Plan-Froger voor wegen langs trambaan voor deel aanvaard Bouwstop 1961 heeft ook Voorschoten remmend gewerkt I V.A.R. uit de Liga Lange discussies over reconstructie Zang bij kampvuur slaat niet aan bij jeugd van Wassenaar Raad Wassenaar tot na middernacht bijeen Tussenweg 111 Och was ik maar Weer hevige aardschokken in Znid-Italië BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 28 AUGUSTUS 1962 De laatste vergadering van de Wassenaarse gemeenteraad in oude samenstelling, gisteravond, is een langdurige vergadering geworden: tot na middernacht werd gediscussieerd over de plan nen voor de reconstructie van de Wassenaarse wegen langs de voormalige trambaan. Het resultaat was, dat twee belangrijke delen van dat plan, zoals het door prof. ir. J. H. Froger is ont worpen, werden aanvaard: de Wittenburgerweg n.l., waar een ventweg langs de huizen zal worden aangelegd, daarnaast een fietspad en vervolgens, gescheiden door een groenstrook, de hoofdweg van 6^ meter en de traverse Prinsenweg—Van Zuy- len van Nijeveltstraat—Deylerweg, waar twee gescheiden rij banen komen zoals thans op Prinsenweg en Deylerweg met in het midden een groenstrook. Over het overige stuk van de plannen n.l. de Stoeplaan en de Groot Haesebroekseweg en de Papegaaienlaan zal nog nader beraad worden gevoerd. Er was grote publieke belangstel ling voor de behandeling van de wegenplannen, die begon met een uiteenzetting van prof. Froger. Hij zei, dat dezelfde gedachten, die ten grondslag hebben gelegen aan de herziening van het uitbreidingsplan ook bepalend zijn geweest voor dit wegenplan: de gedachte n.l. dat uit het langgerekte woongebied van Was senaar het verkeer zo snel mogelyk dient af te vloeien naar de rand wegen, zoals de Rijksstraatweg en 6traks de provinciale weg no. 1. Vandaar dat een tussenweg gezocht werd tussen enerzijds: tegemoet komen aan de eisen van het verkeer en anderzijds het zoveel mogelijk be houden van het karakter van dit woongebied en van het landschap en dorpsbeeld. Deze tussenweg meent de meerderheid van het college ge vonden te hebben in een hoofdweg van 64 meter breedte, op belang rijke gedeelten van het tracject voor zien van een of twee z.g. ventwegen langs de bebouwing. ANDER PLAN Een lid van het college, dr. J. J. M. Veraart, bleek wat de Groot Haesebroekseweg betreft, een afwij kende mening te hebben. Deze wet houder toonde zich voorstander van het maken van twee gescheiden rij banen, gescheiden door de thans reeds aanwezige bomenrij. Dr. Ver aart betoogde, dat zijn oplossing de meest natuurlijke is: het profiel zo als hij het zich heeft gedacht, ligt er al ongeveer 40 jaren: men behoeft alleen de trambaan van een wegdek te voorzien en de gescheiden rijbanen zijn er. De leden van de raad kregen hier na de gelegenheid hun mening over de ontwerpen te zeggen. De heer C. E van den Berg (KVP) betwijfelde sterk of na bijvoorbeeld 10 jaren een weg van 64 meter breedte wel vol doende zal zijn. Hij toonde zich voor stander van het plan-Veraart, dus» twee gescheiden rijbanen. Ook op de Wittenburgerweg zal op de duur niet aan een dubbele rijbaan te ontkomen zijn. Mr. C. A .van Gorcum (P.v.d.A.), herinnerde aan de Haagse plannen voor een z.g. centrale weg, een brede verkeersweg dwars door de lengte richting van de bebouwing van Was senaar. De gemeenteraad van Wasse naar heeft zich wat dit betreft op het standpunt gesteld, dat het inter lokale verkeer zoveel mogelijk uit de bebouwde gedeelten van Wassenaar dient te worden gewéerd. Een be