Zondagsschool in Leiderdorp 75 jaar Voorschoten koopt liet MOC-complex Leidse raad lieden liijeen BEURS VAN AMSTERDAM 11 ji'oiidverkoop en woningbouw TEENAGER - FESTIVAL VAN Drie kinderen BLAUW ZWART WASSENAAR Portefeuille verdeling door een trein doodgereden Leidenaar in Voorschoten koninklijk onderscheiden Floraliawedstrijden voor de Voorschotense jeugd LÉIDSCH DAGBLAD MAANDAG 24 SEPTEMBER 19ft het q bes- ken. tand llvorens de Leidse raad, die heden' idag onder leiding van de loco- gemeester, wethouder Menken, lenkwam, zich zette aan de behan- ing van de agenda, werd de heer Sommeling tP. v. d. A.) 4 sep- jber kon deze niet aanwezig zijn beëdigd en geïnstalleerd tot raads- De heer Sommeling zal optreden fractievoorzitter van de P. v. d. A [Volgens vond het onderzoek plaats i de geloofsbrief van het nieuw loemde lid. mevr. mr. I. Geelker- i—Brusse, die in de vacature van plotseling overleden wethouder van ancien, de heer S. M. Stolp, was ioemd. Tegen haar toelating be nd geen bezwaar, zodat zij in de dzltting van 15 oktober zal wor- geïnstalleerd. lede namens alle andere raads- cn deelde mr. Woudstra mee, dat n besloten had om het presentic- d van de zitting van j.l. dinsdag- ind af te staan aan de slachtoffers de ramp in Perzië. Tot lid, tevens voorzitter van de mmissie voor de Dienst van Kas- ieer en Kredietwezen, werd be- jmd de heer J. C. J. Lambermont, m tot leden mevr. G. A, Spieren- rg—Beekhuizen en de heren J. C. eeest en L. Zitman. De heren J. ten en mr. F. Portheine werden oeg .oernd tot lid van de raad van be ede jur van het Industrieschap de ote Polder. Tot leden van de Alg. ad van de Gem. Gasvoorziening md-Holland" werden benoemd •houder ir. J. G. van Hoek en de ren Van Baaien, De Kier en J. C. Lambermont en tot plv. leden de (houders C. J. Piena en S. Menken de heren L. Zitman, B. de Kier W. G. den Dubbelden. Tot lid van de Spaarverordening 50 werd benoemd de heer B. de (Deze pagina is ongecorrigeerd) 'he Bona Stars won eigen toernooi Het eerste team van The Bona ars heeft de eerste prijs behaald in t eigen toernooi. In een zeer span tide wedstrijd werd het sterke ION uit Amsterdam met 2322 i&r de tweede plaats verwezen. In dit vrfj sterk bezette toernooi 0r spelers t/m. 20 jaar werd het ed spelende Slotermeer derde. Het thousiaste Bona Stars 2 vierde en teleurstellende Argus vijfde. De op een na laatste wedstrijd van middag moest de beslissing bren- ii. tv In de eerste helft namen The ina stars al gauw een kleine voor rong. die met de rust 7 punten be- oeg (136). Het aanvankelijk met q gewone zone-verdediging spelen- AGON begon na de rust zeer goed ressing-man-to-man" te spelen, ardoor het, score verloop vrij laag tef. Na 6 minuten was de stand nog -14 maar na een time-out begon- n de Amsterdammers langzaam aar zeker in te lopen en naderden Stars tot op 1 punt 2120. Met i uiterste krachtsinspanning be elden de Leidenaren dit ene kost- irp punt en met 2320 kwam het ide van deze spannende fraai ge- leelde wedstrijd Nico Overdevest oorde 16 van de 23 punten voor The ma Stars in deze wedstrijd. Uitslagen: ArgusBona Stars 2 -32; Bona Stars 1Slotermeer -21; AGON—Bona Stars 2 35—24; rgusBona Stars 1 848; Sloter- AGON 11—22; Bona Stars 1— ona Stars 2 3926; AGONArgus Bona Stars 2Slotermeer 1—35; Bona Stars 1—AGON 23—22; lotermeerArgus 2618. LEIDERDORP Leden van de Volkstuinvereni- ing „De Buitenkant" hebben zater- agmiddag zieken en thuis zittenden erwend met een mooie bos bloemen, ilen hebben dit zeer op prijs gesteld. Met het maken van een muzl- ale rondgang door de „Oranjewijk" leeft de harmoniekapel „LeiderdorD" en gedeeltelijke belofte ingelost. Zij ad n.l. gecollecteerd voor nieuwe niformen voor de drum-band. De eersomstandigheden hebben een roegere rondgang belemmerd. VOORSCHOTEN Reeds in december 1960 he loot de Raad gronden in Vliet- ijk, gelegen aan Rembrandt- lan, Jan Steenlaan, Frans Hals- ilantsoen en Govert Flinck- ilantsoen, voor de stichting van etagewoningen te verkopen de N.V. Gem.bouw te^Den laag. Dit bouwplan kon, door het Stblijven van vergunningen A-premiewoningen, nog liet gerealiseerd worden. Ge dacht is nu het project deels als voningwetbouw, deels als A- iremiewoningen uit te voeren. Dit betekent