding woonruimte De eigenaar van de woning Pep pellaan 2a, de heer E. W. Schallen berg, heeft de voorzitter van het col lege van burgemeester en wethou ders gedagvaard voor de kantonrech ter in Leiden, ten einde te trachten een uitspraak te verkrijgen, waarby last wordt gegeven de vordering van de woonruimte in het genoemde peiceel. gedaan bij besluit van 2 sep tember 1954, op te heffen. B en W. hebben daarover advies ingewonnen by mr. M. C. de Graaf en stellen voor dit verweer te voe ren Gekoppeld aan dit voorstel hebben B. en W. de raad verzocht zodanige maat.egelen te nemen, dat in het vervolg door B. en W. besloten kan wore en een rechtsgeding te voeren, zonder daarvoor een raadsbesluit te moeit n afwachten. Dit is vooral van belang, omdat na het raadsbesluit door Gedeputeer de Staten nog goedkeuring aan een dergelijke besluit gegeven moet wor den Wel stellen B. en W. dat voor iede re procedure, zowel in eerste aanleg als I11 beroep, vooraf een rechtskun dig advies gevraagd zal worden en dat zi, niet tot een procedure zullen overgaan als dat in het advies wordt ontraden. De raad zal in alle gevallen zo snel mogelijk in kennis gesteld wor den van de genomen stappen. Grote aardappel Op een volkstuin in het complex Adegeest heeft de heer J. P. Onder water, Leidsweg 359, een zeer bijzon dere aardappel geoogst, n.l. een ex emplaar van 1800 gram. Naar wij van (landbouw 1-deskundige zijde verna men. is dit wel een zeer bijzonder groot exemplaar, hoewel dit jaar meer grote exemplaren gerooid wor den. Bijna vier pond is echter wel als een record te beschouwen. Aan de zelfde struik zaten hier nog 8 grote (hoewel wat minder in omvang» aardappels. De cursussen van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO, die steeds in het Gezondheidscentrum zijn gehouden, worden van nu af in de Vlietschool aan de Prof. Einsteinlaan gegeven. Het Gezondheidscentrum gaf te wei nig oefenruimte. Doordat er in de Vlietschool meer ruimte is, kan de cursusgroep nog uitgebreid worden. (Van onze Haagse correspondent) De Haagse politie hield in de nacht van maandag op dinsdag een auto aan, waarin een 21-jarige machinist en een 20-jarig meisje, die samen op het inbrekerspad waren. Het meisje had, gekleed in spijkerbroek en jack. al meegewerkt aan zeker vier inbraken. WARMOND RAADSAGENDA De raad komt dinsdag 2 oktober in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende pun ten vermeld: Aankoop van grond van A. M. Beu- gelsdyk, gelegen in het uitbreidings plan „Oost" ten behoeve van de volkshuisvesting. Verhoging van de huren van diverse gemeente-eigen dommen. Benoeming van de leden van de commissie van advies als be doeld in de woonruimtewet 1947. WASSENAAR POLITIE VRAAGT INLICHTINGEN Dinsdagmiddag kort na 5 uur heeft zich op de secundaire rijweg langs de Ryksstraatweg ter hoogte van de Maaldrift een aanrijding voorgedaan, waarover de verkeerspolitie gaarne nadere inlichtingen van getuigen zou willen ontvangen. In de heg tussen de hoofdrijbaan en de secundaire weg wachtte een Katwijker om te voet de secundaire weg over te ste ken naar een koffietent langs deze weg. Uit de richting Leiden nader den enkele bromfietsers. Een van hen, 'n inwoner van Wassenaar die op de betonnen rand aan de uiterste rech terkant van de weg reed kwam in aanraking met de voetganger. Het gevolg was dat de bromfietser, de voetganger en nog enkele bromfiet sers kwamen te vallen. De brom fietser liep een hersenschudding op. De overige bromfietsers hebben hun karretje opgeraapt en zijn doorgereden. De