Filmexpositie voor militairen geopend V.N.-team onderzoekt vervuiling van RIJN Drie aanvallen van de Kongolese troepen op Katangese stellingen ,Open riool Europa Toch wel erg leuk Zó maar Ook burgers zijn welkom Rijnreis met Nederlands schip Kroonprinses naar AZIE Interessant programma C.A.O.-textiel im opgezegd In Doelenkazerne te LEIDEN q De in opdracht van het minis- erie van Defensie door het 11 Nederlands Filminstituut inge- ichte tentoonstelling „De film vu n beeld"', die ongeveer twee afjaar duurt en in tal van leger- ilaatsen in .ons land te zien zal riï :ijn, is gistermiddag in de Doe- r& enka zerne te Leiden officieel ■Jjieopend. Deze (reizende) expo- ïzi iitie zoals wij al eerder .11 ichreven draagt zij een instruc- ief karakter blijft tot en met mjdagavond in de Koksschool. mOaarna begint dan de eigen- Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde In het GerefJeugdhuis opende ■Dj isteravond de afdeling Leiden en 20 instreken van de Kon. Ned. Maat- rle chappij voor Tuinbouw en Plant- unde het nieuwe vergaderseizoen. lzl k heer G. Hoogervorst. wnd voor- itter, sprak een inleidend woord, laarna enkele mededelingen over de 13 omende activiteiten van de maat- r®j chappij werden gedaan. Op het pro- j9 ramma staan o.a. lezingen van drs 21 1. J. van Hattum over de naamge- m« ing van planten (17 oktober), van Dai e heer J. A. Janse over een nog op u'! geven onderwerp (21 november) in van ir. J. Bijl van Duyvenbode ver tuinbouw in Israel (19 decem- er). De aandacht werd verder ge- estisrd op de mogelijkheid tot het eelnemen aan een teken- of ma- eriaalcursus en het volgen van een -jarige tuinbouwwintercursus. Na de pauze hield de heer J. C. "j an Keppel te Wassenaar een inte- ,ri( essante causerie over de bloemen- nd iracht en vormenschoonheid bij vet- ïh lanten. Uitvoerig ging preker in ver deze cultuur en de wijze van JJ weken. waarbij hU vele nuttige wen- en gaf. Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer, r. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. Ook in briljanten ringen. Ruime keuze in alle prezen. De Musical BB in „Den Burcht" De heer P. J. Onderwater werkt in het dagelijks leven op de gram- nofoonplatenafdeling van een groot warenhuis. In zijn vrije tijd houdt i|) zich bezig met het marionetten- Pel. Velen zullen zijn Theater Mi- ilatuur kennen, waarmee hij zo nu 'n dan op de voornamelijk Leid- podia verschijnt. Gisteravond was hij met zijn echt genote en enkele van zijn poppen in e Jacoba-zaal van „Den Burcht". Achtereenvolgens zagen de aanwezi gen een pianist, twee (zwarte) zin- 1 lende .sisters", een sigaretten roken de Elvis Presley en Edith Piaf op 'et miniatuurtoneeltje verschijnen. Tevoren hield de heer A. Bruin- 'of een korte inleiding over het ont- 1 laan van het poppenspel. De stam- jboom van de speelpop wortelt in het j irijze verleden. De ardjoenah-figuur t«it India kan men als de oudste {Jan Klaassen beschouwen, aldus de neer Bruinhof. Hierna legde hij het Verschil uit tussen stokpoppen. hand- Poppen, schimmen en marionetten. Na de pauze brrcht de heer On- i Verwater de Musical BB een politie ke Berlijnpersiflage op het toneel, *aarin bekende figuren als Chroesj- tsjow, Kennedy. De Gaulle. Brigitte Bardot en Soekarno optraden. De i grote heren spelen hun gevaarlijke spel met verbetenheid, onverschillig ei de inzet nu is de bezetting van Berlijn, de verovering van Nieuw- Ouinea of de bevrijding van een Brans se^-bommetje. KOLONEL