bovendien, dat er 25% meer gebouwd kan wor den. Daarom wil men het bouwplan Gembouw tot 105 A-premiewoningen terugbrengen. Deze maatschappij zal ie 63 woningwetwoningen voor de emeente bouwep. Daardoor wordt iet aan Gembouw te verkopen per ceel grond kleiner. B. en W. stellen nu voor aan Gembouw te verkopen ie bedoelde gronden in Vlietwijk II 'oor f. 330.870. In aansluiting daarop stellen B. en W de raad voor over te gaan tot het bouwen van 63 woningwetwo ningen in Vlietwijk II. De grond en bouwkosten worden geraamd op respectievelijk f. 198.827 en een litdrap van f. 1.049.255. Voor aan schaffing van boilers vragen B. en W. een krediet van f. 19 530, en stel len de raad voor over te gaan tot onóershandse aanbesteding. De 63 woningwetwoningen krijgen de volgende capaciteit: -'4 stuks voor personen, 27 voor 7 en 12 voor 8 lerscnen. Ze worden gebouwd in 2 •ouwblokken van 21 en 42 woningen, terwijl in beide blokken vier garages Hin opgenomen. De hu ui- wordt berekend naar ge middeld f 78.75 per maand. De huur 'an de garages is voorlopig begroot op f 20 per maand. Kier en tot plv. lid, mr. F. Portheine. Tot tijdelijk leraar aan het Rem- brandt-lyceum werden benoemd de heer F. G. van Loon en mej. A. A. Voorma, idem aan de h.b.s. voor meis meisjes mevr. drs. A. M. Jacobs— Schepers. Eervol ontslag werd verleend aan mej. E. M. Labree en de heer B. W. van Daalen, resp. onderwijzen es i aan de Dr. Van Voorthuyzenschool en aan de Da Costaschool. Een krediet van f. 14.050— werd verstrekt voor de aanvulling met audio-visuele hulpmiddelen van de inrichting van een aantal openbare scholen. De raad zal ook medewer king verlenen voor een dergelijke aanvulling in een aantal bijzondere scholen. (De zitting duurt voort) EXPOSITIES IN DE LAKENHAL Vrijdagavoond te acht uur wordt in het museum de Lakenhal een ten toonstelling geopend van recente portretten en het volledige bibliofiele werk van de Amsterdamse schilder Je an Paul Vroom. Deze heeft zich in de laatste tijd in het bijzonder toegelegd op het weergeven van be kende acteurs en actrices. Voorts wordt die avond onder de titel „Kind en kleur", een tentoon stelling geopend van werkstukken, ge maakt. dor leerlingen van de Leidse School voor aesthetische vorming te dezer stede. Aan de Bisschoppelijke Kweek school te Den Haag slaagde voor het examen volledig bevoegd onderwij zer de heer R. E. Fallaux alhier. Feeslelijke herdenking Zaterdag- en zondagavond is het zijn er 14 uitgekozen voor deze fi- Verenigingsgebouw te Wassenaar vol geweest van zang en muziek. Ruim 30 teenager-bands en-zangers en- zangeressen presenteerden zich op het teenagerfestival 1962. dat ..Blauw Zwart" met veel succes or ganiseerde. Of. liever gezegd de ent housiaste propagandacommissie van Blauw Zwart, die ook het vorig jaar al van zich deed spreken door de organisatie van allerlei evenementen die geld kunnen opbrengen voor het bouwfonds voor nieuwe kleedgele genheden, maar die zichzelf nu over troffen heeft. Want het organiseren van een teenager-festival met deel nemers uit het gehele land brengt nog wel wat meer beslommerin gen met zich mee dan het houden van dansavonden op het op touw zetten van lucifer- en balpenacties. Op beide avonden was er grote be langstelling, vooral uiteraard van de Wassenaarse Jeugd, voor dit zang en muziekfeest, dat op zondag 7 ok tober voortgezet en besloten zal wor den met de finale. Van de 30 zan gers, zangduo's en trio's en bands die zaterdag en zondag optraden. De Ned. Herv. Gemeente te Leiderdorp herdacht zaterdag het 75-jarig bestaan van de Zondagsschool. 's Middags werd met de jeugd een boottocht gemaakt, 's avonds werd in het Dorpshuis een reünie gehouden, terwijl zondagavond in de kerk een herdenkingsdienst werd ge houden. Leidrrs en leidsters maakten zater dagmiddag mer. ruim 40o kinderen, verdeeld over twee salonboten een tocht over de plassen. Gelukkig was het mooi weer. zodat de stemming best was. Avifauna werd aangedaan, in de speeltuin werd heerlijk gespeeld, en natuurlijk ontbraken de taktaties niet Ds. J. P. Honnef leidde de feest avond in het Dorpshuis. Burgemees ter Gallas woonde de avond by, als ook het college van Kerkvoogden, af gevaardigden van de Hervormde- en Gereformeerde Kerkeraad en ds. C. W. Corks uit Vianen. Een speciaal welkomstwoord sprak iUUilL ds. Honnef tot de oud-leiders en leid- komt op f 2700 sters. In zyn openingswoord bezon hU DeFNV Elektriciteitsbedrijf Zuid- VOORSCHOTEN Railsleuven dicht In 1961 werd een krediet gegeven voor dichting van de railsleuven. De ervaringen van de HTM met het vul len van railsleuven met Vaotol-koud- asfalt, zijn zo gunstig, dat B. en W. ook hiertoe willen overgaan. Het is een gemakkelijk te verwijderen sub stantie. De kosten worden geraamd op f 1.50 per strekkende meter railsleuf, zodat het de gemeente Voorschoten P.V. 