Fransje van Deursen en Sieval veroveren titels kring Leiden Alle Sharpiezeilers gediskwalificeerd 200 Quicksilver S werd Nederlands kampioen Tilly van der Zwaard imponeert op m Sporttoto Meerkamp besloot liet Leidse baanseizoen Behoorlijk niveau Motorzesdaagse LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 24 SEPTEMBER 1962 (Van een onzer redacteuren) de „Tweeënnegentig komma twee punten èn kampioene van Tucnkring Leiden ach moet ik het eigenlijk nog zeggen Fransje, waar zit je Met deze woorden noodde kringvoor zitter Anton Metz de Brunhilde-turnster Fransje van Deursen naar voren om haar aan het slot van de kampioenschappen, die zaterdag avond in de gymnastiekzaal aan de Pieterskerkgracht werden ge houden, de eerste prijs te overhandigen. De tweede, voor wie de vele aanwezigen de handen langdurig op elkaar brachten was Henny Sieval (Excelsior), die door twee clubgenoten op de schouders in triomf naar de heer Metz werd gevoerd. Sieval veroverde de titel bij de heren. Herentiu-iien nog in een impasse In totaal 42 gymnasten, afkom stig van de verenigingen LTC, OGAV Concordia, Nieuw Brunhilde, Brun- hilde, DOS en Hercules bonden de strijd aan voor de vier beschikbare titels: dames, heren meisjes 16-18 en meisjes 12-15 jaar. In de twee laat ste groepen was het deelnemeraan tal zeer- groot, bij de heren bijzon der laag. Slechts vijf turners had den ingeschreven, waarmee duidelijk werd bewezen dat het herenturnen in Leiden zich nog in een impasse bevindt. HENNY SIEVAL (Foto L.D./Holvast) By de dames, die vrije oefening, balk, brug, lange mat en paardsprong moesten afwerken, kwam Fransje van Deursen, zoals verwacht, ver boven alle anderen uit. In alle onderde len toonde zij zich superieur en het was maar nauwelijks te merken dat zij door een armblessure enige tijd haar training heeft moeten onderbre ken. Haar vrije oefening en haar werk aan de brug waren met de vrije oefening van Sieval de hoogtepun ten van de avond. Fransje werd op geruime afstand gevolgd ioor haar clubgenote Kitty Nieboer, die op de brug en oij de paardsprong tech nisch goed werk leverde, maar op de balk, waar zij vanaf viel, een aantal punten verspeelde. De vrije oefeningen vormden weer het meest spectaculaire gedeelte van de kampioenschappen. Jammer was het dat lang niet alle deelneemsters hun oefening op muzici brachten. Ontegenzeglijk verhoogt dat toch de aantrekkelijkheid. Fransje van Deursen was met een gracieus maar toch pittig gebrachte oefening duide lijk de beste (19.1Nel Koppers werd op dit onderdeel tweede en de dege lijk wekrende Ankie Platteel uitste- den was hij reeds zeker van de kend 3de. Kittv Nieboer bracht haar kampioenstitel. De wijze, waarop hij geheel op de muziek afgestemde oefe- in de eerste wedstrijd na te voren ning met zwier en gratie maar met te zijn gestart na een lange slag in te veel balletachtige beweginkjes om zee fraai op de eerste plaats kwam, verder dan een vierde plaats te ko- spreekt voor de bijzondere capaci- men Iteiten van deze zeiler. Het feit, dat FRANSJE VAN DEURSEN in actie op de evenwichtsbalk. (Foto L.D./Holvast) Samengaan gevraagd naar zijn mening over „ballet" in turnen, zei de bekende turnleider. de heer H. den Hertog: „Zodra een oefening op muziek wordt gebracht is het logisch dat die twee samengaan. Vandaar dat de meis jes heel wat aan ballet doen. Ik geef toe dat bij turnsters die in hun vrije oefening niet zo sterk zijn de balletachtige bewegingen zullen over heersen. Niet juist natuurlijk, maar i Maar annalen zün nu eenmaal