Fraaie Noordwijk-zege op VGravenzande SY Quick Boys was niet fortuinlijk bij DOVö KATWIJK ZETZIJIr OPMARS Rijnsburgse Roys na rust overspeeld: 0—4 BERT TRAUTMANN KREEG HORLOGE... HAZERSWOUDSE BOYS WON MAAR NET VAN ALPHIA Voorhoede faalde Oppermachtig Uitzichtloos SHO verdiende winst bij RCH LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 24 SEPTEMBER 1962 Na rust sloegen roodbroeken hun slag (Van een onzer verslaggevers) Noordwijk heeft de altijd weer moeilijke uitwedstrijd tegen 's-Gravenz. S.V., dit maal gespeeld op het uitstekende terrein van Westlandia, tot een goed einde ge bracht. Het valt nooit mee om de Westlanders te kloppen, omdat deze een spel spelen, dat de roodbroeken kennelijk niet ligt. Het directe spelen van de bal, het stevig maar fair aanvallen, het zijn allemaal dingen, die de zaken bij Noordwijk nog al eens ontregelen. Voor rust zag het er niet naar uit Ook voor rust zag het er ditmaal weer naar uit, dat het mis zou lo pen. Wel waren de roodbroeken, wat meer in de aanval geweest dan de thuisclub, maar veel gevaarlijks kreeg de 's-Gravezandse goalie niet op te knappen. Dat de thuisclub met rust dan ook de leiding had, was wel een beetje in strijd met de verhouding in het veld, maar helemaal onver diend was het toch echt niet te noe men. Vandaar ook dat in de rust, de gezichten van de talrijke Noord wijk supporters bepaald niet vrolijk stonden. Toen echter Siem Barn- hoorn al heel snel na de hervatting de gelijkmaker scoorde, fleurde men weer op. Offensief De thuisclub begon met een serie aanvallen, die stuk voor stuk uiterst gevaarlijk waren voor de kennelijk nog niet ingespeelde roodbroekende- fensie. Langzamerhand kregen Pas- schier c.s. daar wat meer kijk op en toen kon ook Noordwijk aan aanvallen denken. Door goed werk van voornamelijk v. d. Lippe ont stonden er gevaarlijke momenten in het Westlandse doelgebied, maar de voorhoede van de roodbroeken speel de toch te onsamenhangend om het de verdedigers te lastig te maken. Een paar maal kwam Map Marijt er knap doorheen, maar de zuivere pas ses, die hij van de doellijn voor trok, vonden nimmer een Noordwijks been om de zaak af te werken. Dat deed de thuisclub na een half uur beter. Een snelle aanval bracht de bal in het bezit van de jeugdige en goedspelende midvoor Vos. die prachtig de doorlopende Stolze lan ceerde. Even keek de 's-Gravenzand- se rechtsbuiten en meteen verliet een flitsend schot zijn voet. En dat bete kende 1-0. Voor rust zag een in ma tigheid terugvallend Noordwijk geen kans de stand te nivelleren. Vrije schop Gelukkig voor hen gebeurde dat vlak na rust wel. Een vrije schop op links nam Map Maryt keurig en hoog kwam de bal voor het doel. Door een dekkingsfout kreeg de toe snellende Barnhoorn kans de bal ineens op de schoen te nemen en Steenhard langs doelman Meijer te jagen. Een fraai doelpunt.dat Noord wijk de moed gaf door te gaan. Ge durfder en veel beter van opzet wer den de aanvallen van de roodbroe ken nu en nauwelijks 10 minuten na rust was het al 1-2. Map Marijt, op links vrijgekomen loste een hoog Het voorlopig Nederlands ho- ckeyelftal speelde zaterdag in Am stelveen een oefenwedstrijd tegen de landskampioen Amsterdam. Het werd een aantrekkelijke strijd, die na een 0-0 ruststand in een gelijkspel 1-1 eindigde. schot, dat langs de verkeerd opge stelde Meijer net onder