I Films van deze I week in Leiden j Cartouche, bandiet en minnaar uit 17de eeuw „De Negende Cirkel": groots, boeiend drama Gero-cassette N.V. Slavenburg's Bank LEIDEN Uitdeling haring en wittebrood Er is een nieuw soort (enthousiaste) automobilisten: 'Mix-rijders'! Leidse sehooltandverzorging strijdt tegen tandbederf Morgen... gastvrijheid tanken en...BP Super Mix! Regisseur Wolf-Dieter Ludwig spant een kort geding aan Fiihrer Jordan voor rechter Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 18 augustus 1962 Tweede blad no. 30733 Ver rnkkelijke satire op witte doek ","0 BBÜ vrouwen, hij nam het liefst alles tegelijk, de schurk. De jonge Franse regisseur Philippe de Broca heeft deze figuur op wer kelijk kostelijke wijze en met alle hem ten dienste staande middelen het waren er vele op het witte doek gebracht. Hij heeft de ene spectaculaire scène in zo'n flitsend snel tempo op de andere doen volgen, dat men er zich alleen maar over kan verbazen dat dit mogelijk is gebleken. Onder zijn regie is een film tot stand gekomen in de geest van Fanfan la Tulipe, maar met nog meer vaart! Voor de hoofdrol stelde de acteur Jean-Paul Belmondo zich beschik baar, voor de rol van Vénus de cur- venrijke Claudia Cardinale en voor die van de vrouw van de politie- prefect Odile Versois. Ze hebben er kennelijk plezier in gehad om de spot te drijven met het avontuur om wille van het avontuur. Het is dan ook een kostelijke parodie geworden, waarom men als bioscoopbezoeker ongetwijfeld zal schateren. MlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM^ lliiilliiilliilliliillliilllllllllllllllilllllillillllilllllllllllllllllllliillllllllllilllllilllllillillliiillilllilllllllllllllliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiinininiiiiiiiiiiiiiiinn^ Trianon Cartouchebandiet en minnaar, held van het Parijse ge peupel en vijand van de Franse adel. Vechtlustig als hij was werd hij de ongekroonde koning van de stad en de heerser van alle wegen in de omtrek. Zelf een kind van het trottoir kwam hij op voor de armen en tartte hij de rijken. Kortom, een man naar wie heel wat vrouwen met even veel respect opzagen. Hij, Cartouche, werd de rijkste man van de wereld zonder ooit een stuiver op tak te hebben, altijd omringd door zijn bendeleden, trouw aan zijn grote liefde Vénus en hardnekkig in zijn hartstocht jegens de mooie l'sabelle de Ferrussac, vrouw van de gehate politieprefect. Het ene ogenblik verraden, het andere ogenblik verkocht, maar uiteindelijk weer de grote overwinnaar. Car touche: een begrip in het begin van Nogmaals „EL CID,', Verdiende prolongatie LIDO Het verwondert ons geenszins, dat de magistrale film over de Spaanse vrijheids held "El Cid" geprolongeerd is. Niet alleen het suggestieve spel van Charleston Heston, Sophia Loren en vele, vele anderen ma ken deze breed opgezette pro- duktie tot een bijzonder beziens waardige, ook de authentieke kleurenpracht, waarin 't Spaan se landschap is vervat, zorgt er voor, dat U gedurende enige uren geboeid naar deze specta culaire film kijkt. Wat zich afspeelde in het Spanje van de 11de eeuw, met in het centrum van het bewogen gebeuren deze legendarische ,,E1 Cid", laat niet na een fascine rende indruk te maken. Wie dit alles nog in zich op nemen wil, haaste zich! Houten koppen Vooral voor de jeugd Luxor De filoioudjes doen het nog best. Na Buster Keaton "(..The General") en Charlie Chaplin, wiens ..Festival" geregeld in Leiden terug keert, zijn het nu Stan Laurel en Oliver Hardy, wellicht het bekendste duo uit het gooi- en smijtgenre ,dde met een bejaard maar technisch al leszins acceptabel werkje de aan dacht vragen: „Houten -koppen". In het theater aan de Stationsstraat doen zij deze titel alle eer aan. want zowel figuurlijk, als (vooral) letter lijk krijgen zij dandig op de kop. „Houten koppen" is een film voor