Sigaretten spoelen aan op het strand f. 5555.- IE Ij AM i\.v. De Radiostad-Comedie bevestigt haar faam FORD CONSUL CORTINA Fascinerende tocht langs onze molens „Vier oude wijven Raadseltje opgelost Ook in KATWIJK en Dahlia- en fruitkwekers hielden expositie Gezonde vrijetijdsbesteding pgericht 1 maart 1860 Maandag 24 september 1962 Tweede blad no. 30764 3 iVier oude wijven, die konden 11 Jkander niet krijgen. Zij liepen "5 dien even hard. Ra, ra, wat is o lat". De oplossing van dit oude 7o< aadseltje ligt zeer concreet op vele plaatsen in het schilderach- k tige polderlandschap rond de Sleutelstad. De leden van de vereniging „De u* Hollandsohe Molen" hebben zaterdag net, eigen ogen herhaalde malen de jjdele pogingen van d€ „vier oude wij- ?n" kunnen zien. Onder een somber wolkendek van- jan gleed 's oohtends een vloot van ondvaartboten bemand door enkele londerden molenminnaars via de >ei )ude Rijn door het water van de Zijl »p weg naar het zonovergoten para dijs voor de liefhebbers van het eeu wenoude Hollandse landschap met ;o Ün wijde plassen, deinende rietkra- V :en en daarachter de trouwe bewa- t ;ers van het land. de molens. >p< Zij die de jaarlijkse tocht van de ~)e Hollandsche Molen" hebben mee maakt, weten nu bijna alles over ipmolens, achtkanters, twaalfkan- ïlers en over beneden- en boven- lipruiers. Overal zag men hen staan, soms 's ■peinzende oude heren ver weg tuj n het landschap, dan weer driftig iraaiend met hun wieken. Aan de to Irote Sloot de molen ,,Broekdijk", 2C ten fors en betrouwbaar symbool •an onze eeuwige strijd tegen het P rpdringende water. Iets verderop de „Molen van Co- tcfcjn" de eerste molen die de Rijn landse Molenstichtine in haar bezit :reeg en voor een zekere ondergang wist, te behoeden. Deze molen die in 805 werd gebouwd om het water in le Zwanenburgerpolder op peil te ïouden is ook nu nog steeds bedrijfs- t 'aardig en wordt op gezette tijden nejvoor de bemaling ingezet. Bij het gemaal „De Leeghwater" van de Haarlemmermeerpolder wend. ien de boten hun steven naar Kaag- 12 lorp om de molens langs de Eimers- D >oel en bet, Zweiland te laten bewon- io leren. Kip. brood en slaatjes lagen op de afeltjes van de Kaagsociëteit te '"Vachten op de hongerige molenlief- ïebbers, die niettemin al weer popel- 2o ien naar de volgende aanlegplaats, rkRijpwetering. Zij zullen ongetwijfeld 22 al hun kennissen aanraden daar bij 23 de Koppoel toch vooral eens te gaan 23 cijken Ver buiten de benzinewalm, iet lawaai en het, vuil van de grote. 6tad staan twee twaalfkante molens, ïeidp met een vlucht, van 28 meter. z' Mooier en indrukwekkender dan op 'Sjwelke VW-folder ook. Het. ziin de twee stenen molens ïkan de drooggemaakte Veender en 16 Hjkerpolder, waarvan één nog in ke rn drijf is en de andere zo nu en dan Leidse politie ""(slaat door toeval— goede slag In de afgelopen nacht werden twee 'iüjagenten, die met de politie-auto op ces surveillance waren, op de Lage Mors- er weg door een autobestuurder aange- 'lc sproken, die hen er op attent maak te. dat op de rijksweg Amsterdam- Den Haag een auto zodanig was ge- -e parkeerd. dat deze gevaar voor het verkeer opleverde. De agenten, die direct een onderzoek instelden, trof- ~0 fen op de aangegeven plaats inder- ia daad een auto aan. waarin een man kj lag te slapen. Nadat de man zijn zie naam had opgegeven, bleek, dat hij zich niet kon legitimeren en geen rij bewijs