be- internalionaal heeft men die weg nu i knopt. Er zal waarschijnlijk niet in eenmaal ingeslagen. En vergeet niet: [opgetekend worden dat de kleine door de muziek wordt de oefening boeiender, er zit meer vaart in en voor ellenlange handstanden, zoals je die vroeger zo vaak had is geen tijd meer". Jos van Varick (Concordia) daar entegen een van de drie dochters die vader Van Varick deze avond in het strijdgewoel wierp vonden we Brunhilde-turn.oter met grote utuiter- ogen naar de heer Metz keek toen hij haar naam noemde, dat zy ver volgens beide handen van verbazing op de wangen sloeg en trillend van opwinding haar prijs in ontvangst nam De leiding van de kampioenschap pen was bij mej. Steffelaar weer in met muziek wat minder dan bij de I vertrouwde handen. Open Leidse kampioenschappen toen ze haar oefening zonder muziek draaide. Bij de heren werd het gevecht om de titel geleverd door Henk de Vries (DOS) en Henny Sieval (Excelsior) De beslissing viel hier bij de paard- voltige waar Sieval bijna vier pun ten op zijn tegenstander voor bleef. Bij de jeugd, meisjes, van 16-18 jaar, ging de titel naar Ineke van Vliet (OGAV). Voor het eerst was dit keer een kampioenschap voor adspi- ranten opgenomen. In de annalen van de Turnkring Leiden zal waar schijnlijk worden vermeld „dat de titel ging naar mej. C. de Groot van Brunhilde". Uitslagen: Dames: l. F. v. Deur sen (Brunhilde) 92.2 pnt. 2. K. Nie boer (B> 85.9. 3. A. Platteel (DOS) 80.0. 4. Jos van Varick (Concordia) 78.9. 5. Nel Koppers B76.1. Heren: 1. J. Sieval (Excelsior) 95.9 2. H. de Vries (DOS) 94.4 3. W. Meijers (Exc.) 89.6. 4. L. Taverne (E> 87,6. 5. A. v. Deursen (E) 64.4. Meisjes 16-18: 1. I. v. Vliet (OGAV) 2. Y. de Wolf (Concordia) 3. L. Halverhout (Brunhilde). 4. M. v. Vliet. 5. G. v. Es (Nieuw Brun hilde). Meisjes 12-15: 1. C. de Groot (B) 2. E. Taverne (Concordia) 3. S. v. Vliet (Conc) 4. R. v. Duijn (Her cules) 5. N. v. Varick (Conc) 62.9. He« sterke Tsjechische team is winnaar geworden van de Interna tionale Trophy, de hoofdprijs van de 37 internatioanle motorzesdaags die deze week met Garmisch Parten- kirchen als centrale stratplaats is gehouden. Als enige bleef de Tsje chische ploeg strafpuntloos. De zil veren vaas was, voor het eerst sinds 1938, voor West-Duitsland. Het B-team van de Duitsers had het aanzienlijk moeilijker om de eer ste plaats te verdedigen, omdat beha ve Duitsland nog een vijftal ploegen met een blanco strafpunten register aan de laatste dag van de zesdaagse begon. Dank zij een hoger aantal winstpunten, veroverd in de klasse mentsproeven, ging de Zilveren Vaas naar Duitsland B. Do Nederlandse teams werden res pectievelijk als negende en elfde ge klasseerd. Al had Nederland dan ditmaal geen kans op de fel-begeer- de Vaas. de 37 ste zesdaagse heeft wel een viertal gouden medailles op- geiverd. De A-rijders Simon Schram. Frits Selling en Jan van Dobben, alsme de Hein van Olst van Nederland B, hielden ook op deze laatste dag hun lijsten schoon. Arie Vrolijk (4 straf punten), Henk Wendelgelst (2). Sjo Gerardu (9) en Henri Zijdemans (ca 20) waren goed voor het zilver en Willy van Ommeren, die de rit re glementair heeft uitgereden doch ve le strafpunten opliep, is zondag met een bronzen medaille de terugreis naar Limburg begonnen. Van Looy en Post winnen gouden wiel De Nederlands-Belgische combina tie Peter Post-Rik van Looy heeft de wielerwedstrijd om het Gouden Wiel van Daumesnil gewonnen in de nieuwe recordtijd voor dit evene ment van 2 uur 3 min. 29 sec. over de 125 km, een