„Hier in de Baliem kan er toch niks gebeuren NOGIfA MET l\U •JUl Nonchalance blijkt sentiment ons beste IKOE VERORBERT] 7.000 GULDEN j Nu maar één mogelijkheid loyaal mogelijk medewerken Logboek van een afscheidsvlucht I Ideaal-Persil verzorgt uw was ideaal! Ruim 700.000 personenauto's Ook Jouwe gaat zaterdag terug naar N.-Guinea Gele Rijders herboren Sportsplinters LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1962 ook. Hier in de Baliem kan toch niks gebeuren". De landbouwman. zo uit Wapeningen: ..Kan die Papoea, de jullie hebben uitgezocht voor land bouw werkelijk wat? Ik heb er Stelende jongelui krijgen ruzie bij verdeling buit De politie heeft vyf jongelui, in leeftijd variërend van 17 tot 21 jaar. onder wie een meisje, gearresteerd. Zij worden ervan verdacht in de nacht van 9 op 10 augustus in het Limburgse plaatsje Voerendaal twee inbraken te hebben gepleegd. In deze nacht werd bij een sla ger in Voerendaal een lege kassa ont vreemd. Deze kassa werd later door de politie in de Dijkstraat terugge vonden. In dezelfde nacht werd bij een kruidenier in Kunraoe een kassa en een blikken doosje met klein geld. alsmede een partij sigaretten ter waarde van 145 gulden en °en par- i tij levensmiddelen gestolen. Q~k deze niets op tegen om nog wat rond te hangen hier" De meesten vallen hem ruecevonden Seheel vernield te- ^chalonr-P rfiA NPHPV. "tgCTOIlQen bij met de nonchalance, die Neder lands beste sentimentaliteit is. Ze De politie is op het spoor van de zijn een beetje verslagen door de ge- jongelui gekomen, doordat er in een beurtenissen, maar de Baliem is een (openbare gelegenheid onenigheid ont- beetje van hen. Den Haan zegt: „We 'stond over de verdeling van de buit. streven naar een loyale, ordelijke jdaders zyn op verschillende plaat overdracht". Ze knikken bedacht zaam. zeggen nog: „Nou dag dan" en steken een hand op als de Cessna weghobbelt over de strip. Broeikas sen in de mijnstreek ingesloten. Het zijn allen goede bekende van de po- j litie. Vandaag zouden zij worden voorgeleid voor de officier van Jus titie te Maastricht. De politie heeft tevens de heler van de gestolen goe deren aangehouden. En bovendienwaardevolle verrassin gen! B.v. een prachtige luxe reiswekker. Zó goedkoop krijgt U er nooit een! Vraag een Persil-spaarkaart bij Uw win kelier of vereniging en ga kostbare spaar- emmertjes sparen. Koop direkt zo'n voor delig pak! Commissaris Den Haan (links) licht zijn ambtenaren in de Ba- lienwallei in. Nonchalant Ne derlands beste sentimentaliteit luisteren zij toe. „Ach, ik wil hier best nog wat blijven rond hangen", zeggen ze. ((Van onze reisredacteur. W. L. Bruqsma) ..pasanggrahan het logeergebouw. Voor Rafaël den Haan is het een van de laatste keren, dat ^"""open "htTmd" afgeS zendingspiloot Johannson zijn atgeragde Cessna rammelend over sokken, kaki-petje op. De gezichten, de eerste heuvelbruq bij het vliegveld Sentani trekt en koers zet c'ie me" altiJd ziet als Nederland wat i I dij doet: havens aanleggen, dijken bou- naar het Centrale Bergland van wat nog enkele weken Nederlands wen> inpolderen, landbouw moderni- Nieuw-Guinea zal heten. De vliegende zendeling Johannson is een lange, dunne Amerikaan, die een mooie losse hand van vliegen heeft: in onbegrensd godsvertrouwen kruipt hij door kleine gaatjes, begrensd door zwarte bergen en wit-grijze wolkenmassa's die, ieder op hun manier, van het Cessna'tje een verfrum- meld hoopje aluminium, een ongelukkig zilveren vlekje in de donker groene jungle zouden kunnen maken. Voor Rafaël den Haan Is het al lemaal niets nieuws. Hij een man met een onbegrensd zélfvertrouwen is in 1952 begonnen met het. open leggen en onder bestuur brengen van het grootste openluchtmuseum van de wereld, het Centrale Bergland, de absolute pre-historie, met de Pa poea's van de valleien, de