tStruióvocfelpolitiek in LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 28 AUGUSTUS 1962 Bij deze eerste foto's van de I ieuwe Parijse mode voor jierfst en winter waren er rijke- ijk veel van gewaden. gegar- ieerd met veren. Vooral de \truisvogels hebben een veer Roeten laten voor onze ijdel- \eid.. Hieronder ziet u een japon ian hemelsblauwe zijde, ont- vorpen door Pierre Cardin. Het accent valt op de rug ioor de stola, afgezet met Struisvogelveren. Daaronder links nog een mo- jle/ van Cardin. waarvoor hij \veneens een struisvogel kaal plukte: een nijlgroene crêpe- lijden avondjapon. Exotischer, maar naar ons bevoel veel minder draagbaar js de creatie van Yves Saint [aurent er naast. Onder de co- ioncape wordt een strapless ja- bon van zilvergrijze crêpe ge dragen. waarbij op kniehoogte itruisvogelveren zijn aange bracht. Jacques Heim is de ontwerper van deze fraaie cape-mantel (onder), die hij de naam ..Ricochet '82" meegaf. Het materiaal van de mantel is abri- kooskleurige natte, afgezet met zwart beverbont. Dezelfde bontsoort werd gebruikt voor de toque, die het gezicht omsluit. We hadden al iets gehoord van een modesnufjedat de tijden van Wilhelm Teil en Robin Hood in herinnering zou brengen. Pierre Cardin gaf hiervan een aardig voorbeeld met dit pakje van bruin met wiute tweed. Het zal u opval len. dat zowel het jasje als de rok wat langer zijn dan we gewend waren. De lange leren veters van de schoentjes worden tot aan de knie om het been ge wikkeld. Bij Carven (boven) we de stijl ..Dandy" en de „Ligne Amazone": mantels en jasjes met langenauwe mouwen en sommige tailleurs met korte cape a la Constantin Guy. Avond japonnen in de ..Ligne Amazonehebben rok ken tot op de enkels. Op de foto een mantel van oranjekleurige tweed met bontomslagen aan de mouwen en een toque van Castor. Links een grijs wollen ensemble van Yves Saint Laurent. De rok is wijd uit de heupen ge plooid en de grote hoed is van hetzelfde mate riaal. afgezet met witte en grijze veren. Onder: een wintermantel van zwart met grijze tweed, eveneens uit de collectie van Saint Lau rent. Opvallend zijn de grote stola van dezelfde stof en de schikking van de vier knopen met de knoopceintuur. Opvallend zeker, maar mooi? Rechts een model van Simonetta en Fa- biani. die tot nu toe gescheiden modehuizen in Italië hadden en het nu voor het eerst samen in Parijs proberen. Hun collectie munt uit in speelsheid en fantasie. Deze tailleur van steenrode wol wordt gedragen op een gilet van zwart zeehondevel. De hoed is van zwart vilt. „Magicienne '62" is de naam van deze cock tailjurk naar een ont werp van Jacques Heim De sleep is van gestikt zwaar brocaat. Het rugdecolleté gaat schuil onder de gra cieus golvende cape. Er wordt een hoedje van veren, bezaaid me paarlen bij gedragen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5