KAMER bouwkundig opzichter „Ijzige" Ton Okker in finale tegen Maris Amerika gebelgd over |J houding van mr. Luns EMAF De Vries president Europese zwemliga sP Sportsplinters Automatische" supermarket SLECHTE FRUITOOGST VERWACHT R.K. Vakschool voor meisjes - Leiden R.K. assistente in de huishouding BREISTERS Uw auto weer als nieuw! NIEUWE AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR I N.V. Nationaal-Veem kruideniersbediende kamermeisje VRIJE ETAGE JONGSTE BEDIENDE (MNL.) MEISJES EN JONGENS VAN ZONNEVELD EN CO N.V. leegstaand hu hulp i.d. huishoudii LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1962 Nationale tenniskampioenschappen Roeisters kansloos in Oost-Berlijn Thomas Keiler, de president van de Internationale Roeifederatie, heeft gistermiddag de 9de Europese kam pioenschappen voor dames, die in Oost-Berlijn worden gehouden, offi cieel geopend. Tien landen, waaron der Nederland, zorgden voor een re cord-deelneming. De Nederlandse skiffeuse Meike de Vlas zag geen kans direct de finale, die zondag wordt gehouden, te berei ken. In de eerste serie van de skiffs werd zij derde. Het Groningse meisje gaat over naar de herkansingen. De uitslag van de skiffs luidt: Eerste voorwedstryd: 1. Alena Postlova (Tsj.) 3.55.7, 2. Renee Camu (Fr) 4.01.3, 3. Meike de Vlas (Ned) 4.07.4. Tweede voorwedstrijd: 1. Galina Samorodowa (Rusl) 3.57.9, 2. Ann Chuter (G.B.) 4.02.0. De nummers een en twee van de series gaan over naar de finale. Ook de dubbel vier van Argo kan de finale alleen nog via de herkan singen bereiken. In de tweede serie was de ploeg uit Wageningen kans loos tegen de sterke Roemenen en Hongaren. Naast deze laatste landen bereik ten ook Rusland en Oost-Duitsland d? eindstrijd. Voor de dubbel twee Elsbeth Sprangers - Ineke Brans was er al evenmin een finale plaats weggelegd. De Poseidon - Willem III-combina- tie werd in de eerste serie derde ach ter de Russinnen Valentina Kalegina en Galina Wetscherkowska en de Oostduitse dames Brigitte Muench en Ursula Pankraths. In de herkan sing op dit onderdeel valt er nog slechts één finaleplaats te veroveren. De boten van Rusland. Oost-Duits land, Polen en Hongarije zijn reeds zeker van een finale-plaats. Bij de achtten hebben Rusland en Oost-Duitsland zich geplaatst in de eindstrijd. Nederland heeft op dit nummer niet ingeschreven. SCHAATSENRIJDEN Italianen trainen op Deventer ijs De Deventer kunstijsbaan, die in oktober wordt geopend, heeft nu reeds de belangstelling in het buiten land getrokken. De Italiaanse hard rijders, die hun eerste Ijstrainlng van het seizoen de laatste jaren in Zwe den begonnen, zullen naar alle waar schijnlijkheid ditmaal niet hun tral- ningsbivak in Zweden opslaan, maar in Deventer. Als de onderhandelingen, die reeds in een vergevorderd stadium zijn, slagen, zal de Italiaanse ploeg, be staande uit Renate de Riva, Mario Gios, Locatelli en Mussolino, van 25 november tot 8 december in Deven ter komen trainen om daarna naar Italië terug te keren, waar de trai ning op de bergmeren wordt voort gezet. De kans is niet uitgesloten dat ook de Fransen (o.a. André Kou- prianoff), die gewoonlijk met de Ita lianen trainen, gedurende deze perio de in Deventer komen. De Amerikaan Davey Moore heeft zijn wereldtitel vedergewicht in een gevecht tegen de Fin Olli Maki vrijdagavond te Helsinki met succes verdedigd. De 28-jarige Ame rikaan, die zijn titel voor de vierde maal op het spel zette, versloeg de Fin in de tweede ronde, toen de scheidsrechter een eind aan het on gelijke gevecht maakte. Het spel van de 18-jarige Haarlemse scholier Ton Okker is de sensatie geworden van de nationale tenniskampioenschap pen 1962. De tengere handels- dagschoolleerling versloeg in een stijl die de ouderen onder de toeschouwers herinnerde aan die van Henk Timmer, Neder lands grootste tennisser uit het verleden, zijn tegenstander Piet van Eysden in straight sets: 6-2, 6-3, 6-3. De andere halve finale van vrijdag tussen Willem Maris en Evert Schnei der werd in vier sets <6^-4, 2—6, 86. 