'DE ZWALUW' VEERTIG JAAR De Voorschotense postduivenver eniging „De Zwaluw" bestaat 40 jaar. D:c heuglijke feit is niet ongemerkt voorbijgegaan: zowel de receptie als de feestavond werden druk bezocht. Een van de eerste verenigingen, die gelukwensen kwamen aanbieden, was de Voorschotense Sportraad, want ook in dit overkoepelend orgaan is de postduivenvereniging opgenomen. Het lossen van duiven bij het begin van do jaarlijkse sportdag op Hemel vaartsdag heeft deze vereniging waarschijnlijk nog wel de meeste be kendheid gegeven. De heren W. Onstenk, voorzitter, F. Hendriks, secretaris. R. Paarde- kooper, penningmeester, J. de Graaff F. van Heusden mochten echter van meer instanties gelukwensen ont vangen. Zo kwamen ook de Leidse Concourscommissie en diverse Leidse zusterverenigingen. Het podium was versierd met tal van fraaie bloem stukken. De Nederlandse Postduiven- organisatie stuurde een gelukstele gram De jubilerende vereniging telt thans 30 leden. Het hoogste aantal heeft 42 bedragen. Van de oprichters zijn de heren K. I Waasdorp en A. de Graaf (de laatste was door verblijf in een zie kenhuis niet aanwezig» nog steeds actief lid. Beiden kregen het insigne van de vereniging met „40" erop. In het Bondsgebouw werd even later een feestavond verzorgd door de heer Helnen, conferencier, het to neelgezelschap „De Schakels" en The Little Stars" uit Leiden, die de daosmuziek verzorgden. JEUGDPROCES" Het departement Voorschoten van het Nut, heeft vrijdagavond wel een goede keus gedaan met het to neelstuk „Jeugdproces" van Manuel van Loggum, dat door de vier ac teurs van de toneelgroep „Studio" zeer indringend en meeslepend werd vertolkt. De zaal van het Cultureel Cen trum was goed gevuld, toen de vice- voorzitter van het Nut. de heer Eij- sing Smeets enkele woorden sprak, om dgze eerste avond van het 93ste seizoen te openen. Spreker dankte het afgetreden bestuurslid, dr. M. S. Kamminga, voor het vele en ver dienstelijke werk dat deze in de af gelopen jaren voor het Nut heeft ge- iai». Al direct werden de toeschouwers op beklemmende wijze met de jeugd misdadigheid van de huidige tijd ge confronteerd. Het speciaal door Wim Vesseur voor „Studio" ontworpen de en podium, dat gedurende de hele voorstelling niet werd veranderd, droer er naast het vlotte, levensechte spel van Joop Admiraal, Jules Ha mel, Jack Horn en Erik Plooyer het zijne toe bij om deze voorstelling tot een succes te maken. Raadsagenda De agenda voor de gemeenteraads vergadering van vrijdag 28 september a.s. om 8 uur vermeldt o.m.: voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invor dering van de rechten van het bad huis; voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 133.000 ten behoeve van de uitbreiding van de gasbergingsinstallatie; voorstel tot verkoop van grond in Vlietwijk II aan de N.V. „Gembouw" te 's-Gra- venhage; voorstel tot het bouwen van 63 woningwetwoningen in Vliet wijk II en het ondershands aanbeste den van de bouw van deze woningen voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet van f. 2700 voor het aanbrengen van Vaotolvulling in railsleuven; voorstel tot aankoop van de gronden en opstallen van het voormalige Marine-Opkomst Cen trum; voorstel tot verdaging van de beslissing omtrent de vaststelling van het partiële uitbreidingsplan in onderdelen „Oranjekade"; voorstel tot verhoging van de huren van de gemeentewoningen. In de vorige raadsvergadering heeft het verzoek van de heer C. Brandwijk om een stuk grond aan de Mozartlaan te mogen huren zoveel stof doen opwaaien, o.m. omdat hij reeds een stukje muur opgetrokken had voor de raadsbeslissing was ge vallen. dat