Zilver voor Jan Jiskoot, brons voor Ineke Tigelaar en Kroon Uitgelaten Leipzig vandaag Flevo-race Sneekweek NEDERLANDSE SUCCESSEN IN LEIPZIG Fantastische 55.5 seconde Cijfers Leipzig Malta wil onafhankelijkheid Sportsplinters LEÏDSCH DAGBLAD DINSDAG 21 AUGUSTUS 1962 De Flevo-race welke vrijdag;, za terdag: en zondag op het IJsselmeer is gehouden, heeft alle mogelijke weersomstandigheden gekend. Op vrijdag en zaterdag stond er een ge duchte bries, op zondag dreven de schepen lange tijd met slappe zeilen voor Marken, totdat tegen de avond een licht windje opstak, dat de deel nemers ver na zonsondergang door de ljjn van aankomst tussen het zui delijk havenhoofd en de strekdam van het Krabbegat voor Enkhuizen BL bracht. In deze wedstrijd werd voor de IB eerste maal gezeild om de „De Ruyter |fl Cannonball Challenge Trophy", wel- ke dit jaar door een groep Engelse H zeilers uit de omgeving van Chatham tm aan de KNZRV werd geschonken, ff De kanonskogel werd afgevuurd op Upnor Castle tijdens de tocht van admiraal De Ruyter naar Chatham in 1667. De wisselprijs was de inzet van een wedstrijd tussen vier Engelse en vier Nederlandse jachten. De Nederland se vertegenwoordiging gevormd door Van Duyl, Simon de Wit, Van dei- Stad en De Merkx zegevierde o.a. dankzij twe.e eerste plaatsen van Van Duyl met 60 tegen 39 pnt. De belangrijkste uitslagen waren verder: klasse van ronde platbodem- jachten OA: hoofdprijs: Hollantsche leeuw P. Breumer; klasse van ronde en platbodemjachten OB en OC: hoofdprijs: Jan Klaassen (H. Kuyl- "I man); klasse IV: van kruiserjachten: hoofdprijs: Pimpernel (P. Bouhuys); klasse III: van kruiserjachten: hoofdprijs: Thalata (W. P. van Duyl)klasse I en II van kruiser jachten: hoofdprijs: Tulla (S. de Wit): internationale drakenklasse: hoofdprijs: Vagans Semper II (C. Groot) De deelnemers zowel als de toe schouwers konden maandag tijdens de Sneekweek genieten van een fraaie, zomerse zeildag. Er stond een zwakke, doch vrij constante zuidoos tenwind. In alle velden werd veel strijd geleverd en tengevolge daar van vonden soms opmerkelijke ver schuivingen in de volgorde plaats. Ul- rik Jager moest in de FD-klasse dit maal genoegen nemen met een twee de plaats. Fred Imhoff was degene, die zich sneller toonde. Ulbe de Vries, die vierde werd, startte daarna in de Valkenklasse en zorgde daar voor een verrassing door ais eerste te ein digen vóór Rolf v. d. Baumen. Slechts twee zeilers bleven hier door in deze Sneekweek ongeslagen, namelijk Joop Helder in de 16 M2 streepklasse A 1 en Huib Ozinga in de Flying Juniors. Helder voer wederom een zeer sterke race en had op een gegeven moment een grote voorsprong. Tegen het einde moest hij echter nog alle krachten aanwen den om de sterk opgedrongen Visser achter zich te houden. De strijd in de Regenbogen vormt zoals altijd de hoofdschotel van de Sneker zeildagen. De derde race was zeer interessant. Ir. Bakker won dankzij een knappe techniek na in de tweede ronde De Jong te hebben verdrongen van de leiding. Alberda, die zich in de slotfase naar voren had gewerkt, finishte achter ir. Bak ker als tweede. De groepswedstrijd in de 16 M2 klasse eindigde in een Groningse zege. De tweede race leverde de Gro ningers wel niet de volle winst op (Holland scoorde tien punten meer), maar de in de eerste race genomen voorsprong was voldoende voor de eerste plaats in het eindklassement. Dames van Watervrienden wonnen in Duitsland De dames van de Leidse