Spaartegoed van drie miljoen bij Raiffeisenbank Leiderdorp „De Burcht" zette het beste beentje voor GOEDE PRESTATIES VAN WASSENAARS BRANDWEER SPECIALE RAADSZITTING Afscheid en welkom bij het Geref. Jeugd verband, Leiden GOUDEN KOORZANG IN LEIDERDORPSE KERK FEEST BIJ TENNISCLUB DE MUNNIK, LEIDERDORP BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG IT SEPTEMBER 196t LEIDERDORP FEESTMIDDAG SPARTAJEUGD Ongeveer 200 kinderen hebben za terdag in het Dorpshuis een heerlij ke feestmiddag gehad met gooche len en poppenkast. Het. was de Sparta-jeugd, tot 12 jaar. die in verband mei net 5U-ja- rig bestaan van de gymnastiekver eniging vrolijk bij elkaar was. De kinderen werden tussen de be drijven door ruim getrakteerd op ijs. koek en chocolade. De „grote" Sparta-leden gaan dit jubileum vieren met een openbare uitvoering op 22 en 23 novemoer a.s., terwijl het bestuur op 17 november zal recepiëren. Weer successen veer fa. Ballego Op de heden in het Krelagehuis te Haarlem gehouden bekerkeuring van de Ned. Dahliavereniging verwierf de firma J. G. Ballego en Zn. alhier twee van de vier hoofdprijzen. De buitenlandse wisselbeker werd toegekend aan de dahlia „Londres", gekweekt door de firma Ballego en ingezonden door de firma Vilnorin te Parijs, terwijl de plaquette voor de beste kleinbloemige dahlia werd toe gewezen aan de soort „Topmix Inflamation". Waar rook is, behoe ft geen vaar te zijn Concert vol verrassingen Verleden week kwam mej. H. van t Vecht naar de Raiffeisenbank te eiderdorp om haar spaar te goed te erhogen. Met deze inleg overschreed p bank het spaartegoed van 3 mil- ien. In september 1960 was het nog taar 2 miljoen. Een duidelijke voor- itgang zoals de voorzitter van de aad van toezicht, de heer G. Meer- urg, zaterdagmiddag zei. toen hi) iej. v.d. Vecht haar boekje over- isndigde, waarop door de bank nog In verband met het plotseling over- jien an wethouder S. M. Stolp omt de Leidse Gemeenteraad mor- fnavond om half acht in een buiten- ewone zitting bijeen. Vivace vierde feest In haar ruim driejarig bestaan leeft het Leidse jeugd-accordeon- irkest- „Vivace" zich onder de vak- undige leiding van Joop Lancel eeds een grote populariteit weten te «rwerven. Twee eerste en een tweede rijs op drie accordeonorkest-con- oursen en finaliste in het slot- mat eurconcours-1961 waren de voor- laamste van de tot nu toe behaalde uccessen. Zaterdagavond vulden owel ouders als een groot aantal lelangstellenden tot aan de laatste ilaats de verenigingszaal in de Marie Jyzensteeg (Haarlemmerstraat)waar er gelegenheid van Vivace's driejarig iestaan de jeugdige accordeonmuzi- [antjes een geslaagde propaganda- litvoering gaven. In zijn welkomstwoord richtte de roorzitter, de heer J. Klein, zich in het bijzonder tot de heer Lancel, aan niens bekwaamheid, geduld en vol harding Vivace haar huidige peil te janken heeft. Met het hierna volgen de feestprogramma, dat uiteraard aerd verzorgd door het jarige Vivace elf, hebben de aanwezigen zich enige uren uitstekend kunnen amuseren. Tot de hoogtepunten behoorden mgetwijfeld La Paloma, Ole Guapa, led River Rock en een tweetal populaire potpourri's. Eveneens groot lucces boekten „De Accordeana's", dat onder leiding van de jeugdige dirigent Peter Slingerland een ge slaagd debuut maakte o.m. met Topsy en de Straaljagerspolka. Na de uit voering volgde een gezellig samenzijn. MARKTBERICHTEN -Jtterdani, 17 sept. Veemarkt. Totale aanvoer 1817. vette koeien en ossen 1350. varkens 467. Prijzen le kwal. 2e kwal. 3e kwal.: vette koelen (ln centen per kg) 290 315, 250—280, 240—250. varkens (lev. gew.) 169. 