60) gewonnen door eerstge noemde. zodat de finale morgen zal gaan tussen de gerenommeerde Wil lem Maris en de „coming man'' Ton Okker. Het is met geen mogelijkheid te voorspellen wie gaat winnen. Maar zelfs al zou de Haarlemmer in die eindstrijd geen been aan de grond krijgen, dan heeft hij in de partijen tegen Jan Hajer en Piet van Eysden wel zoveel gepresteerd dat hij zonder twijfel de grote figuur van de Ne derlandse kampioenschappen 1962 ge noemd mag worden. Het was de outsiders in onze ten niswereld bekend dat de jonge Ton Okker uit Haarlem in opmars was naar de top. Het was hen ook be kend dat hij sedert de nationale 1961 sterk is vooruitgegaan, maar dat hij Piet van Eysden aan de zegekar zou binden, dat was toch ook voor hen een enorme surprise. Dat wat het niet voor Lex Karamoy, een huis vriend van de familie Okker, die al in 1948, toen hij nog voor de Haar lemse Ver. „Westrust" speelde, de kleine Ton, nu finalist H.E., in de ge heimen van het tennisspel inwijdde. Is het een wonder dat Ton Okker en zus Kea Okker op het gravel hun mannetjes staan? Bovendien komen zy om zo te zeggen uit een „tennis- nest". Vader en moeder Okker heb ben een stevig balletje geslagen. Moeder Okker >is wat uit de roulatie geraakt, maar vader Okker won vorig jaar nog het HDA in het AKLTC- toernooi te Amsterdam, uiteraard met de geduchte steun van zoon Ton. „Op dat AKLTC-toernooi probeer ik altijd myn beste beentje voor te zet ten" aldus Okker sr., „dat is nJ. het enige toernooi waarin ik met Ton en Kea van de party kan zijn. Ze kun nen beiden natuurlijk veel sterkere partners krygen, maar dat toernooi blijft voor mij gereserveerd. Die con cessie willen ze hun vader, die hen op het tennispad heeft gebracht, nog wel doen". „Geen bal", zei Lex Karamoy, „heb ik gezien van de ontmoeting tussen Ton Okker en Piet van Eysden, maar ik kan me levendig voorstellen hoe het is gegaan. Ton zat natuurlijk met zyn goede grondstroken meteen boven op de backhand van Piet en die backhand is, vooral als Piet zich niet „happy" voelt, kwetsbaar. Nu heeft Piet het niet bijzonder getrof fen dat hy juist tegen Ton Okkel- is gekomen. Ton is nou niet het type tegenstander dat Piet bepaald niet moet hebben. Hij is vasthoudend, hij blijft koel en beheerst onder de moei lijkste omstandigheden en hij is een vechtjas. Dat vechten heeft hij van niemand vreemd. Zyn vader stond er vroeger ook al om bekend, dat hy niet opgaf voordat het laatste punt was gescoord". Zus Kea, de enige van de familie, Volleybalteams voor Moskou Voor de wereldkampioenschappen volleybal, die van 10 tot en met 28 oktober in Moskou gehouden zullen worden, zyn de volgende speelsters en spelers aangewezen: Dames: Tilly Boer, Riet van den Heuvel. Hetty Kok en Jenny Turk stra (allen Boemerang, Amsterdam), Corry Blijleven <RVC RijswykToos Buchner <VCM Eindhoven". Beb Sonneveldt (St.-Paul, Dordrecht), Hilda van Gulik (ZVC-K en V, Rot- die Tons partijen volgde Okker sr. terdamL £nnekt Jan /-.