lliroiiiscli zieken met produkten uit de volkstuinen verrast m Positie van Macmillan bij Gemenebesto verleg belangrijk verbeterd LEIDEN HULDIGT GOUDEN GERDA" BLOEMENDAG 1962 „Derde dinsdag in september" viert morgen 75ste verjaardag Ewout Joppeiiszgroep nam nieuw troephuis in gebruik Gröpper volgt Kroll op Morgenavond feestelijke intoeht LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 In het kader van de jaarlijkse loemendag in Nederland, die :eds 12 jaar door het Algemeen 'erbond van Volkstuinderver- nigingen in de maand septem- er wordt georganiseerd, beleef- ook Leiden zaterdag weer geslaagd bloemenfestijn. ankzij het feit, dat de Leidse ond van Volkstuinverenigin- ook nu weer niet tevergeefs beroep op de Leidse volks- linders deed. De vele amateur-bloemenkwekers a de negen aangesloten verenigin- ii brachten ditmaal in totaal niet inder dan ruim 780 fraaie boeket- n van asters, dahlia's, helianten chrysanten in een bonte verschei- nheid bijeen om zaterdag vele hulp loevenden een fleurige hulde te mgen. In tegenstelling tot vorig or werden ditmaal in de ochtend en met vier particuliere auto's ontaan door leden beschikbaar ge lid - allereerst 125 chronisch zieken in huis bezocht en met een fraai eket verrast. Het behoeft geen be- cg, dat de patiënten deze attenties inkbaar en verheugd in ontvangst imen. 's Middags ontvingen de pa tiënten in de Anna Kliniek en het Academisch Ziekenhuis een groot se bloemenhulde van de Leidse volks tuinders. Begunstigd door fraai zomerweer is hei een ware feesttocht geworden. Ook nu had de heer J. C. Brandt een van zijn verhuiswagens beschikbaar gesteld. Om klokslag half twee namen de heren A. Zaalberg, J. v. d. Zwart, C. Baart, en A. J. Lagerberg be stuursleden van de Leidse Bond op de Oude Varkensmarkt in de nog le ge laadruimte van de verhuiswagen plaats en nam de inzameling van de boeketten een aanvang. De verzamel- tocht ging achtereenvolgens langs de volkstuincomplexen „Roomburg'. ..De Onderlinge Tuinvereniging'. „Tuin- lust', „De Slaagh'. „De Mul'. „Zuid- West'. „Het Zonneveld'. „Ons Bui ten' en „Nut en Genoegen' met als succesvolle en fleurige oogst ruim 65C boeketten, die de bodem van dt laadruimte bijna geheel vulden. Nadat de dames Wesselius zich bij het gezelschap hadden gevoegd werd omstreeks vier uur koers gezet naar dc Anna Kliniek. In de hal van de kliniek werd het gezelschap hartelijk ontvangen door leden van de medi sche- en verplegingsstaf, waarna het begon. Op brancards werden ruim honderd boeketten en een aantal bakjes met bloemen of fruit naar de afdelingen gereden en door de afge zanten van de Leidse Bond aan pa tiënten en zusters met een toepasse lijk woord overhandigd. Ook de al lerkleinste patiëntjes werden niet, zo als onze foto toont, vergeten. In het Academisch Ziekenhuis laadde men. ruim 550 boeketten op brancards, die naar de onderschei dene afdelingen werden vervoerd. Na de overdracht van de bloemen aan de verpleegsters die de verdere verzor ging en de uitdeling onder de patiën ten op zich namen, werd na afloop her gezelschap op een frisse dronk en versnaperingen onthaald. De klok wees precies half acht aan, toen de lege verhuiswagen de poort uit reed. Intussen waren vele kilome- teró afgelegd en was voor de bonds- secretaris Van der Zwart die in de organisatie van het geheel weer een groot aandeel had en de zij nen een einde gekomen aan een 13- urige spontaan volbrachte bloemen- werkdag. lerkeli Leven DS. HYLKEMA BEGRAVEN .In alle stilte is zaterdag het stof- jjk overschot van ds. T. O. M. H. jlkema, emeritus-predikant van de opsgezinde Broederschap, ter aar- besteld. Ds. Hylkema, die 74 jaar geworden, behoorde tot de oprich- s van het Woodbrookershuis in irchem. g In 1937 had hy zitting in het in- "kerkelijke comité, dat moeite heeft daan om Duitse joden naar Enge- )e|nd te laten emigreren. Als verte- ji nwoordiger van het Zweedse Rode