165. 160. .Handel: vette koelen aanvoer flink, handel flauw, prijzen afbrokkelend: Varkens (lev. gew.) korter, kalm, als Vorige week. een extra bedrag was bijgeschreven. De heer Meerburq feliciteert De heer Meerburg zei. dat sinds j t de opening van het nieuwe bankge- "e gelukkige mej. v. d. Vecht. lx uw deze nog meer gegroeid was, (Foto L.D./Holvast) en geheel is ingesteld op de uitbrei- I lukkig weet Leiderdorp deze deugd ding van het dorp. Sparen is een te bewaren, aldus de heer Meer- goed oud vaderlandse deugd, en ge- 1 burg. Nieuwe voorzitter Op de startavond van het jeugd werk, die zaterdag in de foyer van de Stadsgehoorzaal werd gehouden, is afscheid genomen van de heer H. Hoogenkamp. die vier jaar lang het voorzitterschap van het Gerefor meerd Jeugdverband heeft vervuld. Onmiddellijk na dit afscheid werd de heer J. Ebes als zijn opvolger ge ïnstalleerd. Ds. E. Haverkamp was de tolk van alle gereformeerde jongeren, toen hij woorden van dank tot de scheidende voorzitter richtte. „Hoewel het U avonden en avonden heeft gekost, heeft U de zaak van de gereformeer de jeugd in Leiden enthousiast ge diend, zei deze spreker. „We hopen. VOORSCHOTEN Uurwerk in kerktoren loopt weer Nadat enige jaren de toren van de St.-Laurentiuskerk te Voorschoten slechts twee maal per dag de juiste tijd aangaf omdat het uurwerk ver sleten was en de wijzers stil ston- en, nam pastoor J. van Bemmelen dit jaar het initiatief om de toren te voorzien van een nieuw uurwerk met verlichte wijzerplaten. Vorige maand werden de oude wijzerplaten zwart gemaakt en de wijzers gedemonteerd. Aan het einde van de afgelopen week werden de nieuwe platen met wijzers aangebracht. Het uurwerk zal bin nenkort geplaatst worden, zodat Voorschoten dan weer twee torens heeft die „bij de tijd" zijn. Het uur werk wordt gefinancieerd door de pa- chianen van de St.-Laurentiusparo- chie door middel van kerkcollecten. aat U even succesvol zal zijn als U straks in de kring van onze gemeente het ambt van ouderling gaat bekle den". Wim Zeilstra las vervolgens een grappig gedicht voor en bood namens de jongelui een geschenk aan. terwijl er voor mevrouw Hoogenkamp bloe men waren. De heer Ebes, die ie taak van voor zitter op zich nam. zei het kort maar krachtig: „Laten we er samen van maken wat er van te maken valt". Aan Nico van Leeuwen, de tweede secretaris, die in verband met de ver vulling van zijn militaire dienstplicht zijn functie vocropig moet neerleg gen, werd een boekenbon overhan digd. Zij tot slot nog vermeld, dat een jeugdvereniging uit Overschie het door Jean Webster geschreven to neelstuk „Vadertje Langbeen" op voerde. Het is nu alweer ruim 3 jaar gele den. dat het Eerste Leidse Jeugdor kest en Drumband „De Burcht" zich voor het eerst in het openbaar pre senteerde en reeds direct bewees, dat Leiden een uitstekend opgeleid jeugdorkest rijk was geworden. Het behoeft dan ook geen betoog, dat zowel de ouders van de muzi kantjes als de ruim 250 donateurs, die „De Burcht" thans rijk is, met grote interesse uitzagen naar de jaarlijkse zaaluitvoering, waarbij zij weer eens persoonlijk de vorderingen en presta ties van het orkest en de drumband konden beluisteren. De propaganda-uitvoering, die za terdagavond in het St.