Duitser Schockemoehle won Prijs van de Haven MEISJE chauffeur-besteller Proces in Troyes zal j worden verdaagd Strijd met barrages Fraude bij Euromast ADVERTEERT IN DIT BLAD Ford-Escort JANSEN BOUWGROND VOOR BUNGALOW FA. GEBR. J. EN L. DEKKER Met ƒ4.900.- in uw eigen woning ZIT-5LAAPKAMER Vloerbedekking vernieuwen VROOMEN'S 5CH0ENHANDEL ELEKTROTECHNISCH TEKENAAR N.V. Vereenigde Touwfabrieken Springconcours in Rotterdam Roodenburg—ASC Leiden start competitie tegen Laren Deense premier afgetreden TE KOOP IN WARMOND Verlaging brug IEIDSCH DAGBLAD 7ATERÖAG 1 SEPTEMBER 19SJ Utrechtse singels moeten wijken voor structuurplan Weer record voor Sharon Finneran De Amerikaanse zwemster Sharon Finneran heeft in Los Altos in C -iifomië haar wereldrecord op de 20m. vlinderslag weer scherper ge- iel Zij bracht het van 2.31.2 op 2.39.0. Het Europese record staat met 2.34.3 op naam van Marian Heems kerk. Tijdens de wedstrijden in Los A'. :>s evenaarde Murray Rose (Austr.) h v wereldrecord op de 200 m. vrije dat sedert een jaar met 2.00,4 op naam staat van de Japanner Yamanaka. Reeds eerder had de Amerikaan Schollander deze tijd ge maakt. Gerhard Hetz in zeslandenstrij d West-Duitsland, dat om politieke redenen ontbrak bij de Europese zv, «kampioenschappen in Leipzig, 1 op volle sterkte uitkomen bij de ze Iandenwedstrijd, die op 8 en 9 september in Rotterdam wordt ge houden. De grootste Duitse troef is c 1 retwijfeld de viervoudige Europese recordhouder Gerhard Hetz, die op t ee onderdelen uitkomt, namelijk de 200 meter vlinderslag en de 400 meter vrije slag. Ook het Zweedse team voor de zeslandenzwemwedstrijd zal op zijn s lerkst verschijnen. De belangrijkste troeven zijn thans Rosendahl tweede b de Europese kampioenschappen op de 400 meter achter Johan Bonte- koe, en Per Ola Lindberg, die op de sprint net de tweede plaats voor Ronnie Kroon wegkaapte. De Europese kampioen 100 meter vrije slag Alain Gottvalles en zijn 1 - n dgenoot Jean Pascal Curtillet, zullen geen deel uit maken van de Franse ploeg voor bovengenoemde wedstrijd. Beide sprinters zijn in verband met studie niet beschikbaar. Golfteam (jeugd) klopt Belgen Op de banen van de Eindhovense Golfclub te Valkenswaard is een be- gin gemaakt met de drielandenwed- s: rijd NederlandBelgiëWestduits- land jeugd. De eerste dag werd de ontmoeting Nederland—België ge speeld. Nederland won met 5^-4. In oe ochtend boekten de Nederlandse jeugdspelers in de foursomes een 2—1 achterstand, in de middag won nen zij echter vier van de zes singles. Va» het Belgische team maakt onder meer prins Alexander deel uit. In de foursomes won h(j met B. Goemaere met 2 up van de Neder landers M angelaar Mertens en Schmitz Dumoulin. Prins Alexander verloor in de singles echter met 2 en 1 van Mangelaar Mertens. Advertentie Zondag 2 september OEFENWEDSTRIJD A.S.C.I—HilleqomI om 14.30 uur. Terrein De Kempenaerstraat. Sportagenda Boshuizerkade (10 uur) - Vetera- nentoernooi LFC. Boshuizerkade <5 uur) - LFC-Ripperda. Leidse Hout (2.30 uur» - Roodenburg-Wormer- veer Haarlemmerweg (2.30 uur) - Lu^dunum-VFCKikkerpolder <4 uun DOCOS-SVV 2. De Kempenaer straat (2.30 uur) - ASC-Hillegom. De Krogt, Oegstgeest (2.30 uur) - Locher wedstrijd Leiden-Laren (he ren le klasse». Circuit Zandvoort - Junior-races. Bergen op Zoom - At- letiekinterland Nederland—Frankrijk B (heren». Vlissingen - Atletiekin- terland Nederland-Frankrijk (da mes». Hockyprogramma Heren, le klasse: HDM-SCHC, Delftse Stud-BMHC, Hilversum-Am- sterdam, Kampong-HGC, Leiden-La ren. Een groot deel van de Utrechtse singels zal worden gedempt. De ge