Stroom van brieven voor „Arenda pleit LUNS leidt delegatie naar Alg. Vergadering Via Telstar werd overdracht van de „Esso Libya" bekend gemaakt Pakistan levert V.N. leger voor N.- Bloedkanker van Solden wordt minder liquidatie wegens OPHEFFING EDEL BONTMANTELS CASTRO AAN DE DRANK? FELLE BRAND IN WOERDEN „Wij zijn diep ontroerd Tien jaar na eerste schip van Verolme KORTINGEN VAN 50 TOT 70 TE BEKOMEN H AMSTERDAMSE U BONTCENTRALE Vf SPECIAALZAAK VAN PELTERIJEN Blauwe barettenin Hollandia LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1962 59 (Van een onzer redacteuren) De postbode in Leiderdorp knippert al niet meer met de ogen, als hij een brief of briefkaart tegenkomt, waarop geen nadere aanduiding staat dan: aan de ouders van Arenda. Sedert enkele weken kan hij de weg naar de brievenbus van de familie Kuilen- berg wel dromen. Het gezin dat zo ongewild in de publiciteit kwam, toen de ambtenaar van de Burgerlijke Stand in Leiderdorp weigerde hun dochtertje onder de naam Arenda in te schrijven. Tientallen reacties uit het gehele land stroomden binnen. Mensen, die het verhaal in de krant lazen herinnerden zich plotseling, dat zij een Arenda in de familie- of kenniskring hadden, en schreven. Spontaan, zonder dat zij een nader adres wisten. „Wij zijn diep ontroerd' dc heer Ruitenberg ons. Vooral mijn vrouw zag er erg tegen op, dat deze sank zo in de openbaarheid kwam. Maar ook zij heeft zich er mee verzoend, want de brieven die wij van wildvreemden ontvingen, waren ontzettend hartelijk en sym pathiek. Het was gewoonweg fan tastisch. Elke dag maar weer brie ven. Soms kregen wij wel drie verschillende reacties, die alle naar de zelfde Arenda verwezen. Om alle briefschrijvers te bedanken hebben wij zelfs een hele zondag moeten uittrekken, zo groot was de stroom reacties. Een ding staat nu wel vast dat stoyid het voor mij trouwens toch al de naam Arenda bestaat". Het verhaal van de ouders, die men zoals zij dat zelf willen, heeft velen in het geweer gebracht. Zelfs vanuit vakantie-oorden en zomer huisjes reageerden de bij dergelijke gevallen als zo traag bekend staan de Nederlanders heftig. Een verontwaardigde dame uit Doorwerth schreef: „Ik heet al 24 jaar Arenda. Mijn vader ondervond geen enkele moeilijkheid, toen hij mij in Olst liet in schrijven". Uit Zuidhom (Groningen): „De naam Arenda bestóót". Uit Voorburg: „Ik wil u graag het geboortebewijs to nen", iets wat een inwoner van Amersfort deed. Een „boze" oma schreef een lieve brief: „Mijn klein dochter heet zo. Zij woont in Gro ningen". Trouwens in het noorden schijnt de naam Arenda veelvuldig voor te komen. In het bevolkingsre gister van Bierum staan twee Aren da's ingeschreven. Een Gronings echt- vertelde paar op vakantie schreef: „WD heb- ben een dochter van achttien, zie zo heet". Uit Roden: „Ons dochtertje van elf staat als Arenda ingeschre ven. Wij kennen trouwens nog een Arenda". „Hartelijk gefeliciteerd met de geboorte van uw dochtertje", schreef iemand uit Heerde. „Ons kind is in 1954 als Arenda geboekt". Verscheidene briefschrijvers meen den zich te herinneren, dat de per soneelschef van het Hiltonhotel in Amsterdam Arenda heet. Ook dat bleek te kloppen. Deze dr. Arenda Splele staat in Enschede ingeschre ven. Ook in Voorburg leeft een jon gedame onbekommerd met de naam Arenda. Uit Rotterdam, Den Haag, Oegstgeest, Nijmegen, Leiden en Arnhem volgden eveneens reacties. Hetzij van de Arenda's zelf, die in de wiek waren geschoten, omdat