gemiddelde snelheid van 60.730 km per uur. Met een ron de achterstand eindigden de Fran sen Anquetil-Stablinsky op de twee de plaats, terwijl met twee ronden achterstand de Ier Elliot cn de Ita liaan Bruni als derde werden geklas seerd. Reserves KNVB Amateurs Res. 2e-klasse A: Archipel 2Cele- ritas 2 31; Laakkwartier 2—RFC 2 1—2 ADO 4Wassenaar 2 20 Quick 2—LFC 2 2—2 HBS 2—GDA 2 1—1; VUC 2—VFC 2 3—1. Res. 3e-klasse A: UVS 2—RVC 2 6—2; Lugdunum 2Blauw Zwart 2 RKAVV9 iZfHHBS twilhSmus" In de eerste draverÜ voerde As- RKAVV 2 1—0. Hitó s wnneimus - cure het veld tot kort ypor de laatste i bocht aan. Toen ging de steeds als Res. 3e-klasse B: GSV 2Olympia tweede volgende Axel Hollandia (Ver- 2 14; Kranenburg 2RAVA 2 01; gay) de leidster voorbij met een UNIO 2Excelsior '20 2 01; VIOS 2 1.27.- triomf als gevolg. Ascure werd —Archipel 3 41ONA 3Alphen 2 t voor de tweede plaats nog geklopt I door een felle eindspurt van Attila. In de volgende koers werd de lei- Koersen te Dnindigt (Van onze medewerker) Zeven paarden startten in het kampioenschap van Nederland, van wie Visuil S weer eens aan de start fouteerde en Quicksilver S aan de buiten zijde vertrokken, opdrong en probeerde de leiding te veroveren. Dit lukte, hoewel er wel enig gedrang in de eerste bocht ontstond. Tezamen met Tabor voerde Quicksilver de boventoon, gevolgd door Marseille en Jour de Java, die geflankeerd werd door Mitchouka. Kort voor de bovenbocht ging de laatste naar de tweede plaats. In het rechte eind viel Tabor terug, maar Wagenaar jr. hield Quicksilver steeds op kop en deze sterke trouwe 13- jarige hengst ging vlot naar een prima 1.21.- zege. Jour de Java zette nog een slotaanval in, maar fouteerde even en Marseille, die aan de reling trachtte Quicksilver te overrompelen, kreeg geen ruimte en werd tweede voor de sterk terugkomende Jour de Java. Er waren nog enige protesten, zodat het even duurde voordat Quicksilver zijn ereronde mocht rijden. Alleen werd Wagenaar beboet wegens het niet houden van de reling in de rechte lijn. dende Yna van Barke halverwege uitgeschakeld wegens galoppades. Nu had de favoriet Zita H geen moeite om in 1.25.6 de zege te behalen. Ze- nithy Hollandia werd tweede voor Zilo. 2—1. Res. 3c-klasse C: VUC 3Celeritas 3 1—2; HVV 2—Blauw Zwart 3 3—2; RVC 3—HBS 4 2—2; UVS 3—Quick 3 1—4; DHL 2—Lugdunum 3 4—0; VCS 3—Westerkwartier 2 1—1. Zaterdagvoetbal Res. 2e-klasse: Quick Boys 2—Ex- L JVat Pftaa afstammelingen celsior M 2 1—2; Zwart Wit 2—SSS 2 !het ouderpaar Messldor-Fieetness T 3-1; NSW 2CSVD 2-4; Noord- voortbrengt, bleek weer in de Grote wijk 2's-Gravenz. S.V. 2 32; Zwa- j Z.1-X.-prys. Xon Messidor (Ver- luwen 2RVVH 2 2—4. fa''1 had dl; Spencer Gay, Zibello Hanover K en Res. 3e-klasse A: Ter Leede - Jo- Zaroline G steeds in zijn nabijheid, dan Boys 2 13; Rijnsb. Boys 3 jn het laatste rechte eind kwam Noordwijk 3 1 4; SHS 2 Katwijk 2 zjppora, die met 20 meter extra be- 21; JAC 2BCL 2 2 2; ARC 2 lasting niet minder dan 60 meter aan Quick Boys 4 23'. de koppaarden moest geven, zeer Res. 3e-klasse B: Monster 2De sterk opzetten, maar de snelle merrie Lier 2 1—0; Die Haghe 2—Zwaluwen moest toch. zy het met zeer klein 3 24; HBSS 2Rijnsb. Boys 2 33; verschil, voor haar twee jaar oudere CSVD 3—Excelsior P 2 0—7 broer met ere het hoofd buigen. I Ylite Rose werd verrassend derde. En om het succes van deze afstam ming te bevestigen stuurde leerling Plagge de 3-jarige Astyanax in (je slotdraverij van kop af naar een vaste 1.27.