STADSNIEUWS Mariliuanaliandelaar schrikt: eis 3 jaar Infiltranten wilden niet vertrekken Al eerder een I Drietal ontsnapt uit zedenmisdrijf in Den Haag E.H.B.O.-DIPLOMA'S IN WASSENAAR UITGEREIKT BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 De herberg van iet zesde geluk [cEFA"-FILM TROK VELE JONGEREN herberg van het zesde geluk", ■eeds eerder ln het normale opprogramma vertoond, ging vond onder auspiciën van de n de geref. Zuiderkerk aan de ienschansweg in reprise. Voor- i de zijde der Jongens er ruim 800 aanwezigen trok ilm, naar' de door Alan Bur- leschreven roman ,Een kleine grote belangstelling. Men eze „kleine vrouw", het is nie- minder dan de Zweedse In- lergman, die in deze film haar als evangeliste in China de zending krijgt zij in' de iladys Aylward geen mede- ig, daar zij geen bevoegdheden Zij besluit echter met hard i het geld voor de reis by el- te sparen en er dan op eigen heen te gaan. Na een trein- rol hindernissen dwars door en Siberië komt Gladys in aan, waar ze samen met een e zendelinge een herberg opent, initiatief van twee blanke n wordt aanvankelijk met wantrouwen begroet, maar de verzorging tegen billijke pry- al gauw in de omtrek be- breekt de oorlog zeer sug- opgenomen met Japan uit t Yangcheng wordt door de ie bommenwerpers niet ge- De brandbommen veroorza- het grotendeels uit hout op- lcen Yangcheng een ware ca- )he. Voor Gladys breekt een jke tijd aan want ook de her- zwaar beschadigu. vriend de Mandarijn (Ro- Jonati en Kapitein Lin Nan Jurgens) helpen haar echter mogelijk en het is vooral an. een Chinees van gemengd die een diepe genegenheid voor oit bij de pakken neerzittende s opvat. d.vs heeft zich vooral het lot trokken van een groep kinde- ïe dakloos rondzwerft en ze met deze kinderen het bin- nd in te trekken naar Siam voor hen verder kan worden Onderweg ontmoet zij Lin die haar waarschuwt dat. zij de gewone verkeersweg in han- an de Japanners zullen val lij stippelt voor haar een route oor de bergen die veel langer aren maar die meer veiligheid een tocht vol verschrikkingen ntberingen bereikt Gladys lie de mensen bemint" met 100 kinderen eindelijk Siam hen een enthousiast welkom p wordt. toodsaiieriiig en cadeau stelsel lijeenkomsl Ned. Chr. Vrouwenbond Z.W. afdeling Leiden Zuid-West van led. Chr. Vrouwenbond heeft ivond in het wijkgebouw .huis" het seizoen 1962-'63 ge- met een zeer goed bezochte (rgadering. Deze bijeenkomst ditmaal een bijzonder karak- aan het welslagen ervan lanwezige dames een werkzaam eel hadden. [evolge een destijds door de Ne- ndse Huishoudraad ingesteld eonderzoek inzake de in vele sen ingevoerde sanering in de Ibezorging en het hedendaag- eeds in grotere omvang toene- de zg. cadeaustelstel, was aan NCVB-afdelingen het verzoek ht aan dit onderzoek te willen lemen. Daar uiteraard ook de es van de afd. Zuid-West hier ne gehoor aangaven werd gis- fond na een korte meditatie en hartelijk welkomstwoord van de idente mevr. G. A. J. Daatse- Somsen het programmagedeelte de pauze geheel gevuld met onderzoek naar de opinies van ames over genoemde onderwer- Nadat de dames een aantal dis- legroepjes hadden gevormd en aparte tafeltjes hadden plaats imen fungeerden de bestuursle- als enquêtrices, die de algeme- opinie van elk groepje nauw- ig nagingen en op schrift stel- Het behoeft geen betoog, dat ;a de onderwerpen in elke groep- ien zeer geanimeerde discussie tond over de voor en nadelen de „broodsanering" en het „ca- istelstel". Binnenkort zal de Ne- andse Huishoudraad dus even kennis kunnen nemen van de ingen der leden van de afd. !