machtsvertoon NIJD AM met groot wereldkampioen achtervolging Brons voor Peter Post Managers de deur staan voor te dringen Kodak IN MILAAN ÜE NEDERLANDSE VLAG IN TOP Revanches in Amsterdam Inschrijving gehandhaafd Geen moment bedreigd. UITSTEKENDE PRESTATIES IN GOUDS SPAARDERSRAD Johansson een vennootschap I 1 «Si ■■■IIIIll J v M AuhnG 1 In de sloot Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 29 augustus 1962 Derde blad no. 30742 WIELRENNEN. Vier wereldkampioenen zullen maandagavond 3 september in het Olympisch Stadion te Amsterdam by de revanches van de wereldkampioen schappen hun opwachting maken: Henk Nijdam, Antonio Maspes, Guil- lermo Timoner en de Duitse achter- volgingsploeg. Directeur Bessem gaat de triomf ven Henk Nijdam nog eens helemaal opnieuw opvoeren. Hij heeft ook Fag- gin, Peter Post en Delattre gecon tracteerd voor dit nummer. Eveneens in Milaan zal Nijdam in de „halve finales" tegen Delattre uitkomen, waarna Peter Post gelegenheid krijgt tegen Faggin revanche te nemen. Daarna rijden de verliezers en de winnaars tegen elkaar. In de sprint moet Maspes aantre den tegen Oscar Plattner en de Ne derlanders Derksen en Captein. De Duitse achtervolgingsploeg rijdt na tuurlijk tegen het Oranjekwartet, dat het in Milaan tot de vierde plaats bracht. Tenslotte zijn de volgende stayers geëngageerd: Timoner, Depaepe, Wickihalder, Koch, Wierstra en Ma- rinus. (Van onze Haagse correspondent) De Nederlandse roelbond heeft be sloten de inschrijving op het num mer gestuurde vier voor de wereld kampioenschappen in Luzern niet in te trekken, hoewel Triton door ziekte van de slag Goslinga niet naar Lu zern zal kunnen gaan. De mogelijkheid blijft hierdoor open, dat de ongestuurde vier van Njord uit Leiden in de gestuurde vier zal kunnen uitkomen, of misschien zelfs in beide nummers. Dit laatste zal o.m. afhangen van de loting. Advertentie in iop-conditiel Elke Kodak rolfilm heeft altijd: schutpapier tussen de spoelranden geklemd.dua nooit lichtsluier! een bescherming tegen licht en lucht. Polytheen en tinfolie beschermen dd film volledig. Een gegarandeerd blij* vend-stabiele kwaliteit: fabrieksvers I ROLFILMS voor wensen van nu! voor mensen ah ttl kederland heeft weef een wereldkampioen. De 26-jarige Henk Nijdam, die het vorige jaar in Zürich in een enerverende finale de titel bij de amateurs behaalde, bevocht nu op de snelle Vigorellibaan in Milaan zijn tweede triomf. Met groot machtsvertoon versloeg de Nederlandse kampioen in de finale de Italiaan Leandro Faggin, die zo'n pak slaag kreeg, dat de Italiaanse toeschouwers hun favoriet lang durig uitfloten. Ondanks het feit, dat Nijdam door een lekke band van Faggin na zes ronden opnieuw moest starten, liet hij een tijd afdruk ken van 6.04.9, een prestatie van wereldfor maat. Zonder die extra start, die hem vele seconden kostte, moet Nijdam in staat zijn ge weest de 5 km binnen de zes minuten af te leg gen. In Henk Nijdam bezit Nederland een achtervolger van het formaat van Roger Rivière die zo ontijdig zijn wielerloopbaan moest beëindigen. I op dit moment heeft voorbereid. De I Duitsers, die geen regenboogtruien kregen, waren in dit toernooi een I klasse apart. Al vanaf de kwalifica- tieritten noteerden zij steeds