WESSELS toont zijn belangstelling voor Film in beeld". (Foto L.D./Holvast) lijke tournee door alle delen van ons land. De tentoonstelling is niet alleen voor militairen, maar ook voor leerlingen van mid delbare scholen toegankelijk. Laatstgenoemden kunnen er in groepsverband een kijkje komen nemen. De expositie omvat meer dan der tig panelen, waarop zwart-wit beel den zijn aangebracht met daarbij behorende tekst. Verder zijn er en kele oude filmaffiches uit binnen- en buitenland te zien. Tevens ligt er een grote hoeveelheid lectuur op het gebied van de film ter inzage. Bo vendien staat er een apparaat met behulp waarvan een analyse wordt gegeven van een scène uit de film ..Grote verwachtingen". De tentoon stelling geeft onder meer een over zicht van de ontwikkeling van de film, zij maakt duidelijk hoe een film totstand komt, zij laat ook de afwerking van een film zien, terwijl de wijze waarop de kunstenaar met het filmmedium kan omspringen eveneens in ruime mate wordt aan getoond. Tot slot wordt aandacht besteed aan de sociale betekenis van de film. De directeur van de afdeling so ciale aangelegenheden van het mi nisterie van Defensie, de heer P. P. Kuntze. die de opening van deze ten toonstelling verrichtte, hield een toe spraak, waarin hij onder meer enke le aspecten behandelde, die verband houden met de vertoning van films voor de krijgsmacht. Hij wees daar bij zowel op de positieve als de ne gatieve waarden van de film. Met de wens. dat deze tentoonstelling een bijdrage zal leveren tot de culturele vorming van onze militairen ver klaarde hij de expositie voor geopend De inspecteur der interdance, ge- neraal-majoor C. L. de Jong. en de oud-minister van Defensie mr dr. L. N. Deckers, woonden deze opening bij. Het trompetterskorps van de ar tillerie was eveneens ter opluistering aanwezig. Zü tot slot nog vermeld, dat dank z« de welwillende medewerking van de commandant van de Koksschool, kolonel Th. Wessels, de Leidse bur gerij des avonds in de gelegenheid wordt gesteld om de tentoonstelling te zien. A. Hofman beroepen Tot missionair predikant In overleg met de deputaten voor de Zending onder studerende Ooster lingen in ons land, besloot de kerke- raad der geref. kerk alhier kandidaat A. Hofman, wonende Boerhaavelaan 7, te beroepen tot missionair predi kant als opvolger van ds. Fijn van Draat. Kand. Hofman, die na zijn studie aan de Theol. Hogeschool te Kam pen, een leidende functie vervulde m de N C.S.V., is sedert 1 sept. 1961 werkzaam als „hulpprediker" in de arbeid onder studenten van niet- westerse afkomst en heeft intussen aan het Zendingsseminarie te Baarn met gunstig gevolg het zendings examen afgelegd. Mede namens een 10-tal classes en 18 kerken, die onder het bovenge noemde deputaatschap ressorteren, wordt dit beroep door de kerk van Leiden uitgebracht, aan welke kerk ds. Hofman als predikant met bij zondere opdracht verbonden wordt. Discussie over studie-begeleiding De Werkstudentenliga belegt op 20 en 21 oktober in het conferentie oord „De Woodbrookers" te Bent veld een bijeenkomst, waarop voor- en tegenstanders van de*studie-be geleiding inleidingen zullen houden. Als voorstander komt aan het voord de Amsterdamse hoogleraar in de sociale geschiedenis prof. dr. H W. F. Stellwag. De leidse hoog- I leraar in de sociale geschiedenis pi of. dr. A. J. C. Ruter is zijn legenstander". Beide inleidingen j v/orden op 21 oktober gehouden. De avond tevoren spreekt mej. mr. W. M. W. van