Verbeterd plan voor sporthal in Wassenaar „Noodsituatie" op de Leiderdorpse scholen Na regenachtig begin toch nog zon on Wassenaars zomerfeest Nieuw gezicht in de Breestraat Taxichauffeur zag verdachte DE TITAN-3 Steeds meer leerlingen Kwart eeuw „De Munnik" BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1962 De voorgevel van de Stadsge hoorzaal zal er binnen niet al te lange tijd net zo uitzien als on geveer honderd jaar geleden. De zandstenen gevel is vuil ge/wor- den, vooral tengevolge vón het intensieve verkeer dal er tien tallen jaren passeerde. Een firma uit Asperem. die zich heeft gespecialiseerd in het rei nigen van alle soorten steen, heeft haar toevlucht gezocht tot een geheet nieuw procédé, toen het gevaarlijke „zandstralen" werd verboden. De vuile, zwarte muren worden ingesmeerd met een chemisch oplosmiddel, dal het vuil als het ware van de ste nen afscheurt en opneemt. Vrij wel direct daarna kan men de tuinslang op de aldus behandelde stenen zetten. Het resultaat is verbluffend: de pilaren zien er uit als nieuw. Hier ziet men hoe gemakkelijk de gevel van de Stadsgehoorzaal van het vuil wordt ontdaan: met water.... (Toto L.D./Holvast) Niet-zwemmer springt in „het diepe" Kennelijk geïnspireerd door de successen van de Nederlandse zwem mers en zwemsters bij de Europese kampioenschappen in Leipzig sprong de tienjarige Jan Troost in het diepe gedeelte van het overdekte zwembad in de Haarlemmerstraat. Jan was echter vergeten, dat hij de zwemkunst niet machtig was. «Dgenblikkelyk werd de jongen, die n moeilijkheden gekomen het be wustzijn verloren had, nagesprongen ~t>n op het droge gebracht door de ordate badjuffrouw, mej. VanSteyn. L )oor het toepassen van kunstmati ge ademhaling werd het slachtoffer, dat enkele dagen bij zijn familie in Leiden logeerde, weer bijgebracht. Leidse Universiteit VROUWELIJKE STUDENTEN DEKAAN DOET HAAR INTREDE. Met ingang van 1 september is mej. drs. C. de Bruyn Kops benoemd tot studentendekaan aan de Leidse uni versiteit. Mej. De Bruyn Kops, met wie de vrouwelijke studendekaan haar in trede in de Leidse universitaire ge meenschap doet, legde in 1946 op 18-jarige leeftijd het eindexamen gymnasium A aan het Barlaeus gym nasium te Amsterdam af. Na haar eindexamen was zij vele jaren op velerlei gebied werkzaam, alvorens aan de stedelijke universiteit te Am sterdam Romaanse taal- en letter kunde te gaan studeren. H. de Graaf voorzitter Alg. Bond van Bejaarden Het overlijden van de voorzitter van de afdeling Leiden van de Alg. Bond van Bejaarden, de heer Bred- dels, was aanleiding, dat de traditio nele najaarsvergadering van deze af deling reeds nu werd gehouden. Tij dens deze vergadering heeft de wnd. voorzitter, de heer H. de Graaf in enkele gevoelvolle woorden het over lijden van de heer Breddels herdacht. Nadat enkele ogenblikken stilte in acht waren genomen .werden de huis houdelijke zaken behandeld. De heer De Graaf werd met algemene stem men tot voorzitter gekozen. De heer De Graaf, die dankbaar was voor het vertrouwen, dat men in hem stelde, wekte op tot een krachtige leden werving. Met de voorzitter maken mevr. E. J. Franke-Van Galen, se cretaresse (Staalwijkstraat 15) en de heer T. Terling, penningmeester, deel uit van het dagelyks bestuur. Bij Kon. besluit is aan onze stadgenoot, ir. J. A. van der Laan verlof verleend tot het aannemen van de hem verleende onderschei ding van commandeur in de Orde van St.-Gregorius de Grote van de Heilige Stoel. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hendrik Jacobus Leonardus Maria, z. v. L. H. Wltteman en C. M. Kraan; Wllhelmlna Nicola Catharlna, d. v. S. J. Spaans en P. O. Groeneveld Theo dora Wilhelmlna, d. v. J. C. de Winter en M. E. Berbè; Marijtje, d. v. A. M. van der Luljt en A. van Iterson; Jacob Barend Coenraad, z. v. J. B. C. Hoge- nes en A. van der Velden; Gerardus, z. v. H. J. Gorree en M. O. de Boer; Johannes Maarten, z. v. N. M. Kuijt en P. Haasnoot; Aafje, d."v. F. Dan- nys en H. W. J. van Kruistum; Lucas Josephus, z. v. P. G. J. Wijnen en I. E. Meijer; Leontlna Josepha Maria, d. v. P. G. J. Wijnen en I. E. Meijer; Brenda, d. v. W. Duljverman en J. Crama; Willem Frederlk Karei, z. v. F. Ens en H. B. Stouten. OVERLEDEN A. van der Hoogt, 59 Jaar. man; G. van der Linden, 62 Jaar, wed. van A. J. van den Berg; J. Proost, 6 Jaar, z. MARKTBERICHTEN Barneveld, 23 aug. Coöperatieve Veluwse Eiervelllng. Weekaanvoer 1.200.000 etuks, waarvan 357.360 ln velling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (per 100 st.) eieren van 47 tot 52 gram f 6,91-f 8.09; 53 tot 57 f8.30-f9.19, 57 tot 60 gr. f 9.44-f 10.28, 60 tot 65 f 10.40-f 12.24. Eiervelllng S.B.E. Aanvoer 700.410 stuks handel rustig. Prijzen (per 100 6tuks) eieren van 43 tot 49 gram f 5.30 tot f6.41; 49 tot 54 gram f6.81 tot f 8.37; 54 tot 60 gram f 8.53 tot f 10.40; 60 tot 65 gram f 10.67 tot f 12.44. Eiermarkt. Aanvoer 2.220.000 st. Handel kalm. Prijzen per 100 stuks. Eieren van 60 tot 65 gram f 11.50 tot f 12.65. Alg. prijs f 12.20. Kiloprijs f 1.97. Basis 62 gram. Henne-eleren f 1,25 tot f 1.45 van 51 tot 59 gram alg. prijs f7.75 tot f 10.75. Kiloprijs: f 1.52 tot f 1.82. riul:nveemarkt. Aanvoer 48.000 Prezen (ln guldens per kg) slachtkip- pen f 1.20 tot f 1.35. Handel redelijk. Met trage afloop. Slachtkulkens f 1,40 tot f 1.70. Traag. Gouda, 23 aug. Op de kaasmarkt te Gouda zijn vandaag 193 partijen aangevoerd. Eerste kwaliteit noteerde f2.24 tot f2.30. 2e kwal. f2.14 tot f 2.23 en extra kwal. f 2.31 tot f 2.46, alles per kg. De handel was kalm. Moord Amsterdam Een Amsterdamse taxichauffeur heeft de 24-jarige expeditieknecht, die ervan word tv erdacht de 55-jarige kantoorbediende J. K. Termohlen te hebben vermoord, in de nacht van zaterdag op zondag in de Jan Evert- senstraat gezien. In deze omgeving en omstreeks dit tijdstip moet volgens de gerechte lijk-geneeskundige dr. J. Zeldenrust de heer Termohlen om het leven zijn gebracht. Zijn stoffelijk overschot, werd pas een dag later gevonden. De verdachte blijft evenwel ontkennen iets met de moord te maken te heb ben. De taxichauffeur meldde zich 1 bij de politie. Hij had verdachte in de nacht van zaterdag op zondag in de Jan Evertsenstr. zien rondschar- De superraket Titan-3, waarop de VS hun hoop vestigen in de wedloop met de Sowjet-Unie in de ruimte, zal een stuwkracht hebber, van 1.250 000 kilo, aldus is uit officiële bron vernomen. De Titan-3 zal over 2 tot 3 jaar operationeel zijn. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft het contract voor de vervaardiging van de raket dinsdag met de „Martin-Marietta Company" getekend. reien, toen hy in zUn auto passeerde. Hij vond deze wandelaar in een een zame omgeving en midden in de nacht een beet je vreemd en stapte na de publikaties over de moord naar de politie. Zijn vermoeden, dat het de zelfde man betrof bleek juist, want hij heeft by een confrontatie ver dachte herkend. Het stoffelijk over schot van het slachtoffer is vandaag op de r.k. begraafplaats Buitenvel- dert in Amsterdam ter aarde besteld. WÊËh Leithen-schaakvierkamp Aangemoedigd door het voortreffe lijk geslaagde invitatie-toernooi van verleden jaar t.g.v. het 25-jarig be staan van de vereniging, heeft het Leithen-bestuur een plan uitgewerkt, dat beoogt een schaaktoernooi in Lei den te organiseren van aanzienlyk