op voorstel van dr. P. S Pels het raadsvoorstel werd aange houden. Bij brief van 13 september heeft de heer Brandwijk zijn verzoek tot het in huur verkrijgen van deze strook voor openbaar groen bestemde grond aan de Mozartlaan ingetrokken. -I bezon hU zich op de geschiedenis van de zon dagsschool. Omdat het. naar de kerk gaan met het hele gezin soms moei lijkheden met zich mee brengt, kan de zondagsschool ln het jonge kinder, leven deze kerkgang vervangen De uren hier doorgebracht kunnen van onschatbare waarde zijn. voor het verdere leven De bijbel wordt uitge legd in voor het kind begriJpeiyke taal. de versjes geleerd op de zondags school worden niet. licht vergeten. Daarom is het. de taak van de kerk. zo goed mogelijk te zorgen voor de opleiding van de leiders (sters) Burgemeester Gallas feliciteerde namens het gemeentebestuur. Hij zei. dat, de verkondiging van het, Evan gelie de Jaren door onveranderd blijft. de manier waarop dit gebeurt past zich aan de tijd aan. Hij sprak de wens uit. dat dit werk noe lange Ja ren, veel kinderen ten zegen mocht zijn. Namens de Geref. Kerk sprak de heer A. van Poelgeest, namens de Herv. Kerk de heer G. Korswagen. Leiders en leidster voerden hierna, zeer verdienstelijk het toneelstuk op: „Hoger da onze wegen". In de lange pauze werden veel oude kennismakingen hernieuwd. In de herdenkingsdienst van zon dagmiddag sprak eerst ds. C. W. Corts uit Viane. zelf oud-leerling en lieder van de zondagschool. Boven zijn preek stond „Beginnen met Je zus". Door de kinderen naar de Zon dagsschool te sturen, brengt men hen vroeg ln aanraking met de Here Jezus. Hier wordt taal gesproken die het kind begrijpt: Haat het laten le ven deze herinnering blijft en kan hou-vast bieden. De tweede spreker in deze dienst was ds. H. Mondt uit Gennip. Boven zijn preek stond:: En nu kinderen blijft in Hem'. Hij zei, dat het hem 's zondags al tijd weer goed deed, de kinderen te zien staan wachten voor de Zondags school. Hij noemde dit een tegen van het koninkryk. Blijft bij Hem. zei ds. Mondt, tot de kinderen, maar ook tot de oude ren, want principes kunnen verdor ren. standpunten veranderen, de methodes van het zondagsschool werk veranderen, de herinnering bliift onveranderd, omdat de basis blijft. Holland heeft bezwaren Ingediend tegen het partiële uitbreidingsplan in onderdelen „Oranjekade". B. en W. stellen daarom voor de beslissing op dit plan ingaande 10 oktober 1962 voor de tijd van drie maanden te verdagen. Het college van burgemeester en wethouders heeft de portefeuilles thans als volgt verdeeld: burgemees ter: financiën, algemene zaken en huisvesting; wethouder G. Schrama: (Loco-burgemeester), sociale zaken, onderwys culturele zaken en perso neelszaken; wethouder J. J. Dekker: openbare werken en bedrijven. Verwacht wordt, dat de Ryks- goedkeuring op het ingediende bouw plan voor een r.-k. kleuterschool aan de Curielaan in de Vlietwijk. binnen kort zal worden verleend. B. en W. stellen daarom voor een krediet groot f 142.200 beschikbaar te stellen voor de bouw van 2 speelwerklokalen. De Culturele commissie van de Hervormde Jeugdraad heeft over 1961 een tekort van f 646. De com missie heeft daarom een verzoek om extra subsidie gedaan. Gezien het peil van de georganiseerde evene menten stellen B. en W. voor voor éénmaal het reeds verleende krediet van f 100 verhogen tot f 150. WARMOND Toezegging van beroep Ds. H. L. Boonstra, hervormd pre dikant alhier, heeft van de hervorm de gemeente te Tweede Exloërmond een toezegging van beroep ontvan gen. Botsing Een bromfietser, die zaterdagmid dag van de Herenweg de Warmunda- straat wilde inslaan, is in botsing ge komen met een personenauto. De man kwam er met wat onbetekenen de schaafwonden af. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Na het vertrek van de marine- onderdelen, behorende tot het Marine Opkomst Centrum, heb ben de gebouwen leeg gestaan. Hoewel reeds eerder in een besloten zitting van de raad be sloten was het toezicht en de be waking door de gemeente te laten overnemen, was er over de verdere bestemming nog niets bekend. Thans stellen B. en W. de raad voor gronden en opstallen van het voormalige opkomst centrum aan te kopen voor een prijs van f 587.500. Over deze prijs is overeenstemming bereikt, zij het onder het gebruikelijke voorbehoud van goedkeuring door de Koningin. Het betreft hier de aankoop van ongeveer 4.88.25 ha van het 5.19.40 ha grote terrein. De grond, waarop zich de straalzendermasten van dn Kon. Luchtmacht bevinden, is bui ten du onderhandelingen gebleven, omdat, het Rijk deze gronden in eigendom wenst te houden. Do aankoop van deze gronden met opstallen heeft nog niet direct een bepaald doel, zodat B. en W. zich voor stellen het aangekochte voorlopig nog op eer rendabele manier te benutten. Zij vragen daarom machtiging tot gebruik van de opstallen voor be paalde. tijdelijke doeleinden. Van particuliere zijde verwachten B. en W. nl belangstelling voor de huur voor kortere termijn van enkele ste nen gebouwen. Vooi zover die stenen gebouwen niet voor openbare doeleinden dienen te worden benut (wij denken hierbij aan tijdelijk huisvesting van school klassen. Red.) wensen B en W. een huurprijs van f 1,25 per m2 per vloer oppervlakte per maand vast te stel len en de huur voor telkens één jaar vast te stellen. De overige, niet bruik bare barakken wensen B. en W. af te stoten. Het ligt in de bedoeling het gehele terrein, dat nu eigendom van de ge meente zal worden, op den duur op te nemen in de uitbreidingsplannen .Centrum" en „Vlietwijk", waardoor zich voor de reconstructie van de dorpskern ruimere perspectieven voordoen. Gasberging uitgebreid De gasberging omvat thans vier tanks, die inclusief de gashouder een capaciteit hebben van 5600 m3. De huidige noodzakeiyke capaciteit is reeds 7800 m3. Verwacht wordt dat binnen enige jaren aardgas gedistri bueerd zal kunnen worden. Dat aardgas heeft een calorische waarde, die 2 x zo groot is als het gas, dat nu gedistribueerd wordt. B. en W. verwachten dan een uit breiding van het gasverbruik. Men schat de dan benodigde berging op K)0 m3. Voorgesteld wordt een tweetal ho- gedruktanks by te plaatsen, waar voor de kosten geraamd zijn op f71000. Daarby komt de uitbreiding van net compressiegebouwtje (f 18000), compressor, motor, enz. (f39000) en advieskosten van het in stituut (f5000). Totaal derhalve f 133.000. nale. Op beide avonden was er ter af wisseling van de wedstrijd, het op treden van bekende ensembles: za terdagavond zongen de Bibets en kele van hun populairste songs, zon dagavond waren het de Candy Kids. Maar het grootste succes op beide avonden oogstte het duo Allegria uit Den Haag (Geslena Verschuur, 15 jaar en Hans Wieringa. 12 jaar», dat op waarlijk grandioze wyze Spaanse liedjes zong, en zichzelf op de gi taar begeleidde. De teenager-avonden werden op prettige en vlotte wyze geleid door de heer A. F. J. Berg. bestuurslid van „Blauw Zwart". HIJ kondigde de verschillende deelnemers aan het festival aan. Er werden telkens twee nummers gebracht, een vrij num mer een een Jury-nummer, dat be oordeeld werd door twee Jury's, een technische Jury en een jeugdjury. De cijfers van de technische jury werden meteen bekend gemaakt, die van de jeugdjury werden aan het einde van de avond erbijgevoegd. Op de eerste avond werd het hoog ste aantal punten. 47. behaald door Tom Roos uit Haarlem, een solo zanger. die daarmee voorlopig win naar werd in de afdeling solo-zang. Bij de bands kregen de Silver Kings uit Amsterdam (44 pt) de Pronko Boys uit Delft, de Chalanti's uit Spijkernisse voldoende punten om uit te komen in de finale. En verder plaatsen zich The black Pearls, een zangduo uit Kerkrade, de Jaelles uit Rotterdam en de Franklies uit Schie dam. Op de tweede avond was het weer een solo-zanger, die het hoogste puntenaantal behaalde. Jan Hoge- veen uit Leiden (.51 pt). Tweede en 3de in de kl. solozang werden resp. Nico v.d Does en Corry Romeyn. beiden uit Wassenaar, met resp. 43 en 40 punten. Wat de zangduo's be treft zegevierden de Footlinghts <43 pt) en van de bands komen The Jumping Jewels «Leiden, de Red. Stars en The Blach Nights uit Heem stede in de finale. Drie kinderen van ongeveer acht jaar zijn vanmiddag om kwart voor twee bij de Delftshavensebrug tussen Rotterdam en Schiedam dnor de trein Hoek van HollandRotterdam aangereden. Ze zijn alle drie om het leven gekomen. De (rein kreeg 45 minuten vertra ging. De identiteit van de