-Antonius- clubhuis werd gegeven trok dan ook een volle zaal en kan in elk opzicht dan ook weer geslaagd worden ge noemd. Het deed voorzitter G. Sierat ge noegen dat hij zovelen welkom kon heten en dat zich onder de geno digden om. bestuursleden van de 3-Octcbervereenigine en de heer J. Marchel, secretaris van de federatie van Ned. Harmonie- en Fanfare korpsen bevonden. Het zeer actieve werkcomité zorgde hierna voor een verrassing. Bij monde van mevr. M. Sierat-du Prie kon het comité name lijk thans bekend maken, dat „De Burcht" niet minder dan drie be schermheren rijk was geworden de heren G. W. Borgemeester (directeur van de N.V. Krantz en Zn), J. P. W. M. Noordman (directeur van de N.V. Noordman Frères Wijnimport) en de heer J. C. J. M. van den Assen (directeur van café-restaurant „De Haagse Schouw". Hierna kon de voorzitter de beide beschermheren Borgemeester en Noordman de heer Van den Assen was verhinderd hartelijk welkom heten en aan de aanwezigen voor stellen. Voor de tweede grote verras sing zorgde hierna mevr. Th. van Hooven-Hanno, die eveneens namens het werkcomité meedeelde, dat enkele acties succesvol waren verlopen met als verheugend resultaat, dat zij de voorzitter bij deze niet minder dan een alt saxofoon en vijf Bes-Es-ba- zuinen kon aanbleaen. Het benoeu geen betoog, dat ook dit heuglijk feit de nodige bijval oogstte. Na een kort doch bijzonder treffend dankwoord tot de leden vap het comité, richtte de heer Sierat zich in l.et bijzonder tot de dirigent, de onderdirigent Koos Mark en tot de leidster van de band, Wil Middelkoop, die hij hulde en dank bracht voor de wijze waarop zij steeds geheel belangeloos hun moeilijke en veel geduld vergende taak hebben verricht. Als blijk van waardering overhandigde hij hen een bedrag onder couvert en liet hij me vrouw Mark met een boeket chrysan ten in de hulde delen. Het optreden van het orkest bewees hierna overduidelijk, dat de faam, die de jeugdige muzikanten zich heb ben verworven volkomen verdiend is en dat zij in het afgelopen jaar weer belangrijke vorderingen hebben ge maakt. Uitgevoerd werden o.m. de Ouverture Aglea (van P. de Noslin), de wals Frülingsblumen (F. Schori), ..When the Saints" (air J. W. ter), „Vijf minuten moderne muziek" (door Koos Mark voor „De Burcm gecomponeerd) en Benny Goodmans „Stompin' at the Savoy" (arr. K. Mark). Hierna onthaalde de thans 36 leden tellende drumband o.l.v. Wil Middelkoop voorafgegaan door enige show-nummers van de 12 ma jorettes de aanwezigen op enkele spectaculaire prestaties. Na de pauze zorgde „Het Carrousel Cabaret" o.l.v. Gert Kommer voor een vrolijk en gevarieerd programma. Tot slot volgde een zeer geanimeerd bal o.l.v. de heer D. Bontje met medewerking van „The Rythme Makers" o.l.v. W. Mark. Addie de Jong aan het orgel De medewerking van het Leids Kamerkoor aan een van de zomerorgelconcerten van Addie de Jong in de Leiderdorp- se Herv. Kerk heeft het gebrui kelijke bezoekerstal wel met enige tientallen doen stijgen. maar wat in een ter plaatse verspreide circulaire over dit koor geschreven stond: telkens waren (bij elk vroeger optre- den) de kerken geheel