had, terwijl ook de auto-pa pieren ontbraken. Plotseling reed de m man snel weg voorgevende, dat hij de .pieren zou gaan halen. De agen- n, die dit niet vertrouwden, zetten een achtervolging in en wisten de man even later weer aan te houden. De man werd overgebracht naar het bureau van de rijkspolitie te uejOegstgeest. waar een onderzoek uit wees. dat men te maken had met een persoon, die door diverse gemeenten reeds werd gezocht wegens diefstal en inbraak. Hij was oa. ook betrok ken bij de aanrijding, welke onlangs te Sassenheim plaats vond en waar bij een lesauto, welke in een voortuin geparkeerd stond, ernstig beschadigd werd. Na deze aanrijding ging hij er met een gestolen auto vandoor. Ver moedelijk is de auto, waarin by van nacht reed, eveneens van diefstal af komstig. Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f200.- en f 300... v. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Grote keuze in alle prezenen merken TIJDENS NEMEN VAN BAD ONWEL GEWORDEN. In een perceel aan de Mare dijk is zaterdag een 14-jarig meisje bij het nemen van een bad onwel ge worden. Het meisje maakte gebruik van een in de keuken aangebrachte douchecel. Vermoedelijk is een ge brek aan zuurstof ontstaan. Het kind werd voor onderzoek naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht doch kon in de loop van de dag naar haar woning terugkeren. INBRAAK BIJ VAN WIJK EN HERINGA. In de afgelopen naoht is ingebro ken in het bedrijf van Van Wijk en Heringa aan de Vliet. Uit d° kantine is een bedrag van f70.en uit een doosje van de telefoniste een bedrag van f20.ontvreemd. Men is bin nengekomen door een slot m de buitendeur te forceren. In de nacht van zaterdag op zondag is een aan de Haagweg staan de benzinepomp opengebroken. Een poging om benzine te tanken is mis lukt. De Stalen Band leverde strijd aan waterkant Zaterdagochtend waren de vissers van „De Stalen Band" al vroeg in de weer, want om kwart over zeven la gen de dobbers al in het water van Het Nieuwe Kanaal. Er waren 57 vis sers opgekomen om elkaar te bekam pen Leider B. Gordyn was al om 5 uur aan het werk om het visge- bied af te bakenen. Er werd tweeen- eenhalf uur gevist. Van de 57 vissers vingen 27 één of meer vissen De prijzen werden in rest. Cronen- stein uitgereikt. De tweede voorzitter van „De Sta len Band", de heer J. de Graaf, dankte vooral de heer B. Gordijn, die in zware regenbuien het voorberei dende werk had gedaan. De meeste vis is gevangen door J. Arnoldus, die daarvoor de Frans Siebert-beker uitgereikt kreeg. De Ar dennen-beker ging naar de heer Kromwijk, die de zwaarste vis had gevangen De overige prijzen waren voor de heren A. Kromwijk, W. de poel, de Buurter. en de, Boterhuis- Bres, H. Barendse, Hillebrand, Halm. molen. De laatste is een ronde stenen Houthoff, J. Petit, B Brandt en J molen, die in 1744 werd gebouwd en Trouwee. sinds kort, in het bezit is van de Rijn. i A landse Molenstichting Academische examens Het opdoemen van de contouren Aan de Leidse Universiteit is ge- van de Sleutelstad betekende het slaagd voor het doet. ex. klass. lett. einde van een onvergetelijke tocht, 'de heer A. J. M. Schuiten Delft' nog eens ter wille van de vele toeris ten zijn wieken in bewegine zet. Het draaien van de wieken, van ver-af gezien een onderstreping van de rust in het landschap, krijgt, wan neer men de molen tot op enkele meters genaderd is, iets huivering wekkends. Vier