kinderen is nog niet bekend. MARKTBERICHTEN Katwijk aan den Rijn, 22 sept. Groenteveiling: waspeen (per Kist) A- extra 220—240, AI $00— 220. All 240— 390. B-extra 180—250. BI 190—200. Bil 190. bloemkool (per 100 st.l. A-extra 6300—7800. AI 4900—7500, All 1500— 5400. B-extra 4700—6100. BI 4000— 5700. Bil 1200—2700. CII 2800. andij vie 2100—4500 bospeen (per 100 bos) 25003100. prln6essenbonen 8400 10300. sla (per 100 St1300—1600. groene kool 2100. tomaten 43008500. selderie (per 100 bos) 300—600. krul- peterselle (per 100 bos) 500700. Aan voeren: waspeen 37000 kg, waarvan 6000 kg voor export werd verkocht: bloemkool 10.000 stuks, waarvan 2000 stuks voor export werden verkocht. Rijnsburg. 22 sept. Bloemenvei ling Flora Am. Anjers Sim Red 1400—1600. roze 1800—2000. wit 1600— 1900, Tangerina 1600—2300. Shocking Pink 1600—1800. Dustv 1800—2100. Sir Arthur 1900—2100. Heilanten 480—570. Vuurpijlen 600700, Ornlthogalum 210 —270, per 100. Geplozen Chrysanten Breitner 29—31. Migolle 19—23. Eve lyn Bush 29—30. Regalia 2428. per stuk. Tros chrysanten Wendy geel 95 105. Chatsworth 95125. Mosquito 65 —70. Delightfull 95—120. Peter Pan 110120, per bos. Rotterdam, 24 sept. Veemarkt Totale aanvoer 1861. vette koelen en ossen 1418; varkens 443. Prijzen: (resp. voor le. 2e en 3e kw.) vette koelen (in et* per kg) 290-310, 250-275. 240-250: varkens (lev. gew.) 170. 165. 160. Handel: Aanvoer groter, handel sle pend. prijzen afbrokkelend. Varkens (lev. gew.) als vorige week. tamelijk, gemiddeld onveranderd, enkele prima's boven notering, slachtzeugen f 1.30 tot f 1.35 per kg. De bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd zaterdagmiddag uitgereikt aan de heer M. J. J. van der Kraan. De korte plechtigheid had plaats op het adres Ryndijk 68 bij het aannemingsbedryf M. Meyer. Daar werd het feit herdacht, dat de heer Kraan voor 40 jaar in dienst trad. Loco-burgemeester G. Schrama sprak woorden van waardering tot de jubilaris, die reeds op 17-jarige leef tijd bij het aannemingsbedrijf kwam De heer Van der Kraan woont thans Duinhof 34 te Leiden. Nadat de on derscheiding opgespeld was temidden van de kring van zyn familie dank te de heer Kraan voor de onderschei ding. De officiële herdenkings datum was 6 september, op welke dag hem al een enveloppe met inhoud werd „Backershagen" geen ambassade van Indonesië? (Van onze Haagse correspondent) Omdat het Wassenaarse landgoed „Backershagen" in de naaste toe komst een bestemming zal krygen is het zeer onwaarschynlyk dat een eventuele nieuwe ambassadeur van Indonesië weer ln het grote buiten huis zal kunnen trekken. Nu de N.V. Planken, maatschappy tot exploitatie van onroerende zaken in Den Haag het ruim elf hectaren grote landgoed heeft gekocht van de Landbank N.V. is daarmee meteen een einde gekomen aan de geruchten over de toekomstige bestemming van het buiten. De heer H. T. Planken zei ons dat hy het landgoed kocht voor bele ging. Hij verwacht het binnen korte tijd te hebben verhuurd. Een recrea tiecentrum, het kantoor van een in stituut of een ambassade acht de heer Planken een juiste bestemming voor het buitenhuis. Dat het buiten weer „Wisma Duta" zou worden voor een Indonesische vertegenwoordiger, in het geval dat de diplomatieke be trekkingen met dat land zouden wor den hersteld, acht de heer Planken wel uitgesloten. „Ik heb geen enkele relatie in die richting", zei hy. Bijna een jaar heeft „Backershagen" ongebruikt ge staan sinds de Landbank het samen met de andere gebouwen van de In donesiërs in Den Haag kocht. Kort geleden bevestigde de heer R. Zwols- man, top-directeur van de Landbank, dat er restauratieplannen waren om het buiten tot kleinere proporties, ee ruim woonhuis, terug te brengen. De Landbank heeft altijd ontkend het buiten vast te houden voor de ven- tuele terugkeer van de Indonesiërs. Tien jaar voor spion Fuhrmann Het Westduitse Hooggerechtshof in Karlsruhe heeft vandaag de voor malige functionaris by het ministe rie van Defensie. Peter Fuhrmann. veroordeeld tot tien jaar gevangenis straf. Hij had militaire geheimen verraden aan de Sowjetrussische ge heime dienst. De Florallacommlssie te Voorscho ten, die vroeger wedstrijden in het opkweken van plantjes organiseerde, heeft dit jaar. evenals vorig jaar, weer een wedstrijd in bloemschikken en bloembinden voor de jeugd geor ganiseerd. Bovendien was er dit jaar voor de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen een wedstrijd „Wie weet hoe ik heet", waarvan de bedoeling was de namen van enkele planten op te geven. Voor de eerste wedstrijd bestond de meeste belangstelling, want liefst 248 kinderen zetten hun beste been tje voor met zelf meegebrachte bloe men en door de plantsoenendienst beschikbaar gestelde takken en bes takken. In de groep tot en met 8 jaar wer- man Rothman. den de prijzen gewonnen door: 1. Pe ter van Delden, 2. Maud Schuil. 