wijdere strekking. Het ligt n.l. in het voornemen een vierkamp te organiseren, te spelen op de 3 achtereenvolgende woensdag avonden 12, 19 en 26 september 1962. Tegen een lage inschrijf prijs staat deelname open voor schakers uit Lei den en omstreken. Het toernooi zal worden gehouden in de kantine van de N.V. Sajetfabrieken P. Clos &z Leembruggen, 3e Binnenvestgracht 3, Leiden. Naar speelsterkte zal worden inge deeld en voor elke groep zijn 2 fraaie prijzen beschikbaar. Als wedstrijdlei ders zullen optreden de heren P. J. Planjer (P. Bothstr. 18) en H. Neu- fceboom (Churchilllaan 46), die de in schrijvingen gaarne vóór 8 septem ber a.s. in ontvangst nemen. Voor de hoofdgroep is als extra prijs een wisselbeker beschikbaar ge steld. Plotseling weg overgestoken Gistermorgen reed een vijftienjarige Leidenaar per bromfiets over het rij wielpad larngs de Rijndijk onder Ha- zerswoude, komende vanuit de rich ting Leiden. Ongeveer ter hoogte van de graanmalerij „De Hoop", stak de jongen plotseling naar links de rij baan over, om naar de daar staande woningen te gaan. Op dat moment was hem een auto. bestuurd door een ingezetene uit Boskoop, tot op zeer korte afstand genaderd. Ondanks sterk remmen van de autobestuurder raakte de auto de jongen, die met zyn bromfiets naast, de weg terecht kwam. fJa door dokter Blaauwen- draad te zijn behandeld is hij per ziekenauto, met verwondingen aan armen en benen, naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. WASSENAAR De heer J. Teengs Gerritsen in Wassenaar is benoemd tot groot-offi cier in de Orde van de Ster van Afrika van Liberia. G.S. hebbon het raadsbesluit tot verkoop van het Kasteel „De Wit- •tenburg" met ru m 1 hectare grond eromheen goedgekeurd. Nadat drie maanden geleden de Wassenaarse gemeenteraad in prin cipe goedkeuring had gehecht aan een plan tot het verbouwen van de vroegere HTM-remlse tot sporthal hebben B. en W. de raad thans een verder uitgewerkt voorstel doen toe komen. Het was de bedoeling van het college zich eerst enig inzicht te verwerven in de vermoedelijke ex ploitatieresultaten en daarna aan de raad de benodigde kredieten te vra- Het Wassenaarse landgoed Bac- kershagen, dat vorig jaar door de Landbank N.V. is gekocht van Indo nesië, zal geschikt worden gemaakt voor particuliere bewoning. Het staat echter dit in tegenstelling tot ons bericht van maandag niet vast dat de heer R. Zwolsman, voorzitter van de raad van bestuur van de Land bank, het buiten zelf gaat betrekken. Backershagen heeft de Indonesi sche ambassadeur tot woonhuis ge diend. voordat de diplomatieke be trekkingen met Nederland werden verbroken. gen. Maar het college zijn nog niet voldoende gegevens bekend om con crete mededelingen te kunnen doen. Het zal nog wel enige tijd duren voordat bekend zal zijn of de Ne derlandse Sportfederatie aan het plan financiële medewerking kan verlenen Bovendien staat de bestemming van het tweede gedeelte van de remise nog niet vast. Omdat een leegstaand gebouw snel tot verval komt en veel kosten vraagt voor toezicht in ver band met vernieling en diefstal en omdat de kansen op een gunstiger exploitatie bij een spoedige realise ring van de plannen groter zijn dan op een later tijdstip stellen B. en W. de raad voor, reeds nu de beno digde kredieten voor de eerste fase van het plan te voteren. Een voor stel tot het aanleggen en verbete ren van de wegen en van de parkeer- gelegenheden zal later volgen. Voor de verbouwing van de remi se is een bedrag van f702.975 - no dig. Dat is f. 24.000 meer dan enige maanden geleden werd geraamd, maar er zyn in het plan dan ook enkele verbeteringen aangebracht, in over- Deze week zijn de lagere scholen in Leiderdorp weer be gonnen. Nu is gebleken, dat met de aanmelding van nieuwe leer lingen op de meeste scholen gesproken kan worden van noodsituaties wat betreft de klasse-lokalen. De scholen zijn bijna alle te klein. Het hoofd van de Openbare Lagere School, de Kon. Juliana School, de heer J. Blankenstein, vertelde ons. dat hU de leerlingen onder moest brengen ln de kamer van het hoofd der school, op de zolder en ln het ge bouwtje van de Vrijz. Herv. Gemeen te ln de Lindelaan. De R.