-west over deze „tijdverschyn- et resterende gedeelte na de pau- ''erd op geslaagde wijze eveneens orgd door eigen krachten. Na- mevr. H. Kapaan-Visser veel il had ondervonden met het de- leren van „Doornroosje" en aten", twee geestige schetsjes van lie G. Schmidt, oogstte de leid- van het Zuid-West-koortje me- w J. G. Schoemaker-van Hei als sopraan-soliste niet minder ces met haar vertolkingen -van ardas" (Joh. Strauss) en „Du solist Keizer meiner Seele sein" (Ro- Stolz). et programma werd besloten met vrolijk en geestig getint slot- nmer waarin Ada 'v.d. Bent in r kwaliteit van zangpedagoge een oed-zangcursusje" gaf en hierna door alle dames gevormde grote lid-West-Zangkoor een aantal ca- is ten gehore liet brengen. Leidse Ziekenkas bestaat 40 jaar Uit nood geboren Veertig jaar geleden besloten vier Leidse verenigingen t.w. „Eendracht zij ons Doel", „Leidse Werklieden Eond", „Door Eendracht Verbonden" en de „Leidse Koetsiersvereniging" eeij fusie aan te gaan om zodoende op een efficiëntere wijze de leden een aanvullende ziektegeld-uitkering te kunnen verstrekken. De naam van deze nieuwe organisatie werd „De Veren. Leidse Ziekenkas". Het berei ken van dit veertigjarig bestaan zal niet onopgemerkt voorbij gaan. Za terdag 6 oktober wordt in het Kar- rewiel een receptie gehouden en op 12 oktober is er een feestavond in de Stadsgehoorzaal. Voor de Ziektewet in werking trad 1922J was de situatie in Leiden zo danig. dat degenen die door ziekte werden getroffen aangewezen waren op de steun van vier k vijf kleine verenigingen. De afkondiging van de Ziektewet bracht ook hierin verande ring. De verschillende verenigingen besloten één groot blok te vormen om Mevr. mr. I. Geelkerken- Brusse raadslid In de vacature van wijlen de heer S. M. Stolp is thans mevr. mr. I. GeelkerkenBrusse (Prot. Chr.) tot raadslid benoemd. De geloofsbrief van mevr. Geelkerken zal reeds in ae zitting van a.s. maandagmiddag wor den onderzocht, waarna haar beëdi ging plaats vindt in de gemeente raadszitting van 15 oktober a.s. Ver moedelijk zal in deze zitting ook de benoeming van een wethouder aan de orde worden gesteld. op deze wijze de uitkering aan de leden te kunnen waarborgen. Een besluit, waarvan de bestuursleden nooit spijt zullen hebben gekregen, want de vereniging die nu 450 leden telt. beschikt over een ruim kassal do. Trots vertelden de bestuursleden dan ook, dat zij in al die jaren ondanks af en toe een griepepide mie altijd aan hun verplichtingen hebben kunnen voldoen. Een reden temeer dus om 12 oktober op uitbun dige wijze de verjaaraag te gaan vieren. Het bestuur bestaat uit J. Rosse (voorzitter). S. de Graaf «secretaris) C. Paauw (penningmeester, G. J. van Klaveren (tweede voorzitter), A. Le Maire (tweede penningmeester) De controleurs zijn de heren J. Gin jaar en J. van Leeuwen. Een gevangenisstraf van drie Jaar n:et aftrek van voorarrest heeft de officier van Justitie bij de Amster damse rechtbank gisteren geëist tegen een 41-jarige Amerikaan, een arbei der uit New York, die op 30 juni in Amsterdam werd aangehouden toen hij een grote hoeveelheid mari huana in een auto vervoerde. De officier van Justitie, mr. W. K. baicn van Dedem, geloofde dat deze verdachte een internationaal hande laar is. Hij handhaafde zyn stand punt, dat het gebruik van marihua na niet zo onschuldig is als men in sommige publikaties voorstelt. „Het kan tot gebruik van nog sterkere De vijf Papoea's, die onlangs een bezoek aan Indonesië heb- ben gebracht en die bij hun te rugkeer in Nederland vorige week van het Ministerie van Binnenlandse Zaken hoorden. dat zij naar Nieuw-Guinea moesten terugkeren, zijn giste ren van Schiphol naar Djakarta vertrokken. De Papoea's op de trap van hun vliegtuig. middelen leiden", zei mr. Van Dedem, die in dit verband citeerde uit waar schuwende publikaties van de We reldgezondheidsorganisatie. De Amerikaan, die verklaarde de marihuana in Amsterdam te hebben gekocht voor f180 (in totaal ruim 9C0 gram, voldoende voor 3000 siga retten. die op de zwarte markt min stens f7500 opbrengen), bekende dat het zijn bedoeling was de marihuana te verkopen. „Ik kocht het. omdat het zo goedkoop was en ik wilde het ver kopen, toen ik hoorde noe duur ma- rihuanasigaretten hier zijn", gaf de Amerikaan te keilen. Hij was ge schrokken van de zware eis. ..Men gebruikt mij als de zondebok", gaf hy in zijn laatste woord te kennen, nadat de officier van Justitie had medegedeeld, dat de twee andere mannen in zyn gezelschap waren vrijgelaten, omdat zij geen verdoven de middelen in hun bezit hadden. De Amerikaan heeft in Amerika al veel veroordelingen op zijn straf blad totaal negen jaar. waaronder vijf jaar Sing-Sing wegens autodief stal). In de annalen van de narco- ticabestrijders kwam zijn naam evenwel nog niet voor. Uitspraak 4 oktober. huis van bewaring Drie jeugdige gevangenen zijn van- I morgen uit het Huis van Bewaring I in Rotterdam ontsnapt. Via een win- I kei in de Zwart Janstraat, gelegen 'aan de achterzijde van het Huis van De Haagse politie heeft dezer da- BewarinK, vluchtte het drietal naar K. aar. li.ioi-ino Unortco QlltdhonflU. I n - gen een 24-jarige Haagse autohande laar aangehouden, die ervan wordt vei dacht zich op 29 juli aan een achttienjarig meisje uit Den Haag te hebben vergrepen. De man had het meisje met een vriendin van haar in een café ont moet en beloofd haar in zijn witte sportauto naar huis te brengen. Op een door afbraak vrygekomen ter rein in de binnenstad heeft hij de wagen gestopt. Volgens het meisje zou hij haar toen onder bedreiging met een mes hebben aangevallen. Haar kleren werden gescheurd en ze liep diverse verwondingen op Niettemin zag ze kans uit de auto te ontvluchten en bescherming te zoe ken by twee mannen en een vrouw, die toevallig voorbij kwamen. Een van de mannen noteerde het ken teken van de weg rydende auto en overhandigde dit aan het meisje, waarna hij haar naar het politiebu reau aan het Buitenhof bracht. Hij is evenwel niet met haar naar binnen gegaan. Aangezien de thans aangehouden verdachte geen enkele verklaring, hoe dan ook. wenst af te leggen, zou de politie gaarne zien. dat deze drie getuigen contact met haar opnamen. Alg. Raad Gem. Gasvoorziening in Z.-H. Ingevolge het bepaalde ln het eer- ste lid van artikel 6 van de Gemeen schappelijke Regeling inzake de gas voorziening in Zuid-Holland, waar aan onze gemeente deelneemt, zijn de door de raad uit zyn midden be-1 noemde 5 leden en 5 plaatsvervan gende leden v&n de Algemene Raad van de „Gemeentelijke Gasvoorzie- nine Zuid-Holland" op dinsdag 4 sep tember 1962 afgetreden. Zij blijven krachtens het tweede lid van ge noemd artikel hun functie evenwel waarnemen, totdat hun opvolgers de benoeming hebben aanvaard. Er dient derhalve te worden overgegaan tot. benoeming van 5 nieuwe leden en 5 nieuwe plaatsvervangende leden. Krachtens het bepaalde in het derde en vierde lid van artikel 5 van de ge meenschappelijke regeling moeten I ,„.Mn tenminste één der te benoemen leden n v*n negen Indonesische weergeschut Het materiaal is over- en één der te benoemen plaatsver- Infiltranten, die onlangs door een on- 1 ïari§ en word; in zee gedumpt, vangende leden lid zjjn van het Col- derzeeboo* aan land h„ Plaats®hjke Papoea's toonden lege van B. en W. aerzeeooot aan land waren gezet, be- zich verbaasd en konden het doel Tot, nu toe hadden voor onze ge- v,ndt z,ch no* Jn de omgeving van van de dumping niet begrijpen, meenta zitting in de Algemene RaadHollandia. Zij willen niet vertrek- de wethouder van Financiën en de „T wethouder van de Bedrijven, alsmede ken- h0€we' de \.N. woensdag; nog drie raadsleden met resp. de wethou- verklaarden, dat zij die dag zouden rial- l/o finriola 