Afscheid van drie Leidse wethouders Kapper wil heg met de schaar bewerken NIEUW KANAAL IN ZUID-WEST Diep respect en veel waardering Waardering voor raadsledendie niet terugkeren Nadelen wegen niet op tegen voordelen „Sterke persoonlijkheden Geschenken aangeboden Tweede proces Britse nazi's mikl Magistraten gestemd Leidse raad gaat volledig akkoord Parkeerruimte op Garenmarkt en omgeving? Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 28 augustus 1962 Tweede blad no. 30741 55 Dc raadsvergadering, die gistermiddag in Leiden werd gehou den, stond voor een belangrijk deel in het teken van het afscheid. Aan wóórden van dank en waardering, in het bijzonder gericht tot de wethouder J. C. van Schaik, A. J. Jongeleen en J. C. Hagens heeft het tijdens deze bijeenkomst niet ontbroken, evenmin trou wens aan bloemen en geschenken. Nadat de dames van de aftredende wethouders waren binnengeleid, hield de burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, een zeer lange toespraak, waarin hij de verdiensten van het drietal één voor één schetste. Zich richtend tot de heer Hagens wees de burgemeester er op, dat deze zich sinds zijn benoeming tot raads lid in 1953 eind 1961 werd hij ge roepen tot het wethouderschap heeft ontpopt als financieel deskun dige bij uitstek, wiens adviezen als lid van de Commissie voor de Finan ciën degelijk en weldoordacht waren. „Met veel liefde heeft u de zorg over de bedrijven, de huisvesting en het verkeer op u genomen", aldus spreker. Met hart en ziel Vervolgens sprak de burgemeester afscheidswoorden tot de heer Jonge leen, die sedert 3 september 1935 lid van de Leidse raad en sinds 25 maart 1946 wethouder van Openbare Wer ken is. „Met hart en ziel heeft u zich gedurende al deze jaren gekweten van de taken, die u te behartigen kreeg". Groot waren volgens spreker de bemoeiingen van deze wethouder wat betreft de stadsuitbreiding, de woningbouw en de wederopbouw. „Meer dan iemand anders heeft u ondervonden hoe moeilijk het voor een gemeentebestuurder heden ten dage is voortreffelijke plannen tot verwezenlijking te brengen". „Het moet voor u wel een grote voldoening zijn geweest juist in deze laatste raadsvergadering mededeling te kun nen doen van de bereidheid van Ged. Staten van Zuid-Holland om mede werking te verlenen bij het aanleggen van de nieuwe vaarweg buiten de stad om, eveneens een noodzakelijke voorwaarde voor de verwezenlijking van het wegenplan". Jhr. mr. Van Kinschot zei respect te hebben voor de taaie vasthoudendheid, die de wet houder jarenlang in zijn veelomvat tende werkzaamheid heeft tentoon gespreid. „U heeft begrepen", zo ver volgde hy, „dat de ruimtelijke proble matiek van een stad als Leiden on mogelijk binnen de eigen, wel zeer enge, grenzen kan worden opgelost en dat een gecoördineerd ruimtelijk beleid van centrum- -en randgemeen ten onder de gegeven omstandig heden gebiedende eis is". Sociale bewogenheid Tenslotte richtte de burgemeester een woord van afscheid tot de heer Van Schaik, die sinds 12 november 1945 raadslid en wethouder van de stad Leiden is. Hij vestigde er de aandacht op, dat de scheidende wet houder van Onderwijs zich ook zeer veel heeft moeten bezighouden met het culturele leven, de sport en het jeugdwerk. Bovendien werd hij veel vuldig geroepen tot het loco-burge meesterschap. „U heeft steeds een open oog ge had voor nieuwe en moderne opvat tingen en een uitstekend gevoel voor wat in de zich steeds wijzigende om standigheden van deze tijd in het be lang van de jeugd van het onderwijs moet worden verlangd." De burge meester wees voorts op de sterke sociale