Jong, onervaren UYS verslaat geroutineerd Laakkwartier: 3-2 Lugdunum start niet gelukkig in Voorhout ASC start goed tegen ALTIOR Roodenburg wint, Excelsior protesteert LFC liep te pletter op Fiuks-defeiisie DRIE HAGENAARS NAAR HET ZIEKENHUIS Twee treffers van Zuma Wel en wee der derdeklassers AMATEURS LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 10 SEPTEMBER 1962 Fiiil!:iiii!liiili>|!iiiiiiii!lilll!liilillilliililiiiliilliliri!!lillii'|i,l';:..iiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiii!iiiiiiiiii!!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiii;iiiiiiiiii!;;!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii:iiii| •iliini!(IIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinilllllllllllllllllllllllinillllllllllllijliiiii:ilillllllllllllill!Ulllllllllllllllllltlllinilllli!i:||i|linii!ii:;!;illlllllllilillillllllllllllilllilllillllllilillilllllllllllliUlllllllllllllllllllj» p p (Van onze sportredacteur) En zo ging dan gistermiddag het eerste UVS-schaapje over de brug. Herbert Zuma lachte tegen half vijf bijzonder breed. De kleine Zuidafrikaanse aan voerder van UVS, die er zelf twee had „ingedrukt", moest op zijn weg naar de kleedkamers tal van (ontroerde) blauwwitte handen drukken: hij had zijn ploeg, piepjong en nog zeer on ervaren naar de eerste, onge twijfeld moed-gevende over winning in de eerste klasse geleid Een verrassende zege. Want al had het „nieuwe" UVS-elftal in de oefen wedstrijden een goede indruk ge waakt, het waren tenslotte oefen wedstrijden en iedere insider weet dat aan de uitslagen daarvan niet al teveel waarde moet worden gehecht. Deze eerste competitiewedstrijd was, zoals de wielrenners zouden zeg gen, de „rit van de waarheid". En de „waarheid" kwam eruit Dit jonge UVS-team heeft „het". Er is jkiasse Vanzelfsprekend, de ploeg is nog lang niet klaar. Zij is nog zeer on ervaren. Maar deze eerste zege op (het geroutineerde Laakkwartier heeft bewezen dat zij iets kan en wil presteren. En heeft wijlen Joris v. d. Bergh niet eens beweerd „wat goed is komt snel "In de voorhoede was naast dat van Herbert Zuma het spel van v, d. Starp en vooral van de ■Mile en behendige rechtsbuiten Jansen een verrassing. Zij houden de bal nog iets te lang bij zich (het pas- ecren van twee tegenstanders is meer dan voldoende), maar zij zullen onge twijfeld snel leren. In de verdediging jging het nog wat stroef en ook hier trad een tekort aan routine duidelijk (naar voren. Maar geleid door de voortreffelijke „timende" doelman [Vermeer en gesteund door „het oogje in het zeil" van Herbert Zuma de E?il om wie het elftal draaide 01,den door de bank genomen de ard werkende stopper Massaar en Sijn mannen de overigens niet bijster itelligent spelende Laakkwartier - anvallers de voet dwars zetten. Dure dag Voor het Haagse team was het een bijzonder dure dag. Niet alleen verlo ren de roodzwarten, maar bovendien noesten drie van hun spelers een ek aan het Academisch Zieken huis brengen. Het eerste UVS-doelpunt bracht de joudt rot Jordaans dermate in paniek, "at hij bij de eerste de beste nieuwe eiuse aanval zo wild naar de bal prong dat hij een medeverdediger ti de mond kopte. Zelf moest hij met een flinke Ihcoldwonde het terrein verlaten. Zijn [„slachtoffer" speelde de wedstrijd uit, maar werd na afloop onwel. Toen bieek ook dat zijn gebit ernstig be- adigd was. Ook deze Laakkwar tierspeler werd voor onderzoek naar het A.Z. gebracht. Behalve Jordaans was daar inmiddels ook reeds de Ilaagse links binnen Breunis Kamerbeek gearri