Voorde school f 295 PALM&Wwm CDU-leiding deelt niet Adenauers bezwaren Leipzig vandaag AGENDA Baby gestikt Muziekfeest wel serieus genomen PIJNLIJK MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1962 Engeland en de EEG (Van onze correspondent in Bonn) Steeds duidelijker wordt, dat het boeiend is toegegaan op de bijeenkomst van het bestuur der christen-democratische Bondsdag- fractie van afgelopen dinsdag. Hoewel een tam communiqué na afloop werd uitgegeven, waarin niet veel meer te lezen stond dan dat het bestuur zich akkoord verklaarde met de in de regerings verklaring vastgelegde politiek, dat toetreding van Engeland tot de EEG wenselijk is, is er in feite hard gestreden. Na een weken lange controverse binnenskamers is openlijk tussen Adenauer enerzijds en minister Schroder van Buitenlandse Zaken met de meerderheid van het bestuur anderzijds gevochten. Uniek is nu, dat Adenauer deze strijd kennelijk heeft verloren. Adenauer, wiens woord door het aftreden duidelijk aan autoriteit be gint te verliezen, heeft voor het be stuur van zijn partijfractie de onmis kenbare Indruk gemaak, dat hij uiterst gereserveerd staat tegenover Britse deelneming aan de EEG. Naar voren bracht hy deze reserve welis waar in de vorm van een maning, dat men hard met de Britten moet onderhandelen, maar niemand ont veinsde zich dat de grijze kanselier in zijn hart ronduit gekant is tegen Britse toetreding tot de EEG. Waarom? In de eerste plaats om dat Adenauer de Engelsen wantrouwt, tegen hun insulaire hoogmoedigheid niet op kan en tenslotte bang is dat Macmillan en zijn regering in het Europese milieu zullen pleiten voor onderhandelingen en het sluiten van een overeenkomst met de Russen. En voor dat laatste is Adenauer, die weet dat by elke overeenkomst tussen Oost en West Duitsland een paar veren zal moeten laten, doodsbang. Om het fractiebestuur van zijn partij onder druk te zetten heeft Adenauer dinsdag j.l, gepoogd het schrikbeeld op te roepen van een Frans-Britse alliantie op kosten van de Duitsers. Met dit argument kwam evenwel ook de aap uit de mouw, dat Adenauers eigen Frans-Duitse verzoeningspolitiek ten dele op te vatten is als een anti-Britse manoeu vre. Uit alles blijkt echter, dat Adenauer geen voet aan de grond heeft gekre gen met zijn denkbeelden. Minister Schroder schijnt zelfs tijdens het be toog van de kanselier geen gelegen- (Van onze Utrechtse correspondent) Het bijna drie maanden oude dochtertje Bea van de familie Van Doorn-Hombörg wonende aan de Havenstraat 28 te IJsselsteijn is gis ternacht in de kinderwagen gestikt. De moeder, die de kleine 's morgens wilde voeden, vond het kindje leven loos in de wagen. Een arts kon slecht de dood door verstikking constateren. Vermoedelijk heeft de kleine haar gezichtje tegen de rand van de wa gen gedrukt en daardoor het leven verloren. Advertentie Morgen om negen uur begint Coster met de eerste aanbieding van het najaar: 3000 FLANELLEN JONGENSOVERHEMDEN in 10 fraaie dessins, prachtkwaliteit, beslist kleur- en wasecht, open of gesloten te dragen, voor de ongelooflijk lage prijs van 2.95, nog lager dan maakloon i Tot 8 jaar, alle maten 5r9fr Jongens-schoolblouses in tien fraaie dessins 9 tot 13 jaar, t45 alle maten ntf Geen tel. of schrift, bestellingen. PER KLANT KUNNEN SLECHTS TWEE STUKS WORDEN VER STREKT. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- slngel Katendr. Ugedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 ZEIST: Slotlaan 158-160 VLAARDINGEN: ue.veld 7.9 V held voorbij te hebben laten gaan om zijn hoogste meester tegen te spreken en te corrigeren. Resultaat daarvan was, dat het fractiebestuur zich bij Schröder, die wellicht vol gend jaar de kanselierstroon zal be stijgen, aansloot en in een slotcom muniqué uitdrukkelijk liet verklaren, dat men de politiek der regerings verklaring inzake de EEG nog steeds steunt. Een schijnbaar overbodige uitlating. In feite echter het bewijs, dat Adenauers plan, evenals de Fransen een Britse toetreding