of voor 4/5 gevuld", heeft zich verre van vervuld. In Leiderdorp heb- WASSENAAR „Kieviten" herdachten overleden voorzitter De Wassenaarse hockey- en cric ketclub „De Kieviten" heeft vrijdag- ivond in het clubhuis op de Schulp te! de jaarvergadering gehouden. Is een jaarvergadering in het leven van vereniging gewoonlijk een ge beurtenis waarbty het vrolük toegaat, islpravond was daarvan geen spra- ie. De vergadering stond in het te ken van het plotseling overlijden, 8 teken geleden, van de voorzitter der vereniging, de heer J. W. van Veen. Het was de bedoeling dat op deze a;,rvergadering de heer Van Veen iet voorzitterschap aan een opvol- ger zou overdragen. In welgekozen woorden werd aan het begin van de vergadering de heer kan Veen herdacht door de ere voorzitter, de heer E. C. A. Rijpstra, die in herinnering bracht met hoeveel enthousiasme de overledene geduren de 9 jaren waarvan 5 Jaren als voorzitter in het bestuur van de vereniging werkzaam Is geweest. De vergadering eerde de nage dachtenis van de overledene door hem postuum te benoemen tot ere lid. Zondagmorgen zal in de gevel van het clubhuis een gedenksteen torden onthuld. De vergadering werd verder geleid door de vice-voorzitter, de heer B. 'sJacob. In het jaarverslag van de secretaresse, mej. A. H. Bosman werd herinnerd aan de geslaagde lustrum viering het vorig jaar. Het ledental der vereniging bedroeg aan het einde van het verslagjaar 343. Wat de pres taties van de elftallen betreft, da mes 3, dames 4 en dames 5 en het herenteam promoveerden naar een hogere klasse. Penningmeester H. Kolff bracht een financieel verslag uit, dat sloot met een batig saldo. Nadat dok een verslag was uitgebracht door de cric- ketafdeling volgde de bestuursverkie zing. Tot voorzitter werd gekozen mr. W. G. van Rosmalen, die al eerder - van 1947 tot 1950 zitting had to het bestuur, als secretaris. .v M V-.vuU U>- (A t Ar i Zé' Receptie en diner Zaterdagmiddag was er van 3 tot 5 uur gelegenheid het bestuur van de tennisclub „De Munnik" te compli menteren met het 25-jarig bestaan van de club. Velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt, leden en oud-leden, afgevaardigden van bijna alle plaatselijke verenigingen en olubs en van de tennisbond. De voorzitter van de zwemvereni ging „De Does", de heer Van der Horst, bood een grote mat aan, ver der waren er heel veel bloemstukken. Namens het gemeentebestuur felici teerde burgemeester R. M. Gallas. Hij zei grote bewondering te hebben voor datgene, wat de voorgangers van het huidige bestuur gepresteerd heb ben., omdat zij. in die tijd tegen een bepaalde stroming moest op roeien. Hij adviseex-de het bestuur in de ko mende jaren eigen contacten met Ox ford op te nemen voor een uitwisse ling. De burgemeester zei verder, dat voor alle sport in Leiderdorp geldt, dat zij kan worden beoefent onder bijzonder gustige omstandigheden. Hij meende, dat er zeer zeker ruimte is voor volleybal, tafeltennis en hockey, clubs. Mevrouw Gallas bood de voorzitter ir. F. P. J. van Straaten een per soonlijke bloemenhulde aan voor me- vrouw Van Straaten. daar deze door de geboorte van een baby het feest niet kon meemaken. De heer Van Straaten dankte zeer speciaal voor de grote steun van het gemeentebestuur ondervonden bij de Ir. Van Straaten, de voorzit ter van ..De Munnik" heeft