veerd. Deze speler had zich vijf mi nuten voor tijd als een blok voor de voeten van de naar het doel snellen de Jansen geworpen. Eij zijn onbe heerste manoeuvre brak de bril van Kamerbeek en verwondde het glas hem lelijk aan het hoofd. Per bran card werd hij van het veld gedra gen. Hoopvol Dc ongelukkige Kamerbeek was de man geweest die de strijd hoopvol voor Laakkwartier had ingeleid. Dui delijk was het dat de Hagenaars voornemens waren in de eerste mi nuten het nerveuze UVS alle illusies te ontnemen. Tweemaal achtereen schoot Kamerbeek in deze overdon derende start hard in. Maar de ge makkelijke wijze waarop doelman Vermeer de felle schoten onschade lijk maakte, werkte kalmerend, al bleef de blauwwitte defensie in het verdere verloop van de strijd snel naar het redmiddel van het corner- trappen grijpen. De Laakkwartier verdediging, niet snel maar gerouti neerd genoeg om bijvoorbeeld de ernstig teleurstellende Cees van Leeuwen, die toch profijt van zijn niet geringe sprintsnelheid moet kun nen trekken, schaakmat te zetten, kwam op haar beurt spoedig tot de ontdekking, dat de blauwwitte rech- terwing Zuma-Jansen het combineren al heel aardig meester was. Zo'n gladde aanval kwam er in de twintigste minuut. Jansen ging vlot langs de Laakkwartierverdedigers, I trok het leer messcherp voor het doel, 'waar Zuma klaar stond om in te- koppen. Doelman Buddingh stopte echter voortreffelijk. Het was overi gens uitstel van executie, want toen zeven minuten later Jansen met een lange pass Zuma lanceerdp, was het wel waar: 10. Laakkwartier, iets sterker in het veld, werd door dit niet verwachte Leidse succes verontrust en ging er harder aan trekken. In de 35ste minuut hadden de Hagenaars suc ces, toen Vermeer iets te snel uit zijn (Van een onzer verslaggevers) De protestcommissie van de KNZB heeft na de eerste competitiedag van de amateurs alweer werk gekregen. Daarvoor zorgde het Schiedamse Excelsior '20, dat na afloop van de wedstrijd tegen Roodenburg protes teerde wegens het niet toekennen van een strafschop. Deze werd als nog genomen, maar Roodenburg heeft vooruitlopende op de beslissing van de commissie de volle winst naar Leiden gebracht. De 10 zege, die de Roodenburgers in Schiedam boek ten was volkomen verdiend, alhoe wel ze op weinig overtuigende wijze tot stand kwam. De oorzaak hiervan is het gebrek aan stootkracht in de voorhoede. Na een aftastend begin kreeg Sam den Os in de vijfde minuut de eer ste reële kans. Hij liep goed door op een verre pass en tikte de bal precies op het juiste moment onder de te laat uitlopende doelman Speel- meijer door. De bal rolde nipt naast. Excelsior werd geprikkeld. Het be gon het tempo, dat Roodenburg ge makkelijk kon volgen op te voeren. Daarbij viel vooral op. dat de Schie dammers beter bleven plaatsen dan de Leidenaars. Toch kreeg Rooden burg weer een licht overwicht dank zij een betere spelopvatting. Vooral rechtshalf Kooien groeide in die periode naar een zeer goede vorm. Een speler van wie Roodenburg nog veel plezier kan hebben, want hij bleek over een Juist inzicht te be schikken en bewaarde onder alle omstandigheden volledige kalmte. Na twintig minuten kreeg Den Os opnieuw een kans. Hij wachtte iets te lang, zodat hij door Van Dijk ten val gebracht kon worden. De vrije schop leverde niets op. Van Dijk was bij zijn tackle zodanig gewond ge raakt, dat hij zich door Ooms moest laten vervangen. Deze vervanging bleke een verbetering voor de Schie dammers, die echter te opportunis tisch bleven spelen. Even voor rust weer een