kleine, zwarte naakte mannen met hun pe niskokers en hun stenen bijlen. Bestuursambtenaar Den Haan is maandenlang te voet door die val leien getrokken om de Dani's en de Kapauko's aan het gezicht, de macht en de vrede van de blanke man te wennen. Nu is hij commissaris van de afdeling Centraal Bergland, maar al reist hij per vliegtuig, iedere berg rug is hem vertrouwd. Het enige nieuwe aan deze toch is de bood schap, die hij meebrengt voor zijn bestuursambtenaren en voor de Pa poea's: „Het is afgelopenNe derland gaat vertrekken". minium-plaat (want alles moet per vliegtuig worden aangevoerd). Op de veranda van het logeergebouw staan zes Nederlandse ambtenaren: de dokter, de landbouwspecialist, de man van openbare werken, de man van het onderwijs, de detachements commandant, de beheerster van de Ontroering Weer een ontroering: „Raaf" den Haan spreekt zijn mensen toe: „Jul lie hebben het al gehoord Het akkoord is getekend Iedereen die wil blijven, kan dat doen tot de eerste mei Maar de dienst wordt gepapoeaniseerd De diensthoofden worden vervangen door Papoea's, de Hollanders kunnen alleen nog maar adviseren na één oktober". De dokter zegt „Ik wou u wel blijven. Mijn vrouw trouwens naan aan. In het vliegtuig zeggen wij tegen Den Haan, dat dit heel wat anders is dan Hollandia, de zenuwachtige broeikas vol ambtenaren en geruch ten. Hy knikt en glimlacht. Als Hol landia van vlag verandert is dat een zaak van nationaal prestige. Als in I Wamena het door de zon gebleekte rood-wit-blauw langs de vlaggemast naar beneden zakt, valt ook de nacht van de pre-historie weer: weg broe- j dervrede, weg jonge aanplant, weg aap-noot-mies, weg ochtendgloren van beginnende civilisatie, waar ook de „edele wilde". Rousseau ten spijt, wat aan heeft gehad. Want in de zes jaar, die verliepen sinds de vrijgezel Veldkamp de Ba liem onder bestuur gebracht, is er [wel wat gebeurd voor de 80.000 Pa- poea's in het gebied van de grote vallei. Veel of niet veel0 Visvijvers aangelegd, tuinbouw verbeterd, et- i terwonden van framboesia genezen, i sterftecijfer teruggebracht. In dat laatste ligt de kiem van nieuwe stam- j oorlogen, clanconflicten eigenlijk. Want ook binnen de stam wordt oor- log gevoerd, de Papoeavolken zijn in tijd van vrede op z"n best ieder een confederatie van wantrouwige fami- 1 liegroepen. „Le Baliem des patries". zou „De Gaulle zeggen, „De Baliem van de vaderlanden". Raken zij aan j eikaars varkens, tuinen of vrouwen «in deze volgorde» dan brandt de strijd los en pijlen zij elkaar neer. Wij vragen aan commissaris Den Haan of onder deze omstandigheden <en 90 procent der Papoea's leeft] daarin» iemand, die wel bij het hoofd is werkelijk mag hopen dat het zelf- j beschikkingsrecht voor Nieuw-Gui- nea (dat economisch niet kan be staan» werkelijk tot een keuze voor de onafhankelijkheid zal leiden. Commissaris Den Haan glimlacht. Ondanks het dringende ver zoek van landbouwer-veehouder M. P. Berkhout uit Oud-Beyer- land aan zyn personeel en aan de politie om er met niemand over te spreken, is een van de drie koeien van deze welvarende boer, sinds enkele jaren woon achtig in deze gemeente in de Hoeksche Waard, het gesprek van de dag. Het beest heeft het n.l. ge presteerd een portefeuille met f7000.- (boze tongen beweren dat er zeker f 25.000.