Strafschop beslissend bij Huizen - Noordwijk Verdediging Rijnsburgse Boys had geen vat op CSCA-aanval Met Ter Leede wil het nog niet best Hh Gaat Katwijk ditmal hoge ogen gooien? Naam „IJsselmeervogels" doet Quick Boys niets meer.... Verlies tegen CSCA (1—3) Kralt speelde ongelukkig (4-1) Gedegradeerd Leiden had geen moeite met onvolledig Kagia Produktiviteit op laag pitje Met lood in de schoenen LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 10 SEPTEMBER196J r (Van een onzer redacteuren) Het met drie UVS-em versterkte Rijnsburgse Boys heeft peen kans gezien de competitie met een zege te openen. In het eigen sportpark verloren de Boys na een zeer le vendige, hoewel niet direct op hoog peil staande ontmoeting van het pas gepromoveerde CSCA uit Amstelveen. De plaatsgenoten van Sjoukje Dijk stra, die vorige week al met een ver dienstelijk gelijk spel tegen Hul zen waren gestart, verdienden de punten ten volle al was de over winning met de cijfers 3-1 wel wat ruim beloond. Naar de oorzaak van de Neder laag behoeven de Rijnsburgers niet lang te zoeken. De verdediging van de gastheren, die vorig seizoen zo vaak had geschitterd door zijn vast houdendheid en hechtheid, kon nu maar geen vat krijgen op het scherp over de vleugels gelelde aanvalsspel van de Amstelveners. Kralt en v. d. Meij, de Rijnsburgse backs, moesten de beweeglijke en gevaarlijke buiten spelers Groenendijk en Verburg her haaldelijk laten gaan en vreemd ge noeg gebruikten zij nimmer de sli ding om hun tegenstanders op spor tieve wijze de voet dwars te zetten. Blokhuis in het doel wisselde te vaak sterke met vrij zwakke ogen blikken af om de wat rammelende defensie de nodige rust te geven. De Amstelveners, die met de van doel tot doel staande wind-tegen wa ren begonnen, trokken met fris aan valsspel Blokhuis tegemoet en in de 25ste minuut schoten zij ver diend de score open. Kralt, die tot op dat ogenblik vry goed had in gegrepen, verloor struikelend een duel met Groenendijk, die met de bal aan de voet het doelgebied in rukte en laag langs Blokhuis kogel de (0-1). Rijnsburgse Boys zette zich daar op schrap voor een tegenoffensief dat aanvankelijk voortreffelijk door de CSCA-verdedigers met doel man v. d. Vliet in grote vorm werd opgevangen, maar kort voor rust dankzij de goed doorzettende Wolters toch succes opleverde (1-1) Heemskerk had daarvoor al eens de paal geraakt. Doorbraak Juist toen de verwachting was dat de Rijnsburgers de debutanten zou den gaan duidelijk maken dat het nu wel met hen gebeurd was, sloeg het qua moreel harde CSCA sterk terug. Slecht „uitverdedigen" van de Rijnsburgse middenlinie waar de UVS-ers De Hoed en v. d. Star niet tot grote hoogte rezen maakte de weg vrij voor een snelle doorbraak van rechtsbinnen V. d. Welie en nog voor deze zijn been zwaaide voor een schot, wist Blokhuis al dat er niets meer aan te doen viel (1-2) Het was de verdienste van Rijns burgse Boys, dat zij na de rust met wind tegen minstens zo vaak als de Amstelveners in de aanval zijn ge weest. Maar in de vuurlinie moest het te veel komen van persoonlijke acties van de snelle en handige Heemskerk, wiens afgeven echter niet zo zuiver was. Van Delft (ex- UVS) deed af en toe wel aardige dingen, maar tempo is niet zijn sterkste zijde. Een kwartier voor het einde viel de beslissing. En weer was de deze