-K. lagere school, de Enge- lendaelschool, heeft een klas onder gebracht oin het gebouwtje van de Ver. „IJssport" aan de Mauritssingel. De Chr. Nat. School, de Willem de Zwijger School heeft zeven klassen gehuisvest in de eigen school, inclu sief het hnndenarbeidlokaal, dat nu als leslokaal ln gebruik is. en twee klasse in de kleuterschool „Marijke" aan de Hoofdstraat. De Chr. ULO aan de Van Geer- Ringsteken, kinderoptocht en tekenwedstrijd leg met de heer J. de Bie, technisch adviseur van de Nederlandse Sport federatie en de heer M. P. Lange- laan, directeur van het Studenten Sportcentrum te Delft. Zo werd cr bijvoorbeeld een op lossing gevonden voor het wegwer ken van de steunknlommen in de hal, een oplossing die tevens de ge- luiddemping ten goede komt. In de kleed- en wasruimten zal de inrich ting zo worden dat er een „vuile voeten" en een ..schone voeten" vloer oppervlak ontstaat! De tribune in de hal zal aan twee zijden toeganke lijk worden gemaakt. Bovendien zul len twee verplaatsbare trappen wor den aangeschaft, waarmee de tribune rechtstreeks uit de hal bereikbaar nnakt kan worden. De ingang is meer naar voren ge bracht. waardoor een ruimer hal ont staat. Hierdoor was het ook mogelijk het vertrek van de beheerder van het gebouw zo te projecteren, dat hii gemakkelijk controle kan uitoefe nen op wat er ln het gebouw ge beurt. Aan de buitenzijde zal boven de Ingang een brede luifel worden aangebracht. De vergaderruimte op de tweede etage is vergroot, waar door tevens de mogelijkheid ontstaat de kantine in combinatie met de bo venzaal als restaurant te exploiteren. LEIDERDORP De Leiderdorpse Tennisclub „De Munnik" hoopt op zaterdag 15 sep tember haar 25-jarig bestaan te her denken. Ter gelegenheid hiervan zal het bestuur recipiëren in het clubgebouw aan de Willem Vronkenlaan, des na middags van 35 uur. OEGSTGEEST AGENDA RAAD De raad komt op woensdag 29 augustus 7.30 uur nam. in vergade ring bijeen. Op de agenda staan o. m. de volgende punten vermeld: Voorstel tot het instellen van een procedure tegen v. d. Ameele's auto mobielbedrijf N.V. tot het verkrij gen door onteigening van diverse percelen aan de Geversstraat-west zijde en tot voorlopige inbezitneming, idem tot verpachting van land aan C. G. Juffermans. Idem tot beschik baarstelling van een krediet voor het aanbrengen van een luidspreker-in stallatie in de politieauto, onder in trekking van het raadsbesluit van 20 december 1961, idem tot beschik baarstelling van een krediet voor het doen uitvoeren van werkzaamheden in het pand Dorpsstraat 62, idem tot beschikbaarstelling van een kre diet voor de aankoop van zandzak ken, idem tot aanleg van een tij delijke parkeergelegenheid op de voormalige trambaan in de Rijn- zichtweg. idem tot wijziging van de subsidieregeling reclasseringsinstel- lingen. idem tot aanvulling van het subsidie 1961 voor de algemene open bare bibliotheek. Burgerlijke Stand Geboren: Caroline C. M., d. v. A. P. van Nleuwland en Th. A. Zuydgeest; Tymen C„ z. v. C. Zaal en D. Amers foort; Anna J., d. v. A. vyfwlnkel en A. van Berkel; Ingeborg L. B.. d. v. C. F. H. Huljsman en H. A. Brongers; Ruby