bewogenheid van de heer Van Schaik, die vooral ook tot uiting kwam in diens zorg voor de jeugd, die, voor welke oorzaken ook, in dc gebruikelijke onderwijsinstellingen niet op de meest passende wijze kon worden opgevangen. „Ook al was het werk zwaar, nimmer liet u zich ont moedigen, u bleef optimistisch en be gon steeds na elke tegenslag onmid dellijk te zoeken naar een weg, die. 7ii br>f rlin nnk mo* v«rtrn<*ln«r. of via een omweg, toch tot het doel zou kunnen leiden". De burgemeester be sloot zijn toespraak met de heer Van Schaik de verzekering te geven, dat zeer velen vervuld zijn van diep res pect voor al het werk, dat deze in een reeks van jaren heeft verricht. Na deze toespraak deelde jhr. mr. Van Kinschot geschenken uit. De De scheidende wethouders tijdens de theepauze. V.l.n.r. de heren Hagens. Van Schaik en Jongeleen. (Foto L.D./Holvast) heer Hagens kreeg een ets van het stadhuis, de heer Van Schaik een verrekijker en de heer Jongeleen twee oude tekeningen. Menselijkheid Namens de raad sprak de heer C. J. Piena woorden van waardering tot de scheidende wethouders. Hij noem de de heer Hagens een man, die ge waardeerd is om zijn grote mate van menselijkheid. ..Het was altijd even prettig om met hem van gedachten te wisselen". Wat dc heren Van Schaik en Jon geleen betreft, deze waren volgens spreker geen van beiden gemakkelijk van hun schoenen te praten. Hy sprak van twee sterke persoonlijk heden, die als stimulerende krachten achter de groene tafel hebben ge zeten. Op hun beurt dankten de drie wethouders voor de prettige ver standhouding met de raad. Wasmachine onder stroom: vrouw dood (Van onze Bredase correspondent) De 43-jarige mevrouw P. A. Taks, moeder van vijf kinderen, is gisteren in Breda door elektrische stroom overleden, toen ze de schakelaar van haar wasmachine omdraaide. De machine was enkele weken ge leden gerepareerd door haar man, I die de schakelaar er toen verkeerd had opgezet. Al een paar keer had de vrouw in de afgelopen weken erover geklaagd dat ze soms bij het bedie nen van de schakelaar een kleine schok kreeg. Omdat het apparaat geen dienst weigerde, had zij het zo maar gelaten. Voor de Leidse kantonrechter De openbare aanklager in het tweede proces tegen de vier Britse nazi-leiders Colin Jordan. John T.vn- dall. Ian Kerr-Ritchie en Denis Pi- rie. dat gisteren is begonnen, heeft verklaard dat de politie op het hoofd kwartier in Londen van de Britse nationaal-socialistische organisatie „Speerpunt" blikken heeft gevonden met een onkruidverdelgend middel. Het. opschrift op het etiket op een van de blikken was veranderd in „joden- verdelger". Verder stond er de vol gende gebruiksaanwijzing op: „Zet enkele kristallen in een hermetisch gesloten kamer vol joden". De openbare aanklager noemde de organisatie „Speerpunt" de kern van de Britse nationaal-socialistische beweging. Colin Jordan is de leider van „Speerpunt". Tyndall is „plaats vervangend Führer". en Kerr-Ritchie en Pirie zijn afdelingsleiders. De po litieke geloofsbelijdenis van „Speer punt" lijkt op die van de Duitse nazi partij. De vier leiders hebben er al tijd op gepocht dat zy de beweging, die Hitier begon, wilden voortzetten. De vier worden beschuldigd van overtreding van de wet op de open bare orde, die onder'meer betrekking heeft op onwettige paramilitaire or ganisaties. Het merendeel van de zaken, die de kantonrechter mr. R. de Bruyn gisteren kreeg te berech ten, had betrekking op overtre dingen tengevolge van pech, onwetendheid of een moment van verminderde oplettendheid. Waarschijnlijk ook omdat er geen ..zware gevallen" op de