eerder te bemoeilijken dan te bevorderen, verworpen is. Zonder twijfel een zaak van groot belang, vooral in het licht van het voor begin september vastgestelde be zoek van de Franse president De Gaulle aan de Bondsrepubliek. Een bezoek, dat Adenauer nu niet meer zo gemakkelijk zal kunnen misbrui ken om met De Gaulle gemene zaak te maken inzake een Europa-politiek, die zou moeten uitlopen op een po litieke unie, waarin De Gaulle, nijver gesteund door zijn Westduitse vrien den, de eerste viool zou kunnen spe len. De wedstrijden om de Europese zwemkampioenschappen zijn vrijdag morgen te Leipzig voortgezet. In de tweede serie van het nummer 4 x 100 meter vrije slag dames verbeterde de Britse estafette-ploeg het Europese record en bracht het op 4 min. 17,6 sec. Het record was sedert 11 juni 1960 in bezit van Nederland, dat toen eveneens te Leipzig tot 4 min. 18,2 sec. kwam. Nederland won de eerste serie in 4 min. 20,6 sec De uitslagen waren: 4 x 100 meter vrije slag estafette dames: Eerste serie: 1. Nederland (Jopie Troost, Cockle Gatselaars, Erica Terpstra, Ineke Tigelaar) 4.20,6; 2. Oost-Duitsland 4,22,2; 3. Rusland 4.23,9; 4. Italië 4,29.3; 5. België4.39,4. Tweede serie: 1. Groot Brlttannlë 4.17,6 <nw. Eur. ree.); 2. Zweden 4.20,3; 3. Hongarije 4.21,7.. 4. Polen 4.35,3. In de finale die zaterdagmiddag wordt gezwommen, komen uit: Groot Brittannië, Zweden, Nederland, Hon garije, Oost-Duitsland, Rusland, Ita lië en Polen. Slechts België is dus geëlimineerd. Nieuw record In de derde serie van de 1500 me ter verbeterde Johan Bontekoe het Nederlandse record en bracht het op 18 min. 18.6 sec. Het oude record stond sedert 15 april j.l. met 18.27.5 op naam van Tino Jansen (ZV Tiel). Bontekoe werd in de serie tweede. De uitslag luidt; 1. Veljko Roguslc (Zd.-Sl.) 18.05,6; 2. Johan Bontekoe (Ned.) 18.18.6 tnw. Ned. record); 3. Hans Rosendahl (Zweden) 18.26,6; 4. Dieter Pfeifer (O-Dld.) 18.48,6; 5. Stanislaw Kedzia (Polen) 18.57,2 en 6. Hannu Vaahtoranta (inl.) 19.10.3. De uitslagen luiden verder: Eerste serie: 1. Richard Campion (GB) 18.29,2; 2. Giovanni Orlando (It.) 18.32,5; 3. Kristian Langer (Pol) 18.38,5; 4. Jon Vengel (Noorw.) 19.39,4; 5. Otto Christensen (Den.) 19.10,2. Tweede serie: 1. Miguel Torres (Sp.) 17.58.7; 2. Lars-Erik Bengts- son (Zweden) 18.30,5; 3. Juergen Bachmann (O-Dld.) 18.58.8; 4. Jor dan Aleksandrow (Belg.) 20.05,4. 400 m. wisselslag De wedstrijden werden voortgezet met vier series 400 meter wisselslag persoonlijk. Adrle Lastrie won de eer ste serie in 5 min. 34,5 sec.. De uit slag was: 1. Adrie Lasterie (Ned.) 5.34,5; 2. Yvonna Tobisova tTsj.) 6.00,8; 3. Anna Beneck (It.) 6.08.0; 4. Isabel Castane (Sp.) 6.11,0; 5. Tone Brit Korsvold (Noorw.) 6.19,4. Tweede serie: 1. Anita Lonsbrough (G-B) 5.40.9; 2. Gisela Nuessler O- Dld.) 5.41,1; 3. Swellana Babanina (Rusl.) 5 55,3; 4. Kisten Strange (Den.) 6.07,5; 5. Christina Balaban (Roem.) 6.10,5. Derde serie: 1. Marian Heemskerk (Ned.) 5.33,7; 2. Marta Egervari (Hong.) 5.40,8; 3. Harriet Blank (O- Dld.) 5.42,4; 4. Anna Tuczenska (Po len) 6.08,2, 4de serie: 1. Elisabeth Ljunggren (Zweden) 5.48,7; 2. Patricia Baines (G-B) 5.58.5; 3. Hannelore Janel (Oost.) 6.12,7; 4. Karin Mueller (Zwits.) 6.12,8. In de finale van zaterdag komen: Marian Heemskerk, Adrie Lasterie, Egervari, Lonsbrough, Blank, Ljung gren, Nuessler en Babanina. Het Nederlands waterpoloteam ver sloeg voorts Italië (5de t/m 8ste plaats) met 4—3. De tussenstanden waren 11, 20, 10, 02. Voor Ne derland scoorden Aalbers (4de en 6de min.), Van Dorp (7de min.) en Leen- aards (14de min.). Advertentie Televisie Radio jr WMSBOMVOOrrtKKUWCWHtlDY LiMMAbltB DIT EMBLEEM In de etalage garandeert U, dat U daar veilig kunt kopen. Levering met waarborgcertificaat. Calvinistisch congres te Lunteren De Calvinistische Studentenbewe ging zal van 27 augustus tot 1 sep tember ln „De Biyde Wereld" te Lunteren een congres houden waar van het thema zal z(jn: „De ge meente tussen gisteren en morgen". Als congresvoorzitter