^et!en t-« was door zün werk verhinderd en I Ans"e Rusdorp (beiden Celebes Den moeder Okker kwam niet naar de METS omdat „Ton doorgaans slecht speelt en verliest als ik zit te kijken", is gisteren te laat gekomen om haar broer aan het werk te zien. Haag), en Anneke Plant (Kweek school Deventer). Heren: Jelle Hoogland, Joop Tink- hof, Jan Oosterbaan, Jaques de Vink allen DES Den Haag), Gertie Goed- „Ik was te laat van huis gegaan. ^a,11s* Wynen, Hans Jansen maar ik dacht dat het zeker wel een i (a^en REVA Amsterdam), Dinco 5-sets party zou worden. Ja, ik acht- te Ton niet kansloos tegen Van Eys- den Sportcentrum van der Stoep en Hans Rump (bei- I den Sportcentrum). Jaques Ewalds Beelen verbetert record 1500 m. steeple chase Piet Beelen, de jonge atleet van De Spartaan, heeft tydens wedstrij den op de Leidse sintelbaan het Zuidhollandse juniorenrecord op- de 1500 meter steeple chase verbeterd. Beelen legde de afstand af in 4 mi nuten 29.3 sec. Het Nederlands re cord op dit nummer staat op naam van Wil Willems (Unitas) met 4.26.4. ortagenda Boshuizerkade (12 uur) Jeugd- toernooi LFC, gevolgd door wedstrijd LFCKNVB-oefenmeesters. Leidse Hout (12 uur) Pupillen- toernooi Roodenburg. Haarlemmerweg (2.30 uur) Lug- dunumOlympia. De Kempenaerstraat (10.30 uur) Cricketwedstrijd Ajax L—Kieviten. Oude Wetering (10 uur) Water- skiwedstrijden. Zoetenvoude Slotwedstrijd Leid se Hengelcompetitie. Voorschoten (SVLV-terrein) Gouden Leeuw-toernooi (voetbal). Den Haag (Westbroekpark) Con cours hippique NederlandBelgië. Scheveningen (Metsbanen) Fi nales Nederlandse tenniskampioen schappen. den. Toen ik op de METS arriveerde was het al gebeurd. Weet u, wat Tons reactie was toen ik hem feliciteerde? „Bedankt", meer niet! Het is een ys- kouwe"! Uitslagen: Gemengd dubbelspel: kwartfinales: Fredy Marinkelle/Jan HajerBetty Stöve/Philip van der Kwast 6—3, 57, 6—3; Els Spruijt, Steffelaar— mevr. Ridderhof Arends 10—8, 62; mevr. De Jong Breukink-rRia van der Hage Veentjer 60, 6—0: Trudy Groenman Ton Okker Madeleine Weurman Hans van Gasselt 64, 6—1. Herenenkelspel: halve finales: Ton Okker—Piet van Eysden 6—2, 63, 63: Willem MarisEvert Schneider 6—4, 2—6, 8—6, 6—0. Damesdubbelspel: mevr. Eva de Jong Anja Lepoutre— mevr. Jenny Ridderhof Madeleine Weurman 46, 6—4, 6—0. (Valuas, Venlo) en Rob Groenhuy- zen (Libanon Rotterdam). WATERPOLO AZC 2 laat een steek vallen Door in de uitwedstrijd tegen het Oudewaterse OZV niet verder dan een puntenverdeling (22) te komen, heeft het reserve zevental van de Alphense Zwemclub het kring-kam pioenschap bij de heren (nog) niet kunnen veroveren. De kansen van het Leiderdorpse D.K.D. 1 zijn door dit gelijkspel van de AZC 2 sterk gestegen, want slagen zij erin de laatste wedstrijd tegen Boskoop 1 in winst om te zetten dan is een beslissingswedstrijd nodig om uit te maken welke ploeg zich kam pioen zal mogen noemen. Kampioenschappen '66 in Utrecht Het congres van de Europese Zwemliga. dat vrijdagmorgen in het monumentale raadhuis van Leipzig is gehouden, heeft een dubbel Nederlands succes opge leverd. Unaniem werd Neder land aangewezen als het land. dat in 1966 de Europese kam pioenschappen zwemmen schoon springen en waterpolo zal orga niseren. Unaniem ook werd KNZB-voorzitter Jan de Vries voor een periode van vier jaar gekozen tot president van de L.E.N. als opvolger van de Hon gaar Bela Rajka. Het is voor het eerst in de geschie denis van de Europese zwemliga dat een president is gekozen, die deze functie reeds eenmaal heeft bekleed. De heer De Vries was reeds presi dent van de LEN in de periode 1954—1958. Geen enkele stem verhief zich te gen de Nederlandse kandidatuur voor de Europese kampioenschappen van 1966. Slechts de Franse afgevaarde