zwaar van het plan Veraart is vol gens spreker dat men vanuit de uit ritten op de Groot Haesebroekseweg direct óp de hoofdweg zou komen, omdat in dit plan immers geen plaats is voor ventwegen. Dr. W. F. van Gunsteren (Prot- Chr.), die voor het eerst weer aan het werk van de raad deelnam was eveneens voorstander van een twee- baansweg op de Groot Haesebroekse weg en wellicht ook op de Witten burgerweg, tenzij zou worden aange toond, dat daartegen ernstige be zwaren bestaan. Mr. A. van Vuure (VVD) stelde zich achter het standpunt van de meerderheid van het college van B. en W. De wegen door Wassenaar moeten niet breder worden gemaakt dan voor de eerstvolgende 5 of 10 jaar nodig is. M. R. T. M. van der Lugt (KVP) sprak over de bomen, die bij aanvaarding van het plan van de meerderheid van B. en W. zouden moeten sneuvelen. Dr. Ver aart heeft een aantal van 50 bomen genoemd. In feite is het echter zo, dat van deze 50 bomen er 38 linden zijn die verplaatst kunnen worden. Het verlies aan bomen zal dus niet zeer groot zijn. De heer F. M. van der Stap (Ge meentebelang) en de heer L. G. Oosterling en de heren A. C. Duyve- stijn en A. J. M. van der Klaauw (KVP) verklaarden zich akkoord met het standpunt van de heer Van Gunsteren. AFREMMEN Na een korte pauze beantwoordden burgemeester mr. W. J. Geertsema en prof. Froger de gemaakte opmer kingen. De burgemeester begon met te spreken over de z.g. centrale weg, die door Wassenaar niet gewenst wordt, maar die, blijkens dezer da gen ontvangen plannen van G.S. voor de herziening van het uitbrei dingsplan Waalsdorperlaan, door het provinciaal bestur toch in het plan is gebracht. Ook de gemeente Den Haag staat afwijzend tegen dit z.g. centrale weg-plan. Het Wassenaarse gemeentebestuur vreest by het maken van te brede wegen door Wassenaar, dat deze wegen verkeer zullen aan trekken. Er zal dan een soort pro vinciale weg door Wassenaar ont- plan-Veraart voor een dubbele ry-1 baan op de Groot Haesebroekseweg i zal f200.000 meer kosten. BESCHEIDEN Prof. Froger wees er op, dat Was senaar zich altijd op het standpunt heeft gesteld, dat de provinciale weg door de duinen er zal moeten komen. Het aanleggen van een weg met dub bele rijbanen door Wassenaar zou in de praktijk betekenen, dat de kans op verwezenlijking van de weg door de duinen kleiner wordt. Daarom is nu volstaan met bescheiden voorzie ningen wat de verkeerswegen betreft, met een matiging van het wegen project. Nadat nog in tweede instantie veel was gesproken, werd met algemene stemmen besloten het plan, voorzover het de Wittenburgerweg betreft en de Ketjen en Sikkens gaan samenwerken Het bestuur van de Koninklijke Zout-Ketjen N.V. in Hengelo en het bestuur van de Sikkens Groep N.V. in Sassenheim hebben besprekingen gevoerd om te komen tot een nauwe samenwerking. Genoemde besturen denken daarbij aan een figuur waar- I by de Sikkens Groep N.V. deel zal gaan uitmaken van de Koninklijke Zout-Ketjen N.V., in welke holding- i maatschappij in 1961 de N.V. Ko- j j ninklijke Nederlandsche Zoutindus- 1 trie te Hengelo en de Koninklijke Zwavelzuurfabrieken voorheen Ket- I jen N.V. te Amsterdam zyn samen gegaan. De aandelen van de Sikkens Groep N.V. zullen dan geruild worden tegen door de Koninklijke Zout-Ketjen N.V. nieuw uit te geven aandelen en wel op basis van nominaal f 1.000,- aandelen Sikkens Groep N.V. tegen nominaal* f 1.150,- aandelen Konink lijke Zout-Ketjen N.V. Binnenkort zullen aandeelhouders van Sikkens Groep N.V. worden uit genodigd hun