rol stonden waren de magistraten mild gestemd en kwam de hoog ste boete niet boven f. 45 uit. II eg door Iteg ueg Een 66-jarige kapper uit Leiden verleende op het kruispunt Hoflaan- Telderskade met zijn bromfiets geen voorrang aan een van rechts komen de auto. De botsing veroorzaakte nogal wat materiële schade en het was daarom een wonder, dat de on voorzichtig kapper geen noemens waardig letsel opliep. „Ik zag niet dat er een zijstraat was, omdat er bij het hoekhuis een hoge heg staat", verontschuldigde hij zich. „Dan heeft u wel bijzonder slecht opgelet, want als u even naar links had gekeken had u die zijstraat absoluut gezien", repliceerde de kan tonrechter. Hoewel verdachte hier niets tegenin kon brengen, liet die hoge heg hem blijkbaar toch niet los. „Ze moesten die heg kaalknip pen dan was het uitzicht tenminste goed", klonk zijn advies. „In het proces-verbaal staat niets over een heg, die het uitzicht be lemmert", meende de kantonrechter, die overigens vond, dat kaalknippen een wel wat al te drastische maat regel was. „U knipt zonder enige re- nige reden uw klanten toch ook niet kaal". Nadat de kapper dit nadrukkelijk had bevestigd, was het woord aan de officier en bleek de geëiste correctie neer te komen op f30,- boete subs 6 dagen. Nadat verdachte uiterste clementie had gevraagd, luidde het vonnis f 20,- subs 4 dagen. met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid enige meters door de auto werd meegesleurd, was het, aldus de kantonrechter, wel te ver klaren, dat zij voorbij de oversteek plaats werd aangetroffen. Hij nas t wel Behalve tot de aftredende weth^ou-j ders richtte de burgemeester van I Leiden ook enkele hartelijke af-1 scheidswoorden tot de leden, die volgende week niet in de raad terug keren. Hij betuigde de heer M. B. v. d. Klugt zijn erkentelijkheid voor de toewijding, waarmede deze zich ge durende de korte tijd, dat hij deel uitmaakte van de Leidse raad, met name aan de belangen van de jeug dige stadgenoten heeft willen wijden. Hij was voorts mevrouw I. Geel- kerken-Brusse dankbaar voor hetgeen zij in het belang van de Leidse ge meenschap heeft verricht als lid van de Commissie voor de Lakenhal, daarnaast ook als lid van de Com missies voor de Dienst Kasbeheer en Kredietwezen en voor de Kredietbe oordeling. De Leidse raad, die gistermiddag voor het laatst in de huidige samenstelling bijeen kwam, is akkoord gegaan met het plan wij schreven er in ons blad van vrijdag j.l. al uitvoerig over om tussen de Vliet en de Rijn, ongeveer ter plaatse waar zich thans de Korte Vliet bevindt, een kanaal te graven. Woordvoerders van verschillende fracties juichten het plan, dat boven dien voorziet in de bouw van drie bruggen, t.w. in de Haagweg, in de Voorschoterweg en in de te verlengen Vijf Meilaan, enthousiast toe. Voor de heer A. J. Jonge leen deze sprak van het grootste object na het be faamde spoorwegplan betekende de aanvaarding van dit voorstel aan de vooravond van zijn aftreden vanzelfsprekend heel veel. Hij werd van alle kanten hartelijk gefeliciteerd, ondanks de nadelen, die aan de omlegging van de vaarroute door de Sleutelstad ver bonden zijn. Dat deze nadelen lang niet opwegen tegen de grote voordelen, daarover waren de raadsleden het wel eens. Ook voor Katwijk van groot belang Dc /teer C. f. Piena. die na mens de P.v.d.A.