veruit de snelste tijden en ook nu, in de fi nale tegen de Denen, handhaafden zij deze traditie. De als een perfecte machine marcherende Westduitsers reden tot slot de 4 km in 4.30.6 met een gemiddelde van 53.215 km/uur. Onweerstaanbaar Antonio Maspes is onweerstaan baar. Op de Vigorellibaan waar de Italiaan in 1955 voor de eerste maal wereldkampioen bij de profsprinters werd, veroverde hij ook nu zijn zesde regenboogtrui. Maspes is de enige, die in staat moet worden geacht het trot se record van Jefke Schercns ze ven wereldtitels te breken. Want er is nog steeds geen ware opvolger voor de oppermachtige Italiaan, die in 1955, 1956, 1959, 1960, 1961 en nu in 1962 bij de ceremonie protocolaire op de hoogste trede heeft gestaan. Ook Santé Gaiadoni die in 1960 als amateur een wereldtitel en twee Olympische kampioenschappen ver overde, kan nog niet aan de kwali teiten van Maspes tippen. Het dui delijkst kwam dit tot uiting in de eerste finalerit. Bij het ingaan van de laatste ronde demarreerde Gaiardoni zo onver wacht, dat hij 25 meter voorsprong nam. Als een meteoor schoot Maspes echter achter de vluchteling aan. In de laatste bocht had hij Gaiardoni te pakken en het was toen nog maar een koud kunstje voor de titelhouder om op het laatste rechte einde zijn tegenstander voorbij te gaan. In de tweede rit schoot Maspes bij het uit komen van de voorlaatste bocht on derdoor, nam een paar lengten voor sprong en leek ruim te gaan winnen. Gaiardoni gaf zich echter nog ten volle, maar kwam een kwart wiel te kort. Maspes was weer wereldkam pioen, tot grote vreugde van de toe schouwers, die voor het eerst in dit wereldkampioenschap de tribunes vrijwel geheel vulden. Zelfs in dit wielerland bij uitstek is er alleen nog maar belangstelling voor de baan- sport, als er iets heel bijzonder op het programma staat, en dat was voor de Italianen dinsdagavond de finale tussen Maspes en Gaiardoni. Eerzuchtig Jan Derksen zou nog zo graag een keer op het schavotje zijn gekomen, zij het dan als winnaar van de bron zen medaille. Ondanks zijn 43 jaren is Derksen nog zo eerzuchtig als een beginnelingen een plaats in de cere monie protocolaire is de grootste wens van de veteraan. Het is hem echter niet gelukt. In de strijd om de derde plaats moest hij in twee ritten het hoofd buigen voor Oscar Platt ner, die met zijn 40 jaar ook al tot de oudjes behoort. De Zwitser had de eerste rit gemakkelijk in een korte, venijnige spurt gewonnen. De tweede maal moest Plattner van kop ver trekken. De Zwitser deed geen en kele poging om Derksen de leiding op te dringen en liet het aankomen op zijn eindschot. Bijna was er nog een „belle" nodig geweest, want Derksen kwam zo geducht opzetten, dat de finishfoto moest beslissen: Plattner had gewonnen. Klasse apart paan moner heeft zijn collega's in de stay ersfinale niet lang hoop gegeven. Als zevende gestart achter De Lillo, Meier, Depaepe, Wierstra, Verschue- ren en Raynal, ontwikkelde Timoner van het begin af zo'n hoog tempo, dat hij al spoedig op kop lag en toen regelmatig zijn tegenstanders ging dubbelen. Depaepe hield het nog het langst vol, maar toen gangmaker De Graaf motorpech kreeg, lag de Belg toch ook al een ronde achter. Timo ner. de enige die werkelijk