7olr«-4— vertrekken. de vrijheid. De gehele Rotterdamse politie zoekt thans naarstig naar de 21-jarige Hagenaar en zyn twee Rot terdamse mede-ontsnapten (22 en 24). Het drietal, dat sinds juli opgeslo ten zat. moet echter zijn vlucht reeds enige tijd hebben voorbereid. Het bleek namelijk, dat zij in ®en werk plaats spijlen en een rooster hadden doorgezaagd. Dit moet onder de ogen van de bewakers zijn gebeurd, zodat aangenomen moet worden, dat er elke keer slechts geringe vorderin gen konden worden gemaakt. Een maal uit het raam, haalden de man nen op het binnenterrein een ladder uit een schuur. Zij moeten hebben geweten, dat schilders die ladder in de bergplaats hadden gezet. Het drie tal zette de ladder tegen de muur, die het van de vrijheid scheidde en klom zo aan de zijde van de Zwart Janstraat naar buiten. En passant ontdeden ze zich van hun kakikleurige overall en een van hen droeg daaronder o.a. een blauwe trui. Een verkoopster van een hoe denwinkel aan de Zwart Janstraat kreeg de schrik van haar leven, toen zij glasgerinkel hoorde en drie man nen aan de achterzijde van de zaak de winkel binnenrenden. Voordat zij besefte wat er gebeurde,, was het drietal aan de voorzijde alweer de zaak uit. Gelukkig herstelde de hevig ver schrikte vrouw zich zeer spoedig en kon zij binnen korte tijd de politie waarschuwen. der van Sociale Zaken en de wethou der van Openbare Werken, alsmede drie raadsleden als plaatsvervangers. Gezien het karakter van de G.G.Z.H. waren hiervoor aangewezen allereerst de leden van de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit en vervolgens, voor zo ver nodig de leden van de Commis sie voor de Financiën. B. en W. zijn van mening, dat ten aanzien van deze benoemingen, de gedragslijn. welke tot nu toe werd ge- volgt, dient te worden voortgezet. In verband met het overlijden van de heer S M. Stolp, dient evenwel met, de vervulling van de hierdoor ontstane vacature in de Algemene Raad van de G.G.Z.H. te worden ge wacht, totdat een nieuwe wethouder van Financiën is benoemd. Op het ogenblik bevinden zU zich noe steeds in het oerwoud. Een auto van de V.N. Ls gisteren naar een af gesproken punt gereden om de in filtranten naar het vliegveld te brengen, vanwaar zij naar Biak zou-1 verdeelde stemming voor de inter- BEURSO VERZICHT INTERNATIONALS LICHT VERDEELD AMSTERDAM, 21 sept. Het Damrak heeft vandaag deze beursweek afgesloten met een licht- Man probeert kind mee te nemen (Van onze Arnhemse correspondent) Er is gistermiddag grote consterna tie geweest in de Rodenburgstraat te Arnhem. Toen namelijk een 8-jarig meisje, dat op de tweede etage van de flat woningen woont, naar beneden ging om voor haar moeder de post uit de brievenbus te halen schoot plotseling een onbekende man naar voren uit de parterreruimte en nam het meisje mee. Toen het kind begon te gillen probeerde de onbekende, wiens leef tijd op 30 jaar wordt geschat, het meisje de mond te snoeren, zoals het slachtoffertje later vertelde. De moeder was op het gegil direct komen aanlopen en wist de man nog in het portaal te grijpen, doch deze rukte zich los en wandelde weg. Een in de omgeving van de Rodenburg straat wonende dame, die toevallig passeerde, schreeuwde nog „houd die man" en wist hem te grijpen, maar onk nu kon de onbekende zich los rukken en ontsnappen. De zedenpolitie stelt een onderzoek ln De ongerustheid ln de Roden burgstraat en omgeving is groot. den worden vervoerd, Op de afgesproken plaats waren echter alleen een tiental Papoea's, nationale waarden. Bepaald tegen- I vallend was de openingsprijs voor aandelen Kon. Olie op f 146.50, tegen die de V.N.