Quick 2-2 Boys stelt tegen fel teleur ZCFC Noord wijk mist winst in de laatste minuut... Weinig hoogtepunten Strafschop gemist van IJsselmeervogel Offensief na rust te veel voor Ter Leed l s starten met 2-1 nederlaag Sassenlieimer Mooi doelpunt van Van Biezen Vierdeklassers zaterdagvoetbal DEBUTEREND GING VLOT GELIJKSPEL TEGEN DOVO (1-1) ROUWKOOP VAN START LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 3 SEPTEMBER 19G2 "■fern (Van een onzer verslagggevers) Het pas gepromoveerde Zaandamse ZCFC was met een hart vol benauwdheid naar Katwijk getogen. Met eigenlijk maar één doel: de score tegen de landskampioen zo laag mogelijk te houden. Want dat ZCFC zou gaan verliezen, dat stond als een paal boven water, zo had een bestuurslid van de Zaandammers ons toevertrouwd. Het gelijke spel (2-2) dat de ZCFC-ers tenslotte behaalden, dank zij hun nimmer aflatende vechtlust, bracht dan ook dolle vreugde in het kamp van de Zaandammers. Ja. bijna waren zij er nog in geslaagd Quick Boys een nederlaag toe te brengen Onverschrokken In de beginperiode leek er voor Quick Boys zonder Anton v. d. Plas en lans Pluimgraaf! geen vuiltje aan de lucht. De Katwijkers verkre gen een veldmeerderheid, maar van begin af aan trad één man in de ZCFC-defensie alle Quick Boys-aan vallen met onverschrokkenheid tege moet: doelman Schnerman (ex-Hil- versum). Hij was het die de wanke lende Zaandamse ploeg overeind hield door zijn rustige, vastberaden ingre pen. Als hij er niet was geweest, mo gelijk dat ZCFC dan wel de ver wachte nederlaag had moeten incas seren. Hij stopte o.a. een harde kogel van v. d. Oever vlak langs de paal. een vliegend schot van Aandewiel etc. En toen de Katwijkse doelpunten tegen de verwachting uitbleven, herstelde de gehele ZCFC-ploeg zich kranig. Nadat een Floor van Duyn met een harde kogel de lat had getracht te verwoesten, ging ZCFC zich verder van huis wagen. Toen de gasten de zwakke plek in de Katwijkse verde diging hadden ontdekt op links, waar Quick Boys invaller Den Duik had opgesteld gingen alle aanval len over de linksbuiten. Spil v. d. Plas moest herhaaldelijk op die vleu gel ingrijpen, wat weer tot gevolg had dat het midden een kwetsbare plek werd. Achterstand De Zaanse linksbinnen profiteerde van zo'n situaite toen men verzuimde resoluut weg te werken. Tegen de verhouding in keek Quick Boys dus tegen een achterstand aan, maar een strafschop wegens haken van Koele- wyn (bijzonder zwak op de linksbui tenplaats) had de gelijkmaker kun nen opleveren. Midhaif v. d. Plas zou het vonnis voltrekken, maar schoot recht in Schnerman's handen.... Dit stimuleerde ZCFC nog meer, zodat ook doelman De Hollander vol op werk kreeg en er ookvolop geknoeid werd. Want dat er nog niet meer Zaanse doelpunten vielen is ons een raadsel, zo matig werd er in de Katwijkse achterhoede gespeeld. Maar ZCFC liet de kansen onbenut voorbijgaan. Een minuut voor rust Boys in deze competitie. De uitstekende ZCFC-doel- man (ex-Hilversum) slaat voor de zoveelste maal een Katwijkse aanval af. (Foto Leldsch Dagblad) kreeg na een half afgeslagen aanval Floor van Duyn een kans en nu ging de bal via de paal in het net. 11. Buitenspelval Na de hervatting ging het spel ge lijk op. Aan beide zijden werd kwistig gebruik gemaakt van de buitenspel- val. Hoe gevaarlijk dit is ondervond Quick Boys na een kwartier, toen men bleef staan voor buitenspel (wat het oi. ook was), maar de scheids