treedt op ir. H. van Harten uit Ede. Sprekers zul len zijn de heer Stacey Woods uit Amsterdam, prof. dr. R. Bohren uit Wuppertal en de Nederlandse theo logen prof. di*. G. C. van Niftrik, hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam, prof. dr. H. N. Ridderb hoogleraar aan de theologische hoge school der gereformeerde kerken te Kampen, prof. dr. H. Jonker, hoog leraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en de gereformeerde predi kanten ds. S. J. Popma uit Amster dam en dr. D. van Swigchem uit Kampen. Oecumenische raad bijeen te Arnhem De jaarlijkse conferentie van de Oecumenische Raad van Kerken wordt 22 en 23 september in het Oolgaardthuis te Arnhem gehouden. Daarbij zal mr. A. W. Kist spreken over: „Wat is de Oecumenische Be weging eigenlijk?", dr. J. A. Hebly over ..Na New Delhi" en ds. W. Knoppers over „De kerken en hun Oecumenische stappen". VOOK HEDENAVOND Hilversum I 402 m VARA: 18.00 Nws., 18.15 Politieke lezing. 18.25 Tango-Rumba-orkest, 19.00 Voor de kinderen, 19.10 Wereld kampioenschappen wielrennen te Mi laan. 19.15 Licht pianospel (gr.) 19.20 Europese zwemkampioenschappen te Leipzig. VPRO: 19.30 Balletmuz. (gr.) 19.50 Weekeind agenda. 20.00 Nieuws, 20.05 Leven op het land, gesprek, 20.20 Lichte grammofoonmuz., 20,40 Vlaan deren Is vlakbij, gesprek. VARA: 21.00 Vlieg er eens uit, gev. progr., 21.45 Melodieën-expres, 22.15 Buitenlands weekoverzicht, 22.30 Nws. VPRO: 22 40 Literair programma. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws ln Esperanto, 23.10 Wereldkampioenschappen wielrennen te Milaan. 23.15 Luchtig voorspel tot een lang weekeind, 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. NCRV: 18.00 Fanfare-orkest. 18.20 De hangmat: licht programma, 18.50 Re geringsuitzending: Geven en nemen: Nuttige wenken om met de zebra op goede voet te leven. Een serie uitzen dingen voor de voetgangers. 19.00 Nws. en weerber., 19.10 In de muzeval muz. wedstrijd, 19.30 Radiokrant. 19.50 Geestelijke liederen, 20.20 Festival van Salzburg 1962: Mod. en klass. muziek, 22.15 Viool en piano: mod. en klass. muz.. 22 30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Wijd als de wereld, lezing, 23.00 Lichte grammofoonmuz. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00-18.00 Europese zwem kampioenschappen te Leipzig, 20.00 Journaal en weeroverzlcht. VARA 20.20 Espresso, 21.00 Vergeten liedjes uit de twintiger Jaren, 21.25 Het ge heim van Charles Goff, detective-film, 22.15 Spiegel der Kunsten. VOOR ZATERDAG 25 AUG. Hilversum I 402 ni. VARA: 7.00 Nws., 7.10 Ochtendgym. 7 23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje, 8.00 Nws., postduivenber. en soc. strijdlied 8.19 Muz. ochtendpost (gr.), 8 50 Tips voor vakantie en snipperdagen, 9.00 Gymnastiek voor de vrouw, 9.10 Kiasslek pianoconcert (gr), 9.35 Wa terstanden. 9.40 Wereldmuzlekcon- cours te Kerkrade. VPRO: 10.00 Samen thuis, gesprek, 10.05 Bijbeloverdenking VARA: 10.20 Oude Weense dansen Advertentie Generaal Christan ereburger van La Conrtine De commandant van de Vijfde Di visie generaal-majoor G. H. Christan is gisteren benoemd tot ereburger van het Franse dorp La Courtine. De burgemeester van La Courtine, de heer Antoine Besse heeft hem een oorkonde en 'n legpenning overhan digd. Aan deze plechtigheid ging vooraf een kranslegging bij het monument voor de gevallenen uit de beide we reldoorlogen. De Vijfde Divisie, die geheel uit herhalingsonderdelen be staat, heeft deze zomer geoefend in La Courtine. De laatste gevechts groep van de divisie keert zaterdag naar Nederland terug. Evangelie over gehele wereld Jonge mensen uit de gehele wereld hebben een actie opgezet onder de naam „Operatie Mobilisatie" met de bedoeling het evangelie te brengen onder alle mensen door in 77 landen 25 miljoen folders te verspreiden met de boodschap van de bijbel. De uit meer dan 15 landen afkom stige jongeren vormen 12 teams waarvan er een naar Nederland ko men zal, speciaal om in Amsterdam en Rotterdam werkzaam