alle leeftijden, maar vooral de jeugd zal er veel plezier aan beleven, zeker op een regenachtige vakantiemiddag. Zoekt U een van f 40.of f 400. v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. De Gero.specialist. Drie is teveel Tweede week STUDIO De typisch Britse film komedie „Drie is teveel", waarin de humor is geënt op het hele ge wone dagelijkse leven, blijft nog een week draaien in het kleine theater aan de Steenstraat. Anderen krijgen dus nog de gelegenheid om plezier te beleven aan de genoeglijke vro lijkheid, die regisseur Sidney Gilliat gestalte heeft gegeven met behulp van Peter Sellers, Mai Zetterling en Virginia Maskell. de zeventiende eeuw. Een avontu rier tot in de toppen van zijn grijp grage vingers. Geld, juwelen en Geronimo Blanke Indiaan Rex President Kennedy mag dan een groot voorstander zijn van de wereldvrede, zijn bijkans legenda rische voorganger George Washing ton heeft de grootste moeite moeten ck-en om de vrede in eigen huis te bewaren. Zo heeft het onderbrengen van de Indianen in reservaten bijna geleid tot een burgeroorlog. De laat ste echte, vrije Indianen, mogen wij regisseur Laven geloven, was een ge lang groepje Apachen onder leiding van de trotse, onoverwinnelijke Gero- n:mo. De avonturfen van deze ge weldenaar zijn deze week te zien in het theater aan de Haarlemmer straat. Het is een Indianenfilm die beslist uitsteekt boven de normale, met veel bloed doordrenkte, rolpren ten over dife onderwerp. Arnold La ven heeft ditmaal niet de blanken, maar de Indianen de heldenrol in zi.in verhaal laten spelen. Het is een misschien wat ontnuchterend idee, dat de hoofdrollen, die van Gero nimo en van zijn geliefde, vertolkt worden door lieden die net zo blank zijn als wij zelf, Chuck Connors en Kamala Devi. CIRCUS BOLTINI KOMT NAAR LEIDEN Volgende week vrijdag komt het circus van Toni Boltini voor drie dagen naar Leiden. Boltini's circus karavaan, welke thans ruim 160 wagens telt, komt in de nacht' van vrijdag op zaterdag uit Amstel veen naar het Leidse Schutters veld. Vele bekende Italiaanse arties ten zorgen voor het nodige zuidelijke temperament, maar daarnaast heeft Boltini ook beslag weten te leggen op topnummers uit Amerika, Duitsland (o.a. Mixo, de clown, voor wiens op treden plm. 2000 kg aan muziekin strumenten in de piste wordt ge bracht), Spanje en België. Casino Zo af en toe verrassen de communistische landen de experts met produkten, die kunnen wedijve ren met het beste dat de filmlanden bij uitstek (Italië, Frankrijk, Verenig de Staten) op de markt kunnen brengen. Ongeveer een half jaar ge leden brachten de Polen de zeer sterke oorlogsfilm „Kapo" uit; dit keer zijn het de Joegoslaven, die met „De Negende Cirkel" eveneens spelend in de tweede wereldoorlog furore maken. „De Negende Cirkel" behandelt het drama van een 17-jarig joods meisje (Ruth) wier ouders voor haar ogen worden weggevoerd door de Duitsers. Bij niet-joodse kennissen vindt zij onderdak en om haar wat „veiliger" te stellen laat men haar trouwen met de (Arische) zoon des huizes, een student aan de Academie voor Beeldende Kunsten (Iwo). Alles ge schiedt zuiver op „formele" gronden na de oorlog zou het huwelijk weer ontbonden worden. Het geeft hun dan ook niet de geringste vreugde. Lang duurt de „veiligheid" van het meisje niet want de Duitsers vaar digen nieuwe verordeningen uit om trent de zuiverheid van het ras. Iwo krijgt moeilijkheden op de academie en een gespannen verhouding met zijn ouders en het meisje, dat nog nauwelijks het kind-zijn is ontgroeid, vloeit er uit voort. Ruth moet onder duiken en het scheelt maar weinig of zij bekoopt haar angst en rade loosheid met de dood. Dat is het moment waarop Ruth en Iwo dichter naar elkaar groeien. Op een dag als de zon stralend jaloezieën bij de vakman Off. dealer D. LADAN MOLENSTEEG 27 bij de Doezastraat