Bijlmermeer niet bij Amsterdam AMERICANA: MODERNSTE EN hoogste HOTEL TER WERELD Teleurstelling in hoofdstad Minister houdt voet bij stuk Nachtelijke roofoverval iii Den Haag Wereldoorlog is mogelijk, zegt Gromiko Papoeacongres geëindigd Tw ec van drie ontsnapten weer gepakt Korter dienen militairen uit Nieuw-Guinea LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 Amsterdam is diep teleurgesteld, dat alle adressen en een wit- jck over de Bijlmermeerkwestie minister Toxopeus niet tot dere gedachten heeft kunnen brengen. De bewindsman blijft zijn standpunt, dat de Bijlmermeer niet bij Amsterdam moet arden gevoegd. iHij stelt voor de gemeenten Diemen en Ouder-Amstel en het westelijk van de gemeente Weesperkarspel samen te brengen in een nieuwe Wfreente Bijlmermeer. jpit blijkt uit een nota van wijzi ngen inzake 't wetsontwerp tot op hing van een aantal gemeenten hde noordzijde van 't Gooi: Anke- n. Diemen, 's-Gravenlande, Kor- ihoed, Ouder-Amstel en Weesper- Fspel en de vorming van de nieu- gemeenten Bijlmermeer en •avelande, Naarden en Weesp. Randgemeente minister ziet de gemeente Bijl eer als een nieuwe krachtige Igemeente in de stijl van Nieu- AmsteK Amstelveen) dus inwoners en meent, dat het iterdamse plan om 50.000 oude ingen en krotten te slopen, in •eenstemming kan worden ge- icht met zijn opzet van de nieuwe a Bijlmermeer. Volgens de be lt idsman zijn er talrijke voorbeel- r. van snel gegroeide steden. „Am- "*rdam zegt hiervoor een groot ap- raat ter beschikking te hebben, iar men moet niet vergeten, dat jningen niet door gemeentelijke in- .'knties, maar door aannemers wor- n gebouwd. Het is immers meer Kynologen bespraken algemene problemen De Kynologenvereniging „Rijn- ad" kwam gisteravond in het Boer- averestaurant bijeen. De leiding is weer in handen van dr. ir. P. C. ndenbergh. De leden van de ver- "figing maakten druk gebruik van geboden gelegenheid algemene oblemen aan de orde te stellen, ïtjeskundigen konden weer enkele len opheldering geven over pro- imen, die de voeding, het fokken het tentoonstellen van de hon- tn met zich brengen. bestaat i Noorderkwartier" 35 jaar Op 27 september is het 35 jaar ge- den. dat de Buurt- en Speeltuin- reniging „Noorderkwartier" werd gericht. Het feestprogramma, dat nkzij een actieve jubileumcommis- e tot stand kon komen, ziet er als ilgt uit: hedenmiddag poppenkast- lorstelling en opvoering van het to- eelstuk „De Grabbelton": vrijdag 28 ptember van 8-10 uur receptie in et clubhuis Anna van Saksenstraat, terdag 29 september: filmmiddag oor alle kinderen. Tentoonstelling van bloemen en fruit Hedenmiddag heeft de heer C. J. •iena in het clubgebouw van het olkstuincomplex „Ons Buiten" (ein- Marnixstraat) in zijn kwaliteit an wethouder van Openbare Wer- en voor de pprste maal een officiële pening verricht en wel van de bloe ien- en fruittentoonstelling. die ook it jaar weer door leden van de ama- iur-fruitteeltclub „Prof. ir. Spren- en de Leidse dahliavereniging lohan Mater" in dit gebouw wordt ehouden. Teneinde dezp derde exon- itie van door hen zelf gekweekte rodukten ditmaal zo mogelijk nog raaier en effectvoller dan 'n de twee oorafgaande Jaren te laten uitko- in. zijn deze amateur bloemen- en Phtkwekcrs van gisteravond 7 uur dieD in de nacht met man en acht in touw geweest met het on- oiiwen en inrichten van een groot- antal stands, die inderdaad zowel at betreft het assortiment als de waliteit van de eeëxooseerde nro- ukten zonder uitzondering de toch hogp verw°ehtJr»gen noo- hehhen vertroffen. De deskundige juru «rin o m. enigp leden van de 'iiksvoorlichtinpsdienst voor de ruinbouw en de Fruitteedt zitting lebben, had hedenmorgen bii haar euiing en beoordeh'ne dan ook mets !an inf voor de wüze waaron deze rnositio cewet jr» haar aoheel als in de klefrist® detail wu ve'-anrad Iwiede voor de kwpplcres'OtatPu 'ike waren bereikt, mede gezien de *p1 zeer ongunstige weersomstan digheden waarmede vooral dp ama teur- telers en kwekers in de 'afgelo- maanden te kamnen hadden De Koositie is voor belangstellenden Vandaag geopend van 4 tot 7 uur en oorgen van 10 tot 7 uur. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Albertus Jozef Theodorus. zn. van A. J. Laarman en M. A. T. M. van tick, René Boude wijn. zn. van H. J. de l'Ecluse en C. de Nobel; Atie Chris tina, dr. van J. Stlkkelorum en G. v. J. Vlekkert; Pietje, dr. van L. Tige- »ar en M. Eijer; Margot Anna Slmone. van A. F. Kouwenberg en E. P. Chrlspijn. i n t ONDERTROUWD. G. J. Geijsman en D. N. Verburg; P. M. Ouwerkerk en J. G. H. Hermans: T G. Neljenhuls en M. Prins; C. G. filling en J. W. J. Schuster; S. P. Vogelenzang en N. A. Bos; T. A. H. J. «mulders en J. A. van Gennlp; J. van Rolien en J. Swagers; J. J Lardé en J. Galjaard- M. A. Kaashoek en W. E. J Bakema; J. C. Pardon en J. E. van t Zand; J. C. Raaphorst en C. van Rijn; H. A Verschuur en W. E. van der Hoeven; H. Smit en L. van Leeu wen; J. Massaar en C. E. Vlnkestljn; H J. Mattheus en T. van der Staalj; P J. Reekers en M. H. la Rlviére; I. Knotter en C Stoof; L. A M. J. van Eisen en H Barthen; R. D1 Gregorio en K Diirr. OVERLEDEN. L. van den Berg. 81 jaar, man; J. Warmerdam. 75 Jaar, man. een kwestie van bouwvolume en geld dan van ambtenaren". Veel kritiek Vanzelfsprekend heeft de mi nisteriële nota in Amsterdam heel veel kritiek ontmoet. Onmiddellijk hebben burgemeester en wethouders een verklaring uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat zij de indruk heb ben, dat de minister noch voor de actuele noodzaak om duizenden krot- ter. zo snel mogelijk te slopen noch voor de eisen van een nieuwe te vor men randgemeente voldoende oog en begrip heeft. Weer worden alle reeds eerder naar voren gebrachte argumenten aange haald, waarbij er op gewezen wordt, dat er in de Bijlmermeer dan wel huizen gebouwd zullen worden. „Maar ook het soort huizen, dat wij nodig hebben? Amsterdam heeft bouwruimte tekort voor de bouw van arbeiderswoningen. Om die te bou wen heeft de stad de Bijlmermeer nodig. En de Amsterdammers, die in de nieuwe stad gaan wonen hebban geei. behoorlijke toegangswegen na ai- Amsterdam. Zij kunnen geen gebruik maken van het gemeentevervoersbe drijf. Zij zijn verstoken van diverse voordelen, die het wonen in een grote stad biedt". Streven naar eenheid De algemeen secretaris van de Europabeweging, de heer M. van Aken, zal a.s. woensdag in „Over 't Hoff'Gerecht 10, spreken over het streven naar politieke eenheid van Europa. Deze lezing is de eerste in een serie van vier, welke de Vereniging van Vryz. Hervormden Leiden Oegstgeest heeft georganiseerd en die het stre ven naar eenheid, dat steeds meer op verschillend terrein aan de dag treedt, tot onderwerp zal hebben. De volgende sprekers in deze serie zullen zijn: ds. J. van Rossum, herv. predikant te Winterswijk, (over de betekenis van het oecumenisch con- cillie te Rome) op 22 oktober en ver volgens dr. I. J. van Houte, directeur van de VPRO (over de beweging der achttien als streven naar eenheid op hot protestante erf) op 21 januari. Dr. J. L. Springer, vice-voorzitter van de Vereniging van Vrijz. Her vormden, zal op 22 febr. deze reeks afsluiten met een lezmg over de vraag „Waarom en waartoe al dat eenheidsstreven als kenmerk van on ze tijd"? HULPACTIE „BRAND DUIZENDDRAADSTEEG" Voor de hulpactie „Brand Duizend- draadsteeg" kwamen de volgende gelden binnen: V. f5,spontane bijdrage van de docenten en leerlin gen van het R.-K. St.