rechter was een andere mening toe gedaan en Quick Boys had weer een achterstand12. De grote inspanning begon de Zaankanters nu toch parten te spe len, waardoor Q. Boys het heft stevig in handen kreeg. Maar verder dan een doelpunt van De Hollander liet Schnerman het toch niet komen. Een wat teleurstellende start van Quick Binnenkort' een le-klasse? Gunstige promotie zaterdagvoetbal De zojuist bekend geworden pro motieregeling voor het zaterdagdag- voetbal is zeer gunstig. Het al jaren in district west II gebruikelijke sys teem van automatische promotie van alle kampioenen, wordt nu in de overige districten eveneens toegepast. Is dit op zichzelf al een prettig be richt. hèt grote nieuws is toch wel. dat het sectiebestuur is afgestapt van de degradatie van twee elftallen naar een lagere klasse. Het is bekend, dat het de grote wens van de 2e klassers was de de gradatie tot slechts één elftal te be perken, maar algemeen verwachtte men niet de inwilliging van dit ver zoek omdat de 2e klassen van 10 op 12 elftallen waren gebracht. Nu dus slechts één elftal zal degraderen zowel uit de 2e als uit de 3e klasse mag worden verwacht dat meer aan dacht zal worden besteed aan beter voetbal. Dit alles betekent, dat de 2e klasse volgend seizoen niet uit 3 afdelingen van 12, doch 3 afd. van 13 elftallen zal bestaan. Ook de 3e klassen kunnen hierdoor op vergroting rekenen. Zjjn we juist ingelicht, dan is het streven er op gericht inderdaad de 3e klassen eveneens uit 12 elftallen te laten be staan. Of deze aantallen volgend seizoen reeds kunnen worden bereikt staat echter niet vast, omdat bij de huidige indeling van de 2e klassen, los van districten, nimmer tevoren te zeggen is welke clubs zullen degra deren. Zou het sectiebestuur deze promo tie-degradatieregeling gedurende een aantal jaren handhaven, dan is het vanzelfsprekend, dat het aantal 2e klassen over ongeveer 4 jaar zo groot is, dat nieuwe maatregelen noodza kelijk zijn. Als het de bedoeling is het aantal elftallen per klasse op ongeveer 12 te houden naar onze mening voor amateurvoetbal het juis te aantal dan zou dat kunnen be tekenen. dat over 4 a 5 jaar een le klasse bereikbaar is. We durven te veronderstellen, dat het zaterdag voetbal daarvoor dan zeker rijp is. We geloven dat het sectiebestuur Op het zonovergoten, schitte rende Ter Leedeterrein vierde Sassenheim zaterdag de opening van het nieuwe voetbalseizoen. De Sassenheimers genoten in de 2e klasse „nieuwe stijl" het voor recht IJsselmeervogels, beker met de regeling de clubs In bijzondere mate aan zich heeft verplicht. Er kan maar één blijk van waardering op mogelijk zijn: een grote verminde ring van het aantal strafzaken!! Verrassende zege van Katwijk In de eerste ronde van de zaterdagcompetitie hebben zich in de vierdeklasse al enige op merkelijke verrassingen gepre senteerd. Tot deze verrassingen behoort zeer zeker de knappe 3—1 overwinning, die het debu terende Rouwkoop in 4A be haalde op SV '35 en de over tuigende 4—2 zege, die Katwijk in dezelfde afdeling in Den Haag op JAC behaalde. In 4B verzekerde Koudekerk zich van Lugdunum speelde gelijk tegen VFC Lugdunum heeft in de laatste wedstrijd van het oefenprogramma een zeer verdienstelijk gelijk spel behaald tegen de pas gedegradeerde eersteklasser VFC uit Vlaardingen (1-1). Beide doelpunten werden voor i rust gescoord. Het was een spannen- 1 de wedstrijd die op zeer behoorlijk peil stond. Het