M., d. v. J. Boesjes en R. W. Hommes. Ondertrouwd: H. H. A. Geerllngs en E. M. van der Geer: J. van Gent en G. Handgraaf; W. W. Brakhoven en A. M. Breedljk. Getrouwd: D. J. de Ruyter en M. van Breugel. Overleden: D. C. de Jong. WISSELKOERSEN Amsterdam, 23 augustus Londen 10.10%—10.11 V4New York 3.60%—3.60%; Montreal 3.34%— 3 34%: Parijs 73.58'-—73.63%Brus sel 7.25%—7.25%; Frankfort 90.22% 90 27%- Stockholm 70.08%-70.13% Ziirlch 83 44%—83 49%; Milaan 68.11%—58.16%; Kopenhagen 52.11— 52.16: Oio 50.45—50 50; Wenen 13.97%—13 98%; Lissabon 12.60%— 12,62%. straat heeft twee klassen onderge bracht op de zolder van de Ned. Herv. School aan de Kastanjelaan. De Openbare Lagere School krijgt zo spoedig mogelijk twee noodlokalen, semipermanent. Op papier is daar voor alles ln orde, maar het wach ten is op G.S. De Willem de Zwijgerschool wacht al ruim twee jaar op de bouw vergunning voor de uitbreiding met drie leslokalen. Ook de R.-Katholieke Lagere School maakt plannen voor uitbrei ding met twee leslokalen. Nu is het zo. dat venvacht wordt, dat de nieuwe lokalen, die nu bij de Chr. ULO gebouwd worden, half ok tober in gebruik kunnen worden ge nomen. Dan volgt er een algehele op schuiving, maar de toestand is nog verre van ideaal. BEURSOVERZICHT KON. OLIES VAST; CULTURES LAGER Amsterdam, 23 augustus De stemming voor de internatio nale waarden is vanmiddag bij da opening bepaald vast geweest. De lei dende cultuurwaarden daarentegen gaven op dat moment verdere koers- afbrokkelingen te zien. Doorelkaar genomen was de handel kalm. In ver band met het feit, dat het Philips- concern vandaag na beurs de cijfers over het eerste halfjaar 1962 bekend zal maken, bestond er voor de Phi- lips-aandelen bij de opening nogal wat belangstelling. Er vonden in deze hoek toen dekkingsaankopen plaats waardoor op f 158.90 kon worden ge opend. tegen een vorige slotprijs van f 157.30. De laagste koers van deniet- officiële ochtendhandel van vandaag voor Philips was f 157. Later op de middag liep de koers terug tot f 158.10. De stemming voor deze aan delen viel. aldus de beurs, zeker niet tegen. Kon Olies lagen vast in de markt. Dit fonds lie pop van f141.30 tot f 141.70. De vorige slotkoers was f 140. Unilevers schommelden wat heen en weer en waren uiteindelijk op f 137.60. circa 40 cent hoger. Aku's prijshoudend zonder meer. Hoogovens openden tien punten lager op 552, doch konden zich snel herstellen tot 558 (561%). Het Damrak ondervond vanmiddag goede steun door de vaste slotkoersen van Wall Street Aldaar ging 't Dow- Jones gemiddelde voor de industrie aandelen gisteren zeven punten om hoog, bij toenemende handel, tot 615.54. Van de Nederlandse hoofd fondsen lagen Kon. Olies en Uni levers er gevraagd in de markt. De Westduitse beurzen, die iets lager waren, trokken zich kennelijk weinig aan van het opheffen van het Sow- jet-commando in Berlijn door de Russen. In de Scheepvaartwaarden viel de handel bitter tegen. De koersen kon den zich nauwelijks op het vorige slotniveau handhaven. De kooplust voor de Indonesische fondsen lijkt verdwenen te zyn. Van handel in „open" hoeken is nauwelijks sprake meer. Men wacht hier op stimuleren de berichten, die een opwaartse ten dentie voor de aandelen in deze sec tor teweeg zouden kunnen brengen. Certificaten Deli. Amsterdam Rubber en HVA brokkelden verder af. Staatsfondsen praktisch onveranderd met een weinig lager voor de staffel- lening. Donderdag 23 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Het zag er gistermorgen wat het weer betreft niet naar uit dat er nog iets terecht zou komen van het programma. dat de Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" in