'HOUDT HET HOOFD KOEL' Pre-historische stam op ANDAMANEN Plannen verbetering Wassenaarde wegen F. WAREMAN Dr. van Roijen keert terug Aunges tellen maar tot drie en vinden zout onsmakelijk Jongedame redt jongetje (3) Hooischuur in brand Route Corso J.W.v.d. Klugt (76) overleden ESSO BENZINESTATION (ésso) PRIMA SERVICE DOOR VAKKUNDIG PERSONEEL Lama valt meisje aan Trein tegen vraehtauto BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1962 Gouverneur Platteel: Gouverneur Platteel heeft vanoch tend op een bijeenkomst met ver tegenwoordigers van de Nederlandse pers ln Hollandia gezegd, dat het akkoord tussen Nederland en Indo nesië niet ln overeenstemming Is met de wensen van het Papoea volk. „Integendeel", zo zei de gouverneur, „Maar niettemin zal iedereen de uit voering van het akkoord positief moeten benaderen". De Papoea's en Nederlanders in Nieuw-Guinea zul len zich volgens de gouverneur in de komende dagen ernstig moeten be raden over de politieke en persoon lijke mogelijkheden, die het akkoord met zich meebrengt. De eerstkomende dagen zal ech ter niemand in staat zijn een verant woorde beslissing voor de toekomst te nemen. Voorlopig zal de gouver neur iedereen de aanzegging doen „Blijf op uw post". Bij verwarring is naar hij zei niemand gebaat. „Ondanks onze teleurstelling la ten we daar geen doekjes om win den dienen we te zorgen „het kind niet met het badwater weg te gooien", aldus de gouverneur. Gouverneur Platteel kondigde aan, dat de komende dagen vele mutaties bekendgemaakt zullen worden, die „een eigen bestel van de Papoea sa menleving tot gelding zullen bren gen". Wat betreft de toekomst van de Ne derlanders ln Nieuw-Guinea zeide gouverneur Platteel te hopen dat de De Nederlandse ambassadeur in de V.S., dr. J. H. van Roijen, die het akkoord met Indonesië heeft ge tekend, zal vannacht naar Neder land vliegen. Hij wordt morgenoch tend om 9.10 uur op Schiphol ver wacht. In hetzelfde toestel zal ook Nico- laaó Jouwe, Papoealid van de Nieuw- Guinearaad, die als adviseur aan de Nederlandse delegatie was toegevoegd uii de V.S. naar Nederland terugke ren. Daags daarna zal de permanente vertegenwoordiger van Nederland bij de V.N. mr. C. W. A. Schürmann uit New York terugkeren. Schietpartij in Constantine In Constantine (oost-Algerije) zijn de veiligheidsmaatregelen ver scherpt na een schietpartij tussen aanhangers van militaire leiders tus sen wie tegenstellingen bestaan. Twee leden van het politieke bu reau van het Nationale Bevrijdings front, die 48 uur in Constantine zijn geweest, werden vandaag in Algiers terugverwacht om verslag uit te brengen over het incident, dat twee dagen geleden zou hebben plaatsge had en waarbij slachtoffers geval len zouden zijn. In Zuid-Vietnam 42 guerrilleros gedood Uit militaire kringen in Saigon is vernomen, dat Zuidvietnamese rege ringstroepen in het zuiden van de provincie An Xoejan 42 communis tische guerrillastrijders hebben ge dood en 60 gevangengenomen. Tien ton munitie werd in beslag genomen en 2 ton vernietigd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 aug. Kaasmarkt: aan gevoerd 15 partijen Goudse kaas en 2 partyen Leidse kaas. Noteringen: Goudse le kwal. f 2.26-2.32, 2e kwal. niet genoteerd. Leidse le kwal. f 2.46. Handel levendig. LEIDEN, 17 aug. Veemarkt: aan voer stieren 15, melkkoeien 64, vette koelen 345, vare koelen 45, pinken 25, vette kalveren 119, nuchtere kalveren 20, vette schapen 