3. Cisca Beurze, 4. Kees Verhoog, 5. Mariëtte Groothof. 6 Marlite Lange- laar, 7. Annette Schuil, 8. Anneke van Bevaren. Groep 9 en 10 jaar: 1 Martie Ver hoog. 2. Nelleke Eggink, 3. Yolanda v. es, 4 Frans Hendriks, 5. Machteld Eg gink. 6. Sylvia Hasseloo, Groep 11 jaar en ouder: 1. Sjanie Dragt, 2. Annette Matze. 3. Tineke Marissink, 4. Gea van Egmond. Aan de wedstrijd „Wie weet hoe ik heet" deden 101 kinderen mee. De pryswinnaars waren: 1. Marnix Meijering, 2. Babs Swart, 3. Sjoerd Adema, 4. Joke Broekhuizen, 5. Mo nica Hageman, 6. Henny ter Haar, 7. Greetje v. d. Kooy, 8. Peggy de Lanoy. 9. Tony van Leeuwen, 10. Her- overhandigd. Dank bracht hy ook aan zijn werkgever voor de feest avond met het gehele personeel. Hij vertrruwde nog vele jaren zijn beste krachten aan het bedrijf te kunnen geven. Sowjetrussische president op bezoek hij Tito President Brezjnjow van de Sow- jet-Unie is vanmorgen per vliegtuig in Belgrado aangekomen voor een bezoek van tien dagen aan Joego slavië. Waarnemers verwachten, dat dit, bezoek een soort officiële beze geling zal zijn van het herstel van de Russische-Joegoslavische vriend schap. De voorzitter van het presidi um van de Opperste Sowjet van de Sowjet-Unie werd op het vliegveld verwelkomd door president Tito. Brezjnjow beantwoordt het bezoek van drie weken, dat president Tito in 1956 aan de Sowjet-Unie heeft gebracht. Lagarde vervangt Van der Merwe Doelman Van der Merwe van N.A.C. zal woensdag ln Kopenhagen in de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Denemarken worden vervangen door Lagarde (SC. En schede». Van der Merwe heeft zon dag by een botsing met de Ajacied Cees Groot een scheur in een mid denhands beentje opgelopen. Aan de reserve is thans Jongbloed (DWS) toegevoegd. A De plaats van Jongbloed op het re servebankje by Jong Oranje—Jong Denemarken, morgen in Veendam, wordt nu ingenomen door Van Zo ghei van D.O.S. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS FLAUW Amsterdam. 24 september Het Damrak heeft vandaag d« nieuwe beursweek niet hoopvol inge zet. De stemming voor alle interna tionale waarden was aan de flauwe kant. Dehandel had echter enlet veel te betekenen. Dit wijst erop dat het publiek het hoofd koel houdt. Van die zyde wordt reeds enige weken lang een min of meer afwachtende houding aangenomen De hoofdfond sen zetten in op koersen die niet on belangrijk beneden die van het voor gaande slotnlveau lagen. Unilever, welk fonds de vorige week steeds ge vraagd lag. ging vanmiddag f 3.- om laag tot f 132.80. Kon, Olies deden het niet veel beter by een notering op f 141.30, weliswaar ex f2,60 inte rim dividend. De slotpijs van vrijdag was f 146.50. Philips verging het al niet veel beter. Dez eaandelen deden f 143.10 (f 146.90). Op deze prys was by opening flink aanbod van arbi trage zyde. Hierdoor liep de koers terug tot f 142.70. Hoogovens werden 8 punten lager op 538 geadviseerd. Ook Aku moest het hoofd buigen. Alle gunstige resultaten van de bui tenlandse dochters van dit concern ten spyt lag het fonds op 362 vyf punten lager. De hoodzaak voor de ongunstige stemmoing op het Damrak ligt by Wall Street, waar vrijdag de slot- koersen flauw waren. Het Dow Jo- nes-gemiddelde voor de industrie* aandelen daalde er met bijna 10 pun ten tot 591.78. Ook de ederlandse hoofdfondsen lagen er aangeboden. Hierdoor daalde Kon. Olie een dollar, Philips 4 en Unilever dollar la ger. De gevolgen hiervan bleven voor Amsterdam dan ook niet uit. De West-duitse beurzen garen nauwe lijks prijshoudende koersen te zien. Gedurende de verdere beursduur kwam er in de openingskoersen van de hoofdfondsen weinig verandering meer. Ook de Scheepvaartsector was flauw. Aandelen Kon. Boot zakten 5 punten in tot 130. De overige aan delen in deze .