de lat by de verste paal het doel in draaide. Fel trokken de geelhemden daar na ten aanval en even kwam Noord wijk weer in de verdrukking. Maar nu stond de roodbroekendefensie pal en verrichtte doelman v. d. Niet en kele spectaculaire safes. Langzamer hand ontworstelde Noordwijk zich weer aan de druk. Uit een vlotte combinatie opgezet door Haasnoot en verder afgewerkt door v. d. Lippe, die prachtig doorschoof naar Map Marijt. die op zijn beurt weer broer Kees lanceerde. Eindelijk benutte de Noordwjjkse centervoor de kans, die hij daarvoor reeds vele malen had schot was geen kruid gewassen. Dat was 3-1 en zo had het gerust kun nen blijven. Maar nog vonden de roodbroeken het niet genoeg. Kees Marijt. die eindelijk goed begon te draaien, brak door en schoot goed in. Via het lichaam van de uitgelo pen Meijer sprong de bal voor de voeten van Map Marijt, die de ge makkelijke kans uiteraard dankbaar benutte. De 4-1 eindstand was een tikje geflatteerd, maar niet uit het oog mag worden verloren, dat het na rust voor het zelfde geld 6 of 7-1 had kunnen worden. In ieder geval geeft deze zege in een na rust uitstekend gespeelde wedstrijd, de burger moed laten liggen. Tegen zijn nu strakke voor de komende zware wedstrijden. Hockeybond heeft nieuwe voorzitter De algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond heeft zaterdagmiddag in Amsterdam een nieuwe voorzitter gekozen, mr. H. E. A. M. van Zinnicqs Bergmann. Hij werd met algemene stemmen de opvolger van de scheidende voorzit ter drs. W. F. Westermann, die tot erelid van de hockeybond werd be noemd. Tijdens de vergadering werd door het bestuur medegedeeld, dat het contract met trainer Rex Norris per 1 januari 1963 verlengd zal worden. In verband met een vraag over de eventuele toestemming voor het spe len op half-verharde velden bleek dat het bondsbestuur niet het voor nemen heeft in de naaste toekomst de toestemming hiertoe te verlenen. ATLETIEK Willems kampioen steeple chase De Limburger Wil Willems is zon dag op de Nenyto-sintelbaan in Rot terdam Nederlands kampioen 1500 m. steeple chase geworden. De tweede plaat-s was voor de jonge Van Moos- dijk (EAC). Willems evenaarde tijdens deze wedstrijd met 4 min. 26.4 sec. zijn Nederlandse record dat hij in juli van dit jaar in Den Haag had gevestigd. De uitslag luidt: 1. Willems (Unitas) 4.26.4 (evena ring Ned. record)2. Van Moosdijk (EAC) 4.27.2; 3. Beelen (Spartaan) 4.35.6; 4. Suir A AC) 4.38.1; 5. Van de Molen (Holland) 4.40.-; 6. Gerrit sen (Cialfo) 4.40.2. Ook in internationaal verband be staat grote huivering om deze vel den officieel goed te keuren. Zaterdagvoetbal afdeling Leiden Vierdeklassers zaterdagvoetbal (Van een onzer medewerkers) In de vierde klasse van de zaterdagcompetitie zet Katwijk zijn merkelijke opmars voort. Het vrij zwakke G.W.S. werd ditmaal kind van de rekening. S.V.O.W. blijft de koplopers goed volgen, geen betekent, dat Lisser Boys nog verder terug moest vallen. I vierde klasse B was het herstel van Koudekerk opvallend. DitifaK gingen de Koudekerkers met een 3-2 overwinning uit De Lier, de gelijknamige thuisclub altijd oppermachtig heet te zijn. Oegstgeest heeft met enige moeite een moeilijke klip in Scha hoven kunnen omzeilen. De O eg stg eestenaren moesten slechts kleine veer laten bij de hoge gelijke stand. Daar Woubrugge bij Leiden met een