te zijn. Van zaterdag 25 tot maandag 27 augus tus zullen met behulp van de Jeugd daar 320.000 folders huis-aan-huis worden verspreid. Zaterdagavond zal in de Koepelkerk te Amsterdam een grote interkerkelijke jeugdbijeen- komst worden gehouden in het raam van deze actie. Aziatische spelen President Soekarno heeft de 4e Aziatische Spelen in Djakarta offi cieel geopend. Nog steeds is er echter geen zekerheid, dat de wedstrijden volgens het opgestelde schema zullen worden verwerkt. De kans bestaat dat Israël en Nationalistisch China alsnog zullen worden toegelaten tot de spelen. Zoals eerder werd gemeld hebben de leden van beide teams geen visa gekregen. Daarna heeft Japan, dat over vier jaar de Spelen zal organiseren, zich uit protest teruggetrokken. Ruim 100.000 toeschouwers woon den de openingsplechtigheid bij. Ze ventien landen nemen aan de wed strijden deel. Nadat een vlam was ontstoken legde de Indonesische, in Voorscho ten woonachtige badminton-speler errv Sonneville namens de 1900 deelnemers de eed af. AVRO antwoordt boos Kerkrade 9? „Wij hebben het Wereldmuziek concours in Kerkrade wel degelijk serieus genomen". Dit zegt de AVRO naar aanlei ding van een protestmars, die mor gen naar aanleiding van de televisiereportage, die de AVRO vo rige week donderdag uitzond in I Kerkrade zal worden gehouden. De protestmars is een uiting van de ontstemming, die er bij velen in 1 de mijn'streek zou heersen over wat genoemd wordt „het bijzonder slech te beeld, dat de AVRO met deze re- Vertrouwelijke documenten, die bestemd waren voor de regering van Ceylon, en waarin de Cey- lonse hoge commissaris in Ca nada en afgevaardigde bij de Ver. Naties, dl*. Malalasekera, enkele minder vleiende opmer kingen over leden van de volke renorganisatie had gemaakt, zijn per vergissing in handen van diplomatieke vertegenwoordigin gen in Ottawa gekomen. De Ceylonse afgevaardigde zou in zijn rapport de „zogenaamde" neutraliteit van Oostenrijk, Zwe den en Finland hebben gebrand merkt, Hij had ook gesproken over de ..militaire opperheren" in het Pentagon en over de Amerikaanse afgevaardigde Ste venson, die er ook al niet gun stig afkwam. Het gevolg hiervan zou volgens welingelichte krin gen zijn, dat dr. Malalasekera zijn goede kansen op het voor zitterschap van de Algemene Vergadering der Verenigde Na ties wel kan afschrijven. binnenland De 37-Jarlge Amsterdamse dak- bedekker l Berkman heeft gisteren een val van zeven meter overleefd, toe hij door een asbest-cementenplaat van een loods viel. Met een gebroken linkerarm werd hij naar het zieken- i huls vervoerd. De dakbedekker bevond zich op het dak van een loods in aan- bouw bij de Centrale Markthallen ln Amsterdam, toen een plaat het plotse ling begaf. De trein NIJverdal—Raalte heeft gisteravond op de niet beveiligde over weg bij Haarle een bromfietser ge- schept. Het slachtoffer, de 29- Jarige j J. A. Disselhorst uit Haarle, overleed ter plaatse. i In een vijver aan de Jan Steen- I straat in Hoogeveen-west is de ruim 2-Jarlge Bertle Karst uit deze plaats j tijdens zijn spel te water geraakt en verdronken. Het ongeluk werd ontdekt door enkele buurtbewoners, die het kind in het water zagen liggen. Ze haalden het op het drogen en brach- j ten het onmiddellijk naar het vlakbij gelegen Hoogeveense ziekenhuis. Het t bleek toen echter reed' te zijn over leden. Niemand heeft het kind ln het water zien vallen. buitenland In de Turkse plaats Bafra aan de Zwarte Zee ls gisteren een vracht wagen met marktgangers omgeslagen Tien inzittenden kwamen hierbij om het leven en 29 werden gewond. In een leerlooierij ln het Franse plaatsje Thlllot (Vogezen) zijn giste ren zeven arbeiders om het leven ge komen door verstikkende dampen van het looizuur. BIJ het ledigen van een kuip met dit zuur werden twee ar beiders bedwelmd en vielen ln deze kuip. Vijf te hulp geschoten kamera den eveneens bedwelmd en stierven. Verscheidene andere arbeiders zijn ernstig ziek geworden. Tengevolge van technische moei