- in zat) in een fikse hap te verorberen. Ronde De mens in zijn bijna oor spronkelijke uitvoering. Onbe wogen, ondoorgrondelijk horen de autochtonen commissaris Den Verbrand Wat het Nederlandse vertrek kan betekenen, valt te zien in Wolo, een zendingspost. Terwijl Johannson de Cessna door een valleitje walst om een driepuntslanding te maken op een airstrip ter grootte van een uit gerekt voetbalveld, wijst Den Haan op een serie verbrande kampongs en .roept: „De Dani's van om den hoek hebben deze vallei schoongeveegd. Elf doden Huizinga en twee agen ten hebben hen op een halve kilo meter van de zendingspost kunnen tegenhouden. Daar zitten de Dani's van deze vallei nu nog omheen ge klonterd. Kijk maar". Inderdaad, er staan wel duizend Dani's op de strip. Aan de ene kant de mannen, bruin, glanzend, lachend, het zwarte haar in vette tressen, naakt, op wat offi cieel het „adatkostuum" heet, na. Aan de andere kant de vrouwen. Zij lachen wat minder en hebben kin deren aan de borst. Haar adatkos tuum is gemakkelijker te beschrij ven: een rieten rokje, dat minder verbergt dan een bikini. Gelukzaligheid Dat de Dani's zojuist van een massamoord zijn teruggehouden, doet niets af aan hun volstrekte ge lukzaligheid. Het rode vlees .van zes varkens ligt op een houtskoolvuur te roosteren, de zon schijnt, er komt een feest. Een vreemde ontroering beneemt ons de adem: wij zien voor het eerst „wilden". Wat in Afrika al niet meer te zien is, treedt ons hier tegemoet: de mens in zijn oorspron kelijke ui'tvoering. Zijn schouders zijn vierkant/ zijn rug ongebogen door de last van schuld en zonde. Hij lacht met dezelfde totale onbevan genheid. waarmee hij doodt. Wij zijn in één uur zevenduizend jaar in de geschiedenis teruggevlogen. In tien minuten vliegen we weer naar de twintigste eeuw: de Cessna landt in Wamena, de gouvernements post in de Baliem-vallei. Die post is in 1956 gevestigd: nu staan er hui zen en kantoren van blinkend alu- Tweede slachtoffer van verkeersongeval Boer Berkhout zou op zekere dag naar de stad gaan. om er vee te kopen. Daartoe had hy zijn portefeuille goed gevuld. Maar alvorens naar de markt te gaan, deed hij nog even de ronde. Hy controleerde, dat rondom en in de woning alles in orde was en in de wei zag hij zijn drie koebeesten vredig grazen. Na ook de stallen te hebben beke ken, maakte hij zich op om te vertrekken en kwam toen tot de ontdekking, dat zijn portefeuille verdwenen was. Hoe de man ook zocht, de por tefeuille bleef zoek. Een knecht en een schilder, op het bedrijf werkzaam, werden ondervraagd, maar ook zij kon den geen opheldering brengen in deze vreemde zaak. Nog eens Boer Berkhout ging zijn gan gen nog eens grondig na en kwam ook weer in de wei, waar de koeien hem met bolle ogen aanstaarden. Alles vergeefse I moeite. Meieen werd de politie gewaarschuwd, die met een speurhond kwam. De hond ging zo snel te werk, dat Berkhout, I het personeel en de politie goede I hoop hadden, dat de hond iets i zou vinden. I Maar ook dit bleek op niets I uit te lopen, totdat een van de omstanders een idee kreeg, dat wellicht een van de koeien er meer van af wist. Hij stelde voor om de beesten een lederen portemonnaie voor te houden. Als er een van de drie hapt, zo redeneerde hy, moet die zeker de verdwijning van de porte feuille op haar geweten hebben. De eerste twee koeien snuffel den aan het leer. maar sjokten verder. De derde echter rook eens goed en voor men er erg in had, was de portemonnee in haar bek verdwenen. Leeggepompt Snel werd een dierenarts ge beid, die tot de conclusie kwam, dat slechts een operatie een einde aan deze onzekerheid kon brengen. Hij kwam ook tot de slotsom, dat de portefeuille in de maag moest zitten. Deze werd leeggepompt en in het bijzijn van de politie werd de gehele in houd van de maag in een teil tje uitgewassen. Én toen kwa men de eerste stukken van de bankbiljetten tevoorschijn.. Ten slotte bleven er duizenden ge malen stukjes waardeloos papier over. Die zfjn nu naar de Neder- iandsche Bank, waar men onder zoekt wat er van het geld is overgebleven. WATERPOLO AZC klopt De Zijl Gisteravond speelden AZC 1 en de Zijl 1 in Alphen de eerste van vier nederlaagwedstrijden die de Alphen- se Zwemclub jaarlijks organiseert. AZC dat in de competitie een klas lager speelt dan de Zijl won verdiend met 4—3. Reeds direct na het begin