opvallende was dat Lugdu num technisch beter speelde, doch het tempo te laag hield, terwijl daar tegenover VFC door directe spel het tempo herhaaldelijk opvoerde. Doch spil Bavelaar was in uitstekende vorm. Hij werd goed gesteund door linkshalf B. de Roo. De eerste mi nuten waren geheel voor Lugdu num en keer op keer werd de Vlaar- dingse veste belaagd, doch voorlopig kon men doelpunten voorkomen. Toch zag Krijgsman na een goede combinatie met Leget kans de Vlaar- dings doelman op verrassende wijze te passeren (1-0). De VFC aanvallen werden meest al geleid door de uiterst snelle en ge vaarlijke rechtsbuiten. Toen deze dan ook even werd vrijgelaten dreef hij de bal direct langs doelman Kerk vliet. Na rust een gelijk opgaande strijd met Lugdunum het meest in de aan val De VFC-stopper wist echter steeds op rustige wijze r'le gevaar te keren. Toch had Pet Lug unum de zege kunnen bezorgen, maar ge heel vrij voor de doelman staande, slaagde hij er niet deze te force ren. (Van een enzer redacteuren) Twee minuten voor het einde van de wedstrijd tegen DOVO scheen Noordwijk dan toch nog de zege te grijpen. Een slim boog- balletje van Heemskerk verraste spil v. d. Kraats, die de bal buiten het strafschopgebied nog wel met de hand aanraakte, maar deze toch moest laten gaan. De voordeelregel. die arbiter Gorissen schitterend toepaste, bracht de toewervelende Kees Marijt vrij op zes meter van de uitstekende doelman Hardeveld. De Venendaler kwam eigenlijk alleen uit diepe plichtsbesef zijn doel uit. De kans kon niet meer gemist worden Maar Marijt manoeuvreerde zich in een moeilijke hoek en wachtte bovendien tot Hardeveld hem tot op een meter genaderd was. Een seconde later was de kans én de volle winst voor Noordwijk vervlogen. Met de 1-1 uitslag, kregen beide ploegen overigens loon naar werken. De bezoekers waren in de eerste helft een tikje sterker geweest en Noord wijk schiep zich na rust een meer derheid. Aan het spel van belde elftallen was duidelijk te merken dat dit de eerste wedstrijd van het seizoen was. De roodwitte aanvalslinie bijv. had nog maar weinig verband en de stootkracht was bepaald teleurstel lend. Het enige pluspunt dat te no teren viel was het spel van de oud- UVS-er Piet v.d. Lippe, die na rust wel wat afzakt® maar In de eerste helft zo goed speelde dat men hem nis een behoorlijke versteviging van de roodwitte voorhoede mag be schouwen. NoordwiJk-DOVO was een strijd zon'er veel hoogtepunten. De gas ten kregen het eerst hun „cadeau" te Alleen voor de DOVO-doel man Kees Marijt mist vlak voor tijd een prachtige kans om Noordwijk aan de winst te hel pen. pakken en slaagden erin zonder sterk veldspel te demonsteren Noordwijk lichtelijk terug te drij ven. In de 10de minuut moest de knap doelverdedigende v.d. Niet al snel omlaag om een scherp schot van Slotboom meester te blijven en hij bofte bepaald toen kort daarna midvoor Schoeman langs een uitge- manoeuvreerde Noordwijkse verde diging drentelden en vru voor doel hoog over schoot. Toch speelde de roodwitte achterhoede zeker niet slecht. Van Duin op links was „vast" met zijn ingrijpen en Barnhoorn, die de plaats van De Koning inneemt, deed als spil wat hij doen moest. Openingstreffer Een tikje tegen de verhouding in kwam Noordwijk aan de leiding. Map Marijt en Haasnoot die deze middag nogal veel tjjd nodig had zijn passes „uit te denken" trok ken hun enige sterke combinatie van de eerste helft