Water vrienden wonnen een zevenkamp in W upper tal (D), georganiseerd door de „Freie Schwimmer". Zij wonnen twee van de vier estafettes en be zetten op de andere twee de tweede plaats. De heren eindigden in het to taalklassement op de vijfde plaats. (Van een speciale verslaggever) „Je ziet het jongens, figuranten kunnen ook op het ereschavotje belanden". Het was het antwoord van Jan Jiskoot op de toejuichingen van zijn eigen ploeggenoten op de tribune, toen hij aangetreden stond voor de ere-ceremonie van de 400 meter wisselslag met de Rus Gen nadi Androssov, de eerste Europese kampioen op dit nummer en de Oostduitser Juergen Bach- mann, die derde werd. De goedlachse 22-jarige Dordtse onderwijzer had gezorgd voor de apotheose van de Neder landse topverrichtingen op de tweede dag van de Europese kampioenschappen in Leipzig door op het zware wisselslagnummer voor zilver te zorgen in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 5 min. 5.5 seconden. Tevoren had nog twee maal het oranje in de felle zonnestralen de aan dacht naar het erepodium getrokken. Ronnie Kroon en Ineke Tigelaar waren als derde op de 100 meter vrije slag door hun bondsvoorzitter Jan de Vries gehuldigd. De Amsterdammer stond daarbij naast de Parijzenaar Alain Gott- valles, die in 55.0 seconden de titel won en daarmee zijn Europees record evenaarde en Per Ola Lindberg, de Zweed die in 55,5, dezelfde tijd als Kroon, aantikte, maar door de jury (terecht), als tweede werd geklasseerd. De 16- jarige Hilversumse lyceum-leerlinge stond naast kampioene Heidi Pechstein (Oost-Duitsland) en Diana Wilkinson (Groot-Brittannië) allen met een tijd van 1.03,03 De fantastische 55.5 seconden van Ronnie Kroon, een tjjd die men toch voorlopig van een Nederlandse zwemmer niet had mogen verwachten, was weer eentiende seconde sneller dan het Nederlandse record van zondag en met het Nederlandse record dat Klenie Bimolt in de ochtenduren op de 200 meter schoolslag: verbeterde, was er al met al door de Nederlandse ploeg weer behoorlijk huisgehouden in de Leipziger grabbelton van topprestaties. zoveel als nodig was om zeker te zijn van klassering, hoe riskant dit ook mag zijn. Nee, wij hadden wel reden tot te leurstelling gehad, wanneer de tij den slechter waren geweest dan in de series en dat was niet het geval. Kroon zwom 0,1 seconde sneller, Jis koot bijna drie seconden, Ineke Ti gelaar haalde 0.8 seconde van haar serietijd af en Erica Terpstra bleef eraan gelijk. De uitgelaten en met bloemen beladen groep Nederlandse jongens en meisjes, omringd door hun stra lende leiders en leidsters, loerden bij het vertrek naar het hotel buiten het stadion met een hoeraatje be groet door een honderdtal met auto- grammenboekjes gewapende beivon- deraars en in hotel Astoria lagen de eerste gelukstelegrammen uit het vaderland al te wachten. Men zou zich kunnen afvragen of er wel reden was voor zo'n uit gelaten stemming, nu Kroon, die in de voorronden met 55,6 seconden de snelste tijd van allen had gemaakt, derde werd, nu Jiskoot, die met 5.08.If als snelste in de finale was gekomen door Androssov werd ge klopt en nu Ineke Tigelaar derde werd, nadat Erica Terpstra (nu vierde) in de series de op een na snelste tijd had gemaakt. Waren de op zichzelf fraaie verrichtingen toch eigenlijk niet wat beneden de ver wachtingen gebleven? Het antwoord op deze laatste vraag moet dan ontkennend luiden. En wel omdat tevoren vaststond dat men vooral in de top