machtige armen die razendsnel omhoogklimmen en daar na gierend naar beneden storten. De tocht huiswaarts voerde de bo ten langs de molen van de Aderpol der de Moppemolen aan de Hane- ..Je moet er niet mee spelen Gezien het succes dat de Radiostad-Comedie" vorig jaar met het opvoeren van ..De Modelechtgenoot" had. behoeft het geen betoog, dat de leden van de Smit Röntgen Ontspan ningsvereniging met de directie zaterdagavond in grote getale naar het St -Antoniusclubhuis waren gekomen om daar de kennismaking met de Radiostad Comedianten onder directie en regie van Maarten Kapteyn nog eens te beleven. De keuze was ditmaal gevallen op ,,Je moet er niet mee spelen" van Hans Nesna. Daar Maarten Kapteyn zelf de hoofdrol bezette en de vijf andere rollen bezet werden door niemand minder dan Jetty Cantor, Corrie v. d. Linden, Sophia Frank. Johan Bode graven en Hans Veerman behoeft het geen verwondering te wekken dat de toeschouwers zich ook nu weer kos telijk hebben geamuseerd. In „Je moet er niet mee spelen" wordt de ene kostelijke dialoog als het ware naar de anderen gedragen. Het stuk vereist daarom veel talent van de speler. De inhoud van het stuk is vanwege de vele kluchtige scènes in dit bestek vrij moeilijk nauwkeurig weer te geven. Het komt hier op neer: De jonge pas afgestu- derde advocaat, Max Dilleman (Maarten Kapteyn) krijgt via een notaris genaamd Appelman (Hans Veerman) een brief van een onbe kende tante uit Engeland, waarin deze alle kosten voor een renderende advocatenpraktijk op zich neemt on der voorwaarde dat hij voor zijn der tigste jaar dus uiterlijk over krap vfjf jaar haar dochter Zuzu huwt, die een bruidsschat van een half mil joen dollars zal inbrengen. Daar de notaris rapport moet uitbrengen over de gedragingen van „neeflief" die overigens zijn toekomstige bruid nog nooit heeft ontmoet en "tot 14 dagen voor zijn 30ste jaar niet ontmoeten zal slaat Max de schrik al om het hart als er een meisje zelfs maar naar hem kijkt. Als op een dag zijn oude studievriend Casper (Johan Bo degraven) by hem komt logeren om „de bloemetjes eens buiten te gaan zetten", komt Max in de verleiding bruid en bruidschat maar op te ge ven. De grote verleidster verschijnt in de toneelspeelster Lola, die in op dracht van Max' onbekende tante en toekomstige bruid al haar verleid sterstalenten ten toon spreidt om Max „door de knieën" te laten gaan. Tegelijkertijd echter voert mevrouw Thomson haar voor Max tot dus ver onbekende dochter Lilian ten tonele (Corrie v. d. Linden) op welke allercharmantste jonge vrouw Max op het eerste gezicht hopeloos ver liefd wordt en dus slechts met de grootste inspanning haar toenade ring kan weerstaan. Als de misver standen niet meer van de lucht zijn en de toeschouwers van de ene scha terlach in de andere zijn gevallen, ontpopt Lilian zich als Max' toekom stige bruid Zuzu, die de trouw van haar toekomstige echtgenoot op wel zeer drastische wijze op de proef heeft willen stellen. Als tot slot Cas per zowaar nog wel „iets ziet" in Lola en notaris Appelman zich onver wacht aandient als een stille aanbid der van mevr. Thomson, keert de rust en vrede in huize „Dilleman" terug. Na afloop volgde nog een gezellig samenzijn met. medewerking van het dansorkest 'The Game Breakers". Lezers schrijven. Vebo-beiweren Vrijdag J.l. werd de vebo-tentoon- stelling en de wekelijkse veemarkt tegelyk gehouden. De koeien, die niet voor de