gelijk spel (22) genoegen moest nemen, moeten de greenwitten de lei ding nu delen met Alphen en Hazers- woudse Boys die beide hun wedstrijd tot winst brachten. Sleutels, Kagia cn Alphia sluiten voorlopig de rij. Sleu tels kreeg klop van VVSB (2—0) en Kagia van VWS (12). Naar incident na rust (Van een onzer verslaggevers) De strijd om de leiding van de 2e klas A tussen DOVO en Quick Boys is voorlopig ten gunste van de thuisclub beslist. Met 2-1 trok- ken de Venendalers aan het langste eind en daardoor valt Quick Boys ivat terug. Het is moeilijk antwoord te geven op de vraag of DOVO verdiend heeft gewonnen. De neutrale bezoeker van deze spannende en faire wedstrijd zal het met ons eens zijn, dat de uitslag voor hetzelfde geld ook andersom had kunnen uitvallen en dat een gelijkspel de ver houding ongetwijfeld beter zou hebben weergegeven. Hier waren twee elftallen aan het werk. die aan elkaar gewaagd waren, waarbij opviel dat de spelopbouw bij de Katioijkers beter was en ook het technisch kunnen iets hoger moest worden aangeslagen. Toch was DOVO in zijn aanvallen iets gevaarlijker, omdat er meer een element van verrassing in lag en de Venendalers de techniek soms de tech niek lieten als een directe trap soms ruimte bood. vallen belaagden Den Hollanders ves te. Bekwaam en rustig beheerste de Quick Boys goalie elke moeilijke si tuatie, maar toen na 10 minuten een korte pass v. Hal bereikte, was het gebeurd. Dat was 2-1 en het was toen duidelijk, dat de machteloze Quick Boys aanval uit een heel ander vaat je zou moeten gaan tappen, wilde het tij nog keren. Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2e KLASSE A Rijnsburgse B.Huizen 04 's-Gravenzande SVNoordwijk 14 ZCFCCSCA1—1 IJsselmeervogelsNDSM 13 Ter LeedeKozakken Boys 32 DOVOQuick Boys21 De thuisclub begon al dadelijk met een serie snelle aanvallen, die de Katwijkers niet al te zeer schenen te verontrusten, maar toch wel zo veel verwarring stichtten, dat er een zekere onrust bij de blauwwitten te bespeuren viel. Den Hollander in doel begon zwakjes en dat leidde in zeke re zin na 7 minuten tot de ope ningstreffer. Bij een hoge voorzet van linksbuiten Van Hal greep de Katwijkse goalie mis en midvoor Schoeman was er als de kippen bij om in te koppen. Dat was 1-0 en reeds schenen de Venendalers te den ken, dat er een grote zege begon te gloren. Dat pakte evenwel anders uit, want de Katwijkse aanval begon zich goed gesteund door de kanthalves, ge ducht te weren. Menige aanval rol de op het doel van de thuisclub af en van een Veenendaals overwicht was allang geen sprake meer. Het meest spannende deel van de wedstrijd brak nu aan, waarin beide elftallen zich volkomen gaven, waardoor het een wedstrijd werd, waardig bestempeld te worden als echte strijd tussen kop lopers van de hoogste klas. DOVO Noordwijk Quick Boys Koz. Boys 's-Grav. SV. NDSM CSCA Huizen IJsselm.v. Ter Leede ZCFC Rynsb. B. 3e KLASSE B Excelsior PZuidland RCLSHO AS WH—ARC SpijkenisseMonster CSVDPelikaan SHO 4 4 Monster 4 ARC CSVD Spijkenisse Pelikaan Excelsior P. RCL ASWH Zuidland 9- 3 8- 3 9- 5 11- 7 8- 7 8- 5 5- 6 5- 4 5-10 5-12 6-10 2- 9 1—1 1—2 3—5 3—1 3—2 10- 4 9- 7 9- 9 7- 8 9-12 9- 7 6- 6 7- 7 12-14 5- 8 4e KLASSE A KatwijkGWS 7—2 SVOWLisser Boys 2—1 SV '35—SHS 1—2 SportlustJAC 1—2 Semper AltiusDEVJO 00 Katwijk 4 4 8 16- 4 SVOW 4 3 1 7 9- 6 SHS 4 2 