Uitslagen-standen Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE A H uizenNoord wy k 0—1 Rijnsb. BoysCSCA 's-Gravenz. SVND 1—3 SM 3—2 IJsselmeervogels—Quick Boys 1—2 DOVO—Ter Leedo 4—1 DOVO 2 1 X 0 3 5—2 CSCA 2 1 1 0 3 4—2 Noordwyk 2 1 1 0 3 2—1 Quick B. 2 's-Grav. SV 2 1 1 0 3 4—3 1 1 0 3 4—3 IJsselm.v. 2 1 0 1 2 3—3 Koz. Boys 1 0 1 0 1 1—1 ZCFC 1 0 1 0 1 2—2 Huizen 2 0 1 1 1 1—2 NDSM 1 0 0 1 0 2—3 Rynsb. B. 1 0 0 1 0 1—3 Ter Leede 2 0 0 2 0 2—6 3e-KLASSE B ZuidlandSHO 23 Excelsior PARC 41 RCLMonster 22 ASWH—Pelikaan 2—2 CSVDSpijkenisse SHO RCL Monster ASWH Excelsior P. Spijkenisse Zuidland ARC Pelikaan CSVD 1—3 5—2 3—2 3—2 7—5 4—2 6—6 3—4 2—5 2—4 1—5 4e-KLASSE A GWSLisser Boys 13 Katwijk—SHS 4—0 SVOW—JAC 3—2 SV '35—DEVJO 0—0 Sportlust—Rouwkoop 52 Katwijk 2 Sportlust 2 SVOW 2 Lisser Boys 1 SHS Rouwkoop DEVJO SV *35 Semp. Alt. JAC GWS 8—2 8—3 5—3 3—1 4—4 5—6 1—2 1—3 1—3 4—7 1—7 4e-KLASSE B Hoekse BoysDUNO 0—5 OrnasKoudekerk 61 LoosduinenOegstgeest 0—3 De LierBe Fair 2—2 RASSchoonhoven 40 DUNO Ornas Be Fair De Lier Oegstgeest RAS Koudekerk Schoonhov. Loosduinen Hoekse B. 8—0 7—1 7—2 6-4 3—1 4—3 4—6 2—6 0-8 ARC ging na ten onder rust Doelman Blokhuis van Rijns burgse Boys in een benarde po sitie. De bal $al over hem heen in het geelzwarte doel springen. (Foto L.D./Holvast) middag wel heel ongelukkige Kralt er bij betrokken. Op de rand van het doelgebied viel hij boven op de bal, die hü maar meteen in de armen sloot. Bij de vrije schop, die door Groenen dijk werd genomen, waren de Rijns- burgers zo onverstandig geen muurtje te vormen. Twee verdedigers flan keerden Blokhuis in het doel en de ze onverstandige tactiek werd door mldvoor Fopma goed afgestraft (1-3). (Van onze correspondent) Met een team, dat door allerlei omstandigheden moest worden ge wijzigd, heeft ARC het in Pernis niet tegen Excelsior kunnen bolwer ken. Voor rust gaven de roodzwar ten nog wel goed partij de eerste helft sloot met 00 maar na rust werden de Alphenaren terug gedrongen. Excelsior won de strijd met 4—1. ARC had Krijgsman op de mid- voorplaats opgesteld en dat is geen succes geworden. In snelheid van handelen schoot deze uitstekende achterspeler keer op keer tekort waardoor de Excelsior-defensie steeds weer tijd kreeg zich te her stellen. Dirks kreeg in de eerste helft nog een goede kans ARC aan de leiding te helpen, maar hij schoot in het zijnet. In de tweede helft schiep ARC zich een meerderheid, die werd be kroond met een doelpunt van Hen- ny Bergshoeff. De vreugde in het Alphense kamp was slechts van korte duur, want nauwelijks twee minuten na het openingsdoelpunt moest ook van Horze de gang naar het net maken (11). Op wat on gelukkige wijze kwam ARC daarna achter te staan. Even buiten het strafschopgebied pakte De Jeu de bal op daar hij dacht dat de scheidsrechter voor een overtreding had gefloten. Dat bleek niet het ge val te zijn, waarop de scheidsrechter Excelsior een vrjje trap wegens I hands toekende. Deze werd zo snel Zaterdagvoetbal afdeling Leiden Het naar de Afdeling Leiden gede gradeerde „Lelden" behoefde tegen een onvolledig Kagla niet alle krach ten aan te boren om een gemakke lijke 30 zege te behalen. Hazers- woudse Boys en VWS deelden de punten (11). In deze wedstrijd was een der Leidse spelers zo ongeluk kig een been te breken bij een bot sing met de doelman van de Boys. Alphen won van Sleutels en TAVV