van de eerste speeltijd kwam AZC aan de leiding toen een achterwaarts schot van Wim Kamper, buiten be reik van de goed-keepende JoopBodt, doel trof (10». Nadat Ton Plezier voor de Zijl de kans op de gelijkmaker onbenut had gelaten wist Wim Kamper na een ge wonnen viermeter duel de AZC voor sprong tot 20 op te voeren. De Zijl kwam vlak voor het einde van deze periode op gelukkige wijze aan een tegenpunt toen AZC-doel- man Barend van Triest een ver schot van Ton Plezier liet glippen (2—1). Advertentie GEZOND GLANZEND HAAR HAARCRÈME In Nederland Sinds het begin van dit jaar zijn er 100.000 nieuwe personen- en com binatieauto's in ons land op de weg gekomen. Vorige week (op 16 augustus) regi streerde de Rijksdienst voor het Wegverkeer in Den Haag de afgif te van het honderdduizendste ken tekenbewijs van dit jaar. In 1961 passeerde men deze mijlpaal op 12 oktober, d.w.z. bijna twee maan den later, een jaar daarvoor pas in de laatste dagen van december. Uitgaande van de C.B.S. statistiek op 1 augustus 1961, toen er 602.000 personenauto's werden gere-' gistreerd, meent de RAI dat het Nederlandse autopark op 1 augus tus jl. reeds meer dan 700.000 per sonenauto's tolde. Deze snelle groei vindt mede zijn oorzaak in de be langstelling. die de particuliere ge bruikers met name voor de kleinere auto's tonen. Vierde Russische kernproef Volgens het geodetisch instituut van Stockholm heeft de Sowjet-Unie gisterochtend om 10.05 plaatselijke tijd een nieuwe atoomproef genomen in de omgeving van Nova Zembla. oo ongeveer 2.000 km noordwestelijk van Stockholm. De kracht van de 'Janssen uit Sittard. Ze werd zwaar ontploffing wordt geschat op onge in het ziekenhuis te Geilenkirchen is overleden de 63-jarige mevrouw veei tien megaton. De proef ge- Gesprek met Papoealeider Womsiwor: 55 ZO 55 ook omdat de besprekingen reeds een formeel karakter hadden gekregen, toen hij en de heren Jouwe en Tang- gahma in New York kwamen. (Van onze Haagse correspondent) „Kom zo spoedig mogelijk naar Nieuw-Guinea terug. Ons volk weet, dat jullie naar Amerika zijn ge zonden als adviseurs van de Neder landse delegatie, het wil nu ook uit jullie mond vernemen wat er is ge- beurd. Uit alle delen van Nieuw-Gui- j nea zijn de mensen naar Hollandia I gekomen om te horen, wat zy hun I t mensen moeten vertellen". Zo on ge- I moest 'k de staatssecretaris ko- vcer rei de heer Kalsiepo het. toen "!en.en om twee uur stapte ik in het hij derer dagen werd opgebeld door vliegtuig Toen ik aankwam was de de heer Womsiwor. die maandag jl. beslist. Zonder ons te horen. hppft mpn oponpnnrpprn Tc Telegram „Ik kreeg op de South Pacific Con ference in Pago-Pago telegrafisch de oproep zo snel mogelijk naar Neder land te komen. Ik kwam zaterdags middags. Een chauffeur bracht me met een auto van Binnenlandse Za ken naar mijn hotel. Zondags wist ik nog niets. U vertelde me die zondag nog. dat Soekarna bereid was aan de officiële besprekingen te laten deel nemen op basis van het voorlopige akkoord en het aide-memoire van Oe Thant. 's Maandagsochtends in gezelschap van de heer Tanggah ma uit New York is teruggekomen. De heer Womsiwor zegt teleurge steld te zijn niet '.leen over het feit, dat het bekende akkoord gesloten is tussen Nederland en Indonesië, maar Zembla sedert het begin van deze gewond by een auto-ongeluk te Gan- I geit (Duitsland/ waarbij haar echt- schiedde. aldus het instituut, op zeer maand. De drie vorige vonden plaats Eenoot, dr. W. Janssen, rector van grote hoogte, et lyceum „St.-Michiel" te Geleen, op slag werd gedood. 