zij eigenlijk „niet bestonden", hetzij van de ouders, die het er allen over eens waren dat er geen mooiere naam dan Arenda bestaat. Een meisje uit Hattem stuurde een kinderansicht ondertekend met Arenda. Het sterk ste argument kwam van een brief schrijfster uit Zevenaar: „Ik ben op 9 september geboren en als Arenda ingeschreven. De naam Arenda komt al lang in onze familie vopr. Ik ben namelijk naar mijn oma vernoemd, die op 26 augustus 1862 in Kampen werd geboren". Gewapend met deze stroom van reacties hoopt de heer Kuilenberg de ambtenaar van de Burgerlijke Stand in Leiderdorp te overtuigen, en als nog zün dochtertje als Arenda te laten inschrijven. Hij is ervan over tuigd, dat hij dankzij de lezers een goede kans maakt. Medisch rapport Volgens een medisch rapport is de bloedkanker van dr. Robert Soblen die in Amerika op beschuldiging van spionage tot levenslang werd veroor deeld, aan het afnemen. Deze toe stand zou nog verscheidene jaren kunnen voortduren. Zo luidt een verklaring van het Openbaar Ministerie bij het Londen- se hof dat thans de bezwaren be handelt die door Soblens advocaat tegen 'n deportatiebevel van de Brit se minister van Binnenlandse Zaken zijn ingediend. Toen Soblen vorige week werd onderzocht ontdekte men dat zijn toestand tijdens zijn verblijf in de Brixton-gevangenls nadat hij, per vliegtuig van Israël onder weg naar de V.S. een poging tot zelf moord had gedaan in geen enkel opzicht verslechterd was. Bij de behandeling van vandaag deelde Soblens advocaat mee dat aan de Britse minister van Binnen landse Zaken de gerechtelijke eis ge steld is om stukken van de Ameri kaanse regering betreffende Soblen over te leggen. De 62-jarige Soblen zat met liet hoofd in de handen gesteund terwijl zijn advocaat aan het woord was. Gedurende de zitting werd hij enkele malen de zaal uitgeleid. Reorganisatie bij Britse spoorwegen (Van onze Londense correspondent) Het Britse spoorwegnet, dat het dichtste ter wereld is, zal met een derde worden ingekrompen omdat de oneconomische lijnen zoveel mogelijk zullen worden opgeheven. In de eerstvolgende vijf jaar zullen 19.000 man van het personeel der spoorweg - werkplaatsen, zijnde 35 procent van het totaal aan arbeidskrachten, over bodig worden, waarbij zij een zekere financiële tegemoetkoming zullen krijgen. Van vakbondszijde noemde men het plan een rampzalige maatregel, vooral voor degenen, die hun gehele leven in dienst van de spoorwegen zijn geweest. De maatregel is echter een onderdeel van het algemene stre ven van dr. Beeching, de gewezen di recteur van ICI, die thans de leiding heeft van het genationaliseerde transportwezen, om het verouderde spoorwegbedrijf zo doelmatig moge lijk te maken. De regering zal trach ten andere firma's naar de strekén te lokken, waar velen hun broodwin ning zullen verliezen. Er zijn in to taal 25 grote spoorwegplaatsen. Het is nog niet bekend welke daarvan getroffen zullen worden. Nieuwe Argentijnse chef generale staf De gepensioneerde generaal Ber nardino Labayru is benoemd tot chef van de generale staf van het Argentijnse leger. Hij volgt gene raal Carlos Turolo op, die dinsdag van deze functie werd ontheven, na dat hij haar slechts acht dagen had bekleed. Generaal Labayru zou een neu trale houding aangenomen hebben ten opzichte van de tegenover elkaar staande groeperingen van legeroffi cieren na de opstand van enkele le gergroepen ruim twee weken gele- den. In kringen van het Argentijnse bedrijfsleven