aandelen in bovenge- traverse vanaf de Prinsenweg naar het noorden vast te stellen en te zij- nertijd het plan voor de Groot Hae sebroekseweg nogmaals onder de loep te nemen. AFSCHEID De raad behandelde nog enkele agendapunten. Goedkeuring werd ge hecht aan het plan tot verbouwing van de remise tot sporthal en aan de aankoop van buizen voor een nieuwe rioolwaterpersleiding. Aan het slot van de vergadering t sprak burgemeester Geertsema een i noemde verhouding om te ruilen in I afscheidswoord tot de vijf leden van aandelen of certificaten van aande- de raad, die in september niet zullen len Koninklijke Zout-Ketjen N.V. terugkeren. In het bijzonder richtte) Zoals gebruikelijk zal de transac- de burgemeester zich tot de heer J. tie slechts doorgang kunnen vinden I. F. C. van der Vis, de nestor van indien voldoende aandelen ter om- de raad, die zitting heeft sinds 1939. wisseling worden aangeboden. Het bouwbeleid is in de laatste ja- i klassen van de scholen, die een uur ren sterk beïnvloed door externe fac- verloren hebben te laten zwemmen, toren. Het regeringsbeleid beïnvloedt Qok het gemeentebestuur van Kat- de gemeentelijke plannen zodanig dat wijk wil toetreden tot de gemeen- in sommige gevallen deze plannen schappelijke regeling inzake de sa niet kunnen worden uitgevoerd. In de nota van oktober 1960 heb ben B. en W. zich als doel gesteld 260 woningen per jaar in de eerst komende vier jaar te bouwen. De werkelijkheid is helaas anders ge weest. De bouwstop van juli 1961 heeft een aanmerkelijke vertraging veroor zaakt, terwijl bovendien de wyziging in de verhouding premiebouw en pre- mievrijebouw van invloed is ge weest. De grond voor 272 woningen in Adegeest is buiten het gemeentelijk woningbouwbeleid gebleven, doordat rechtstreeks verkocht is aan parti culiere bouwondernemers. Daardoor konden de plannen tot gecombineer de verkoop van bouwgrond, enerzijds voor de vrije verkoop en anderzijds ter voorziening in de plaatselijke wo ningbehoefte geen doorgang vinden. Door al deze factoren kon het ge stelde doel niet bereikt worden. Voor de bouw van het tweede ge zondheidscentrum is een bedrag van staan. Op wegen met gescheiden r«-!1 168270 „voteenj Het bl(jkt ge. banen wordt altijd harder gereden wenst een scheidingswand (harmoni. dan op enkele wegen. De bedoeling kawand> in de gemeenschappelijke van het plan-Froger is, de aantrek- wachthal te laten aanbrengen, waar- king van verkeer af te remmen. Mocht in de toekomst blyken. dat de capaciteit van de nieuwe Witten burgerweg onvoldoende zou zijn, dan kan er altijd nog een tweede rijbaan worden aandgelegd, gebruik makend van een strook van het weiland. Er is dus niets tegen nu al een beslis sing te nemen over de Wittenburger weg, mede in verband met het feit, dat daar binnen afzienbare tyd roch opgebroken moet worden in verband met de nieuwe rioolpersleiding. KOSTEN voor f3500 extra gevraagd wordt. terwijl bovendien 'n advies gevraagd zal worden over bepaalde bouwkundi ge voorzieningen t.a.v. de elektrische installatie en de verwarming, waar voor bovendien nog f. 1000 gevraagd wordt. B. en W. vragen de raad ook een bedrag van f. 1100 voor het ontwer pen van een schetsplan voor de bouw van een koffiekamer bij het Cultu reel Centrum. In verband met de overbezetting van de beide gymnastiekzalen en de groei van de scholen heeft een Wet houder E. M. Schade gaf een I viertal scholen een gymnastiekuur globaal overzicht van de kosten van j moeten laten vallen. Omdat in het de reconstructie