5 augustus «40 megaton), 10 Het is de vierde kernproef van de augustus «3 megaton) en 20 augustus 'Sowjet-Unie in het gebied van Nova (12 megaton). heeft men geaccepteerd. Is dat dan dat begrip democratie, waarvoor in de oorlog ook elfhonderd Papoea's gesneuveld zijn, ofschoon zij niet wis ten wat het begrip inhield?" Ondanks zijn teleurstelling heeft de heer Womsiwor nog gedaan wat hy kon. Hij heeft kunnen spreken met Ralph Eunch. met Bunker en met Oe Thant en daarbij heeft hij zyn mening onomwonden gezegd. „Zaterdag ga ik naar Nieuw-Gui nea terug. Jouwe dacht over een paar dagen vakantie, maar ik heb hem ge zegd, dat het daarvoor nu de tijd niet is. Tanggahma is al op de terugweg. Wat wij zullen gaan doen? Er is voorlopig maar één mogelijkheid. Dat is trachten zo loyaal mogelijk mede te werken, opdat het eenmaal begonnen opbouw- en ontwikkelings werk wordt voortgezet. Ik hoop. dat de Nieuw-Gulnearaad bereid zal zijn een delegatie naar Djakarta te stu ren. Papare, de Papoea-adviseur van de Indonesische regering, nodigde ons daartoe uit. Ik wil van die delegatie graag lid zijn en ik hoop dan de ge legenheid te krijgen ook met presi dent Soekarno te spreken. Bevreesd ben ik niet in het minst, ik ben er van overtuigd, dat president Soekar no zal willen luisteren naar wat wfj als Papoea-leiders hem te vertellen hebben. Een politieke functie ambieer ik niet. Ik wil graag al mijn aandacht weer schenken aan mijn bedrijf, dat door mijn politieke activiteiten be hoorlijk geleden heeft Ik heb buiten mijn houthandel jaarlijks voor onge veer honderdduizend gulden geïm porteerd en ik zoek dus geen bestaan in het politieke vlak. Wel zal ik hoe zou ik anders kunnen? mijn ogen open houden, want ik zal er nooit vrede mee hebben als de Pa poea slecht behandeld wordt Mevrouw Jouwe-Fischer deelde ons mee, dat haar man besloten heeft zaterdag samen met Womsiwor per worden. Ook in de tweede speeltijd, toen bij AZC Fred Pieters in het water kwam. bleven de Alphenaren iets sterker maar verder dan een schot van Wim Kamper, dat goed door de Zijl-doelman Bodt werd gestopt, kwamen zij niet. De Zyl had in deze periode pech, want een goed schot van Leo Stok- huyzen werd nog juist door de Alphense doelman gestopt. Bij de Zijl werd in de derde speel tijd Kees van der Moolen voor Hen- me Hensing verwisseld, bij AZC kwam Wim Verhagen in het water en hij was het die met een hard schot de AZC-voorsprong tot 3—1 vergrootte. Het werd zelfs nog 41 toen Coen van der Bijl na goed opzwemmen scoorde. De Kooibewoners gingen in de laatste speelperiode vinniger spelen en de AZC-overwinning kwam nog in gevaar. Nadat de Zijl door Roman en Stokhuyzen de achterstand tot 43 gereduceerd had, kwamen de Leidenaren nog dicht bij de gelijk maker toen een drukbal van Hensing de lat trof. De verdere tegenstanders van AZC zijn de bekerhouder van 1961, Raket uit Delft (woensdag 29 augus tus) en het Haagse DVZ (woensdag 5 september). De Koningin heeft een Koninklijk Besluit ondertekend, waarin wordt bepaald, dat de rijdende artillerie, be kend onder de naam „Gele Rijders" I weer wordt opgericht, i Het oude korps rijdende artillerie, ofwel „Gele Rijders" was tot aan de mobilisatie van 1939 gelegerd in de Willemskazerne in Arnhem. Het korps l in zijn oorspronkelijke slaat kan als zodanig niet weer worden opgericht, omdat de paarden uit de legerorgani- satie zijn verdwenen en uiteraard de wijze van oorlogvoering is gewijzigd. ,De tweede afdeling artillerie, die in Schaarsbergen is gelegerd, zal echter met ingang van 15 januari 1963 met I modern materieel de tradities van het oude korps weer opnemen. De nieuwe naam zal zijn „De elfde afde lingen rydende artillerie". Als 30 jaar geleden Aad van Welzenes klimt weer op <le boog van Maasbrug (Van onze Rotterdamse correspondent) Aad van Welzienes, sportsman en, we mogen toch wel schrijven stunter i komt morgenavond in het Espresso- j televisieprogramma van de VARA. Dat in verband met het feit, dat hij dertig jaar geleden van de boog van de spoorbrug over de Nieuwe Maas is gesprongen. Op Koninginnedag 1932 verwekte deze