over de grasmat en de scherp opgestelde v.d. Lippe kreeg de bal op tijd voor de voeten om van 15 meter langs Hardeveld te knallen (1-0). Onversaagd kwam DOVO terug. Van Hal en Mol deden wel vaak aar dige dingen, maar hun schieten was werkelijk beneden elk peil. Zelfs mochten de Venendalers van geluk spreken dat de achterstand niet gro ter werd: v.d. Lippe schoot kort voor rust zo hard op Hardeveld dat de bal uit zijn handen spatte en via de paal langs het doel rolde. Nog geen vijf minuten was de tweede helft oud of DOVO had al gelijk gemaakt. Mol kreeg de bal voor de eerste keer vol op de schoen en op die kogel had v.d. Niet geen antwoord (1-1). Oude kwaal Toen ging Noordwijk wat scherper op de aanval spelen en de oude kwaal van de roodwitten: schotloos heid diende zich direct weer aan. Kees Marijt was een en al activiteit werkkracht kan men hem zeker niet ontzeggen maar spelverdelen is nu eenmaal niet zijn sterkste zij de. Heemskerk, die we als binnen- speler heel wat beter vonden dan nu als rechtsbuiten, kwam niet goed los en op de andere vleugel was het met Map Marijt weer hollen of stil staan en dit keer heel vaak stil staan. Van der Lippe werd nu beter bewaakt dan voor rust en kreeg niet veel kans meer aanvallen op te zet ten. Desondanks kwamen omstreeks de 25ste minuut de kansen snel na elkaar. Een vrije schop, hoog in de DOVO-doelmond geplaatst, knalde de uitlopende Hardeveld hard tegen v.d. Lippe op en de gehele Venen- daalse defensie moest er aan te pas komen om de zaak te klaren: een ogenblik later schoten Map Marijt en Haasnoot „tête tête" als twee toeschietende havikken op een hoge voorzet van rechts af hun kopbal werd briljant door Hardeveld ge keerd. Een tweetal minuten later maakte Kees Marijt zich goed vrij, legde zuiver aan en trof de paal En in de laatste minuut kwam die dot van een kans waar zowel Har develd als Kees Marijt nog wel eens aan zullen terug denken..j, de winstpunten door een 3—0 zege op een technisch beter Hoekse Boys, terwijl Oegstgeest de kans op een overwinning verloren liet gaan. SHSGV/S 4-0 (ruststand 2-0). In deze ontmoeting was Scheveningen Holland Sport heer en meester op eigen terrein. GWS kwam slechts tot uitvallen, die overigens niet zonder gevaar waren. SHS was echter tech nisch beter en domineerde in ieder opzicht. Na vijf minuten opende M. Mos de score, die pas in de 35ste mi nuut door midvoor Wasbeek ver hoogd kon worden. Na rust heeft GWS-doelman Ter Beek lange tijd een hogere score in de weg gestaan, waarvoor hjj menig open doekje mocht ontvangen. Tien minuten voor het einde velde J. den Hijer definitief het vonnis over GWS (3-0), dat vier minuten voor tjjd nogmaals 't hoofd moest buigen voor Wasbeek (4-0) JACKatwijk 2-4 (ruststand 0-2). Een over alle linies overheersend Katwijk heeft verdiend de winstpun ten uit Den Haag meegenomen. De Hagenaars hadden hun vorm van verleden jaar nog niet te pakken en daar profiteerden de enthousiaste en beter spelende Katwjjkers van. De rust ging met een 2-0 voorsprong in dankzij doelpunten van A. van Duy- venbode en G. Verdoes. Een misver stand bracht Van Herwaarden na rust in de gelegenheid 1-2 te laten noteren. Een kwartier voor het einde maakte Van Duyvenbode aan alle on zekerheden in deze aantrekkelijke wedstrijd een einde (3-1). De Koning sloot vijf minuten later 'n solo-rush met succes af (4-1), waarna JAC via een door Nieuwenhuizen in de laatste minuut