Kandidatentoernooi dammen in Luik De heer J. Willems, voorzitter van de werelddambond, deelde vrijdag avond mee. dat de organisatie van het kandidatentoernooi dammen de finitief is toegewezen aan de dam club Mosan uit Luik. Het toernooi, waarvan de winnaar het recht heeft in een tweekamp uit te komen tegen wereldkampioen Isar Koeperman (Rusland), zal van 2 tot en met 9 september in de Belgische stad worden gehouden. Twaalf landen zegden hun deel neming toe. De strijd zal gaan tussen Wim de Jong (Nederland), de 19- jarige Russische kampioen Michay Khargov, de Descallar (Marokko», dr. Louis Reimann (Tsjecho-Slowakijei, Adjied of Armzand (Suriname), W. Blonk (Duitsland), F. Laporta (Ita lië), Saint Fort (Haiti), Baba Sy (Senegal) M. Huisard Frankrijki. M. Verleene (België» en Agliardi (Monaco». Saint Fort komt op kosten van de damclub Huissen naar Ne derland. Hij zal bovendien nog in een of meer andere toernooien uitkomen. wenste de zekerheid te hebben, dat de watertemperatuur onder alle weersomstandigheden 23 a 24 gra den zou zijn. De Nederlandse gedele geerde, de heer P. Verwoerdt. kon zijn Franse collega in dat opzicht ge rust stellen. Hoewel de KNZB zich uitwijkmogelijkheden naar bijvoor beeld het bad te Soestduinen voor behoudt, werd bij het stellen van de kandidatuur het nieuw te bouwen zwembad te Utrecht met name ge noemd. 'evoren was door het congres be- paald, dat evenementen als Europese kampioenschappen slechts kunnen worden georganiseerd door landen, die kunnen garanderen, dat geen en kele deelnemer moeilijkheden by grensoverschrijding in de weg zal zal worden gelegd. Dat de Neder landse vertegenwoordigers in Leipzig een dergelijke garantie durfden ge ven, zou er op kunnen wyzen, dat men er zeker van is, dat de NATO- landen binnen afzienbare tyd weer Oostduitsers zullen toelaten. Meestertoernooi te Amsterdam De uitslagen van de partijen ge speejd voor de vierde ronde van het Internationale meestertoernooi ir Amsterdam luiden: Donner (Ned.)Heidenfeld (Zuid- Afrika) 'i, Czerniak (Israël) Kool (Ned.) 1-0, Hartoch (Ned.) Henneberke (Ned.) afgebr., Tan (In donesië)Langeweg (Ned.) 1-0, Van der Berg (Ned.)-Kieninger (W-Dld.) 'j, Dukelblum (België)-Rellstab (W.-Dld.) Vz. De stand is nu: 1 en 2 Van der Berg en Donner beiden met 2'i punt, 3 Tan 2 punten en 1 afgebr. partij, 4 Dunkelblum 2 punten, 5 en 6 Czer niak en Heidenfeld beiden met l'i punt en 2 afgebr. partijen, 7 Lange weg l1.- punt. 8 Rellstab 1 punt en 1 afgebr. partij, 9 en 10 Henneberke en Kieninger beiden '2 punt en 3 afgebr. partijen, 11 Kool punt en en 1 afgebroken partij, 12 Hartoch 0 punten en 3 afgebr. partijen. De vierde partij van de twee kamp tussen Gelier en Keres om één plaats in het komende kandidaten toernooi is vrijdag te Moskou in re mise geëindigd. Door dit resultaat behoudt Keres de leiding met 2%IV* punt. Vijfde testmatch EngelandPakistan Engeland, reeds zeker van de zege in de serie van vijf wedstrijden, maakt een goede kans om ook de vijfde testmatch tegen Pakistan welke te Londen wordt gespeeld, te winnen. Dat was reeds duidelijk ge worden aan het begin van de tweede dag, toen de Engelsen het batten beëindigden bij het formidabele to taal van 480 runs voor het verlies van vijf wickets, maar ten overvloede werden gisteren de Pakistaanse bats- lieden zodanig in bedwang gehouden, dat zij niet verder kwamen dan 175 runs voor het verlies van zes wickets. Willemse eerste in Canada Herman Willemse, Nederlands lange afstand-zwemmer bij uitstek, heeft gisteren voor het tweede achtereen volgende jaar de Canadese zwem- marathon over 