- overwinning voor Zita Belwin en X Lady Hollandia. Mej. France kampioene Het Amatricekampioenschap werd een alleszins verdiende triomf voor mej. Mary France met Taky Erebus. By de eerste (valse) start was Wil ster S prima wege maar in de tweede start faalde deze en Zegerus Th. Hollandia leidde voor Taky Ere bus en Wanda van Gonny. Bij het ingaan van het rechte eind ging Taky gemakkelijk over de leider heen gav) had direct de kop met Zus van MaT France kon welverdiend - - hn 4P arapnnHA Nationale zeilkampioenschappen (Van onze zeilmedewerker) We kunnen niet zeggen, dat het er op het IJsselmeer bij de strijd om de kampioenstitels in de drie Olympische klassen: FD's, Draken en Finnjollen bijzonder gespannen heeft. Daarvoor was de overmacht van de eigenlijke kanshebber te groot en reeds na het eerste weekeinde waren de vooruitzichten reeds sterk georiënteerd op de uiteindelijke kampioenen. In dé Flying Dutchmanklasse had de Braassemermeer-zeiler J. C. J. van Staveren zich reeds als ernstig gegadigde aangemeld, zij het dan, dat hij D. R. de Kat dicht bij zich had gekregen. De overwinning, waar mee van Staveren zaterdagmiddag begon, terwijl de Kat met een zesde plaats genoegen had moeten nemen, wees erop. dat de Oudeweteringer recht op de eindoverwinning afging, in die vierde wedstrijd was evenwel Ban. Kraan achter hem als tweede geëindigd. Dat was opnieuw in de nieuwe boot. die Kraan zich had aangeschaft na het teleurstellend resultaat met zyn eerste „Gladde Aal", die te zwaar was gebleken, voor een behoorlijk succes met ge lijkwaardige boten. Nadac Kraan vo rige week de boot wat had getrimd met als resultaat een vierde en acht ste plaats en een gestaakte wed strijd, kwam hij zaterdag als twee de binnen waarop hij zondag de eer ste overwinning weer op zijn naam bracht. Hij voegde des middags nog een derde plaats aan het totaal resul taat toe, maar de overwinning was toen weer voor Jan van Staveren, die in deze laatste wedstrijd alleen maar behoetde te starten om zeker te zijn van de kampioenstitel. Dat deze hem uiteindelijk het beste toekwam, blijkt wel uil zijn totale resultaten in de vijf geldende wedstrijden: drie eer ste en twee tweede plaatsen! Capaciteiten In de Drakenklasse zegevierde Ben Verhagen en reeds na vijf wedstrij- zijn aanvankelijke concurrenten in de laatste wedstrijden zeer wispeltu rig zeilden, vergemakkelijkte zijn ze ge niet weinig. Voor de vijfde wed strijd had Verhagen een voorsprong van 824 punten, maar deze voor sprong verminderde weer iets door- da' hij een derde plaats behaalde achter Warners en Bier. maar de zege in de laatste, beslissende wed- stryd bracht hem de hem zeker toe komende kampioenstitel. Ir. de Finnjollenklasse leek het er zaterdagmiddag op, of Wayboer nog een greep zou doen naar de titel van Finnjollenkampioen, maar hy ver giste zich in de wedstrijdbaan en toen hij moest finishen, voer hy door, waardoor Wim Maarse de wed strijd won, om daarna nog twee maal de overwinning voor zich op te eisen. Daardoor won hij met rui me voorsprong het kampioenschap. Spec takel De grote gebeurtenis bij de kam pioenswedstrijden op de Westeinder- plassen was in het afgelopen week einde het feit, dat de beslissing in zake het kampioenschap in de 12 512 Sharpieklasse niet is gevallen en dat er dit jaar geen kampioen in deze klasse zal komen. Alle deelne mers die aan deze wedstrijdenreeks van twee weekeinden hebben deelge nomen. zijn tenslotte op de laatste dag door het wedstrijdcomité uitge sloten van deze wedstryden omdat hun boten of zeilen niet aan de ge stelde eisen voldeden. Na drie