1 1 5 8- 7 Sportlust 4 2 2 4 12-10 DEVJO 4 1 2 1 4 6- 5 Semp Altlus 3 1 1 1 3 5- 5 JAC 4 1 1 2 3 8-10 Lisser B. 3 1 2 2 4- 4 Rouwkoop SV '35 3 1 2 2 7—IC 4 2 2 2 4- GWS 3 3 3-14 Applaus De verdedigingen bleven nu mees ter van het terrein en speciaal het werk van de doelverdedigers ontlok te heel wat applaus van de talrijke bezoekers. Dat Quick Boys voor rust toch nog tot een gelijke stand kwam, was geheel in overeenstemming met het spelbeeld. Eindelijk, 5 minuten voor rust, liep de Katwijkse aanval eens iets goeds zien. Een aanval, die op het middenveld kundig werd inge leid, bracht de bal razendsnel naar voren. Scherp als een mes sneed de Katwijkse aanval door de DOVO defensie en toen de knikker bij de vrijgespeelde Aandewiel kwam was tegen diens droge schot geen doel man v. Hardeveld bestand. Dadelijk na rust nam DOVO het heft weer in handen en felle aan- Incident Toen kort daarop een naar inci dent de sportieve strijd kwam ver storen. werd het helemaal duidelijk dat de tot vier man ingekrompen voorhoede geen kans zou zien de stand nog te wijzigen, v. Duvvenbode werd namelijk op het middenveld veel te fel geattaqueerd door Mol. De Katwijker vergat zich en trapte naar de DOVO-linksbinnen, die prompt terugsloeg. Iedereen zag het gebeuren, behalve de matig leidende scheidsrechter Textor, die wel v. Duy- venbode van het veld zond, maar Mol rustig verder liet meespelen. In de laatste 20 minuten is Quick Boys nog fel in het offensief ge weest en wel kwamen er kansen genoeg. Doch het beslissende schot ontbrak en tenslotte verdedigde doel man v. Hardeveld zijn doel meester lijk. Het einde kwam dus met een onbevredigende 2-1 nederlaag, waar over Quick Boys echter allerminst behoeft te wanhopen. Als hopelijk binnenkort v. d. Plas en v. d. Oever weer beschikbaar kunnen zijn, zal het waarachtig nog wel gaan. Alphen was thuis tegen TAW overwegend sterker, maar de Ter- aarders waren beslist geen gewillig slachtoffer van de Alphenaren. De gasten dienden na afloop zelfs een protest in omdat scheidsrechter Ar- noldus naar hun mening te lang had gewacht cp invaller-doelman Tuinen. burg, die Alto. Ram kwam vervangen. Wat de Teraarders met dit protest denkeu te bereiken is ons niet goed duidelijkDe doelpunten kwamen in deze wedstrijd pas na rust. Nadat ook Kees v. d. Nagel de kleedkamer had opgezocht met een blessure, for ceerde J- Harskamp de openingstref fer. Lankhaar stelde de Alphenzege met een tweede treffer veilig (20). Hazerswoudse Boys liep thuis tegen Alphia geweldig van stapel. Door doelpunten van Staring en Spruit (2x> was het ai spoedig 30. Maar daarby bleef het en in de tweede helft ging Alphia er eens even stevig aan trekken. Twee maal moest Van Oeveren de bal uit het net halen en de Boys waren tenslotte heel blij dat het daarbij toleef. In De Kaae ging het een half urn- goed met de Kagianen. die in die pe riode door Hans Loogman uit een voorzet van Kettenberg de leiding namen. Geruime tijd hield Kagia de voorsprong vast, maar tien minuten voor rust werd het technisch betere voetbal van VWS beloond met de ge lijkmaker van S. Bink. Het winnende doelpunt viel kort voor het einde. De volgens de thuisclub buitenspel staande linksbuiten van VWS schoof de bal naar midvoor Brands die hard inschoot (12) 4e KLASSE B OrnasHoekse Boys LoosduinenDUNO De LierKoudekerk SchoonhovenOegstgeest RAS—Be Fair DUNO 4 4 Ornas 4 3 1 RAS 4 3 J Oegstgeest 4 2 11 Be Fair 4 12 1 Koudekerk 4 2 2 De Lier 4 112 Loosduinen 4 1 3 Schoonh. 