zegevierde bij VVSB (01). Wou- brugge versloeg in een wedstrijd vol gemiste kansen Alphia met 2—1. Kagia dat met negen man in de tweede helft met tien de strijd tegen Leiden aanbond, heeft geen schijn van kans gekregen. Jongeleen en Van der Kraan gaven Leiden een voorsprong en na rust voerde De Boer de score op tot 30. De voorhoede van Hazerswoudse Boys heeft in de stryd tegen VWS nogal wat kansen omzeep geholpen. Spruitenburg maakte het eerste doel punt en twintig minuten in de twee de helft scoorde Joop v. d. Oever de gelijkmaker. (11) genomen dat de bal al in het net lag voor ARC het zich realiseerde. Die klap kwamen de Alphenaren niet meer te boven. Excelsior voerde de score daarna tot 4-1 op. De Nederlandse dames B-ploeg heeft zondag te Huizingen een atle- ttiek-interland tegen België A met 6046 gewonnen. (Van een onzer verslaggevers) Noordwijk heeft een zware wedstryd met goed gevolg afgewerkt. Dat is de conclusie van de uitwedstrijd, die de roodbroeken zaterdag tegen Hui zen speelden en met 1-0 gewonnen hebben. In die magere 1-0 ligt een- Bakens moeten snel verset worden (Van een onzer verslaggevers) Het wil nog niet best met Ter Leede, want na de 2-1 nederlaag vo rige week tegen IJsselmeervolgels werd ditmaal in Veenendaal tegen DOVO een flinke 4-1 nederlaag ge leden. Nu is het wel zo, dat de Sas- semers in september nooit zo vlot van wal steken, maar alles zal er toch op gericht moeten zijn om tij dig de bakens te verzetten. Zoals gezegd liep het in Veenendaal helemaal niet en vooral in de ach terhoede werden weer kostbare fou ten gemaakt. Individueel staan Tys- sen c.s. hun mannetje wel, maar als het op samenwerking en dekking aankomt zijn ze vaak „niet thuis". En tegen de Veenendalers was dit nu ook weer zo en wel in die mate, dat de roodgelen nog blij mochten zijn er met een 4-1 nederlaag af te komen. DOVO met zijn vooral snelle en vlotte voorhoede begon al dadelijk op het Sassemse doel storm te lopen. Wel konden Heil en de zijnen in de eerste 10 minuten stand houden, maar toen reeds tekende zich de ko mende nederlaag af. De Ter Leede voorhoede, waarin Her Molenaar da nig werd gemist, zag geen kans voor de nodige opluchting te zorgen. Tien minuten na de aftrap was hét voor de eerste maal raak en dank zij een ijselijk misverstand in de Sassemse verdediging kreeg Diepeveen een niet te missen kans. Met een goed ge mikt schot werd het 1-0. Ter Leede ging gelukkig niet bij de pakken neerzitten, maar als de voorhoede al eens in de buurt van goalie Harde- veld kwam, was het schot zoek. Bij DOVO lukte dat beter en al bleven verdere doelpunten uit, toch was het duidelijk dat de Veenendalers de betere ploeg waren. Duidelijker Na 25 minuten tekende de komen de nederlaag zich al duidelijker af. Linkshalf v.d. Pol kon ongehinderd ver in de Sassemse verdediging op rukken en te juister tijd een goede pass loslaten, die een volkomen vrij staande Mol op zijn plaats vond. Even later kon Heil voor de twee de maal zyn gang naar het net ma ken. Tot aan de rust hield Ter Leede verder stand, doch in de tweede helft bleek er van verbetering geen sprake te zijn. DOVO was en bleef sterker en dat leidde in de 15e mi nuut tot 3-0 toen de gevaarlijke schutter Slotboom na goed aangege- ter opgesloten, dat de Noordwykers nodig moeten gaan schaven aan hun produktiviteit. Want twee doelpun ten in twee