J ruis had hij in het laatste oorlogs- ar mede de leiding van het trans- rt en de distributie van het Zweed- i wittebrood. VAN GOGH GISTEREN IN ARLES HERDACHT J In de Franse stad Aries is gisteren i plechtigheid gehouden ter her- n nking van de schilder Vincent van >gh, die in deze Proven?aalse stad in voornaamste werken heeft ver- ardigd. In de nabijheid van de id had men een brug gereconstru- rd aan de hand van de eertijds or Van Gogh geschilderde. - In aanwezigheid van talrijke nota- len van Arles en de Nederlandse nsul-generaal in Frankrijk voer- n folkloristische groepen daar dan- n uit. Vandaag zou een bedevaart orden gehouden naar alle plaatsen iar Van Gogh zijn ezel neerzette, et name in Alyscamps waar Gau- üin en Van Gogh in een vriend- happelijk duel waren gewikkeld, at twee belangrijke werken tot ge lig had. Jubilarissen bij „Electrolasch" De heren H. Tisseur en R. Been «en dezer dagen 25 jaar in dienst de N.V. Nederlandse Electro- 'th Maatschappij, resp. als lasser als autogeensnijder. Beiden wer- n met hun echtgenote ontvangen de conferentiezaal van de maat- iaPPU. waar hun een hartelijke ■Idiglng ten deel viel. De directeur, de heer P. Stokman acht de jubilarissen dank voor de luw en de ijver waarmee ze al die jaar hun werk hadden verricht. Volgens bood hij hun een enve- PPe met inhoud aan. Hierna volg- :a nog enkele hartelijke toespraken Wr bazen en vertegenwoordigers ln het gehele personeel, die hun porden vergezeld lieten gaan van ge denken. Na afloop bootJ de direcue met hun echtgenote LlMif utwr ssn. (Van een onzer redacteuren) Morgen, de derde dinsdag in september, is het weer Prinsjesdag: de Gouden Koets brengt het Koninklijk Paar en de Prinsessen naar de Ridderzaal, waar Koningin Juliana de Troonrede uitspreekt. Verder zal morgen de meestal minder feestelijke plechtigheid plaats vinden van het aanbieden van de Rijksbegroting, ook wel optimistisch miljoenen-nota genoemd, terwijl het over miljarden gaat. Het is een bijzondere ..derde dinsdag", want dit jaar is het 75 jaar geleden, dat Prinsjesdag voor het eerst op de derde dinsdag in september gehouden werd. Toen in 1848 de één-jarige begroting werd ingevoerd, wera de datum voor het indienen vervroegd. Bij een meer jarige begroting was het niet zo erg be langrijk, als men een enkele keer eens wat later door de begro ting geworsteld was dan net begin van die langere periode. Voordien vond de indiening de eerste maandag in novem ber plaats, of, zoals in de laatste jaren voor 1848, op de derde maandag in oktober. In 1848 werd gron- wettelijk deze datum van indiening vast gelegd op de derde maandag in septem ber. Van die datum is ook het Universi taire gebruik afge leid, van de over dracht van het rec toraat op de derde maandag van sep tember. Maar ook deze da tum bleek niet te voldoen. Vroeger moest men enkele dagen reke nen voor een reis van de verste delen van het land naar Den Haag, zodat men toch al de week vóór deze plechtig heid op stap moest gaan. Naarmate de verbindingen echter sneller werden en men het niet meer op z'n gemak wilde doen, kon men ge leidelijk aan aes zondags al vertrek ken om maandag op tijd aanwezig te zijn. Het reistempo was echter nog niet zo snel als in onze da gen, dus men kon van b.v. Groningen of Maastricht of Leeuwarden uit niet maandag vertrek ken. Men vond hef. echter onjuist het reizen op zondag te bevorderen door deze Prinsjesdag op maandag te hand haven. Derhalve werd in 1887, dit jaar dus 75 jaar geleden, de derde dins dag in september inge voerd ais dag voor Troonrede en miljoe nen-nota. De herkomst van de naam Prinsjesdag heeft niets te maken met de traditionele derde dins dag. Het was aanvan kelijk de verjaardag van Prins Willem V. Geleidelijk werd het de bijnaam voor elke grootse feestdag, ook voor hoogtijdagen die niets met het Ko ninklijk Huis uitstaan de hadden. Er zyn streekfeesten waar deze