4 2 2 Hoekse B. 4 4 2—0 0—3 2—3 3—3 1—0 13- 1 10- 3 11- 5 8- 5 11- 7 7-14 9- 9 6-11 9-13 2—16 ARC won verdiend bij ASWH (3-5) Dank zij een uitstekende tweede helft vooral het laatste half uur speelde ARC goed zijn de rood zwarte» er in geslaagd in Hendrik Ido Ambacht een verdiende 3—5 overwinning te behalen. In de eerste helft wogen de par tijen goed tegen elkaar op al nam ARC door Jan de Jeu al vrij spoedig de leiding 0—1. Uit een strafschop wegens hands van Leen Krijgsman werd de gelijkmaker langs doelman Horzc geknald. 1—1. Tot rust bleef het hierbij hoewel ARC nog enkele goede kansen kreeg. Na de hervatting werd de ASWH achterhoede onder hoge druk gezet, zo zelfs dat een der achterspelers bij een poging een voorzet te onder scheppen in eigen doel kopte 12. Nadai eerst Horze de gelijkmaker uit het net had moeten halen, kreeg Leen krijgsman een strafschop te nemen omdat een der achterspelers van de thuisclub met zijn handen de doelman assistentie had verleend. Krijgsman rielj de roodzwarten op nieuw aan de leiding. (23). Ken nelijk gaf dit de Alphenaren het no dige zelfvertrouwen want van dit mo ment af rolden de ARC-ers de defen sie van de thuisclub op. Schoneveld scoorde 2-A en Jan de Jeu 2—5. Een minuut voor het einde wist de ASWR midvoor de stand voor zijn elftal nog wat draaglijker te maken (3—5). STAND: Alphen 3—5 VWS 3-4 Haz. Boys 3—5 TAW 3—3 Woubrugge 3—5 Alphia 3—0 Leiden 34 Kagia 3—0 VVSB 3—4 Sleutels 3—0 KatwijkGWS 7—2 (ruststand 51). Een oppermachtig Katwijk heeft; met het zwakke GWS, dat bo vendien twee invallers telde, niet veel moeite gehad. Na een aftasting van de zwakke plekken in de Sasseneimse de zwakke plekken in de Sassenheimse valslinie na dertien minuten goed los. De razendsnelle linksbuiten De Ko ning vond het eerst de weg naar het net. Tien minuten later werd hij ge volgd door Andries van Duyvenbode, Voetbal in Engeland Wolverhampton Wanderes heeft zijn supporters zaterdag moeilijke momenten bezorgd. Tot tweemaal toe stond de leider in de eerste divisie achter in de ontmoeting met Ipswich Town, de league kampioen van 1962. Na tvee minuten leidde Ipswich, dank zij Doug Moran, met 10. Wel maakte Alan Hinton met een ver rassend afstand-schot gelijk, doch kort voor de rust was het Ray Craw ford die Ipswich opnieuw een voor sprong bezorgde. In een enerverende tweede helft versloegen de Wolves het team van Ipswich. De Ier Peter Mcparland, de snelle vleugelspeler van Wolverhamp ton, was de match-winnaar. Tien mi nuten voor het einde bracht hij de stand op 22. Een halve minuut later was de Ipswich-defensie alweer geslagen. Rijnsburgse Boys heeft zich nog altijd niet hersteld van het zwakke begin in de nieuwe competitie. In tegendeelIn de eerste wed strijden werden nog vrije eervolle ne derlagen geboekt tegen CSCA (13) en Noordwijk (21), maar zaterdag kregen de Boys een pak slaag zonder meer: 04 tegen Huizen dat uit de vorige drie wedstrijden slechts één punt haalde. Tot de rust hielden de Rijnsbur gers stand, daarna zakten z(j weg. Het doelgemiddelde van de Boys na drie wedstrijden: 29, spreekt boek delen. Het drama begon voor Rijnsburgse Boys na rust. In de pauze had trainer Stijger een hartig woordje tot de an- nen uit Huizen gesproken en dat had zijn uitwerking niet gemist. De be zoeker.