Lanschot, studen- tcndecane uit Utrecht, over „indi recte studiesteun". (Van onze Amsterdamse correspondent) Een gezelschap van 47 geleerden, uit achttien landen, zal van 30 september tot en met 10 oktober op uitnodiging van het Euro pese bureau van de Ver. Naties een reis maken over de Rijn van Bazel tot Rotterdam om zich intens bezig te houden met de pro blemen rond de vervuiling van deze rivier, die de laatste jaren veel al wordt aangeduid als „het open riool van Europa". De deelnemers aan deze weten- schappelijtce Rijnreis zullen zich op zondagmorgen 30 september te Ba zel inschepen aan boord van het Nederlandse hotelschip „Rijnmond". Zij komen uit België. Frankrijk, Ita lië, Luxemburg. Roemenië, Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Tsjecho-Slo- wakije, Duitsland, Finland, Honga rije, Nederland, Polen, Zweden, Groot-Brittannië, de Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie. Het gezel schap zal alle aan de Rijn gelegen industriesteden bezoeken. Hier zullen ontvangsten worden georganiseerd, I waar plaatselijke deskundigen de ge- leerden onder wie ingenieurs, che- j mici en biologen, zullen voorlichten, i Na aankomst in Rotterdam zal men nog enige dagen bijeen blijven, in welke tijd men zich o.a. zal oriën teren over de drinkwatervoorziening van de Maasstad en een bezoek zal worden gebracht aan de Delta-wer ken. Nog een foto van de filmten toonstelling. die tot en met vrij- dagavond in de Doelenkazerne wordt gehouden. (Foto L.D./Holvast) U koopt in de allerbeste win kels in Leiden. En zonder dat U er om behoeft te vragen ontvangt U MIDZA-zegels. En de adressen van de MID- ZA-zaken vindt U op Uw spaarkaart. Rapport Na afloop van de studiereis zal een rapport worden samengesteld, waarin alle aspecten van de vervuiling van de Rijn worden belicht, en waarin men wegen zal aanwijzen, die kun nen leiden naar een gezamenlijke aanpak van dit probleem. Hierby zal de drinkwaterverontreiniging en rui me plaats krijgen. Het is reeds be kend. dat van Oostenrijkse zijde door enkele deskundige beschouwingen zullen komen over radio-actieve af valstoffen van kerncentrales. Het Europese bureau van de V.N. in Genève heeft de gehele organisatie van de reis toevertrouwd aan het Amsterdamse reisbureau William H. Miiller en Co. N.V. Hier slaagde men erin voor deze trip de „Rijnmond" te charteren, een schip dat aan alle eisen voldoet. Het gezelschap zal na melijk aan boord slapen en meestal ook eten, terwijl er tal van vergade ringen zullen worden gehouden. Het uiteenlopende gezelschap stel de het reisbureau voor diverse poble- men. Het grootste probleem is dat van de taal. Aan boord van do „Rijnmond", die thans in Arnhem ligt, wordt daarom een vertaalbureau ingericht. Voorts moet er rekening worden gehouden met het feit, dat er een speciale radio-equipe van de V.N. meegaat, die tijdens de reis van boord-af diverse uitzendingen via na tionale zenders zal verzorgen. De „Rijnmond" vertrekt zaterdag morgen uit Arnhem om de groep ge leerden in Bazel op te halen. Bij een van de drie aanvallen, die troepen van de centrale Kongolese regering op stellingen van het Ka tangese leger bij Kabango in noord iva tanga hebben gedaan, zjjn 41 sol daten van de centrale strijdkrachten gesneuveld. Aan Katangese zijde vielen twee gewonden, aldus een woordvoerder van de Katangese re gering. Rond 1.000 man van het centrale Kongolese leger en ongeveer evenveel leden van de stam der Baloeba had den