naam nog ge bruikt wordt. Weer la ter werd de naam ech ter hoofdzakelijk ge reserveerd voor de nu „jubilerende" derde dinsdag in september. INDIËRS SCHOTEN OVER DE GRENS Indiase troepen hebben zaterdag, naby de omstreden grens van Kasj mir, over de rivier de Kara Kasj in Sinkiang geschoten, aldus een be schuldiging van Radio-Peking. Vol gens het persbureau Nieuw-China zouden de Indiase militairen het vuur hebben geopend toen zij voorraden, die door een vliegtuig nabij een Chi nese grenspost waren afgeworpen, wilden bergen. Zij zouden vijftig schoten hebben gelost en ook twee mortiergranaten hebben afgevuurd, waarop de Chinese troepen uit zelf verdediging acht schoten losten. Van Indiase zijde werd verklaard, dat men niets wist van een dergelijk incident. Verscheidene India.se dagbladen meldden gisteren, dat langs de grens van Boetan en langs de noordoos e- lijke grens Chinese troepen worden geconcentreerd. Een der bladen be weerde, dat de Chinezen voorberei dingen treffen voor een grootscheeps offensief na afloop van het na'.te jaargetyde en voor het invallen van de winter. Zondag is de bevelhebbber van het oostelijk commando, luite nant-generaal Sen. in Nieuw-Delhi aangekomen voor besprekingen met de minister van Defensie, Krisjna Menon. Een Indiase woordvoerder heeft medegedeeld, dat zajn regering te vreden is over „de doeltreffende maatregelen die worden genomen om de Chinezen buiten India te houden". Hij doelde op de toestand in het ge bied van Tawang, aan de noordoost grens, waar de hierboven bedoelde Indiase grenspost door Chinese mili tairen werd bedreigd. De Chinese militairen bevonden zich echter nog wel een weinig over de zg. Mac- mahon-grens, aldus de woordvoerder. Soebandrio naar V.S. vertrokken De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Soebandrio. is uit Djakarta vertrokken voor het bij wonen van de bijeenkomst van de Al gemene Vergadering in New York. Hij zei, dat hij met secr.-generaal Oe Thant besprekingen zou voeren over enkele technische vraagstukken in verband met de overdracht van het gezag in Westelijk Nw.-Guinea aan Indonesië met een interimperiode van VN-bestuur. Bij deze vraagstukken zou „een grote mate van begrip van de kant van de Indonesiërs en de Nederlan ders beiden nodig zijn. zodat de over dracht zonder moeilijkheden zal ver lopen". Indonesië is van plan „volgende maand met de algehele ontwikkeling van westelijk Nw.-Guiena te be ginnen", zo voegde hij hieraan toe. BELGISCHE FAUNA IN HET NIEUWS (Van onze Brusselse correspondent) Een Vlaamse fazant heeft zater dagochtend 'n sneltrein tot stilstand gebracht. Toen de trein Knokke- Brussel het dorpje Beernem passeer de, vloog hij tegen de voorruit van de bestuurderscabine. Deze sprong aan scherven. „De bestuurder werd aan het gelaat gewond en hij moest de trein laten stoppen, zodat hij kon worden verbonden. Naderhand kon Ihij doorrijden naar Gent, waar hy De krotopruiming in Leiden ondervindt o.m. stagnatie door de vijfdaagse werkweek. De slo pershamer rust op zondag. Toch kan ook zonder slopershamer de sanering doorgang vinden. Dat bleek gisteren toen in een onbe woonbaar verklaarde woning aan de Sionssteeg. ook wel krot genoemd, geheel uitbrandde. De politie vermoedt dan ook dat dit het werk van kinderen is ge weest. die met vuur hebben ge speeld. Het was een uitslaande brand, die door de brandweer moest worden geblust. In het huis bevonden zich houtwol en andere afvalresten. werd afgelost. Hij kon niet als troost- prys de fazant mee naar huis nemen, want diens stoffelyk overschot werd als bewijsstuk bij het dienstrapport gevoegd. In Malmedy heeft die zelfde za terdag een Waalse jager een wilde kat gedood. Deze kat was meer dan een meter lang en hij behoorde tot een soort dat wel in de Ardennen wordt aangetroffen, doch dat bijna is uitgestorven. Sedert enkele maan den had het dier grote verwoestin gen aangebracht in de