liepen gisteren sterke geruchten dat de minister van Eco nomische Zaken, Alsogarcy zijn ont slag had ingediend, maar dit werd door hooggeplaatste ambtenaren van zijn ministerie ontkend. Ruzie tussen Syrië en Egypte in raad Arabische Liga De raad van de Arabische Liga is in spoedzitting te Sjtoera in Li banon bijeengekomen ter behande ling van de Syrische klacht dat Egypte zich mengt in de binnenland se aangelegenheden van Syrië. Het kwam tot een heftige uitwis seling van beschuldigingen tussen de Syrische en de Egyptische afvaardi ging. De leider van de Egyptische afvaardiging, Deiri, noemde de Sy rische delegatie een „groepje reac tionairen en opportunisten" dat het Syrische volk niet vertegenwoordigt. Deiri is minister van Financiën en Economische Zaken van Syrië geweest ten tijde van de unie met Egypte. Ook een andere Syrische minister uit die tijd, Ezzedin. maakt deel uit van de Egyptische delegatie. De Syriër Kallas zei, dat het hui dige regime in Egypte een bewind van „terroristen" is en dat men in Egvpte geen vrijheid kent. Egypte en Syrië werden met tien tegen tv/ee stemmen verslagen toen hun voorstel de kwestie in openbare zitting te behandelen, door de raad werd "erworpen. Eerder had Egypte de raad meege deeld dat ais hij tot behandeling achter gesloten deuren zou besluiten, het zich zijn vrijheid van handelen zou voorbehouden. GROOTSTE SCHIP IN EUROPA GEBOUWD De doopformule was uitgespro ken, de draad knapte en de su- perfles champagne zwiepte met een wijde boog naar de boeg van het volumineuze schip, dat me tershoog boven de steigers uitstak. In de achterste rijen waar men nauwelijks iets van de gebeurte nis kon zien zetten al enkele genodigden het gejuich in, dat volgens traditie een scheepsdoop- plechtigheid vergezelt. Toen opeens werd het akelig stil op Verolme's werf op Rozen burg, waar honderden bijeen wa ren om de doop en overdracht bij te wonen van het grootste schip, dat ooit in Europa is gebouwd: de 90.000 tons supertanker „Esso Libaya", die de vloot van de Standaard Oil Company (Hew Jersey) gaat versterken. Want de 6,5 liter champagne bevattende fles spatte niet uiteen op de glan zende boeg; de fles brak niet. De fles werd echter weer opgediept en toen zorgde de doopsier, de Ame rikaanse mevrouw M. J. Rathbone (echtgenote van de president-direc teur van de Standard Oil Company) er met een forse worp voor, dat de doop niet nogmaals mislukte. Schoonheidsfout De hardnekkigheid van de speciaal in Frankrijk bestelde fles van „mam- moet"-formaat was overigens de eni ge schoonheidsfout op dit feest, dat Verolme extra luister had gegeven door het Noorse opleidingsschip „Sor- landet", een van de deelnemers aan de „Tall ships race", te charteren. De doop geschiedde vanaf de boeg van het krachtige zeilschip. De ca detten waren hoog in masten en za lingen geklommen om niets van het schouwspel te missen. Vandaar ook keken zij neer op de groep van hoge gasten: de ambassadeurs van de Verenigde Staten (John S. Rice), Brazilië (Joaquim de Sousa-Leao) en Ierland (James Wilfrid Lennon), de chef van het kabinet van Koning Ldris I van Libië, Ali Sahahli, de libische minister voor petroleumza- ken, Anwar Ben Gharsa, en de bur gemeesters van Rotterdam (mr. G. E. van Walsum), Rozenburg (J. C. As- hoff) en Maassluis (W. J. D. van Dijck). Met de „Esso Libya" levert Verol me het tweede schip af van de order van 150 miljoen gulden, die de Esso al jaren geleden bij het scheeps- bouwconcern