aanspraak kon maken op de regenboogtrui zijn vierde was onbarmhartig. Hij spaarde niemand en beëindigde de wedstrijd, die hij met de rol op 50 cm aflegde met een gemiddelde van ruim 79 km, met vier ronden voorsprong op Depaepe. acht op Wickihalder. tien op Verschueren, twaalf op Meier, 13 op Raynal, 17 op De Lillo en 18 op Wierstra. Valse verklaringen KNVB straft SVM bijzonder zwaar De KNVB heeft aan de tweede klas-voetbalvereniging SVM te Nieu- wenhagen (Limburg) enige bijzonder I zware straffen opgelegd wegens het I opzettelijk afleggen van valse ver- klaringen voor de commissie van on derzoek van de KNVB. Nadat de gerezen kwestie het al of niet meespelen van een geschorste speler was besproken, werden vier bestuursleden geschorst voor 5 jaar. j Twaalf spelers kregen schorsingen ZWEMMEN Zwemploeg voor zeslandenstrijd Voor de zeslaaiden zwemwedstrijd, tussen Frankrijk, Italië, Groot-Brit- t-annië, West-Duitsland, Zweden en Nederland, welke zaterdag en zondag 8 en 9 september a .s. in Rotterdam wordt gehouden, is de ploeg- van ons land als volgt samengesteld: Dames: 100 meter vrije slag: Ineke Tigelaar (De Robben»; 400 meter vrije slag: Adrie Lasterie (Naarden); 100 meter rugslag: Ria van Velsen (ZIAN); 100 meter vlinderslag: Ada Kok (HDZ)200 meter schoolslag: opgelegd van 3 maanden tot een jaar. I Klenie Bimolt (GZPC)4 x 100 (Van een speciale verslaggever) Nijdam vond het niet zo erg, dat hij niet beneden de zes minuten was gekomen. „Die trui is veel belangrijker", zei de overgelukkige coureur na de huldiging. Wat hij had gedacht toen Faggin die lekke band kreeg? „Niet j veel. Het was gunstig voor mij omdat ik sneller vertrek. En bovendien was Faggin op dat moment met een achterstand van 35 meter toch al verloren. Hij was in elkaar gezakt. Maar het was toch een mooi gezicht toen ik hem voor me uit zag rijden. Toen hoefde ik niet meer te fietsen". Nydam, die in de catacomben van een Italiaanse bewonderaar nog een regenboogtrui cadeau kreeg, was gereed om de buitenlandse menagers te ontvangen, die voor de deur stonden te dringen. Om te beginnen start hij maandagavond bij de revanches van de wereldkampioenschappen in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Faggin. Daarna zijn Keulen, de Grand Prix des Nations en met de ploeg van Rik van Looy de race om de wereldbeker aan de beurt. Hij reed linea recta naar zijn char mante vrouw, die over de draadafzet ting heen vanaf de tribune haar be roemde echtgenoot minutenlang op beide wangen bleef zoenen. Toen volgde de huldiging met Nij dam op de hoogste trede, geflankeerd door Faggin en Peter Post, die het brons voor orahje had veroverd. Al leen de schittering in zijn ogen ver ried, hoe Nijdam van dit moment ge noot, toen voor hem het Wilhelmus door de zwoele avondlucht klonk. Nijdam, nuchter als altijd, bleef zich zelf. tijdens de ereronde, maar ook tijdens zijn triomftocht door het ren nerskwartier, waar niet alleen de Ne derlanders. maar ook vele buitenlan ders zich verdrongen om de stevige oranjeman geluk te wensen. Henk lachte vriendelijk om zich heen, zo als hij ook later in de nacht deed, toen de Nederlandse kolonie in hotel Andreola het feest van de overwin ning vierde. De zege van Nijdam, die vrijwel