meenteraad van de Domstad Is gis termiddag akkoord gegaan met een door de Rotterdamse stedebouwkun- dige ir. J. A. Kuiper uitgebracht rap port over de grondslagen van een structuurplan voor de bebouwde kom van Utrecht en het tracé voor een ringweg om de oude stad, waarin de demping van de grachten een be langrijke plaats inneemt. De raad keurde het rapport zonder- hoofdelijke stemming goed. onder de voorwaarde dat het college van B. en W. wordt opgedragen het voor de ringweg door de oude stad vast gestelde tracé in nadere studie te nemen. Men zal naar mogelijkheden zoeken om dit bijzonder fraaie ge deelte voor demping te behoeden. Daarbij zai onder andere worden na gegaan of de bestaande weg langs dit singelgedeelte kan worden ver breed. Door halsstarrigheid van advocaten (Van onze Parijse correspondent) i Gisteravond om acht uur was het zo goed als zeker dat het proces tegen de vijf beklaagden in Troyes. die in september vorig jaar de eerste aanslag op De Gaulle hebben gepleegd, toch nog zou worden verdaagd. De gehele dag heeft de verdediging ge- hamerd op de onwettigheid van het decreet, waardoor het om- vangrijke dossier werd overgedragen van de rechtbank in Parijs i naar de rechtbank in Troyes. Van die overdracht waren deJ advocaten niet op de hoogte gesteld. Alwin Schockemoehle werd gisteren de held van het inter nationale springconcours te Rot terdam en in de bewondering deelde Ferdl, de 9-jarige bruine ruin, waarmee de Duitse top- ruiter winnaar werd van het puissance springconcours om de Prijs van de Haven. Als enige presteerde deze combinatie het, in de vijfde barrage te komen over de 1,90 meter hoge oxer, bestaande uit twee wallen en bomen, en 2,10 meter hoge grijze muur. Met ingehouden adem zagen de duizenden, zich in het zonnetje koesterende toeschouwers, hoe tel kens de vyf overgebleven combina ties zich schrap zetten voor de sprong over de schier onneembare barricades. De mum- zou tenslotte de grote rechter worden. Allen Ferdl slaagde erin, zij het na een weinig ..schaven", de mum- te overwinnen. De hulde die Schockemoehle bij de prijsuitreiking in ontvangst kon ne men strekte zich echter eveneens uit tot de overige topfiguren van deze puissance, t.w. de Engelsman Harvey Smith, die zelfs met twee paarden tot de laatste barrage was doorge drongen: War Paint en O Malley, de Ier Tommy Wade met Dundrum en de Duitser Kurt Jarinski met Godewind. De muur waarvoor voor dien in de vierde barrage Freiherr en Romanus, gereden door respec tievelijk Schockemoehle en Winkler, reeds alle dienst hadden geweigerd, was hen allen te machtig. Torenflat Twee meter en tien centimeter de reuzen keken er tegen op en voor al voor de kleine Dundrum moet het zijn geweest, alsof hij voor een to renflat stond. Hierop te struikelen was geen schande. Het was een prachtige strijd, die letterlijk en figuurlijk op hoog niveau werd uitgevochten. Jammer, dat Neder land wederom hierin geen deel had. Geen van de Nederlandse deelnemers onder de 32 combinaties kon erin slagen ook maar tot de eerste barra ge door te dringen. Tineke Zwolsman op Imcompris en Jan Maathuis op Troongravin Anna kwamen in hun eerste parkoers het verst, maar beiden noteerden een springfout. ditmaal toch te veel om een rol te kunnen blijven spelen. Dertien combinaties kwamen zonder fouten uit de eerste ronde, toen de hoogte van de zeven hindernissen 1,60 m was terwijl er tevens een vier meter brede sloot in het parkoers was opgenomen. In de eerste barra ge reeds verviel de sloot, waarna de maximale hoogte der zes overgeble ven hindernissen kwam op 1.70 m. Van de tweede barrage af werd er nog slechts over twee hindernissen gesprongen (de oxer en de muur) die elke keer 10 centimeter hoger gingen tot ze tenslote in de vijfde en be slissende barrage op 1,90 m en 2,10 m stonden. Om te griezelen De uitslag was: 1. Alwin Schocke moehle (Did) met Ferdl 0 straf- punten. 