-vertegenwoordigers ver- f 146.10 als slotprijs van de voorgaan- telden, da;, de Indonesiërs moesten d® dag. Gisteren nabeurs liep de prijs blijven. Zij zeiden, dat aan deze wens I van genoemde aandelen op van f 146 dient, te worden voldaan en dat zij Indonesiërs in hun gebied welkom achten. Waarschijnlijk is de bevolking be ïnvloed door de Papoea Martin ln- dey. die in dit gebied woont, aldus het Franse persbureau AFP. Indey is sergeant geweest in het. voormalige Papoeabataljon van 1950 tot 1952. Indonesische radiouitzendingen heb ben zijn naam al meermalen eë- noemd als loyaal tegenover Soekarno. Indey zou de infiltranten reeds van I voedsel hebben voorzien en hen heb ben gehuisvest na de landing. Vanmorgen stonden op de kade van Hollandia rijen 40 mm luchtaf- LEIDERDORP NCVB- dames wefen nu alles over zuivel Voor de eerste vergadering van de ;VB in het nieuwe seizoen, bestond er grote belangstelling. De presi de. mevr. C. Bleichrodt-Richter, rak een inleidend woord naar aan- ding van de bijbeltekst; „Wees niet zorgd, voor de dag van morgen." Een melkfabriek uit Friesland ver- rgde de avond met voorlichting en Ims. Gebleken is dat de provincie 'iesland de belangrijkste streek ter ereld is wat betreft de /-uivelproduk. Voorai de laatste 50 jaar heeft tte ontwikkeling een grote vlucht tnomen. Vier dames die jarig waren, werden benodigd deel te nemen aan een uiz. Een komische film besloot deze Waagde avond. VOORSCHOTEN Verdiepiiigsmorgeii r.k. Vrouwengilde Het r.-k. vrouwengilde afdeling Voorschoten opende gisteren het pro gramma 1962-63 met- een verdiepings morgen. Na een gelezen mis in de St.-Laurentiuskerk, opgedragen dooi de geestelijk-adviseur, pastoor J. van Bemmelen, zaten de leden aan in het Bondsgebouw voor een gezamenlijk ontbijt. Hierna hield pastoor Van Bemmelen een conferentie, waarin hij de nadruk legde op het materialisme van deze tijd, waardoor God bij velen eerst op de tweede plaats komt. Na een pauze met een gezellig kopje kof fie sprak de pastoor over het juiste gebruik van de materiële gaven. De verdiepingsmorgen werd door een vijfendertig leden bezocht en was bij tijds geëindigd, zodat de huisvrouwen op tijd het eten op tafel hadden staan. Veertien slaagden v oor EHBO-diploma Tijdens een druk bezochte bijeen komst in het Gezondheidscentrum zyn uit handen van wethouder Schrama aan veertien leden van de Voorschotense afdeling \an de Ko ninklijke Vereniging E.H.B.O. diplo ma's uitgereikt. In een welkomstwoord heette voorzitter Magré in het bijzonder de wethouder, de artsen en de vertegen woordigers van andere plaatsen wel kom. Tot de geslaagde cursisten zei hij, dat het thans door hen behaal de diploma de basis zal moeten zijn voor verdere studie en oefening, aan gezien het diploma slechts een bewijs is aat men heeft voldaan aan mini male eisen van kennis en vaardig heid voor het verlenen van eerste hulp Een aanmoediging om veel te" oefenen achtte hij dan ook op zijn piaats, mede omdat het thans behaal de diploma om de twee jaar moet v/orden verlengd om geldig te blij ven. De heer Magré dankte dokter Aberbanel voor de enthousiaste wijze waarop hy de cursus had geleid en zijn tyd daarvoor had opgeofferd. Als blijk van waardering ontving dok ter Aberbanel evenals zijn echtgeno te een geschenk. Ook de secretares se, mevrouw Van Ooijen-Brouwer, kreeg een cadeau. Behalve de ver- In de feestzaal van de R.-K. Huis houdschool te Wassenaar zijn gister avond de diploma's uitgereikt, die door leden van de plaatselijke afde ling van de Katholieke Nationale Bond voor EHBO werden behaald. Een deputatie van het plaatselijke Rode Kruisbestuur was bij deze plechtigheid aanwezig. Er werden in totaal 48 diploma's uitgereikt, maar 20 ervan waren de „gewone" een heidsdiploma's. Nieuw voor de R.