kippenhokken van Malmedy en omstreken. De Ewout Joppensz padvindersgroep, die in december veertig jaar bestaat, nam zaterdagmiddag onder grote belangstelling een nieuw troephuis. gelegen aan de Eerste Binnenvestgracht, ingebruik. Het is het derde troephuis, waarover deze groep, welke ruim 90 leden telt, thans ter beschikking heeft. vele vrjje uurtjes hebben opgeofferd om aan het oude pand zijn huidige bestemming te geven. De districts commissaris oubaas J. J. v. Kooperen, die hierna de officiële opening ver richtte, was verheugd, dat de Ewout Joppenszgroep, welke zo sterk de band met de historie levendig houdt, al heette de weesjongen van 1574 De leider van deze groep, de heer W. Be bendorp jr. heette alle aan wezigen. o.w. de heer H. Zunderman voorzitter van de Leidse Jeugd Actie, leden van de Plaatselijke Commissie van de N.P.V., vertegenwoordigers van de Broederschap van Oud-pad- vmders'sters) en vele ouders, harte- lyk welkom om daarna te wijzen op dc noodzaak van deze uitbreiding, welke verband houdt met de sterke groei van de groep en het opgaan van de Jan van Hooffgroep in de E. W. Joppensgroep. Door deze uitbreiding men had reeds de beschikking over een pand aan de Vaartkade en een stamhut aan de Haarlemmerweg hebben thans ook de verkenners de beschikking over een centrum voor hun activiteiten, t.w. een groot speel lokaal, patrouilleruimten, een werk plaats en een leiderskamer. De heer BcyNndorp dankte de ouders, ver kenners en voortrekkers, die allen VOLKSLEGER ONTRUIMD BOUGIE IN ALGERIJE Ongeveer 200 militairen van het Al gerijnse Nationale Volksleger, die woensdag onverwacht de stad Bou gie, op 190 km ten oosten van Algiers, waren binnengetrokken, hebben deze plaats zondag ontruimd. Dit was het resultaat van overleg tussen de bevelhebber van willaja 3 (in welk district Bougie ligt), kolonel El Hadj, en het politieke bureau van Ben Bella. Zoals bekend stond willaja drie (Kabylië) tezamen met willaja vier tot voor kort tegenover Ben Bel la. Door het terugtrekken van de troe pen van het Volksleger is een nieuw gewapend conflict in Algerije voor komen. Zaterdag besloot de raad van willaja drie namelyk guerrileros naar Bougie te zenden om de stad te ont zetten. Uit het feit dat de militairen van het Volksleger Bougie hebben ontruimd, leidden waarnemers een nieuw bewijs af van Ben Bella's ge zag over dit leger. Een Westduitse woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken heeft zaterdag bekendgemaakt dat de Sowjet-Unie heeft ingestemd met de benoeming van de 53-jarige dr. Horst Gröpper tot ambassadeur van de Westduitse Bondsrepubliek in Moskou. Dr. Gröpper was tot nu toe direc teur van de afdeling voor het Oosten van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij volgt dr. Kroll op, die sinds 1958 de post van ambassadeur in Moskou heeft be kleed. Tot het terugroepen van dr. Kroll werd begin dit jaar besloten omdat hij voorstander zou zijn van een regeling tussen de Sowjet-Unie en West-Duitsland ten koste van wat dan ook. Dr. Kroll zal komende week naar Bonn terugkeren, waar hij ad viseur wordt in oostelyke aangele genheden. Onze nieuwe Europese kampioene. Gerda Kraan, die in Belgrado met groot machtsvertoon het Europese goud greep op de 800 meter zal morgenavond in Leiden een grootse huldiging worden bereid. Wanneer zij om ongeveer kwart voor zeven op Schiphol aankomt, zal zij ontvangen ivorden door het bestuur van de atletiekvereniging „De Bataven", dat haar in snelle vaart naar Leiden zal brengen. Bij het station van de Sleutelstad begint om half acht een triomf tocht met de 29-jarige atlete uit Hoogmade als middelpunt. In een open auto en voorafgegaan door de R.