geen moment was bedreigd, heeft een storm van vreugde in de Nederlandse kolonie op het middenveld en onder de vele landgenoten op de tribunes ontketend. Toen de overwinning vast stond, ontvouwden trouwe supporters een spandoek met de woorden „Viva Olanda". Nijdam, die pas ver na de finish zijn hand in triomf had opge stoken, had er voorlopig geen oog voor. Selectiewedstrijden Gotnce/Rijiislreek Verpletterend Gisteravond werden in het ,,Spaardersbad" te Gouda de finales van de selectie-wedstrij den van de Kring Gouwe-Rijn- streek voor afvaardiging naar de Jeugdkampioenschappen ge houden. Mede omdat er nu ook onder betere omstandigheden werd gezwommen (met „Spaarders- bad" is al overdekt) zijn er ook enige uitstekende prestaties ge leverd. De 1.12.7 sec. van Cor Prins op de 100 m. vlinderslag jongens zou bij de Nederlandse kampioenschappen zelfs goed zijn geweest voor een derde plaats! Ook de tijden van Hilde Ouwerkerk (1.31.0 sec) en Leen van Willigen (1.22.6 sec.), beide op de 100 m. school slag zijn goed te noemen, evenals de 1.22.4 sec. van Truus Paardekoper op de 100 m. rugslag en de 3.05.0 sec. van (weer) Hilde Ouwerkerk op het zware nummer 4x50 m. wisselslag persoon lijk. UITSLAGEN 100 m. schoolslag meisjes: 1. Hilde Water (Zijl) 1.31.2, 3. Tine Prins (LWV) 1.34.4, 4. Paula van de Veer (GZC) 1.35.0; idem jongens: 1. Leen van Willigen (GZC» 1.22.6, 2. Menno Diehl( DKD»1.24, 3. Gijs Lagennan (Zijl) 1.25.7, 4. Bram Marks (Zijl) 1.255. 100 m. rugslag meisjes: 1. Truus Paardekoper (LGBi 1.22.4. 2. Irene Flaman (LWV) 1.23.8, 3. Inge Hey- koop (DKD» 1.27.1, 4. Wil Goedhart (AZCt 1.33.1; idem jongens: 1. Peter Onvlee (Zij!) 1.17.8, 2. Piet van der Nieuwendijk (DONK) 1.18.8, 3. Henk Zuidam <WZC) 1.23.8, 4. Piet Pijn akker (LWV) 1.32.6. 100 m. vlinderslag jongens: 1. Cor Prins (LGB) 1.12.7, 2. Fred Laman (DKD) 1.26.3. 100 m. vrijs slag meisjes: 1. Char lotte van Goor (ZZC) 1.16.6, 2. Jannie Kantebeen (LZC> 1.17.8, 3. Truus Paardekoper (LGB» 1.18.0, 4. Coby van der Putten (WZC) 1.19.3; idem jongens: 1. Hans Parrel (LZC) 1.05.0, 2. Leen van Willigen (GZC) 1.06.0, 3. Bert Martijn (Zijl) 1.06.7, 4. Menno Diehl (DKD» 1.07.3. 4x50 m. wisselslag pers. meisjes: 1. Hilde Ouwerkerk (LZC» 3.05.0. 2. Ineke van der Broek (LZC) 3.08.6, 3. Bertha van der Waals (Zijl» 3.16.5; idem jongens: 1. Hans Parrel (LZC) 2.48.3, 2. Leen van Willigen (GZC) 2.51.4, 3. Cor Prins (LGB) 254.2, 4. Ouwerkerk (LZC) 1.31.0, 2. Ria de 1 Dick van Buuren (DKD) 3.06.5. In de halve finale had Nijdam de ex-wereldkampioen der amateurs, de Fransman Delattre, een even ver- pletterende nederlaag toegebracht. 1 Delattre, die in 1960 te Leipzig Nij dam in de finale der amateurs had verslagen, was nu een speelbal in handen van de Nederlander. Nijdam was zo zeker van zijn zaak, dat hij alleen maar even grijnsde toen er tevoren over een revanche werd gesproken. Hij trok zich niets van de Fransman aan, die na twee en een halveronde al een achterstand van 25 meter had. Slechts drie ronden verder zag Nijdam zijn tegenstander op het lange rechte eind nog juist in de bocht verdwijnen en toen behoefde hij zich niet meer in te spannen om met groot verschil te winnen. De tijd van Nijdam (6.13.8) zei niets, omdat hij de laatste