-Agnes Lyceum. Oude Vest f 120,Het totaal is mo menteel f 549,—. Giften kunnen als nog bij de heer Coster, Haarlemmerstraat 204 wor den afgedragen, of overgemaakt wor den op Gironummer 514053 t.n.v. de heer Van Brussel, Haarlemmerstraat 267. Ned. Chr. Vrouwenbond Na zuid-west heeft ook de afdeling centrum van de Ned. Chr. Vrouwen bond het nieuwe vergaderseizoen weer geopend. Dit geschiedde gister avond in het gebouw „Rehoboth". De presidente, mevr. A. A. van der Kwaakv. d. Berg, sprak een inlei dend woord, waarna de heer W. M. van Andel, inspecteur van politie te Den Haag. het een en ander ver telde hy deed dit reeds eerder elders in de omgeving over de ge varen van de grote stad. Tijdens deze vergadering werden ook enkele sug gesties gedaan over te maken excur sies. Geveilde percelen Ten o vers ja an van: Notaris. W. F. Karstens te LeidPn: Woonhuis met afzonderlijk bo venwoning en erf Drie Octoberstrast 23/23a in bod: 15.000. koper A. J. K.iiinenburg te Leiden voor f 16 000. Winkelhuis met afz. bovenwoning en erf Haarlemmerstraat 246/246a en 3 pakhuizen en erf Groenepoort 3 5 en 7 tezamen in bod: 37.500. koper: M. F. Taverne te Leiden, q.q. vcor: f 38.050.—. Notaris M. P Kapteln te Lei den: te Oegstgeest: Herenhuis met garage Rijnzicht;weg 60 :n bod: f32 500. koper: A. J. Kloots te Oegstgeest. q.q. voor f34.900. Heren huis Wilhelminapark 6 in bod: 26.000. koper: D. Dik te Oegstgeest voor: f 29 000 Te Leiden: Woonhuis Doelensteeg 15 in bod: f3.300, koper O Ho nan te 's-Gravenhage voor f3 300 Bere den- en bovenhuis Doelensteeg 17 17a in bod f 10.600., koper: J. C. Alkemade te Voorschoten, q.q. In het gemeentehuis van De Steeg, gemeente Velpis gister ochtend het huwelijk voltrokken tussen Ineke Klaarhamer, om- roepster bij de K.R.O.-televisie, en de heer Boudewijn Arnold. De bruidegom zorgde ervoor, dat de sluier niets van een ge lukkige glimlach verhulde. Medische diensten Leiderdorp - Dokter H. A. Biaau- wendraad, Hogewaard 4. Koudekerk, tel. 01714-208. Oegstgeest Dokter Van Wal- chren, tel. 52130. Voorschoten Dokter F M. J. To- nino. Voorstraat 23, tel. 3193. Wijk verpleging: Gezondheidscentrum, tel. 2177. Warmond Dokter H A. G. M. Walenkamp, tel. 01711-2:3. 'Wijkver pleging: zu ter Konyn, Ke -.dam 3, tel. 01711-250. Oegstgeesteuaar het slachtoffer -Vier jeugdige onverlaten hebben vannacht omstreeks één uur een 6S- jarige gepensioneerde leraar uit Oegstgeest op het Haagse Buiten hof neergeslagen en beroofd. De overval ges Ved-7" «n He* r- ondergrondse tcilet tegenover 't po litiebureau. Na hun wandaad verdwe nen de onverlaten als scnir.r. .n de nacht. De vier jongelieden hadden, blij kens ooggetuigen, agressieve bedoe- W'asscnaar Dokter J. A. J. Pau- Hngen. Iemand, aan wie zij voorbij lides. Van Z. van Nijeveitsiraat 42, liepen, hoorde zeggen: „We pikken tel 4561. En dekter J. H. .i->arsma, de eerste de beste". Wittenburgerweg 106, tel. 9676. Apo- j Toen de Oegstgeestenaar de trap theekWassenaar se Apotheek, naar het toilet afging, zagen zij hun Schouwweg 32, tel. 2402. j kans schoon. Volgens getuigen ging één op v/acht staan, terwijl drie an- I deren de trap afrenden, de oude heer neersloegen en beroofden. Daarna UcLto l VrtLtLci l sloegen de onverlaten ijlings op de vlucht. De heer G. Stegeman slaagde De getuigen, een 35-jarige hotel- aan de Rijksuniversiteit te Utrecht bediende, een 23-jarige loswerkman voor het kandidaatsexamen rechts- en een gemeenteambtenaar, zijn on NisuwzealaRw39 premier bij rronse president (Van onze Paryse correspondent) Na de Indiase president Nehroe, die gisteren op het Elysee zou wor den ontvangen, maar donderdag al in Parijs was gearriveerd, landde vrij dag de premier van Nieuw-Zeeland Keith Holyoake cp het Parijse vlieg veld Orly om enkele uren later zyn opwachting by het Franse staats hoofd generaal De Gaulle te maken. Dcch terwijl Nehroe te kennen gaf dat zijn bezoek niets heeft uit te staan met het onderwerp van de jongste Gemenebest-conferentie