lijkheden ls gisteren een poging om via de Telstar-kunstmaan een verbin ding tussen New York en Londen tot stand te brengen, geen succes gewor den. Als gevolg van magnetische stormen begon de uitwisseling van boodschappen te laat. Slechts enkele organisaties, waaronder de British Overseas Airways Corporation (BOAC). slaagden er in enkele berichten vla de satelliet te verzenden. Voor het uit zenden van een reeks beurskoersen van het Newyorkse kantoor van het Britse persbureau Reuter naar Londen was geen gelegenheid meer. De kassier van de m(jn Dorstfeld in Dortmund is gisteren tijdens een overval door een schot in net hoofd gedood. De overvallers verdwenen met 1.500.000 mark. Onbekenden hebben woensdag het bureau in New York van de cor respondent van het Russische blad ..Prawda" doorzocht. ZIJ hebben een mag met kranteknipsels, twee schrijf machines. een fototoestel, een pols horloge en andere voorwerpen ont vreemd. Dit meldt het Russische pers bureau Tass. De diefstal werd op klaarlichte dag gepleegd, terwijl de journalist afwezig was. Bij het bouwen van een huls ln Elllgen bij Welssenburg ln Beleren heeft men een Dinosaurusstaart opge graven. In deze buurt zijn vroeger ook de overblijfselen van drie oervogels, de enig bekende ter v -eld gevonden. In de stad Mexico is gisteren een gebouw van vijf verdiepingen door een gasontploffing verwoest. Volgens de eerste berichten zijn zes personen om het leven gekomen en minstens 60 ge wond. portage van het muziekconcours zou hebben gegeven". Bij de AVRO kan men zich niet voorstellen, dat men uit een badine rende opmerking van de verslagge ver (de Amsterdamse journalist Gerton van Wageningen) zou kun nen afleiden, dat het concours niet ernstig genomen zou zijn. Voor deze conclusie bestaat des te minder grond, zo meent men, daar ln het programma enkele sprekers met name de muziekoloog Wouter Paap het belang van het concours uit voerig hebben uiteengezet. Wel zegt de AVRO, dat ook zij aan een indringender programma over het Wereldmuziekconcours de voorkeur zou hebben gegeven. Het enigszins teleurstellende resultaat is evenwel veroorzaakt door het feit, dat bij de opnamen in Kerkrade aan de regisseur (Leen Timp) de hem toegezegde medewerking en facilitei ten werden onthouden. Volgens de regisseur was er met alle Kerkraad- se orkesten een afspraak voor op namen gemaakt van een mars dooi de stad naar de Markt. Geen der or kesten zou echter zijn komen opda gen. De politiekapel, die niet aan het concours deelnam, heeft de re gisseur wiens reportage letterlijk én figuurlijk in het water dreigde te vallen, toen uit de nood geholpen. Mis en raak (Van onze t.v.-medewerker) Het liep in het begin van de NCRV- uitzending van gisteren flink mis. „Memo" moest verschoven worden en de kijker werd ineens via dr. Van Blankenstein verplaatst naar de Boe renoorlog. De film was technisch een vernuf tig geheel, want het was Inderdaad toch wel zo, dat de fotomontage hiel en daar een indruk van beweging op leverde. De kijker kreeg verder ook een duidelijk beeld van de tragiek van de oBeren van de moed van Ko ningin Wilhelmina en vervolgens over duidelijk van de zinloosheid van de oorlog. Dat besef moest evenwel uit de kijker zelf voortspruiten, want de misselijke verheerlijking, waarmee de verspilling van jonge levens van vriend en vijand werd omspeeld, was stuitend. Het zal misschien na dit bittere oordeel verwondering wekken, maar we hadden dit stuk historie niet graag gemist. Er had echter een epi loog aan vast geknoopt moeten wor den. waarin de Engelse tekst was ge relativeerd en het schandalig inter nationale wangedrag scherp was he- krtiseerd. Kees van Langeraad kon niet ver der komen dan de erkenning, dRt men 60 jaar geleden het vermoorden van mensen, die in hun recht ston den, nog niet zo erg vond. Bepaald andere Engelse registers werden opengetrokken, toen dit ach ter de rug was. De BBC bracht een Donizettt-opera. Professor Andriessen gaf een wat statische inleiding, maar stak toch