Wassenaar had voorbereid voor de eerste dag van het zomerfeest. De muziek vereniging „Excelsior", die het programma 's morgens vroeg zou openen met een mars door het dorp, liet zich niet uit het veld slaan, maar marcheerde in de stromende regen. De exploi tanten van de kermisvermake lijkheden op het Lunapark aan de Dr. Mansveltkade keken be zorgd naar de wolken, waaruit de ene bui na de andere neer stortte. Ringsteken Op het Burchtplein werden in de morgenuren de traditionele ringrij- derijen gehouden: een volksvermaak ln Wassenaar al zo oud nis de Oran jevereniging zelf en nog steeds in stand gehouden omdat de platte landsjongeren uit Wassenaar en om geving er zulk een plezier aan be leven, en ieder jaar weer met enkele tientallen aan de start verschynen. Omdat het aantal „boerenkarren" niet zo groot meer is wordt sinds enkele jaren ook een ringstekerij gehouden te paard „onder de man zoals dat genoemd wordt. Ondanks het onplezierige weer draaiden de paarden hun rondjes rond het plantsoen van het Burcht plein en probeerden de ruiters of de inzittenden in de karretjes met hun houten zwaardjes de ringen te pakken, die boven de weg waren op gehangen. In elke groep waren drie prijzen uitgeloofd. Bij de ringrijderij te paard werden ze gewonnen door 1. Aac1 Bos 2. H. Snelderwaard, 3. Nel Beijersbergen. In de afdeling met paard bespannen wagens was de uitslag 1. C. van Vliet, 2. P. van Zanten, 3. A. van Leeuwen. Optocht Gelukkig klaarde in het middag uur het weer op, zodat de twee eve nementen die voor de middag op het programma stonden doorgang kon den vinden: de kinderoptocht en de tekenwedstrijd. De kinderoptocht was dit jaar voor het eerst anders georganiseerd: er behoelde niet te voren worden ingeschreven en er werden ook geen prijzen uitgeloofd voor de mooiste inzendingen. Enke le honderden kinderen verzamelden zich op de startplaats aan de Van Hogendorpstraat, kinderen verkleed in allerlei creaties. Begeleid door twee jeugdorkesten, n.l. ,,De Burcht" uit Leiden en „UNI" uit Katwijk trok de optocht door de straten van het dorp. op weg naar het feestter rein aan de Dr. Mansveltkade, waai* aan alle deelnemertjes bennen voor gratis ritjes op de kermis of voor versnaperingen werden uitgereikt. Tekenwedstrijd Dc tekenwedstrijd in de Johan de Wittstraat trok veel deelnemers ongeveer 60 en veel bekijks. Alle Jongens en meisjes kregen een recht hoekig vlak o phet asfalt toegewe zen en de keus uit enkele onder werpen. waarover met kleurkrijt een tekening gemaakt mocht worden. Een jury van drie leden beoordeelde het werk: de heer Paul Schuutema, leraar aan ed Haagse Academie voor Beeldende Kunsten, lr. N. de Een van de deelnemers aan de tekenwedstrijd op straat in actie. (Foto L.D./Holvast) Bruyn, architect en de heer W. Val kenburg, schoolhoofd. De Jeugdige tekenaars waren wat leeftijd betreft in drie groepen ondergebracht en voor elk van de drie groepen had de Oranjevereniging aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld, die la ter in „Bianca" werden uitgereikt. De uitslagen waren: 7 en 8-jari gen: 1. Nico van Horn, 2. Ria v.d. Holst, 3. Marjo Voorham, 4. Alma Sehreurs. 9- en 10-jarigen: 1. Jan Willem Hagg, 2. Ellen Looyestijn, 3. Adrie Kroon, 4. Cor Voorberg, 5. Benno Bruch, 6. Hetty van Horn, 7. Henk Remmerswaal, 8. Marriet Hijdra. 11-, 12- en 13-jarlgen: 1. Fia Zweegman, 2. Paulien Dompeling 3. Els van Dijk, 4. Wim van Horn, 5. Frans Neuteboom, 6. Yvonne de Ro- meUn, 7. Maria Remmerswaal. Hindernisbaan In de vooravond werd op het ter rein aan de Dr. Mansveltkade een wedstrijd „het eerst aan de trein" gehouden voor ouderen. Er was een pracht van een hindernisbaan ge bouwd met een flinke plas water en een hoog klimrek, waarop de deelne mers hun behendigheid konden to nen. Burgemeester Geertsema. die met zyn echtgenote en kinderen de verschillende onderdelen van het feestprogramma met grote belang stelling volgde, reikte de geldprUzen uit. De uitslag was 1. Hans Klumpes, 2. Bert Klumpes. 