van de wegen. Het Sportfondsenbad in Wassenaar nog Gebleken is, dat de vervroegde open plan van de meerderheid van het 'n viertal uren beschikbaar was, stel- stelling (om half twee 's middags in college zal f 3,2 miljoen kosten. Het len B. en W. de raad voor de vierde plaats van 2 uur) ook maar een menwerking op het gebied van de gasvoorziening. Omdat daarmee de raden van de aangesloten gemeen ten moeten instemmen, stellen B. en W. voor hierop gunstig te beslis sen. Stop Ten gerieve van de busdienst Voorschoten-Wassenaarsesl. die haar beginpunt heeft in de Stadwijkstraat, stellen B. en W. voor in het weg gedeelte ten zuiden van het plant soentje gedurende de maanden mei t/m september een stopverbod in te voeren. De openbare ulo vraagt in verband met het gestegen aantal leerlingen een krediet van f- 2200 voor aan schaffing aanvullende leermiddelen en twee naaimachines. B. en W. stellen de raad voor een nieuwe apparatuur voor opname van het gesprokene in de raadsvergade ringen aan te schaffen. De huidige apparaten voldoen niet meer. B. en W. denken aan een bandopname-ap paraat met versterker. 10 microfoons en bedieningstableau, terwijl 'n aan sluiting van twee geluidszuiltjes om het gesprokene op de publieke tribu ne meer verstaanbaar te maken ge wenst is. De totale kosten worden geraamd op f. 9.503. OEGSTGEEST Agenda raad De raad komt op dinsdag 4 septem ber te 7.30 uur nam in vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgen de punten vermeld: Beëdiging en installatie der nieuw benoemde leden van de raad. Verkie zing van twee wethouders. Benoe ming van de leden der volgende com missies: a. commissie voor openbare werken; b. commissie voor de finan ciën en het onderwijs; c. vier leden en vier plaatsvervangende leden van de commissie voor het georganiseerd overleg. Voorstel met betrekking tot de huurverhoging en de huurcom- pensatie. VOORSCHOTEN Postkantoor tussen de middag gesloten De openstelling van het postkan toor gedurende de middagpauze zal voorlopig geen doorgang vinden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 aug. Leldse Coöp. Groente- en Fruitveiling: appelen 25- 90, peren 25-48, aardappelen 10-13, andijvie 16-35, snijbonen 60-80, stam- bonen 35-70, kroten 11-18, kroten ge kookt 35, rodekool 10-19, groenekool 14-17, postelein 30-48, prei 25-38, spi nazie 34-58, komkommers 11-15, to maten A 25-54, uien drielingen 30-10, id. middelfijn 22-90, id. middelfijn 17- 30, id. grof 16. waspeen 10-18, zilver- uien 40-48 per 100 kg, meloenen 36- 130, perziken 10-35, bloemkool A 25-65, komkommers A 10-25, sla A 7-31.50 per 100 stuks, bospeen 20-28 per 100 bos. ROTTERDAM. 28 aug. Veemarkt: totale aanvoer 3490, weekaanvoer 4732, vette koelen en ossen 375, gebrulksvee 1029, vette kalveren 661, graskalveren 488, nuchtere kalveren 467, paarden 67. veulens 52. schapen of lammeren 313, bokken of geiten 38 6tuks. Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwal.): vétte koeien (in ets per kg) 290-325, 260-280, 245-255; vette kalveren (id.) 220-240, 200-220, 180-200; graskalvc- ren (in gids per stuk) 350, 250, 200; nuchtere kalveren (ld.) 170, 150, 140; slachtpaarden (in ets per kg) 270, 250, 220; schapen (in gids per stuk) 105, 95, 85; lammeren (id.) 110, 95, 80; kalf- eh melkkoeien (id.) 1175, 1075, 900; vare koelen (ld.) 775, 700. 600; vaarzen (id.) 875, 700, 575; pinken (id.) 550, 475. 