Afscheid bekwaam in Leiden van een slachthuisdirecteur Veel waardering veel geschenken Adenauer: snel beginnen aan politieke unie van de zes Dr. K. Reitsma legt functie neer Drukbezochte receptie Niet enthousiast over Britse toetreding tot de Euromarkt Indonesische Hercules niet defect in Merauke geland Mechanische oveninstallatie bij Grofsmederij in gebruik Zwemdiploma's in Leiderdorp Bloemententoonstelling Tuinbouw ver. Wassenaar BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1962 Tliontji Mezfeth Vechtpartij in Sau sa per Het gemeentebestuur van Leiden heeft vanmorgen de directeur van het Openbaar Slachthuis, dr. K. Reitsma. die per 1 september de dienst met pensioen verlaat, in de Lakenhal een afscheids receptie aangeboden. Op deze bijeenkomst, tijdens welke de heer Reitsma met zijn echtgenote en kinderen werd ontvangen, hebben 1 een groot aantal sprekers waarderende woorden van bewondering en dank tot het scheidende hoofd van dienst gesproken. Burgemeester Van Kinschot noemde het scheidende hoofd van dienst een van de meest gewaardeerde, bekwame Jen getrouwe medewerkers van de ge meente Leiden. „Uw heengaan wordt gekenmerkt door een dankbare vol daanheid". aldus de burgemeester. Aan de top Namens de acht buurgmeenten: Alkemade, Hazerswoude, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, Warmond, Zoeterwoude en Wassenar, die alle te maken hebben met de dienst in Leiden, waarvan dr. Reitsma hoofd is, Bprak de burgemeester van laatst- Ïenoemde gemeente, mr. Geertsema. lij bood een bon aan voor grammo foonplaten. De wethouder van de bedrijven, de heer J. G. Hagens, sprak zijn genoe gen uit over de samenwerking met dr. Reitsma. Hij roemde de belang rijke modernisering, die onder leiding van de scheidende directeur tot stand is gekomen. „Hierdoor draagt U aan uw opvolger een goed geoutilleerd be drijf over, dat aan de top staat van de moderne middelgrote bedrijven in Nederland". Buurgemeenten Stuflentenkapper veroorzaakt brand met stuk papier De man die de Leidse „groenen" tel- kenjare van hun haardos ontdoet, de 86-jarige Leidse studentenkapper C. van Valderen, is een verwoed pijp roker. Dit pijproken is hem gister ochtend bijna noodlottig geworden. Hij was in de etalage van zijn kap perszaak aan het werk en stopte zyn pijp, die hij met een brandend stuk papier aanstak. Bij deze handeling stond hij iets te dicht bij het behang, dat vlam vatte. Twee knechten van de kolenhandelaar Zijlstfa wisten de brand echter te blussbn. De schade bleef beperkt tot ongeveer f 300. Kap per Van Valderen moest met lichte brandwonden naar het Academisch Ziekenhuis worden ovedgebracht. Brandbom in Leiden Men zou kunnen denken, dat de OAS haar activiteiten van Pa- r\js naar Leiden heeft verplaatst. Hoe het ook zij. bouwvakarbeiders vonden gisteren tijdens verbouwings werkzaamheden een brandbom ach ter de trap van een huis. aan de Hoge Woerd, waar zU werkten. De bom heeft een lengte van ongeveer veertig centimeter en een doorsnee van zeven centimeter. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 28 aug. Gerbera 35- 60. Bouvardla 25-40. Calla 35-60 Chry santen gr. bl. 75-100. id. geplozen 20- 34 per stuk. Chrysanten tros 100-185. Ornithogalum 45-65. Fresia 70-90. Cy clamen 40-60. Iris 90-115, Colvillei 70- 100 per bos. Rozen: Roselandla 3-12, Parel van Aalsmeer 3-12, Geh. Duls- berg 5-16. Pechtold 4-13, Towny Gold 4-14. Mad. Ofman 3-12. Baccarat 12- 30. Montezuma 4-15, Florlade 5-16, New Yorker 5-16, Carol 2-11. Pink Sen sation 10-24. Sweetheart 3-11. Nymph Veel dank Namens de Slagerspatroonsbond en de andere gebruikers van het open bare slachthuis sprak de heer G. P. Bergers zijn dank uit aan het adres van de heer Reitsma. Vervolgens voerden nog het woord