plaatste. Dat gebeurde in een tijd, waarin de werf op Ro zenburg alleen nog maar op papier bestond De heer C. Verolme herinnerde daaraan in een toespraak, die hfj na afloop van de plechtigheid hield. In aanbouw Het eerste schip, de 78.000 tons „Esso Hampshire", is al enige tijd ge leden aan de Esso afgeleverd. Num mer drie, de „Esso Den Haag" een zusterschip van de „Libya" maar met een grotere nuttige capaciteit is nog in aanbouw. De kiel werd op 23 mei jl. gelegd in aanwezigheid van o.a. de burgemeester van 's-Graven- hage. Deze tanker wordt het eigen dom van de Esso-Nederland NV. Het wordt het grootste schip van de Ne derlandse koopvaardijvloot. De „Esso Libya" werd in elf maan den gebouwd. Op 18 september 1961 werd de kiel geplaatst in het „Ko ningin Wilhelminadok" en acht maanden later, op 19 mei Jl., kon het schip aan zijn element worden toe vertrouwd. Die gebeurtenis was ove rigens ook een bijzondere: het uit dokken (de „tewaterlating") ge schiedde 's nachts tussen 3 en 4 uur en dat was een primeur in de wereld van de scheepsbouw. In zijn rede na de overdracht sprak de hoer C. Verolme zijn dank uit voor de samenwerking met de ar beiders en de vakbonden. Hij zei ook een onwrikbaar vertrouwen te heb ben in de toekomst van de scheeps bouw: „Er zullen steeds meer en steeds grotere schepen worden ge bouwd". De verheugde scheepsbouwer me moreerde, dat het precies tien jaar geleden was dat hij zijn eerste schip afleverde: een vrachtvaarder van 1500 ton. De „Esso Libya" is zestig keer zo groot Ultramodern Aan het feest rond de „Esso Libya" was ook een bijzondere gebeurtenis verbonden. Een ultramoderne ge beurtenis ditmaal: een telex-gesprek via de Telstar, waardoor een bericht over de Nederlandse scheepsbouw zelfs door de ruimte ging. Het gesprek had in de avonduren plaats vanuit Hotel Wittebrug in Den Haag, waar de vele gasten en de staf van Verolme's Concern aanzaten aan een diner en waar door de zorg van de PTT telexapparatuur was opge steld. Over en weer werden de groe ten en felicitaties uitgewisseld, o.a. aan de president-directeur van de Standard Oil Company, de heer Rathbone, die door ziekte verhinderd was de doop en overdracht van het superschip bij te wonen. Het initia tief tot het ruimtegesprek ging uit van de Esso. Het was voor de eerste keer dat een particuliere onderneming in Nederland de satelliet gebruikte als communicatiemiddel. Met officiële toestemming van de overheid van „DE AMSTERDAMSE BONTCENTRALE" in DEN HAAG Alle voorradige, op eigen ateliers vervaardigde, (waaronder vele couture modellen) MOETEN OP KORTE TERMIJN VERKOCHT ZIJN. Voor U een unieke gelegenheid om een bijzonder fraaie BONTMANTEL met Hier enkele voorbeelden: MONGOLINE LAM van 295.voor 169. DANKALI van 410.voor 225. ZOBELFEH van 525.— voor 365.— NATUREL-BISAM van 575.— voor 395.— WHITECOAT van 650.— voor 425.— ZEEHOND van 695.voor 475. NERTZ BISAM van 1275.— voor 750.— PERSIANER van 950.voor 650.— NERTZ MURMEL van 1050.— voor 790.— BREITSCHWANZ PERSIANER van 1850.voor 1475. BUENO - BROADTAIL van 2450.