grote kans voor Rooden burg. doch nu wist linksachter v. d. Kemp tweemaal redding te brengen terwijl doelman Speelmeijer reeds geslagen was. Moordend De tweede helft startte met een moordend offensief van Excelsior, dat slechts resulteerde in drie hoek schoppen .Na de derde hernam Roo denburg het initiatief en nam daar bij de leiding door de naar links af gezwenkte Sam den Os, die één mo ment vrij spel kreeg. Excelsior trachtte de gelijkmaker te forceren en meer dan eens werd Roodenburg teruggedrongen. Mat Keereweer bleek nog niet zijn vorm te pakken te hebben. Tweemaal liet hij onnodig de bal glippen en tweemaal moest de defensie redding brengen. Eenmaal door linksachter Van Koperen, de enige nog zwakke stee in de Leidse defensie en de andere maal door Van Weerlee. Maar ook het Excelsior- doel ontkwam enige malen aan doorboring. Na afloop diende Excel sior een protest in. omdat de voor treffelijke arbiter Van Boven een in directe vrije schop in het strafschop gebied gegeven zou hebben inplaats van een strafschop. De indirecte vrije schop werd gegeven na gevaarliik hoog trappen van spil Hensen, die deze handeling later liet volgen door een zwaardere overtreding. De arbi ter had toen al gefloten Enfin de strafschoo werd alsnog door aan voerder Vollebreet na afloop geno men en benut. Het laatste woord is nu aan de protest commissie. doel kwam en rechtsbinnen Sleyster de bal over hem heen kon wippen: Handig Acht minuten na de rust maakte Hans v. d. Starp de bal handig vrij en zijn beheerste schuiver beteken de 2—1. In de twintigste minuut ver loer doelman Buddingh in een duel met Jansen de bal. Het was een kolfje naar de hand van de UVS- rechtsbuiten, die het leer snel voor het verlaten doel trok, waar de op nieuw gereedstaande Zuma slechts met het hoofd behoefde te knikken: 3—1. Bepaald spannend werd het na [twintig minuten spelen toen Koore man de Haagse linksbuiten Wagner moest laten gaan en midvoor Zand bergen uit diens voorzet via de on- kant van de lat 32 scoorde. Zou de jonge, onervaren UVS- ploeg het ongetwijfeld zware slotof- fensief van Laakkwartier kunnen weerstaan Zuma c-s. wilden deze eerste wed strijd winnen. Zij hielden stand en. kregen zelfs nog de beste kansen. De prachtige kopbal van v. d. Starop na goed werk van Jansen de bal vloog rakelings naast loog er niet on; Het bleef 3—2. ZWEMMEN Om de Zilveren Hutspot In het kader van de 3 oktober feesten organiseren de Leidse Golf brekers zwemwedstrijden om de Zil veren Hutspot. Daar in de periode van 6 septem- i bei tot en met 20 oktober geen wed- strijden mogen worden gehouden, zal dit toernooi op zaterdag 20 ok- (Van onze verslaggevers) Foreholte en Lugdunum, de ex-rivalen uit de vierde klasse, ontmoetten elkaar te Voorhout in de openingswedstrijd. Het werd een fortuinlijke zege voor de thuiscub. Gezien het speibeeld zou een puntenverdeling de ver houding beter hebben weergegeven. Vierdeklassers in de strijd De eerste competitiedag, waarop de vierdeklassers elkaar in alle gemoedelijkheid in de haren vlogen, heeft al meteen enkele kleine verrassingen opgeleverd. Het overtuigendst ging het Roelof- arendsveense DOSR van start dat de kampioen van vorig jaar. Tonegidomet maar even 5-2 van het eigen veld speelde. Van de Leidse verenigingen deed ASC. dat vorig seizoen na een eindsprint vol nachtmerries voor de KNVB behouden bleef, het lang niet slecht, door bij Altior een punt weg te slepen. Debutant ZLC gaf Oranje Groen goed partij. De wat grotere KNVB-routine van de laatste gaf de doorslag (1-2). VVSB en