dr. J. van Woerden, voorzitter van de Ver. van Directeuren voor Openbare Slacht huizen, namens het slagersvakonder wijs en het slagersproefstation, dr. Van Eekelen, namens het Instituut van Hoofden van Diensten in Leiden de heer F. Verstegen, mede namens de rector van het Rembrandt-lyceum, Het burgemeestersechtpaar (l.) in gesprek met de scheidende directeur en diens echtgenote (r.) en schoonmoeder (m.). de directrice van de meisjes h.b.s., mevrouw H. A. M. Ntfweide-Vintges (de heer Reitsma is voorzitter van de plaatselijke commissie van toezicht), namens de Vereniging van Koeltech niek de heer H. Veenstra, namens ge noemde commissie van toezicht mr. C. J. Woudstra, namens de Koks- school de commandant van deze school, kolonel Th. J. Wessels en na mens een cursus van keurmeesters uit het Jaar '42 de heer J. van der Kooy. Tenslotte richtte de heer H. Vis, de nieuwe directeur van het slacht huis, zich tot de heer Reitsma. Hij dankte hem voor de prettige samen werking. Hij beschouwde het als een grote eer zijn opvolger te mogen zijn. Enkele sprekers hadden hun woor den van een geschenk vergezeld laten gaan. Papoea-voorzitter Nieuw-Guinearaad I De Nieuw-Guinearaad heeft van- I morgen besloten het lid van de raad, de heer Thontji Mezeth, onderwijzer in Hollandia. aan de Koningin voor te dragen voor het voorzitter schap. Van de vijf leden, die op de lijst van kandidaten stonden hebben er vier geweigerd als eerste op de voordracht te worden geplaatst. De heer Jouwe, die juist tijdens de stemming over de voordracht in Hollandia aankwam, had reeds laten weten dat hij voor het voorzitter schap niet in aanmerking wilde ko- men. De heer Kaisiepo wenste geen vOK personeel kandidaat te zijn „wegens gebrek i aan vertrouwen in de toekomstige ontwikkeling" en de heer Bonay ver klaarde vrijheid te willen hebben om zich steeds vryelyk te kunnen uiten, j hetgeen volgens hem als voorzitter van de Raad niet mogelijk is. De I vierde kandidaat, de heer Inury, wei- I gerde om gezondsheidsredenen. Aan het eind van deze bijeenkomst, die gevolgd werd door een afscheids receptie in de zalen van de Laken hal, had dr. Reitsma voor iedere spreker een persoonlijk dankwoord, in welke dank hij ook het personeel van het slachthuis wilde betrekken. Officieel is medegedeeld, dat in Kampong Mega. ten westen van Sau- saper. ongeregeldheden hebben plaats gevonden, waarbij Indonesische mi litairen en de plaatselijke bevolking waren betrokken. Papoea's en infil tranten zouden aan het vechten zijn geraakt, waarbij een Papoea aan het hoofd werd gewond. De politie stelt op het ogenblik een onderzoek ln naar het gebeurde. Het commando van de Nederlandse strijdkrachten heeft de leider van het VJJ.-waar- nemers team. de Zweedse overste Me- lin, op de hoogte gebracht. Van de aanwezige 23 leden stem den daarop 15 voor Mezeth. Zes le den waren tegen deze kandidatuur, één stem werd blanco uitgebracht en pater V. d. Berg, die het niet eens was met de stemmingsprocedure, verliet voor de stemming de zaal. (Van onze correspondent in Bonn) ,,Men moet de Britse toetreding tot de Europese Economische Gemeenschap strikt scheiden van de toetreding tot de politieke Unie van de Zes", aldus gisteravond Bondskanselier Adenauer op een persconferentie voor de televisie. Hij achtte het voorts noodzakelijk om zo snel mogelijk met de politieke unie te begin nen. Men moet niet te perfectionistisch zijn, zo vond hij. „Als er eerst een politieke unie is, kunnen we er altijd nog naar toe werken dat deze zich naar boven-nationale vormen ontwikkelt en dat Engeland toetreedt". Europese gemeenschappen de Duit se hereniging niet verder af, maar dichterbij heeft gebracht. De Russen zijn alleen gevoelig voor macht, al dus Adenauer, en