nog gunstig af bij de aan matigende Brit, die daarna de inhoud onthulde, maar hoofdzakelijk over tuigen wilde tot ln zijn vingertoppen gentleman te zijn. Indien men langs en over storende factoren heenkeek, waarbij de slechte beeldkwaliteit te rekenen valt, was er voor de liefheb bers veel te genieten en ook anderen CHROESJTSJOW WENST DE GAULLE GELUK Premier Chroesjtsjow heeft giste ren een telegram aan president De Gaulle gezonden, waarin hij uiting gaf aan zijn verontw: ardiging over de aanslag op het Franse staats hoofd. „Ik wens u een goede gezondheid toe", aldus de Russische regeringslei der. zullen geboeid zijn geraakt door superieure zang- en acteer kunst. Het slot van de avond leverde de uitgestelde „Memo", een reportage over een 'reünie in Vriezenveen. Grote Nederlands- Duitse zwendel niet televisietoestellen (Van onze correspondent te Bonn) Een grootscheepse Nederlands- Duitse zwendel met televisietoestellen is in Düsseldorf aan het licht ge bracht. Een tachtigtal vertegenwoor digers van radiofirma's bracht name lijk een aantal straatarme Westduit sers ertoe hun handtekening te zet ten onder een koopverdrag voor een televisietoestel op afbetaling. Daar voor kregen deze mensen een kleine tien mark als tegenprestatie plus de gelegenheid gedurende een paar we ken de beschikking te krijgen over een t.v. Met de koopcontracten inden vervolgens de vertegenwoordigers hun provisie. Hierop werden de toestel lenafgeleverd terwijl een bank in Dortmund de financiering verzorgde. Na een paar weken haalden de radio vertegenwoordigers de televisietoe stellen echter weer bij de minderbe- middelde kijkers op, smokkelden deze naar Nederland, waar ze dan tegen mooie prijzen verkocht werden. Deze hele zwendel, die de Düsseldorfse po litie in samenwerking met haar Ne derlandse collega's ontdekte, heeft niet alleen bovengenoemde Dort- mundse bank een schade van een miljoen mark berokkend, maar ook een twintigtal radiofirma's ernstig benadeeld. In totaal zijn ongeveer 3000 toestellen bij de zwendel betrok ken geweest. Laat nu dat pretentieloze binnen huisje zonder één rimpeltje over komen. Dat was nu ineens een vak kundig miniatuurtje. Het gaf infor matie, goed ondersteund door het beeld. Prima. Den Burcht (grote zaal): Demon straties Ia. A. v. d. Ouweelen en Zn. 2 tot 10 uur nm. Doopsgez. Kerk; Evangelisatie Chris- tengem „Ecclesia". 8 uur nam. BeestenmarktOpenluchtsamenkomst, Leger des Hells, 8 uur nm Den Burcht (ingang Burgsteeg) Inschrijving voor haring en witte brood op 3 oktober 6 tot 10 uur nm. ;ez. kerk. Adventkerk: Bijbel studie, 10 tot 11 uur vm„ prediking de heer H. Diepraam 11 tot 12 u. vm. Rest. Van der Heijden: Afscheids receptie M. H. Noteboom (W. B. V. Ons Doel), 3 tot 5 uur nm. Schuttersveld: Circus Boltlnl 2.30 en 8.15 uur nm. Speeltulnver. Ons Eiland (Korte- naerstraat)Opening tentoonstelling volkstulnver. „Nut en Genoegen", 10.30 uur vm. Stationsplein: (Halte bus 42): Ex cursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Nieuw Leeuwenhorst, 1.42 uur nm. zondag Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen: 3.15 en 6.30 uur nam; openbare lezingen 2 en 5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde Film: Palaeontologle, schakel met het verleden. De film wordt ingeleid door de heer H. R. van Haekeren, conser vator van de afdeling Prehistorie van het museum. 2.30 uur nm. Schuttersveld: Clrcu6 Boltlnl: 2.30, en 8.15 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nm. WOENSDAG Lakenhal. Afscheid dr. K. Reltsma, 10.30 uur vm. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nm. tentoonstellingen Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d Werf park 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd 10 tot 5 uur; 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober) Rijksmuseum van Oudheden: Dage- 111 ks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelilks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Casino. „De man die alles kan" (14 JWerkd. 