vebo-tentoonstelling be stemd waren, werden dit keer vast gezet aan de touwen en palen, die precies in het midden op de rijweg van de Lammermarkt, tussen Lange Scheistraat en Lange Mare. waren bevestigd. Tot grote verbazing en ergernis van de bewoners Lammer markt no. 41 t.m. 55 stonden deze dieren met hun achterste deel tot slechts één meter van de huizen af. Tussen het overgebleven nauwe gangetje werden steeds meer koeien aangevoerd en de boeren gingen zelfs rustig in de raamkozijnen van de huizen zitten. In korte tijd was deze doorgang dan ook in een (dun ne' mesthoop veranderd. Leveran ciers konden niet bij hun klanten komen Vele panden waren pas ge schilderd. Wat had er van terecht moeten komen, wanneer die vrijdag ochtend uit een van bovengenoemde huizen een begrafenis of trouwpartij had plaats gevonden? De betreffende instanties zullen er goed aan doen. te zorgen dat zulks niet voor een tweede maal voor onze huizen plaats vindt. U geachte redactie dank voor de plaatsruimte. Eén van de bewoners. Poesen-overschot Hoe is het mogelijk, dat er nog steeds mensen zijn. die alle jongge- boren poesjes aanhouden? Straks zijn ze weer teveel, en wor den ze ergens neergezet. Het aantal zwerfkatten in Leiden is schrikbarend hoog. en het asiel zit ook vol. Laat. ze toch. zodra ze ge boren zijn, inslapen door de dieren arts of ga er mee naar het Asiel. Tegen een kleine vergoeding komt het ook daar in orde Mevrouw L. Kanbier. De Nieuwe Sociëteit ..De eers-te Steen" voor de Nieuwe Sociëteit werd gelegd door een arti kel van de heer M. Reckman in Eiseviers Weekbl-ad Hij roerde een nijpend probleem aan in onze we reldhet probleem van de een zaamheid. Een overstelpend aantal brieven was het antwoord. Hieruit is het verlangen ontstaan hulpbie denden en hulipvragenden van alle leeftijden, van alle rangen en stan den. van alle riohtingen w bundelen in een groter geheel Dit gebeurde in de Nieuwe Sociëteit, die wil trach ten de nood van deze eenzamen te helpen verlichten. Dat het gestelde doel onmiddellijk en met ?lle mogelijke hulpmiddelen kan worden aangepakt en opgelost, is zelfs in onze moderne tijd een on mogelijkheid. Het probleem eenzaamheid heeft zovele facetten, waardoor het onmo gelijk is een uniforme oplossing in te voeren. Men heeft tenslotte met mensen te maken; ieder mens is anders, dus iedere eenzame moet anders geholpen worden. Eenzaam.... als alleenstaande.... als alleen*onen- d'vof te midden van velen. Het contactadres voor de afdeling Leiden en omgeving is: A. v. d. Keide-Kort. Nassaulaen 41, Oegst- geest, tel. 01710 - 50220 A.s. woensdagavond om 8 uur wordt in hotel ..Central". Breestraat, een eerste bijeenkomst gehouden, waar belangstellenden hartelijk wel kom zijn. DE 5-PERSOONS WAGEN VOOR EEN 4-FERSOONS PRIJS Deze verbluffende creatie lacht om alle beperkingen, waaraan tot nu toe laaggeprijsde wagens gebonden waren. Wat valt direct op? Ruimte... ruimte... ruimte... voor 5 volwassen personen. Het royale com fort van een grote wagen. Een fantastische kofferruimte (0,6 mJ). Enorme kracht! Motor van 1200 cc inhoud - 48.5 PK! Directe gevolgen: van 0 tot 96 km accelereert de Consul Cortina in 26 sec. (5 sec. sneller dan de gemiddelde wagen in zijn prijsklasse!) Topsnelheid 125 km/u. 4-versnellingsbak, die razendsnel reageert en dan... alle versnellingen gesynchroniseerd. Zuinigheid! De Ford Consul Cortina vraagt weinig benzine en hoeft slechts om de 8.000 km een servicebeurt te hebben. Een moderne, betrouwbare wagen, waarvan de prijs dè grote verrassing isl Als u naar deze baanbrekende Ford prestatie nieuwsgierig bent. bent u van harte welkom. INCL VERSE (.UCKTVEKWARMINa Af FABRIEK AMSTERDAU MEER AUTO VOOR UW GELO Off. FORD-dealer voor Leiden e.o. en de Bollenstreek Haarlemmerweg 2-4, Leiden, tel. 0 1710-33141 Voor bezichtiging en inlichtingen dagelijks geopend (behalve zondags) tot 22 uur. 