de tennis)handschoen opgenomen, die burgemeester Gallaas hem enkele dagen geleden heeft toe geworpen. Zaterdagmorgen tra den beide heven in het strijdperk. De burgemeester won met 6-2, 6-J. Op de foto ziet U beide ri valen voor het net. (Foto L.D./Holvast) bouw van het cluhhuls. Deze steun was een stimulans voor het bestuur Met een gezamenlijk diner werd 's avonds dit eerste gedeelte van het feest besloten. Woensdagavond om 7 uur wordt et voor de jeugd een Kermis-instuif gehouden in het clubhuis. Er zullen vele attracties zijn, o.a. elektronisch schieten, ballonnenblazen, schietbak e.d. Zaterdag 23 september wordt het feest besloten met een puzzelrit, waarna men per boot naar de Kaag zal varen. Op de boot worden de prij zen uitgereikt. ben culturele pioniers nog een ontginningsveld. Maar het zou prettig zijn, als de kerkvoogdij een handje meehielp, want de klankkwaliteit van het orgel gaat door windziekte achteruit. De helderheid heeft overigens niet te lijden en de fris spelende 21-jarige organist laat zich door geen gebre ken ontmoedigen. Zijn studielust en wilskracht zijn daarvoor te groot. Wanneer wU, terugdenkend, de macht muziekstukken te overzien, die hij ln enkele jaren ten gehore heeft ge bracht en daarbij nog noteren hoe veel medewerkers hem gaarne ter zijde wilden staan, dan zeggen we: hoed af voor zo'n werker, die onder tussen ook nog beiaardier is! Over het Leids Kamerkoor advi seerde Addie de Jongens ongevraagd: „Zet U maar in de krant dat het grandioos was". We zijn het met hem eens dat er ongewoon goed werd ge zongen. ondanks de eerste a Cappella proef van het koor, ondanks vakantie bezetting en het min of meer ge- improviseerde van de medewerking. ïn het Missereré van Lotti, dat volgde op diens Regina Coeli. was nog even door een geringe onvastheid te merken dat twee voorbereidings repetities het koor nog niet muur vast ingezongen hadden gemaakt. Maar in Ingegneri's „Tenebrae" was daarvan al geen spoor meer over. Drie (met orgelbegeleiding voor ziene» koralen uit het tweede deel van de Johannes-Passion waar over wij in het voorjaar het nodige hebben gezegd vormden een over gang naar Bruckner's „Christus fac- tus est", waarbij wel ieder de tech niek, in het bijzonder wat de hoge scholing vereisende overgangen be treft. zal hebben geprezen. Met twee besluitende Byzantijnse zangen werd de polyfonie verlaten voor een homofonie die een mannen- koorsfeer in zich heeft. Deze vast stelling doet ons verwijzen naar de benijdenswaardige sterke bassen- groep, die door timbre, homogeniteit, sonoriteit en dieptebereik de jaloezie van menig koor zou kunnen opwek ken. Opvallende eigenschappen bij dit kamerkoor zijn o.m. de intelligente wijze om een toon op te bouwen en te welven, zodanig dat altijd een ruimtelijke, dus niet vlakliggende in druk ervan ontstaat: verder de rus tige, beheerste en tegelijk bezielde gang. de kunstige „bedrijfszekere" beluning, het prachtige rnezza voce, de tekstverstaanbaarheid, het rijke nuanceren dat een beroepsensemble eer zou aandoen. Van dit nog zeer Jonge koor wordt veel verwacht. De dirigent, Willem Mizée, heeft trou wens al tientallen jaren de naam, een meesterboetseerder van de k cappella zang te zijn. De gasten mogen de gastheer niet doen vergeten, die weer enkele pro grammatische geschenken meebracht. We denken