400, fokschapen 250, vette lammeren en overhouders 1655, geiten 15, totaal 2955 stuks. Pryzen: stieren f 2.80-3.20 per kg schoon gew., melkkoeien f 750-1050 per stuk, vette koeien f 2.60-3.30 per kg schoon gew., vare koelen f 460-960, pin ken f 300-500 ld., vette kalveren f 1.90- 2.45 per kg levend gew., nuchtere kal veren f 1.15-1.50 ld.; vette schapen 175-115 per stuk, fokschapen f 100-125 ld., vette lamm. en overhouders f 90- 115 ld. Handel: 6tleren kalm, melkkoeien rustig, vette koelen stug, vare koelen kalm. pinken stug, vette kalveren ma tig, nuchtere kalveren matig, vette schapen matig, fokschapen goed, vette lamm. en overhouders goed. KATWIJK AAN DEN RIJN. 16 aug. Groenteveiling: waspeen per kist Al 2.60-4.20. A2 2-4.90. BI 3.90-5.60. B2 2.40, bloemkool per 100 st. Al 15-39, A2 11-19, BI 12-18, andijvie 36. bos- I.70-2.80. sla per 100 st. 7.40, snij bonen 1 per kg 1.95, ld. 2 1.25, uien peen per 100 bos 18-27, kroten per kist per kist 3.20-4.30, prei 53, rodekool 18- 19, spitskool 14-15, komkommers per 100 st. 23, peterselie per 100 bos 5, krulpeterselie per bos 4-5, selderie per 100 bos 9. Aanvoeren: waspeen 45.000 kg, waar van 14.000 kg voor.export en 8000 kg voor de industrie werd verkocht; bloemkool 47.000 stuks. LISSE, 16 aug. Bloembollenvei ling: De aanvoer by de Coöp. Bloem- bollenvelllng H.B.G. Is steeds groeiend, de belangstelling steeds zeer groot. De markt is goed prijshoudend, de ver koop verliep zeer vlot. Narcissen, Dn. I/Dn. II: Actaea 7.20 5.85, Beersheba 20 Carlton 15.40 1190, Cheerfulness 8.95 7.40, Deane Durbin 10.20 9.50, Edward Buxton 12.50 10.40. Fortune 13.45 11. Flower Record 9.45 7.15, Geranium 14.75 Golden Harvest 21.25 15.75, Helios 10.70 9.20, King Alfred 17.40 13.75, Mrs. Barclay 11.85 9.60, Mrs. E. H. Kre- lage 16.15 14 30. Rembrandt 17.55 14.50, Queen Blcolors 23.35 17.20. Scarlet Elegance 12.65 9.15, Scarlet Gem. 12.95 12.35, S. Agnes 13.70 10.40, Texas 10.50 9.50, Thalia 9.20 7.45, Unsurpassable 19.65 18, Verger 9 5.75, Von Slon 21.60 Wereld's Favourite 21.70 19, Wrest ler 21 18. Yellow Cheerfulness 12.50 II.65. RIJNSBURG, 16 aug. Bloemen veiling Gladiolen: Happy End 6.40- 7, Hochsommer 9-9.30, Sneeuw Prinses 5.70-5.80, Memorial Day 8.60-10.60, Strauss 7.30-7.60. Red Signal 7 80. Her man v. d. Mark 8.50, Charm 5.90, Chry santen Mlgolle 27, Day Dream 19-27, Agapanthus 20-24, Ornlthogalum 2.80- 3.20, Am. Anjers: Sim roze 7-9.80, ld. wit 6.40-850. id. rood 6-8, Tangerlna 7.80-8 40. Prinses Ann 7.80-8, Shocking link 5 80-7.80. Sir Arthur 7.80-9, alles :oo. ambtenaren onder hen al mogen zy het land verlaten zodra de over dracht aan de Verenigde Naties een feit zal zyn geworden nog enige tyd onder het bestuur der V.N. zullen blfjven dienen. Een spoedig algeheel vertrek dezer ambtenaren zou, aldus de gouverneur de zaak alleen maar afbreken. Van de mogelykheden en de voor waarden voor Nederlanders om onder de V.N. aan te blijven, wist de gou verneur echter niets af.„ Hopeiyk zul len alle partyen van goeden wille zyn en zullen de ambtenaren daarin een aansporing vinden, niet onmid dellijk te vertrekken". Sprekende over het bedrijfsleven, zei dr. Platteel goede hoop te heb ben, dat de garantieregeling spoedig zal worden behandeld. „Ik raad iedereen aan, in de ko mende dagen de ontwikkeling nauw keurig te volgen, alle mogelijkheden zorgvuldig te overwegen en het hoofd koel te houden", aldus de gou verneur, die zich 's avonds in een ra diotoespraak tot het volk richtte. Medische diensten Leiderdorp Dokter H. A. Blaau- wendraad, Hoogewaard 4, Koudekerk tel. 01714-208. Voorschoten Dokter W. S. M. v. Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Wykverpleging: Gezondheidscentrum tel. 2177. Warmond Dokter W. J. Binnema Voorhout, tel. 02532-7707. Wykverple ging: zuster Meyssen, Kerklaan 17a, Voorhout, tel. 02532-7796. Haringvangsten veel kleiner Volgens ontvangen inlichtingen be droeg de aanvoer van gezouten ha ring in West-Duitsland vanaf begin teelt t/m 4 augustus in totaal 80.320 kantjes. In de overeenkomstige pe riode van 1961 was dit aanvoercijfer 76.197 kantjes. Dat is dus 4123 kant jes minder. In ons land was de aanvoer tot en met 4 augustus 96.982 kantjes. Vorig jaar in dezelfde periode 152.325 kantjes. In totaal zyn dus 55.343 kantjes minder aangevoerd. Behalve de schrale vangsten is dit grote verschil ook toe te schreven aan het wegvallen van een groot deel van de drijfnetvloot. Hierdoor zyn by ons de prijzen zowel van de gezouten haring als van de verse haring aan de hoge kant, zodat de uiteindeiyke besom mingen over het algemeen wel mee vallen. Vermoedelijk nog meer stammen in de dichte rimboe De leden van de gemeenteraad kunnen op het ogenblik in het raad huis „De Paauw" kennis nemen van de plannen voor de verbetering van wegen in Wassenaar, die mogelijk is geworden door de opheffing van de tramverbinding. Zoals bekend heeft de gemeente haar stedebouwkundig adviseur prof. ir. J. H. Froger deze plannen laten ontwerpen. Voor een gedeelte van het tracé van de vroege re trambaan zijn twee plannen ont worpen. In het college van B. en W heerst n.l. geen volkomen over eenstemming over enkele onderde len. Een lid van het college heeft een afwijkende mening. Het oorspronkelijke plan voorziet voor de Wittenburgerweg, de Stoep- laan en de Groot Haesebroekseweg in de aanleg van een z.g. ventweg van 5 meter voor langzaam verkeer en voor het verkeer bestemd voor de woningen langs deze wegen en van een hoofdweg van 6 meter breedte. Op de Wittenburgerweg zal boven dien een fietspad komen, bij de over gang van Stoeplaan in Groot Hae sebroekseweg en op de Papegaaien laan zijn aan weerskanten ventwe- gen geprojecteerd. Ook de Backers- hagenlaan krygt een z.g. ventweg langs de huizen. De afwijkende mening van een lid van het college heeft betrekking op de Stoeplaan en de Groot Haese broekseweg. Dit lid geeft er de voor keur aan, de hoofdweg te splitsen in twee gescheiden rybanen van elk 5 V% meter breedte. In dit geval zou er wel een fietspad worden aange legd, maar geen ventweg op dit ge deelte. Op de Prinsenweg, de van Zuylen van Nijeveltstraat en de Deylerweg zullen twee wegen komen van 5 a 6 meter, gescheiden door een 5 meter brede groenstrook. Op de van Olden- barneveldtweg blijft de indeling zoals die thans is: aan weerskanten wegen van 7 meter, maar in het midden van het plantsoen een opstelplaats voor de busdiensten, die hier passe ren Vrijwel langs het gehele tracé zul len groenstroken de verschillende on- LEIDERDORP Het driejarig zoontje van de fami lie Van Leyden uit het Leiderdorps Patrimoniumpark geraakte een dezer dagen spelenderwijs in de Oude Rijn. Dank zij het voortvarend optreden van mej. J. van Es van de Leider- dorpse Achthovenerweg kon het ventje van de verdrinkingsdood wor den gered. Het jongetje was met enkele vriendjes aan het spelen op de Achthovenerweg