's Zaterdags tot 18 uur. De zee. die neemt en geeft, heeft gisteren vele kisten Ameri kaanse sigaretten op de stranden voor Den Haag. Wassenaar, Kat wijk en Noordwijk gezet. Een groot aantal amateur-jutters heeft zich ijverig op de kisten met rookwaar geworpen om te zien of de golven nog iets van het koste lijk kruid intact hadden gelaten. Dat viel tegen: de meeste doosjes sigaretten 'merk Pinehurst, „ma de in USA") lagen er bij als vol gezogen sponsen. Enkelen lukte het een paar sloffen droge siga retten in de wacht te slepen. Hun reactie: heel goed om te roken! De sigaretten zyn alle afkomstig uit een partij van 900.000 pakjes, die in de nacht van 19 op 20 september drie mijl voor IJmuiden onder het wakend oog van een douanier in zee zijn geworpen. Acht jaar geleden wer den deze sigaretten geïmporteerd, voor de verkoop aan in West-Duits- land gelegerde Amerikaanse militai ren Maar de partij werd afgekeurd, omdat de tabak verkeerd zou zijn gesaust, wat de sigaretten voor de consumptie ongeschikt heette te hebben gemaakt De importeur, die er ook geen raad meer mee wist, besloot de kisten in Hoewel deze twee kleine meisjes vast en zeker nog niet mogen roken tonen ze in ieder geval veel belangstelling voor de aan gespoelde sigaretten. Je doet per slot van rekening niet iedere (zon)dag zo n vondst. zee te laten werpen, hetgeen enkele dagen geleden vanaf het schip Hel vetia S is gebeurd. Het was echter niet het laatste wat men ervan te zien kreeg, want, zoals gezegd, ver raste de zee de wandelaars, schelpen zoekers en laatste badgasten met uiterst merkwaardige vondsten. Oud-Leiden naar St.-Joris Doelen Indien men vanuit de Voorstraat te Noordwijk-Binnen door de Doelen steeg wandelt bereikt men de Offem- weg, waaraan gelegen een groot, door fraaie linden omzoomd, grasveld waar sedert eeuwen het Schutters gilde van de Sint Joris Doelen zijn oefeningen en wedstrijden houdt in het schieten op de gaai met de voet- of kruisboog. Voor een bezoek aan de Sint Joris Doelen togen zaterdagmiddag veertig leden van de Vereniging Oud-Leiden naar Noordwijk. Het gezelschap werd in het schut- tershuis verwelkomd door de secreta ris van de broederschap, de heer H. C. Oerlemans, die daarna vele en veler lei bijzonderheden vertelde, waaraan wij het volgende ontlenen. Hel schuttersgilde dateert van 1420 en kan er zich op beroemen, dat se dert dat jaar het Koningschieten op de gaai elke 7 jaar op pinksterdag zonder enige onderbreking heen plaats gevonden. De broeder, die het laatste stuk van de vogel afschiet. voer„ zeven achtereenvolgende jaren de titel van koning en is bij alle offi ciële gelegenheden getooid met de „zilveren papegaai" met de beeltenis van St.