-fractie zijn in stemming met het plan betuigde, zei. dat de omlegging van de vaarroute noodzakelijk is om dc ontwikkeling van de eerste fase van het wegenschema mogelijk te maken. ..Het plan is voor Lei den van de allergrootste beteke nis en ook de buitengemeenten. in het bijzonder Katwijk, zullen er zeer mee ingenomen zijn"al dus spreker. Hij verklaarde voorts volledig ak koord te kunnen gaan met de finan ciële consequenties. (Zoals bekend worden de kosten van het totale plan begroot op 11 li miljoen gulden, waarvan de provincie ongeveer 2' miljoen voor haar rekening neemt. Red.) Nadat de heer Piena de wens had uitgesproken, dat ook Provincia le Staten zich met het plan zullen verenigen en dat in 1964 inderdaad een begin wordt gemaakt met de rea lisering er van feliciteerde hij de wethouder, die „de laatste tijd met een verbijsterend tempo verschillen de projecten ter tafel heeft gebracht". IN HET WATER Namens de Prot. Chr. fractie wens te de heer P. S. Harmsen de wet houder geluk met de totstandkoming van dit plan. Ook wat de financiële regeling betreft is men volgens deze spreker tot een alleszins bevredigend resultaat gekomen. Hij betreurde het, dat het jeugdbuitencentrum letterlijk zowel als figuurlijk in het water komt te vallen. „Is de inrichting van dit centrum (een jaar geleden. Red.) eigenlijk geen weggegooid geld?". Overigens is het voorstel geen dag te vroeg ingediend, want de situatie in de omgeving van de Blauwpoorts- brug is nu wel heel erg benard ge worden. GROOT GENOEG? De heer L. Zitman (VVD) vroeg zich echter af of het plan wel groot genoeg Is. „Werd de bouw van de Wilheminabrug destijds ook niet als een groot object beschouwt Daar er meer vervoer met zwaardere schepen In deze omgeving te ver wachten is achtte deze woordvoerder het raadzaam om de breedte van het kanaal inplaats van 32 meter op 40 meter te brengen. De heer H. Zunderman (PvdA) drong in het bijzonder aan op be houd van het jeugdbuitencentrum, dat in een zeer grote behoefte blijkt te voorzien. Wanneer dit niet moge lijk is dan moet er in ieder geval wel worden uitgekeken naar een andere plaats, aldus spreker. ALGEMEEN BELANG Wethouder Jongeleen, die de spre kers van repliek diende, zei o.m„ dat er bij verwezenlijking van het plan inderdaad enkele industrieën gedu peerd zullen worden, evenals trou wens het jeugdbuitencentrum. Deze belangen vallen echter volgens hem in het niet bij het algemeen belang, dat er mee gediend wordt. Wat de vraag van de heer Zitman betreft, de wethouder zei van oordeel te zijn, dat een vaarbreedte van 40 meter, o.m. in verband met de zeer hoge kosten, vooral bij het provin ciaal bestuur bezwaar zal opleveren. Nadat tenslotte wethouder S. M. Stolp nog enkele opmerkingen van financiële aard had gemaakt, nain de raad dit voor Leiden zo uitermate be langrijke voorstel zonder hoofdelijke stemming aan. Dat laatstgenoemde commissies een zekere aantrekkingskracht uitoefenen op vrouwelijke leden van de raad is volgens de burgemeester wel gebleken uit het feit. dat ook mej. A C. Bek- ker sinds 1958 ijverig heeft deelge nomen aan de werkzaamheden, meer in het bijzonder in deze commissi ?s. „Woorden van dank zijn hier zeker op hun plaats", aldus spreker. Met waardering wilde de burge meester getuigen van de hartelijke belangstelling, die mevrouw J. M. v. d. Blom-Vijlbrief gedurende haar 16-jarige raadslidmaatschap steeds aan de dag heeft gelegd, waar het ging om de behartiging van de belan gen van de Leidse gemeenschap. Strijdbare figuur Bijzonder erkentelijk was hij de heer J. van Iterson voor de wijze waarop deze zich in een onafgebro ken zittingsperiode van 1946 tot op heden meer in het bijzonder als lid van de Commissie voor de Openbare Werken, van de Commissie voor de Reinigings- en Ontsmettingsdienst en ook van de Verkeerscommissie heeft willen inzetten bij de beharti ging van velerlei belangen. „U was in de raad lange jaren een strijdbare figuur, die er bepaald geen gewoonte van maakte zijn mening onder stoe len of banken te steken en naar wiens betoog steeds met aandacht werd geluisterd, in het bijzonder van wege uw grote kennis van de stad Leiden". De heer II. M. J. W. J. Kortmann, vanaf 1945 onafgebroken lid van de raad. had zoals wij gisteren al schre ven bericht van verhindering gezon den. Advertentie Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER, Haarlcmmerstr. 