-K. EHBO in Wassenaar was de uitrei king van een 14-tal getuigschriften voor Malthezer helpsters en van 8 jeugd-EHBO-diploma's. Na inleidende woorden door de voorzitter van de afdeling, de heer A. A. M. G. ten Harkei reikte dokter J. A. Romer de eenheidsdiploma's uit aan een 20-tal dames en heren. De dokter, die aan deze cursus do ceerde. bond de geslaagden op het hart het geleerde ook in de praktijk te brengen, wanneer in de buurt een ongeluk gebeurt. Het is in deze tijd van groot belang, aldus de dokter, dat zoveel mogelijk mensen het EHBO-diploma behalen om in tijd van nood hulp te kunnen bieden. Het is echter voor hen die het diploma hebben behaald ook van belang, de opgedane kennis te onderhouden en daarom beval hij de herhalingscur sus op elke eerste en derde donder dag van de maand in de warme be langstelling aan. Aan 8 leerlingen van de R.-K. Huishoudschool reikte de directrice. zorging van de administratie, gaf zij de cursistenonderricht in kunstma tige ademhaling en in verbinden. Wethouder Schrama ging vervol gens tot het uitreiken van de diplo ma's over. Een diploma ontvingen de dames J. Streeder-Lucas, D. Poolman-Si- mcns-Meijes, W. v. Dijk-Hazevoet. J. Batavier-Belgers, A. A. v. d. Grijp- Koopman, A. J. R. Haverman-v. d. Steur, J. C. Parmentier-Niemeijer, G Gunning- v. d. Weide, en G. v. d. Water-De Ruijter. Voorts Ellie Verschoor, Gerrie Verschoor. Clasien v. d. Graaf, Anneke v. Spenger en Ankie Berkhout. Na de pauze droeg de heer H. Fla- ton „De schone Voleinding" van An ton Cool voor. zuster Cantianilla, vervolgens het jeugddiploma uit. De heer ten Harkei vertelde, dat het geven van EHBO-lessen door dokter Oosterbaan aan een groep je leerlingen van de school een ex periment was. dat echter met succes is bekroond. In het nu begonnen Jaar worden EHBO-lessen gegeven aan 45 meisjes. Dokter J. A. J. Paulides tenslotte reikte aan 14 geslaagden, onder wie 9 zusters Franciscanessen het getuig schrift Mathezer helpster 3e klasse uit. De bedoeling van dat getuig schrift is niet. dat de geslaagden zich nu volleerde verpleegsters gaan voe len. aldus de arts. De bedoeling is, zoals ook bij de helpsters van het Rode Kruis, dat in tijden van nood de verpleegster geassisteerd kan worden door de Malthezer helpster. Voorzitter ten Harkei bracht de docenten, die in het afgelopen sei zoen hun beste krachten gaven har telijk dank en bood hen een ge schenk aan. In oktober a.s. zal weer een nieu we cursus EHBO worden begonnen, waarvoor men zich kan aanmelden bij het secretariaat, Hvaclnthstraat 48 of bij het Wit Gele Kruis. WASSENAAR Schietwedstrijden politie De Wassenaarse Politie Sportver eniging heeft gisteren de jaarlykse pistoolwedstrijden gehouden op het landgoed „Raaphorst". De gehele dag was er voor leden en genodigden ge legenheid hun series te schieten op de 25 meter-baan, terwijl er boven dien een kansje gewaagd kon worden op de z.g. geluksbaan. Op het spel stond voor de win naar van de korpswedstrijd de O. F. Weise-wisselbeker, maar behalve deze beker waren er nog tal van andere aantrekkelijke prijzen te winnen. De beste prestatie werd geleverd door de heer R. van Leeuwen van de politie-administratie, die met twee series van gezamenlijk 91 punten voor een Jaar beslag legde op de be- KATWIjK BEIAARDBESPELING De stadsbeiaardier Hessel H. de Harder zal morgenavond van 7-8 uur het carillon van de Oude Kerk be spelen. Het programma luidt: 1. Jesu, Joy of man's desiring van J. S. Bach; 2. Menuet in G-Dur van Baustetter; 3. 4 Duitse liedjes: a. Frohe Botschaft; b. Lieb Heimatland, Ade; c. Lebe- wohl; d. Treue Liebe; 4. Mars; 5. 