7 en 9.15 u.. zond. 4.45, 7 en 9.15 u.; dagel. 2.30 uur „Koldercocktail" (alle leeftijden) Lido. „El Cid" (14 j.). Dag. 2.30 en 7.30 uur. Luxor. „Nur der Wind" (14 J.), Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio. „Liefdesavontuur ln Rome" (18 J.). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon. „Cartouche" (14 J.). Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex. „Twee mannen reden uit" (14 J.) Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9,15 uur; donder dag cyclus „Alleen de zon was ge tuige" A6tra Theater (Wassenaar): Vrijdag 8 en zaterdag 7 en 9.15 u. .Bastogne' (14 J.). Zondag 7 en 9.15 u„ maandag en dinsdag 8 u. „My Ghelsa" (14 Woensdag en donderdag 8 u. „La Notte" (18 J.). Zondag- en woensdagmiddag 2.30 u. „Door het dolle heen" (alle leeft.) Avond- en nachtdienst der Apotheken Van zaterdag tot en met vrijdag zijn voor spoedeisende gevallen geopend: apotheek Van D: esum. Mare 110, tel. 20406. Apotheek it. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. BU geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. (gr.), 10.50 De wilde vaart, cabaret, 11.20 Sportnieuws., 11.45 Lichte gram mofoonmuz., 12.15 Van de wieg tot het graf, vragenbeantwoordlng. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Aansluitend: Postduivenber., 12.34 Down Town Jazzband, 13.00 Nws., 13.15 VARA-Varia. 13.20 Tijd voor teenagers, 14.10 Voor de jeugd. 14.45 De bonte wereld van Suriname, lezing, 15.00 Opera-concert (gr.). 16.40 Boekenwijs heid. 17.00 Radio Jazzclub, 17.30 Ac tualiteiten. VARA: 18.00 Nieuws en commentaar, 18.20 Lichte grammofoonmuziek, 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Op de Helling, klankbeeld. 19.45 Moderne kamermuziek, 19.55 Deze week. praatje VARA: 20.00 Nws.. 20.05 Metropole orkest en een combo, 20.55 Cabaret liedjes van Nederlandse artiesten (gr.), 21.10 Socialistisch commentaar, 21.25 Zomeravondcontrasten, report. 22.00 Muzlekmémoires. 22.20 Sportnieuws, 22.30 Nws., 22.40 Ballroomorkest, 23.10 Taptoe Delft 1962, 23.55—24.00 Nws. Hilversum II 298 m. KRO: 7.00 Nws., 7.15 De zingende kerk (opn.), 7.30 Klassieke grammo foonmuziek. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws., 8.15 Pluk het weekeind, 8.50 Voor de vrouw, 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Klassieke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Klassiek orgelspel, 12.00 Middagklok-noodklok, 12 04 Licht lunchconcert, 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte muz., 12.45 Europese zwemkampioen schappen te Leipzig, 12.50 Wereldkam pioenschappen wielrennen te Milaan, 13.00 Nws., 13.15 Platennws., 13.25 Amateursprogr., 13.50 Jazzmuz., 14.10 Lichte orkestmuziek (gr.), 14.30 Voor de Jeugd, 15,30 Lichte orkestmuziek en zangsolisten, 16.10 Als de dag van gisteren, klankbeeld, 16.40 Country and Western Express (gr.) 17.10 Amu- sementsmuz. (gr.), 17.30 Boekbespre king, 17.40 Promenade-orkest, radio koor en solisten: Amusementsmuziek. KRO: 18.30 De klok heit zomertijd, licht programma, 19,00 Nws., 19.10 Ac tualiteiten. 19.25 Pianorecital: klass. muziek. 19.45 Lichtbaken, lezing, 19.55 Wereldkampioenschappen wielrennen te Milaan, 20.05 Omroeporkest: mod. muziek. 21.00 De Platenkoffer. gev. progr., 21.45 Fragmenten uit Wiener Blut, operette. 22.20 22.25 Boek bespreking, 22.30 Nieuws, 22.40 WIJ luiden de zondag ln, 23.00 Moderne muziek (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.00-16.00 Cricketwedstrijd. 16.00-17.00 Europese zwemkampioen schappen te Leipzig. KRO: 17.0017.35 Voor de Jeugd. NTS: 18.30-19.30, Euro visie: Wereldkampioenschappen wiel rennen op de baan te Milaan. KRO: 19.30 De avonturen van Ivanhoe, TV- film. NTS: 20.00 Journaal en weer overzlcht. KRO: 20.20 Woord en beeïd, 20.30 In samenwerking met de Duitse en Oostenrijkse televisie: Gasparone, operette. 22.40 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 in. 12.00 Automobillstenkroniek. 12.30 Interviews, 12.55 Weerber., 13.00 Nws., 13.10 Hoorspel. 