helft van de wedstrijd niet voluit had gereden. Mislukt De illusies van Peter Post op een regenboogtrui werden door Faggin vernietigd. De Amstelvener heeft ge tracht door een snelle start zijn te genstander te overrompelen, maar dat mislukte. Misschien zou het wel ge lukt zijn als hij een tandje minder had opgezet. Want de winst van Post bedroeg na die krachtsexplosie slechts luttele meters. Na vier en een halve ronde kwam de ommekeer. Faggjn bracht zijn achterstand terug tot één meter, kwam in de volgende ronde gelijk er. begon toen aan zijn winst te werken. In twee ronden raakte Een juichende Henk Nijdam gaat in de regenboogtrui. (Telefoto) Post 15 meter achter en toen Faggin daar nog eens 25 meter aan toe voegde. verweerde de Nederlander zich niet meer om zijn krachten te sparen voor de strijd om de derde plaats. Ook Faggin had hierdoor een matige tijd: 6.10.2. De rit om de derde plaats werd met ruim verschil door Peter Post gewon nen, die al na vier en een halve ronde zijn tegenstander in de rug zag. Peter deed niet echt moeite om De lattre in te lopen. Hij bleef op een veertigtal meters hangen, tot de laat ste ronde inging. Toen spurtte de Amstelvener nog even en ging de Fransman precies op de eindstreep voorbij. Kostbaar De fout, die de Nederlandse achter volgingsploeg maandagavond maakte, is zeer kostbaar geworden. Zonder die blunder zou het kwartet in de fi nale zijn gekomen en in leder geval met de zilveren plakken naar huis zijn gegaan. Het heeft trouwens wei nig gescheeld of oranje zou toch nog het brons hebben veroverd. Want bij de Russen, de tegenstanders in de strijd om de derde plaats, moest de derde man in de laatste halve ronde lossen. Maar ondanks de verwoede eindspurt van Oudkerk, Van der Lans en Nikkesen Koel had nu bijtijds gelost wonnen de Russen met slechts tweetiende seconde ver schil: Rusland 4.33.7. Nederland 4.33.9. De gouden medailles werden ver overd door de zeer homogene Duitse ploeg, die zich maandenlang serieus De wedstrijd, waarin de geschorste speler zou hebben meegespeeld, was de competitiewedstrijd SVM-2 tegen Zwart-Wit-2 op 11 juni jl., gespeeld in Eijs-Wittem. Voor de commissie van onderzoek hielden zowel de voorzitter, de secre taris en twee bestuursleden als de spelers vol, dat de geschorste speler die wedstrijd niet heeft meegespeeld. Een nader onderzoek wees echter uit, dat dit wel het geval was ge weest. De voorzitter van SVM kreeg behalve zijn schorsing van 5 jaar nog de bijkomende straf opgelegd, dat hij 10 jaar lang geen enkele functie ln de KNVB mag uitoefenen. Drie spelers van het tweede elftal, die niet waren verschenen voor de commissie van onderzoek, kregen we gens het niet voldoen aan de oproep een straf opgelegd van 3 maanden. De aaoivoerder van het elftal werd voor een jaar geschorst. Acht andere spelers voor een half jaar. TENNIS Tennisploeg tegen West Duitsland De Nederlandse tennisploeg die za terdag 15 en zondag 16 september in Wolfsburg tegen West-Duitsland zal spelen, is als volgt samengesteld: Heren: Evert Schneider, Jan Ha- jer, Peter Scholtz en E. Knol. Reser ve is Kuypers, Nederland heeft niet de beschikking over Willem Maris, Tom Okker en Piet van Eysden. Dames: mevr. De Jong, mevr. J. Baars en voor het dubbelspel mevr. Ridderhof. Onze landgenoot Piet Damen finishte gisteren als tweede in een wegwedstrijd voor professionals te Merksem (België). De eerste plaats was voor de Belg Jean Lauwers met een tijd van 5 uur en 6 minuten over de 224 km. meter wisselslag: Ria van Velsen. Klenie Bimolt, Ada Kok en Ineke Ti gelaar. 