Deze t.v.-verzekeraar speculeerde op angst" AGENDA HAAGSE AGENDA LEIDSCHE AUTOBOXEN GARAGE MG Midget Teleservicevoor rechter Op Cnl>a: 80 executies ^vv- MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1962 v. Oldenbarneveltstraat 37 LEIDEN, tel. 51683 Hoge Rijndijk 29 ZOETERWOUDE, tel. 34238 LEVERT U DE GOEDKOOPSTE SPORTWAGEN Advertentie Radio Bij de laatste zuinigheidsrit van de Caltex in Brabant, reed de heer Van WUk, Apothekersdijk te Leiden met deze sportwagen een gemiddeld ver bruik van 18.5 km. op 1 liter benzine, en behaalde hiermede de 2e prgs in het algemeen klassement. Officieel dealer van de Morris 1100 - Morris Oxford - Morris Minor en Morris 850. Joods vermogen in Zwitserland wordt uitbetaald De Zwitserse Nationalrat (Twee de Kamer) heeft gisteren met grote meerderheid van stemmen zijn goed keuring gehecht aan een wetsont werp voor het bekendmaken van de tegoeden van reeds lang overleden nazislachtoffers bij de Zwitserse ban ken. Het ligt in de bedoeling banken, verzekeringsmaatschappijen en allen die niet opgevraagde tegoeden in be heer hebben te verplichten hiervan binnen zes maanden opgaaf te doen aan een speciaal voor dit doel op gericht bureau. Het niet voldoen aan deze verplichtingen wordt strafbaar gesteld. Het wetsontwerp, dat volgen de week door de Standerat (Eerste Kamer) zal worden behandeld, zal kracht van wet krijgen binnen negen maanden na aanvaarding door het parlement. Het wetsontwerp betekent een aanslag op het systeem van nummerrekeningen, dat rekening houders in staat stelt in het geheim grote bedragen bij Zwitserse banken te plaatsen. Het is slechts van toe passing op fondsen die zijn gestort door „buitenlanders of statenloze personen die op grond van ras. poli tieke overtuiging of geloof zijn ver volgd en die sedert het einde van de tweede wereldoorlog worden ver mist". Onder het thans aanvaarde wets ontwerp mogen de tegoeden op ge heime Zwitserse bankrekeningen van joden, die in de gaskamers van de nazi's zijn omgekomen, worden uitbe taald aan erfgenamen die kunnen worden opgespoord of aan joodse liefdadigheidsinstellingen. Joodse organisaties hadden aange drongen op een wet ter vrijmaking van de activa, daar zU er van over tuigd zijn. dat er door de joodse slachtoffers van de nazivervolgingen grote fortuinen in Zwitserland zijn ondergebracht. Een woordvoerder van de Vereni- ging van Joodse gemeenschappen in Zwitserland verklaarde, dat het me rendeel van de activa waarschijnlijk naar joodse liefdadigheidsinstellingen i of de staat Israël zal gaan. (Van onze Haagse correspondent) „Speculeren op de angst van min der draagkrachtigen, die een tele visietoestel hebben dat er iels kapot zal gaan. Dat >s de opzet van deze tv-verzekeraars. Daarom zitten deze zaken mij hoog". Aldus de officier van Justitie bjj de economische politierechter in Den Haag, mr. Maan, in de (economi sche strafzaak) tegen een 31-jarige Hagenaar de grote man van de ge ruchtmakende zwendelaffaire van „Teleservice". Enkele weken geleden heeft deze Hagenaar voor de Haagse rechtbank terechtgestaan wegéns oplichting van talloze bezitters van televisietoe- stelen. Toen werd een jaar gevan genisstraf en terbeschikkingstelling tegen hem geëist. Gisteren verscheen hij voor de economische politierechter, mr. Van Goethem, voor overtreding van de we' op de assurantiebemiddeling bij „Teleservice". Drank De voormalige tv-verzekeraar her haalde zijn verklaring, oie hij in ...e oplichtingszaak aflegde Ongeveer 25.000 gulden heeft hij aan her ver zekeren van beeldbuizen en comple te televisietoestellen verdiend. In zeer korte tijd maakte hij dit geld op aan drank en gokken. In feite betaalden de verzekerden zelf dr kosten aan hun televisietoe stel. Zü kregen een hoge rekening, terwijl er niets aan hun toestel was gebeurd. Wel stond steeds op de re kening korting wegens hun lidmaat schap van „Teleservice" en velen hebben daardoor de gang van zaken genomen. De Hagenaar is met deze verzeke ringen begonnen zonder ingeschre ven te zijn bij de S.E.R. Voor deze overtreding en voor het feit, dat zijn agenten al evenmin ingeschre ven waren, hoorde hij twee maan den hechtenis tegen zich eisen. De politierechter maakte er een hech tenis van zes weken van. Geen berouw „Ik heb geen berouw over deze affaire", zei de voormalige t.v.