wedstrijden is bepaald geen weelde, ook al behoren de te genstanders dan tot de sterkste uit deze zware afdeling. Maar afgezien van de te geringe produktiviteit mag worden gecon cludeerd. dat de roodbroeken een beste start hebben gemaakt en stel lig weer tot de ernstige titelkandi daten moeten worden gerekend. De strijd tegen Huizen had alles om van een goede en aantrekkelijke wed strijd te spreken, spanning en hoog tepunten. Noordwijk begon al dade lijk goed en drukte de thuisclub in de verdediging. Doelman Westland moest al spoedig handelend optre den by goed gerichte schoten van v. d. Lippe en Haasnoot, die als scha kelspeler weer voortreffelijk werk deed en voor openingen zorgde, waarmee de Huizendefensie heel wat te stellen had. Toch leverde dat al les geen doelpunten op, omdat het samenspel teyer werd doorgevoerd en er tenslotte altijd weer een Kriek of Honing in de weg stond by het beslissende moment. Inmiddels zat ook de Huizenvoorhoede niet stil en ondanks de harde tegenwind moest de roodbroeken verdediging voortdu rend waakzaam blijven. Strafschop Na 25 minuten kwam het enige doelpunt ter wereld en er was nog een strafschop voor nodig om dat te bewerkstelligen. Bij een open Noordwijkaanval kreeg v.d. Lippe de bal in goede positie vrij. Er volgde een schot, dat waarschijnlijk geen doel had getroffen, doch de Huizen rechtshalf Kriek stopte de bal met ven van Schoeman vry kwam en ten beide armen. Gedecideerd gaf een waardig plaatsvervanger te zyn voor v. Nierop. Overigens demon streerden de Huizenaren nog eens pijnlijk het gebrek aan schotvaar digheid, want de vlak voor doel ge heel vrijstaande Schipper zag nog kans de gemakkelijke opening te missen. Noordwijk ontworstelde zich weer aan de druk, maar kansen van betekenis leverde dat niet op, omdat het allemaal weer te lang ging du ren, een fout die de roodbroeken va ker maken. In het laatste kwartier kwam de thuisclub weer fel in het offensief en moest Noordwyk alle zeilen by- zetten. Hetgeen ook gelukte op een afgekeurd doelpunt na. Linksbinnen Baas was er knap doorheen geko men en gaf daarna ook v.d. Niet geen kans. Een der Huizenaren was echter zo vriendelyk om de Noord- wijkgoalie by de benen vast te hou den en zo ging ook dat feest niet door. Het slot was minder prettig en scheidsrechter de Boer kreeg het nog zwaar te verduren. Maar het was en bleef 0-1, zodat Noordwyk terecht van een zwaarbevochten zege mag spreken. Alphen had tegen Sleutels bij rust de eindstand al bereikt. Het meespe len van Jan van Soest in de Alphen se voorhoede bleek een geduchte ver sterking te z(jn. Twee keer trok Van Soest de bal op de schoenpunt van midvoor Harskamp, die evenzovele keren scoorde. VVSB en TAW deden het bijzon der kalm aan zodat het in de eerste helft veel van een genoeglijk par tijtje veteranenvoetbal weg had. In de tweede helft bezorgde een „slip pertje" van de VVSB-achterhoede de Teraarse midvoor een kans die hij met een goed gericht schot in een doelpunt omzette. Naar later zou blijken de winnende treffer. Gelet op de vele kansen die zich voordeden had Woubrugge thuis een veel grotere zege moeten behalen dan de 21 die nu werd behaald. Al in de ?g< DOSR-traine geslaagd De Maastrichtenaar H. I Horst, nu in Katwijk woonac, zaterdag met veertien anderei daten geslaagd voor de cursm didaat-oefenmeester KNVB", van een gedeelte