2 t/m 4. Tommy Wade «Ierl» met Dundrum, Harvey Smith <GB> met War Paint. Harvey Smith met O'Malley, allen 4 stptn, 5. K. Jarins ki (Dld» met Godewind 7 stpt. Prachtig parkoers Daarvoor, in het dames springcon cours, kwamen eveneens Duitsland en Engeland op de ereplaatsen. Win nares werd de Engelse Ann Town- send, die met Dunboyne III een prachtig parkoers reed met veel ver ve. bijzonder stijlvol en door de zeer korte wendingen in een hoog tempo. Zij nam de veertien hindernissen met het grootste gemak en haar tijd van 84,2 sec was onaantastbaar. Ook voor de geroutineerde Duitse Anna Clement die met Nico alles op alles zette, ook geen fout maakte, maar toch ruim anderhalve seconde te kort, kwam. De volgende ereplaatsen waren wederom voor Engelse ama zones: mej. Drummond Hay en mej. Crago, die met de eerste twee tot het kwartet behoorden dat buiten de fouten bleef. Hier hield Tineke Zwolsman de Nederlandse eer hoog met haar zesde plaats, met Medrano. welke combinatie vier strafpunten moest incasseren. De uitslagen waren: 1. Anne Townsend <G.-B.) met Dunboyne III, 0 ft., 84.2 sec. 2. Anna Clement (Did) met Nico 0 ft.. 85.8 sec. 3. Mej. A. Drummond Hay (G.-B.) ANN TOWNSEND in actie op Dunboyne III tijdens tijdens de strijd om de Prijs der Amazones. met Merely a Monarch 0 ft 88.9 sec. 6. mej. T. Zwolsman <Ned.) met Medrano 4 ft., 91.- sec 7. mej. M. Koster (Ned) met Axel 4 ft 94.3 sec. 8. mej. I. Jansen (Ned) met Icare f II 4 ft. 96.4 sec. 9. mej. I. Jansen (Ned.) met Le- quette 4 ft., 99.2 sec. 10. mej. M. Koster (Ned.) met Bascom 4 ft. 106.8 sec. De prijs van de Beurs, een spring concours voor equipes van twee rui ters, werd na de ..hoge school" ln het puissance een anti-climax. Er werd slecht gesprongen, behalve door de twee laatsten van de 17 combinaties die dan ook de eerste en tweede plaat-s voor zich opeisten. De Engelse amazone Ann Drummond Hay en Anne Townsend. die reeds eerder van zich hebben doen spreken en weer het bewijs hebben geleverd tot de hoogste Europese klasse te behoren, behaalden de overwinning, terwijl de tweede prijs was voor de Duitsers Schridde en Jarasinski. De uitslag was: 1. Ann Drummond Hay (G.-B.) met Merely a Monarch en Ann Townsend (G.-B.) met Frenchman's Creek, totaal tijd 146,8 sec. 2. K. Jarasinski (Did) met Ram- zes en Hermann Schridde (Did) met Pugosa 156,2 sec. 3. J. P. Seynaeve (Belg) met. Sim ple Simon en A. Seynaeve (Belg) met Abenteuer, 158,2 sec. (Advertentie) Zondag a.s. 2.30 uur de vriendschappelijke wedstrijd Gewone prijzen. Leiden 1 vangt de hockeycompeti- tie (heren 1ste klasse» aan met een thuiswedstrijd tegen Laren, waarte gen de Leidenaren vorig seizoen als beste resultaat één gelijkspel boek ten. Vreemd genoeg werd deze draw genoteerd ln de periode dat het Lei den niet naar den vleze ging. Tegen het slot van de competitie, toen het Krol c.s. goed ging. moest Leiden een fikse nederlaag incasseren. Het team van Laren komt in dezelfde formatie uit als waarin het vorig sei zoen speelde, dus met het gevreesde strafcorners-nemersduo, de gebroeder Marres. Leiden telt twee nieuwe ge zichten, rechtshalf Bijlsma en de jon ge Demenint, die het op de linksbui tenplaats mag gaan proberen. Voor een goed resultaat zal de Leidse ploeg hard moeten vechten. Zij komt als volgt in