400. Handel: aanvoer vette koelen groter, handel flauw, prijzen onveranderd; vette kalveren wat ruimer, redelijk, ongewijzigd, enkele prima's boven no tering; graskalveren groter, matig, af brokkelend; nuchtere kalveren als vo rige week, goed. prijshoudend; slacht paarden gewoon, tamelijk, stabiel; schapen en lammeren iets korter, re delijk, schapen gedrukt, lammeren wat stijver: kalf- en melkkoeien gewoon, stil, niet geheel prijshoudend; vare koelen tamelijk, slepend, teruglopend; vaarzen en pinken iets ruimer, stroef, dalende. matig bezoek oplevert. Gezien het grote personeelstekort is het daarom niet verantwoord nog meer ambte naren in te zetten in z.g.n. onpro- duktieve uren. De vestiging van een hulppostkan toor aan de Rijndijk zal ook nog geen doorgang vinden. De bebou wing daar is niet intensief genoeg, overeigens nog net zo min als in Adegeest, waar dus ook nog geen hulppostkantoor zal komen. De plaatsing van postzegelauto- maten is nog niet mogelijk, daar de voorraad is uitgeput. Als er nieuwe automaten beschikbaar zijn zal in Adegeest een proef genomen worden. Kleuterschool in groepshuis De chr. kleuterklas, die onderge bracht was in het zgn. Graalhuis aan de Leidseweg. heeft dit gebouw tje moeten ontruimen. In afwachting van een definitieve stichting in de Vlietwijk aan de Prof. Eykmanhof heeft het schoolbestuur uitgezien naar een tijdelijke huisves ting, die gevonden is in het groeps huis van de M'Hala Panzi PostgToep west aan de Boerhaaveweg. Dit gebouwtje zal nog wel enige tijd op die plaats blijven staan, aan gezien niet te verwachten is, dat in 1963 de urgentieverklaring voor de op die plaats te bouwen openbare kleu terschool is te verwachten. Er zullen echter in dit groepshuis enkele voorzieningen moeten worden aangebracht, die begroot zijn op f 9100. WASSENAAR Collecte Deze week zal een collecte worden gehouden voor de Gezamenlijke Mili taire Fondsen. Dit zijn fondsen waar op militairen en oud-militairen van land- luchtmacht en marine in moei lijke omstandigheden een beroep kun. nen doen. Aan de inzameling in Was senaar wordt medewerking verleend door een aantal matrozen van het Marinevliegkamp Valk nburg, terwijl as. vrijdag, 31 augustus de muziekka pel van het. vliegkamp op enkele plaatsen in 'het dorp zal optreden. De Griekse hoofdstad Athene en omgeving en de Zuiditaliaanse ste den Napels, Bari en Avellino zijn vanmiddag getroffen door hevige aardschokken. In Napels, Bari en Avellino renden de mensen de straat op. Ook uit Triest en uit Messina in Oost-Sici lië werden aardschokken gemeld. Voolgens geleerden in Messina ligt het epicentrum van de beving rond 500 km van deze stad. Uit Athene werd later gemeld, dat er geen sschade is aangericht en dat er geen slachtoffer zijn gevallen in de stad. Napels is zoals bekend de vorige week ook getrtoffen door aard schokken. Er kwamen toen achttien mensen om het leven. In Napels en omgeving kamperen nog vele mensen in de openlucht, omdat hun huizen de vorige week werden beschadigd. De verbindingen tussen Rome en Zuid-Italië Inclusief Napels zijn ver broken. In de eerste berichten uit dit gebied wordt niet gesproken van doden of gewonden, wel van schade aan gebouwen in diverse plaatsen. In Avellino zou er paniek zijn uit gebroken onder de bevolking. De be woners van de stad renden hals over kop hun huizen uit. In de straten verdringen zich auto's en mensen. Radeloze ouders trachten hun kin deren zo snel mogelijk in veiligheid te brengen buiten de stad. Staking in Lotnlen (Van onze Londense correspondent) Vandaag zou worden beslist of de staking van 3500 schuitenvoerders in de haven van Londen