— voor 1975. Alle andere edele bontsoorten als Nertz - Luipaard EVENEENS VOOR LIQUIDATIEPRIJZEN. Bever etc. Op alle bontmantels 3 jaar schriftelijke garantie welke door onze filialen wordt overgenomen. Met gedeeltelijke betaling RESERVEREN wij uw bontmantel tot de a.s. winter. DEN HAAS KORTE POTEN 57 TELEFOON 116050 Op het Molenwater in Mid delburg is gisteren een grote Zeeuwse ringrijderij gehouden. De deelnemers moesten in Wat chers kostuum verschijnen. De Amerikaanse Journalist Henry Taylor, voormalig Amerikaanse ambassadeur in Zwitserland, die voor United Features politieke ver halen „van achter de schermen" schrijft, heeft onthuld, dat Fidel Castro, de premier van Cuba, de laatste tijd een bijzonder stevige drinker is geworden. Taylor zei, dat hij dit wist van Wes terse ambassadeurs in Havanna. „Zijn steeds vaker voorkomende afspraken met de fles hebben een duidelijke invloed op zijn werk, zijn leven en de toekomst van Cuba", aldus Taylor. Taylor beschreef hoe Castro onlangs voor de televisie verscheen in een zo beschonken toestand, dat zijn assistenten hem weg wilden trek ken van de camera's. Niemand had de moed het programma af te ge lasten en daarom kreeg heel Cuba de vechtpartij met de dronken pre mier te zien. Later werd Castro „hinderlijk" tij dens een bezoek aan een Italiaans restaurant. Hij schreeuwde luid en raakte verwikkeld in een politieke schermutseling met de Sowjetrus- sische handelsmissie. Het restau rant werd snel gesloten en de di plomaten die er waren werden de deur uit gewerkt, aldus Taylor. Toerist gestorven Dokters in Knokke schoten tekort (Van onze Brusselse correspondent) Het parket van Brugge zal een on derzoek instellen naar de omstan- zdigheden, waaronder enkele dagen geleden een Engelse toerist in een der hotels van de badplaats Knokke is overleden. De kwestie is aanhangig gemaakt door de directeur van het hotel, waar de Engelse toerist is gestor ven. Naar het schijnt, heeft deze hotel directeur wanhopige pogingen ge daan, om een dokter aan het ziek bed van de gast te laten komen. In totaal heeft hij tien verschil lende geneesheren gebeld en geen van dezen heeft zich het was 's nachts de moeite willen ge ven de patiënt te bezoeken. Zij zullen thans allen worden gehoord en zich dienen te verantwoorden. De inmiddels gehouden lijkschou wing heeft tot de conclusie geleid, dat de Engelsman is overleden aan aderverkalking, een ziekte waaraan hij reeds enige tijd moet hebben geleden. Uiteraard heeft deze kwes tie in Knokke, dat voor het groot ste deel is aangewezen op inkom sten uit het toeristenverkeer, nogal sensatie verwekt. De Nederlandse delegatie naar de zeventiende bijeenkomst van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties zal onder leiding staan van minister mr. Luns. Dr. J. H. van Roijen zal als vice-voorzitter fungeren. Oe Thant heeft gisteren formeel verzocht om plaatsing van de overeenkomst tussen Nederland en Indonesië over Westelijk Nieuw-Guinea op de agenda. Hij verzocht dit punt hoogste voorrang te verlenen. In een toelichtend memorandum zei Oe Thant, dat de overeenkomst slechts van kracht zal worden en alleen kan worden uitgevoerd als de Algemene Vergadering de secretaris generaal machtigt de verantwoorde lijkheden op zich te nemen, die hem volgens de overeenkomst zijn toege wezen. Verwacht wordt, dat de Al gemene Vergadering in de eerste we ken van haar zeventiende zitting, die zoals bekend op 18 september begint, haar Instemming zal betuigen. Bij de ingediende documenten was er ook een nog niet gepubliceerde brief van Oe Thant aan beide re geringen over de financiële regeling. Zoals bekend worden de kosten door de twee landen gedragen. In de brief wordt bepaald, dat Oe Thant in overleg met de beide regeringen een begroting zal opstellen voor de totaal te verwachten 'kosten. Hij zal dan aan Nederland en Indonesië om voorschotten verzoeken. De