wedstryden kwam het eer ste besluit: Vroege werd uitgesloten, omdat hij de ballast in zyn boot niet op do juiste plaats had aangebracht en Van Swol sneuvelde omdat hij alle wedstrijden met een ongestem peld zeil had gevaren. Toen was de boot aan, want het bleek, dat nog anderen zich aan dezelfde overtre dingen hadden schuldig gemaakt Allen werden tenslotte uitgesloten. We vragen ons in gemoede af: „waar blijven we, wanneer voor der gelijke belangrijke wedstrijden zul ke ingrijpende beslissingen moeten worden genomen"? De wedstrijdzei- lers kunnen hieruit voor de toekomst hun lering trekken en zorgen, dat zeker bij kampioenswedstrijden alles in de puntjes verzorgd is! Grandioos De strijd in de overige klassen heeft tot de laatste wedstrijd voort geduurd. In de Olympiajollen was het een heel normale stryd en geen enkel protest werd hier ingediend. Nadat Tournier in het eerste week einde een voorsprong van 600 punten had behaald op C. Visser, bleek deze in het laatste weekeinde dermate op dreef, dat hij Tournier ver naar de achtergrond dreef. Met drie over winningen in de laatste serie van drie wedstrijden was Visser opper machtig en hy won op overtuigen de wijze met grandioze voorsprong op Tournier de kampioenstitel. In de Flying Juniors zegevierde tenslotte F. A. Meeuwissen, die reeds eerder Europees kampioen werd. Ook hij eindigde de drie laatste wedstrij den als overwinnaar en Ozinga moest met dc tweede plaats genoegen ne men. In de Sternklasse is de strijd tus sen de kampioensgegadigden I. v.d. Waal en C. F. A. Gimpel tenslotte in een overwinning voor de eerste geëindigd, maar hun successen op de laatste drie wedstryden waren overigens maar matig. Alleen het feit. dat zij vorige week zo'n grote voorsprong hadden veroverd, deed hen aan de kop blijven. Van de Waal werd kampioen, Gimpel eindig de op de tweede plaats. Alleen in de 12 Voetsjollenklasse was de strijd na vyf wedstrijden praktische beslist in het voordeel van mevr. M. E. Plantenga-Tims. die al- leer in de laatste wedstrijd maar behoefde te starten om zich kam pioene te kunnen noemen. Zo ge schiedde het ook en zij werd daar mee dc tweede zeilster in dit sei zoen. die zich deze titel mocht aan meten haar ereronde rijden. Wanda van Gonny en Sjakie Scott verdrongen Zegerus nog naar de vierde plaats. Bijij de tweejarigen bleek de 40 meter handicap van Bertha P te groot om de van kop vertrokken Brave Mac 'e bedreigen. In de span nende strijd om de tweede plaats werd de nieuwe aanwinst van de Noordwijkse eigenaar J. v. Exter, n.l. Baronet, tweede voor Bertha P. De rennen gaven goede strijd. So- lita won met 3 4 lengte voordeel op Agram de Solferino-prijs. De Gou den Droom werd een verrassende zege voor v. d. Kraats met Merrioka, die een halslengte op Susie Darlin voor bleef, gevolgd door de favoriet Happy Time, die een slechte start had. Ogk de Cesarewitch over 3600 meter, werd een succes voor v. d. Kraats met Peter Pan, op vele leng ten gevolgd door Karmystou. die weer vele lengten voor Eratosthenes bleef. De uitslagen luiden: Axel Hollandia (M. Attila; 3. Ascure. f2.10. gek. Priolaprijs: 1. Vergay) (1.27): Toto: w. 3. pl. f 1.60, f 2, f 10.30, cov. f 12.50. Double Six M-prijs: 1. Haarselhorst Jr.) (1.25.6) Hollandia; 3. Zilo. Toto: f 1.40, f 1.90. f 1.90, gek. I 5.90. Kami 2. Zenithy v: f2.50, pl. f 4.40, cov. Kampioenschap van Nederland: 1. Quicksilver S (J. Wagenaar Jr) (1.21); 2. Marseille; 3. Jour de Java. Toto: w. Clnbkainpioenscliappen atletiek Voor de 15e maal in totaal en voor de vijfde keer