zou worden voortgezet. De vakbondsleiding heeft de stakers aanbevolen arbitrage te aanvaarden en in afwachting van de uitslag het werk te hervatten. De mannen zijn in staking gegaan om hun eisen tot loonsverhoging en ver korting der werkweek kracht bij te zetten. De schuitenvoerder slaan de lading van zeeschepen over in lichters, doch daar de 29.000 havenarbeiders aan deze staking niet deelnemen, ging het laad- en loswerk op de kade normaal door. Slechts op acht van de 98 in Londen liggende schepen werd er niet gewerkt en op 23 schepen werd er door de staking slechts gedeeltelijk gewerkt. De Verenigde Arabische Republiek heeft besloten uit de Arabische Liga te treden, aldus heeft het persbureau voor het Midden-Oosten vandaag ge meld. Het besluit werd bekendgemaakt, nadat de afvaardiging van de Ver enigde Arabische Republiek vanmor gen de speciale bijeenkomst van de Arabische Liga te Sjtaura in Libanon had verlaten, aldus dit officieuze Egyptische persbureau. Schutting Vijzelflat mag blijven staan De president van de rechtbank te Amsterdam, mr. C. H. Plug heeft, uitspraak doende in een kort geding tussen de N.V. Amstelstein en 8 van de 17 winkeliers van hec flatgebouw aan de Vijzelstraat in Amsterdam, bepaald, dat de schutting die de N.V. voor de winkels heeft laten plaatsen, m&K blijven staan. De winkeliers hadden geëist dat de schutting zou werden verwijderd, omdat hun be langen daardoor worden geschaad. „Er is hier niet in het minst spra ke van misbruik van recht, omdat de schutting werd geplaatst op last van de bevoegde gemeentelijke over heid, uit veiligheidsoverwegingen. De eisers hebben het tegendeel van de bouwvalligheid die hetslopen van de gevaarlijke delen en het plaatsen van de schutting nodig maakte allerminst aannemelijk kunnen ma ken", aldus de uitspraak. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS LICHT VERDEELD In een zeer kalme markt zijn de internationale waarden vanmiddag licht verdeeld geopend. Van noe menswaardige koersverschillen, ver geleken met het voorgaande slot- niveau, was absoluut geen sprake AKU noteerde bijna een half puntje hoger op 355 1/4. evenals Hoogovens op 555. Dit fonds steeg, gedurende de verdere beursduur als gevolg van lokale vraag, tot 561. Philips en Kon. Olies waren prijshoudend zonder meer, terwijl Unilever 30 cent lager opende op f 135.90. Later trok dit fonds een weinig aan. De beurs wacht kennelijk op stimulansen die het koersverloop zouden kunnen be- invloeden. De arbitrage kon interna tionaal geen kant uit, waardoor de zaken op het Damrak tot een mini mum beperkt bleven. Wall Street sloot gister in een zeer stille markt een weinig lager. Van de Nederlandse hoofdfondsen lagen Kon. Olies en KLM er een achtste dollar hoger. De Westduitse beurzen waren vandaag iets beter ge stemd. In de Scheepsvaartsector ging bjj- na niets om. De koersen schommel den rond het vorige slotniveau. Dit geld ook voor de leidende cultures. Certificaten Deli echter werden f 1 lager op f 141 geadviseerd. De Staats- fondsenhoek was nauwelijks prijs houdend. Binnenkort kan worden ingeschre ven op een nieuwe obligatie-lening Bank van Nederlandsche Gemeenten 1962 (2e lening) groot f50 miljoen 44 procent tegen 994 procent. Vol gens beleggerskringen gaat deze le ning er in als „gesneden koek". In de lokale afdelingen deden de aangekondigde fusies van hotel Krasnapolsky met hotel Polen en die van de Kon. Zout/Ketjen met de Sikkensgroep ter beurze veel stof op waaien. Op verzoek van het beurs- beestuur