daarom kan al leen Europese aaneensluiting hen be wegen tot toegeven in de kwesties Berlijn en Duitsland. De kanselier besloot de persconferentie met zijn traditionele wens, dat er vrede zou komen voor het hele Duitse volk, Europa en de wereld. Dit alles bleek overigens dat Ade nauer een Britse toetreding tot de gemeenschap van de Zes maar matig toejuicht. Op het economische vlak signaleerde hjj grote problemen bij een dergelijke toetreding voor de Duitse textielindustrie en de Duitse landbouw. Wat de politieke unie be treft bracht de kanselier naar voren, dat eerst allerlei kwesties zoals stem recht zouden moeten worden opge lost, als alle landen die zich econo misch bU de Zes zeggen te willen aansluiten (zoals behalve Engeland ook nog Denemarken en de Skan- Naar thans is gebleken heeft een van de twee Indonesische Hercules vliegtuigen die vandaag boven Nieuw- Guinea vlogen om pamfletten uit te werpen voor infiltranten, een lan ding gemaakt op het vliegveld van Merauke. Bjj de Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden op het Waard-eiland ach ter de Hoge Ryndyk is vanoch tend een nieuwe mechanische oven installatie in gebruik genomen. Wet houder A. J. Jongeleen stelde de nieuwe installatie in werking door op een knop te drukken, die de ventila tor in beweging bracht, waardoor het produktie-proces op gang kwam. Nog geen half uur later stroomde het eerste, vleoibare ijzer uit de oven. De installatie heeft een investering van LEIDERDORP Voor de laatste keer werd dit Jaar in het zwembad om diploma's ge zwommen. Meisjes diploma A: C. Mom, A. van Grieken, A. M. van Rooyen, R. Veringa, M. Duinker, M. de Geus, D. Louwrier, H. Geerlings, H. Smit, L. Boddé, I. Bresser, J. van Grieken, E. Onseier, I. Dieben, C. Wernecke, M. J. Meyers, M. v. Schaik I. v. d. Hoek, I. Reuzekamp, J. Gin jaar, J. Rasser, C. Zegers, L. van Egmond, S. van Heyningen, T. Ver voorn, Ch. Schipaanboord, N. Ham, P. Cooper, J. A. van Egmond, R. Noordhoek, M. de Groot, M. G. Key- zers, T. Faber, S. Kraakman, Jongens diploma A: W. Dieben, J. Schippers, G. Nagtegaal, J. van Noort, J. Wolfslag, P. Paulides, L. v. Houweling, D. Wouters, J. Schmid, G. Kanning, A. Scheffers, N. Duin ker, H. v. d. Hoek, D. de Wit, E. v. Schijndel, A. Blansjaar, G. Bakema, W. van Kampen, 1 afgewezen. Diploma B: meisjes: P. Koning, E. v. d. Blij, H. Meyers, I. Helmut. Jongens: B. Barelds, C. v. d. Na- dort. In het kader van de jeugdkam pioenschappen heeft DKD goede suc cessen geboekt tijdens de halve fi nale die in Gouda verzwommen wer den. In de finale zijn geplaatst: 100 m. rugslag: Inge Heykoop (1.27), 100 m schoolslag Menno Diehl (1.24) 4 x 50 m. wisselslag persoonlijk jongens: Dick van Buuren (3.6.5). 100 m. vrije slag: Menno Diehl (1.7.3). De finales worden 1 september a.s. te Rotterdam verzwommen. Serenade voor de burgemeester De harmoniekapel „Leiderdorp" heeft gisteravond het burgemeesters gezin, dat nu definitief de ambts woning aan de Hoofdstraat betrok ken heeft, een serenade gebracht. meer dan anderhalf miljoen gulden gevergd. Zij heeft een smelt-capaci- teit van ongeveer 120 ton per dag. In verband met het plotselinge overlijden van de 52-jarige bedrijfs leider van de Kettingfabriek, de heer G. van der Waals, droeg de plechtig heid een ietwat sober karakter en hing de vlag halfstok. In een toespraak wees de direc teur. ir. M. C. de Jong, op de nood zakelijkheid van de nieuwe oven installatie. Deze is aangeschaft om de produktlekosten op den duur te verlagen en de capaciteit te verho gen. De ijzergieterij heeft zich na de oorlog gespecialiseerd op de vervaar diging van „blokvormen", die de staalfabrieken weer gebruiken om blokken te gieten ten behoeve van de walsery. De bestaande installatie