15 mijl, die ter ere van de opening van de nationale ten toonstelling werd gehouden, gewon nen. Aan de eeiste plaats was een geldprijs van 6.000 dollar verbonden. Laiidenwedstrijden voor zweniteani De Nederlandse zwemofficials heb ben in Leipzig besprekingen gevoerd met Hongaarse collega's en zijn daar bij tot afspraken voor twee landen- wedstryden in de komende jaren ge- t komen. Op 24 en 25 augustus 1963 wordt in Boedapest de wedstrijd Hongarye-Nederland gehouden met een volledig programma, dwz. zwem men. schoonspringen en waterpolo. De returnwedstrijd Nederland-Hon- garije zal begin september 1964 in ons land zijn. Op 28 en 29 september 1963 vindt in Dortmund een wedstrijd West- Duitsland-Nederland (zwemmen, schoonspringen en waterpolo» plaats en voor 12. 13 en 14 juli 1963 is op de agenda gekomen een landen wed strijd ZwedenNederland zwemmen en schoonspringen. In dezelfde perio de wordt in West-Duitsland het waterpolotoernooi van de ZGB- landen gehouden, zoals dat in 1961 in Huizen is georganiseerd. Het Nederlandse honkbalteam, dat het dit jaar zonder de bijna traditionale trip naar Amerika moet stellen, zal als slot van het seizoen toch nog een interland wedstrijd spe len. Op 16 september komt het na tionale team namelijk te Brasschaat uit tegen België. Manfred Weissleder (Oost- Duitsland) heeft vrijdag de 4de etap pe van de Ronde van Oost-Duitsland gtwonnen voor zijn landgenoten Ka- minski en Tanneberger. Cees Lute was met een negende plaats de beste Nederlander. Mexico heeft in de finale om de Davis-Cup (Amerikaanse zone» in Mexico City een 10 voorsprong genomen op het team van Joego slavië. In het eerste enkelspel ver sloeg de Mexicaan Antonio Palafox de Joego-slaaf Boro Jovanovitch met 6—4, 1—6, 6—3 en 6—3. De Amerikaan Bob Hayes liet vrijdagavond tijdens wedstrijden in Haessholm (Zweden) een tijd van 10.1 seconden over de 100 meter voor zich afdrukken. Hij bleef met deze prestatie slechts een tiende seconde boven het wereldrecord, dat op naam staat van de Duitser Hary en de Canadees Harry Jerome. Het Nederlandse jacht Sport- lust 6 is als eerste geëindigd in het totaalklassement van de zeerace Co wes (Engeland)—San Sebastian (Spanje). De tweede en derde plaats waren resp. voor de Engelse jachten Faem en Cohoe 3. Tien van de 32 gestarte schepen kwamen in San Sebastian aan. Een Amerikaanse functionaris heeft te Washington als commen taar op uitlatingen van de Neder landse minister van Buitenlandse Za ken mr. Luns voor radio en televisie, verklaard, dat de regering van de Verenigde Staten Nederland naar haar mening zo goed mogelijk heeft gesteund als haar wens om neutraal te blijven dit toeliet. De regeling van het geschil, aldus de zegsman, was niet eenvoudig en een oplossing is nu eenmaal niet al tijd bevredigend voor alle betrokken partijen. Volgens de zegsman is de Ameri kaanse regering van oordeel dat het akkoord de bescherming en het zelf beschikkingsrecht van de Papoea-be volking regelt, zoals de redelijke wens van Nederland was. De zegsman argumenteerde, dat minister Luns zeer onwillig had ge staan tegenover het vinden van een oplossing op basis van het plan Bun ker en dat hij dit slechts na veel vertraging, toen de inhoud ervan reeds in krantebenchten was om schreven, aan het Nederlandse Ka binet had overgebracht. De functionaris had kritiek op mi nister Luns omdat deze naar hij meende ten onrechte twijfelde aan de goede trouw van Indonesië. „Je tekent een akkoord alleen wanneer je denkt dat de andere partij het zal nakomen" aldus de zegsman. Hij zei verder, dat opmerkingen van