werd geen notering opge maakt in aandelen KZK en Sikkens. Beide directies hebben besprekingen gevoerd om tot nauwe sameenwer- king te komen. Hierbij zullen aan delen Sikkens vca nominaal f. 1000 kunnen worden omgewisseld in aan delen KZK van nominaal f. 1150. On getwijfeld een voordeel, aldus de beurs, voor de Sikkensaandeelhou- ders. De hoeklieden van Sikkens be treuren het echter dat zij hun fonds gaan verliezen. Kasnapolsky en Po len gaan een volledige fusie aan eveneens met aandelenruil, Kasna polsky werd geadviseerd op 535 (onv) terwijl aandelen hotel Polen op 400 bieden werden geadviseerd, tegen gisteren 315. Claims 't Hart, die gisteren voor de eerste verhandeldag zwak in de markt lagen, werden vanmiddag hoger geadviseerd op circa f. 260 (f. 252). Aandelen „Varrossieau" la gen iets hoger in de markt op het oprichten van de muurfabriek „Gold Bond Holland". Dinsdag 28 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— HENGELSPORT V.V. „Leidse Boys" hield een vis wedstrijd in de Vliet. De vangst was goed. De prijzen werden als volgt ver deeld 1. P. Leuering met 1640 gram (te vens Wisselbeker). 2. G. Springer 1525 gram. 3. S. Weida 1035. tevens extra prijs gr. vis 34 cm., 4. Veldhui zen 635 gr.. 5. Kruit 635 gr., 6. P. Ranselaar 635 gr., 7. N. van Rooyen 575 gr.. 8. C. Hogevorst 285 gr.. 9. v. d. Linden jr. 200 gr., 10. v. d. Linden sr. 195 gram. Tot besluit van de Wasse naarse zomerfeesten is zaterdag avond op 't terrein tussen Berk- heistraat en Storm van 's Grave- sandeweg een groot kampvuur gehouden. Het trok. ook al om dat het iets nieuws was. veel toe schouwers. De bedoeling van de organi satoren was echter, dat de toe schouwers niet alleen maar toe schouwers zouden zijn, doch ook mee zouden doen aan de samen zang. Er waren daartoe pro gramma's gestencild met de tek sten van een 14-tal liederen. Het gezang werd ingezet door een groep leden van Wassenaarse zangverenigingen aan wie mede werking was gevraagd. Vermoe delijk was het programma van de liederen niet precies afgestemd op de smaak van het grotendeels jeugdige publiek. Want vande samenzang kwam niet veel te recht. Wel klonk zo af en toe nog een keer" of ..Was ik maar rond het veld ..Janus, pak me bij moeder thuisgebleven"Maar die liederen stonden niet op het programma. Er was ook tussen de zang door muziek van enkele bandjes, en zangers met gitaar. De voorzitter van de Oranje vereniging. de heer H. W. Dun- newolt sprak een kort inleidend woord. Onder de belangstellen den bevonden zich burgemeester en mevrouw Geertsema. Het kampvuur werd besloten met het Wilhelmus. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johanna Martina Maria, dr van C. P. van Stijn en J. A. van Leeuwen; Elly Christina Geertrulda. dr van T. Hoogkamer en J. M. G. van der Post; Willem Marcus, zn van W. H. Nleu- wenhuijs en G Paulen; Jacqueline Petra Marle José. dr van C. J. Does en W. Hoogervorst; Catharina Wllle- mina. dr van A P Bonne en M. J. J. Russchenberg; Maurice Leonard Jus- tinus. zn van J M. de Betjer en M. F. Weijde; Johanna Maria, dr van F. H. van der Poel en J. C. Kok; Monique Maria Martha, dr van C. Bouwmeester en A. J. van der Meer: Petronella Cor nelia, dr van H. Bekkerln en H. van Eljgen; Jacobus, zn van J. Hartevelt en J Wasslnk; Jacqueline Thea. dr van O. W. J. Hockath en A. E. Visser; Ro bert Lodewijk, zn van E A. Loeliger en V. P. Salomonson; Geerten. zn van F. Breedveld en G, Lepelaar: Hans. zn van H. J. Weber en A. van der HeUden; Christlaan Theodorus. zn van J. P G. E. Milané en C de Costa; Ronald, zn van G. H. Bllkman en A. Aartscn; Petrus Sebastlanus Rudolf, zn van P. C. van Stijn en G. Zandbergen. GETROUWD P. W. Sloos en A. M. Juffermans; D. F Schmidt en J. B. M. Laken; A. G. de Jong en B. J. Dijkstra; J. L. Sprin ger en G. Oost. OVERLEDEN N Hoogendoorn. 