was aan haar maximumcapaciteit en bo vendien kan door de nu doorgevoerde mechanisering het is de eerste in stallatie van deze soort in ons land het personeelstekort worden opge vangen. Het toestel had te kampen met moeilijkheden met het oliedruksys teem. Het kleine defect kon in Me rauke worden verholpen, waarna naar van de zijde van de luchtver keersleiding in Hollandia wordt ver nomen de Hercules weer is opge stegen voor de terugtocht naar In donesië. Beide Hercules-toestellen hadden vanochtend tijdens de vlucht boven Nieuw-Guinea toestemming gevraagd om te landen. Eerst vroeg het toe stel, dat boven de omgeving van Me rauke rondcirkelde een landings vergunning en daarna het andere toestel, dat op dat ogenblik nabij 6o- rong vloog. Schout-bij-nacht Reeser weigerde evenwel toestemming te geven en liet persoonlijk weten, dat dat Hercules-vliegtuigen slechts in geval van nood op grondgebied van Nieuw-Guinea mochten landen. Vanmiddag meldde de Hercules boven Merauke zich opnieuw, nu met de melding dat het toestel niet ver der kon vliegen vanwege storing. Schout-bij-nacht Reeser liet daar op de beslissing inzake een landings vergunning aan de burgerlijke auto riteiten over. die vanwege het nood geval toestemming verleende. Het toestel heeft in Merauke, voorzover in Hollandia bekend, slechts enige uren aan de grond gestaan. Het is niet uitgesloten, dat gouverneur Platteel, die op dat ogenblik samen met staatssecretaris Bot in Merauke verblijft, persoonlijk toestemming heeft verleend. dinavische landen) zich ook politiek zouden willen engageren. Talloze malen tijdens de perscon ferentie legde Adenauer er de na druk op, dat de kwesties der Europese politiek uiterst moeilijk zijn. De be trekkingen met Engeland achtte hij nog niet rijp voor 'n diepgaande ver zoening zoals met Frankrijk! Men moet niet vergeten dat in Frankrijk Franse tanks voor mij hebben ge paradeerd en dat dat in Engeland niet mogelijk zou zijn", aldus de kan selier, die ook nog vertelde dat hij over al deze problemen met de Britse premier had gecorrespondeerd. Van een brief van Macmillan van 21 juli jl. waarin deze schreef ook een Britse toetreding tot de politieke Unie na te streven, zei Adenauer even wel dat deze in lijnrechte tegenstel ling stond tot vroegere uitlatingen van de Britse premier. Uit de hele persconferentie bleek verder, dat Adenauer president De Gaulle, die volgende week in Bonn op bezoek komt, aan zijn politieke hart willen blijven drukken. Niet al leen steunde de kanselier de Franse anti-supernationale en anti-Britse Europa-denkbeelden, maar zelfs ver klaarde hij zich akkoord met De Gaulles idee om in de NAVO een directorium van de VS, Engeland en Frankrijk in te stellen. Volgens Ade nauer. die er normaal vlug bij is om te zeggen dat W.-Duitsland niet als een tweederangs mogendheid mag worden behandeld, was een dergelijk directorium van drie begrijpelijk om dat Amerika, Engeland en Frankrijk nu eenmaal hun speciale gemeen schappelijke belangen hebben. Veel betekenend was het overigens dat Adenauer meteen hierna opmerk te dat De Gaulle de Westduitse po litiek van onverzettelijkheid tegen de Russen in Berlijn van ganser har te steunt. En tenslotte verklaarde hij nog, ietwat onverwacht en nauwelijks geloofwaardig, dat hij met president De Gaulle nog nimmer een woord had gewisseld over mogelijke West duitse hulp bij het Franse militaire atoomonderzoek. De kanselier zei verder dat hij nog steeds van mening is, dat de toe treding van de Bondsrepubliek tot de Meisje mishandeld Ook de tweede van zware mishan deling en aanranding van een 17- jarig meisje in een woning aan de Fagelstraat in Amsterdam verdachte persoon, een 30-jarige Amsterdam mer is vanochtend omstreeks elf uur door