DOCOS begonnen zeer vredig in Noordwijkerhout: 2-2. ZLCOranje Groen. De vierde- 1 klasse derby trok heel wat publiek en dat heeft kunnen genieten van een forse maar toch sportieve partij Voetbal. ZLC ging wat nerveus van start maar verkreeg* door een doel punt van J. de Bolster al na 10 mi nuten een voorsprong. Pas in de 30ste minuut maakte J. de Wit met een goede kopbal uit een voorzet van Ver kuilen gelijk. Na rust kwam er meer Pit in het spel. Zeven minuten na rust scoorde De Wit na aangeven van Dubbeldeman de winnende tref fer (1—2). Vijf minuten voor tijd had nog een incident plaats: Koet en J. de Bolster (ZLC) kwamen met elkaar in botsing, waarna De Bolster zijn tegenstander natrapte. De ZLC- er werd er natuurlijk onmiddellijk uitgezonden. Niet zó'n goed begin. SVLV—Warmunda. Hoewel beide ploegen in deze aardige ontmoeting kansen hebben gekregen, bleef de score tot 10 voor SVLV beperkt, een doelpunt dat H. v. d. Ham al in de beginperiode uit een voorzet van Hakker scoorde. Warmunda was over het algemeen een tikje sterker, maar de voorhoede had zijn scherp ste schoten niet mee naar Voorscho ten genomen. Altior—ASC. Met een beetje geluk hadden de roodzwarten de moeilijke uitwedstrijd tegen Altior met winst afgesloten. Pas in de laatste minuut maakten de gastheren gelijk. Voor rust scoorde Raaphorst uit een voorzet van midvoor Spiering de ope ningstreffer en vijf minuten na de hervatting werd het door dezelfde speler 02. Binnen tien minuten trok Altior door Piet Sassen en in valler Jan Smorenburg de zaak recht (2—2). Toen Spiering kort voor tijd de roodzwarten weer aan een voor sprong hielp, kreeg de hoop op een zege nieuw voedsel. Maar in de laat ste minuut schoot Smorenburg ook voor Altior de drie op het bord (3-3), nadat v. d. Jagt enkele minuten daarvoor een doelpunt nog had afge keurd. TONEGIDO—DOSR. DOSR is bij Tonegido bepaald stevig te keer ge gaan. Van begin af aan zaten de be zoekers er boven op en na 10 minu ten had Van Amsterdam DOSR al aan een voorsprong geholpen. Olijer- hoek (2 x) en P. v. d. Meer brachten DOSR voor rust al in veilige haven, daar kon de treffer van Tonegido's Bolleboom niets aan af doen (14). Na rust geloofde DOSR het wel. Olij- erhoek (1-5) en Bolleboom (2-5) til den de score naar de eindstand. VVSB—DOCOS. Een rustige wed strijd, waarin DOCOS vlotter en technisch wat beter speelde dan VVSB, dat een wat stroeve indruk maakte. VVSB kwam door H. v. d. Ploeg aan de leiding, maar na 25 minuten was het door J. v. Marwijk al weer gelijk. Nog voor iust knalde B. v. d. Ploeg uit een vrije schop hard raak (21) en het duurde tot een kwartier voor tijd eer DOCOS de dik verdiende gelijkmaker door v. d. Broek kon scoren. In de tweede helft was DOCOS duidelijk sterker. Doelman Den Hoedt van Oranje Groen is de ZLC'ers Bremmer en Planjer te glad af. speelde met weinig overtuiging. En toen Zuiderhof een effectvol schot van Kerst liet glippen, was de (niet geheel verdiende) nederlaag een feit: 3—2. RKAVVWassenaar Een fel op de bal zittend RKAVV heeft Wassenaar (zonder Ellegens naar het betaalde voetbal en mid voor Buitelaar) met een 20 neder laag Kerkehoutwaarts gezonden. De man aan het scorebord kreeg voor rust niets te doen. Pas in de tweede helft, nadat Wassenaar een prachtige kans verloren had zien gaan doordat Klinkhamer op het be slissende moment onderuit werd ge haald, kwam er wat meer leven in de brouwerij. De RKAVV-linksbinnen profiteerde van een inzinking van de Wassenaarse verdediging. Pogingen van de groenwitten om de balans weer