nabij de boerdery Hoog Kraan. Op een onbewaakt ogenblik viel de kleuter in de Oude Rijn en dreef steeds verder af. Het hulpgeroep werd gehoord door mej. J. van Es, die met de was bezig was. Zy rende het huis uit, gooide haar klompen van de voeten en dook ge kleed de Oude Ryn in. Spoedig ge lukte het haar het jongetje op het droge te brengen. dcrdelen van de weg van elkaar scheiden. Burgemeester en wethou ders hebben zich nog niet uitgespro ken over de kosten van deze voorzie ningen. Het is de bedoeling dat in de komende raadsvergadering op 27 augustus prof. Froger de plannen zal toelichten en dat de raad zich over die plannen uitspreekt. Daarna kan begonnen worden met het uitwerken van de plannen en het maken van kostenberekeningen. Op een van de Andamanen in de Golf van Bengalen is een volk ont- I dekt, dat nog in de pre-historie leeft I en dat bedreigd wordt met uitster- i ven. Het zjjn de Aunges, die noma- i disch leven en die zout beschouwen als onsmakelijk, ongezond en onhy giënisch. Zjj leven van jacht en vis vangst en van wilde vruchten en wor- tels. Het binnenland is dicht be- groeid met rimboe. Indiase anthro- j pologen nemen aan, dat in die rim boe nog meer van deze pre-histori- I sche stammen leven, maar men heeft ze nog niet op kunnen sporen. Het viel met de Aunges al niet mee. Zy stonden niet toe dat vreem delingen dicht by hen kwamen en toonden zich oorlogzuchtig en agres sief. De Aunges weten om zo te zeg gen niets van de moderne bescha ving. Zy hebben slechts één „be schavingsteken" leren kennen: lege benzineblikken uit de tweede wereld oorlog, die op het eiland aanspoel den uit Birma. Deze blikken hebben zy in gebruik genomen. Op een of andere wyze werden de blikken in twee stukken gesneden en gebruikt als kookpotten. OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Karei E. M., zn van J. W. Jansen en M. Th. I. Spieker; Dlna W. H.. dr van W. M. Hillebrand en Th. W. J. A. van Steijn; Geertruida P. H dr van A. Bogaards en M. van Polanen; Eveline D.. dr van B. M. Barends en M. van Meurs; Maria J.. dr van B. G. Moolenaar en J. M. Roodenburg; Ple- ter, zn van J. Driebergen en H. de MooiJ; Evert, zn van L. Filer en C. M. E. Buschhaus. Ondertrouwd: Chr. Gelderblom en A, Baars; H. Voorzaat en A. B. van Leeuwen; G. Wessel en A. van Heuven Getrouwd: W. F. Welter en I. A Niels. Overleden: L. D. Kruuk. VOORSCHOTEN SVLV-toernooi SVLV organiseert op 19 en 26 augustus het jaarlijkse tournooi om de „Gouden Leeuw van Voorschoten". Deelnemende verenigingen zyn R.K. A.V.V., Foreholte, Quick Steps, Wassenaar, Docos, BMT M 170 en S.V.L.V. De eerste vier verenigingen spelen in de 3e klas van de KNVB. Docos. BMT en SVLV zyn 4e klas- sers, MMO speelt in de eerste klas van de Leidse onderafdeling. Het programma voor 19 augustus is als volgt: 12 uur SVLV—MMO en RK AVVDocos: 14.30 uur Quick Steps—Foreholte en BMT—Wasse naar: 26 augustus worden om 12 uur de halve finales en om 14.30 uur de finale gespeeld. WARMOND P.V. „Warmond" De P.V. Warmond hield een wed vlucht met jonge duiven vanaf St.