gelden zullen worden beheerd als „trust fondsen" volgens de geldende bepa lingen van de Ver. Naties. Wat er aan fondsen over mocht zijn na beëindi ging van de verantwoordelijkheid van de V.N. voor het bestuur, zal ln twee gelijke bedragen worden teruggestort aan de regeringen. Intussen heeft de regering van Pakistan Laten weten, dat zij bereid is het gehele contingent veiligheids troepen te leveren, dat de Verenig de Naties in Nieuw-Guinea nodig hebben. Dit betekent, dat Pakistan ongeveer duizend militairen naar Nieuw-Guinea zal sturen als hulp voor de plaatselijke politiemacht, wanneer op 1 oktober de V.N. tij delijk het bestuur overnemen van de Nederlandse autoriteiten. Naar wordt aangenomen zal 't Pakistaanse con tingent met 'n Amerikaanse oorlogs bodem naar Nieuw-Guinea worden gebracht. Naar Djakarta De Indiase brigade-generaal Rik- ye is gisteren uit Nieuw-Guinea ver trokken en wordt morgen in Dja karta verwacht. Bij een tussenlan ding in Sydney zei hij, dat de Ver enigde Naties een aantal helikopters en amfibievaartuigen zullen zenden om te helpen bij de uitvoering van 'tv bestand. De generaal zei, dat vier honderd Indonesische krijgsgevan genen „spoedig" naar Indonesië zul len worden teruggestuurd. In de woeste jungle van westelijk Nieuw- Guinea leven echter nog Indonesi sche militairen, die niets van het be stand weten. Met vliegtuigen zullen speciale pamfletten worden uitgewo- pen om hen te waarschuwen. Vol gens generaal Rikhye waren de eer ste V.N.-waarnemers ln Biak aan gekomen. „In totaal zullen er 25 waarnemers komen. We verwachten de overigen op zondag". „Er schynt aan beide kanten ont zaglijk veel goede wil te zijn", zc zei de generaal verder. „Beide par tijen schijnen zeer goed te willen meewerken en willen de huidige plan nen graag ten uitvoer gebracht zien. De Nederlanders gedragen zich bui tengewoon goed". Gezien de uitlatingen van de ge neraal en hetgeen wat schout bij nacht Reeser op zijn wekelijkse pers conferentie heeft gezegd, wordt aan genomen, dat generaal Rikhye in Djakarta de Indonesische regering zal opdragen zo snel mogelijk vliegtu gen te zenden, die pamfletten moeten uitwerpen. Tegen stroom in Onze reisredacteur W. L. Brugs- ma voegt hier aan toe: Nieuw-Guinea's hoofdstad kwam vanochtend oog in oog met de nieu we werkelijkheid, toen vijf V.N. of ficieren onder commando van de Zweedse luitenant-kolonel Melin op Sentani aankwomen Tegen de stroom van repatriërende vrouwen en kinde ren in arriveerden de „blauwe baret ten" met een luchtmacht-Dakota op Hollandia's vliegveld. Een van hen droeg trouwens een lichtblauwe tul band, de Indiase majoor Babar Singh een officier van het vroegere Kongo- contingent. Verder waren er een Braziliaanse majoor, een Zweedse, een Ierse en een Indiase kapitein Op het vliegveld stonden twee Ne derlandse legerjeeps klaar in aller ijl wit overgespoten en voorzien van de letters „UNO-VN". Overste Melin verklaarde, dat hij reeds twaalf VN- waarnemers had gedirigeerd naar Manokwari, Sorong, Fak-Fak en an dere plaatsen. Twee officieren zijn onderweg naar Djakarta om deel te nemen aan de Indonesische pamflet vluchten, die de para's moeten mee delen dat het vuren moet worden ge staakt. Deze twee keren ten spoedig ste naar Merauke terug, waar ieder moment de hoofdmacht van kapitein Benni's parachutisten is te verwach ten. De aankomst van de VN-officie- ren in het gouvernementshotel te Hollandia was wel even een lichte schok voor de Nederlanders, die