in evenwicht te brengen mis lukten door gebrek aan stootkracht. Het ongedekt laten van de snelle Leidschendamse rechtsbuiten kwam Wassenaar tenslotte op een 20 ne derlaag te staan. Evenals drie weken geleden in Den Haag zijn onze ruiters zege vierend uit de landenwedstrijd tegen België, welke zondag te Antwerpen is gehouden, gekomen. Tenminste voor wat betreft de senioren. De Ne derlandse junioren, die in Den Haag ook wonnen, moesten nu in de Bel- jgische jeugd de meerdere erkennen. De Belgische juniores hadden over de twee manches totaal 19 strafpun- ten tegen de Nederlanders 26. |De eindstand van de België-Neder- ;land voor senioren was: Nederland 20 strafpunten, België 28. De nationale wegwedstrijd over 20 km te Dordrecht is in de A-klasse in een zege geëindigd van D. de Bruin van het Rotterdamse Miner va. Hij legde in het veld van 60 deel nemers de afstand af in 1 uur 6 min 26.8 sec. Het in de derde klasse debuterende Lugdunum liep hard van stapel. De kikkers domineerden aanvankelijk over alle linies. En de doelpunten kwamen. Eerst scoorde Pet uit een combinatie met Leget en toen kort daarop doelman Van Dijk een hard schot van Pet niet onder controle kon krijgen was het 20 voor de groen witten. Foreholte zag echter in, dat de za ken fout gingen lopen. De Voorhou- ters stuurden hun linksback naar vo ren en er kwam onmiddellijk meer vaart, in hun aanvallen. Overigens was het rechtshalf K. Warmerdam die met een prachtig schot de ach- stand tot 21 reduceerde. Vlak daar op stuurde dezelfde speler vanaf de zijlijn een hoge voorzet naar het Lug- dunum-doel en daaruit belandde tot grote verbazing van doelman Kerk vliet het leer in de touwen: 22. Deze Voorhoutse successen stichtten verwarring in de verdediging van de kikkers en nog voor de rust aanbrak had H. van Dijk dankbaar geprofi teerd van een fatale mistrap van spil Bavelaar: 32. Na de hervatting bleef Foreholte in de aanval. Het geluk lachte de thuis club toe, toen de Lugunum-verdedi- ger Logeman, met de bedoeling de bal terug te spelen, het leer in de uiterste hoek kopte: 42. Lugdunum vermande zich, kwam weer in haar spel en legde het beleg voor het Voorhoutse doel. Het korte spel van de Lugdunum-voonvaartsen was echter een kolfje naar de hand van de goed spelende stopper Van Dijk. Toch bracht H. Bekkering uit een voorzet van Krijgsman de stand op 4—3. Alles was nog mogelijk, maar het geluk wilde Lugdunum niet toe lachen, want tot tweemaal toe stopte P. v. d. Wouw een ingeschoten bal op de doellijn. LisseSJC Lisse en SJC speelden een snel wis selende, maar ook incidentrijke wed strijd, waarin de oranjezwarten met 43 aan het langste eind trokken. Het overrompelend startende Lisse nam door Van Kesteren in de tiende minuut de leiding. SJC bracht door Wijnands de balans weer in even wicht en kreeg zelfs voor de rust nog de kans om een voorsprong te nemen. Alkemade benutte echter de penalty (hands van In 't Veld) niet. Na de hervatting maakte hij zijn fout goed door op fraaie wijze 12 te scoren. Nadat v. d. Zwet op fantastische wijze Lisse weer naast SJC had gebracht, maakte een van de Lisser verdedigers opnieuw hands. Weyers deed het be ter dan Alkemade en benutte de strafschop: 23. Een fout van SJC- doelman De Lange kostte SJC haar voorsprong: 3—3. De strijd was er in middels niet aangenamer op gewor den. Eerst verdween de SJC'er Groe- Het tweede doelpunt van Foreholte in de wedstrijd tegen Lugdunum. Doelman Kerkvliet grijpt royaal mis. (Foto Leidsch Dagblad) newoud geblesseerd naar de kleed kamer. Enkele