TELEFOON 21375 De Berberleeuwen en baby-olifan ten worden gepresenteerd door Al berto Althoff, terwijl ook de paarden- dressuur, specifiek voor elk circus, niet in Boltini's programma ont breekt. Advertentie Thans ook gevestigd te Kort Rapenburg 20 Telefoon 0 1710—26405 Zaterdag a.s. inschrijving in „Den Burcht" Zaterdagavond a.s. van 610 uur vindt wederom de inschrijving plaats voor de historische uitreiking van haring en wittebrood op de komende 3 oktoberdag. In verband met de verbouwing van de Stadsgehoorzaal zal dit ditmaal geschieden in de grote zaal van „Den Burcht" (ingang Burgtsteeg). Een toenemend aantal stadgenoten toont in de laatste jaren een verheu gend begrip voor het standpunt van 't bestuur der 3 October-Vereeniging, dat vooral sedert de Bevrijding in 1945 krachtig de stelling heeft gepro pageerd, dat deze uitdeling geenszins is bedoeld als een feestgave aan de behoeftigen der stad, maar als een zinvolle herdenking van het gebeuren in 1574, toen arm en rijk uitstroomde om het zo lang ontbeerde voedsel in ontvangst te nemen. Juist om deze gedachte zuiver te houden is in de na-oorlogse jaren opzettelijk vermeden om aan deze uitdeling nog een bijzondere attractie te verbinden in de vorm van pakjes thee, koffie, of tabak of kruiken bier, zoals in het verleden wel gebeurde. Eensdeels omdat het onjuist werd ge acht aan deze historische gebeurtenis een zakelijke -reclame te verbinden, anderzijds teneinde daaraan vooral niet het karakter te geven van de een of andere vorm van liefdadigheid, die zich dan uiteraard allereerst tot het meest behoeftige volksdeel zou rich ten. Het Bestuur hoopt en vertrouwt, dat ook dit jaar weer velen en uit alle rangen en standen der burgerij, zich voor deze uitdeling zullen laten inschrijven. Er zijn alle maatregelen genomen om het wachten tot een minimum te beperken, zodat het geen zin heeft om uren tevoren in een file te gaan staan of zich per sé in het eerste uur te doen registreren. Wie er zich rekenschap van geeft, dat de gelegenheid tot inschrijven gedurende vier volle uren bestaat, kan daaruit de gerechtvaardigde conclusie trekken, dat bij 'n verstandige sprei ding wachten welhaast overbodig is. schijnt, verlaat Ruth haar schuil plaats. Spontaan en niet beseffend welke gevolgen dit kon hebben. Joe goslavische verraders pakken haar op en brengen haar naar het beruchte „Negende Cirkel-kamp", voor meis jes en jonge vrouwen. Iwo gaat haar na, hoewel zijn ouders hem smeken dit niet te doen. Zij blijken echter, met het in hun ogen zuiver formele huwelijk, krachten te hebben opge roepen die zij niet meer kunnen be dwingen: die van de liefde, Iwo vindt zijn vrouw terug maar een ontsnappingspoging mislukt. Samen bij het prikkeldraad van het kamp strijden zij hun laatste, hun grootste strijd: te kunnen, te móeten berusten dat hun huwelijk nooit een huwelijk is geweest. „De Negende Cirkel" is een sterke film vooral door de zeer subtiele en Vakantiefeest in Noorderkwartier Mede dankzij de activiteit van een damescomité hebben ruim 140 vakan- tiegangertjes van de Speeltuinvereni ging „Noorderkwartier" ook dit jaar drie weken achtereen kunnen genie ten van een aantal zeer attractieve vakantiebezigheden. Het programma booa de nodige af wisseling en omvatte ook ditmaal naast een aantal film- en toneel voorstellingen weer een zestal bus tochten naar bekende recreatieoor den. Zo werd o.m. een zeer prettige dag doorgebracht in „Meijendell", „De Ruige Hoek" en het Panbos te Valkenburg. Als officieel sluitstuk van de vakantie, dat tevens het hoogtepunt is geworden, brachten de jeugdige vakantiegangers gisteren met twee bussen een bezoek aan Ar- tis, waarna in de bekende speeltuin van Oud-Valkenveen de dag, ondanks de minder gunstige weersomstandig heden, verder in de beste stemming werd doorgebracht. Teruggekeerd in Leiden werden