- Denis, een afstand van 393 km. In concours waren 74 duiven. Deze wer den gelost te 6 uur 20 min. Aankomst eerste duif 11.36.29, snelheid 1243 me ter per minuut, laatste duif 12.06.26, snelheid 1138 meter pier minuut. Uit slagen: H. van Dijk 1, C. v. d. Zwart 2-9, A. van Ruitenburg 3-5, J. van Seggelen 4, B. F. Oskam 6-7, Joh. Oomsen 8, Jac. Kortekaas 10. WASSENAAR WACHTVERBOD CROCUSSTRAAT Burgemeester en wethouders heb ben een wachtverbod ingesteld voor de Crocusstraat. Gedurende de eerste maand van het jaar zal het verbod gelden aan de even zijde van de straat, gedurende de tweede maand aan de oneven zyde. De brandweer rukte vanmorgen omstreeks 7 uur uit naar een bran dende hooischuur in de polder langs de Ryksstraatweg ongeveer tegen over de Rozenweg. In een helft van de schuur, waar het hooi gestapeld lag boven een bergplaats voor mate rialen, was het hooi in brand ge raakt. Met stralen op de hogedruk spuit werd het vuur bestreden en voorkomen dat ook de andere kant van de schuur een prooi der vlam men zou worden. De schuur behoort aan de heer Beyersbergen, die daar een boerenbedryf uitoefent. Hij was de koeien aan het melken toen iemand hem kwam waarschuwen dat zyn hooi in brand stond. Tot de komst van ds. van Zan ten zal ds. J. T. Wiersma optreden als consulent voor de hervormde wykgemeente Den Deyl. Ds. Wiersma is ook ds. Beker opgevolgd als voor zitter van de centrale kerkeraad. Wassenaar won trofee De sportvereniging Wassenaar heeft de Schulpwei-cup gewonnen die Blauw Zwart had uitgeloofd als prijs in een nederlaagserie. Wasse naar won van Blauw Zwart met 2-1. Aanvankelijk was de beker uitgereikt aan Quick Boys. dat met 6-4 had gewonnen. De KNVB heeft nu be slist, dat 2-1 een beter resultaat is dan 6-4. EXCURSIES NUT Het departement Wassenaar van de My tot Nut van het Algemeen heeft vier excursies op het program ma staan. Op zondag 26 augustus wordt een bezoek gebracht aan Bel- gie, waar het Begoniafestival te Lochristi en de stad Gent bezocht zullen worden. Op 1 september wordt 's middags een tocht gemaakt naar Dordrecht, waar o.m. het museum van Gyn zal worden bezocht. Donderdagavond 6 september wordt een bezoek gebracht aan het Frans Halsmuseum te Haarlem. Voor zater dag 15 september staat een dagtocht naar de Achterhoek en Montferland op het programma. Burgerlijke Stand Geboren: Sandra A., dr van H. H. M. Wellink en A. A. M Beers; Ttmo- theus J.. zn van J. W. Smith en A. H M. Lindner; Karin M.. dr van W. Kooij en H. M. Laken; Martlnus M., zn van A. J. A. van der Krogt en C. E. M. van den Barselaar; Roemer A zn van T. J. J. Boogaard en A. A. Maasdam. Ondertrouwd: B H. van Veen en T. P. A. Oosterveer; A. L. B. van Zijl en M. F. Paardekooper; J. T. C. Korte kaas en H. C. C. M. Koot. Getrouwd: J. van 't Noordende en H. M. Pot; A. Bloot en W. J. Kleft; G. H. Rath en M. M. P. Bresser. Overleden: C. L. de Graaf; J. H. M. Willems. 5 Jr; Sj van der Laan. 68 Jr; A. H. Kusters, 23 Jr; T. de Haas. 62 jr; A. B. Japikse. De Aunges zwerven van kust naar kust. zy verbiyven soms enige tijd ln hutten van hout en klei. Het is hun gewoonte een man te begraven in de hut waarin hy is gestorven, meestal onder het bed. De stam telt ongeveer 200 zielen. De mannen jagen en vissen met pijl en boog, de vrouwen doen het met twee kleine, aan elkaar gebonden netten. Dit volkje heeft een groot gevoel voor schoonheid. Op hun huid schil deren zy in eindeloze variatie sym metrische figuren. Dat wordt meestal door de vrouwen gedaan. De schil deringen schijnen hen te moeten beschermen tegen kwade geesten en ziekten. De Aunges zyn bijzonder gesteld op honden. Dat is overigens ook min of meer een teken van kennismaking met de beschaving, want de eerste honden werden door Birmese smok kelaars op de Andamanen gebracht. Nu na 30 Jaar, leven