de Amsterdamse recherche op de O. Z. Achterburgwal aangehou den. De andere in deze zaak betrok ken verdachte, een 25-jarige kelner werd vannacht omstreeks twee uur in een hotel in de Wijdekerksteeg aangehouden. De kelner is reeds eer der met de zedenpolitie in aanraking geweest. Vier dagen lang in Princeliaven Sinds maandag wordt er in de bo- tenloods van de jachtwerf „Prince- haven" in de van Zuylen van Njje- veltstraat hard gewerkt aan de in richting van de bloemententoonstel ling, die door de Tuinbouwvereni- ging Wassenaar en omstreken wordt georganiseerd ter gelegenheid van 't vijftigjarig bestaan. Donderdagmor gen 11 uur zal burgemeester Mr. W. J. Geertsema de tentoonstelling offi cieel openen, van donderdagmiddag tot en met zondagavond is de expo sitie daarna voor 't publiek geopend. De grote loods van Princehaven, die 60 meter lang en 12 meter breed is blijkt zich uitstekend te lenen voor een manifestatie als deze. Langs de lange wanden worden nu de ver schillende inzendingen gereed ge maakt. Er zijn twee inzendingen van Wassenaarse buitenplaatsen: van „De Vrije Bliek" van jhr. J. A. G. Sand- berg en van „Ter Veken" van me- Staande op het bordes hebben j vrouw Gravemeijer-Meissner. Bij het worden dan voor de oorlog, omdat burgemeester en mevrouw Gallas en eerdere bericht over de samenstelling 1 er toen meer buitenplaatsen waren WARMOND AGENDA RAAD Op dinsdag 4 september a.s. komt de raad in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de vol gende puntenbeëdiging van de nieuw benoemde leden van de raad; benoeming van de wethouders; ver koop perceel bouwterrein in het plan Oost aan de woningstichting War- munda; verstrekken van voorschot- o ten aa^ de woningstichting Warmun- hun beide kinderen de muzikale van het ere-comité voor deze ten- j waarvan inzendingen verwacht ko* - da t.b v. de bouw van 9 woningwet- i* j wonineen (n ritan Fr»rienopf stand de naam van jhr. J. A. G. Sandberg vergeten. Een grote inzending wordt ver zorgd door de gezamenlijke bloemis ten-patroons van Wassenaar, 'n an dere door de jubilerende tuinbouw- vereniging zelf. Verder zijn er in zendingen van leden van de vereni ging, die een eigen bedrijf hebben. Donderdagmorgen vroeg zullen de inzendingen worden beoordeeld door een deskundige jury. Met het organiseren van deze ten toonstelling wordt een vooroorlogse traditie in ere hersteld. In de voor oorlogse jaren genoten de grote bloe mententoonstellingen van de Wasse naarse tuinbouwvereniging een goede reputatie tot ver buiten de gemeente grenzen. Na de bevrijding werd nog eenmaal een bescheiden expositie ver zorgd in een tent op Duinrell, ten bate van de NI WIN. Het organiseren van tentoonstel lingen is nu ook veel moeilijker ge- Synode Chr. Geref. Kerken De Generale Synode van de Chris- telijke Gereformeerde Kerken heeft in haar gisteren te Santpoort voort gezette zitting zich allereerst bezig gehouden met een paar door particu liere synoden ingediende instructies, die echter nog niet tot een einde werden gebracht. De synode heeft vervolgens het rapport van deputaten voor de steunverlening aan de ker ken in de drooggelegde IJsselmeer polders en dat van deputaten voor radiokerkdienstuitzendingen behan deld en goedgekeurd. By de behan deling van laatstgenoemd rapport vroeg ds. K. J. Velema van Hooge veen of er nog mogelijkheden waren voor de christelijke gereformeerde kerken om de televisie voor evangeli satiedoeleinden te benutten. De rap porteur, ds. I. de Bruyne van Rot terdam-Centrum, herinnerde in zyn antwoord aan de beslissing van de synode van Apeldoorn 1956 zich te distantiëren van de televisie als medium voor de dienst des woords en ook niet mee te doen aan de televisie- bijbelvertellingen van het Ikor, de KRO