207 heeft het. De beste mer'/en. Junghans Kienzle - Mauthe. De gemeenteraad van Leiden heeft gistermiddag het voorstel van B. en W. om het reeds eerder beschikbaar gestelde irrediet van f 40.000 voor het slopen van aan de gemeente in eigen dom toebehorende krotwoningen, ge legen in de saneringsgebieden, te ver hogen met f 100.000. waarin begre pen f 50.000 voor afbraak van het ge bouwencomplex Garenmarkt-Raam- steeg-Levcndaal. De heer J. C. J. Lambermont (K.V.P.» vroeg zich echter af of het nu al tyd is om bedoeld complex te slopen. „Zou het geen aanbeveling verdienen om nog even te wachten tot er wat meer tegelijk afgebroken kan worden"? Hij sprak van een grillig geval en verder van aantasting van een stuk stadsschoon. „Wanneer uitstel niet mogelijk is zou er dan ter plaatse parkeerruimte geschapen kunnen worden"? Hij zag anders graag, dat de kale plek. die na het slopen ontstaat, door een omheining aan het oog wordt onttrokken. Wethouder Jongeleen antwoordde, dat het wenselijk is om zo snel mo gelijk te saneren. „Hoe eerder hoe beter", was zijn oordeel. Hij zegde evenwel toe de suggestie van het scheppen van parkeerruimte en het afsluiten van het braakliggende ter rein in ernstige overweging te nemen. Ook de andere voorstellen, die wy vorige week al gepubliceerd hebben, werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Zeb ra-per i kelen Een boete van f 45,- krijgt een 50- jarige kastelein uit Katwijk te be talen omdat hij op 16 april j.l. met zijn auto niet was gestopt voor een op het Levendaal gelegen voetgan- I te confronteren, gersoversteekplaats en tengevolge J daarvan een voetgangster had aange reden. Verdachte voerde tot zijn verdedi ging aan. dat de voetgangster enige meters voorbij de oversteekplaats was overgestoken en wel zo plotseling dat hij onmogelijk tijdig tot stilstand kon komen. Een der getuigen, die het ongeval van zeer nabij gezien had, verklaarde met stelligheid, dat de voetgangster wel degelijk van het zebrapad gebruik had gemaakt en bijna de vluchtheuvel had bereikt toen zij werd aangereden. De officier mr. E. v. d. Schans herinnerde ver dachte er bovendien nog aan. dat hij destijds tegen de politie had ver klaard de oversteekplaats met een snelheid van ca. 50 km per uur te zijn genaderd en had toegegeven, dat zijn uitzicht vanwege een beslagen voorruit zeer beperkt was. Beide feiten spraken zijns inziens allerminst in het voordeel van verdachte. Daar hij de ten lastelegging afdoende bewezen achtte, eiste hij gezien de ernst hier van f 80,- boete subs 16 dagen. In een uitvoerig pleidooi bestreed verdachtes raadsman het feit, dat zijn cliënt de voetgangster op de oversteekplaats had aangereden. Hij deed dit aan de hand van de situa tieschets, waarop inderdaad stond aangegeven, dat de politie het slacht offer de voetgangster werd vry ernstig gewond enige meters voor bij de oversteekplaats had aange troffen. „Het vrij onverwachte over steken en wel voorbij de voorgeschre ven plaats, pleit mijn cliënt geheel vry". aldus de raadsman. Na enig ré én dupliek wees de kantonrechter direct vonnis. Daar