-K. Harmonie Kapel Leiden brengen het trotse Bataven-bestuur Gerda naar de foyer van de Stadsgehoorzaal, waar afgevaardigingen van de Leidse Sportstich ting. van de afdeling Leiden en van het hoofdbestuur van de KNAU, van de Haagse Politie Sportvereniging en van het gemeentebestuur van Woubrugge, haar feestelijk inhalen. Om kwart voor negen vertrekt Gerda uit Leiden naar haar woon plaats Hoogmade. Ook op deze tocht wordt zij vergezeld door de R.-K. Harmonie Kapel Leiden, die haar tocht door het dorp even eens muzikaal zal opluisteren. De eerste Pakistaanse militairen in N.-Guinea Vijfenzestig Pakistaanse militairen die deel uitmaken van de politietroe- pen der VN voor Nieuw-Guinea, zijn zaterdag in Biak aangekomen. Daar zullen deze Pakistani voorlopig blijven, maar hun commandant, ge neraal Said-ud Din, wil ze zo spoedig mogelyk hebben ondergebracht in de kampementen, waarin nu nog Ne derlandse troepen zi)n gelegerd. Met extra vliegtuigen van de KLM zullen in de komende dagen nog 250 gekleed in het pakje van een wees jongen, was bly na bijna 388 jaar weer in het midden van de „Leidse burgerij te verkeren' en bood de D.C. een koperen hutspotpotje aan. Na deze openingsceremonie dankte de voorzitter van de groepscommissie, de heer H. Volkersz de districtscom- missaris voor de beschikbaarstelling dan ook Cornelis Joppensz. deze mid- van dit pand. De heer Zunderman dag dit nieuwe troephuis in gebruik wees op de prettige contacten tussen tnn n»m.n d(, l j A en de radl0-stam van de kon nemen. Gelyk Cornelis Joppensz in 1574 pionierde en een weg naar de vrijheid zocht zoekt ook de Ewout Joppenszgroep het nu reeds bijna 40 jaar in het pionieren, waarvoor spre ker wees op de radio-activiteiten van deze groep. Radiografisch zocht spreker ver volgens contact met Ewout Joppensz, d'e zich verborgen hield in de lei derskamer. Na de oproep meldde deze zich op originele wijze hy liet zich zakken aan een staaldraad aan de districtscommissaris. Ewout, Ewout Joppenszgroep, o.a. bij de jaarlykse speurtochten op 5 mei en wenste de groep in dit nieuwe on derkomen nog veel succes toe. Hierna werden de aanwezigen in de gelegen heid gesteld het nieuwe troephuis en zijn doelmatige inrichting te bezich tigen. (Foto L.D./Holvast Op wat ongewone wijze meldt Ewout joppensz zich aan de dis trict sc om m is sar is (Van onze Londense correspondent) Premier Macmillan schijnt erin geslaagd te zijn de meerderheid van de leiders van het Gemenebest over te halen naar Engelands toe treding tot de Euromarkt. In elk ge val is de storm van kritiek van de eerste dagen van de conferentie sterk geluwd. Vooral Menzies, de Australische premier, die thans de oudste staatsman van het Gemene best is, heeft door zijn bemiddeling daartoe het zijne bijgedragen. De grote moeilijkheid is en blijft, dat ook na deze conferentie Enge lands eventuele aansluiting bij de EEG een sprong in het duister zal zijn, omdat de consequenties ervan niet zijn te overzien. Hoewel de Ge menebest-conferentie, naar men mag aannemen, op vele punten verhelde rend zal hebben gewerkt, heeft ook deze gedachtenwisseling uit de aard der zaak een hoofdzakelyk theore tisch karakter gedragen. Veel. zo niet alles, zal afhangen van Macmil- lans speech van vandaag. Hij schijnt de nadruk te willen leggen op de po sitieve punten, welke op deze confe rentie naar voren zijn gekomen, met name op een zekere meegaandheid van Australië en Nieuw-Zeeland en het feit dat de meeste vroegere Brits- Afrikaanse koloniën bereid zijn de aanvankelijk uit politieke overwegin gen afgewezen associatie van de EEG opnieuw te overwegen. De Britse regering schijnt nog even vast besloten als voor de con ferentie om zich aan te sluiten bij de E.E.G. en acht het in stryd met de werkelijkheidszin om te trachten bepaalde kwesties welke afgedaan zijn, in Brussel te heropenen. Aan de andere kant schijnen ln Londen nieuwe compromisvoorstellen te zijn uitgewerkt over onderwerpen aaraan door de diverse Gemenebest- landen de grootste betekenis wordt gehecht. Vooral op grond hiervan zal Macmillan kunnen rekening op voorzichtige steun van het Gemene