verkeerspolitie ver zoekt hen, zich met haar in verbin ding te stellen voor het geven van inlichtingen. AUTOMOBILISTE IN SLOOT GESLINGERD Een personenauto, bestuurd door een 30-jarige vrouw, is gistermorgen op de Ryksstraatweg aan het slippen geraakt, over de heg tussen de hoofd weg en de secundaire weg geschoten en tot stilstand gekomen langs deze weg, terwijl de bestuurster uit de wagen werd geslingerd en in de sloot langs Zuidwijk belandde. Zij werd door een passerende automobilist uit het water gehaald en moest met ern stige verwondingen naar de St.-Ur- sula kliniek worden overgebracht Nationalisering buitenlandse scheepvaart in EGYPTE Alle scheepvaartondernemingen en bedrijven voor het laden en lossen van schepen in Egypte zyn genati onaliseerd door een besluit van de Egyptische regering, dat gisteren van kracht is geworden. In het de creet wordt bepaald, dat alle onder nemingen van Egyptische, Griekse, Italiaanse, Amerikaanse, Duitse en Britse nationaliteit vooortaan zullen behoren tot één enkele organisatie in de publieke sector. De algemene organisatie voor zeetransport zal voorzien In de kapitalen, die niet klei ner zullen kunnen *Ün dan vijftig procent van het totaal der kapita len die de ondernemingen hebben geleverd. Het besluit treft 37 scheepvaart agentschappen en 70 maatschappij en voor het laden en lossen van schepen en ook drie grote bedrijven voor scheepsreparatie, die in Egyp te werkzaam zijn. Met ingang van de afkondiging van het besluit zijn de Egyptische autoriteiten begonnen met het op maken van de inventaris der gena tionaliseerde ondernemingen. Sedert gistermorgen zijn de kluizen van be doelde bedrijven verzegeld en heb ben de banken opdracht ontvangen de rekeningen van deze onderne mingen tot nader aankondiging ge blokkeerd te houden. r.achi. waarop zij werden aange houden in een drukkery aan de Zuidwal en een daar naast gelegen school (buit een elektrische boor van f160 - en een suede jas> in een ben zinestation te Ryswijk (buit gereed schap), in de nacht van 8 op 9 sep tember in een drogisterij aan de Troelstrakade (buit een scheerappa- raat en geld), in de nacht van 19 op 2G september twee maal aan het Groenewegje (bult gereedschap en In dezelfde nacht in de Zeevaart school te Scheveningen, waar een mi croscoop en een zaag werden buit gemaakt. Het tweetal stal voor een geza menlijke waarde van f2000,-. Nieuwe Russische kernontploffing In het instituut voor geodesie in Stockholm is omstreeks negen uur vanmorgen een kernontploffing in het gebied van Nova Zembla geregis treerd, waarvan de kracht op 30 me gaton wordt geschat. De kernexplosie is de 17de in de huidige reeks Russische proeven die op 5 augustus is begonnen. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS FLAUW Amsterdam, 27 september De hoofdfondsen hebben vanmid dag, na de opleving van gisteren, we derom gevoelig lagere koersen te zien gegeven. Voor Philips, Unilever, Kon. Olie en Hoogovens was de stemming bepaald flauw, echter met geringe omzetten. AKU hield zich in dit mi lieu nog het best. De openingsprys van f 136.60 betekende voor de Phi- lips-aandelen een koersverlies van circa f4.