2 Liederen van Schubert; 6. Sand- mannchen van Johannes Brahms; 7. Spel- en ambachtsliedjes; 8. Inter ludium; 9. Geestelijke liederen. WASSENAAR Langstraat taboe voor bromfietsen Voor de Langstraat, de winkel straat in het dorpscentrum zijn en kele nieuwe maatregelen getroffen. Een van deze maatregelen houdt in, dat de gehele straat, in beide richtin gen zal worden afgesloten voor bromfietsen niet ingeschakelde hulp- motor. Het, tot nu toe geldende een richtingverkeer blijft gehandhaafd, met. dien verstande, dat het ook zal gaan gelden voor het gedeelte tussen Molenstraat en Gravestraat. In de gehele Langstraat komt dus eenrich tingverkeer: het inrijden in de rich- tine noordwestzuidoost, (d wz. van het Plein richting Kerkdam) is ver boden Tot nu toe gold dit eenrich tingverkeer niet voor fietsers en brommers met uitgeschakelde hulp motor. Deze uitzondering komt nu te vervallen. Voor de omgekeerde richting, waar in dus wel motor- en rijwielverkeer is (toegestaan, wordt 'het bromfietsen verboden. Verder wordt voor een deel van de straat, n.l. tussen Plein en Molen straat 'n wachtverbod ingesteld voor langer dan een half uur; dit verbod zal de andere week gelden voor de even en voor de oneven zijde. Voor het, gedeelte tussen Molenstraat en Gravestraat, Ls een wachtverbod zon dermeer ingesteld, alleen uitgezon derd de parkeerstrook die zich hier aan de even zijde bevindt. De nieuwe verkeersmaatregelen wor den van kracht zodra de betreffende verkeersborden zyn geplaatst. tot f 148.30 toen het hogere interim dividend over 1962 van f2.60 (v.j. f2.25) door het concern bekend werd gemaakt. Vanmorgen werd nog f 147.30 voor de stukken betaald. Het buitenland had belangstelling voor de olie-aandelen op genoemd tegen vallende niveau. De handel in deze hoek was zeer kalm, mede in verband met het naderende weekeinde. Ook in de overige hoeken van de hoofd fondsen viel weinig te beleven. Phi lips op f 146.70 min f 1.40. Later werd f 147 voor Philips betaald. Unilever kon zich op het voorgaande slot- niveau handhaven. Aandelen Aku lagen goed in de markt. De koers steeg van 365 tot 3661::. De rayon-aandelen ondervon den goede steun van de hogere netto winst in de eerste 36 weken van 1962 van de Amerikaanse dochter de „American Enka". De nettowinst komt neer op 4.40 dollar per aandeel, tegen 2.38 dollar over dezelfde periode van 1961. Hoogovens circa 3 punten lager op 543. NOORDWIJK Miljoenenwerk gegund Het maken van bouwwerken voor een rioolwaterzuiveringsinstallatie met bijbehorende en bijkomende werk te Noordwijk, is gegund aan de laagste inschrijfster, de Fa. H. Dun ning en Zn. te Groningen voor de som van f 1.789.000.-. De teleurstellende slotkoersen van Wall Street, alsmede de onzekere in ternationale politiek drukten de stemming op het Damrak. Als gevolg van de koersdaling in Wall Street kwam gisteren het Dow Jones-ge- middelde voor de industrie-aandelen er 5 punten lager te liggen op 601.65. Het hogere interimdividend van de Kon./Shellgroep werd op de New- Yorkse beurs gehonoreerd met een koersstijging voor aandelen Kon. Olie van een halve dollar. De scheepvaarthoek gaf koersver liezen te zien van 1 tot 2 punten in een zeer stille markt. Cultures over het algemeen een weinig lager. Staatsfondsen vast. De laatste verhandeldag van claims levensverzekering maatschap pij HVA bank bracht een advies- prils van f 1200. neerkomende op 1900% per aandeel, waarop 20% ge stort. Aandelen grootbanken werden een paar punten hoger geadviseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 21 september 1962. Londen 10.08%10.