in successie veroverde zondagmiddag op de sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag de Amster damse herenatletiekploeg AAC, de Prins Hendrikbeker na bij zonder spannende strijd met het Rotterdamse Minerva en het Haagse V. en L. Haar zege op de 200 meter was het meest imponerend. Met 24.4 sec bleef zij niet alleen haar voornaamste concurrente. Joke Bijleveld, ruim voor. maar bracht zij tevens de bes te tijd van dit jaar op de klokken. Ondanks het gebrpk aan tegenstand zij had al haar tegenstandsters reeds na 120 meter ingehaald no teerde Tilly op de 400 meter met 55.6 sec eveneens een uitsteken- dc tyc. Eindstand: 1. Sagitta 18.432 pnt, 2. Hollandia 16.399, 3. DEM 15.492, 4. Celebes 15.087, 5. ADA 12.178, LDA 11.122. TILLY VAN DER ZWAARD Slechts driemaal kwam AAC tot een overwinning o.a. door een ma gistrale overwinning van Harry Jan sen op de 1500 meter en op de tech nische nummers waar Cees van Wees en Dicl: Schrieken op kogel en discus ongenaakbaar waren. Dick Schrieken verbeterde met een worp van 48.96 meter zijn persoonlijk record en be naderde de 50 meter grens. Hec is dan ook voornamelijk aan de tweede man op elk nummer te danken geweest, dat AAC als club kampioen van Nederland tevoor schijn kwam, want Vlug en Lenig met zeven eerste plaatsen en Mi nerva (viermaal eerste) overtroffen de Amsterdamse club. Einduitslag: 1. AAC (Amsterdam) 24.095, 2. Minverva (Rotterdam). 22.598, 3. V en L (Den Haag) 21.732, 4 HAV Haarlem 21.259, 5. Trekvo gels (Den Haag» 20319, 6. Kimbira 16.729. P. J. beker De enkele honderden toeschou wers die zondag naar de Nenijto- baan in Rotterdam waren gegaan voor de stryd om de Prinses Julianabe- ker hebben ondanks de koude wind en de middelmatige prestaties kun nen genieten van het lopen van Til ly van der Zwaard. Sagitta de blon de Aalsmeerse atlete, die tijdens de Europese athletiekkampioenschappen in Belgrado het brons veroverde op de 400 meter, bevestigde haar prach tige vorm van de laatste weken door twee overwinningen op resp. de 200 en 400 meter. f 1-80, f 1.50, f2.10, gek. f5.40, cov. f4.10. Grote Z. Y. X-prijs: 1. Xon Messidor (M. Vergay) (1.24.8); 2. Zippora: 3. Ylite rose. Toto: w. f2.50, pl. f 1.90, f 1.60, f4.60, gek. f 8 80, cov. f5.30. Amatricekampioenschap: 1. Taky Erebus (mej. M. France) (1.23.7); 2. Wanda van Gonny; 3. Sjakie Scott. Toto: w. f2.10, pl. f 1.40, f2.60, gek. f 8.-. cov. f 5.10. Theo Messlro-prijs: 1. Brave Mac (P. M. Smit) (1.30.7); 2. Baronet; 3. Bertha P. Toto: w. f4.80, pl. f2, f 1.60, f 1.40, gek. f 10, cov. f 5.20. Hairos-prijs: 1. Astyanax (A. H. A. Plagge» (1.27); 2. Zita Belwin; 3. X Lady Hollandia. Toto: w f 1.70, pl. f 1.40, f 1.90, f2.90, gek. f3.10, cov. f4.30. De rennen: Solferinoprijs1. Solita (W. Kaczo- rowski2. Agram; 3. Willibald. Toto: w. f 6.10, pl. f 2.30, f 1.80. gek. f 8. cov. f3.80 Goudendroom: 1. Merrioka (H. J. v. d. Kraats); 2. Susie Darlin. 3. Electri fied. Toto: w. f6.60, pl. f 1.60, f 1.30, f 1.20, gek. f 15.80, cov. f4 40. Cesarewitch: 1. Peter Pan (H. J. v. d. Kraats); 2 Karmystou; 3. Era tosthenes. Toto: w f 1.40 (stal), pl fl.10, f 1.20, gek. f3 60. cov. f3.50. Totalisatoromzet f 188.090. Het aantal deelnemers aan de sporttoto van deze week bedroeg 692.763. Zij legden in voor een totaal bedrag van f 853.256. Voor de eerste prys, waarvoor zich één deelnemer meldde met dertien goede uitslagen, is beschikbaar f 154.865. De tweede prijs bedraagt f 84.470 en de extra- prijs voor de gelijke spelen f 42.240, Er kwamen zeven meldingen van twaalf goede