benutte strafschop nog op 2-4 kwam. DEVJOSVOW 1-2 (ruststand 1-1). Een enthousiast begin heeft DEVJO niet de volledige winst opgeleverd. Het beginoffensief werd bekroond met een doelpunt van P. Habermehl. Na tien minuten nam SVOW het ini tiatief dat het tot rust op overtuigen de wijze behield. De mannen uit Oude Wetering konden dankzij P. Vreexen naast de thuisclub komen. Na rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Na een half uur strafte Den Hartog een weifeling van de DEVJO-defensie af, waarna Smallebroek twee minuten voor het einde de kans op de gelijk maker voor DEVJO een strafschop naast schoot. RouwkoopS.V. '35 3-1 (ruststand 2-1). In een aantrekkelijke wedstrijd was debutant Rouwkoop in de eerste helft overwegend in de meerderheid. Invaller midvoor Hans Anker vet ving goalgetter Bottema zeer goed door binnen een half uur zijn ploeg op zeer fraaie wijze een 2-0 voorsprong te geven. Uit een snelle uitval maakte R. Lagas er 2-1 van. Na rust een he vig S.V.-offensief, dat niet naar be horen kon worden afgerond, ondanks de zenuwachtige stemming bij de de butanten. Na het luwen van dit of fensief en enkele fraaie reddingen van invaller-doelman Te Water trok Rouwkoop nieuwe energiebronnen open. Rechtsbinnen K. Verrips maak te doen met een tactische boogbal doelman Pronk op diens grote fout ver uitlopen met een derde treffer attent. KoudekerkHoekse Boys 3-0 (ruststond 2-0). Een zeer geflatteerde overwinning van de thuisclub, die be werkt werd door de familie Sweeris. Hoekse Boys was vrijwel de gehele wedstrijd technisch de betere en ook wel de sterkere ploeg. Een behoor lijk schot kwam er niet uit. Dat was het enige dat bij Koudekerk wel ge beurde. Voor rust troffen achtereen volgens linksbuiten Adriaan en mid voor Arie Sweris doel. Na rust maak te linksbinnen Albert Sweeris met een derde treffer het familiesucces compleet. OegstgeestOrnas 0-1 (ruststand 0-1). Een aantrekkelijke pittige wed strijd tussen twee gelijkwaardige ploegen, waarin een defensiefouc de uiteindelijke beslissing bracht. Aan vankelijk was Oegstgeest iets sterker maar de kansen werden niet benut. Een minuut voor rus* maakte Ornas- linksbuiten Edelman uit een slecht weggewerkte hoekschop het enige en beslissende doelpunt. Na rust ging de sportieve strijd gelijk op, zij het in aanmerkelijk lager tempo. winnaar en sinds jaren een der sterkste clubs uit West I, te gast te hebben. Het is Ter Leede echter niet gelukt het seizoen met een zege te openen, want het waren de bezoekers, die in een overigens niet al te beste wedstrijd aan het langste eind trokken. (21). Zoals de uitslag al aantoont, waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. De roodgelen, ditmaal roodzwarten, speelden technisch ongetwijveld wat gaver, maar IJsselmeervogels liet zien, dat met snel, opportunistisch voetbal toch heel wat te bereiken is. Vooral in de verdediging toonden de Spakenburgers hun grote onverzet telijkheid en al ging dat niet altijd even zachtzinnig daarvan kan Manus Molenaar meepraten kan sen werden er toch maar heel wei nig weggegeven. Dat was wel de voornaamste oorzaak, dat de strijd voor het publiek niet zo aantrekke lijk was. waarbij bovendien nog komt, dat het uitgerekend nu te warm was om te spelen. Overwicht De wedstrijd begon met wat ter reinverkenning. maar al gauw ver kreeg Ter Leede toch een licht over wicht. De middenlinie had nog niet zo veel last van de