Rotterdammer een grote sen satie in het gehele land door de sprong van niet minder dan 26 me ter te maken, het was niet zo maar een opwelling, het plan was lang bij hem gerijpt, maar toen het eenmaal rijp was, had hij geen rust meer. „Het gekke is", vertelde hij ons nog eens, „Dat de mensen, die stonden te kijken, en dat waren er heel wat, zenuwachtiger waren dan ik". De heer Van Welzenes, die nu 62 jaar is, praat er altijd bijzonder graag over. Zoals hy ook graag spreekt over zijn tijd dat hij voetballer was, dat hij als scheidsrechter triomfen vier de, dat hy vloog, op motorfietsen rondracete, dat hy parachutesprin ger was. Deze dagen is een cpnameploeg van de televisie naar Rotterdam ge komen om in enkele uren acht mi nuten Aad van Welzenes op de film vast te leggen. Ze zyn met hem op de boog van de brug geklommen om een blik te kunnen werpen op de rivier, waardoor men een indruk zal krijgen van de „weg" die de stun ter naar het water heeft afgelegd. „Geen last van hoogtevrees?" heb ben wy de heer Van Welzenes ge vraagd. Hy keek ons aan alsof wy Iets heel lelyks hadden gezegd. „Natuur lijk niet", zei hy, „Maar ik moet wel toegeven, dat ik me nu wel heb vastgehouden. In 1932 ging ik zo los naar boven De uitslagen van de wedstrij den welke gisteren voor de Engelse league zyn gespeeld, luiden: Bolton Wanderers—Burnley 2—2, Everton— Manchester United 3—1, Leicester CitySheffield Wednesday 33, Manchester City—Liverpool 2—2. Sheffield United—Fulham 2—0, West Bromwich AlbionLeyton De gemeenteraad van Haarlen. heeft besloten van de voetbalclub Haarlem het terrein met de zich daarop bevindende opstallen aan de Planetenlaan in Haarlem-noord aan te kopen voor een bedrag van f 465.980. De voetbalclub Haarlem blijft op het veld spelen evenals de voetbalclub Edo. Beide clubs komen uit in de tweede klasse van het be taalde voetbal. De zesde party in de tweekamp tussen Keres en Geiler om een plaats in het komende kandidatentoernooi is geëindigd in een overwinning voor Geiler. Keres gaf de party, die dins dag afgebroken werd, zonder verder te spelen op. De stand is thans, met nog twee partijen voor do boeg, 3—3. De 13e internationale Ronde van Oost-Duitsland is geëindigd in een driedubbele Oostduitse zege. Eerste werd Klaus Ampler voor Die- ter Wiedemann en Guenter Hoff man. Winnaar van de negende en laatste etappe van Brandenburg naar Schönebeck over 125 km werd Egon Adler (O-Dld) In een tyd van 3 uur 19 min 44 seconden. De plaatsin gen van de Nederlanders in de eind rangschikking waren: 6. Lute 33.18.02, 40 Rutte 3333.55, 49. Dieperink 34.02.24. Verschillende Nederlandse clubs hebben nog juist voor de aanvang van het nieuwe seizoen een aantal Orient vriendschappelijke wedstrijden ge speeld. Zo zegevierde DOS in Utrecht imet 120 over de Tunesische club Union Monasterienne (ruststand vliegtuig naar Nieuw-Guinea terug 7—0» en won de Deventer eerste di- te gaan. visieclub Go Ahead met 3—2 van De heer Jouwe wil zich nog be- AGOVV uit Apeldoorn, raden over het aanvaarden van de Tubantia (Hengelo) won verder op kandidatuur voor het voorzitterschap j eigen terrein met 10—0 van de Duitse van de Nieuw-Gulnearaad. Vermoe- amateurclub Vorwarts Nordhorn. delyk zal hy eerst in Nieuw-Guinea De Hongaarse vereniging Tata- zyn besluit nemen. banya heeft zich woensdag door een Zoals bekend hebben tien leden 6C overwinning (ruststand 10) van de Nieuw-Guinearaad voorge- op Servette uit G»nève geplaatst voor steid ee-. Papoea tot voorzitter van de halve finales van de ntertotocom- de raad te verkiezen. Mocht Jouwe petitie Tatabanya had de eerste de kandidatuur aanvaarden, dan is wedstryd tussen" beide teams met hij yrywel zeker gekozen te zullen i 1—0 verloren en plaatste zich dus WAPrlon -J1 door betere doelcyfers.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11