na een hete morgen voor de rijsttafel een biertje aan de bar dranken. „Nu is het dan zo ver", zei iemand. Over ste Melin verklaarde, dat zes landen waarnemers zullen zenden, naast bo vengemelde ook nog Nigeria en Cey lon. Derhalve zullen drie blanke en drie niet-blanke landen het bestand controleren. Waar de waarnemers in paren werken ligt het voor de hand, dat ieder paar uit een blanke en een nlet-blanke officier zal bestaan, al zal de VN zulks uiteraard nooit officiéél verklaren. Ontwrichting Behalve dc V.N.-waarnemers kwa- I en ook twee Thailandse administra- i teurs in Hollandia aan. Vriendelijke heren, maar slechts met 'n zeer vaag idee over hun komende taak. De voornaaamste kopzorg blijft de ko mende ineenstorting van het Neder landse bestuursapparaat. Staatssecre taris Bot, die morgen hier aankomt, zal met dit probleem worden gecon fronteerd als de verontwaardigde ambtenaren hem hun eisen stellen. In heel Nieuw-Guinea wü kon den zulks in het binnenland en Me rauke constateren is het ambtena renkorps besloten hcen te gaan en zo spoedig mogelijk. Liefst vóór 1 okto ber. Ze zeggen zelfs voor een dubbel salaris onwillig te blijven. De nei ging tot vertrek werkt uiterst be smettelijk en dit sneeuwbaleffect werkt een ontwrichting in de hand. Het gouvernement, moest vandaag de sombere berichten van het be drijfsleven tegenspreken als zouden de voedselvoorraden ontoereikend zijn. Alle essentiële levensmiddelen, zoals rijst, vlees en groenteconser- ven, zijn nog ruim voldoende in voorraad voor dekking van de be hoefte tot december. Slechts de re serves van aan bederf onderhevige levensmiddelen zijn ontoereikend. Intussen hebben zich al meer pa ra's gemeld: 56 onder comman do van luitenant Admaw bij Kaima- na en 8 bij Sausapor. De melding geschiedde 22 augustus, maar het bericht werd naar Hollandiase tra ditie twee dagen zonder enige aan wijsbare reden door officiële voor lichtingsdiensten opgehouden. Een felle brand heeft vannacht en vanmorgen vroeg in Woerden het pand, waarin het kantoor van de ontvanger der Rijksbelastingen is ondergebracht, verwoest. Van het er naast gelegen pand, dat voor een deel eveneens bij de belastingdienst in gebruik is en waarin voorts de ge meentelijke dienst voor sociale zaken en het bureau van de plaatselijke voedselcommissaris zijn onderge bracht, is de bovenverdieping geheel uitgebrand. De brandweren van Woerden, Kamerik, Zegveld en Nieu- werbrug hebben de benedenver dieping kunnen bewaren, al kreeg zij veel waterschade. De totale schade loopt in de honderdduizenden gul dens. De alarmering werd vertraagd, doordat een der omwonenden, die vanmorgen vroeg het eerste de brand ontdekte, niet over telefoon beschikt. Als mogelijke oorzaak van de brand wordt gedacht aan kortsluiting. Tij dens de bestrijding van het vuur is een brandweerman bedwelmd. ge raakt, maar hij kon spoedig weer worden bijgebracht. Ambassadeur van Italië benoemd Tot Italiaans ambassadeur in Ne derland is benoemd de heer Aldo Maria Mazio, thans ambassadeur van Italië in Tunesië. De heer Mazio volgt markies Raimondo Giusti- niani op, die terugkeert naar Italië om een functie aan het ministerie van Buitenlandse Zaken te aanvaar den. De nieuw benoemde ambassadeur is gehuwd en heeft drie kinderen. Hij was o.m. consul-generaal in New York en gezant in Dublin. De heer Mazio wordt in de tweede helft van de volgende maand in ons land ver wacht

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4