3. Wim Zandvliet, 4. Aad v.d. Ploeg. s Avonds gaf de muziekvereniging „Excelsior" een populair concert op he* Plein, waarna tot na midder nacht het feest nog voortging op het kermisterrein. Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% 101* 101% Ned '59 4% 101% 101% Ned '60-1 4% 101* 101% Ned '60 II 4% 101* 101% Ned '59 4% 99% 99% Ned '60 4% 99 |i 99% Ned '61 4% 99% 99% Ned *53 3% 94% 94% b Ned O cr o cr CO 79% Ned '47 3% 90% 90% Ned '51 3% 00* b 95% b Ned '53 I-II 3% 94% 94% b Ned '56 3% 92| i 93 b Ned '48 3V« 86% 86% Ned bel cert 3% 86% b Ned '50 I-II 3V4 86% 86% Ned '54 I-II 3% 89% 89% Ned '55 13% 89% 89% Ned '55 II 3% 91% 91% Ned 90% 90% Ned O b obi '46 3 91% 91% Ned dol In '47 3 87% 87 Ned Inv cert. 3 99 99A Ned 62-64 3 99% 100 Indiè '37 3 99' 99% Indiè •37 A3 94% Ned won b.l. '57 6 107 107 Ned w.b.l. '58 4% 100A 100A 111* 110% 123% 122% 367% 367 144% 142.30 560% 558% 157,30 8 158.40 137.20 137.10 644% 649 140.— 141.70 122% 123 136% 134 50 50.90 141 141% 142% 143 144 143% 114% 114% 246% 246 137% 136 133% 132% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver HVA-mU A.K.U Deli MU eert Hoogovens eert. Philips gem bez Unilever cert Dordtse Petr Kon P (50 ft f 201 Holl Amer lijn Java China Pak K.L.M Kon Ned St.boot Kon Paket MU Stoom MU Ned Nlev Goudr eert v Ommeren eert Kon Rott Lloyd N Scheepsv Unie NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.lenlngen A dam '47 (3%) 3 95 94% Idem 48 (3%).. 94% R'dam '52-1 (4%) 98 ld -37 Ml (3%) 94 Z-Holl *55 4%.. 97% Bankwezen Bb N Oem 58 5% 103103% ld NWB *52 (4V«> 99% BVO rsbr f500 206% 207 BVO rsbr *52 144% 144% lndustr Obligaties Philips DoU "61 87% 87% VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12% A'dam 56 12% A'dam '5R II 2% A'dam'56 m 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% Den Haag'52 12% Idem II 2% R'dam '52 12%.. Idem n 2% Idem *57 2% Utrecht '52 2%.. Z.-Holl 1957 2% Zuid-Holl '59 2% vorige Slotkoers koers v. heden. 104% 104% 80% 87 92% 82% 80% 90 90% 93% 90% 85% 95% 84% 103% 87% 91% 90% mi 91% 96 85 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f50.-.. 181 181.50 Robeco 206.— 208.— Unitas f50.- 470 472 Ver Bez. v 94 f50 127 127.50 Amst Bank 375377'. Cultuurbank 34% 33% Holl Bank O eert. 221 221 Ned. HandelmU 348 347'i Rott. Bank 352 354% Twentsche Bank 303% 304 Senembah 326 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel 's Pat BorsumU-Wehry Calvè Delft eert. ElectrolasmU K. Pap v. Gelder K, Ned Grofsm. Holl Constructie Ing. bur. v BjiU Intematio v. Kemp. en Beg Leidse WolspxU Mliller en Co NB Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd MU Sikkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Wernlnk s Bet mij Wilton FeUenoord v WUk Heringa Zaalberg 128 Mijnbouw en petroleum Billton 2der 442 Kon Petr (f20) 138.50 Amerlk fondsen Canad Paclflo R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors.. Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un States Steel 600 595 228 '4 228% 73 71 680 678 385 385 304 304 165 164% 440 442 197 196 200 200 158% 158% 400 400 340% 343% 520 622 57 10 57.40 455 455 720 736 388 388 98 97% 199 200 289% 291 R4% 84% 128 126 22% 68% 41% 32% 48% 52H 70 36% 35% 45% 22'! 70% 42 33 49% 53% 71* 37% 35 30 46% Bieden Laten Ex-dividend Exclaim

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9