best uitgaande van de overweging, dat vertrouwd mag worden, dat ook de Zes als puntje bij paaltje komt bereid zyn het Gemenebest zoveel mogelijk tegemoet te komen. De meest optimistische verwachtingen zijn, dat de conferentie Macmillan in Brussel een redelijke vrije hand zal geven. De Britse premier voelt niets voor het denkbeeld van een tweede Ge menebestconferentie van deze om vang. maar zal zich misschien neer leggen byeen tweede ronde van be perkter aard of op lager niveau. HULPACTIE „BRAND DUIZENDDRAADSTEEG" Voor de hulpactie „Brand Duizend- draadsteeg" zijn nog de volgende gif ten binnengekomen: N. M. f.4—, N. N. f. 2.50, een opvarende van de „Nieuw Rotterdam" f.5.kleuter school van de Van der Werfstraat f.10.—, N.N. f. 2.50, N.N. f.2.50. N.N. f. 10.—. Het totaal bedrag is momenteel f. 424.—. Giften worden gaarne verwacht op gironummer 514053 t.n.v. de heer v. Brussel. Haarlemmer straat 267 of bij de heer Coster, Haar lemmerstraat 204. Pakistaanse militairen naar Biak worden gebracht. Zodra de Neder landse troepen gedeelten van kampe menten zullen hebben vrijgemaakt zullen de ruim 300 Pakistaanse mili tairen over Nieuw-Guinea worden verspreid. Eerst zullen ze naar Me- rauke en Sorong worden gebracht. De overige 700 man van het Paki staanse detachement zullen in de eer ste dagen van oktober per schip in Nieuw-Guinea aankomen. SOCIALISTISCHE WINST IN ZWEDEN Volgens de voorlopige uitslag van de gisteren in Zweden gehouden ver kiezingen voor ongeveer 33.000 zetels ln de gemeente- en provinciale raden hebben de socialisten, die aan de re gering zijn, 51 procent van de 3.875.374 uitgebrachte stemmen gekregen. Een winst van 3,6 procent in vergelijking met de vier jaar geleden gehouden plaatselijke verkiezingen. De liberalen brachten 17 procent van de stemmen op hun naam t winst 1.5 procent), de conservatieven daal den met 4.9 procent tot 14.8 procent, de centralisten en communisten gin gen iets achteruit tot resp. 13,3 en 3,9 procent. De definitieve uitslag zal nog wel enkele dagen op zich laten wachten omdat ook per brief nog stemmen binnen zullen komen. GEEN WAPENVERVOER MET WESTELIJKE SCHEPEN NAAR CUBA Kringen van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heb ben verklaard er zeker van te zyn, dat bij het vervoer van wapens naar Cuba geen gebruik wordt gemaakt van door het communistische blok in Westelijke landen gecharterd® schepen. Ook zijn er geen bewijzen, dat vanuit Westeuropese landen wa pens of munitie naar Cuba worden gezonden. In juli Jl. is het Oostblok overge gaan tot het charteren van meer on der de vlaggen der NAVO-landen varende schepen voor het vervoer van levensmiddelen en andere niet- militaire goederen naar Cuba Volgens Amerikaanse functionaris sen zijn ln augustus minstens hon derd schepen de Cubaanse havens binnengelopen, hetgeen ongeveer veertig meer was dan het maande lijkse gemiddelde van de laatste tijd. Van deze honderd schepen waren er ongeveer veertig afkomstig van het Oostblok. JACHT IN BRAND OPDEAMSTEL Door nog onopgehelderde oorzaak is gistermiddag brand uitgebroken aan boord van het motorjacht „Riek", dat voer ter hoogte van Ouderkerk aan de Amstel. Er bevonden zich acht opvarenden, afkomstig uit Am sterdam. op het jacht. zy konden zich redden of door op de wal dan wel door in het water te springen. De brandweer van Ouder- en Nieu- wer-Amstel hebben de bestryding van de brand op zich genomen. Daar, tengevolge van de aanwezigheid van een gasfles aan boord van het schip, een ontploffing werd gevreesd, moest een aantal bewoners van huizen in de naaste omgeving op last van de rykspolitie maatregelen nemen om de gevolgen van een mogelyke ont ploffing zo gering mogelyk te doen zyn. De ontploffing bleef echter uit. De schade aan het schip, dat uit brandde, wordt geschat op 20.000 gulden. Het gebeuren trok veel be kijks.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5