geen houvast kon hebben aan de serietijden. Het dui delijkst is dit gebleken bij de Rus Androssov op de 400 meter wissel slag Androssov had als snelste sei- zoenstijd 5.07.2 gemaakt en hij zwom zijn serie in 5.13.3 Ook Gottvalles en Lindberg hadden zich in de series en halve finales van de vrije slag niet volledig gegeven. Slechts precies WIELRENNEN Bobet stopt met wielrennen De 37-jarige Franse wielrenner Louison Bobet heeft besloten een punt te zetten achter zijn briljante wielercarrière. Bobet was in december van het vorig jaar samen met zijn broer Jean betrokken bij een verkeersongeval, waarbij hij zware verwondingen aan zijn benen opliep. H" bracht enkele maanden in het ziekbed door en vertoonde zich bij de Tour de France pas weer voor het eerst in h ->t open baar. De Fransman wordt algemeen be schouwd als een van de beste cou reurs aller tijden. Hij heeft op zijn erelijst zeer vele briljante overwin ningen staan: hij is er, als enige in de wielerwer^ld, in geslaagd de Tour de France in urie achtereenvolgende jaren op zijn naam te brengen, n.l. in 1953, 54 en '55. In 1954 veroverde ny eveneens de regenboogti li bij de profs op de weg. Bobet besloot in 1947 prof te worden, nadat hij in 1946 de Franse wieler- titel bij de amateurs had gewonnen. Morgen aanvang toernooi Unicum Elk jaar sinds haar oprichting heeft de tennisvereniging „Unicum" een toernooi georganiseerd voor de club- jeugd van verschillende verenigingen uit Leiden en omstreken. In verband met het eerste lustrum van .Unicum' wordt dit jaar aan deze wedstrijden een speciaal tintje ge geven. Niet minder dan 12 club teams komen in het toernooi uit. Voor de wedstrijden was dan ook een hele we^'.c uitgetrokken. Door omstandig heden o.a. een belangrijk toernooi in Den Haag moest dit worden ingekort tot 5 dagen, te beginnen morgen, woensdag 22 augustus. Er wordt gespeeld in 3 poules van ieder 4 teams. In elke poule wordt een halve competitie gespeeld. De twee hoogstgeklasseerde teams gaan over naar de tweede ronde, waar hetzelfde systeem wordt toegepast. Tenslotte komen in de finale de 2 best eteams tegen elkaar uit; een finale, dirt zon dag zal worden verspeeld. De prijsuitreiking zal in een fees telijke sfeer plaats hebben: 'savonds 8 uur in de Romanuszaal. Drama Voor de kleine Diana Wilkinson liep het anders af. Zij was naar Leipzig gekomen om twee maanden na haar Europese recordverbetering (1.02.4) de Europese titel in de wacht te slepen. De 1.02.5 van haar serie was veel belovend en met het volste vertrou-, wen hebben de Engelsen in Leipzig zich opgemaakt om de eerste Britse vrije slagzege in de geschiedenis van dc Europese kampioenschappen te kunnen begroeten. Op de eerste baan trok Diana dadelijk iets van haar rivalen weg. Erica Terpstra, Ineke Tigelaar en Heidi Pechstein volgden in een lyn in tweede positie. Zo ging Ronnie Kroon (rechts) op het erepodium. Links de winnaar van de 100 meter vrije slag, de Fransman Gottwalles. het de eerste veertig meter. Toen begon de merkwaardige armslag van de kleine Britse wat onregelmatiger te draaien en al bij het keerpunt lagen Ineke en Heidi pal naast haar. De tweede baan werd een gevecht om millimeters zonder dat iemand van de bijna 7000 toeschouwers ook maar kon zeggen wie de leiding had. Toch leek Diana Wilkinson in de laatste meters iets voor te liggen, maar het werd een zaak van wie het beste zou uitkomen bij de laatste armslag en dat bleek volgens de jury Heidi Pech