zij gisteravond nabij de Maresingel opgewacht door het Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" en maakteis men een rondgang door Noorderkwartier. Na een vrolijk hosconcert op de speel tuin volgde nog een traktatie en be hoorden ook in Noorderkwartier de vakantiebezigheden 1962 weer tot het verleden. Tot slot sprak de voorzit ter, de heer J. J. van der Huizen, nog een hartelijk dankwoord tot al len, die het slagen van het geheel mogelijk hadden gemaakt. Namens de ouders overhandigde hij de leid sters en leiders een geschenkje als blijk van erkentelijkheid voor de goede zorgen aan de kinderen be steed. Opening Ulo aan Van den Brandelerkade Nog Juist voor zijn vertrek als wethouder zal de heer J. C. van Schaik maandagochtend 3 septem ber om tien uur de nieuwe openbare Ulo-school aan de Van den Brandelerkade officieel openen. Zoals bekend vervangt deze school het oude gebouw aan de Pieterskerk straat. Advertentie menselijke wijze waarop het gegeven is verfilmd. Het camerawerk en de regie van de Joegoslaven bewandelen geen nieuwe paden maar zijn door strakheid en degelijkheid een toon beeld van de eenvoud, die het ken merk van het ware is. „De Negende Cirkel" is weliswaar „weer" een film, waaraan de tweede wereldoorlog ten grondslag ligt, maar één die ver boven het normale peil uitstijgt. Elke middag draait in Casino het welbekende Chaplin-festival. Driekwart kinderen eerste schooljaar geen tandheelkundige behandeling Het nieuwe schooljaar staat weer voor de deur en vele kinderen zullen nu voor het eerst naar de „grote" school gaan. De ouders, die al meer kinderen op de lagere school hebben, zijn wel op de hoogte van het bestaan en de doelstelling van de Leidse sehooltandverzorging. Maar voor anderen kan een uiteenzetting over het doel van de Stichting sehooltandverzorging nuttig zyn. Een tandheelkundige behandeling, hiervan is men wel overtuigd, is al bij heel jonge kinderen gewenst. Maar het is niet eenvoudig de be handeling van de schoolgaande kin deren doeltreffend te organiseren. Daarom is men in verschillende ge meenten, waaronder Leiden, overge gaan een schooltandheelkundige dienst in het leven te roepen. De richtlijnen, die voor deze dienst gelden, zijn mede opgesteld door de Nederlandse Maatschappij tot bevor dering der Tandheelkunde. Uit deze richtlijnen nemen wij enkele punten over, die voor de ouders en opvoe ders van belang zijn. Bij de aanvang van het eerste leerjaar ontvangen de ouders een circulaire, door middel waarvan zij hun kind kunnen opge ven voor de sehooltandverzorging. De opgegeven leerlingen worden in schoolverband gecontroleerd en zo nodig behandeld. Deze behandeling heeft uitsluitend betrekking op het blijvende gebit. Bovendien krijgen de ouders in bepaalde gevallen het ad vies contact met de eigen tandarts, de „huistandarts" op te nemen. Dat betreft dan behandelingen, die niet vallen onder de verstrekkingen van de dienst, zoals regulatie, d.i. het rechtzetten van tanden en kiezen. Met nadruk wijzen wij erop, dat men niet verplicht is zijn kind voor de sehooltandverzorging op te geven. Kinderen, die reeds onder geregelde behandeling van de huistandarts zijn, behoeven niet ook nog op school te worden gecontroleerd. De sehool tandverzorging richt zich in het bij zonder op die kinderen, die niet bij een huistandarts behandeld worden. Waarom is de tandheelkundige be handeling zo nodig? By een onder zoek, dat het vorig jaar in Leiden werd verricht, bleek dat zeker drie kwart van de kinderen niet of nau welijks enige tandheelkundige be handeling genoten had. Dat betekent, dat het tandbederf de kans krijgt in wijde kring slacht offers te maken. Hoe groot men dit gevaar acht blijkt wel uit de ingrij pende maatregel, welke sommige ge meenten daartegen gaan nemen, n.l. de fluoridering van het drinkwater. Men verwacht hiermee