in Lenden, erkende Holyoake daarente gen openlijk dat hij met De Gaulle juist verschillende aspecten had be studeerd van een eventuele inscha keling van Engeland bij het Europa der Zes. Een verklaringdie er dus op zou kunnen wijzen, dat zowel in Parijs als in althans sommige lan den van het Gemenebest nu toch wel ernstig rekening wordt gehouden met toetreden op afzienbare termijn van Engeland tót de Euromarkt. De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko, heeft gisteren in een rede in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties gezegd dat de Sowjet-Unie een derde wereldoorlog niet onvermijdelijk acht. Hy waarschuwde tegen de ver snelde voorbereidingen voor een kernoorlog met raketten en de hier uit voortvloeiende oorlogsdreiging. Do „machtige gemeenschap van socialis tische landen" omvat een vierde van de wereldbevolking en een derde van de aardoppervlakte, en deze landen werpen met inbegrip van het „vrede lievende Duitse volk" ten oosten van de Elbe, hun hele gewicht in de schaal voor de zaak van de vrede, zo beweerde hij. Gromiko uitte scherpe kritiek op de Europese gemeenschappelijke markt! Deze economische greep „wordt boven alles gebruikt om de bewapeningswedloop en de Westduit- se wraakzuchtige krachten te ver sterken". Reeds lang bestaat de noodzaak om een internationale han delsconferentie byeen te roepen om instelling van een internationale handelsorganisatie te bespreken die „alle gebieden en landen ter wereld omvat", aldus Gromiko. Gromiko waarschuwde, dat Rus land niet bereid is een onbeperkt uit stel van het afsluiten van een Duits vi edesverdrag te aanvaarden. „Wan neer de Westelijke mogendheden ons geen andere keus laten zullen de Sowjet-Unie en andere landen die dat wensen, met Oost-Duitsland een vredesverdrag sluiten, met al de daaruit voortvloeiende gevolgen". West-Berlyn zal niet langer een „centrum van uitdagingen van de so cialistische staten en een militaire KAVO-basis blijven", en met het ver blijf van bezettingstroepen en voort zetting van het bezettingsregime 1 niet akkoord worden gegaan. Na het tekenen van een verdrag zal C .- Duitsland en niemand anders de ver bindingen met West-Berlyn beheren, aldus Gromiko. De Sowjetrussische regering zal aan dc Algemene Vergadering een ontwerp-verkia; ing voorleggen ever „het omschakelen voor vreedz. gebruik" van de middelen en hulp bronnen, die tengevolge van ontwa pening vrij komen. geleerdheid. middellijk na de overval met de po- litie op zoek gegaan naar de da ders. In de Haagse Casuaristraat zaSen «W J0»»® lieden loi>el1- ven wie er twee. evenals de overval lers. een leren jack droegen. Nadar i pclitie-assistentie was ngeroepen we. J het vijf iel bij de Bosbrug klem gereden en gearresteerd, iiec bisucn alle vijf kermisexploitanten te zijn, in de leeftijd van 17 tot 20 jaar. De toestand van hot slechtoffer, die onmiddellijk naar het ziekenhuis Westeinde was overgebracht, is thans goed. De man heeft een hersenschö- I ding. Hij mist zijn portefeuille met autopapieren en zijn portemonnee met f. 22.50. voor f 10.601. Wir.kel- en woor^uis Doelen? teeu 13. gracht 9 er. Zonneveld in bod f6.000. f 1.680 en f4 200 zijn uit r'e hand verkocht. Wconhi Or en Paardenlaan 27 in boi: f4 300 is n:et verkoel-1. (Van onze correspondent in Washington) Op de hoek van de zevende avenue en de 52ste straat te New York is een kolossaal en toch elegant hotel-gebouw ver rezen. Het telt vijftig verdiepin gen, heeft 200 kamers, een grotere balzaal dan enig ander hotel in New York en een keu ken die in staat is 6000 mensen tegelijk te laten eten. De hoeveelheid elektriciteit die in zulk een hotel gebruikt wordt, is even groot als het stroomgebruik in een kleine stad. Maar dit is dan ook een hotel waarin de automatisering hoog tij