stein te zijn. Het feilloos werkende elektrische tijdwaarnemingsapparaat weigerde een keuze te maken. Heidi Pechstein, Diana Wilkinson en Ineke Tigelaar kregen alle drie 1.03.3 achter haar naam. Tranen Voor de atletische Oostduitse en de tengere Ineke een reden voor een blijde lach, voor de doodsbleke Dia na, die in het water al een overwin- ningskus van Ineke Tigelaar had mogen ontvangen, een reden voor dikke, hete tranen. Tranen waren er tevoren ook ge plengd bij de „Siege-Ehrung" van de 100 meter vrije slag heren. Maar dat waren tranen van vreugde. De voorzitter van de Franse zwembond Rigal kon zich niet goedhouden, toen hij zijn jeugdige landgenoot Alain Gottvalles het goud voor de 100 me ter vrije slagtitel omhing. Hier moest de zwemmer de official troosten. Begenadigd Gottvales onderstreepte zyn kwa liteiten als begenadigd sprinter op waarlijk imponerende wijze. Kroon, Lindberg en McGregor waren tot hal verwege de tweede baan in -een enorme opwindende strijd gewikkeld oin de verdeling der medailles toen ineens, de Fransman zijn overrom pelende spurt inzette. Lindberg, die in de baan naast hem zwom, rea geerde met een paar extra harde slagen die precies genoeg waren om zich van McGregor los te maken en Kioon ging ook mee. Dit alles speel de zich af in vijftien meter. De aan komst was duidelijk, als is het on mogelijk dat tussen Gottvalles en de finisch van de Zweed en de Neder landers een verschil van een halve seconde lag. Ronnie Kroon had zich geheel leeg- ges-wommen en het duurde even voor dat hij zover was, dat hij begreep wat men hem toeriep: „Je bent der de", toeterde men hem in de oren, „derde". Toen brak de lach op zijn gezicht door, overal kwamen ineens oranje badjassen tevoorschijn en zo ongeveer de gehele meisjesploeg kwam hem een kus op de wangen drukken. Ronnie wiste zijn gezicht demonstratief af en trok rustig zijn badjas aan in afwachting van de fanfares en de Marseillaise ter ere van de supersnelle Gottvalles. De Merwedezwemmer nam op de vlinderslag onmiddellijk de leiding met meer dan anderhalve lengte, maar op de rugslag kwamen An- drossow en de Oostduitsers Bach- mann en Pfeiffer al dichterbij en toen de fel zwemmende Rus met bij zonder korte armslagen op de school slag de eerste positie innam, was het voor iJskoot alleen nog maar zaak het Oostduitse tweetal achter zich te houden. En dat lukte pas defini tief op de laatste 100 meter, op de crawl. De tussentijden van de Ne derlander waren 1.04.0, 1.18, 1.34.2 en 1.09.3 aan de totaaltijd (5.05.5) kwam Bachmann 0.4 sec tekort Bedenkingen De tweede dag werd dus besloten met de prachtige prestatie van Jan Jiskoot, maar het heeft niet zo erg veel gescheeld of op die Nederlandse vreugde was een zware domper ge zet. De kamprechters bleken name lijk ernstige bedenkingen te hebben tegen de beenslag van Jiskoots but terfly. Het reglement schrijft voor, dat zowel de arm- als de beenbewe gingen horizontaal en symmetrisch moeten worden uitgevoerd. Volgens enkele kamprechters was dat met de voeten in de dolfijnbeweging van de Nederlander niet het geval. Eén mo ment rolde het woord diskwalificatie over de jurytafel, maar zover wenste men toch niet te gaan. De uitslagen van de gisteren ge houden finales lulden: 100 m vrije slag heren: 1. en Europees kampioen Alain Gottvalles (Fr) 55.0 sec, 2. Per Ola Lindberg (Zweden) 55.5 sec, 3. Ron nie Kroon (Ned) 55.5 sec, 4. Robert Mc Gregor (GB) 55.7 sec, 5. Frank Wiegand (O-Dld) 56.1 sec, 6. Igor Burychin (Rusland) 56.1 sec, 7. Gyu- la Dobai (Hong) 57.0 sec, 8. Horst Quenter Gregor (O-Dld) 57.0. 