-vcr- zekeraar, „Het ging zo gemakkelijk. De mensen willen immers bedrogen worden. Ik heb zelfs verzekeringen afgesloten met een rechercheur en een commissaris van politie Daarna werden de zaken tegen vier medewerkers van de inititatief- nemer van „Teleservice" behandeld. Drie van hen, twee Hagenaars en éen Rotterdammer, verklaarden te goeder trouw te zijn geweest. Zij hadden nimmer van de wet op de assurantiebemiddeling gehoord en dachten, dat het hier om een bona fide zaak ging. Zij kregen geldboetes van f 40.-. De vierde medewerker, een Hage naar. was niet verschenen. Zijn aan deel in de gehele zaak is belangrijker geweest. Na enige tijd wist hij aldus de officier dat tr van zwen del sprake was Bij verstek werd hij tot een maand hechtenis, waarvan twee weken voorwaardelijk, veroor deeld. Televisie DIT EMBLEEM in de etalage garandr-;rt II, dat U daar veilig kunt kopen. levering met waarborqiertificaat. Op Cuba zijn sedert 30 augus tus j.l. meer dan tachtig mensen terechtgesteld, aldus vernam het Franse persbureau AFP uit be trouwbare bron in Havanna. Het waren burgers, militairen en po litiemannen. Van officiële zijde bewaart men het stilzwijgen. Een groep van zes politieman nen is geëxecuteerd wegens het beramen van een komplot om premier Fidel Castro en andere regeringsleden te vermoorden. In een ander geval waren 26 burgers en militairen ervan be- schuldigd, dat zij opstanden hadden willen ontketenen, die zouden worden ingeleid door sa botage aan de elektriciteits fabrieken van de hoofdstad. De samenzwering zou vertakkingen hebben gehad in de provincies Camaguay en Oriente. VOUK HEDENAVOND Hilversum I 402 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek, 18.30 In strumentaal kwartet. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke le zing, 20.00 Promenadeorkest en zang solisten: Torchlight-Music, 20.40 David van Bourgondië. Sonografie over ker ken en kastelen. 21.00 Fragmenten uit Die lustige Witwe, operette. 21.30 Kerkorgelconcert, 22.00 Klassieke muz.. 22.30 Nieuws. 22 40 Meditatie. 22.50 Boekbespreking. 23.00 Lichte orkest muziek, 23.25 Het kasteel van Gaas beek bij Brussel, lezing. 23.5524.00 Nieuws. Hilversum II 298 in. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actuali teiten. 18.20 Cosmopolitain-orkest, 18 55 Sportpraatje. 19.00 Grammofoon- muz., 19 20 Pianorecital: lichte muz., 19 40 Bayreuther Festspiele 1962: Lo hengrin, opera. (20.5021.10 Nieuws en actualiteiten; 22.30-22.45 Nieuws), 23.55—24.00. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal VARA: 20.20 Achter het nieuws, 20.35 De Amster damse Jodenhoek, filmdocumentaire. 21.00 De menselijke stem (La volx hu- maine). éénakter. 21.55 Iemand die om je geeftfilm. VOOR VRIJDAG 28 SEPTEMBER Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Klass. gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8 00 Nws 8.15 Lichte gram. 8.50 V. d. huis vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Klass. ork.werken. 11.00 Voor de zieken 1140 Kerkorgelconcert. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.04 Simple Mu sic. 12 30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Licht ens. en zangsolisten. 12.50 Act. 13 00 Nws. 13 15 Platennws. 13 20 Dansork. en zangsolisten. 13.45 Vrouwenvraagbaak. 14.00 Zangrecital, en trombone-kwartet. 14.45 Kamermuz. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Pianorecital: moderne muz. 17.00 Boekbespr. v, d. jeugd. 17.15 Meisjes koor 17.40 Beursber, 17.45 Amateurso listen en - ensembles. KRO. 18.30 Lichte gram.. 18.50 Re- gerlngsuitz.Nationale Reclasserings- dag 1962 19.00 Nws. 19.10 Act 19.25 Boekbespr. v. d. jeugd. 19.30 Politieke lezing. 19.40 Verzoekprogr. v. d. milit. 20.30 Lichte ork.muz. en zangsolisten. Advertentie Belle van Znylen charmante sfeer (Van onze t.v.