de vatbaar heid voor tandcariës (in Nederland de meest verbreide volksziekte!) te beperken. In onze samenleving zijn de fac toren, die ons gebit bedreigen zo tal rijk men denke aan het snoepen! dat bijna niemand voor ondermij ning van zijn gebit gespaard blijft. Van de waarde van een goed en ge zond gebit mogen wij aannemen, dat iedereen wel overtuigd is, afgezien nog van de ellende, die het tandbe derf met zich meebrengt. Het is daarom toe te juichen dat het de partement van volksgezondheid po gingen in het werk stelt om het zich ontwikkelend gebit minder vatbaar te maken voor tandbederf door toe voeging van natriumfluoride aan het drinkwater. Maar het is evenzeer ge wenst, dat ook de kleinsten van ons volk leren aan deze strüd deel te nemen. Dat kunnen zij doen door een goede dagelijkse reiniging van het gebit; mond-hygiëne. Lesje in tandenpoetsen De Stichting sehooltandverzorging stelt zich dan ook voor, om kinderen van de eerste klas, die zich zullen op geven als deelnemer aan de dienst, eerst een lesje te geven in het tan den poetsen en hen daarbij een tan denborstel uit te reiken, om daarna in de loop van het jaar, daar waar nodig, tot behandeling over te gaan. Mix-rijders? Ja, automobilisten die de ideale benzine voor hun motor gevonden hebben - dank zij BP Super Mix! En waarom enthousiast? Omdat hun auto nu beter functioneert, prompter gehoorzaamt, meer ad rem reageert. Kortom: omdat mix-rijders verfijnder autorijden! BP heeft de individuele motorvoeding ontworpen. Dat was hoognodig. Want met normale benzine en super kwam men er niet meer. 57% van de automotoren in Nederland kregen of te weinig met normale benzine of te veel met super. Nu is dat anders. Elke motor kan de juiste voeding krijgen. Er zijn nu 5 soorten BP benzine: 1 BP Benzine 2 BP Super Mix 25 25% super) 3 BP Super Mix 50 50% super) 4 BP Super Mix 75 75% super) 5 BP Super Probeer uw mix zelf uit. Reed u altijd op gewone benzine? Probeer nu BP Super Mix 25 of 50. Reed u altijd op super? Probeer nu i BP Super Mix 75 of 50. Zo kunt tl zelf testen hoever u omhoog of omlaag kunt gaan. Tot u voelt: nu geef ik mijn motor precies wat hij nodig heeft - niet te veel, niet te weinig. Benzine en Petroleum Handel Maatschappij'O.V. Frederikspleln 42, Amsterdam-C.; Hulpactie Voor gedupeerde familie Duizenddraadsteeg Om de bij de brand in de Duizend draadsteeg getroffen familie Van Tongeren bij te staan Is een comité gevormd, dat zich ten doel stelt gel den voor de getroffenen in te zame len. Niet alleen, dat de familie Van Tongeren een baby door de brand moest missen, za zag ook 't volledige huisraad verloren gaan, terwijl er geen brandverzekering was. Giften kunnen worden afgedragen aan het adres Haarlemmerstraat 204; per giro kan men een bijdrage stor- Tegen Nederlandse Opera Acht zijn ontslag niet rechtsgeldig De Duitser Wolf-Dieter Ludwig heeft een kort geding aange spannen tegen de Stichting Nederlandse Opera", die deze sinds eind I960 aan de Opera vastverbonden chef-regisseur met ingang van 31 augustus 1962 heeft ontslagen. Voor dit op 11 december 1961 aangezegde ontslag heeft het Gewestelijke Arbeidsbureau geen vergunning verleend, waardoor Dieter Ludwig meent dat het niet rechtsgeldig is en dat hij in de gelegenheid moet worden ge steld tot na de afloop van zijn contract eind augustus 1963 zijn werk te blijven verrichten. Wolf Dieter Ludwig, die in 1956*zijn werkzaamheden bij de Nederlandse Opera begon, eist nu dat hij onverwijld in de gelegenheid wordt gesteld deze werkzaamheden te hervatten op straffe van een dwangsom van f 10.000 voor elke dag dat de Nederlandse Opera in gebreke blijft. Zondebok Volgens de dagvaarding van dit korte geding, dat volgende week vrij dag door de president van de Am sterdamse rechtbank zal dienen, werd het ontslag aan Ludwig eind 1961 aangezegd naar aanleiding