voorhoede der Vogels, zodat ze dicht achter de aan- valslijn konden opereren. Kansen kwamen er vooralsnog niet, want in de SpakenburgSe defensie stonden twee spelers Jaap en Henk Koele- wijn, die geen moment het hoofd verloren en steeds maar weer op tijd ingrepen. Eenmaal deed de Spaken- burgse aanvoerder Jaap dat zó fors. zonder unfair te zijn, dat Manus Molenaar geblesseerd raakte en daarna dan ook maar naar de rech tervleugel verhuisde. Pas ver in de tweede helft liet hij zich tenslotte vervangen. Langzamerhand kwamen ook de bezoekers wat meer in de aanval en al gauw bleek toen, dat doelman Heil allerminst een be trouwbare indruk maakte. Verschil lende malen liet hij de bal vallen en het was onbegrijpelijk, dat de roodwitten daarvan niet meer profi teerden. Kort voor rust kreeg Ter Leede tot tweemaal toe een prachtige kans de De Ter Leede-keeper Ijs een keihard schot van de 1 E meervogels-linksbuiten. Zo twe was het schot dat de 5as(gpb' goalie minuten nodig had weer op verhaal te komen, resi (Foto l.d./k e dezi leiding te nemen. De eerste ïjfj schoot v. Biezen na een pra aanval knalhard tegen de lat e daarna trof Molema met een i .1 de schot, waarbij de Spaken' doelman reeds in geslagen was, de paal. Int bat Beslh do' sch Vlak na rust sloeg IJsselmeei nis in alle hardheid toe. De jeugdi pel uitstekende linksbuiten Veddei de een korte corner, waarbij de 1 luk linksbinnen Heinen kwam. De, hel een hoge voorzet, waar de altj bel vaarlijke midvoor „Moppie" de klaar stond om de bal met een kopstoot achter Heil te pla Korte tijd later werd een t corner, nu op rechts. Ter Leed de tweede maal noodlottig. R buiten Muis plaatste de hoog voor opvallend was hi mak waarbij de Spakcnburge bal hoogte konden geven stond rechtsbinnen ter Haar om Heil te verrassen. Het lee dat de Sassenheimse goalie dit v°' punt had kunnen voorkomen. ra< Ter Leede raakte in de vei king, maar IJsselmeervogels j ?e! het wel te geloven. Althans de dii kenburgers grepen niet de kan *e' nu kwam om een grote zege t halen. Laat, te laat merkten dt rï semers dit. Wel werd in de sl> van de wedstrijd nog eens all p" alles gezet, maar het succes i F te laat. In de 86e minuut pli D invaller rechtsbuiten v. Egmor bal uit een comer hoog voor de waar Wim v. Biezen klaar ston ve met een schitterende achterwi kopbal de mooiste goal van de eD strijd te scoren. In de laatste i ten, die zowaar nog hoogspa' 'e opleverden, werd niet meer ges en zo behaalde IJsselmeervogel H kleine, maar niettemin verd ki 2—1 zege. le It RCL START MET FRAAIE ZEGE RCL is de competitie goed begon nen in de derde klasse, waaruit de Leiderdorpers zo lang zijn wegge weest. RCL speelde de openingswed strijd van het seizoen overigens alsof zij nooit uit die klasse is weggeweest. De strijd tegen Pelikaan leverde een 31 zege op en wat meer zegt: de punten werden behaald in een aan trekkelijke match, die in hoog tempo werd gespeeld. RCL begon de strijd met een licht overwicht, maar de thuisclub had di rect een antwoord klaar. Er ontspon zich een spannende krachtmeting, waarbij de doelverdedigers herhaal delijk de handen uit de mouwen moesten steken. Doorgaans waren de aanvallen van de roodwitten wat gevaarlijker en bij een van die door stoten gaf Versteeg de Zwiindrecht-se goalie met een hard schot net nakij ken. Hoewel beide teams nog sco ringskansen kregen, wisten de de fensies tot rust verder stand te hou den. In de tweede helft