uitslagen binnen. Voor de prijs van de gelijke spelen waren zondagavond reeds zeventig gegadig den. Juist ingevuld zag het poolformu- lier er als volgt uit: 3-1-3-1 -1 1-3-1-2-2-2-3-2. Goede discusworp van Ria Hensing Ten besluite van het Leidse baan seizoen 1962 organiseerde de A.V. „Holland" voor de tweede maal een massale meerkamp, nl. een vierkamp voor de dames en een vijfkamp voor de heren. In totaal namen een 80 at leten aan deze meerkampwedstrijden deel: zelfs moest nog een twintigtal deelnemers worden geweigerd, ten einde een vlot verloop niet bij voor baat onmogelijk te maken. In ieder geval een bewijs dat er grote behoefte is aan dergelijke meerkampen. De dames deden 100 meter, speer werpen en verspringen. Door een goede speerworp van 41.79 nestelde Hennie de Bruin van het Goudse Vi rus et Celeritas zich direct op de eer ste plaats, die zij met rucces wist te verdedigen op de overige nummers. Ook op het discuswerpen werd een goed resultaat bereikt door toedoen van Ria Hensing van de Bataven, die dit nummer won met 37.90 meter, waarmee rij haar eigen Leidse record met bijna 112 meter overtrof. Van Heek geblesseerd Bij de heren ging de grootste aan dacht uit naar de verrichtingen van de Amsterdammer Wim Thissen en onze stadgenoot Jan van Heek. Deze strijd kreeg helaas een abrupt einde toen de Hollandman reeds bij de 100 meter een dijbeenblessure opliep en van verdere deelname moest afzien.1 punten! Er kwamen enige redelijke prestaties uit de bus. Zo b.v. de Jong ALO) 6.83 en Oudewortel (AV '23) 6.72 meter by het verspringen. P. v. d. Haak (Hol land) die weer tot 1.75 kwam bij het hoogspringen en de tijd van 51.4 waarmee Piet Selier (Holland) en Ton v. Rooyen (Bataven) als eersten eindigden op de 400 meter. Winnaar van de vijfkamp werd volgens de verwachting Wim Thissen (AAC) met 3141 punten, eerste Leidenaar werd Selier (Holland) 2749 punten. Uitslagen Dames; 100 meter: 1: R. Westgeest (S en L) 13.2; 2. J. Zeef (Minerva) 13.4; Speer: 1. H. de Bruin (V en C) 41.79; 2. R. Westgeest S en Li 30.80- Discus: 1. R. Hensing (Bat) 37.90; 2. B. Tousain (LDA) 33.95; Ver: 1. R. Westgeest <S en L) 4.92.. 2 H. Pauw (Sportief' 4.63. Totaal: 1. H. de Bruin (V en C) 2589 punten; 2. B. Tousain (LDA) 2566 punten; 3. R. Westgeest <S en L» 2524 punten. Heren 100 m.: 1. J. de Jong (ALO) 11.2; 2. H. Oudewortel (AV '23) 11.3; Hoog: 1. P. v. d. Haak (Holland) 1.75; 2.: Abbring (OSV) 1.70; kogel- 1. H. v. Aarst 'Hellas) 14.41; 2. Lieshout (ALO) 13.07; ver: 1. J. de Jong (ALO' 6.83 2. H. Oudewortel (AV '23) 6.72; 400 m: 1. P. Selier (Holland) 5.14; 2. T. v. Rooyen (Bat) 514. Totaal; 1. W. Thissen 'AAC) 3141 punten; 2. J. de Jong (ALO) 3010 punten; 3. H Oudewortel (AV '23 2910 punten; 4 T. Tol (Zaanl.i 2877 punten; 5. A. Alfenaar (Hellas) 2832 Ongezouten pak slaag HVL kansloos bij De Schutters: 14-4 HVL heeft gisteren in Rotterdam van de Schutters een ongezouten pak slaag te incasseren gekregen. Op elk onderdeel van het spel, plaatsen, vangen, schieten, waren de Rotter dammers de meerderen van Wim Kagie c.s. Als een mes sneed hun voorhoede al dadelijk na de afworp door de weifelende roodwitte defen sie en Cycil Graanoogst moest voor het zuivere schot van de Rotterdam se linksbinnen, hoog in de linker bovenhoek zwichten, 10, na een mi nuut spelen! HVL, dat zonder Hans Kagie, spil Duursma, die zeker niet voor de tweede helft van de competitie meer binnen de lynen zal komen, en Mano Kollenhoven. toch al niet al te zeker van eigen kunnen Rotterdamwaarts was getogen, was door de