op het LFC( werd afgewerkt. De heer Van der Horst U' i van de vereniging DOSR. V heer Van der Horst slaagdenu- als Michels (ex-Ajax), (Stormvogels), Kraak (ex-Ell^ eerste minuut kwam Wou dank zij een doelpunt van voor en gedachten aan een grol speelden de groenwitten toen lijk al door het hoofd. Het wes ter gelijk door Uitten bogaarl Geerlof gaf Woubrugge vod, weer de leiding. In de 2de hef ren de groenwitten doorlopeni aanval maar hun tot in het i dige doorgevoerde samenspel, succes in de weg. Vierdeklassers zaterdagvoetbal"J De eerste streekderby in de vierde klasse A van de zaterdagcompetitie heeft Lisser Boys twee punten ryker gemaakt. Daar staat echter tegen over, dat GWS door de 31 neder laag tegen de Lissenaren nog zonder winstpunt is. Katwyk wil deze com petitie hoge ogen gooien. Het sterke SHS moest dat met een 40 neder laag ervaren. Opvallend was de 52 nederlaag van Rouwkoop cn in 4B de 6—1 nederlaag van Rouwkoop en de 61 nederlaag van Koude kerk. Het gedegradeerde Loosduinen ondervond thuis de kracht van Oegst geest, waardoor de toekomst voor Loosduinen er reeds in het begin van de competitie somber uitziet. GWSLisser Boys 13 (ruststand 01). Een aantrekkelijke wedstryd, waarin Lisser Boys technisch beter voor de dag kwam dan de thuisclub. De combinaties van de Lissenaren waren beter, zowel voor rust tegen wind in. als na rust met wind mee. Ten geschenke hebben de Lissenaren de overwinning niet gekregen, want doelman Terbeek (DWS) stak in een glansrijke vorm. Voor rust moest hij eenmaal zwichten voor een hard schot vay linksbuiten Hagen. Na rust kwam GWS door een strafschop (v. d. Heuvel) nog gelijk, maar toen sloeg Lisser Boys hard en meedogen loos tweemaal via Broekhuizen toe. KatwykSchev. Holl. Sport 40 (ruststand 30). Een leuke en aan trekkelijke wedstrijd, waarin Katwijk de Scheveningers feitelijk in het be ginstadium overrompelde. De water- vlugge linksbuiten De Koning bracht binnen tien minuten de stand reeds op 20. Hierna ging de strijd vrijwel gelyk op, totdat midvoor A. v. Duy- venbode in de dertigste minuut een fraaie voorzet van De Koning be- ■Hl derde male raak schoot. Nauwelijks was er weer afgetrapt of het was al 4-0, toen dezelfde v.d. Pol weer kon opdringen en voor de variatie zelf eens schoot. Het zou geen doel heb ben getroffen, maar een der rood gele verdedigers was zo vriendelijk de bal van richting te veranderen en toen was er voor Heil geen hou den meer aan. Kort voor tijd kon W. van Biezen na een goede soloac tie de achterstand nog een beter aanzien geven. Zo werd het 4-1, maar als DOVO in de tweede helft feller had doorgezet, dan zou het er somber hebben uitgezien voor Ter Leede. Worden nu a.s. zaterdag in de strijd tegen Quick Boys de bakens verzet? In ieder geval wordt dan op een voetbalveld gespeeld, iets wat men van het allermiserabele DOVO-ter- rein niet kan zeggen. scheidsrechter de Boer, die het niet gemakkelijk had, een strafschop. V.d. Wiel plaatste zich rustig achter de bal en tegen het zuiver gerichte schot stond Westland kansloos. Dat was 0-1 en op slag verander de het spelbeëld. Noordwijk legde er zich op toe deze stand te consolide ren, terwijl Huizen nog hardnekki ger pogingen ging aanwenden om de stand een ander aanzien te ge ven. Overwicht Na rust werd dat nog eens na drukkelijk geaccentueerd. In het eer ste kwartier verkreeg de