een dergelijke strekking een her vatting van de normale diplomatie ke betrekkingen tussen Nederland en Indonesië alleen maar konden be moeilijken. „Amerika zou het akkoord nooit hebben gesteund, indien het niet ze- kei was geweest, dat Indonesië en Nederland zich er aan zouden hou- M- (Van onze Haagse correspondent) Twee Haagse firma's willen de we reld gaan verbazen met wat zij noemen een „Auto Superette": een zelfbedieningswinkel, waarin zo veel automaten zijn aangebracht, dat vrijwel het gehele assortiment van de supermarket ook na sluitingstijd van de winkel verkocht kan wor den. Daartoe blijft het gedeelte van het gebouw, waarin de automaten zijn aangebracht geopend, nadat de winkel heeft moeten sluiten. De eerste Auto-Superette is opge bouwd in Utrecht, waar hy de bin nenlandse en vele buitenlandse be zoekers van de 13e Roka (levens- middelenbeurs» op deze mogelijkheid van automaten moet wijzen. Het gebouw heeft een oppervlakte van 600 vierkante meter, waarvan er 170 bestemd zijn voor de automaten hal en 350 voor de supermarket. Een jaar lang zijn de Haagse firma's doende geweest met de voorbereidin gen voor de eerste Auto-Superette, die slechts een leven van vyf dagen (de duur van de Roka» is beschoren. Maar de organisatoren verwachten met dit prototype voldoende belang stelling te wekken voor een reeks van dit soort winkels in ons land en daarbuiten. De Auto-Superette is nauwelijks merkbaar in twee delen gesplitst: via de glazen voordeur komt de bezoe ker eerst in de automatische winkel, daarna vrijwel ongemerkt in de super market. De automatische winkel biedt ongeveer 400 verschillende cyti- kelen, met een totaal van ongeveer 3000 stuks. den", aldus de Amerikaanse functio naris. De verklaring van minister Luns, heeft in de Verenigde Staten grote aandacht gekregen. De Washington Post, het meest ge lezen ochtendblad in de federale hoofdstad, besteedde een kop over drie kolom aan deze verklaring. By de Zuidlimburgse fruitveilin gen is men weinig optimistisch ge stemd over de aanstaande fruitoogst Men is van mening, dat deze dit jaar nog kleiner zal zijn dan de reeds geringe oost van het vorig Jaar. Factoren, die bij deze sombere voor spellingen een rol spelen, zijn vooral de lage temperaturen van deze zo mer. waardoor het fruit niet volle dig is uitgegroeid. Ook de stormen, die zomer 1962 een herfstachtig ka rakter gaven en de regen en hagel buien zyn nadelig geweest. Bij de appelen is het vooral de opbrengst van de goudreinet, die dit jaar te genvalt. De produktie van honderd miljoen kilo, die de Nederlandse fruittelers in andere jaren op de vei lingen aanvoerden, haalt men dit Jaar op geen stukken na. Verwacht wordt, dat de telers zich in de toekomst voor al zullen toeleggen op de soorten Gol den Delicious en Jonathan, die beter bestand blijken tegen het grillige Ne derlandse klimaat. Ook wat betreft de perenoogst is men pessimistisch ge stemd. De oogst valt bijzonder tegen dit jaar. Nieuw wereldrecord van Murray Rose De 23-jarige Australiër Murray Rose, .die enkele maanden geleden op het punt stond zijn schitterende sportcarriëre te beëindigen omdat hij niet in vorm kon komen, heeft tij dens wedstrijden in Chicago het wereldrecord op de 400 meter vrije slag verbeterd. Rose, viervoudig Olympisch kampioen, zwom de af stand in de ongelooflijke tijd van 4 minuten 13.4 seconde. Het wereld record stond op naam van Konrads met een tijd van 4.15.9.... Tijdens dezelfde wedstrijden even aarde de 16-jarige „zwemsensatie" Don Schollander voor de tweede keer binnen een week het wereldrecord van de Japanner Yamanaka op de 200 m. vrije slag. Schollander no teerde 2.00.4. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Zuldbroek (Groningen) (toez) D. J. J. Wol>thul6, kand. te Groningen Aangenomen naar Ouwsterhaule- Schartserbrug (toez.) H. Gort Jr„ kand. te Utreoht. Aangenomen de benoeming tot secr. van de Centrale voor vormings werk vanwege de Ned1, herv. kerk dr. H. Bartels, predikant voor buitenge wone werkzaamheden en secr. Her vormde Jeugdraad te Amersfoort. GEREF. KERKEN. Beroepen te Schoonhoven-WUl lge- Langeralc E. Dijkstra te Helnenoord GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT). Beroepen te Blokzijl D. K. Smit te Kantens. CIIR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Vlanen F. Bakker te Drie bergen en J. van Doorn te Tholen. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Aangenomen naar Bergum (Fr.) P. C. Ton J es, kand. te Doorn. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Kampen P. Blok te Dirksla nd. COMMUNISME ONTMASKEREN „Satan, vermomd als engel van het licht" Het vijfde plenaire congres van de Internationale Raad van Christelijke Kerken, dat te Amsterdam bijeen is, heeft een resolutie over het com munisme aangenomen waarin de Raad de aanspraak van het com munisme wetenschappelijk, vooruit strevend, en zegenrijk te zijn ver werpt. Het congres roep alle chris tenen op het in zijn ware vorm te herkennen en te ontmaskeren. „Waarlijk satan komt vermomd^ als een engel van het licht. De We reldraad van Kerken weigert con sequent een standpunt in te nemen tegenover het communisme. Inplaats daarvan ontvangt de Raad verdedi gers van het communisme in zijn midden en introduceert hen by de kerken van vrije volken als be trouwbare christelijke leiders. Wij waarschuwen tegen de gevaren, die uit deze politiek voortvloeien", aldus DE IRCK, die voorts nog waar schuwt tegen „de valse vredespro- paganda van de Sowjet-Unie". Het congres spreekt als zijn over tuiging uit. dat de grootste behoef te van deze door stormen beroerde wereld is een hernieuwd en ver sterkte proclamatie van het zuivere evangelie van Christus, dat alleen antwoord kan geven op al onze pro blemen. Gevraagd per 1 september a.s.: voor werkzaamheden in de school en het internaat. Bij voorkeur intern. Inlichtingen en sollicitaties aan de directrice. Galgewater 1 - Leiden - Telefoon 21899 Leidsche Wolspinnerij N.V., te Leiden vraagt voor het uitsluitend in handbreiwerk nabreien van modellen. Aanmeldingen Zoetenvoudseweg 3. Leiden, uitsluitend op dinsdag, woensdag of vrijdag van 9—12 uur of van 1417 uur. Eigenhandig vervaardigd breiwerk medebrengen. GEVRAAGD in rustige omgeving voor le-jaars student. Zonder pension. C. VOLLEMANS Ungerplein 16a, Rotterdam. TEL. 0 10—43514. Dorpsstraat 2630, te ZOETERWOUDE, telefoon 0 1715—207, vraagt voor direct DRAAIERS, FRESERS en BANKWERKERS. Hoog loon. Aanmelding dagelijks aan de fabriek, 's avonds aan Vlietweg 12b te Zoetenvoude, tel. 01710-32933 Snelle levering van bekledingshoezen in moderne kleuren. M. BRINKS Autobekleder le Binnenvestgracht 1 (hoek Steenstraat) Telefoon 21905 Jonge Duits Amerikaanse familie met 2 kinderen zoekt zo spoedig mogelyk een NET MEISJE dat van kinderen houdt, in een moderne huishouding. Enige kennis van de Duitse of Engelse taal gewenst. Goed loon en zeer goede behande ling verzekerd. Bij vertrek naar Amerika kan sollicitante meegaan. Aanvragen richten tot Frau Claire Joachims— Maier. Bad Schwalbach Emserst rasse 15. Duitsland. Telefoon 8180. GEVRAAGD NET MEISJE voor hulp in de huishouding in gezin van 3 pers., voor dag en