daarbij aan de Bach- voorloper Johann Franck en vooral aan diens zeldzaam schone „Nun ruhen alle Walder". Uiterst interes sant waren stellig ook Buxtehudes bewerkingen van „Vater unser im Himmelreich" eix Pepping's Intrada uit Concerto in C. Het doorslaggevende bewijs van vakmanschap bezorgde evenwel Bachs Praeludium et Fuga in e (niet het z.g. „kleine"), waarin op een moment met versneld-virtuoos, maar behou den tempo een zekere bezetenheid zich van de concertgcver meester maakte: knap werk! Men had er al leen een orgel bij willen wensen dat een bredere terrassendynamiek had toegelaten. De Jong eindigde met een uitstekend en logisch opgezet, aantrekkelijk en gematigd-gedurfd eigen Postludium op het koraal: „Dankt, dankt nu allen God". V. Zowel in de klasse I als in de klasse T.A.S.-H.D. (tankautospuiten hoge druk» waren Wassenaarse brandweerploegen in de provinciale en regionale voorronden doorgedron gen tot de landelijke finales, die za terdag op het terrein van de Hei- nekens Bierbrouwerijen ln Amster dam werden gehouden. En beide ploegen in de klasse I met een autospuit en J. A. Jansen als bevel voerder, in de klasse TAS-HD met een van de „mistspuitPn" en als be- velvoerde J. Zonneveld hebben ln deze Amsterdamse finale voortref felijke prestaties geleverd: resp. een eerste en een tweede prijs. Vergezeld door supporters man nelijke zowel als vrouwelijke ver trokken omstreeks het middaguur de twee Wassenaarse ploegen naar Am sterdam. De ploeg met de autospuit onder leiding van J. A. Jansen was het eerst aan de beurt om op te tre den in de klasse I, die bestond uit 8 gemeentelijke brandweerkorpsen.Y Burgemeester mr. W. J. Geertsema en commissaris van politie J. J. Maandag bevonden zich onder de be langstellenden. toen de Wassenaar se ploeg, die in vorige finales ver scheidene keren een tweede plaats had bereikt, aantrad. De opgave in klasse I was niet eenvouding en stel de hoge eisen, niet alleen aan het inzicht en de vakbekwaamheid van de bevelvoerder, maar ook aan het uithoudingsvermogen van de brand weermannen. Op de bovens'e verdie ping van een ongeveer 20 meter hoog gebouw was een denkbeeldige brand uit gebroken en daar lagen 2 slachtof fers. Niet denkbeeldig maar volko men echt was de sterke rookontwik keling. die 't gebruik van perslucht maskers noodzakelijk maakte. De plaats van de brand kon alleen vla een lange omweg en niet minder dan 6 trappen worden bereikt. De twee slangen die voor het bestrijden van de brand nodig waren moesten door 'n zonderraam omhoog getakeld worden. De Wassenaarse ploeg leverde in deze klasse de beste prestatie en be haalde 265 punten, waarmee de fel begeerde wissel trofee voor een jaar in Wassenaai-s bezit kwam. Op de tweede plaats met 260. 4 punten ein digde de gemeentelijke brandweer van Huzen (N-H). In de klasse I A (dezelfde klas se. doch voor bedrijfsbrandweren) werd de beste prestatie geleverd door de brandweer van Lopik-Radio te IJsselstein met niet minder dan 292.3 pt. met op de tweede plaats de brandweer van de Kon. Lederfa- brieken te Oisterwijk (N-B> die 262.4 pt behaalde. Negen brandweerploegen, waaron der 8 gemeentelijke en 1 bedrijfs brandweer traden aan voor de eind strijd in de klasse TAS-HD. Op een niet zo hoge verdieping van een fa brieksgebouw woedde een denkbeel dige brand naast een ruimte, waar