de voetgangster Een 23-jarige bromfietser uit Lel den kreeg in juni j.l. een proces verbaal omdat hij met een snelheid van ruim 45 km per uur de Ryns- burgerweg onveilig maakte. Twee weken geleden ontkende h(j voor de kantonrechter pertinent de gemaakte overtreding te hebben be gaan. „Ik ryd nooit harder dan 25 km per uur en ik heb tegen die agent al gezegd, dat hy mij absoluut verward heeft met een ander". Deze verklaring klonk de kanton rechter blijkbaar zo overtuigend in de oren dat hij besloot de behande ling van deze zaak uit te stellen ten einde de verbalisant met verdacht© „Nu bent u er wel, maar laat verdachte helaas verstek gaan", verzuchtte gisteren de kanton rechter toen bleek, dat alleen de ver balisant acte de présence gaf „Hij was er wel edelachtbare, maar is in middels blijkbaar weer vertrokken." „Heeft u hem herkend?" „Pertinent edelachtbare". „Dan heeft hij u ook vast wel herkend en is er toen maar vandoor gegaan". Deze samenspraak tussen de kan tonrechter en verbalisant liet uiter aard niet na de nodige hilariteit op de publieke tribune te verwekken. De zaak was hierna snel afgedaan. Daar verbalisant verklaarde, dat hij zich absoluut niet in de persoon had vergist, achtte de officier de overtre ding voldoende bewezen en eiste f35 boete subs 7 dagen. Het vonnis luidde f30 subs 6 dagen. Hoofd neemt afscheid De heer H F. K. Koster zal a s» donderdagavond1 om acht uur af scheid nemen als hoofd van de Prin ses Ireneschool. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in de aula van de school aan de Asserst-raat L Onze stadgenote, mej, drs. H, van der Vliet, is by beschikking van de minister van O.. K. en W. belast met het toezicht op de scholen be doeld in de beschikking indeling Rijksinspectie V.H.M.O. 1962 in heb inspectierayon III-B met als stand plaats Leiden. Lezers schrijven. VUILNIS-EMMERS Sinds vele jaren streeft de Gem. Reinigingsdienst het gebruik van uniforme vuilnisemmers na. welke van gemeentewege werden verstrekt. Voor hoogbejaarden, die op een bo venhuis wonen, zijn deze emmers, vooral als ze vol zyn, moeilijk te hanteren, zodat ze zich bij voorkeur bedienen van een kleiner formaat. Helaas worden deze emmers door het gemeentepersoneel niet meer geleegd. Kan hier niet iets meer soepelheid worden betracht? Abonnee. Naschrift van de Redactie Bij navraag bij de directeur van de Gem. Reinigingsdienst vernamen wij, dat het hier geenszins een nieuwe maat regel betreft, maar dat de toepassing ervan intensiever geschiedt dan voor heen, eensdeels door gebrek aan per soneel. anderzijds door 't toenemend misbruik door een deel van het pu bliek. dat de kosten van een tweede vuilnisemmer poogt uit te sparen door het min of meer permanente gebruik van de een of andere wille keurige vergaarbak. Voor ingezetenen, die slechts wei nig huisvuil hebben, bestaat de mo gelijkheid om bij voornoemde dienst een emmer van kleiner formaat aan te vragen. Hulde aan de politie! Geachte redactie, Het is steeds weer interessant ken nis te nemen van allerlei zaken die in uw dagelijkse courantenuittreksels uit de vorige eeuw vermeld worden. Zo 'n enkel stukje leert je soms meer over de zeden en gewoonten van onze voorouders uit die tyd dan menig geschiedenisboekje of histori sche roman. Men put als het ware direct uit de bron en kan de indrukken zelf ver werken. zonder dat anderen, hoe ver dienstelijk soms ook, er hun eigen kleur aan gegeven hebben. Ik hoop dat u nog lange tijd met het plaatsen van deze stukjes zult doorgaan. Onderstaande ODE AAN DE PO LITIE houdt verband met de „her plaatsing" van de advertentie, of