er meer hon den dan mensen op het eiland. De Aunge Is volkomen ongeletterd en kan niet verder tellen dan tot drie. De Indiase regering wil de stam voor uitsterven behoeden, maar al le plannen zijn tot nu toe afgespron gen optegenstand van de Aunges. Alcoholische dranken kennen zij niet. Het meest geliefde voedsel is honing, varkensvlees en schildpadvet. KATWIIK Voor de zevende keer zal een bloe mencorso door Katwijk trekken. Ze ven praalwagens, elf personen auto's met reclame, zeven bedrijfs auto's, 2 personenwagens zonder re clame en acht wagentjes van de ponyclub ryden mee onder het mot to „Flora's kleurenpracht aan zee". Een groot gedeelte van de wagens worden in de Flora-hallen te Ryns- burg opgetuigd. Zaterdagmorgen om 11 uur heeft de keuring met prUs- uitreiking plaats. In de jury hebben zitting de heren C. Hosman, W. Buurman, C. de Koning, J. J. Luy- ten en H. Eradus. Het corso start om half drie op de Sandtlaan te Katwijk aan den Riin en neemt de volgende route: Rijnstraat - van Egmondstraat - Kerkstraat - Zeeweg -Kon. Juliana- laan - Boslaan - Meeuwenlaan - Duinoord - Zeeweg - Voorstraat - Emmaplein - Kon. Emmastraat - E. A. Borgerstraat - Rijnmond - Boulevard - Vuurbaakplein - Drie- plassenweg - Parklaan - Weth. Ouwehandstraat - Secr. Varkevisser- straat «kalkfabriek). Het avondcorso dat begint om half negen rijdt als volgt: Parklaan - Annastraat - Zeeweg - Voorstraat - Emmaplein - Kon. Emmastraat - Kon. Wilhelminastraat - Sluisweg - te Brittenstraat - Boulevard - Vuur baakplein - en Drieplassenweg. Zes muziekkorpsen verlenen mede werking t.w. Chr. Muziekvereniging „UNI", Jeugdkorps „U.N.I."; Drum band ..Amicitia"; Harmonie Katwyk, C.J.M.V. Drumband „D.V.S." en Drumband „D.W.S.", Rynsburg. Na afloop wordt op de Boulevard tegenover de Oude Kerk omk wart over tien een vuurwerk ontstoken. P.V. „De Rijnmonders" De P.V. „De Rijnmonders" hield 'n wedvlucht met jonge duiven vanaf Noyon. Afstand 303 km. In concours 134 duiven. Uitslagen: J. Jungerius 1-4, J. en W. van Zanten 2, J. Heems kerk 3, C. van Doorn 5, M. Souverein 6-8-10, B. Paauw 7, L. van Duyn 9. NOORDWUKERHOIJ 7 Oud-gemeente-architect Slechts enkele weken na de gou den bruiloft is in de nacht van maandag op dinsdag j.l. op 76-Jari- ge leeftijd overleden de heer J. W. Haagweg 65 - Leiden Tegen inlevering van deze advertentie voor iedere cliënt een leuke verrassing. Shireen Strooker en Peter Oost hoek in een scène uit het televi siespel ..Het mannetje uit de maan", dat gisteravond onder regie van Ton Lensink op de beeldbuis werd gebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN Een Rotterdams meisje, dat zich gisteren met haar verloofde achter het park in Avifauna tussen de daar vrij rondlopende dieren begaf, is door een nog al agressief optredende la ma besprongen. De verloofde, die het meisje wilde beschermen, kreeg een trap van het wild geworden dier. De kleren van beide jongelui wer den beschadigd, terwijl zjj zelf kneuzingen opliepen. In het restaurant werden beiden weer wat op verhaal gebracht. Hedenmorgen om 7.25 uur is op de spoorwegovergang het Rietveldsche- pad de uit Woerden komende trein tegen een vrachtauto van de firma Wille uit Alphen gereden. De be stuurder van deze auto hééft de trein die acht minuten vertraging kreeg, niet zien aankomen. Hij had geluk, dat z.yn wagen voor het grootste ge deelte de overweg reeds was gepas seerd toen de botsing plaats had. Zo wel