100 m vrije slag dames: 1. en Europees kampioene Heidi Pechstein (O-Dld) 1.03.3, 2. Diana Wilkinson (GB) 1.03.3. 3. Ineke Ti gelaar (Ned) 1.03.3, 4. Erica Terpstra (Ned.) 1.03.6, 5. Maria Frank (Hong.) 1.04.3, 6. Paola Saini (It) 1.04.8, 7. Csilla Madarasz (Hong) 1.05.1, 8. An ne Christine Hagberg (Zweden) 1.05.1. 400 m wisselslag heren: 1. en Europees kampioen Gennadi Andrasov (Rusland) 5.01.3, 2. Jan Jiskoot )Ned) 5.05.5, 3. Juergen Bachmann (O-Dld) £.05.9. 4. Dieter Pfeiffer (O-Dld 5.08.4. 5. Yannu Vaahtoranta (Finland) 5.11.6, 6. Hei- no Toivonen (Finland) 5.11.9, 7. Bo ris Gravilov (Rusland) 5.12.1, 8. Jos- zef Katona (Hong) 5.18.3. Schoonspringen dames: 1. en Europese kampioene: Ingrid Kraemer (O-Dld) 153.57 pnt, 2. Christiane Lanzke (O-Dld) 137.78, 3. Natalia Kuznetsova (Rusland) 133.78 pnt, 4. Erlena Safronova (Rus land) 128.73 pnt, 5. Elisabeth Swo- boda (Oostenrijk) 122.20 pnt. 6. Ul- rike Sindelar i Oostenrijk) 119.98 pnt, 7. Margaret Austen (GB) 110.38 pnt, 8. Terez Szaboh (Hong) 108.35 pnt. KNCB-team-Free Foresters: draw De cricketwedstrijd tussen een KNCB-team en de Free Foresters, gisteren te Rotterdam gespeeld, is in een draw geëindigd. De Engelsen scoorden 197/6 gesloten; het KNCB- team 131/9 (tijd). De gedetailleerde score luidt: Bat ting Free Foresters: BaskwyleGlegg 21; DurdenSmith 14; Doggart 29; Ainsworth 73 n.o.; Manness 28. Bowling KNCB-team: Pierhagen 1/31; Burki 1/41; H. van Weelde 3/35; 1 run out, 23 extra's. Batting KNCB-team: Van Eek 33; Risworth 21; Rambaldo 19; Borani 11, Gouka 11, 13 extra's. Bowling Free Foresters: Douglas- Pennant 2/21; Wheeler/Robinson 2/13; Doggart 4/49; Ainsworth 1/17. SCHAKEN Meestertoernooi in Amsterdam Gisteren zijn in Amsterdam vier van de zes afgebroken partijen van het internationale meestertoernooi uitgespeeld De resultaten waren: Kieninger Czerniak 01HeidenfeldHenne- berke 01HenneberkeCzerniak 01; KoolHeidenfeld 10. Na vyf ronden is de stand: 1. Czer niak (Israël) pnt.; 2/3. Van der Berg <Ned.) en Donner (Ned.) bei den 3*A pnt.; 4. Kieninger (W.-Dld.) 3 pnt.; 5. Dunkelblum (België) 2Vi pnt.; 6. Tan (Indonesië) 2 pnt. en 1 afg. partij; 7/8. Kool (Ned.) en Rellstab (W.-Dld.) beiden 2 pnt.; 9. Henneberke (Ned.) pnt. en 2 afg. partijen; 10/11. Heidenfeld (Z.-Afr.) en Langeweg (Ned.) beiden IVz pnt.; 12. Hartoch (Ned.) pnt en 1 afg. partij. HENGELSPORT Visclub 't Hof hield een wedstrijd in de Geelpoel. Het weer was goed, de vangst slecht. Uitslag: 1. A. Mon- teba; 2. J. v. d. Steen; 3. I. Monteba; 4. J. Goudkuil; 5. B. v. RhiJn; 6. K. Sierat; 7. J. v. Went sr. In de tweede serie van de 4 x 200 meter vrye slag estafette (heren) verbeterde Frankrijk met de zwem mers Robert Christophe, Gerard Gropaiz, Jean Pommat en Alain Gottvalles het Europese record, dat sinds de Olympische Spelen van Rome met een tijd van 8 min. 26.9 seconden op naam van Engeland stond. De Franse ploeg zwom de afstand nu in 8 min. 25.8 seconden. De Nederlandse ploeg, bestaande uit Johan Bontekoe. Peter Vroegop, Bert Sitters en Gerrit Korteweg, ein digde in de tweede serie als vierde in 8.35.5, de beste tijd ooit door een Ne derlandse nationale ploeg gemaakt. Johan Bontekoe verbeterde voorts ala startzwemmer zijn eigen Nederlandse record op de 200 meter vrije slag, dat sinds de nationale kampioenschap pen van vorig jaar in Heerlen op 2 min. 8.9 seconden stond. Bontekoe maakte nu een tijd van 2 min. 04.4 seconden en bleef daarmee maar liefst 4.5 seconden beneden zijn oude record. De tussentijden van de ove rige drie zwemmers waren: Peter Vroegop 2.11.9, Bert Sitters 2.09.9 en Gerrit Korteweg 2.09.3. De uitslagen waren: Eerste serie: 1. Rusland 8.32.3; 2. Finland 8.32.6; 3. Italië 8.36.4 en 4. Polen 8.49.