van een door hem mede-ondertekend schrij ven van de staffunctionarissen van de Nederlandse Opera, gevolgd door een schriftelijke toelichting van Lud wig, waarin enkele „in het opera- bedrijf heersende notoir geworden beleidsproblemen" ter sprake worden gebracht. Dit schrijven wekte het ongenoegen op van de operadirectie die daarop Ludwig ontsloeg. De heer Ludwig meent dat hy als zondebok heeft moeten fungeren in deze affaire, waarbij hü stelt dat het directie beleid van vele zyden is aangevallen. De directie van de Nederlandse Opera zou na de door het Gewes telijk Arbeidsbureau geweigerde ont slagvergunning de zaak niet in der minne hebben willen regelen en er een prestiegekwestie van hebben ge maakt. De heer Ludwig, die de helft van alle nieuwe operaprodukties per seizoen regisseert, is enige tijd ge leden teruggekeerd van een lang durig ziekteverlof tengevolge van een hartaanval. Hij zou na deze terug keer niet in de gelegenheid zijn ge steld zijn werk behoorlijk te verrich ten, omdat de .ntendant hem wei gerde te ontvangen voor noodzake lijke besprekingen. Pas op 14 juli j.l„ een dag voor de intendant met va kantie ging, heeft hij hem te woord gestaan. De heer Ludwig acht zulks in ten op giro-nummer 514053 ten name van de heer Van Brussel, met ver melding „actie brand Duizenddraad steeg". Dit bedrag kan ook per post wissel worden overgemaakt. Afscheid dr. K. Reitsma Dr. K. Reitsma, sinds 1 januari 1942 directeur van het Openbaar Stadhuis, zal 1 september a.s. de dienst met pensioen verlaten. In ver band hiermede wordt woensdag 29 augustus om half elf in „De Laken hal" een afscheids bijeenkomst ge houden. (Van onze Londense correspondent) De rechterlijke autoriteiten in Lon den hebben gisteren toestemming ge geven een dagvaarding tegen Colin Jordan en drie andere leiders van de Britse miniatuurpartij, die zich Nationaal-Socialistische Beweging noemt. Jordan, de wegens zyn op wekking tot rassenhaat ontslagen le raar uit Coventry, heeft zich dezer dagen in een internationaal fascis tenkamp laten uitroepen tot wereld leider der nationaal-socialisten. Jordan en zijn metgezellen zullen waarschijnlijk op 27 augustus terecht staan. Zij zijn in staat van beschul diging gesteld op grond van de wet op de openbare orde omdat zij aan het hoofd bleken te staan van een semi-militaire organisatie .Speerpunt' genaamd, welke verbonden is met de Nationaal-Socialistische Beweging. De wet verbiedt politieke partijen het dragen van uniformen of het bezit van wapens, waardoor zij zich het karakter van een politiemacht toe eigenen. Er staat gevangenisstraf, boete of aller!eA op de leiding van een dergelijke organisatie. JEUGDVOORSTELLINGEN VAN „HET MASKER" De vorig jaar opgerichte stichting „Jeugdtheater het Masker", als voortzetting van de toneelgroep „Het Masker", zal op 1 september haar werkzaamheden beginnen. „Het Masker" brengt het komende seizoen z.g. instructieve programma's bestemd voor de hoogste klassen van het lager onderwijs, speciale school voorstellingen. Het repertoire bevat o.m. „Freuleken", een komedie van Herman Roelvink, „De Onschuldige" een blyspel van Frits Hochwalder strijd met zijn verantwoordelijke taak „Les Romanesqu" van Edmond Ro- bü de Nederlandse Opera. Hy heeft stand in een vertaling van John de deelgenomen aan alle voorbereidin- Nijs, „De rode Pimpernel van nu gen voor het nieuwe seizoen zoals het speelplan, de rolbezetting e.d., maar bij de realisering ervan wordt hij nu niet meer ingeschakeld. Als raads man van Wolf Dieter Ludwig bij dit korte geding zal optreden mr. R. J. Polak uit Amsterdam. H. M. Planten en „In de Spiegel" van J. B. Priestley. Voor de schoolvoorstellingen is de keuze van „Het Masker" gevallen op „Arlecchino en de blauwe vogel" en „De vingermannetjes" beide van Henk Voges.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3