viert. Geruisloze, uiterst snelle lif ten brengen de gasten naar hun ver dieping. Er zijn zestien gewone lif ten plus twee grotere, die plaats bie den aan 35 personen. Vergaderingen en diners worden belegd op de eer ste en tweede verdieping. Die etages bereikt met per roltrap. Het hotel heeft in het gebouw een garage voor 300 auto's. Daar kun je jp auto automatisch laten wassen, je kunt. er reis-inlichtingen krijgen enz. In elke kamer heeft men kleine yskastjes met glazen. Veel Amerika nen nemen eigen drank mee wanneer zij in een hotel logeren en voor hun drank hebben zij in dit hotel eigen lijk geen bediening meer r.odig. Aan de telefoons is extra aandacht besteed. Men heeft niet alleen een toestel in de kamer, maar ook in de brdkamer. Telefoonjuffrouwen be hoeven aan het telefoneren niet meer te pas te komen. Men kan zowel bin nen het hotel, als binnen New York, ja zelfs binnen Amerika de mensen bereiken door zelf het nummer te draalen. De kosten worden automa tisch berekend en doorgegeven naar het kassierskantoor om daar op de rekening te worden gezet. Komt men „thuis" in zijn kamer en brandt er een rood lichtje op het telefoontoestel, dan betekent dat, dat iemand heeft opgebeld en een bood schap heeft achtergelaten. Dan moet men het boodschappen-centrum op bellen om het bericht te horen. Doet men dat niet, dan blijft het lichtje branden. Natuurlijk is het hotel kunstma tig gekoeld. Maar iedere gast kan de temperatuur precies regelen zoals hij die wenst. Televisie en radio zijn na tuurlijk ook in iedere kamer aanwe zig. Bovendien heeft het hotel een leiding voor „gesloten i.v.\ dat wil zeggen, dat men een speciaal pro gramma kan te zien geven aan spe ciale gasten. Het is bijvoorbeeld mo gelijk, dat in het hotel of zelfs daar buiten in New York, een grote con ferentie wordt gehouden. De confe- rentie-gangers, die dan in dit hotel logeren, kunnen de gebeurtenissen in dp hoofdzaal van hun conferentie, als z2 dat wensen, ook in hun kamer en desnoods in hun bed volgen. Het Nat. Papoeacongres in Hollandia is gisteren besloten met 't aannemen van 'n resolutie, waarin o.a. de me nhir werd neergelegd dat de Papoea's I in 1969 het extern zelfbeschikkings recht moeten kunnen uitoefenen. I De resolutie verwierf de fweeder- J de meerderheid, daar 40 deelnemers voor stemden en 17 tegen. I Na de enigszins verhitte vergade- ring van donderdag verliep de acht ste en laatste congresdag bijzonder rustig. De meerderheid van de deel nemers ging nu akkoord met het I weglaten van het jaartal 1963 uit de resolutie. Wel zond het congres een telegram naar Oe Thant waarin „de VN. om advies wordt verzocht over de mogelijkheid een volksstemming I te houden tijdens de overgangsperio- I de, dus onder het V.N.-bestuur in 1963" De delegatie die met de resolutie namens het congres naar Djakarta j zal reizen, zal de kwestie van de I vlag en het volkslied met de Indone sische regering gaan bespreken. De delegatie zal zo spoedig mogelyk worden benoemd. kV •'txv- v; Wat gebeurt er met i „Backershageu 't (Van onze Haagse correspondent) Oostberlijn.se grenswachten hebben een herdershond en een teckel aangeschoten, die al spe lend in het zuidelijke deel van de stad de Oost-West-grens ge passeerd waren. Volgens de Westberlijnse politie hadden de Oostduitsers de teckel met een schop doodgeslagen, terwijl de eveneens aangeschoten herders hond jankend naar het Westen terug strompelde. Daar moest het dier uit zijn lijden worden ver lost. Foto boven: de gewonde herdershond achter het prikkel- I draad: foto onder: de verant- I woordelijke grenswachten. Een van hen draagt de dode teckel. Een bordje met „niet storen" be hoeft men niet meer aan de knop van zijn deur te hangen. Van binnenuit kan men een „niet-storen" signaal bedienen, dat op de gang te zien is. Kamermeisjes