minuten later volgde een tweede Noordwijker. Arbiter keurde het natrappen van T. de Rid der niet goed. Het laatste schot in deze wedstrijd kwam van de voet van de Lisser mid voor Van Kesteren, die daarmee zijn ploeg aan een 43 zege hielp. AlphiaHVV Een strafschop (Thomasse haalde op verzoek van een van zijn mede spelers de Haagse linksbinnen onder uit) heeft Alphia in de boeiende wed strijd tegen HVV de das omgedaan. Hans v. d. Deg gaf doelman Rietveld geen pardon. Dit gebeurde in de 32ste minuut van de eerste helft. Daarvoor had de strijd zich voor namelijk op het middenveld afge speeld. De HVV-voorhoede lanceerde gevaarlijke uitvalsstoten op het Al- phiadoel, waarbij bleek, dat het lin- kerverdedigingsvlak van de Heulbe- woners niet helemaal waterdicht was. In de tweede helft kwam Alphia beter uit de bus en moest de Haagse defensie enkele malen aan de nood rem gaan hangen. De spectaculair optredende HVV-doelman bleef ech ter baas in zijn doelgebied. Het wan hopige slotoffensief van de Alphia- nen smoorde in de oploop voor het HW-doel. CoalAlphen In een fors duel heeft Alphen, na tweemaal de leiding te hebben ge had, de winst moeten afstaan aan Coai, dat dankbaar profiteerde van enkele foutjes van doelman Zuider hof. Coal, dat in de eerste helft de harde wind in de rug had, begon met zwaar op de Alphense verdediging te drukken. Schieten was echter niet de sterkste zijde van de Rotterdammers, die, toen een van hun aanvallen werd afgeslagen, lelijk op de koffie kwa men, want op de pass van De Bruin zei Koopman geen neen: 0—1. Zes minuten later was het weer gelijk, want toen de Rotterdamse linksbin nen het leer met de hand meenam, was Zuiderhof kansloos. Alphen begon de tweede helft sterk aanvallend en had door De Bruin spoedig succes: 1—2. Het was alles Alphen wat de klok sloeg, maar deze bleef even stilstaan toen Zuiderhof een tam schot van Van Dijk niet on der controle kon krijgen: 2—2. Al phen bleef weliswaar sterker, maar Een pijnlijk moment voor AU phia. Thomasse heeft een HVV- speler onderuit gehaald. Het kwam Alphia op een strafschop en een 1-0 nederlaag te staan. (Foto Leidsch Dagblad) tober in de Overdekte (aanvang 8 uur» worden georganiseerd. Naast de organiserende vereniging nemen D.W.T. (Haarlem) D.K.D. (Leiderdorp), G.Z.C. (Gouda), L.Z.C. en de Zijl (Leiden) eraan deel. EERSTE KLASSE B OvermaasTSC 53 Spartaan ^O—CVV 1—3 DCVSlikkerveer 21 l'nitasSVW 2—2 ONA—Quick 3—1 UVSLaakkwartier 32 TWEEDE KLASSE A LFC—Fluks 0—0 Leonidas—VFC 1—1 Excelsior '20Roodenburg 01 (o.p.v. E.) HBSEmma 31 Blauw ZwartVL'C 33 EBOH—RFC 0—1 DERDE KLASSE A Lisso-SJC 4—3 ForeholteLugdunum 43 RAKVVWassenaar 20 DHL—VCS 0—0 HillegomWilhelmus 21 Alphia—HVV 0—1 DERDE KLASSE O DHZRKWIK 3—2 CoalAlphen 32 OudewaterGSV 10 NaaldwijkVOC 0—5 OlympiaUnio 55 OVVBodegraven 03 VIERDE KLASSE A VVSBDocos 22 Tonegido—DOSR 25 SVLVWarmunda 10 Altior—ASC 3—3 ZLC—Oranje Groen 12 VIERDE KLASSE D EDSAeolus 22 (gest.) SchoonhovenHillegersberg 03 Bergamb.Ammerstolse SV 20 MoordrechtLekkerkerk 11 BoskoopSWV 12 WIELRENNEN Peter de Jong won Ronde van Vlijmen De Roelofarendsveense renner Pe ter de Jong is winnaar geworden van de Ronde van Vlijmen voor adspiranten. Hij won de sprint van een groepje van vijf man. De uit slag was: 1. Peter de Jong de 30 km in 44 minuten en 23 sec, 2. Maurix (Den Dungen), 3. Verstaverden (Badhoevedorp), 4. Kettenis (Den Haag), 5. G. Thijsen (Groesbeek). Bij de amateurs, die 100 km reden legde Bert Zoet beslag op de achtste plaats. Kanaries stelden teleur Wedstrijd zonder doelpunten (Van een onze redacteuren) Zeven minuten voor het laatste fluitsignaal wrong Henk Heymans zich in een felle sprint tussen de Dordtse verdedigers Bouwman en Stolk. Op een luttel aantal meters van doelman Fritse kreeg hy de kans waarop hij eigenlijk al de gehele wedstrijd had lopen wachten. Val lend schoot hij: onder doelman Frit se door verdween de bal één centimeter langs de verkeerde kant van de paal! De laatste kans voor LFC om het eerste competitieduel van dit seizoen tegen Fluks met winst af t-s sluiten, was voorbij. De ploegen eindigden zoals ze waren be gonnen: 00. Een tikje teleurstellend resultaat van de Kanaries van wie na de prachtige oefenwedstrijden wel het een en ander werd verwacht. Maar we schreven het reeds na de 7-2 te gen SVWoefenwedstrijden zijn geen competitiewedstrijden en de grote vorm van de wedstrijden tegen Dinxperlo, SVW en Zwart Wit haal de LFC dan ook op geen stukken na. Tegenstander Fluks, die de geel zwarte scoringsmachine deze middag op „defect" zette, kon overigens even' min imponeren. Verdedigend waren de bezoekers vooral voor rust uitstekend op elkaar ingespeeld en de tot voor kort zo succesvolle LFC- vuurlinie kwam er met geen moge lijkheid doorheen. In de gehele eer ste helft kwam er uit het grote Leid se overwicht slechts één reële sco ringskans voort. Dat was na een half uur toen Henk Heymans laag en hard inschoot en doelman Fritse, die met z'n oranje-groen-rood-wit-zwar- te kleding de indruk wekte in een papegaaienbadje te zijn gevallen, de bal niet klemvast kon krijgen. Dick Sira schoot de terugspringende bal uit een moeilijke hoek keihard naast. Aanvallend is Fluks er nauwe lijks aan te pas gekomen. Voor rust niet, toen LFC en de wind de bezoe- maanden voor hem. kers op eigen grond drukten, doch ook er na niet hoewel de Dordtena- ren toen de hinderlijke wind mee hadden. Fluks was kennelijk naar Leiden gekomen met de vaste bedoe ling een punt over te houden aan het duel met LFC en vooral in de tweede helft was haar gehele spel daarop gebaseerd. Acht-elfde van het team wandelde in eigen doelge bied en een dergelijk principe heeft zelden of nooit gehoorlijk voetbal tot gevolg. Tegen de lat De man, die LFC bijna nog de volle winst had bezorgd, was in de eerste helft goed splende v. d. Zeeuw die een vrije schop, ver buiten het Dordtse doelgebied genomen, door de lat zag gekeerd. Het wilde aldoor maar niet vlotten in de geelzwarte aanvalslinie. Dick Sira kreeg van spil Stolk heel zelden een kansje en de Heymansen liepen in het doel gebied van Fluks vergeefs naar hun vorm te zoeken. Rietkerken en De Jong waren uitgesproken zwak en in de middenlinie tastte v. d. Heijden ook nog al eens mis. Achterin hield Leo de Jong de zaak behoorlijk op slot, maar zoals gezegd, de voorhoede van Fluks tel de in deze wedstrijd nauwelijks mee. Doelman v. d. Putten heeft in de 90 minuten misschien één angstig momentje gekend. En zo bleef het ook in de spannende laatste fase 0-0. Nadat Henk Heymans die prach tige kans onbenut had gelaten, leg de LFC zich bij de puntenverdeling neer. Op de tribune heeft doelman Gé van Leeuwen wiens arm in het gips verpakt zit, de wedstrijd met ver baasde ogen aangekeken. („Man, het is gewoon niet te begrijpen dat de jongens vandaag zo „doodl" spelen, vooraJ na al die pittige oefenwed strijden".) De arm van Van Leeuwen gaat (hopelijk) begin oktober uit het gips. De mogelijkheid bestaat dat hij be gin november weer zal spelen. Het worden nog een paar moeilijke

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9