-Joris. Alle eeuwenoude ge bruiken worden by het koningschie- ten nageleefd. Verder vindt elk jaar het prijs schieten plaats waarvoor in de zomer elke vrijdagavond wordt geoefend. Onder de broederschap, die het ka rakter van een sociëteit draagt, leeft het sterke bewustzijn dat zij aan her. die na hen komen iets heeft door te geven en dat nimmer iets verloren mag gaan van datgene, dat reeds aan zoveel generaties vreugde en ontspanning heeft gegeven. Over toe- lating van nieuwe leden in de broe derschap wordt gestemd door middel van bruine en witte bonen. Een witte is vóór. een bruine tegen. Ten minste 2 3 van de bonen moet wit zijn wil het kandidaat-lid zijn aangenomen. In het schuttershuis zijn verza meld niet alleen voorwerpen in ver band met het gilde, zoals oude hand bogen. waarvan één met het jaartal 1315. en oude wapenuitrustingen, le denlijsten enz.maar ook antiquitei ten. Zo vindt men er de prachtige blazoenborden van de Rederijkers kamers uit Haarlem. Leiden en Rijnsburg. Ook een gecannelleerde eikehouten Koningszetel, hoogst waarschijnlijk een geschenk van Rid der Jan van Noortich. He' prachtige weer lokte het ge zelschap naar het grasveld waar de 26 m hoge doelpaal is opgesteld. Ver schillende dames en heren stelden pogingen in het werk de in de top aanwezige vogel of ten minste één van de daarom heen geschaarde „eie ren" af te schieten. Helaas zonder succes. Met hun gecombineerde twee-daagse tentoonstelling van de door hen zelf gekweekte produkten, welke zaterdagmiddag door wethouder C. J. Piena onder grote belangstelling officieel werd geopend, hebben de leden van de amateurfruitteeltclub „Prof. ir. Sprenger" en de Leidse Dahliavereniging „Johan Mater" wederom bewezen, dat zij een gezonde vrijetijdsbesteding op hun volkstuinen tevens benutten om in het telen van bloemen en fruit een vrij hoge graad van vakbekwaamheid te bereiken. Belgische aannemer blijft in hechtenis Terwijl het onderzoek naar de oor zaak van de instorting van het kan toorgebouw in Brussel in volle gang is. heeft de rechtbank van Brussel zaterdae de aanhouding van de aan nemer J- B. l'Ecluse met een maand verlengd. Dit geldt ook voor de inge nieur. die belast was met. het toezicht op de graafwerken, waaraan de in storting van het gebouw in de Wet- In zyn welkomstwoord richtte de heer L. J. J. Dooyenburgh, voorzitter van beide verenigingen, zich in het byzonder tot Leidens nieuwe wet houder van Openbare Werken, de afgevaardigde van het Alg. Verbond van Volkstuinverenigingen de heer J. v. d. Zwart, de oprichter en erevoor zitter van de Dahliavereniging de heer J. Mater en afgevaardigden van Leidse zusterverenigingen. Hij wijdde vervolgens enige gevoel volle woorden aan de nagedachtenis van wethouder S. M. Stolp, die des tijds spontaan bereid gevonden werd deze derde gezamenlijke expositie te openen. Op sprekers verzoek namen de aanwezigen hierna staande enige ogenblikken stilte ln acht. Mede namens de inzenders dankte de voorzitter wethouder Piena voor diens bereidheid thans de officiële opening te willen verrichten en was hij zowel de Jury's, bestaande uit de heren C. Gerritse, J. Vijfwinkel en A. Vos (leden van de Rijksvoorlich tingsdienst voor de tuinbouw) wat betreft de fruitkeuring en de heren J. H. Smit en J. Veldhuizen (be stuursleden van de Ned. Dahlia vereniging). die de bloemenkeuring verrichtten en het bestuur van de zustervereniging „Ons Buiten", die wederom het fraaie clubgebouw be schikbaar stelde, zeer erkentelijk voor hun onmisbare bijdrage tot het welslagen van het geheel. Wethouder Piena sprak hierna al lereerst zijn grote erkentelijkheid uit voor de woorden, die de voorzitter