het veld: Van Waveren, Moens en Van Hees, Bijls ma. Koekebakker en Deutman. De Haas. v. d. Bosch. Van Ravenswaay Claassen, Krol en Demenint. Nieuw conflict op Aziatische spelen Het gekrakeel rond de Aziatische Spelen in Djakarta bereikte gisteren een hoogtepunt, toen bekend werd gemaakt dat de gewichthefwedstrij- den geen doorgang konden vinden. De Internationale Gewichtheffedera tie had namelijk alle atleten, die deel wilden nemen, bedreigd met schor sing, omdat Indonesië geweigerd heeft Israël en Nationalistisch China tot de Spelen toe te laten. Het ge volg was dat alle ploegen met uit zondering van de Indonesische zich terugtrokken. Bij het zwemmen leed Japan, dat tot dusver alles had gewonnen, een tweetal onverwachte nederlagen. Op de 1500 meter vrije slag zegevierde Tin Maung Ni uit Birma in 18.17.6 en bij het schoonspringen won de Indonesische Lanny Gumulja. Japan heeft 17 gouden medailles behaald bij het zwemmen. In Duisburg is gisteren een waterpolowedstrijd gespeeld tussen een gewestelijk Westduits junioren team en een Nederlandse jeugdploeg. De Westduitsers zegevierden met 6—1 (3—0, 0—1, 3—0, 0—0). De Zweedse Tennisbond is akkoord gegaan met het Mexicaanse voorstel om de interzone-finale van het toernooi van de Davis Cup tus sen beide landen op 19, 20 en 21 oktober a.s. in Mexico te doen plaatsvinden. De winnaar van deze ontmoeting zal uitkomen tegen India, kampioen van de Aziatische zone, Het land dat deze laatste wedstrijd wint, verkrijgt het recht te spelen tegen Australië om het bezit van de beker. (Van onze R'damse correspondent) De Rotterdamse politie heeft zes personen gearresteerd wegens fraude met toegangsbewijzen bij de Euro mast. Bij hen is een caissière. Voorts zouden het portiers e.d. betreffen. Sommigen waren reeds gepen sioneerd bij het bedrijf, waar ze werkzaam waren, voordat zy in dienst van Euromast kwamen. Het gaat hier niet alleen om toegangs bewijzen voor één bezoek, maar ook om zgn. verzamelkaarten, waarop men meermalen de toren kan be stegen. De fraude zou in de duizen den guldens lopen. Nog meer arres taties worden verwacht. Uiteraard brengt zo'n grote personeelsaderla- ting de nodige problemen met zich mee, omdat men niet zo maar ver vangend personeel heeft. De politie wilde zich nog niet verder over de zaak uitlaten. Voorzover wij hebben kunnen na gaan is men op het spoor van de fraude gekomen door de opmerk zaamheid van een bezoeker, die een brief aan de directie van de Euro mast heeft geschreven. Tenslotte menen wij te weten, dat nog meer ongerechtigheden zijn ontdekt, maar die zouden een aparte zaak vormen. Leidse schakers in Eastbourne De grote verrassing van de derde ronde in het open schaakkampioen schap van Engeland te Eastbourne was de prachtige overwinning, die van den Bosch op Rumens behaalde. Ru- mens is oud-jeugdkampioen van En geland, behaalde vorig jaar in dit toernooi de derde prijs achter O'Kel- ly en Perez en wordt algemeen be schouwd als één van Engelands meest talentvolle jongeren. Hier volgt de prachtige partij: 1. e4. e5. 2. Pf3. Pc6. 3. Lb5 a6. 4. La4. Pf6. 5. 0-0. Le7. 6. Tel. b5 7. Lb3 0-0. 8. c3. d6. 9. h3. Pa5. 10. Lc2. c5, 11. d4. Dc7. 12. Pd2 cxd4. 13. cxd4. Lb7. 14 d5. Tfe8. 15. Pfl. Tac8?, 16. Ld3. Pd7. 17. Pg3. Pc5. 18. Lfl. P.a4. 19. Ph2!, Tcd8. 20. Pf5. Lc8. 21. Df3. Lxf5. 22. Df5. Dd7. 23. Df3. Tc8. 24. Dg3, Kh8. 25. Le2, Tc2. 26. Pg4. Tc7. 27. Pe3, Lf8., 28. Lg4, Dd8. 29. h4. Pc4. 30. b3. Pe3. 31. Txe3. Pc5. 32. Ld2, Ta7. 33. b4. Pa4. 34. Tf3. Tc7. 35. Lg5. Le7. 36. Txf7. Lxg5. 37. Txc7. Lxh4? 38. Dh3!, Lxf 2 schaak. 39. Kxf2. Dxc7. 