-medeweTker). Door en door Nederlands was de aanpak van de documentaire over Lelie van Zuylcn, degelijk, grondig en eerlijk. De NCRV verdient hiervoor een bijzonder compliment cn met haar de man van het idee cn de produk- tie, de journalist Wolf Kielich. die samen met regisseur Rob Mariouw Smit hiervan veel werk had ge maakt. Belle van Zuylen trad eruit naar voren, zoals ze naar ons gevoel in derdaad geweest moet zijn. Wc aar zelen niet dit werkstuk tot één van oe leerzaamste en charmantste te rekenen, die we in lange tijd zagen. Deze documentaire had „sfeer", zo als het leven dat beschreven werd sfeer en diepgang had. met hoogte en dieptepunten. Wat dit hoofdnummer omlijstte kon ons niet verrukken. Riedels en Fiedels" bleef voornamelijk in goe de bedoelingen steken. Het sprak ons niet aan Een technisch be zwaar was. dat de Ikankkleur van begeleiding en zang niet op elkaar afgestemd waren en de teksten ba lanceerden ons teveel op de grens van aanvaardbaarheid en smartlap- perij. We geloven niet. dat wij ons oordeel hebben laten beïnvloeden door de kater, die de voetbalwed strijd. waarover men elders in dit blad uitgebreid lezen kan. bij ons achter liet. Het slot werd gevormd door ..Yal ta". de basisconferentie van de Ver. Naties, als we het zo noemen mo^en. Gebeuzel over het bed van Churchill, de citroen bij de thee en de samen stelling van het Engelse ontbijt de- Kind door wagen van vader overreden I Te Steenbergen in de gemeente Roden is gisteren het 3'2-jarige doch tertje van de heer L. van Wijk van een wagen achter een tractor geval len en onder een der wielen ge komen. Het kind was op slag dood. De tractor werd bestuurd door de vader. tuneerden hier dermate, dat ze be paaldelijk ergernis opwekten. Daar bij kwam, dat waarop het aankwam, de grote politiek, oppervlakkige bc- nandeling kreeg. De overwinning op liet politiek front van Stalin nam daar en toen een aanvang, de zieke Roosevelt gaf geen parrij. maar de grote oorlogsleider zelve leek ook aardig verstek te hebben laten gaan cii we dachten, dat het in werkelijk heid zich toch wel iets minder zoet sappig had afgespeeld. Kortom: we kregen niet de indruk, dat dit nu een werkclijkneidsgetrou- nc historische terugblik was en dat ls toch wel het minste, wat men verwachten mag en in het land. wear de oorlogsdocumentatie zo voorbeeldig wordt gepopulariseerd als bij ons, venvachten wil. BINNENLAND Het door de regering gecharterde passagiersschip „Waterman" van de Maatschappij Trans-Oceaan is gister middag uit de haven van R'dam ver trokken naar Nieuw-Guinea. waar het militairen zal afhalen. Het schip heeft Ken lading en passagiers aan boord. reis gaat via Port Said. Aden en Singapore. Aangenomen kan worden, dat de ..Waterman" op 25 oktober ln Biak is. Eind november wordt het schip terugverwacht in Rotterdam. De 16-Jarige schilder Barth Her- kemey uit Rotterdam is gisteren van een platform van een materiaalllft by het in aanbouw zijnde stationspost kantoor te Tilburg gevallen en als gevolg daarvan om het leven gekomen. Hij ls vermoedelijk met de bedoeling zijn baas te zoeken op de lift. die niet voor personenvervoer is bestemd, ge klommen. Toen hij boven was verloor hij het evenwicht en maakte hij een val van dertien meter. Bij de Bredase recherche heeft zich gisteren een 26-Jarige Bredase los-arbelder gemeld, die zei uit ran cune tegen de kinderbescherming het kantoor aan de Bredase Delpratsingel overhoop te hebben gehaald. Vla het dak was hij binnengekomen. Twee duizend registratiekaarten had hij uit de bakken over de vloer gegooid. Een verdieping lager, in de kantoren van het Bredase Gewestelijk Arbeidsbureau, had hij zesduizend kaarten uit de bakken gesmeten In Tirol nabij Jenbach is de 65- Jarige Nederlander E. Brehm uit Zü- rich, Zwitserland, verongelukt toen hij met zijn auto tegen een vrachtwagen botste. Zijn passaglere. de 62-Jarige Zwitserse mevr. L. Werner, werd even eens gedood. Een voorwaardelijke gevangenis straf van een maand en een geldboete van f 75 heeft het Gerechtshof in Den Haag gisteren opgelegd aan een 73-Ja- rige inwoner van Strijen. wegens die renmishandeling. De politierechter in Dordrecht had de man ln eerste aan