in een breuk in een koolzuurleiding verondersteld werd. Ook hier waren twee slachtoffers, die in het pikke donker moesten worden opgespoord en ook hier kon de plaats van de brand alleen bestreden worden door brand weer mannep met persluchtmas kers. Onder leiding van J. Zonne veld werkde de Wassenaarse ploeg snel en efficiënt. De enige bedrijfs brandweer in dit gezelschap, n.l. die van de Staatsmijn Maurits te Lutte- rade behaalde het hoogste punten- aantal n.l. 293.15. Wassenaar volgde op de tweede plaats met 270 5/6 pt en bevelvoerder Zonneveld mocht uit handen van Heineken directeur van der Griend een fraaie beker in ont vangst nemen. De vreugde in het Wassenaars® brandweerkamp was uiteraard zeer groot. En tot laat in de avond wer den de overwinningen in de beste stemming gevierd. BEURSOYERZICHT UNILEVERS GEVRAAGD Amsterdam. 17 september Amsterdam heeft vandaag de nieu we beursweek ingezet met een min of meer vaste stemming voor de in ternationale waarden. In deze markt gaf het Unileverfonds de toon aan. Deze aandelen werden gesteund door het feit. dat Wall Street vrijdag een kwart dollar hoger voor deze stukken sloot. Genoemde waarden, die de laatste tijd nogal verlaten in de markt hebben gelegen met afbrok kelende koersen, ontmoetten vrijdag reeds de belangstelling op het Dam rak van het publiek en de beroeps speculatie. Vandaag was er vooral bij de opening flinke vraag in deze hoek. waardoor kon worden ingezet op f 132,80. De vorige slotprijs was f 130.40. Aanhoudende kooplust zorg de ervoor dat de prijs opliep tot f 133.10. Hiermede noteerde Unilever boven pariteit New York. Ook Kon. Olie mocht zich verheugen in hogere koersen. Aan de vaste stemming voor de olie-aandelen van de voorgaande dagen werd -verder voortgeborduurd. De prijs van f 146 stelde zich f 1.50 boven de slotprijs van vrijdag. De handel in deze hoek bleef echter zeer kalm. Philips deed van zich spreken met een koerswinst, bij geringe om zetten, van fl,40 tot f 151.80. Dit fonds heeft de vorige week enige schade ondervonden als gevolg van de concurrentiestrijd op het gebied van de mixers. Vandaag was men dit blijkbaar al weer vergeten. Aku bouwde verder aan een koersstijging voort. Hoog ovens wilden niet achterblijven. De omzet in deze hoek was echter mi nimaal. In het laatste beurshalfuur brokkelden de koersen van de meeste hoofdfondsen een weinig af bij ge brek aan affaire. Wall Street gaf vrijdag aan heb slot lichte koersverbeteringen te zien. De Westduitse beurzen waren van daag iets vriendelijker. Dit alles droeg tot de betere tendentie op het Damrak bijDe scheepvaarthoek zette in met zeer kalme handel, waarbij aandelen Koninklijke Boot twee pun ten hoger noteerden op 13914. De overige scheepvaart aandelen lagen prijshoudend tot iets beter in de markt. Van de leidende cultures werden Certificaten Deli een gulden hoger op f146 geadviseerd Ook in de staatsfondsenhoek verliep de han del uitermate rustig. De gedane priJ* zen schommelden rond het vorige slotniveau. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 17 september Londen 10.09%10.09%, New York 3.60%—3.60%. Parys 73.52—7357, Montreal 3.34%—3.34%, Brussel 7.24— 7 24%, Frankfort 90 07—90.12, Stock holm 69.93%—69.98%, Zurich 83.35% —83.40%, Milaan 58.05%— 58.10%, Kopenhagen 52 01%52.06%, Oslo 50 36—50.41, Wenen 13 96%—13.97%, Lissabon 12.59—12 604. Maandag 17 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad flOQO.