en de overige in het Convent van kerken samenwerkende kerken. Spreker zag vooralsnog geen moge lijkheden temeer daar de zendtijd is uitgeput. Misschien zou er een televisie evangelisatie-uitzending kunnen ko men in een wel aanvaardbare vorm van samenwerking met anderen maar nu hieromtrent iets door de Synode te doen besluiten achtte spreker prematuur. in nntvon I ♦r»nnctal1ir>ir worri door P**n TTlIcver- fl'i worrtfll. BEURSOVERZICHT Internationals nauwelijks prijshoudend. Amsterdam, 29 augustus Het is vanmiddag op het Damrak uitermate stil geweest. De orders in de hoeken van de hoofdfondsen wa ren zeer dun gezaaid. Ook in de an dere afdelingen bleven veel beurs boekjes vandaag gesloten. Alleen in de staatsfondsenhoek viel enige acti viteit te bespeuren. De handel in de internationale waarden was zeer mat met geringe koersfluctuaties. De koersen voor deze fondsen bewogen zich over de gehele linie een weinig beneden het voorgaande slotniveau. AKU 1% punt lager op 364, Hoog ovens min 1 op 560. Kon. Olies een gulden lager op f 141, Unilever min tachtig cent bij een eerste notering van f 135. De Philipsaandelen moes ten op f 153.80 met ruim een gulden koersverlies genoegen nemen. Het publiek blijft op het Damrak een afwachtende houding aannemen bij gebrek aan stimulerend bedrijfs nieuws. Later op de middag liepen Hoogovens terug tot 557. In de Scheepvaarthoek was het we derom zeer stil. De stemming was echter niet onvriendelijk. Van de lei dende cultures werden certificaten Deli wederom lager geadviseerd op f 139 (f 140). In de Staatsfondsenhoek was het begin beurs levendiger dan men de laatste tijd in deze sector ge wend is geweest. De aangekondigde nieuwe 4% procent lening 1962 (tweede lening) Bank van Nederland- Jeugdige boeven aangehouden De politie te Nijmegen heeft drie jongens aangehouden, die verdacht worden van inbraken, diefstal van geld uit offerblokken en het steLn van bromfietsen. Eén jongeman werd gisteren gearresteerd ,de twee ande re liepen dit weekeinde tegen de lamp. Een gemotoriseerde agent van po litie heeft toen na een enerverende jacht door de oude binnenstad van Nijmegen deze twee jongemannen (vijftien en zestien jaar oud) weten te achterhalen. Zij waren op een snel le bromfiets op de vlucht gegaan na een aanrijding Het bleek dat de rom- fietsen afkomstig waren van dief- stal. De politie deelde mede dat de drie Jongens in de afgelopen weken tien tallen bromfietsen hebben gestolen en dat zij ook geld uit offerblokken ln enkele kerken hebben gehaald. Ook worden enkele inbraken aan hen toegeschreven. Geen iconder. In de Franse sector van West-Berlyn is gisteren een ruim dertig-jarige man over de prikkeldraadversperring ge klommen en in Oost-Berlijn terechtgekomen. Hy werd daarbij door Oostduitse grens wachten geholpen. Volgens de Westberlynse po litie verkeerde de man onder de invloed van alcohol. Mr. Bot in Merauke Staatssecretaris Bot is hedenmor gen in gezelschap van gouverneur Platteel uit Hollandia vertrokken voor een bezoek aan Merauke. Voor de ko mende dagen staan ook bezoeken aan een aantal andere plaatsen in Zuid Nieuw-Guinea op het program. Vrij dag gaat de staatssecretaris door naar Biak. Mr. Bot zal via Amerika, waar hij slechts kort zal verblijven, terugrei zen naar Nederland. „Bedroevend" „Alleen maar bedroevend", noem de mevrouw Sonla Gaskell, artistiek en sinds kort ook zakelijk leidster van „Het Nationale Ballet," de pu- blikaties van de laatste weken over de nieuwe moeilijkheden in de lei ding van de nationale balletforma tie. ZU weigerde commentaar te le veren op deze ontwikkelingen „Als ik het slecht doe, moeten ze me maar weg sturen" gaf ze alleen te kennen. sche Gemeenten groot f 50 min. tegen 99% procent heeft in