(WH: New York 3 601*3.603sMontreal 3.34S-3 347, Parijs 73.5012—73.55'i; Brussel 7 23 7.24'i; Frankfort 90.03—90.08; Stockholm 69.91—69.96; Zürich 83.31'i—83.36'4: Milaan 58 04' 58.09'Kopenhaeen 52.01 52.06'i Oslo 50 36-50 41- Wenen 13.96—13.97; Lissabon 12.5714—12.59U. Vrijdag 21 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— ker, die hij ook al in 1959 gewonnen had De verdere uitslagen waren: 2. C. H. J. van Deursen 88 pt.3. J. Zoutendijk 87 pt.; 4. W. P. de Boeck 86 pt.; 5. P. J. van der Krogt 86 pt.; 6. P. van Sintmaartensdijk 85 pt.; 7. L. G. Visser 84 pt.; 8. G. J. Boven 84 pt.; 9. D. Baatenburg 82 pt.; 10. J. J Flamman 82 pt. Onder de genodigden werd een aparte pis tooi wedstrijd gehouden. De drie eerste prijzen werden gewonnen door schutters, die alle drie 75 pun ten behaalden in deze volgorde: 1 K. I. van Rije; 2. drs. J C. Reuvers; 3. J Crul. Op de geluksbaan werden de beste prestaties geleverd door 1. R. van Leeuwen, 2. E. Jurgens, 3. P. van Sintmaartensdyk. vorige Slotkoers koers v. heden. Ned. '58 44 101 1014 Ned. '59 44 101 1014 Ned. '60-1 44 101 101A Ned. '60 II 44 101 101A Ned '59 44 100 A 1004 Ned. '60 4V4 1004 100 V8* Ned. *61 4V* 1004 1004 Ned. '53 3% 95% 95% Ned. Gb obi. 34 67% Ned. '47 3 4 90)1 91A Ned. '51 34 964 964 Ned. '53 I-II 34 95 A 954 Ned. '56 34 944 94% Ned. '48 34 88% 884 Ned bel cert 34 86x Ned '50 I-II 34 884 88% Ned '54 I-II 3V« 904 904 Ned '55 I 34 904 90 "2 Ned *55 II 34 92 A 924 Ned *37 3 914 91U Ned.G.b. obi. '46 3 924 92A Ned. dol. ln. '47 3 89 S 89 Ned. Inv. cert. 3 994 994 Ned. 62-64 3 1004 100* Indië '37 3 100 Indië *37 A 3 95 A 95A Ned. won b.l '57 6 107 4 107 A Ned. w.bJ '58 44 100A 100% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 109% 1094 Ver. HVA-my. 122 121 3644 3674 Deli Mij cert. 149 148.40 Hoogovens cert. 546 546 Philips gem. bez. 148.15 146 90 Unilever cert. 135.95 135.80 6654 1644 Kon. P (50 A f 20) 146.10 146.50 Holl. Amer. lijn 117% 1164 Java China Pak. 1324 1314 K.L.M 51.20 51.00 Kon. Ned. St.boot 136% 1354 Kon Paket Mij. 1384 136 Stoom. Mij Ned 135 1334 Niev Goudr cert. 1064 1064 v. Ommeren cert. 242 S 252 4* Kon Rott. Lloyd 127 1264 N. Scheepsv Unie 1254 123 NIET ACTIVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.Ieningen A'dam *47 (34)3 idem 48 (34).. R'dam '52-1 (44) td '37 I-Il (3%) Z-Holl '55 44.. Bankwezen Bb N Gem. 58 5V« ld NWB'52 (4V4) BVG rsbr f 500 BVG rsbr 752 94'j 944 99 95 98% 211 144% 944 944 1034 211 145 Industr Obligaties Philips Doll *51 894 90 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen vorige Slotkoers koers v. heden. A'dam '53 3 108 106 A'dam'51 124 904 91 A'dam 56 1 24 83 4 84 A'dam '56 II 24 884 884 A'dam'56 Hl 2 4 87 88 4 Eindhoven '54 4 834 83 Enschede '54 24 81% 804 DenHaag'52 124 914 Idem n 24 914 R'dam '52 I 24.. 91% 914 Idem II 24 914 Idem '57 24 964 874 Utrecht '52 24.. 97% b 984 Z.-Holl. 1957 2 4 87 4 87 4 Zuid-Holl. '59 24 103% 1034 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Interunie f50.-.. 181 180 Robeco 206.— 205 Unitas f50.- 465 470 Ver. Bez. v. 94 f50 128.— 128.50 Amst. Bank 381 386 Cultuurbank 32 32% Holl. Bank U eert. 227 4 228 Ned. Handelmij. 3564 357 Rott. Bank 362 370 Twentsche Bank 315 316 Senembah 350b Industrie Ondernemingen Albert Heyn 603 $10 Berkei's Pat232 233 Borsumij-Wehry 714 72 Calvè Delft eert. 709 704 ElectrolasmU 400 K. Pap. v. Gelder 295 091 K. Ned. Grofsm. 160% 151 Holl. Constructie 461 463 Ing. bur. v. BmiJ. 194 193 Internatlo 199% 300 v. Kemp. en Beg. 162 ig6 Leidse Wolspjy 396% 3993'. Müller en CoNJ3. 325 3254 Ned. Kabelfabr. 3944 506 Philips pref55 55 Rott. Droogd. Mij 440 428 Sikkens Groep 815% 813% Ver. Touwfabr. 408 406 Walvisvaart 954 954 Wernik's Bet.miJ 194 194 Wilton Feijenoord 270 270 v. Wijk - Heringa 84 4 834 Zaalberg 122 b 122 b Mijnbouw en petroleum Bill ton 2de r4344 434 Kon Petr (f20) 144 144 Amerik. fondsen Canad Pacific R 21A 21A Intern Nickel 63% 61 Anaconda 394 39 A Bethlehem Steel 31 31 Cities Service 504 49 Genera] Motors.. 54% 53% Kennecott 65% 66 Republic Steel 34 3314 Shell Oil 32A 324 Union Pacific 30A 29M Un States Steel 42%d 42% Bieden p Laten g Ex-divldend d Exclaim c

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11