de trein als de vrachtauto wer den ernstig beschadigd. v. d. Klugt, oud-gemeente-architect en aannemer. Hoewel het nu al weer elf jaarge leden is, dat hy de gemeentedienst verliet, zullen velen zich de thans overledene nog herinneren, als een zeer actieve man die zyn beste krachten aan de Noordwykerhoutse gemeenschap heeft gewyd. Hy was iemand, die zowel in zyn eigen be- dryf als by de gemeente van zyn personeel de hoogst mogelijke pres tatie eiste, maar hy kon dat doen, omdat hy ook nimmer zichzelf ont zag. Hy leidde openbare werken in een periode waarin letterHjk elk dubbeltje tweemaal werd omge draaid. eer het werd uitgegeven en met enkele arbeiders alle voorko mende werkzaamheden verricht moesten worden. Kort na zyn pensio nering ging zyn gezondheidstoe stand hard achteruit, zodat by een zeer teruggetrokken leven moest lei den en de grote naoorlogse opbloei van Noordwijkerhout hem helaas wel grotendeels ontgaan zal zyn. Jam mer, want ook deze oud-gemeente architect heeft enthousiast medege werkt aan de grondslag, waarop het dorp thans wordt uitgebouwd. BEURSOVERZICHT DEL! WEER GEVRAAGD Amsterdam, 17 augustus. Het Damrak heeft vanmiddag af scheid van deze beursweek genomen met een vaste stemming voor certifi caten Deli. De internationale waar den bleven by de opening over de gehele linie beneden het voorgaande slotniveau. De handel voor de hoofd fondsen was zeer rustig mede in ver band met het naderende weekeinde. In de cultuursector konden certifi caten Deli de vaste stemming van gisteren vandaag met kracht verder voortzetten. Er was gedurende de ge hele beursduur in de hoek een vrij geregelde handel. De vraag had ver re de overhand boven het aanbod. Na een opening op f 141,50 werd spoedig f 143,00 gedaan, tegen een vorige slotprys van f 139,70. De om zet van gisteren in dit fonds is no minaal f69.500 geweest. Het is voor al het publiek dat hier tot specula tieve aankopen overgaat. Amsterdam Rubbers bleven op 109'circa 2'* punt boven de vorige slotkoers. HVA 2 punten hoger op 124%. De donderdag gepubliceerde eerste halfjaarcijfers 1962 van het Unilever Concern stelden, zoals de beurs reeds had voorspeld, teleur. Niettegen staande genoemde cyfers eerder in de koers van de Unileverwaarden wer den verdisconteerd, moest dit fonds vandaag toch nog genoegen nemen met een koersdaling van circa f2 tot f 137,50. De handel ln deze hoek was kalm. Op het verlaagde niveau viel eer der wat vraag te bespeuren. Kon. Olie f2 lager op f 138.70. Philips daalde van f 160,40 tot f 159,70, tegen een vorige slotprys van f 161,80. AKU schommelde rond het vorige slot op 370 terwyi Hoogovens vrywel geiy? bleven op 573. De koersstygingen gisteren begin- beurs in Wall Street werden tegen het slot weer teniet gedaan als ge volg van winstnemingen. De Neder landse hoofdfondsen lagen op de Newyorkse beurs flauw in de markt. De Westduitse beurzen waren van daag lager. In de Scheepvaartafdeling viel weinig te beleven; evenals gisteren was de stemming ook vandaag in deze sector licht verdeeld. Staats fondsen eerder wat hoger. In de lokale afdelingen werd Kon. Ned. Zout-Ketjen. hoger gewaar deerd op de bevredigende resultaten over het eerste halfjaar 1962. Gewone aandelen, ,woon- en winkelhuizen" werden onveranderd op 950 geadvi seerd, terwyi de preferente aandelen 10 punten lager op 240 werden gead viseerd. De Atjeh en Aniem lagen, goed gedisponeerd. WISSELKOERSEN Londen 10.10%—10.10%; New