nacht of alleen dag. Goede voorwaarden, 51L- d. werkweek. Moderne luxe bun galow. Tevens FLINKE WERKSTER voor meerdere dagen of dagen per week. Mevrouw Stockmann. Gounodplantsoen 2, Voorschoten. Een baan die u bevrediging zal schenken Een baan die u zekerheid voor de toe komst biedt Voor het toezicht op woningen die voor onze deelnemers gebouwd worden, zoe ken wij een voor het rayon Zuid-Holland met standplaats Leiden. VEREISTEN: tenminste l.t.s. en dipl. aanne merscursus. in het bouwbedrijf opgedane erva ring, vermogen goed met mensen te kunnen omgaan. GEBODEN wordt: een afwisselende werkkring, goed salaris, hierboven nog vakantietoeslag en tantième, na 2 jaar opneming in pensioenrege ling volgens Pensioenwet 1922. 5-daagse werkweek. SOLLICITATIES: met voll. inl. over leeftijd, burgerl. staat, opleiding en praktijk voorzien van recente pasfoto binnen een week aan de Centrale Technische Dienst, Regentesselaan 14, Amersfoort. N.V. Bouwfonds Nadarlandse Gemeenten de veilige weg naar het eigen huis Mercedes 190D, Opel Rekord, Ford Taunus 17M,| Volkswagens. V.W.-busjes. B.M.W. en L.S. AUTOVERHUUR TIP TOPl ST.-AAGTENSTRAAT 14 TELEFOON 257091 Jaarlykse algemene vergade ring van aandeelhouders te houden op vrijdag 24 aug. a.s. v.m. 11 uur in Café-Rest. „Central". Breestraat 49 te Leiden. Agenda van de te behandelen punten ligt ten kantore der Vennootschap ter inzage. Aandeelhouders die de vergadering wensen bij te wonen, gelieven hun aandelen te deponeren ten kantore der Rotterd. Bank tegen ont-^ vangstbewijs, hetgeen tevens dient als toegang tot de ver gadering. DIRECTIE. GEVRAAGD Alleenst. heer, 55 j., het eten in restaurants beu. zoekt contact met dame of klein gezin. (geg. stand) waar hij als betalend gast de warme maaltijden kan gebruiken, in Katwijk, Rijnsburg of Oeg'St- geest. Brieven met globale inlichtingen gaarne bur. van dit blad onder no. 29624. GEVRAAGD EEN NETTE Levensmiddelenbedryf B. M. VAN STIJN, Herenweg 40, Warmond, tel. 01711358. HOTEL HOLLANDER Noordwyk aan Zee vraagt voor tijdelijk een Telefoon 01719—3441. TE HUUR GEVRAAGD Twee dames (geen studenten) zoeken in rustige omgeving met minimaal 4 kamers en keuken, op goede stand in Leiden of Oegstgeest. Br. bur. van dit blad onder no. 29699. HUWELIJK Bureau De Elf Provinciën Schotersingel 87 - Haarlem Telefoon 51894 Detective-echtpaar De Vries bekend door Radio en Pers. Vrijblijvend Inlichtingen in blanco couvert. Hl EX 70 MAAR... VOOR VERPAKKING OVER ZEE GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding een Mulo-opleiding gewenst Brieven of persoonlijke aanmeldingen aan het kantoor N.V. SAJETFABRIEKEN P. CLOS LEEMBRUGGEN Langegracht 814 Leiden gevraagd, van 16 jaar en ouder voor licht pakwerk. Wilhelminalaan 23 - Sassenheim iiiiiiamiii BOD GEVRAAGD OP Staande BLOEMSTRAA1 Sleutel aldaar verkrijgt Brieven onder no. 29708! van dit blad. Gevraagd voor direct of li (mnl. of vrl.) intern, bel met koken. Meerdere aanwezig. Mevr. KRETZSCHMAH Gr. Haesebroekseweg t Wassenaar - Telefoon MEUBELSHOW Excl. bankstellen, le-klt fabrikaat, als model gedii Salon gebogen model f. 8 f. 750, f. 850 en f. 975. 1 losse kussens en de fi)1 importstoffen, 2 pracl» fauteuils per stuk f. 125. der wortelnoten en Italië meubelen. Te zien: zaten zondag t m. donderdag 's avonds), mevrouw 1 Stadhouderslaan 55. Den Haag, tel. 0 70—551 Tarief „SLEUTELTJE! 120 woorden f 1.25 130 woorden f2.— (een woord hoogstens 12' ters. 3ewysnummers f brieven f 0.20 meer. „Sleuteltjes" worden beh extra. Toezending niunfl»

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4