4 x 100 meter vrije slag: Ineke Tigelaar. Erica Terpstra (HZPC), Adrie Lasterie (Naarden), Jopie Troost (.HDZ) en Cocky Gastelaars (ESCA). Een van deze zwemsters zal als reserve fungeren. Heren: 100 meter vrije slag: Ron nie Kroon (ZAR)400 meter vrije slag: Johan Bontekoe (HPC); 200 meter rugslag: Jan Weeteling (Ne- reus)200 meter vlinderslag: Jan Jis- koot (Merwede); 200 meter school slag: Rob van Empel (EZPC) 4 x 100 meter wisselslag: Jan Weeteling, Wie ger Mensonides (ZIAN); Jan Jiskoot en Ronnie Kroon. 4 x 200 meter vrije slag: Ronnie Kroon, Bert Sitters (IJ), Johan Bon- tekoe en Gerrit Kortweg (DZV). De schoonspringploeg zal noe wor den aangewezen. Britse ploeg Wereldkampioen Henk Nijdam kust zijn uit Hillegom afkomsti- veel aan het succes van haar man heeft bijgedragen door te ge echtgenote, die. volgens com- koken wat Henk zo graag lust mentator Barend Barendsen, zo- Anita Lonsbrough, de Europese kampioene op de 200 meter school slag, zal geen deel uitmaken van de Britse ploeg. De Britse heeft zich om redenen van zakelijke aard niet be schikbaar gesteld. Het Britse team is als volgt samengesteld: Heren: 100 meter vrije slag: Mc Gregor; 400 meter vrije slag: Cam pion; 200 meter rugslag: Olayden; 200 meter schoolslag: Wilkinson: 200 me ter vlinderslag; Glenville; 4 x 200 meter Campion, Martin Dye, Boyes en Frame. Dames: 100 meter vrije slag: Diana Wilkinson; 400 meter vrije slag: Eli sabeth Long; 100 meter rugslag: Lin da Ludgrove: 200 meter schoolslag: Jacky Enfield; 100 meter vlinderslag: Anne Cotterill; 4 x 100 meter: Janny Thompson, Linda Amos, Adrienne Brenner en Diana Wilkinson. Staatssecretaris feliciteerde KNZB De staatssecretaris van O. K. en W. mr. Y Scholten, heeft een felici tatiebrief verzonden aan de Konink lijke Nederlandse Zwembond te Utrecht, waarvan de inhoud luidt: „Het moet voor u een bijzondere voldoening zijn, dat het peil van de Nederlandse zwemmers en zwemsters zo hoog blijkt te zijn, dat zij voor- aanstaan in de internationale gele deren. Het verheugt mij zeer, dat ook de mannelijke deelnemers in een zo gro te mate deel hebben gehad in de resultaten. Ik twijfel er niet aan of de Euro pese kampioenschappen 1962 zullen een nieuwe stimulans voor de Ne derlandse zwemwereld zijn om op de ingeslagen weg voort te gaan. Ik wens u hierbij succes toe". De brief eindigt met het verzoek de gelukwens van de heer Scholten over te brengen aan alle winnaars van prijzen. De oud-wereldkampioen in het zwaargewicht Ingemar Johansson heeft moeilijkheden met de Zweedse fiscus. Deze heeft hem een aanslag gestuurd ten bedrage van 360.000 kronen (f. 270.000), gerekend over zijn inkomsten van 1960, die volgens de ontvanger van de belastingen 500.270 kronen hebben bedragen. Johansson heeft onlangs, ten ein- I de te ontsnappen aan de Zweedse belastingen, in Zwitserland een ven nootschap, de „Scanart AS" opge richt, wrarvan hij officieel noch