klinkende start van de gastheren even volko men van de kaart. De snelle Rotter damse ploeg buitte deze situatie ze ker en bekwaam uit. Toen Wim Kagie en zijn mannen zich weer wat had den hersteld, stonden de Schutters al in ongenaakbare positie, 70. Kees Lucas kon nog net voor het verstrij ken van de eerste helft 7—1 laten aantekenen. Na de hervatting bleven de Rotterdammers wel de toon aan geven, al beheersten zij het s?»el niet zoals zij dat voor de rust deden. De onsamenhangende loodwitte aanval kreeg zelfs enkele volkomen vrye kan sen. die echter deels door slecht schieten, deels doordat Vrouwe For- tuna aan de zijde van de sterkste stond in dit treffen, niet allemaal werden benut. De Schutters konden, enhousiast en fel spelend, het initia tief geleidelijk aan weer helemaal aan zich trekken. Cyril Graanoogst mocht enkele open doekjes ip ont vangst nemen van vriend en vijand, bij enkele uitzonderlijk fraaie red dingen, waarbij hij horizontaal door de luchtzwevend, de bal klemvast „pluk- 1 te", hij werd door de Rotterdammers nog 7 maal naar het net gezonden. De HVL-aanval wist daar rpaar 3 treffers tegenover te siellen. zooat het einde kwam met een volkomen ver diende 144 zege voor de Schutters, die in deze competitie hoge ogen zullen gooien. Wat onze stadgenoten betreft, wij zeiden dat al eerder, capaciteiten zitten er volop in dc huidige rood witte formatie, maar zolang er ge zondigd wordt tegen de aloude regel dat de bal het werk moet df,en en er dus uitgebreide solo-acties ten beste worden gegeven waarby de artist de mcde-aan-iüers eerst in het spel oetrekt, als hij met de bal echt niets meer weet te doen, zolang zullen derood witten zich ook met een bescheiden plaats in de districts eer- ste-klasse moeten vergenoegen. Een ander punt. waaraan wel eens wat meer aandacht mag worden be steed is de conditie. Die laat nogal wat te wensen. In het laatste kwar tier van de wedstrijd triomfeerden de Rotterdammers in praktisch elk loopduel. De HVL-ers waren in die slotfase duidelijk aan het eind van hun latijn. Hei'haaldelijk moesten b.v. 4 verdedigers het opnemen tegen zes Rotterdamse aanvallers! Swift-Combinatie De uitslag van de trainingsrit in de Haarlemmermeer luidt: Amateurs (60 kmi1. J. v. Amster dam (Leiderdorp) 1.21.34; 2. B. v. En gelen (Alphent3. B.Odijk (Alphen); 4. W. v. d. Berg (Leiden). Nieuwelingen (60 km»: 1. J. Bla- kenburg (Alphen) 1.21.34; 2. W. v. Diemen Oegstgeest3. J. v. Beek (Hazerswoude)4. P. Breghman (Benthuizen); 5. P. Akerboor (R.A.- veenr. 6. H. Boere (Hazerswoude). Adspiranten (40 km): 1. D. Bakvis (Leiden) 65 min. 40 sec.; 2. J. Ver meulen (Benthuizen); 3. B. v. d. Hulst (Zoeterwoude)4. P. v. Dam (Leiden). De Ronde van Doornspijk, 80 km (amateurs) werd gewonnen door A. den Hartog uit Zuidland (80 km in 2 uur en 15 min.); 2. G. Nijkamp; 3. Jos Pluimers; 9. Cok van der Hulst uit Zoeterwoude. Deze renner maakte een solo van 38 km, maar werd later ingelopen door A. den Hertog, die met 2 min. voorsprong won. In een klassementswedstrijd te Hil versum werd P. van Engelen uit Al phen tweede. Woensdag a.s. het clubkampioen schap van Nederland te Wijk bij Duurstede (78 km). De Swiftploeg is als volgt samen gesteld: 1. C. v. d. Hulst Z'woude), 2. G. Karstens (Leiden). 3. A. Kloos terman (Leiden», 4. P. Kooyman (Rynsburgi, 5. C. Schijff (Rijnsburg». 6. B. Zoet Sassenheim tReserve is P. v. d. Berg (Voorhout). Deze ploeg start ook zondag a.s. in Zaanuam in de strijd om de Zilveren Molen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 10