na mens de leden van beide verenigin gen aan de nagedachtenis van de heer Stolp had geweid. Aan het ver zoek om thans in diens plaats na mens B. en W. deze expositie te wil len openen had hij gaarne gehoor ge geven omdat hij zich. aldus spreker, nauw betrokken voelde bij het volks- tuinwerk waarvoor ook hij menig maal ln de begrotingsvergaderingen een lans had gebroken. Hij gaf vervolgens de Leidse vólks- tuinders de verzekering, dat ln alle raadsfracties grote aandacht wordt geschonken aan de voortdurende af name van het aantal volkstuinen als gevolg van het met de stadsontwik keling gepaard gaande steeds groter wordend tekort aan benodigde grond. Hjj vestigde er In dit verband nog eens met nadruk op. dat dit tekort nog schrikbarend zal toenemen zowel voor de huizenbouw als het creëren van recreatieoorden In dien niet spoedig de voorgestelde grenswijzigingen worden gereali seerd. Na deze grenswijzigingen zullen ook de plannen van het College van B. en W. t.a.v. het creëren van per manente volkstuincomplexen kunnen worden verwezenlijkt, aldus wethou der Piena, die vervolgens de inzen ders complimenteerde met de be reikte resultaten en hierna deze ex positie officieel voor geopend ver klaarde. Nadat de voorzitter de keurings uitslagen bekend had gemaakt en mede namens de Jury's een woord van lof had gesproken over de kwa liteit der ingezonden produkten en de inrichting van de stands, mocht de expositie zich reeds direct in grote belangstelling verheugen. Uitslagen De keuringsuitslagen waren als volgt: afdeling bloemen: Joh. Mater- wisselbeker voor de best gekweekte dahlia: J. Koevoet (27 ptn); VTL- wisselbeker voor de best gekweekte cactus-dahlia W. Honders (26 ptn); L.C.-wisselbeker voor de best ver zorgde stand: W. Honders (26 ptn); Wisselplaquette voor de best ge kweekte pompon-dahlia mevrouw Van Zijp (27 ptn); L.D.-legpenning voor de mooiste dahlia's J. Koevoet <27 ptn); H.V.V.-bekertje voor de mooiste grootbloemige chrysant: A. Honders <21 ptn); prijs voor de best gekweekte zinnia's H. F. Nederbergen (23 ptn); wisselbeker voor de mooiste gecombineerde stand: A. Hofman (27 ptn); afdeling fruit: wisselbeker voor de meest waardevolle fruitmand: G. J. Spanjaard (61 ptn) wisselpla quette voor 12 appels van één varië teit: J, H. Lepelaar (71 ptn): idem voor 12 peren: L. J. J. Dooyenburgh (71 ptn): prijs voor 12 pruimen van één variëteit: G. J. Spanjaard <67 ptn); 1ste prijs voor 6 appels idem; P. Stouten (68 ptn); 2de prijs: idem: A. Hofman (65 ptn); 1ste prijs voor 6 peren idem: A. Hofman (68 ptn); 2de prijs; A. Cats (66 ptn); 1ste prijs gevarieerd fruit: A. Cats (74 ptn); 2de prijs: P. E. J. Rombout (59 ptn); lste prijs voor mooiste mand appels en peren: J. H. Lepelaar (75 ptn). straat wordt geweten Beiden werden daags na de ramp. die aan achttien I mensen het leven heeft gekost, gear- 1 resteerd. Grote belangstelling voor Frans hals De lagere toegangsprijzen, die se dert zaterdag voor de Frans Halsten- toonstelline in Haarlem gelden, en het feit. dat de expositie noe maar enkele dagen (tot en met as. zondag) te bezichtigen is, is dit weekeinde voor velen een aanleiding gewest een bezoek te brengen aan het Frans Halsmuseum Er waren dit weekeinde ongeveer 10.000 bezoekers. Gesproken kan worden van topdagen. Gister middag waren er 4.000 bezoekers, onder hen vele Belgen en Fransen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3