- kwamen het veld in met de vaste wil de score zo spoedig mogelijk open te schieten. De Rijnsburgers werden vlot overspeeld door de Hui zenaren, die hun aanvallen meestal lanceerden via de gevaarlijke rechts buiten A. Bout. Even hielden de geelzwarten de Huizen-aanval nog in bedwang, maar toen kwamen de be zoekers als een goed geoliede machi ne op toeren. Bout gaf een schitterende voorzet die door Vrees wijk magnifiek werd ingekopt. Via de handen van Blokhuis verdween de bal in het doel. Bout kreeg de smaak Doelman Blokhuis van Rijns burgse Boys kan deze aanval van Huizen slechts met zeer veel moeite onschadelijk maken. te pakken. Meteen daarop speelde hij de bai op de schoenpunt van Van dei- Sleet, die kalm langs Blokhuis schoot (02). Bout bleef gevaarlijk naar voren stormen en een van zijn voor zetten werd door v. d. Sleet (ex-Rijnsburgse Boys) hard tegen de lat gekopt. De terugspringende bal kwam voor de voeten van Vreeswijk, die gejaagd scoorde (0—3). Even voor het einde werd Vreeswijk nabij het beruchte gebied ten val gebracht en scheidsrechter De Boer kende de gaster- daarvoor een strafschop toe, die aanvoerder Honing benutte (0-4). Een uitzichtloze nederlaag voor de Boys. Eerste helft In de eerste helft waren beide voorhoedes niet in staat geweest een goed schot te lossen. De aanval len van Rijnsburgse volgden een patroon dat stopper Honing en in laatste instantie doelman Westland nauwelijks kon verontrusten. Al voor rust had linksback Krait grote moei te met Bout. die zich na de hervat ting als matchwinnaar zou ontpop pen In de voorluide van Rijnsburgse Boyv had de jonge v. d. Kwaak mo menten van goed spel. (Van een onzer verslaggevers) Een beste wedstrijd is het niet geworden tussen RCL en SHO. Bei de ploegen toonden een intense ner vositeit en een grote dosis schotloos heid. Eén ding was zeker: SHO was beslist de betere ploeg en verdiende daarom de 21 zege ruimschoots. De mannen uit Oud Bcjjerland demon streerden ook een beter ploegverband en waren in het combineren „uitge kookter" dan de gastheren, die veel al nog het recht-toe-recht-aan sys teem huldigen. Dat systeem gaat gepaard met ver re trappen, die zo nu en dan ook nog wel eens bij een voorhoedespeler te recht kwamen, maar die veelal re sulteerden in dolle rennen achter het bruine monster. Daaruit ontstonden onnodige botsingen en het was dui delijk, dat SHO een beetje vreemd tegenover dit spel stond. Dat gaf ech ter niet het recht om er dan maar een beetje harder tegen aan te gaan en bij overtredingen, die door arbiter Stevenhaagen goed werden waarge nomen, de bal weg te gooien of ver der weg te trappen. Jammer, dat hier tegen beslist onvoldoende werd opge treden Overigens heeft het heel lang ge duurd eer de zege van SHO vast stond. Na een kwartier hadden de bezoekers reeds de leiding genomen door rechtsbinnen De Vlieger, maar spil Maas stond verder leder succes in de weg. Bovendien deed doelman Thelen opmerkelijke dingen. Pas een half uur na rust kreeg SHO, dankzij rechtsbuiten Bijl een hogere score, die drie minuten later alweer in ge vaar kwam. Een strafschop we gens hands gaf Rietveld de gelegen heid de achterstand te verkleinen 12 Daardoor kregen de laatste mi nuten nog een spannend verloop, om dat SHO op twee gedachten hinkte: verdedigen of toch maar weer aan vallen. Resultaat van dit hinken was een groot overwicht van RCL, dat echter de juiste richting naar de Ou- 'Beijerlandse doelmond niet goed kon vinden. Een snelle rush besloot de Ierse in ternational met een hard, gericht schot (2—3). Wolverhampton heeft door deze overwinning zijn positie versterkt. De ploeg bezet met 17 punten uit 10 wedstrijden de eerste plaats. Everton, dat tegen Liverpool met een gelijk spel genoegen moest nemen, staat met 15 punten tweede op de ranglijst. De derde plaats is voor Nottingham Forest, welk team 14 punten heeft. Bert Trautmann, de ex-krügsge- vangene die nu triomfen viert als doelman van Manchester City, had na alle moeilijkheden kortgeleden werd de man, die in 1959 „Brits voet baller van het jaar" werd, van het veld gezonden eindelijk een pret tige dag. Met briljante saves redde hij, in zijn 500ste wedstrijd voor de league, Manchester van een neder laag tegen Blackpool. Een 22 ge lijk spel werd het resultaat. Z'jn teamgenoten boden de populaire ex- Duitser een gouden horloge met in scriptie aan. Arsenal—Leicester City 1—1, Bir mingham City—Fulham 4—1, Black burn RoversWest Ham United 0—4, BlackqoolMonchester City 22, Everton—Liverpool 2—2, Ipswich TownWolverhampton Wanderers 2—3. Leyton OrientSheffield Wed nesday 24, Manchester United Burnley 25, Nott. ForestAston Villa 3—1, Sheffield UnitedTotten ham Hotspur 31, West Bromwich Albior.Bolton Wanderers 54. Eerste winstpunten voor Ter Leede (Van onze correspondent De openingstreffer die Her Mole naar reeds in de eerste minuut van de ontmoeting Ter LeedeKozakken Boys liet aantekenen gaf de Sasse- mers voldoende zelfvertrouwen om een langdurige belegering voor het Kozakken Boys-doel op te slaan. Wat men echter tijdens dit otfensief pro beerde en hoe de Ter Leede-voorhoe- de ook op het doel van de tegenpartij vuurde, tot een vergroting van de voorsprong lieten de gasten het voor lopig niet komen. Hierdoor kon het gebeuren, dat de Bovs uit een der snelle uitvallen de gelijkmaker lieten aantekenen. Naar veler mening was deze treffer niet vrij van buitenspel: 11. Toen kort voor de rust bovendien nog achter eenvolgens D. van Bieze en Co Mole naar zich moesten laten vervangen door C Molenaar en L. de Koning, zag men in het Ter Leede-kamp de tweede helft met vrees in het hart tegemoet. Reeds kort na de hervatting leek een nederlaag voor de Sassemers on afwendbaar toen de midvoor van de gasten handig doelman C. den Her tog verschalkte en zijn ploeg de lei ding gaf: 12. Wonderlijk genoeg herstelde Ter Leede zich prachtig en met snelle, open aanvallen werd de Boys-defensie uit verband gespeeld. Eerst was het W. van Gmhoven die een keurige voorzet van invaller Leo de Koning inkopte, waarmee hij de De doelman van SVOW h jj£ niet veel moeite met deze aan iiste van Lisser Boys. (Foto Leidsch Dagbl iet die even later ook de derde trel jdl, liet noteren. GWS vocht moedig rug en dat werd na ruim een h b( uur door linksbinnen Van Keste met een fraai doelpunt beloond. Voor rust bracht de Katwi) rechtsbinnen G. Verdoes de st; nog op 51. Onmiddellijk na de Vf trap rende midvoor Van Duyvenb door om zijn hattrick te laten ai we tekenen. Katwijk nam het wat mi ok keiijker op. De aanvalslinie sprn »rs slordiger met de kansen om, h »st geen na een half uur het sterkst 1 nadrukt werd door een doelpunt i rechtshalf Wan Freke. Dat Kesteren in de laatste minuut stand nog wijzigde door het nen van een vrije schop, is alleen vt ^oc de doelpuntenlijst belangrijk. 