York 3.60ft—3.60ft; Montreal 3.34A— 3.34ft; Parys 73 5173.56: -Brussel 7.24%7.24%Frankfort 90.15-19.20; Stockholm 70.02%—70.07%; Zürich 83 36%83.41%Milaan 58.05%— 58.10%; Kopenhagen 52.0752.12; Oslo 50.41-50.46- Wenen 13.96%— 13.97%: Lissabon 12.59%—12 61%. Yrydag 17 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Premie leningen Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *58 4% 101% 101% Ned. '59 4% 101% 101% Ned. '60-1 4% 101 li 101% Ned. '60 II 4% 101% 101% Ned '59 4% 99% 99ft Ned. '60 4% 99% 99% Ned '61 4% 99% 99ft Ned '53 3% 94 B 94% b Ned Gb obi 3% 79 Ned '47 3% 89% 89% Ned. '51 3% 95% 95% Ned. '53 I-n 3% 93% 93% Ned '56 3% 92 iè 92% Ned '48 3% 86 ft 86ft Ned bel cert. 3% 85% Ned '50 I-II 3% 86% 86% Ned '54 i-n 3% 88% 88% Ned 55 13% 88% 88% Ned *55 II 3% 91 91 Ned 57 3 90% 90% Ned G.b obi '46 3 90% 91 Ned dol ln '47 3 86% 87 Ned Inv cert. 3 98% 98H Ned. 62-64 3 9911 99 M 98% Indië 57 A 3 94% 94ft Ned won b .1. '57 6 106% 107% Ned. w.bl '58 4% 100% 100ft Interunie f50.-.. 181.50 181 Robeco 207 206 Unitas f60.- 474 472 Ver. Bez. v 94 f 50 127 126 50 Amst Bank 373 375% Cultuurbank 32 33% Holl. Bank U cert 220 220% Ned. Handelmy 337 343 Rott. Bank 346 349 Twentsche Bank 305 307 Senembah 326 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 107 110 Ver HVA-my 122% 125 A.KU 369% 369% Deli My cert 139.70 143% Hoogovens cert. 573 572 Philips gem bez 161.80 159.60 Unilever cert 139.40 137.70 Dordtse Petr 641 634 Kon P <50 k f 20) 14070 138 60 Holl Amer iyn 121% 123 Java China Pak 132 135 KLiM 50 50 50 Kon Ned St boot 140% 141%* Kon Paket Mij 137 141%* Sto^m Mij Ned 140 142 Niev Goudr cert 112% 112 v Ommeren cert 248 249% Kon Rott Lloyd 137% 138 N Scbeepsv Unie 132% 133% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.leningen A dam '47 (3%) 3 Idem 48 (3%).. R'dam '52-1 (4%) ld -37 I-II (3%) Z.-HoU '55 4%.. Bankwezen Bb N Gem. 58 5% id NWB'52 (4%» BVO rsbr f 500 BVG rsbr 52 Industr Obligaties Philips Dol! "51 93% 93% 93% 95ft 94 94 103 j103}j 205 142% 205% 142% vorige Slotkoers koers v. heden. A'dam 53 3 103% 103% b A'dam 51 12% 88% 88% A'dam 56 12% 86% 80% A'dam '5« n 2% 86% 86% A'dam 56 HI 2% 92% 92 Eindhoven '54 82% Enschede 54 2% 81% 81% Den Haag'52 12% 89% 89% b Idem n 2% 90% 90 R'dam '52 I 2%.. 91 92% Idem n 2% 91 Idem '57 2% 85% 85% Utrecht 52 2%.. 95% Z.-Holl. 1957 2% 86% 86% Zuld-Holl. '59 2% 104% 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumy-Wehry Calvè Delft eert. Electrolasmy K. Pap v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl Constructie Ing. bur. v B.ny. Internatio v. Kemp. en Beg Leidse Wolspj-y Mtiller en Co NB Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd My Sikkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Werninks Bet my Wilton FeUenoord v Wllk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Blllton 2de r 436% 435 Kon Petr (f20) 138.1) 137 Amerik. fondsen Canad Pacllic R 22ft 22% Intern Nlcke) 70% 70 Anaconda 40% 40% Bethlehem Steel 34% 34% Cities 8ervlce 49 General Motors.. 52 52% Kennecott 70 69% Republic Steel 38% 38% Shell Oil 32% 33% Union Pacific 29% 29% Qn 8tates 8teel 47% 47 Bieden n Laten x Ex-dividend d Exclaim e 600b 605 218 228 71% 73% 690 687 370 b 305 306 169% 168 425 435 196 195 194% 200 156% 157 410 405 344% 340% 510 517 58 20 58 448% 464 711 707 383 385 101% 99% 196 198 272 276 87 87% 120 121%

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9