13.40 Gev. muz., 14.10 Hoorspel, 15 10 Rugby Union, 16.05 Grammofoonmuz., 16.15 Orkestconcert, 17.00 Voor de Jeugd, 17.15 Gev. prog., 17.40 Gev. muz., 17.55 Weerber.18.00 Nws., 18.15 Sportprogr., 18.45 Amu- sementsmuz.. 19 30 Gev. muzikaal pro gramma. 20.30 Hoorspel, 22.00 Nws., 22.10 Boekbespreking, 22.45 Avondge beden, 22.59 Weerbericht, 23.00 Nws., 23.02-23.35 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 ill. 12.00 Grammofoonmuz., 12.31 Sport parade, 12.55 Lichte grammofoonmuz.. 13.15 Cricket. 13.35 Cricketuitslagen, 13.45 Internationale grammofoon platen, 14.45 Lichte orkestmuziek. 15.30 Pianorecital, 15.45 Voetbalreportage, 16.45 Licht programma, 17.00 Sport programma, 18.00 Tentoonstellings agenda, 18.30 Jazzmuziek. 19.00 Nws. en Journaal, 19.24 Voetbal, 19.31 Henry Wood Promenade concert: klass. en amusementsmuz. (Om 20.38-20.58 Vragenbeantwoordlng op sportgebied). 21.45 Lichte grammofoonmuziek, 22.30 Nws. en sport, 22.40 Gev. muziek, 23.31 Voordracht, 23.55-24.00 Nieuws. NDR/WDR 309 m. 12.00 Lichte orkestmuz., 13.00 Nws., 13.15 Hammondorgelspel, 13.30 Jazz muziek, 14.00 Grammofoonmuziek, 15.30 Volksliederen, 17.30 Duitse schlagers, 19.00 Nws., 19.40 Koorliede ren, 20 00 Amusementsprogr, 21.45 Nws., 22.10 Symfonie-orkesten sol.: kamermuz.. 22.30 Gev. muz., 24.00 Nws.. 0.10 Dansmuz., 1.00 Amusements muziek. 2.00 Weerber. en gev. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Grammofoonmuz., 12.44 Idem, 13.05 Radio Filharmonisch orkest en solist, kamermuz.. 14.40 Kamermuz., 19.00 Nws., 19.25 Klassieke en moderne kamermuz.. 21.00 Hoorspel, 22.45 Grammofoonmuz., 23.05 Piano en viool (gr.). 23.33 Kamerorkest en klave cimbel (gr.), 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 in. 324 m.: 12.00 Nws., 12 03 Lichte grammo foonmuziek. 12.30 Weerber.. 12.35 Lichte grammofoonmuz., 13.00 Nws., 13.15 Week-eind Juke box voor de Jeugd, 14.00 Fllmmuz., 14.30 Symfonie concert: klassieke en mod. muziek. 1530 Broer en zus en zo. 16.OQ Lichte muz.. (Tussen 17.00 en 17.45 Wereldkampioenschappen wielrennen te Milaan), 17.00 Nws.. 17.15 Dagklap- pen en liturgisch bericht, 17.20 Lichte muziek, 18.00 Orgelconcert: Klassieke muziek, 18.30 Voor de soldaten. 19 00 Nieuws. (Tussen 19.20 en 22.00 We reldkampioenschappen wielrennen te Milaan), 19.40 Lichte muz., 20.00 Ope rettemuziek, 20.45 Klass. muziek, 21 00 Lichte muziek, 22.00 Nieuws, 22.15 Amusementsmuz., 23.00 Nws., 23.05 Dansmuziek, 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 11.45 Grammofoonmuz., 13.00 Nws., 13.30 Lichte grammofoonmuz.. 1445 Grammofoonmuziek. 15.03 Festival van Bayreuth: Die Walküre, opera, 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Nws 18.38 Lichte grammofoonmuz., 19.30 Nws., 20.30 Hoorspel, 21.00 Lichte grammofoonmuziek. 22.00 Wereldnws., 22.15 Jazz, 22.55 Nws., 23.00 Klass. muz., 23.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) p. is weer wind m/s. s! sa C(N Amsterdam regen wzw 14 19 10 Den Helder regen w 8 18 13 Ypenburg geh. bew. WZW 11 18 12 Vlissingen motregen zw 14 18 2 Eelde regen WZW 11 18 14 De Bilt gen. bew. wzw 7 18 12 Twente regen wzw 8 17 13 Eindhoven regen ZW 8 18 2 Z.-Limburg regen zw 8 18 2 Helsinki mist w.stll 18 0.3 Stockholm half bew. z 17 0 Oslo regen zo 6 17 9 Kopenhagei regen zzw 8 17 11 Aberdeen zwaar bew wzw 4 14 1 Londen regen w 8 17 3 Brussel regen zw 6 18 0.3 Luxemburg zwaar bew wzw 8 20 0 Parijs onbewolkt zzw 6 24 0 Bordeaux onbewolkt w.stll 24 0 Grenoble lacht bew. w.stil 26 0 Nice licht bew. n 3 27 0 Berlijn regen zw 8 18 6 Frankfort zwaar bew zw 10 23 0 Mtlnchen geh. bew. zzw 4 24 0 Ztirlcb zwaar bew w.stll 23 0 Genève zwaar bew w.stil 27 0 Locarno, licht bew. w.stll 26 0 Wenen zwaar bew zw 3 25 0 Innsbruck zwaar bew w.stll 26 0 Belgrado half bew. w.stll 27 0 Athene onbewolkt n 2 30 0 Rome onbewolkt w.stil 32 0 Alacclo onbewolkt no 1 27 0 Madrid onbewolkt w.stll 35 0 Mallorca onbewolkt w.®tll 28 0 Lissabon onbewolkt nnw 6 33 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2