- t.o.v. de voorgaande slot- prijs. Unilever f 2.50 en Kon. Olie f 2.20 lager op resp. f 128.30 en f 138.60. Later werd voor Kon. Olie f 139 be taald. Hoogovens werden op 525 ge adviseerd hetgeen voor dit fonds een koersverlies betekent van 11 punten. De produktiebeperking bij de Dort mund Hörder, in welk bedryf Hoog ovens een belang hebben van ruim 40%, van profielen als gevolg van het verminderen van de orders, zal aan de koersdaling van de Hoogovens wel niet vreemd zijn, aldus de beurs. Het weinig overtuigende herstel dat Wall Street dinsdag te zien heeft ge geven op de flauwe voorgaande dag, werd gisteren gevolgd door forse koersverliezen. Het Dow Jones-ge- middelde voor de industrie-aandelen daalde er circa 10 punten tot 578.48. De Ned. hoofdfondsen werden in de zwakke stemming meegezogen, waar door Philips, Kon. Olie een en Unilever dollar lager sloot. Deze teleurstelling veroorzaakte in Am sterdam gisteravond niet geringe koersdalingen. Ook gedurende de verdere beurs- duur bleef de handel zeer rustig. In de scheepvaartafdeling viel de stem ming zeker niet tegen. Doorelkaar waren de koersen slechts een weinig lager by die van gisteren. Cultures zwak, evenals de Staatsfondsen. In de Amerikaanse afdeling werden certificaten Canadian Oil. na de forse koersstijging van gisteren, we derom iets hoger geadviseerd. De Shell Investment Ltd. dochteronder neming van de Kon./Shellgroep, heeft een eerder uitgebracht bod op de aandelen Canadion Oil ver hoogd. De directie heeft haar aan deelhouders aangeraden het ver hoogde bod te accepteren. Vandaag werden certificaten van 6'jobligaties groot 100 pond ster ling „Imperial Chemical Industries Ltd" geintrocuceerd. De koers werd vastgesteld op 110per certificaat van 100 pond sterling. De belang stelling was zeer groot. Donderdag 27 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. vorige Slotkoers koers v. heden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 sept. Coöp. Groente en Fruitveiling: appelen 20-58, druiven 160, andijvie 34-40, augurken 40-192, pronkbonen 76-102, snijbonen 104-152, stambonen 75-128, kroten 5, ld. ge kookt 35, rodekool 15-22, groenekool 15-21, postelein 43-57, prei 20-32, spi nazie 46-60. spruiten A 60-116, kom kommers 40-100. uien picklers 23.10, ld. drielingen 23.50. ld. middelfijn 23.10, ld mlddelgrof 23.20. waspeen 10-20. winterpeen 15-18, witlof 125-158 per 100 kg. meloenen 50-90, bloemkool A 30-64, knolselderij 20-28. komkommers A 10-46, sla A 5-18.70 per 100 stuks, bospeen 25-38 per 100 bos. BARNEVELD. 27 sept. Coop. Ve- luwse Elervelllng: weekaanv 1.200.000 stuks, waarvan 447.676 in velling wer den gebracht. Handel vlug. Prijzen per 100 stuks; eieren van 46 52 gram f 6.53-8.67. van 52/59 gram 18 79-10.15, van 59/62 gram f 10.23- 10.84, van 62-67 gram f 11.32-12.09. Elervelllng S.B.E.: aanvoer 510.459 stuks, handel vlug. Prijzen per 100 stuks: eieren van 47/53 gram f 6.70-8.71, van 53/59 gram f 8.94-10.07, van 59/62 gram f 10.11- 10.85. van 62/66 gram f 11.02-11.86, eendeëieren van 54/57 gram f 5.20-9.20, van 69/72 gram f 9.62-10.22. Eiermarkt; aanvoer 2.300.000 stuks, handel vlug. Prijzen per 100 stuks: eieren van 61/65 gram f 11.50-12.25, algem prijs f 11.75. kiloprijs fl.90 op basis 62 gr., henneèleren van 44 50 gram f 6-8. kilo prijs f 1.36-1.60. van 51/60 gram f8.50- 11. kiloprijs f 1 67-1.83. Plulmveemarkt: aanvoer 45.000 st„ handel zeer traag. Prijzen in gids per kg): slachtkippen 180-1.00. slachtkul- kens f 1.25-1.50. GOUDA. 