40. Lf5. g5? (g6 was de enige zet) 41. Tel!! Da7 schaak. 42. Ke2. g4. 43. Dh6. g3. 44. Df6 schaak. Dg7. 45. Dxd6 Dg5. 46. Tc7. Dh5 schaak. 47. Kd2 Dg5 schaak. 48. Kc2. h5. 49. Dd7. Dg8 50. Dc6! zwart geeft op. Kohl- beck moest het opnemen tegen groot meester O'Kelly en kon aldus weinig hoop koesteren op een goede afloop. Na een snelle dameruil kreeg de Belgische kampioen de overhand, welk overwicht op de 25ste zet culmi neerde in pionwinst. Daar dit op den uur voldoende was voor winst staak te Kohlbeck de strijd. Piket leverde een goede prestatie door een positioneel topduel tegen Hughes te winnen. Hij kwam daar mee op twee punten. C. C. Berg is danig uit vorm. Ook in de derde partij vermocht hij niet te winnen. Na tegen de met zo sterke Jones lange tijd een voortreffelijke positie te hebben ingenomen, moest hij in tijdnood dit voordeel zo volledig uit handen geven, dat zelfs het halve puntje niet meer gered kon worden. Aan de top van de ranglijst werkten Perez en Hindle zich met snelle overwinningen op naar de bovenste plaatsen. De procureur-generaal: „Ik dacht donderdag dat wfj eindelfjk met het proces zouden kunnen beginnen, maar vandaag moet ik tot mijn spyt constateren dat de advocaten op hun stuk blfjven staan. Ik verlang dat het proces voortgang vindt". Tixier-Vignancour: „De overdracht van Parijs naar Troyes stelt ons, ad vocaten ,voor een gewetensconflict. Wij staan voor ^en ernstige beslis sing en wensen overleg te plegen met de vertegenwoordiger van de orde der advocaten in Troyes". Genoemde vertegenwoordiger wilde op zijn beurt overleg plegen met de voorzitter van de orde der advocaten in Parijs, maitre Arrlghi. De zitting Politie betrapt stelendedakhaas De politie te Helmond heeft gis teren een 17-jarige Helmondenaar op heterdaad betrapt op Inbraak in het filiaal van Vroom en Dreesmann te Helmond, het gebouw stond sinds een paar dagen 's avonds onder be waking. wegens eerdere pogingen tot diefstal. Bij daglicht werd de bewaking op geheven, want dan wordt er toch niet ingebroken, zo redeneerde men, en het gebouw is bovendien van een alarminstallatie voorzien. Een bejaarde vrouw zag gisteren vanuit haar raam een man over het dak van V. en D. kruipen. Zij riep hem toe: „Wat moet dat daar?". Daarop richtte de man een wapen op de vrouw, die toen wegrende en meteen de politie belde. De mannen van de bewaking waren toen nauwe lijks op het politiebureau terugge keerd. Bij hun aankomst bij V. en D. zagen zij nog net dat de inbreker een tas naar beneden wierp en ver volgens een gevaarlijke sprong op een ander dak uitvoerde. De man liet zich echter gewillig arresteren en heeft reeds een bekentenis afgelegd. Hij was enige tijd geleden ontsnapt uit een psychiatrische inrichting te Sterksel. De buit van de man be stond ditmaal uit een aktentas, 125 dames- en herenhorloges en een zware windbuks. Bij vorige diefstal len had hij ook enige tientallen hor loges gestolen. Hij heeft ze allemaal verkocht, zodat de politie verwacht dat er nog enkele helers ten tonele zullen verschijnen. V.S. en Engeland: kernstop-gesprek voortzetten De Verenigde Staten en Engeland hebben gisteren een beroep op de Sowjet-Unie gedaan, er mee in te stemmen dat de besprekingen over een verbod op het nemen van kern proeven worden voortgezet, wanneer de conferentie over algemene ontwa pening op 8 september tot 12 novem ber op reces gaat. De Amerikaan Ar thur Dean achtte het mogelijk, dat de subcommissie inzake kernproeven tegen 1 november tot een akkoord komt. Het desbetreffend verdrag zou dan omstreeks 1 januari kunnen yijn geratificeerd. Het