leg tot twee maanden gevangenisstraf, waarvan een voorwaardelijk veroor deeld De oude man heeft in mei van dit Jaar een vlijmscherpe vijl in de bovenkaak van een van de koeien van zijn buurman gestoken ..Ik had last van die beesten", zo vertelde hij twee weken geleden voor het Hof. „En die beesten zijn alleen voor pijn gevoe lig Het 7000 brt metende Argentijnse liberty-schip ..Navarra" zal voorlopig nog aan de ketting blijven liggen. Voor de tweede maal is de openbare ver koop van het zwaar met schulden be laden schip niet doorgegaan. De schuldeisers schijnen dus nog steeds de verwachting te koesteren dat de re derij. de Anthares Maritlma in Buenos Aires, met een aanvaardbaar voorstel zal komen. BUITENLAND Op een overweg bij Randfontein, ongeveer 32 kilometer ten westen van Johannesburg, is gisteren een passa- gierstreln op een vrachtauto ingereden als gevolg waarvan vier mensen om het leven kwamen en 56 werden ge wond. Onder de doden zijn de bestuur der van de trein en de auto. Door de botsing liepen zeven rijtuigen uit de rails. Het bruiloftsfeest ln het Noord- syrlsche dorp Jabrleh, waar brand uit brak. blijkt het leven te hebben ge kost van twintig vrouwen en zestien kinderen, die zich opmaakten voor de komende festiviteiten. Onder de redders werden veertien mannen en vrouwen gewond. De minister van Cultuur van de Westdultse deelstaat Neder-Saksen. Voigt. heeft de directeur van het gym nasium ln de plaats Leer. Gehrmann, in zijn ambt geschorst omdat deze zaterdag tijdens een schoolbal een negerstudent uit Kameroen en diens Duitse vriend uit de zaal probeerde te verwijderen. Dit was niet doorge gaan. omdat vele docenten, ouders en leerlingen gedreigd hadden, eveneens weg te zullen gaan. De minister zal nu nagaan, of en hoe Gehrmann ge straft moet worden. De Westdultse schrijver Heinrich Böll. Richard Gerlach en Rudolf Ha- gelstango zijn voor drie weken naar de Sowjet-Unie vertrokken op tegenbezoek voor de reis die een Sowje'russische schrijvers-afvaardiging in november 1960 naar West-Dultsland heeft ge maakt. De Bank van Engeland heeft be kendgemaakt. dat alle biljetten van 10 shilling in bruine of paarse druk op een witte ondergrond op 29 oktober uit de circulatie zullen worden geno men. Deze biljetten, die zijn uitgegeven tussen 1928 en 1961. dragen niet de beeltenis van de Britse koningin. In Hamburg zijn twee mannen, vader en zoon. gearresteerd wegens op lichting. ZIJ hadden ln twee Jaar tljds \an vijf Westdultse firma's byna 300.000 markt ontvangen voor een uit vinding die ..een omwenteling zou be tekenen in de produktie van energie": een accu van plastic. De twee uitvin ders hadden hun geheim echter niet willen prijsgeven, naar zij zelden uit vrees voor economische spionage. Dc uitvinding bleek echter ln feite een normale battery te zijn. waarna de twee mannen werden gearresteerd, al beweerden zij dat zij daarmee de spion nen om de tuin hadden willen leiden. De architect Alexander Wlasov, Ruslands „wolkenkrabber-koning", ls op 62-Jarige leeftyd overleden. Ter ge- gelegenheid van zijn zestigste verjaar dag was hem de orde van Lenin ver leend. maar voordien was hij van of ficiële zijde meermalen gekritiseerd wegens de spoorwegstations, die er als palelzen uitzagen en andere „buiten sporigheden op bouwkundig gebied die uit het verleden zijn overgenomen". Wlasov verklaarde hierna dat deze kri tiek gerechtvaardigd was en dat hij en zijn collega's te veel aandacht hadden besteed aan ,.de decoratieve kant van de bouwkunde". Koning Olav van Noorwegen ls gisteren ln Parijs aangekomen voor een officieel bezoek van drie dagen aan Frankrijk. Op het Gare Austerlitz. waar hij met een speciale trein aankwam, werd hij begroet door president De Gaulle. Er waren uitgebreide veilig heidsmaatregelen getroffen. De Oostenrijkse politie heeft be kendgemaakt. dat twee Hongaarse Jon gens van 18 jaar ondanks de prikkel- draadversperlngen en mijnenvelden de Hongaars-Oostenrijkse grens zijn over gekomen. In Oostenrijk hebben zij po litiek asiel gevraagd. Een 59-Jarige Westdultse ls door een rechtbank In Koblenz veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf om dat zij een verboden communistisch blad toch had uitgegeven Het joodse Hooggerechtshof in Je ruzalem heeft het vonnis tegen Aharon Cohen, een vooraanstaand van de link se Mapampartij. die door een recht bank veroordeeld was tot vijf Jaar ge vangenisstraf wegens spionage voor een Oosteuropees land. gewijzigd ln een straf van dertig maanden. Het hof achtte niet bewezen dat Cohen ge heime eegevene p»n °i>n buitenlands' agent zou hebbor> v«—6t>"ekt doch het veroordeelde hem imdat hij door zijn contacten m*t deze agent de veiligheid van de staat in gevaar had gebracht. Hij werd in 1958 gearresteerd. DONDERDAG Schouwburg: K. en O.- Toneelgroep „Theater" speelt „Beau Rivage", 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (foyer): Concert Joh. Mackenzie en Debora Land. 8 uur num. Stadsgehoorzaal: Afscheid directeur Chr. Kweekschool. 7.30 uur nam. Den Burcht. Receptie 35-jarig be staan speeltuinvereniging „Noorder kwartier". 8-9.30 uur nam. Ir. Drlessenstraat 1Bultengew. alg. verg van aandeelhouders der N.V. Leidsche Duinwatermij.. 5.15 uur nam. Lakenhal: Voorbezichtiging Tentoon stellingen Jean-Paul Vroom en van werkstukken uit Leidse School voor Aestetische Vorming. 8-9.30 uur n.m. Prediker: Evang. Christen Gem.: Ecclesia, 8 uur nm. Schouwburg: K. en O.: Toneelgroep „Theater" speelt „Beau Rivage", 8 uur nm. Wijkgebouw Levendaal: Overdracht nieuwe uniformen „Kunst en Genoe gen". 8 uur nam ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 11 uur vm. bijbellezing: 11-12 uur; ds. H. K. la Rondelle van Delft. 't Schuttershof: Afscheidsreceptie H. W. H. van Andel (NV Ijzerhandel v. d. Vliet en de Jonge) 10.3012 uur vm. Stationspl.: (bus 50). Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar de Kaag, 1.55 uur nm. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-bewe- ging. Spr. mevr. mr, J .M. Kunst. 11 uur v.m. Herfstintocht NRV.: Vertrek Stad huisplein. 8 uur vm. VRIJDAG 28 SEPTEMBER Gebouw voor K. en W. 20 uur. Les Fréres Jacques. ZATERDAG 29 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- sche Comedie met ..De Grot". Gebouw voor K. en W. 20.15 uur. Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. Kurzaal. 20 uur. Grand Gala du Disque voor de amusementsbranche. ZONDAG 30 SEPTEMBER Haagsche Comedie met ,.De Grot". 14 uur; 20.15 uur met „Eindsprint". In de Nlgeriaanse hoofdstad Le^os is opnieuw een lid van de oppositie in het Nlgeriaanse Huis van Afgevaardig den gearresteerd gebeurde op last van het hoofd van het district West-Nige ria. waar in m.el J.l. de noodtoestand werd afgekondigd Er zitten nu zes leiders van de actiegroep gevangen. Bij een enorme brand is gisteren 80 procent van de binnenstad van Foe- koeoka in het noorden van het Japanse eiland Kioesjoe verwoest: 3500 mensen werden dakloos. In het Westdultse dorp Vöhrlngen ln Zwaben zijn de afgelopen dagen 400 zilveren en 20 gouden munten op een stortplaats voor afval gevonden. Tot diep ln de nacht waren Inwoners die door „goudkoorts" waren aangetast, aan het graven. De grond waaruit de munten tevoorschijn kwamen is af komstig uit de voormalige pastorie tuin. waar nu een sporthal wordt gebouwd. De geldstukken stammen uit de tijd tussen 1774 en 1865. Men vermoedt, dat de toenmalige pastoor van Vöh rlngen ze bij het uitbreken van de Pruisisch-Oostenrijkse oorlog van 1866 heeft begraven. Een Zuidkoreaanse militaire recht bank heeft de vroegere premier dr. John M. Tsjang veroordeeld tot vier Jaar gevangenisstraf Volgens de recht bank had Tsjang een komplot tegen de militaire regering van generaal Joeng Hoel-park financieel gesteund. De eis luidde levenslang. Twee andere be klaagden werden tot de doodstraf ver oordeeld. Ook het Londense buspersoneel is thans door een gedelegeerden-con ferentie van de diverse bus-onderne mingen opgeroepen om woensdag 3 oktober te staken als een sympathie- gebaar met het spoorwegpersoneel, dat op die dag het werk zal neerleggen, wanneer er tenminste geen verandering komt in de situatie, want dergelijke stakingsdreigingen Z(jn al vaker niet uitgevoerd. De 72 Londense bus-onder nemingen zullen ln de komende dagen elk afzonderlijk besMssen of zij het stakingsparool zullen opvolgen. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. Rest. Van der Heijden: Ned. Kath. Middenstandsbond. Praatavond. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezaal(Vrouwenkerksteeg 12): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van G. de Wit 2-5 en 7-9 uur nm. (tot 8 oktober). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Luchtfoto en archeolo gie". Dagelijks 10-5 uur; 's zondags 1-5 uur (t/m 30 september). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde. Dag 10-5 uur zondag 1-5 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling „Naar wijder horizon' Werkd 10 tot 5 uur: s zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober) Rijksmuseum van Oudheden. Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur zondag 1-4 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis: Natuurwetenschappen (Steenstr, la) Tentoonstelling: Historische Nederl, bijdragen tot de ontwikkeling der fy siologie Werd 10-16 uur; 's zondags 13-16 uur (t.e.m. 30 september). BIOSCOPEN Luxor: „Ontwakende driften". 18 J. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „My Geisha", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Psycho" Lldo: „Huls voor ontspoorde meisjes", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De nacht van de adelaar". 18 J. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Het liefdeleven van de zoon Caroline". Trianon: „De Mongolen", 14 J. Dage lijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondags 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Dieven hebben het wéér moeilijk". 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Astrntheuter, Wassenaar Vrijdag, zaterdag, maandag, woensdag en donderdag. 7.30 uur. Zond. 2.30 en 7.30 uur: „Spartacus", 14 J. Woens dagmiddag, 2.30 uur: „Dick Trom", alle leeftijden. AVOND- en NACHTDIENST DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74. tel 20552 Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. Bil geen gehoor van Uw hulsarts ol specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. DINSDAG 2 OKTOBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Nieuw Rotterdams Toneel met „Een bitter uurtje". Diligentia. 20.15 uur. Richard Morris met eenmansinterpretatie van „Ham let". Gebouw voor K. en W. 20 uur. Ne derlandse Opera met „Cosi fan tutte" van Mozart. WOENSDAG 3 OKTOBER Kon. Schouwburg. 20 15 uur. Neder landse Comedie met „Het leven van Galilei". Gebouw voor K. en W. 20.15 uur. Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. DONDERDAG 4 OKTOBER Gebouw voor K. en W. 20 uur. Na tionaal Ballet met o.m. Pas de deux romantique". TENTOONSTELLINGEN Gemeentemuseum.. Grafiek van Tou louse Lautrec. 7000 jaar Perzische kunst. BIOSCOPEN Apollo. Lemmy houdt van dames 14 jr. Dag. 12.15, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta. De nacht voor de gelofte. 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 1.30, 4, 7 en 9.15 uur. Bijou. La belle Americaine. Al. Dag. 2. 7.15 en 9.30 uur; zond. 2. 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera. Les enfants du paradis. 18 jr. Dag. 2 en 8 uur. Capitol. Spartacus. 14 Jr. Dag. 1.30 en 730 uur; zond. 2.45 en 7.30 uur. Cineac. Actualiteiten. Dag. 9-24 uur; zond. 11.30-24 uur. City. La Viaccia. 18 Jr. Dag. 2.30. 6.45 cn 9.15 uur; zat. en zond. 1 45. 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso. De man die teveel wist 14 jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 2.15. 6.45 en 9.15 uur; zond. 2. 4.30. 6.45 en 9.15 uur. Du Midi. Bachelor Flat. A l. Dag. 2.30 en 8.15 uur; zat. 7 en 9,30 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.30 uur. Flora. Interpol luistert mee. 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Hollywood, 's Nachts kwam de duivel 18 Jr. Dag. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Kriterlon. A ln een donkere spiegel, 18 Jr. Dag. 2.15. 7 en 9.15; zat. en zond. 1.45. 4. 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschlnski. West Side Story. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Muslca De misdaad was bijna vol maakt 18 Jr. Dag. 2.15 en 8 uur; zat. 8 uur; zond. 3. 7 en 9.30 uur. Odeon. Déslré. A 1. Dag. 2.30 en 8 uur; zat. 2.30. 6.45 en 9.15 uur; zond 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Olympla. Odyssee. 14 Jr Dag. 2 en 8 uur; zond. 2. 5. en 8 uur. Passage. Sergeants 3. 14 Jr. Dag. 2.30. 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembran-lt. The Cliff Richard Show. A l. Dag. 2 en 8 uur; zond. 4. 6 45 en 9.15 uur. Rex. Boccaccio '70. 18 Jr. Dag. 10, 2 en 8 uur; zond. 2 en 8 uur. Roxy Road to Hongkong. A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zat. en zond, 2.30, 4.30. 7 en 9.15 uur. Seinpost Uit angst voor de schande. 14 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zond. 2.15, 5 en 8.15 uur. Studio. Interpol contra X. 18 Jr. Dag. 2. 4. 7 en 9.15 uur. Thalia. Moord boven de afgrond. 14 jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 3, 5. 7 en 9.15 uur. De Uitklj De ongenaakbaren. 18 jr. Dag. 2. 7 en 9.15 uur; zond. 2. 4.15. 7 en 9.:5 uur. West-End. Cartouche. 14 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 2 15. 6 45 en 9 15 uur; zond. 1.30, 3.45, 6.45 en 9.15 u. 21.00 Lichte gram. 21.20 De Klokn maker, hoorspel. 22.20 22 Nws. 22.40 Musicerende dilettant 23.05 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgj 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte oc tendklanken. (Om 7.30 Van de vcx pagina, praatje). 8.00 Nws. 8.18 Lie) gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9 Klassiek pianoconcert. VPRO: 10 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrou 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Pi norecital: klass. en moderne muz» 11.45 Orgelspel. AVRO: 12.00 Licht ei en zangsolisten. 12.20 Regeringsuit V. d. landb. 12 30 Meded. t.b.v. lai en tuinbouw. 12.33 Sport en progiu 12.50 Pianospel: Lichte muz. 13.00 Ni 13.15 Act. of gram. 13.25 Beursb 13.30 Licht ens. en zangsolist. 14) Kinderkoor. 14.25 Vluchtelingen de Evenaar, klankb. 15.05 Lichte muz. 15.30 Act. VARA: 16.00 Jazzmi 16 30 V d. zieken. 17.00 Lichte gri 17.10 Pianoduo. 17.30 Instrum. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Meisjesk< 18.50 Een en één is twee. reportage vi het congres van de Vrouwenbond vi het NVV. 19.00 V. d. kind. 19.10 Mi voor kinderen. VPRO: 19.30 Kunstkri 20.00 Nws. 20.05 Leven op het lai gesprek. 20 20 Christelijke volkslii ren in Voor-Indie. 20.50 Wereld in weging, lezing. VARA: 21.00 Signal inenten van het Ik, klankbeeld. 21 Buitenl. weekoverz. 21.55 Grand Gi du Disque: Residentie-orkest en zal soliste, 22.30 Nieuws. VPRO: Over drem.pel naar het voortgezet onderw gesprek (22.40). VARA: 23.00 Soc. m in Esperanto. 23 10 Grand Gala Disque: Residentie-ork. en zangsolisl 23.55-24.44 Nws. (Over de 4e lijn van 18-20 uur) j Sergei Prokofiev. „De liefde voor sinaasappelen". Opera ln 1 proloog 4 bedrijven naar een sprookjesspel Carlo Gozzi (uitvoering in het Ri sisch). Personen: Koning Klaver, koning van een imaginair land, La' Koroshetz, bas; De Prins, zoon van koning. Yanez Lipushchek, tenor; Pri ses Clarissa, nicht van de konii Bogdana Stritar, mezzo-sopraan; Le; der. eerste minister. Danilo Merli bariton; Truffaldino, de hofnar. Dr: Chuden. tenor; Pantalon, kamerhi en vertrouweling van de koning, V< koslav Yanko, bariton; Tschelio. tovi naar, Zdravko Kovach, bas; Fata M( gana. een heks, Vanda Guerlovich. s praan: Linetta. Nicoletta en Ninetl de prinsessen, die in de sinaasappel! verborgen zijn, Vanda Zikherl, alt, F gena Glavak. mezzo-sopraan en Soi., Khochevar, sopraan; Kreonta. de kol kin, Friderik Lupsha, bas; Farfarelld een duivel, Vladimir Dolchinar, bi Smeraldine. zwarte slavin, Elza Kar! vatz, mezzo-sopraan; De ceremonli meester, Slavko Shtrukel, tenor; T heraut. Simeon Tzar, bas. Toeschot wers; aanhangers van het treurspel aanhangers van het blijspel; aanhai gers van de romantiek; aanhangers vt de klucht, aangeduid als de leeghool] den; aanhangers van de parodie ei satire, aangeduid als de zonderlinger dokters, hovelingen, monsters, drinki broers, de wacht, dienstpersoneel ei soldaten Orkest en Koor van de Slo veense Nationale Opera Ljubljana. Dl rlgent: Bogo Leskovich. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal én weeroverj KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.3( Grand Gala du Disque Classique 196 ln het Concertgebouw te Amsterdam Residentie-orkest met sopraan en vlo list. In de pauze: Uitreiking van di Edisons. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 12.00 Praatje. 12.15 Brievenbeantw 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Hoogtepunten uit de program' ma's van de afgelopen week. 14. Schoolradio. 15.00 Lichte muz. 15. Klankb. 16.00 Ork.conc.: klass. muziek 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. 18.0C Nws. 18.15 In the South-East, regio naal progr. 19.00 Gram. 19.30 Lezing 20.00 Ork.conc.: Moderne en klassieke muz I. d. pauze: 20.20-20.35 Lezing 21.30 Klankb. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Discussie. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.35 Kamermuz, Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.31 Gevar. progr. 13.31 Gram. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. cl. vrouw. 15.00 Lichte ork.muz. 15.31 Muz. bij het werk. 15 55 Races. 16.15 The Dales, dagb. 16.31 Ultsl. races. 16.33 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 Gevar. progr. 17.31 Gevar. muz. en ber. 18 33 Sportoverz 18 45 Hoorspel. 19.00 Nws. en journ, 19.31 Gevar. progr. 20.00 Hoorsp. 20.31 Discussie. 21.15 Gevar. muziek. 22.30 Nws.. sport cn act. 22.41 Ouderwetse dansmuz. 33.31 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Gevar. gram. 13.00 Nws 13.15 Operamuz. 16.00 Volksmuz. 17.00 Nws. 17.40 Gevar. gram. 19.00 Nws. 19.35 Tannhüuser, opera. 21.45 Nws 22 15 Tannhauser. opera (verv). 23 15 Amus, progr 24.00 Nws. 0.20 Gevar. muziek. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 780 en 235 m. 12.00 Nws. 12 10 Franse muz. 14.10 Kamermuz. 15 00 Gram. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 20.00 Genevléve, opera. 21.20 Idem (verv.), 23.10 Klass. kamermuz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 374 in.: 12.00 Nws. 12 03 Lichte gram. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte gram. (verv). 12.50 Beursber. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelrecital met zanglntermezzi. 14 00 Gevar. muz. 14.30 Hedendaagse kamermuz. 15.20 Lichte muz. 16 00 Beursber. 16.06 Symf. conc. 17.00 Nws. 17.15 Lichte gram. 18.20 V. d. sold. 18 50 Chansons 19 00 Nws 19.40 De Vier Oscars. 20 00 Lichte muz 20 35 Theaterkron 21.00 Licht casinoconc. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.55-23.00 Nws. 484 ni.: 11.55 Gevar. muz. 14 03 Muz. van Belgische componisten. 15.03 Ka mermuz 1608 Idem. 17.00 Nws. 17,30 Lichte kamermuz. 19 30 Nws *>0 00 K,a/rs. kamermuz. 22 00 Wereldnieuws. 22.55 Nws. WESRRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam zwaar bew Den Helder regen 'penburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente zwaar bew zwaar bew regen geh bew. regen Eindhoven geh. bew. Z-Limburg zwaar bew Heislnkl mist Stockholm half bew Oslo zwaar bew Kopenhagei onbewolkt Aberdeen mist Londen half bew. Brussel zwaai bew Luxemburg mist Parijs zwaar bew Bordeaux licht bew Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mllnchen Ztlrlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome lacclo Madrid Mallorc.. utssabon regen regen onbewolkt zwaar bew licht bew. regen motregen geh. bew. zwaar bew licht bew geh bew. onbewolkt zwaar bew zwaar bew half bew. licht bew onbewolkt fi 1i "O ,A is 3 U 3 s 8'fTf i" C Cl zw 2 18 1 wzw 6 17 W-Stll 18 0,2 zw 6 17 0.5 zzo 2 18 2 zw 2 18 3 zo 2 18 2 w 2 20 3 zw 8 20 1 O 2 14 0 OZO 2 15 0 nno 2 16 0 zo 11 16 0 zzo 1 13 7 zzo 1 16 3 wzw 2 19 0.5 zzo 2 17 1 w 2 17 0.6 w 1 19 1 w.stll 15 4 nno 4 21 3 O 4 19 0 w.stll 10 0 zzw 1 20 0 nw 8 14 4 w.stil 2 w.stll 15 0 zo 2 18 0 w.stll 21 0 ono 2 0 1 n 1 22 3 zo 3 24 0 ono 3 22 0 7 w.stil 19 4 wnw 6 28 38 nnw 2 21 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2