een punt bereikt op rond 20 km van Pweto aan het Mweroe-meer. Als Pweto zou vallen, zouden dc cen trale troepen de grote weg naar Eli- sabethstad beheersen. De woordvoer der zei, dat een tweede sterke colon ne troepen van de centrale Kongo lese regering per schip via de rivier de Loealaba verder oprukt. Ruim 2.000 man van het centrale leger zouden vanuit Sentiry in de provin cie Kasai Katanga binnendringen. De Katangese troepen in noord-Ka- tai.ga hadden radioboodschappen op gevangen, waarin eenheden van het centrale leger om versterkingen vroe gen voor nieuwe aanvallen op Kon- golo, dat echter r.og steeds in han den van de Katangese troepen was. Waarnemers in Elisabethstad ma ken uit de jongste mededelingen van de Katangese regering op, dat deze nu toegegeven heeft dat de troepen van de centrale regering een flink eind zijn opgerukt. Zouden deze troe pen blijven oprukken, dan zouden de Katangese bolwerken in centraal en zuid-Katanga. ja zelfs in Elisa bethstad zelf bedreigd worden. De Katangese regering heeft voorts verklaard, dat er aan de zfjdc van de troepen van de centrale Kongo lese regering ook verscheidene Euro peanen meestrijden. Ten zuiden van Albcrtstad zou een Europeaan ge sneuveld zyn. Uit diverse gebieden in Katanga wordt melding gemaakt van schermutselingen. De Katangese troepen hadden het dorp Koetle ten zuiden van de basis Kamina na zwa re gevechten moeten ontruimen. Een woordvoerder van de VN heeft inmiddels in Leopoldstad meegedeeld, dat uit luchtverkenningen boven noord-Katanga gebleken was. dat er in dit gebied „geen troepenbewegin gen of militaire concentraties van enige betekenis hebben plaatsgevon den". Prinses Beatrix zal zoals gisteren gemeld, in de loop van volgende maand een reis naar Azie onderne men. De Kroonprinses zal daarbij niet alleen de Philipp'jnen bezoeken, maar ook enkele andere landen. Naar verluidt was het aanvankelijk de be doeling, dat de Prinses haar reis zou maken in aansluiting op het staats bezoek van Koningin en Prins in Perzië. doch zoals bekend is dit be zoek in verband met de aardbevings ramp in Perzië tot het voorjaar uit gesteld. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde ons mede, dat van officiële zijde nog geen informaties over het voornemen van de Prinses kunnen worden ver strekt. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Robert Christiaan, z. v. R. C. Vonk en T. E. van Mourik; Marco, z. v. W. A. den Haan en M. M. Hollemans, Geertrulda Johanna, d. v. J. A. M. v. d. Blom en H. M. Bos; Heidy, d. v. H. Vermond en C. J. v. d. Plas; Jacoba Jacqueline Catharina, d. v. C. G. Smit en A. H. Nijs; Richard, z. v. C. Bodijn en J. van der Linden; Erik Johannes Wilhelmus, z. v. J. W. Diks en J C. T. van Zonneveld; Arie Adrianus, z. v. A. Vletter en J. C. H. v. d. Gugten. Ver. v. Pedagogiek „De gezellige zaal van „Het Gul den Vlies" kunnen wij u niet bieden in het nieuwe seizoen". Met deze wat sombere mededeling begint het programma dat de leden van de af deling Leiden van de Vereniging voor Pedagogiek dezer dagen toegestuurd kregen. In het vervolg zullen de bijeen komsten van de afdeling worden ge houden in het Logé-gebouw aan het Steenschuur 6. Het programma ver meldt negen interessante avonden. De eerste bijeenkomst wordt gehou den op maandag 24 september. Mr. A. H. v. Giessen, oud-kinderrechter te Zutphen zal dan spreken over het onderwerp „Kinderrecht, theorie en praktijk". Óp woensdag 17 oktober komt prof. dr. H. M. Oldewelt