thuisclub een sterk overwicht, maar de rood broeken weerstonden dit uitstekend. Als er eens een schot kwam, dan bewees de jonge v.d. Niet in het doel Ondanks vier invallers fraaie zege (2-1) (Van onze verslaggever) Stellig zullen de Katwfjkers zater dag de reis naar Spakenburg hebben gemaakt met een tikkeltje lood in de schoenen. Aan de uitwedstrijden te gen IJsselmeervogels bewaren de blauwwitten toch al geen plezierige herinneringen meestal verlies en nu niet minder dan 4 invallers moesten worden opgesteld, waren de verwachtingen allerminst hoog ge spannen. Maar sinds de kampioens competitie lykt de naam Spaken burg de kampioenen niets meer te doen en nu de invallers zich wonder wel aansloten bij de vaste kern, viel het allemaal hard mee. Invaller Den Duik, die vorige week tegen ZCFC als linksback niet bepaal^ had geimponeerd, behoorde nu als linksbuiten zelfs tot de besten. Behalve Pluimgraaf ontbraken V. d. Oever en Viool op het appèl, terwijl het met Anton v. d. niets is. De wedstryd tegen de gevreesde Vogels behoorde bepaald niet tot de Boys was absoluut beter dan bij de zo'n scherpe voorzet, dat Heinen er thuisclub, waar men het teveel van i zich totaal op verkeek en pas besefte hard lopen en hard trappen moet hebben en waar slechts enkele spe lers voldoende raffinement tonen om een ploeg als Quick Boys te veront rusten. Levendig Al dadelijk was het een levendige strijd, waarbij geen uitgesproken overwicht van een der beide ploegen kon worden gesproken. Wel probeer de de thuisclub doelpunten te for ceren, maar de blauwwitte midden linie gaf geen enkele vrije kans. Mid voor De Graaf kreeg tegen V. d. Plas geen meter ruimte om gevaarlijk te worden en zodoende kwamen er maar wat er aan de hand was, toen de bal al achter hem lag. Quick Boys putte daaruit de moed om door te gaan. Een flink offensief volgde en 10 mi nuten voor rust sloeg Haasnoot ein delijk toe. Een Katwijks schot werd onbenullig door doelman Heinen weg geslagen. vlak voor de voeten van de blauwwitte midvoor, die zich geen moment bedacht en vol de roos trof. Fel offensief Na rust bleek al gauw, dat IJssel meervogels zich allerminst geslagen voelde. Fel kwamen de Spakenbur- »n n«<fr TrS epwflrïiikp mn gers in het offensief en toen al na een paar werkelijk gevaarlpke mo- j 6 minuten Henk De Mooy blunderde en een ongevaarlijke voorzet zodanig beste, maar niettemin mag de 2-1- zege beslist verdiend worden ge- menten voor het Katwykse doel. Aan de andere 'cant kreeg ook de Spa- kenburgse defensie voldoende werk om niet te denken, dat het een ge makkelijke middag zou zijn. De in- vailers Haasnoot en Den Duik blie zen hun partijtje dapper mee en het was alleen de schroom, die Haasnoot belette al dadelijk doelman Heinen Ï.SrvidrK.oP - proef te stellen. Het eerste doelpunt kwam met dat al toch nog vry onverwacht. Na een half uur werd Den Duik weer eens 0—8 noemd. De spelopbouw bij Quick aan het werk gezet. De Katwykse linksbuiten speelde zich handig vrjj en gaf toen met het „verkeerde" been van richting veranderde dat De Graaf volkomen vry spel had, bete kende dat 1-2. Een fel gevecht ont spon zich toen. Maar de Katwijkers gaven geen meter prijs al moesten ze vaak met de rug tegen de muur. Wat ze hadden hielden ze en tenslotte stond in het Katwykse doel Den Hol lander een meesterlijke party te ver dedigen. Geen enkele