^ector boekten 1 tok 3 punten verlies. Leidende cultures verwaarloosd met lagere koersen. Staatsfondse vast. Een grote uitzon dering was dat aandelen Centrale Suiker Maatschappy in een open hoek op zeer bescheiden schaol wer den verhandeld. De koers liep terug van 305 tot. 298. tegen een vorige koers van 343. De flauwe stemming voor dez eaandelen wa* het gevolg van mededelingen over het verloop van zaken. WISSELKOERSEN Amsterdam. 24 sept. Londen 10.08%—10.08 New York 3.60— 3.60' iMontreal 3.34A3.34f|; ParUa 73.44'-273.49';Brussel 7.23%—7.24: Frankfort 39.97%—90 02%. Stockholm 69.87%69.92*2Zurich 83.29% 83.34' -; Milaan 58.01%—58.06' i j Kopenhagen 51.87'»—52 024Oslo 50.334—60.384; Wenen 13.94'*— 13.95 4: Lissabon 12.57*4—12.594. Maandag 24 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. vorige Slotkoers Ned. '58 44 Ned. '59 4 4 Ned. '60-1 44 Ned. '60 II 44 Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 44 Ned. '53 331 Ned. Gb. obi. 34 Ned. *47 34 Ned. '51 34 Ned. '53 I-II 34 Ned. '56 3 4 Ned. '48 34 Ned. bel. cert. 3Va Ned. '50 I-II 34 Ned. '54 I-II 34 Ned. '55 I 34 Ned. '55 II 34 Ned. *37 3 Ned. G.b. obi. '46 3 Ned. dol. ln. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Ned. 62-64 3 Indië *37 3 Indië "37 A 3 Ned. won. b.l. '57 6 Ned. w. b.l. '58 44 ACTIEVE AANDELEN koers v. heden. 1014 101A 1014 101A 101A 101A 101A 101A 1004 100,% 1004* 100 A 100% 1004 95% 95% 67% 91A 91 96% 964 95% 94% 944 94% 88% 884 86x 88% 88% 904 90'i 90% 904 92% 924 b 91j? 91 li 92 A 92% 99% 99,»; 100* 100 100 95 A 95A 107 A 107A 1004 100% Amst. Rubber 109% 108% Ver. HVA-mU. 121 120% AJC.U 3674 3624 Deli Mij cert. 148 40 146.90 Hoogovens cert. 546 536 Philips gem. bez. 146 90 143 20 Unilever cert. 13580 132.70 Dordtse Petr 164% 640 d Kon P (50 f 20) 146.50 141.60 Holl. Amer. hjn 1164 H4U Java China Pak. 1314 129% K.L.M 51.00 50 10 Kon. Ned. St.boot 136% 131V* Kon Paket My. 136 135 Stoom. My Ned. 1334 1314 Niev Goudr. cert. 1064 105' v. Ommeren cert. 2524* 251 Kon Rott. Lloyd 126% 123 N Scheepsv Unie 123 121% NIET ACTIVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.lenlngen A'dam '47 34 )3 idem 48 34».. R'dam '52-1 (44) id. '37 I-II (34) Z-Holl '55 4 4.. Bankwezen Bb N.Gem. 58 54 id NWB'52 44) BVG rsbr f 500 BVG rsbr *52 Industr. Obligaties Philips Doll *1 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten 944 99 95 211 145 944 944 2114 1444 Premieleningen vorige Slotkoers koers v. heden. A'dam '53 3 106 108 A'dam'51 124 91 91% A'dam 56 124 84 834 A'dam '56 II 24 88% 88 A'dam *56 III 24 8871 88 Eindhoven '54 4 83 81% Enschede '54 2 4 80 81 Den Haag*52 124 91'i 92 Idem II 24 914 914 R'dam '52 I 24.. 914 Idem II 24 914 Idem *57 2 4 87 864 Utrecht '52 2 4.. 984 Z.-Holl. 1957 2 4 87 4 864 Zuld-Holl. '59 24 1034 103% MET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Interunie f50.-.. 180 178.50 Robeco 205 203.— Unitas f50.- 470 458 Ver. Bez. v. 94 f50 128.50 128 Amst. Bank 386 382 Cultuurbank 32% 32 Holl. Bank U eert. 228 2284 Ned. Handelmij. 357 353 Rott. Bank 370 369% Twentsche Bank 316 318 Senembab 350b Industrie Ondernemingen Albert Heyn 610 606 Berkei's Pat. 23314 226 Borsumij-Wehry 72 684 Calvè Delft eert. 704 705 Electrolasmil g- P?P: Gelder 2»1 269'4 K. Ned. Grofsm. i6i 160 Holl. Constructie 462 462 Ing. bur. v. Bjilj. 193 Internatio 200 2004 v. Kemp. en Beg. 166 Leidse Wolspjy 399% 396% MUller en Co NB. 3254 320% Ned. Kabelfabr. 506 497 Philips pref5560 55.- Rott. Droogd. My 428 425 Sikkens Groep 813% 803 Ver. Touwfabr. 406 404 Walvisvaart 95% 95 b Wernlk's BetmU 194 194 Wilton Feilen oord 270 260% v. Wyk - Heringa 83 4 83 Zaalberg 122 b 123 x Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r434 430 Kon. Petr. (f20) 144 139 d Amerik. fondsen Canad. Pacific R 21A 21 A, Intern Nickel 61 59% Anaconda 39^ 394 Bethlehem Steel 31 30% Cities Service 49 49 General Motors.. 53% 52% Kennecott 66 64% Republic Steel 33% 32% Shell OU32% 32,V Union Pacific 29H Un. States Steel 424 41% Bieden 0 Laten Ex-dividend d Exclaim c

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11