uit Amsterdam naar het Steenschuur om te spreken over het onderwerp „Nu de tekorten in de opvoeding zich te gen ons keren". De heer W. J. van der Paardt, leraar aan het Lyceum te Emmen zal op 19 november een beschouwing houden over de mogelijk htid tot afschaffing van het toela tingsexamen voor het VHMO. „Struc tuur veranderingen in de maatschap pij". Dat is het onderwerp dat op woensdag 12 december behandeld wordt door dr. H. Baardeloos uit Oos- terhesselen. Dr. Baardeloos zal zijn inleiding met dia's toelichten. De „Nieuwjaarsvisite" is op maan dag 7 januari in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Henk Walters zal deze feestelijke bijeenkomst opluiste ren met zijn bekende marionette- theater. Bovendien zal de schrijver Godfried Bomans de aanwezigen la- Oprichter Rapaille-Partij Bertus Zuurbier (straattype in Amsterdam) overleden De zee in uw huiskamer „De zee in uw huiskamer" was gisteravond het onderwerp, dat de heer W. J. Rotermundt in het Loge- gebouw inleidde voor de leden van de Aquarium- en Terrarium vereni ging „De Natuurvriend". Na het woord van welkom deed voorzitter C. Borghart, nadere mede deling over de voorgenomen excursie naar het Artis-aquarium in decem ber. Uit de vele aanmeldingen blijkt, dat voor deze excursie veel belang stelling bestaat. Hierna werd de lei ding voor de verdere avond in han den gegeven van de heer Roter mundt, die de aanwezigen direct at tendeerde op de schoonheid van een goed zeeaquarium. Voordat men ech ter van de bizarre aanblik kan ge nieten, dient men echter wel met verschillende punten van belang re kening te houden, o.a. het isoleren van metalen delen van het aquarium om aantasting door het zoute water tegen te gaan. Vervolgens schonk spreker veel aandacht aan de samen stelling van het zeewater, die men op verschillende manier kan verkrijgen nJ. door het zelf te halen aan de kust, gebruik te maken van inge dampte zoutkristallen of door het bestellen van de benodigde zouten bij een apotheek. De heer Roter mundt wees de leden op de voor en nadelen van de verschillende metho des. Na het „water" volgde een uit eenzetting over het te bezigen filter systeem en brak spreker een lans voor het gebruik van de bodemfilter. Dit systeem wordt sinds enkele jaren met goed succes toegepast. Tot slot bfHUndelde de heer Rotermundt vele dieren, die het privé-zeetje in de huiskamer moet gaan bevolken. Van de grote verscheidenheid van dieren raadde hij de aanwezigen aan diver se zeeanemonen, heremietkreeften, kokerwormen en dergelijke eens nauwkeurig te gaan observeren. Na de pauze werd een en ander nog eens verduidelijkt met prach tige kleurendia's waarvan vooral de opnamen van de Cerianthus met haar ragfijne tentakels en de purper roos sterk de aandacht trokken. (Van onze Amsterdamse correspondent) Hubertus Zuurbier, standwerker anarchist en een der bekendste Am sterdamse straattypen uit de eerste helft van deze eeuw, is op 82-jarige leeftijd in een Amsterdams bejaar dentehuis overleden. Zuurbier kreeg bekendheid als col porteur van de bladen „Recht voor Alien" en „De Vrije Socialist" van Domela Nieuwenhuis. Hij placht de ze s maandags te verkopen op de markt van het Amstelveld, waar hij oe bestbespraakte straatredenaar was, die altijd een grote kring toehoor ders trok. Alvorens „De vrije Socia list" uit te venten, hield hij een re devoering, die was gericht tegen „Het Kapitaal", de overheid en de godsdienst, waarbij hij geen blad voor