poging konden de Spakenburgers met een treffer be kronen en tenslotte verloren ze de moed. Het was en bleef 1-2 en daar mee had Quick Boys een kostbare en verdiende zege behaald. RCL bevocht nog juist gelijk spel Vele Leiderdorpers hebben zater dagmiddag opgelucht het laatste fluitsignaal van de voortreffelyk lei dende scheidsrechter Mozes begroet. Voor die opluchting was alle aanlei ding, want een gehavend en zonder enig verband spelend RCL had met moeite een gelyk spel (22) tegen Monster weten te bereiken. Overigens ging dat in een wedstryd, die op vrij laag niveau stond cn waarin door technische onmacht nogal eens bot singen voorkwamen. Daarom ook moest Mart van Well zyn schoenen nog eens te voorschyn halen. Won derlijk genoeg daalde de rust in het RCL-kamp by zyn „komst". Monster nam de leiding reeds in de allereerste minuut. Een defensiefout gaf rechtsbinnen Oversloot de gele genheid de score te openen. RCL trachtte zich onder de druk weg te werken, maar het spel van de Leider dorpers was te stug, te hoekig en zonder enige pretentie. Pas in de der tigste minuut kwam de geiykmaker, toen midvoor Van Luik binnen dely- nen van het beruchte gebied werd vastgehouden. Zeer netjes maakte Rietveld toen vanaf elf meter een einde aan de Monster-voorsprong. Isaac Klinkhamer was daarna het eerste slachtoffer, dat het veld moest verlaten. Hy werd vervangen door v. d. Kolk. Na rust zou ook het an dere deel (Gordym van de Leider- dorpse rechtervleugel (aanvankelyk het beste deel van de ploeg) worden uitgeschakeld. Doelman Van Thelen werd naar voren gestuurd. Zyn plaats werd ingenomen door Mart van Well. Doelman Van Well (RCL) slaat op fraaie wijze een aanval van Monster af. RCL had toen al een 21 achter stand opgelopen door een vliegend schot van Storm. Maar met de komst van Van Well keerde de rust weer, het verband kwam terug, maar RCL was vleugellam op rechts, ondanks verdiensteiyke pogingen van v. The len en v. d. Kolk, Toch lukte het RCL om naast Monster te komen. In de twintigste minuut brak Van Luik door, werd ten val gebracht, doch dat hielp de defensie van Monster, waar in doelman Dijkhuizen voortreffelyk werk deed, niet veel. Linksbinnen Loek van Telgen was meegekomen en plaatste de doorrollende bal beheerst in de uiterste onbewaakte hoek (22). By RCL was de beste speler van de middag zeker linksbuiten J. Verstegen. WIELRENNEN. Swift-Combinatie Aan het kampioenschap op de weg voer ploegen te Wyk by Duurstede (26 september) en aan de nationale tydrit voor clubs te Midden-Beem- ster (22 sept.) neemt de volgende Swiftploeg deel: Karstens, Zoet, Kooyman, A. Kloosterman, C. v. d. Hulst en C. Schyf. nutte. Die achterstand prikke Scheveningers tot het uitersiM rust werd de stryd iets sb maar hy bleef uiterst sportief,}" arbiter Tuinenburg de leidin^ve in handen hield. Ook nu gi|a strijd gelyk op, totdat na een! t tier Van Duyvenbode ten t} bracht werd. Linkshalf Van 4iq voltrok het elfmeter-vonnis. B ging in de verdediging, maar" had geen kracht meer. im SVOWJAC 32 (ruststands Opnieuw heeft JAC het niet to: j kunnen brengen ondanks eer.' nisch betere spelopvatting. De ging vry wel gelyk op met wisJP kansen, totdat JAC haar di verloor door een blessurel draaide voet). De invaller dol maakte het de graag sch SVOW-ers nogal eens genu door ver uitlopen. Toch speel OW zeer verdienstelyk. Vooi