— vorige Slotkoers koers v. heden. Ned. '58 4% 101% 100% Ned. '59 4% 101% 100% Ned. '60-1 4% 101% 100% Ned. '60 II 4% 101% 100% Ned '59 4% 100,v 100,'. Ned. '60 4% 100 A 100% Ned. '61 4% 100,% 100% Ned. '53 3% 96 96 Ned Gb. obi. 3% 67% Ned. '47 3% 91 91% Ned. '51 3% 96 96 Ned. '53 I-II 3% 95% 95 Ned. '56 3% 95 94% Ned. '48 3% 89 88% Ned. bel. cert. 3y4 86X Ned '50 I-II 3y4 88% 88% Ned. '54 I-II 3% 90% 90% Ned. '55 I 3V4 90% 90% Ned. '55 II 3V4 92% 92% Ned. 77 S 92 92 Ned.G.b.obl. '46 3 92* 92 A Ned. dol. ln. '47 3 88%* 88% Ned. Inv. cert. 3 99% 99% Ned. 62-64 3 100* 100* Indië *37 3 100 Indlë *37 A 3 95% 95* Ned. won. b.l. '57 6 107% 107* Ned. w.bX '58 4% 100* 100* ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 109%5 109 Ver. HVA-mij. 123%J 120 366% 367% Deli Mij cert. 145 147 Hoogovens cert. 555% 558% Philips gem bez. 150.20 151.20 Unilever cert. 13045 132.70 Dordtse Petr 664% 665 Kon P (50 k f20) 14450 145 Holl. Amer lijn 118* 118% Java China Pak 132 130 K1.M 50.80 51 Kon. Ned. St.boot 137% 138 Kon Paket Mij 135 133% Stoom Mij Ned 135 134 Niev Goudr cert 108 106% v. Ommeren cert 240% 240% Kon. Rott Lloyd 128 b 128 N. Scheepsv Unie 124% 125% NIET ACTIVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.leningen A'dam '47 (3%) 3 94% 94% idem 48 (3%).. 94% 94% R'dam '52-1 (4%) 99 id. '37 I-II (3%) 95% 95% Z-Holl '55 4%.. 98% Bankwezen Bb N Gem. 58 5% 102% 103 ld. NWB'52 (4%) 98% 98% BVG rsbr f500 210 210 BVG rsbr *52 145 144% Industr. Obligaties Philips Doll '51 89 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen vorige Slotkoers koers v. heden. A'dam '53 3 108b 90 A dam *51 12% 91 A'dam 56 12% 83% 83% A'dam '56 II 2% 87% 88% A'dam '56 III 2% 87 87% Eindhoven '54 81% 83% Enschede *54 2% 80% 81% Den Haag'52 12% 92% Idem II 2% 91% 91* R'dam '52 12%.. 91% 91% Idem n 2% 91% 91% Idem '57 2% 87% 87 Utrecht *52 2%.. 97%b Z.-Holl. 1957 2% 87 87 Zuld-Holl. '59 2% 104% 104 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f50,-.. 180 181 Robeco 205 206 Unitas f50.- 460.50 455 Ver. Bez. v. 94 f50 128 128 Amst. Bank 375 380 Cultuurbank 32% 31's Holl. Bank U eert. 225% 226'J Ned. Handelmij. 353 359 Rott. Bank 352% 360 Twentsche Bank 309% 310 Senembah 350b Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Pat Borsumij-Wehry Calvè Delft eert. ElectrolasmU K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bmy. Internatio v. Kemp. en Beg. Leidse Wolspjij Müller en Co NB. Ned Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd Mij Sikkens Groep Ver. Touwfabr. Walvisvaart Wemik's BetmU Wilton Fetlenoord v.Wtjk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum BUiton 2de r437 426 Kon. Petr. (f20) 142 143 Amerik. fondsen Canad. Pacific R Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors.. Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Uq. States Steel Bieden Laten Ex-dividend Exclaim 595 595 231 231 67% 69% 663 663 397 300 297 161 161 X 450 450 193 194 198 198% 158% 158% 399%b 399% 324% 330 508 513 57.— 56 445% 446 813 818% 402 402 95% 95% 194 194 265% 268 82b 82 b 123 123% 21% 22* 65 65 39% 39% 31%d 31% 52% b 53 54* 54% 67 68 33 35 47% 32% 44% 30* 30% 44% b X 4 c

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7