de mond nam. Vele malen werd hij door de politie opgebracht en veroordeeld wegens opruiing wf we- derspannigheid. De overige dagen colporteerde hij in de arbeidersbuur ten. Hoogtepunt uit Zuurbiers leven was zijn periode als gemeenteraadslid. In 1921 richtte een aantal anarchis tische studenten en kunstenaars de Rapaille-partij op, die aan de ge meenteraadsverkiezingen deelnam met als lijsttrekker de Amsterdamse ten meegenieten van zijn mijmerin gen. Het programma wordt op woens dag 20 februari '63 vervolgd met een lezing van de hoofdinspecteur van het buitengewoon lager onderwijs, de heer N. Y. Vlietstra. Het onderwerp van zijn lezing is „Het gehandicapte kind in het gezin". Verder zal de film „Tuesday Child" vertoond wor den. Veel belangstelling zal ongetwij feld bestaan voor de bijeenkomst op maandag 18 maart, wanneer dr. G. Planting uit Amsterdam en de heer M. J. Cardozo zullen spreken over „Seksuele voorlichting op scholen?" Dr. Planting is een voorstander van deze voorlichting. De heer Cardozo is er sterk tegen gekant. Op de slotavond, woensdag 24 april zijn de leden van de afdeling te gast in het Rijksmuseum voor Vol kenkunde aan de Steenstraat. Men zal daar kennis kunnen maken met het educatieve werk van het mu- zwerver Cornells de Gelder, beter be- ,Ba'- 'JEf* Vtn/S oie Hari.ia.md.mosr" /i0i redacteur zal op een nog nader te kend als ,.Had-je-me-maarDe Gel dtr werd gekozen, maar net gemeen teoestuur wist hem in een tehuis voor drankzuchtigen te krijgen voor hij de raadzaal kon betreden. Num mer twee op de lijst was Zuurbier, die geen druppel dronk en dus niet kon worden geweerd. Gevreesd werd, dat hij zijn anarchistische redevoe ringen nu in de raadsvergaderingen zou houden, maar hij heeft geduren de de zittingsperiode slechts eenmaal gesproken, namelijk toen er een voorstel was om het presentiegeld van f. 5.- te verlagen. Wie hem vroeg waarom hij, die altijd zo rad van tong was, in de raadzaal zweeg, kreeg ten antwoord; „Voor vijf gulden kan ik geen redevoering houden". „De Vrije Socialist" bleef na de dood van Domela Nieuwenhuis voort bestaan onder hoofdredactie van diens opvolger Reinders. Tot 1957 bleef Zuurbier in de Jordaan en de omgeving van de Haarlemmerstraat colporteren met dit blad, waarbij hij ei enals destijds riep: „Lees de krant van Domela Nieuwenhuis". In da' jaar verdween „De Vrije Socialist", maar Zuurbier bleef in de buurt rond zwalken en een enkele maal kon kon men deze man, die van nature overal tegen was, in debat zien op de hoek van een straat. bcralen datum spreken over het on- de werp: „Zijn wij met onze sport beoefening op de goede weg?" Feike Asma geeft concert Pieterskerk De CAO in de textielindustrie, die per 31 december afloopt, is door de samenwerkende organisaties van werknemers opgezegd, omdat de werknemers-vertegenwoordigers vin den, dat de huidige CAO niet onge wijzigd kan worden voortgezet. De vakbonden van werknemers wensen o.a. te praten over de mo gelijkheden om de dagelijkse werk- geleidelijk terug te brengen van 9 tot 84 uur, dus over 'n wekelijkse werk tijdverkorting van 45 tot 424 uur ibU een vijfdaagse werkweek). Verder vraagt men uitbreiding van de va kantie tot drie weken, waarvan twee weken aaneengesloten en een loons verhoging, die in centen voor alle loongroepen gelijk zal zijn. Tenslotte staat op de verlanglijst een verhoging van het ziekengeld voor gehuwden en kostwinners tot 100 pet van het nettoloon en het op nemen van een