akkoord zou gesloten kunnen worden over alle soorten kernproeven of over dergelijke proeven met uit zondering van de ondergrondse, zo als het Westen maandag J.l. heeft voorgesteld. De Brit Joseph Godber verklaarde in dit verband met klem, dat het Westen met geen enkel mora torium voor de ondergrondse proeven kan instemmen, gedachtig het feit dat de Russen ondanks plechtige be loften van premier Chroesjtsjow vo rig jaar eenzijdig een dergelijke af spraak hebben geschonden. Zoals gemeld heeft de Rus Wassily Koeznetsow deze week voorgesteld alle kernproeven op 1 Januari te sta ken. De Westelijke mogendheden zijn wat de ondergrondse kernproeven betreft hiertoe slechts bereid, als er een doeltreffend controle-apparaat wordt opgezet. De Russen voelen daarentegen niet voor controles lei- plaatse door buitenlanders, omdat dit huns inziens op spionage zou neer komen. Koeznetsow deelde gisteren mee, dut hij het Westelijke voorstel om de gedachtenwisseling over de kernproe ven voort te zetten tot een overeen komst zal zijn bereikt, in overweging zou nemen. werd voor dat overleg verscheidene uren verdaagd. Om kwart voor zeven gisteravond werd de zitting hervat. Men zag de voorzitter van de rechtbank, Pauthé, op de lippen bijten van kwaadheid en ergernis. Hij achtte het een schande, dat in een zo ernstige zaak het pro ces om een kleinigheid zou moeten vastlopen. De procureur-generaal tot de advocaten: „Wat gij goet, mijne heren, is niet serieus meer, allons, wcest wijzer!" Verdediger Martin: „Ik ben de eni ge van alle advocaten, die hier nog aanwezig is. Men heeft mij ertoe ge dwongen en Ik zal mij aan die plicht met onttrekken, maar ik verklaar so lidair te zijn met al mijn collega's, die hun toga aan de kapstok hebben gehangen". Procureur-Generaal: „Ik feliciteer alle jury-leden met het geduld dat zij opbrengen. Ik betreur het ln hoge mate dat de Justitie haar taak niet kar volbrengen. Gij zult, dames en heren, een slechte indruk moeten krijgen van de Franse Justitie en ik aarzel niet openlijk te zeggen dat ik mi) daarover diep schaam". Op dat ogenblik deden alle moge lijke geruchten de ronde. Er werd zelfs gezegd dat maitre Tixier-Vlg- nancour het paleis van Justitie reeds had verlaten. De vertegenwoordiger van de orde der advocaten in Troyes sprak de hoop uit. dat zo spoedig mogelijk an dere advocaten ambtshalve zouden worden aangewezen, maar gezien de omvang van het dossier zou het naar zijn mening zeer veel tijd vergen al vorens nieuwe advocaten zich be hoorlijk hadden ingewerkt. Om acht uur gisteravond had het er alle schfon van dat het proces voor on bepaalde tyd zou worden uitgesteld» it De 52-jarlge Deense premier Viggo Kampmann is gisteren om gezond heidsredenen afgetreden. Dit heeft de minister van Buitenlandse Zaken, Jens Otto Krag, na een kabinets vergadering meegedeeld. Zoals bekend was de premier dins dag wegens hartklachten in een zie kenhuis opgenomen. Woensdag en donderdag had hij twee lichte hart aanvallen. Twee weken geleden had hij zijn werk hervat na een ziekteverlof van vier maanden wegens een hartaan val op 2 mei. De toestand van Kampmann wordt bevredigend genoemd. Voor maan dag wordt geen officiële mededeling over zijn opvolger verwacht. Kampmann (sociaal-democraat) werd premier na de dood van Hans Christian Hansen in februari 1960. Hij was eerder minister van Finan ciën geweest. Men verwacht dat hij door Krag, die het premierschap heeft waarge nomen, wordt opgevolgd. De politieke woordvoerder van de sociaal-demo cratische party, Per Hakkerup, zou minister van Buitenlandse Zaken worden. Hy staat aan