27 sept. op ae kaasmarkt te Gouda zijn vandaag 150 partijen kaas aangevoerd, le kwal. noteerde f 2.31-2.38, 2e kwal. f 2.20-2.30 en extra kwal. f2 39-2.62, alles per kg. De han del was kalm. Ned. '58 4% 101A ioiA§ Ned. '59 4% 101A ioiax Ned. '60-1 4% 101A 101A Ned. '60 II 4% 101% 101% Ned '59 4% 99% 99% Ned. '60 4% 99% 99% Ned. '61 4% 99 U 99% Ned. '53 3% 95 A 95% Ned. Gb. obi. 3% 78 Ned. '47 3% 91A 90% Ned. '51 3% 96^ 96% Ned. '53 I-n 3% 94% 94 Ned. '56 3% 93% 93% Ned. '48 3% 8712 87% Ned bel cert 3V4 86x Ned '50 I-II 3% 88% 88% Ned. '54 I-II 3% 89% 89% Ned. '55 I 3y4 90x 89 Ned. '55 II 3% 92 91% Ned. '37 3 91% Ned. G.b. obi. '46 3 92% 92% Ned. dol. In. '47 3 89 89 Ned. Inv. cert. 3 98% 98% S Ned. 62-64 3 99%* 99% Indië *37 3 100 99% Indië *37 A 3 95 A 95%x Ned. won. b.l. '57 6 107% 107 Ned. w.bJ. '58 4% 100A 100 A vorige Slotkoers koers v. heden. 109 91 83% 83 "R 88% 87% 86% 87 83b 83% 81% 81 91% 91% 92% 93% 91% 91% 87 86% 97 97B 86% 86% 103% 104 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 107 106 Ver. HVA-mij. 120% 120y4 AIC.U 360% 355% Deli MU cert. 142* 142 Hoogovens cert. 536 526 Philips gem. bez. 140.60 137.20 Unilever cert. 130.80 128.65 635% 631 Kon. P. (50 ét f20) 140 90 138.10 Holl. Amer. lUn 116% 117% Java China Pak. 130 130 KLM 4950 49 Kon. Ned. St.boot 132% 131% Kon. Paket MU 134 132% Stoom My Ned 131% Nlev Goudr cert 105% 104% v. Ommeren cert 249% 246 Kon Rott Lloyd 124 123 N Scheepsv Unie 120% 120% NIET ACTIVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.leningen A'dam '47 (3Vi>3 Idem 48 (3%). R'dam '52-1 (4%) ld *37 I-n (3%) Van drie kinderen die in de wagen I Z-Holl '55 4%.. zaten werd er één licht gewond. Een onderzoek van de verkeers- Bankwezen politie heeft uitgewezen, dat de auto mobiliste naar links wilde uitwijken I Bb N Gem 58 5V4 om een voor haar rydende auto te Mn'n4 passeren, terwijl achter haar een andere auto naderde, die al aan het inhalen was. Vermoedelijk is de be stuurster van deze laatste auto ge- 1 ,ndustr Obligaties schrokken en is sterk naar rechts uitgeweken. Daarbij is een van dc banden van de auto geklapt en werd I de wagen onbestuurbaar, met het ge- j volg dat de auto al kantelend langs de sp/Mindoiro Hihoort I ld NWB'52 (4y4) BVG rsbr f500 I BVG rsbr -52 94'; 94': 99 94% 212 144 100 94', 94', 98', 212% 145 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12^ A'dam56 I2Vt A'dam '56 II 2\i A'dam'56 Hl 2^ Eindhoven '54 Enschede '54 2Vt Den Haag*52 I2H Idem II 2H R'dam '52 12'L. Idem n 2Vz Idem '57 2V, Utrecht '52 2^.. Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holl. '59 2V* NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f50.-.. Robeco Unitas f50.- Ver.Bez. v 94 f50 Amst. Bank Cultuurbank Holl. Bank U eert. Ned. Handelmij. Rott. Bank Twentsche Bank Senembah Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat BorsumU-Wehry Calvè Delft eert. ElectrolasmiJ K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bjiij. Internatio v. Kemp. en Beg. Leidse Wolspjy Müller en Co NB. Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd Mij Sikkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Wernik's Betjni) Wilton Feljenoord v Wijk - Heringa Zaalberg Mynbouw en petroleum Biliton 2de r425 V< Kon Petr (f20) 139.50 Philips Doll *51 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden 177 175.50 201 199 462 455 127 125.50 381 376 31% 30% 225 224% 345 431 362 352% 315 350b 602 596 226 220 69% 67 684 680 396 286 280 161 161% 461 193 458 201 193 161 161% 395% 390 320 315 502 495 54 53.80 420 420% 793% 401 398 95 b 92 x 191 185% 264% 260 82 80 B 118X 115 x 421 137 Amerik. fondsen Canad Pacific R 21% Intern NickeJ 60% Anaconda 39^} BethJehem Steel 31% Cities Service General Motors. Kennecott Republic Steel Union Pacific Un States Steel 48% 52 A 64 V4 33 1 Shell Oil 30A 29} j 42 21A 58% 39 29% 48% 51% 62 32 A 31% 29% 41% Bieden 0 Laten x Ex-dividend d

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9