41 Jr. e.v. J Sprul- tenburg; W. G. M. Kohier, 64 jr, man. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 44 101% 101% Ned '59 4 4 lOlïè 1014 Ned '60-1 44 101% 1014 Ned '60 II 44 101% 1014 Ned '59 4% 100 100 Ned *60 4% 1004 100A Ned '61 44 100 100 Ned '53 3% 94% 94% Ned Gb obi 34 79% Ned '47 3 4 90 iV 90% Ned '51 34 96 96 Ned '53 I-n 34 954 954 Ned '56 34 94 94% Ned '48 34 86% 87 Ned bel cert 34 864 b Ned '50 I-II 34 86% 874 Ned '54 I-II 34 90 904* Ned '55 I 34 89% 90A Ned '55 II 34 92 924 b Ned •37 3 90% 90% Ned G.b obi '46 3 •914 914 Ned dol In '47 3 874 874 Ned Inv cert. 3 99 99* Ned 62-64 3 9911 99% Indië *37 3 100 Indië -37 A 3 94% 94A Ned won b.l '57 6 1074 106 Ned w bJ '58 44 1004 1004 ACTIEVE AANDELEN Amst Rubber 1114 111 Va Ver HVA-mU 1214 1204 A.KÜ 3644 365% Deli Mi) cert. 142.10 140.- Hoogovens cert. 5544 560% Philips gem bez 155 20 155.- Unilever cert 136 20 135 80 Dordtse Petr 651 6474 Kon P <50 k f 20) 141 90 142.- Holl Amer HJn 120% 1204 Java China Pak 131 130 KLJyi 51.— 52.40 Kon Ned St boot 1404 140 Kon Pa ket Mij 138 136 Stoom Mfy Ned 1414 137 Niev Goudr cert 113 1104 v Ommeren cert 2454 245 Kon Rott Lloyd 132 131 N Scheepsv Unie 130 1284 NIET 4CT1EVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.lenlngen A'dam '47 <34>3 Idem 48 34).. R'dam '52-1 (44) td '37 I-Il (34) Z-Holl '55 4 4- Bankwezen Bb N Gem 58 54 ld NWB-52 <44 BVG rsbr f 500 BVG rsbr -52 Industr Obligaties Philips DolJ '51 95 944 944 974 1024 994 208 1444 874 944 944 2084 1444 87% VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen vorige Slotkoers koers v. heden. A'dam '53 3 io5b 106 A'dam'51 124 88% 89y4 A'dam 56 124 804 80% A'dam '56 n 24 87 86% A'dam'56 m 24 91% 894 Eindhoven '54 4 82 82x Enschede *54 24 81% 81 Den Haag'52 1 2 4 91% 90% Idem n 24 904 91% R'dam *52 I 24.. 92% 914 Idem II 24 92% Idem *57 24 874 87% Utrecht *52 2 4.. 97 85% Z.-Holl. 1957 2 4 86 85 Zuid-Holl. '59 2 4 104% 1044 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Interlinie f50.-.. 181.50 181.50 Robeco 207 207 Unitas f60.- 469 469 Ver Bez. v 94 f60 128 128.- Amst Bank 3754 375 Cultuurbank 334 32% Holl Bank O eert 223 223% Ned. Handelmy 349% 349 Rott. Bank 354 4 354% Twentsche Bank 3044 304'- Senembab 326 30 b Industrie Ondernemingen Albert Heyn 594 595 Berkei's Pat228% 228 BorsumU-Wehry 72 704 Calvè Delft eert. 675 6723^ ElectrolasmU 384 383 K Pap. Gelder 3034 3034 K. Ned, Grofsm. 160 160 Holl Constructie 4424 443 Ing. bur v BmU 1924 1901 - Internatio 197 192 v. Kemp en Beg. 158 158 Leldse Wolspj-y 404 4044 Müller en Co NB. 343 4 340 Ned Kabelfabr 519 4 520 Philips pref 56 50 57.- Rott Droogd MU 463 Sikkens Groep 755 Ver Touwfabr 389 387 Walvisvaart 97% 96% Wernlnk s Bet mU 200 199 Wilton FeUenoord 289 280 f Wilk Heringa 844 Zaalberg 126 B 130 IV^ynbouw en petroleum Billton 2de r 4434 4434 Kon Petr (f20) 141 140.- Amerik fondsen Canad Pacific R 22 4 22 Intern Nickel 68 684 Anaconda 42% Bethlehem Steel 32% 32% Citlee Service 49% General Motors.. 53Vi 53% Kennecott 71 71 y4 Republic Steel 37 36% Shell Oil 34% 34% Union Pacific ..30 Un States Steel 46 45% Bieden d Laten x Ex-dlvldend d Exclaim

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7