en piccolo's dragen transistor-ontvangers bij zich. zodat zij vanuit het centrale kantoor in structies kunnen ontvangen. In de keuken wordt er natuurlijk op grote schaal automatisch gesneden. ge schild. geklutst en gemengd. Men moet zich daar in een fabriek wa nen met al dat gesnor. Bordenwas sers heeft men er ook niet nodig: 30.000 stuks porcelein en 5000 glazen kunnen in één uur worden schoonge maakt. Hoe weinig men er soms ook van bespeurde, veel hotels in Amerika lie ten zich voorstaan op een „persoon lijke" behandeling van hun gasten. Maar dit nieuwste hotel, dat ..Ame ricana' heet, zal zelfs die pretentie niet meer hebben. Het zal allemaal wc! wat meevallen met die automa tisering, maar als men leest over deze inrichting, dan begint men bang te worden, dat er iets mis zal gaan met al die knopjes en contacten en dat men als gast bij \ergissing via een lopende band in de bordenwas machine terecht zal komen. Het landgoed „Backershagen". dat de Haagse NV De Landbank heeft gekocht van Indonesië nadat de di plomatieke vertegenwoordiger van dat land Nederland had verlaten, ls verkocht. Het is nu in handen van een beleggingsmaatschappij, waar van de Landbank de naam niet be kend wilde maken. Ook over de nieu we bestemming van dit buiten zijn geen mededelingen gedaan. chinefabriek aan arrestatie te ont trekken, maar ook hij werd spoedig gepakt. De derde ontsnapte, een 22- jarige Surinamer, is nog voortvluch tig. (Van onze Rotterdamse correspondent) Twee van de drie gevangenen, die gistermorgen uit het Rotterdamse huis van bewaring ontsnapten, wer den gistermiddag om drie uur door de politie gegrepen. Personeel van een surveillancewa gen van de politie ontdekte bij de Schaarderdijk 2 mannen, wier uiter- I lyk overeenkwam met het versprei de signalement. Het waren de 25- I jarige Rotterdamse schilder en de 21-jarige ontvluchtte Hagenaar. Een van hen trachtte zich nog door te vluchten via het terrein van een ma- Hoewel er geen bevestiging te ver krijgen is omtrent plannen tot diensttijdverkorting, die in het ministerie van Defensie zouden be staan voor militairen van Nieuw- Guinea terugkomend, wordt in Den Haag verwacht, dat minister Visser binnenkort met dergelijke voorstel len zal komen. Als militairen terugkomen uit Nieuw-Guinea. en zij nog slechts twee maanden of korter van hun „groot verlof" af zijn, zouden zij met een kunnen „afzwaaien". Militairen, die nog twee tot zes maanden van hun groot verlof af zijn, zou de mi nister een maand verkorting van hun diensttijd willen geven. Normaal is, dat militairen uit Nieuw-Guinea in Nederland terug komend. hier hun diensttijd uitdie nen, evenals zij, die Nederland niet verlaten hebben voor dienst overzee, i Gesneuvelden 6 okt. naar Nederland In de komende dagen zullen de stoffelijke resten van alle in dit jaar op Nieuw-Guinea gesneuvelde en om- ekomen militairen opgegraven wor den. Zy zullen naar Biak worden ge bracht. Vandaar zullen de stoffelijke overschotten op 6 oktober met een speciaal gecharterd KLM-vlicgtuig naar Nederland worden gebracht. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 21 september. C.V Cen- tiale Aalsmeerse Velling G A. Serin gen per stuk 4556. Bouvardla 30 47, chrysanten gr.bl. 6585. Idem ge plozen 3043, idem tros per bos loc 160. cyclamen 70—90 Rozen per stuk: 415. Parel van Aalsmeer 412. Geh. Dulsberg 620. Pechtold 513. Tow- ny Gold 518. Mad Ofman 4—14, Baccarat 3062. Montezuma 1228. Floriade 13—20. New-York er 15—30, Carol 415. Pink Sensation 15—30, Sweetheart 515, Nimf 1033. Verkorting van de „normale" dienst tijd is overigens niet te verwachten. Deze was vóór Berlijn 18 maanden voor soldaten en 21 maanden voor specialisten. Na Berlijn werd deze tot resp. 22 en 23 maanden verlengd.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7