CAO-bepaling. die het mogelijk maakt werknemers be taald verlof te geven voor vakbonds activiteiten, als bondsraadvereade- ringen, congressen en scholingsbij eenkomsten. In de confectie-industrie is de op zegtermijn voor de CAO terugge bracht van vier maanden tot één maand, zodat daar nog geen opzeg ging heeft plaatsgehad. Wel hebben werknemersorganisaties al voorstel len tot wijziging ingediend bij het Sociaal Werkgeversverbond voor de confectie. Ook in de confectie willen de werknemers een aanvang maken met een geleidelijke verkorting van de dagelijkse arbeidstijd van 9 tot 84 uur, een loonsverhoging die voor alle groepen en gemeenteklassen in cen ten gelijk is en een mogelijkheid tot betaald verlof zij vakbondswerk. Ten slotte vraagt men verbetering van pensioenrechten door middel van hogere premies. Rechter (ex-nazi) vraagt schorsing van zijn functie De president van de rechtbank te IV urzburg;. prof. Rudolf Schiedermair, beeft aan het Beierse ministerie van Binnenlandse Zaken om schorsing van zijn functie verzocht en een proces geëist om beschuldigingen om trent z(jn handelwijze tijdens de tweede wereldoorlog te laten bewij zen. Schiedermair bekleedde toen een hoge functie in de afdeling „Rassen- recht en Rassenpolitiek" aan het mi nisterie van Binnenlandse Zaken In 1911 was hij als S.S.-commandant in Noorwegen aanwezig bij een proces, waarin een Noor tot levenslange ge vangenisstraf werd veroordeeld Schiedermair verklaarde aan het eind van de oorlog in Noorwegen vrijge sproken te zijn. Het Beierse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft verklaard het verzoek van Schiedermaier te zullen inwilligen en aan de Noorse ambas sadeur in Bonn om een afschrift van de vrijspraak te hebben ver zocht. in Onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum zal de Haagse orga nist Feike Asma zaterdagavond 29 september een concert geven op het orgel van de Pieterskerk. Asma zal het volgende programma uitvoeren: 1. Uitgebreid voorspel en koraal: „Halleluja, lofgezonpen", Jan Zwart. 2. Vier Variaties op het koraal: „God in de hoog' alleen zij eer, Jan Pzn Sweelinck. 3 Choraivor spiel: „Erbarm' dich mein, o Herre Gott". J. S. Bach. 4. Praeludium in E moll, J. S. Bach. 5. Choralvorspiele: a. .Nun ruhen alle Walder". O Tür- ke. b..,Schmücke dich. o liebe Seele", G. Merkel. 6. a. Scherzo, b. Andante Cantabile uit Symph IV. Ch. M. Widor. 7. Toccata. Hendrik Andries- sen en 8. Finale en koraal Psalm 138. Feike Asma. De heer Asma zal op 11 oktober voor zijn derde tournee naar Ame rika en Canada vertrekken. Behalve Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heer J. J. Jonker Roelants (Was senaar) kand. ex. geschiedenis de heer J. G. van der Land (Rotter dam); kand. ex. Chinees de heer C. Schepel (Voorburg) en mej. Tjiong 1 Hoey Lian (Den Haag). j ~~£Eze stadgenote mej. J. M. van der Kley is benoemd tot lid van de staatscommissie maatschappelijk in zicht lerares-opleiding nijverheids onderwijs voor meisjes: mevrouw drs D. Woudstra—Bergema. eveneens alhier is benoemd tot lid van de sub commissie opleiding assistente In de huishouding; drs M. F. Jaspers tot lid van de sub-commissie „C"-stroom. een groot aantal concerten in beide landen, zal dc organist ook nog cur- sissen geven aan de Western Michi gan University, alsmede in Toronto. Topeka en Atchison. Tweede blad no. 30761 ericht 1 maart 1860 Donderdag 20 september 1962

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3