deze hoek wat leven in de brouwerij gebracht. Van invloed op de koersvorming van de Staatsobligaties was genoemde lening allerminst. WISSELKOERSEN Amsterdam, 29 augustus 1962 Londen 10.09%—10.10%; New York 3.60*3.60%Montreal 3.34*— 3.34%; Parijs 73.56%—73.61%Brus sel 7.24%—7.25%; Frankfort 90.11%— 90.16%Stockholm 70.01 70.06 Zürich 83.37%—83.42%; Milaan 58.07%58.12%; Kopenhagen 52.05% —52.10%; Oslo 50.39%—50.44%We nen 13.97%-13.98%; Lissabon 12.59%- 12.60%. Woensdag 29 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. Ned. '58 4% Ned '59 4% Ned. '60-1 4% Ned '60 n 4% Ned '59 4y4 Ned '60 4% Ned '61 4y4 Ned '53 3% Ned Gb obi. 3% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned *53 I-n 3% Ned '56 3% Ned '48 3% Ned bel cert. 3% Ned '50 I-n 3% Ned *54 I-II 3% Ned *55 13% Ned '55 n 3% Ned *37 3 Ned G.b obi '46 3 Ned dol In '47 3 Ned Inv cert. 3 Ned 62-64 3 Indie *37 3 Indië *37 A 3 Ned. won. b.l. '57 6 Ned. w. bl '58 4% ACTIEVE AANDELEN Vorige Slotkoers koers v. heden 101% 100% 101% 100% 101% 100% 101% 100% 100 99f* 100* 100 y8 100 100 94% 95 79% 90% 90H 96 96% 95% 95% 94% 94% 87 87% 86% b 87% 87% 90%* 90% 90*" 90* 92% b 92% 90% 90% 91% 91% 87% 87% 99* 99* 99% 99 f* 100 94* 94% 106% 196% 100% 100 vorige Slotkoers koers v. heden. 106 89% 89% 80% 80% 86% 87% 89% 88% 82x 80% 81% 81% 90% 91% 91 91% 92% 92% 90% 87% 87% 85% 85 85% 104% 105 X Amst. Rubber 111% 110% Ver. HVA-mij 120% 120% 365% 363% Deli MU eert 140.- 140.20* Hoogovens eert. 560% 553% Philips gem bez 155.- 153.80 Unilever cert 135.80 135 Dordtse Petr 647% 641% Kon P (50 f 20) 142.- 141.05 Holl Amer lijn 120% 121 Java China Pak 130 131 KUJd 52.40 52.40 Kon Ned St boot 140 140% Kon Paket Mjj 136 136% Stoom Mij Ned 137 138 Niev Goudr eert 110% 112 v Ommeren eert 245 248 Kon Rott Lloyd 131 132% N Scheepsv Unie 128% 129 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en GemJenlngen A dam '47 (3%) 3 idem 48 (3%).. R'dam '52-1 (4%) ld *37 I-n (3%) Z-Holl '55 4%. Bankwezen Bb N Gem 58 5% id NWB'52 (4%) BVG rsbr f 500 BVG rsbr -52 94% 94% 103 99% 208% 144% 94% 94% 94% 209 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12% A'dam 56 12% A'dam '56 n 2% A'dam *56 m 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% DenHaag'52 12% Idem n 2% R'dam '52 12%.. Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2%.. Z.-HoU. 1957 2% Zuid-Holl. '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Interunie f50.-.. 181.50 180 50 Robeco 207 206.— Unitas f50.- 469 465 Ver. Bez. v. 94 f50 128.- 127 50 Amst Bank 375 375 Cultuurbank 32% 33 Holl. Bank U eert 223 223% Ned. Handelmi) 349 350 Rott. Bank 354% 353 Twentsche Bank 304% 305 Senembab 30 b Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumij-Wehry Calvè Delft eert. ElectrolasmU K. Pap. v Gelder K. Ned. Grofsm Holl Constructie Ing bur v Buij Internatlo v. Kemp en Beg Leidse WolspxU Müller en Co NB Ned Kabelfabr Philips pref Rott. Droogd My Sikkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Wemlnk's BetmU Wilton Feflenoord WUk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum BUiton 2de r 443% Petr (f20) 140.- ndustr Obligaties °hlllps Doll -51 87% 87% VERKLARING ER TEKENS Gedaan en Dieden Oedonn pn 595 593 228 226 70% 69 672% 672% 383 383 303% 301 160 161 443% 444 190% 192 194 158 160 404% 404% 340 338% 520 515 57.- 56 40 463 458% 755 818 387 387 96% 97 199 199% 280 281 84% 84 130 129 Kon Amerlk. fondsen Canad Pacific R Intern NlckeJ Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors. Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un States Steel 443 139.50 22 68% 42% 32% 49% 53% 71% 36% 34% 30 45% 21% 66 42% 32 49% 53% 70 36% 34% 45% BledeD Laten Ex-dividend WHafm

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7