zag het er naar uit dat de thuisclub betere kansen zou krijgen. Toch kwam de gelijkmaker nog onverwacht. Na 10 minuten kreeg de Pelikaan-linksbinnen de bal te pakken en loste van vrij ver een harde kogel, die Thelen stopte, zon der het schot onder controle te kun nen krijgen. Tot verbazing van al wat RCL was. kende de scheidsrechter, die op grote afstand van het Leider- dorpse doel stond, aan Pelikaan een doelpunt toe. Heftige protesten hiel pen niet. Het was en bleef 11. De volgende 25 minuten behoorden tot de boeiendste van de gehele wed strijd. Beide ploegen vochten met in zet van alle kracht voor het win nende doelpunt. Tien minuten voor tijd raakte de ploeg van Pelikaan duidelijk vermoeid. Fel drukte RCL door en twee snelle aanvallen brach ten evenzovele doelpunten. Tellegen scoorde beide doelpunten. matig ARC startte tegen Zuidland (1-1) ARC is zaterdagmiddag op eigen terrein tegen Zuidland heel matigjes de competitie gestart. De ARC-ers hebben talloze kansen gehad om de wedstrijd met een zege te beëindigen, maar het maken van doelpunten bleek voor de aanvalslinie weer eens een (te) moeilijke zaak te zijn. Ver der dan 1-1 en een grote veldmeer derheid ls men dan ook niet geko men. De Zuidlander liep direct hard van stapel, waardoor er nogal eens wat benauwde ogenblikken voor Van Hor zen kwamen. De bezoekers hadden beslist het geluk wiet mee. want in de zevende minuut zagen z\j een kogel ver buiten bereik van de ARC- doelman tegen de paal ketsen en een ogenblik later moest hun rechtsach ter Bossaart zich laten vervangen. Daar stond tegenover dat zij in de 25ste minuut ietwat gelukkig aan een strafschop kwamen omdat Krijgsman de bal met de hand zou hebber weg- O] Zaterdagvoetba e' 2e KLASSE A Noordwijk—DOVO r, gi CSCA—Huizen t< Koz. Boys's-Gravenz. SV si Quick BoysZCFC ti Ter Leede—IJsselmeervogels v 3e KLASSE B t< SHO—CSVD ARCZuidland MonsterExcelsior P PelikaanRCL Spijkenisse—ASWH 4e KLASSE A SHS—GWS 1 JAC—Katwijk DEVJO—SVOW RouwkoopSV '35 Sportlust—Semper Altius 4e KLASSE B DUNO—RAS KoudekerkHoekse Boys OegstgeestOrnas Be FairLoosduinen SchoonhovenDe Lier RES. 2e KLASSE SSS 2Zwaluwen 2 CSVD 2—Excelsior M2 's-Gravenz. SVV 2Quick Boys RVVH 2—Zwart Wit 2 Noordwijk 2—NSW 2 RES. 3e KLASSE A Noordwijk 3ARC 2 Katwijk 2Jodan Boys 2 RCL 2—Ter Leede 2 Quick Boys 4Rijnsb. Boys 3 JAC 2—SHS 2 RES. 3e KLASSE B De Lier 2—CSVD 3 Rijnsb. Boys 2Quick Boys 3 Excelsior P 2Monster 2 HBSS 2—Die Haghe 2 Beoordeling: Schuman, vorige ren gevreesd schutter in de la regionen, heeft zijn eerste doel) in de eredivisie gemaakt, waart debutant Heracles gelijke tred houden met de geroutineerder Vo dammers. gewerkt. Midvoor Qnak faalde bij de gemakkelijke scoringsgeleg held en bezorgde Zuidland de leid ARC brak daarop los met een s gevaarlijke aanvallen op het Z land-doel, die voor rust echter g succes opleverden. Eenmaal juit de supportersschare al toen doeli Breemen werd gepasseerd maar jeugdige ARC-er De Reu stond doelpunt in de weg. Spoedig na de hervatting kt dan de verdiende gelijkmaker. Jeu scoorde het doelpunt en mat daarmee zijn fout van voor rust g< Het falen van de ARC-voorhoede1 er daarna oorzaak van dat de v winst niet naar de Aiphenaren g) Het laatste kwartier kwam Zuid! niet meer op de ARC-helft, maai gasten wisten toch de gelijke sti te handhaven. Oosterom, Timmer De Jeu waren bij ARC de beste Iers.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6