het hoofd van de VN-delegatie. VS-vliegtuig bij Cuba beschoten De Verenigde Staten hebben Cuba een nota gezonden, waarin gezegd wordt dat twee kleine marinevaar tuigen op 30 augustus geschoten hebben op een onbewapend Ameri kaans marinevliegtuig, dat een oefenvlucht uitvoerde. De Verenigde Staten geloven dat het Cubaanse vaartuigen waren. Volgens de nota vond de beschieting plaats op vijf tien myi ten noorden van Cuba, ln internationale wateren. Wanneer dergeiyke incidenten in de toekomst weer geschieden aldus de nota. zullen de Amerikaanse strydkrachten alle middelen gebrui ken om zich te beschermen en de vrijheid der internationale wateren te verzekeren. De nota is door de Zwitserse ambassade in Havanna, die de Amerikaanse belangen in Cuba behartigt, aan de Cubaanse regering overhandigd. Naar verluidt was het vliegtuig niet geraakt toen het. met machine geweren werd beschoten. ELKE ZATERDAG in „ROYAL" (Doezastraat). Uniek gelegen tegen zuidkant van bos en aan open water in directe verbinding met de Kaag. Opp. plm. 770 m2. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 20914. GEVRAAGD 5-daagse werkweek. OUDE VEST 161—163 Groothandel in Tabaksprodukten LEIDEN Telefoon 24846 Aanmelden tussen 9—12 uur en 2—6 uur of na telefo nische afspraak. Christelijke Nijverheidsschool voor Meisjes „BOSHUIZEN", Toussaintkade - Leiden Telefoon 30822 AVONDCURSUS KOKEN (eenvoudige en fijne keuken) en NAAIEN te houden op woensdag avond. De cursussen zul len ongeveer half sep tember aanvangen. Aanmelding mondeling of tel. zo spoedig mogelijk aan de school. incl. registratie-, notaris- en hypotheekkosten. Van de 53 middenstandswoningen aan de Dr. A. Kuyper- straat te Moordrecht zijn nog 7 woningen beschikbaar, te weten: één D-woning f. 25.400; twee C-woningen f. 24.900. vier A-woningen f. 23.900.Hypotheek f. 20.000. MAKELAARSKANTOOR I f/Nl G.J. HOOGKAMER. M 1 LAAN VAN POOT 412 HOEK TORTELLAAN. I DEN HAAG - TEL 33.88.48 I GEZOCHT ruime door academicus. Bij voor keur met centrale verwarming en in het centr. van de stad. .Br. bur. v. d. blad no 20021. WU leveren alle soorten vloerbedekking, zowel los ge legd, geplakt, gespijkerd of smoothedged. Het bekleden van trappen met linoleum en tapijt. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. Woninginrichting A. M. VAN KINS OUDE VEST 153 TELEF. 25204 TE KOOP STATIONWAGEN, 39.000 km. gelopen. DORPSSTRAAT 34 WARMOND. Woningruil BINNEN OEGSTGEEST. Aangeboden: ruim, zonnige 4 kamerflat. Parterre vrij uit zicht. Huurprys f. 110.—. Gevraagd: woning met min stens 4 slaapkamers en tuin. Brieven bureau van dit blad onder no. 20647. Dijkgraaf en Heemraden van de Haarlemmermeerpolder maken bekend dat het voor nemen bestaat de doorvaart- hoogte van de brug over de Voorringsloot in de Derde Poellaan te Lisse te verlagen met 0.80 m. tot 0.60 m. by normale boezemstand. Bezwaren daartegen kunnen ot acht (8) dagen na de da tum van dit nummer schrif- teiyk worden ingediend bij Gedeputeerde Staten der pro vincie Zuid-Holland. Korte Voorhout no. 1 te 's-Gra- venhage. Dykgraaf en Heemraden, voornoemd, B. K. BUURMAN. dykgraaf. H. J. M. JANZEN, secretaris Hoofddorp, 31 aug. 1962. In ons bedryf is nog een plaats vacant voor een (5-daagse werkweek) IEMCO N.V. - Nieuwe Ryn 30—32 - Lelden ZIJLDIJK 22 LEIDERDORP heeft op het administratiekantoor plaats voor een M.u.l.o.-opleiding strekt tot aanbeveling. 5-daagse werkweek. Inlichtingen' dagelijks op de personeelsafdeling. Na kantoor tyd is onze personeelschef telefonisch te bereiken onder no 31717.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4