me dedeling over een „goed geconser veerde" Vacature in de Gemeen LEX MOND (Zaterdag 25 aug.). Het ïydt geen twijfel de poli tieman van toen moest voor z'n karig loontje heel wat doen. Als WETSMAN 't ooggericht op „on verlaten verlichtte hij onderwyl de duis'tre straten terwfjl hy ook nog, voor z'n dage lijks „prakkie, zorgde voor spekking van 't Ge- meen'tlyk duitenzakkie Dat is zo n honderd jaar geleden en andere tyden andere zeden. Eén en kle man in zo'n gecompli ceerde „triplo-baan" Ja zoiets kan nu niet meer be staan Waarom ik feitelijk aan dit rym begon? Het viel me op, er is niet veel nieuws onder de zon. 't Is nog steeds boven alle lof ver heven. de politie BLIJFT ons goede .service' geven. B.v. 'n agent... al zal hij er niet op beroemen nog minder zichGemeente ont vanger. noemen Ik mag t hier wel even vermelden, hfj int soms toch nog zekere gel den 't Is pas, geloof ik ,by de wet be paald; "n overtreding VAN DE BAAN, mits men direct betaalt je centen (helaas), maar ook je zor gen weg, dat is 'n mooi din# maar t vergt weer als van ouds po- litiebemiddeling Met 't licht heeft zij niet van doen in direct verband, (Men let er hoogstens op of uw ach terlichtje brandt* Met STRAATVERLICHTING heeft de politie niet meer te maken Maar des te meer brengt ze LICHT in duis'tre ZAKEN. VOORLICHTING schenkt ze ook aan vele mensen Men kan het zich niet beter wensen. Bij de politie kan men gerust zijn LICHT opsteken. Dat is ons allen, stuk voor stuk. wel eens gebleken Hun dienende taak is steeds nog een traditie En daarom.hoeden af voor de po litie Postuum voor die van 1862, met een „levendige zwaai" voor de onze van 1962. Hoogachtend, H. J. van Nimwegen Sr. Breestraat 11. Busroute door Oegstgeest Het ls al bijna twee jaren geleden dat de stadstram plaats moest maken voor de bus. Als inwoner van Oegst geest dacht ik dat het einde van onze isolatie nabij was. Immers, wellicht zou de route verlegd worden, waar door de stadsbushalte voor my gun stiger zou komen te liggen dan de tramhalte, dia ongeveer 10 minuten lopen was van myn huis. Deze hoop is ijdel gebleken, want wat is het ge val? De bus rijdt, met uitzondering van de Hogewoerd, tot aan de Leidse Buurt, dezelfde route als de slads- tram reed. Daar verdwijnen, sinds de nieuwe dienstregeling, wonderlyk ge noeg, beide stadsiynen in de Nassau- laan. Het einde van de Dorpsstraat bereikt men langs een enorme om weg nog net niet. Dit is vervelend, maar erger is dat het grote deel van Oegstgeest, dat achter de Warmonderweg ligt. door de stadslijnen geheel vergeten wordt.. Waarom, zo vraag ik my af als ik de beide stadslijnen 1 en 2, op de spitsuren krijgertje spelende en in de overige uren matig bezet of (en dit vooral in de avonduren» meerdere malen geheel leeg op de Leidse Straatweg in de gemeente Oegstgeest zie verdwynen, gaat niet één van deze twee bussen de Joh. de Win straat in of de Warmonderweg op? Hierna zou de bus via de De Kem- penaerstraat en Terweeweg of anders via de De Kempenaerstraat, Regen- tesselaan en Hofbrouckerlaan de Ma- relaan kunnen bereiken om daarna zonder omwegen naar het vroegere eindpunt van de tram te ryden. Dit is maar één enkel voorbeeld van de vele mogelijkheden, die het gebruik van de Warmonderweg biedt! Een verandering van de route op der gelijke wijze zou voor de inwoners van belangrijke delen van Oegst geest en ook van het stukje Lelden, dat aan de Leidse Hout grenst een enorme verbetering zyn. Met de nieu we dienstregeling misschien? Hoogachtend, L. WACHTER. Regentesselaan 62, Oegstgeest

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3