aandeelh. >ucier, noch bestuurslid is. Deze vennootschap heeft tot dusverre ge we'ger d de Zweedse fiscus rekening en verantwoording af te leggen, om dat. dat in strijd zou r 'n met het Zwitserse gebruik. EEN BED VAN 30 MILJOEN DOLLAR? Volgens kranteberichten zou men in Amerika 30.000.000 dollar voor een Cleopatra hebben betaald. Dat is gewoonweg ongelooflijk! Talloze mensen belden geschrokken de Auping Fabrieken in Deventer, waar men echter iedereen gerust kon stellen: „Hier in Nederland kan men aich al voor 55.- een Cleopatra aanschaffen". Dat is toch ook wel een ongeloof lijke prijs, als we even denken aan dat sierlijke, moderne model, aan die frisse heldere kleuren of aan dat nobele, donkere afroteak. En dan begrijp Je meteen hoe het komt dat Cleopatra Nederlands meest verkochte divanbed is. Dan neem je je voor om beslist eens te gaan kijken naar dezo prachtige Auping-oreatie. Het internationale sporttoernooi te Djakarta maandag werd besloten de naam „Aziatische Spelen" dit jaar niet te gebruiken wordt bepaald niet onder een gunstig gesternte ge houden. Dinsdag kwam het bij de voetbalwedstrijd Japan-Indonesië tot een „waterig" incident. Een Indone siër en een Japanse speler raakten ln gevecht en rolden al vechtend de sloot in die om het terrein loopt. De arbiter die het duo trachtte te scheiden trof, dank zij het optreden van een verhitte supporter hetzelfde lot. Japan won met 1-0. SCHAKEN Meester toernoo i te Amsterdam Gisteren zijn te Amsterdam de par tijen voor de tiende ronde van het) internationale meestertoernooi ge speeld. De belangrijke partij tussen Donner en Tan werd afgebroken in een stelling die het waarschijnlijk maakt dat het treffen een remise zal opleveren. De uitslagen zjjn: DonnerTan afgebroken: Van den Berg—Hartoch J/2Dunkelblum— Czernlak 01; RellstabHeidenfeld 1/2—Kieninger—Kool afgebroken' LangewegHenneberke 10. De stand luidt: 1. Czerniak (Isr.) 7 pnt: 2. Tan (Ind.) 6!4 pnt 4- 1 afgebroken par tij; 3. Donner (Ned.) 6 pnt 1 afg. partij; 4. Van den Berg (Ned.) 6 pnt; 5. Kieninger (W.-Dld) 5 pnt 1 afg. partij; 6. Langeweg (Ned.) 5 pnt; 7. Dunkelblum (België) en Rellstab (W.-Dld) beiden 4H pnt: 9. Henne berke (Ned.) 4 pnt; 10. Hartoch (Ned en Heidenfeld (Z.-Afr bei den V<z pnt; 12. Kool (Ned.) 2M pnt 1 afg. partij. DUIVENSPORT LPV „De Snel vliegers" nam deel aan een wedvlucht vanaf Duffel (118 940 km). In concours 192 duiven, die om 7 uur werden gelost. De eer ste duif arriveerde om 8.22.17 uur. Uitslag 1. 6 J. Staffeleu. 2 F. Heemskerk, 3, 5 L. L. Bax, 4. J. J. Berg, 7. 9 P. Warmerdam, 8. D. v. Mosseveld. 10 H. Brandt. De uitslagen van de gisteren voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: eerste divisie: BurnleyBolton Wanderers 21; Ipswich TownBlackpool 52; Not tingham Forest—Blackburn Rovers 2—0. Te Almelo is, 88 jaar oud, over leden de heer A. Ottema, die drie decennia lang een bekende figuur was by wandeltochten in ons land. Ottema trad in 1933 toe tot een wan delclub en legde sedertdien meer dan 25.000 wedstrydkilometers af. Hy kreeg voor zijn uitzonderlyke presta ties ook na zyn 80ste verjaardag deed hy mee aan de Nymeegse Vier daagse onder meer een kleine 400 medaille*.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9