benutten van de kansen lag di nen van Oude Wetering wel. speelde midvoor Van Heek e langryke rol. De ruststand w< reikt door doelpunten van Vai (tiende min.) en llnksbultei waarden (27ste min.). Voo moest SVOW linksachter Bos maal op de doellyn redden. N kwam SVOW door C. Turk vrj dig op 21, waarna Van Heek half uur de stand op 31 brac slotoffensief van JAC was zeer tig, doch het resulteerde sle< een prachtig doelpunt van NU huizen. Sportlust '46Rouwkoop 52 stand 11). Toen Sportlust kreeg, dat Rouwkoop vers< was met doelman Van Dijk (v derde) en dat deze overigens I me goalie net niet bij de lat kt het gebeurd met Rouwkoop, gens behaalde Sportlust een v< de overwinning, want Rouwko in alle opzichten 'n matte plo verdediging voelde zich niet terwyl midvoor Eef Bottema afgekeurde doelpunten wegeni tenspel) zich te veel liet afd De ruststand kwam via rechts! Blok (Sportlust) en Hans Aj (Rouwkoop) tot stand. Na rui het geweld van Sportlust niet te stuiten. Via Blok (tweema midvoor Versluys kwam Sportl 41, alvorens Karei Verrips dei draaglijker kon maken. Toen u de Voorschotense gelederen A versterken voor de uitgevallet Ommeren, moest de ploeg geif worden, zonder resultaat, want sluys gaf Rouwkoop een kwartid tyd de genadestoot. OrnasKoudekerk 61 (rusj 2—0). Een overtuigende zege t. jongere en enthousiastere ploeg. Koudekerk kan tegenoi j betere techniek slechts een pov laten zien. Zo af en toe werd h wel iets te stevig, hetgeen aan zyden resulteerde in een straf In het nemen hiervan toonde zich ook al beter. Edelman, di midvoor der Hagenaars, brac ruststand op zijn naam. Na rusl den Schuengel, Sweeris «eigen en Edelman daar nog een treft toe, eer Alb. Sweeris de eer ka den. Lagerwey maakte uit een schop het halve dozijn vol. LoosduincnOegstgeest 03 stand 01). Een volkomen veri overwinning van het technisch Oegstgeest, dat zich over alle sterker toonde. Han Verhoeki pas na een half uur de score o; Ook na rust duurde het vry lai er gedoelpunt werd Maar toen buiten P. Jansen de weg naar h had aangegeven, werd hy na til nuten op de voet gevolgd door voor Selier, die daarmee het verband in de Oegstgeester ploi nadrukte. Op de draversbaan van Savio in Cesena in Italië is het Italiaanse paard Tornese met pikeur Brighenti Europees draverskampioen geworden. Rotterdam krij een sportpalei Na langdurige voorbesprel Is de kogel door de kerk ge Rotterdam krygt een sportpak het eiland Brieneoord ttgenovel Feijenoord-stadion, dat binnen zienbare tijd over een brug bi baar zal zijn. Vandaag hebben l den van de gemeenteraad de sti in huis gekregen. Enkele vod staande Rotterdamse particulier! bedryven hebben het initiatief men. De gemeente en de NSF len participeren. De kosten to op 8 a 10 miljoen gulden gen Vanaf het ogenblik dat de eerste de grond ingaat, behoeft de niet langer dan twee jaar in I te nemen. In het sportpaleis is een baan geprojecteerd, zodat Rott de eerste stad in Nederland die overdekte wielerwedstrijd organiseren in de toekomst. Een daagse zal hier weer tot de m heden behoren. Verder komt er een outillage een kunstijsbaan en denkt men de mogelykheid in de toeko door atletiekwedstryden te seren. Om enigszins een indruk te van de grootte: het sportpaleis men zich denken tussen de tri van het Feijenoord Stadion toeschouwers ca. 12.000.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6