1_ svow—Lisser Boys 2—1 (ru m stand 21). Een zeer sportief di roc tussen twee vrijwel gelijkwaard ploegen, dat een aangenaam verli had, mede door het sublieme opO den van arbiter Gemonden. In eerste twintig minuten waren de g: ten beslist sterker en ook beter, i mannen van Oude Wetering hadd last van een onsamenhangend gehe veroorzaakt door invallers. De Lis- midvoor De Haas opende na 19 n 1 nuten de score op fraaie wijze, do het bleek, dat Lisser Boys hierin l't alle kruit had verschoten. ta Geleidelijk aan wist SVOW het ir 1 tiatief te hernemen en in de v« tigste minuut van de eerste h» werd Lisser Boys feitelijk door mi re voor Van Heek overrompeld. Di J2 minuten later liet linksbinnen Vic- Steensel (SVOW) de balans al nas t*' de zijde van Oude Wetering dafU slaan Na rust konden verwoede pm' gingen van Lisser Boys geen vera:?e dering in de stand brengen. Trouwe Ic ook SVOW, dat na rust Van He moest vervangen door v. d. Blo: had alle kruit verschoten. SchoonhovenOegstgeest 3- (ruststand 33). Ondanks een ze? J* laag tempo gingen beide ploegen, m le betreft doelpunten maken vrij se van start. Nauwelijks had Schoc:p hoven na 8 minuten door linksbir nen v. d. Horst de leiding genome of Henk Selier maakte alweer gelyl Enkele minuten later scoorde v. t Horst opnieuw en vier minuten daai na was het door Habing gelijk. D strijd was nauwelijks tien minute ouder geworden of Oegstgeest nai 6 door Henk Selier de leiding over. 1> c ze stand heeft, behoudens de einé J stand dan, het langst op het scon borc gestaan, want in de dertigst minuut kon midvoor Holten de stans weer gelijk brengen. Na rust was be tempo aanzienlijk lager dan in tó begin van de eerste helft. Schoonho ven was weliswaar iets sterker in dl periode, doch kwam uiteindelijk od niet verder dan een afgekeurd bui tenspel-doelpunt. De LierKoudekerk 23 (rust* stand 2—2)De Lier begon en eindi?- de deze ontmoeting met een langdu rige, felle aanval. In het begin wi men daarmee succesvoller, want M tien minuten had de thuisclub al do« linksbinnen G. Paauwe de leidinj genomen. Enige minuten later wa het alweer gelijk toen doelman In "t Veld bij een scrimmage de bal me*, onder controle kon krijgen en Colijn de kans onhoudbaar benutte. Kou dekerk was over het algemeen ster ker, doch vond steeds spil Groene- veld op haar weg. Toch kwam A. Sweeris éénmaal voor rust langs hem en dat betekende een Koudekerks» voorsprong. Van de Akker wist dt gastheren nog op gelijke voet te bren gen Na rust trachtte De Lier een be slissing, te forceren, maar de Koude- kerkse defensie gaf geen krimp Vooral doelman Kuyt blonk uit. Vier minuten voor heteinde schoot A. Sweeris zijn ploeg onhoudbaar naar de zege, de laatste aanval van De Lier ten spijt. stand op gelijke voet bracht en ver volgens knalde Her Molenaar zijn tweede treffer van deze middag in de Boys-touwen: 3—2. Tot het eind» toe hebben de bezoekers daarna ge* tracht alsnog een puntje uit dez» wedstrijd te halen. De zich stug ver dedigende Sassemers wisten evenwel van geen wijken en hielden dc zaak voldoende afgesloten. Twee kostbar! punten bleven in Sassenheim!

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6