-. Tweede serie: 1. Frankrijk 8.25.9 (nw. Eur. record); 2. Zweden 8.30.9 3. Oost-Duitsland 8.34 6; 4. Neder land 8.35.5; 5. Hongarije 8.42.5 en 6. Spanje 8.55.5. Voor de finale, welke woensdag middag wordt gezwommen, kwalifi ceerden zich de volgende landen! Frankrijk <8.25.8), Zweden (8.30.9), Rusland (8.32.3), Finland (8.32.6), Oost-Duitsland (8.34.6), Nederland (8.35.5); Italië (8.36.4) en Hongarije (8.42.5). Adrie Lasterie zeer snel De uitslagen van de series 400 m. vrije slag dames waren: Eerste serie: 1. Ineke Tigelaar (Ned.) 5.01.2; 2. Annie Vanackef (Fr.) 5.08.2; 3. Hilde Zeier (Z.-Sl.) 5.09.8; 4. Grabriele Nimmrich (O.- Dld.) 5.13.5; 5. Katalin Takasz (Hng.) 5.17.8; 6. Anna Dyczynska (Polen) 5.27.8; 7. Tone Britt Korsvold (Nw.) 5.45.5. Tweede serie: 1. Margareta Rvlan- der (Zweden) 4 58.9 2. Helga Zim merman (O.-Dld i 5.09.4; 3 Daniele Beneck (It.) 5.12.4; 4. Susan Soper (GB) 5.23.3; 5. Natalia Michailova (Rusl.) 5.23.4: 6. Maria Frank 'Hng.) 5.23.9; 7. Christina Balaban (Roem.) 5.30.0. Derde serie: 1. Adrie Lasterie (Ned.) 4.55.5; 2. Elizabeth Ljunggren (Zweden) 4.58.5; 3. Elizabeth Long (GB) 5.06.5; 4. Heda Ducoulombier- Frost (Fr.) 5.12.8; 5. Gisela Costolo (It.) 5.23.7; 6. Maria Komisarek (Po len) 5.27.7; 7. Karin Mueller (Zwits.) 5.33.8. Voor de finale plaatsten zich: Adrie Lasterie (4.55.5), Eyizabeth Ljung gren (4.58.5), Margareta Rylander 4.58.9, Ineke Tigelaar 5.01.2, Elizabeth Long 5.06.5, Annie Vanacker 5.08.2, Helga Zimmermann 5.09.4, Hilde Heier 5.09.8. De premier van Malta, dr. Borg Olivier, heeft gisteren In Londen mede gedeeld, dat de regering van Malta aan Engeland om onafhankelijkheid op zo kort mogelijke termijn heeft gevraagd. Dr. Olivier verklaarde in bijzon dere mate teleurgesteld te zijn door het verloop der financiële bespre kingen. die hij met de Britse rege ring heeft gevoerd. De ernstige eco nomische moeilijkheden, waarvoor Malta zich ziet geplaatst, maken het dwingend noodzakelijk dat Malta zijn onafhankelijkheid verkrijgt, zo dat het aan bevriende landen om de financiële bijstand kan vragen die het nodig heeft, aldus Olivier. Voorts verklaarde de Malteekse pre mier van de Britse regering mach tiging te hebben verkregen om eco nomische hulp in het buitenland te zoeken en besprekingen te openen over associatie van Malta by de Europese gemeenschappelijke markt, Overstromingen en droogte in China Blijkens berichten van het com munistisch-Chinese persbur. „Nieuw China" en het in Peking verschij nende „Volksdagblad" hebben de twee belangrijkste provincies, Kwantoeng en Kiangsoe, de laatste tijd in ern stige mate te Ujden gehad van over stromingen en perioden van intense droogte. De bekende Leidse tienkamper (A.V. Hollanden voetballer Roodenburg) Jan van Heek is hedenmorgen in het huwelijk getreden met mej. Willy God-1 dijn. Dat deze gebeurtenis de Leidse sportwereld op dt been had gebracht, was begrijpelijk. I Toen de heer en mevrouw Van Heek het stadhuis verlieten, hadden jeugdige atleten een erehaag gevormd. (Foto LD/Holvast) De uitslagen van de gisteren voor de Engelse leaque gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Aston VillaTottenham Hotspur 2—1, Blackburn RoversNottingham Forest 25, Blackpool—Ipswich Town 10, West Ham UnitedWol verhampton Wanderers 14. De Oostduitsers Kettman en Frank zijn maandag respectievelijk als eerste en tweede geëindigd in de zevende etappe van de Ronde van Oost-Duitsland. Beiden maakten over de 138 km van Goerlitz naar Finsterwald een tijd van 3 uur 21 minuten en 51 seconden. Het peloton, met onze landgenoten Dieperink (10e) Lute (26e) en Rutte (60e) fi nishte in 3.22.06. Sparta en Lausanne hebben na onderling overleg de data voor hun ontmoetingen voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars als volgt gewijzigd: 19 september: Lausanne Sparta; 3 oktober: Sparta—Lausan ne (op het terrein van Feijenoord). De negende en laatste etappe van de Midden-Augustus wedstryd door Bretagne werd gewonnen dooi de Fransman Gestraud, die de 110 km aflegde in 3 uur 1^ min. 2 sec. De wedstryd leverde een zege op voor de Fransman Gainche, die in de laatste etappe met het peloton bin nenkwam. Maliepaard en Stolker be zetten in het eindklassement resp, een vierde en vijfde plaats. De Nederlandse scheidsrechter Piet Roomer (Rotterdam) is uitgeno digd de eerste ontmoeting in de eer ste ronde voor de Europa-cup tussen de Ierse kampioen Shelborne en de Portugese kampioensploeg Sporting Club te arbitreren. Deze ontmoeting wordt in september in Dublin gehou den. Ambulance-auto's voor Roode Kruis De voorzitter van het Nederland- sche Roode Kruis mr. F. H de ?eeft &lsteren namens 'het hoofdbestuur vier ambulance-auto's in ontvangst genomen. Dit geschenk h2'drraa"^eb<'den ter gelegenheid van jub,leurn van een auto- importfirma (N V. Agam. importrice van Mercedes-Benz). imP°"nce val" >?ofnT?anJCWrC?rd zeI de voorzitter dï R°ode Kruis ondermeer, dat sUn oa X ?et 0p een Pr UJd- stip aangeboden hadden kunnen d^SSl BJLd®. vele Plannen, die in dïr^vïü u,tepwerkt moeten wor den kan mag en wil het Roode Kruis niet achterbleven. Voor directe paraatheid is niet alleen kennis, trai ning en ervaring nodig, doch ook ma,terl?al De aanschaffing hiervan vergt echter zeer veel geld, dat geheel door het Nederlandse volk moet worden opgebracht. Mr. De a.was zeer dankbaar voor het feit, dat de Jubilerende firma naast naar zakelijke beslommeringen oog had gehad voor de sociaal-maat- schappelyke problemen Het Roode Kruis zo vervolgde hij. 2al de ge schonken auto's gebruiken voor het vervoer van zieke hulpbehoevende repatrianten, voor het transport van chronische zieken, die met het hos pitaalschip ..Henri Dunant" 'n vaar tocht door Nederland maken en voor het vervoer van zieken, die in het Henri Dunantziekenhuis in Zeist een vakantie gaan doorbrengen. Staking hervat bij Saturn us-project De staking bij het Saturnus-pro- ject in Huntsville, die gisterochtend voor korte tyd onderbroken werd is enkele uren later hervat. Het Satur- nus-program is gericht op het Ame rikaanse maanonderzoek. Een federale rechtbank had, op verzoek van de Amerikaanse rege ring de staking verboden, die ont stond naar aanleiding van het in dienst nen.en van niet bjj een vak vereniging aangesloten arbeiders. Gisterochtend hadden de arbeiders zich weer op het werk gemeld, met uitzondering van de elektriciens. Toen de afwezigheid van de elektri ciens gebleken was, gingen de overige arbeiders büm allemaal weer naar huis.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7