Maris liep in drie sets over H. Biesheuvel heen filaervn ALS't "JONCE" Jetty Baars maakte een slechte beurt Nederlandse ploeg is „bezienswaardigheid" Nederland kandidaat voor organisatie van Europese titelstrijd Nationale tenniskampioenschappen Toernooi LFC UYS naar VUC Klaassens speelt weer Jan Winfield...smaakt zoals't hoort!? Maris sterk favoriet Cameraman onder water Portugees in hoger beroep Sportsplünters ..DtiNK MOET ZUN! fFRIS es 'TINTELEND v ZACHT 1 VAN smaak! Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 17 augustus 1962 Vierde blad no. 30732 Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van de sportvereniging LFC is voor zondag a s. op het terrein aan de Boshuizerkade een jeugdtoernooi georganiseerd. Elftallen, bestaande uit spelers t/m 23 jaar, zullen van 12 uur af wedstrijden spelen. De finale zal omstreek 4 uur plaats vinden. Na de prijsuitreiking zal LFC, een erewedstrijd spelen tegen de oefen- meesters KNVB, aanvang plm. 18 u. Het elftal van de oefenmeesters zal worden samengesteld uit de volgen de spelers: Evergroen (ONA), V. d. Muts (ex Volewijckers), Kil (ex DWS), Kuyk (ex Hilversum), Molen dijk (ex SVV), V. d. Berg <ex Fort. Vlaardingen). De Wette (ex RCH>. Snoeks tex Stormvogels). Kraak (ex ElinkwUk), Kamstra, Michels (ex Ajax», Maarschalkerweerd, Jans (ex ADO) en V. d. Horst. LFC zal in de volgende opstelling in het veld treden: J. v. Putten, H. v. d. Berg, H. Sira, C. v. d. Zeeuw, L. de Jong, W. Siera, A. Heymans, P. de Jong, D. Sira, G. v. d. Heyden en H. Heymans. Ter Leede oefent Ter Leede speelt morgenmiddag te Sassenheim een oefenwedstrijd tegen een FeUenoord-combinatie. Aanvang 4 uur, UVS speelt morgenmiddag om 5 u. in Den Haag een oefenwedstrijd te gen VUC. Zondag speelt een UVS-ploeg een uitwedstrijd tegen Vitesse (Castri- cum). Op 2 september besluit UVS I het oefenprogramma met een uitwed strijd tegen RVC. Jan Klaassens, die in maart j.I. bU een ernstig auto-ongeluk werd ge wond, speelt zondag a.s. In het Feyenoordstadion in Rotterdam weer zijn eerste wedstrijd. Feyenoord speelt dan een oefenwedstrijd tegen Excel sior. Quick Boys tegen Zwartemeer Morgenmiddag om 5 uur speelt Quick Boys op Nieuw Zuid te Kat wijk aan Zee haar laatste oefenwed strijd tegen de tweede divisieclub betaald voetbal Zwartemeer. De op stelling van het elftal van Zwarte meer luidt: Doel: H. Boxem, achter: J. Drent, D. Schievink, midden: J. Boltendal, L. Gerdes, G. de Vries, voor: M. A. Weering, A. J. Rooskez, J. Smit, L. Jalving, A. Halter. Quick Boys: doel: K. den Hollan der, achter: H. de Mooy, A. den Duik, midden: P. Viool, C. v. d. Plas, L. Aandewiel, voor: C. v. Duyven bode, Fl. van Duyn, A. v. d. Oever, J. de Hollander, H. Pluimgraaff. Het toernooi om de nationale tennistitels 1962 heeft op de vierde dag een metamorfose ondergaan en is geworden van een gezellig onderonsje tot een grimmige kamp. waarbij om elke punt hard wordt gestreden. Het ..experimenteren" van de geplaatste spelers en speelsters is definitief afgelopen. Met het dunnen van de ge lederen zijn de krachtsverschillen tussen de overgeblevenen ge ringer geworden en het is moeilijk te voorspellen wie de nationale titels van dit jaar zullen inpalmen. In de kwartfinales van gisteren was naast Willem Maris, die korte metten maakte met Hans Biesheu vel, de tengere 18-jarige Ton Okker uit Haarlem een dominerende fi guur. Hij kwam uit tegen de breed geschouderde wildeman Jan Hajer, wiens spel eenzijdig gebaseerd is op service en smash. Wie Hajer wil ver slaan moet de bal lang in het spel houden. Maar ga daar maar eens aanstaan, als de eerste en ook tweede service als een bliksem schicht langs je heenschiet en bo vendien je eigen sterkste wapen een snelle forehandvolley is. Okker koos dan ook de moeilijkste weg en be streed de Rotterdammer met diens eigen wapens: jagend achter elke bal en oplopend zodra er een moge lijkheid toe was. Hij speelde dit mo derne spel zo briljant dat Hajer twee sets lang geen been aan de grond kreeg (6-3, 6-2) en pas in de derde weer aan tennissen toekwam (6-4). Wellicht was Okker wat ver moeid geraakt, maar na de tien mi nuten pauze was daar in ieder geval niets meer van te merken en maak te hij na 5-3 met 6-4 de partij uit. In de halve eindstrijd moet de Haar lemmer aantreden tegen Piet van Eysden, die Rob Kuypers in drie sets de baas bleef. De andere demifina le gaat tussen Willem Maris en Evert Schneider. De laatste stak gisteren lang niet in zijn beste vorm, miste veel en zegevierde na veel ups en downs in vijf sets over Peter Scholtz. Slechte gewoonte Het wordt langzamerhand een slechte gewoonte van de dames om als de eindstrijd nadert steeds krampachtiger te spelen. De enige, die fris en onbevangen ten aanval trok, was de Groningse teenager Trudi Groenman. In beide sets tegen de Nederlands/Australische mevrouw De Jong nam ze een voorsprong, maar op de beslissende momenten won de routine het van het enthou siasme en zo stapte Eva de Jong na twee zwaarbevochten sets de halve eindstrijd binnen waarin zij uitkomt tegen Madeleine Weurman, die zich met enige moeite handhaafde tegen de 17-jarige Betty Stöve (7-5, 6-8, 6-3). In de partij tussen Patricia van der Heuvel en mevr. Baars had eerstgenoemde duidelijk de sympa thie, maar dat belette de Nederland se kampioene niet om bij de stand 0-4 en 40-40 in de tweede set een kleine komedie op te voeren. Ze bleef na de mislukte eeiste ser vice zo tergend lang wachten, dat Patricia van der Heuvel geheel uit haar doen raakte. Ze produceerde op de tweede service een loeiende mis ser en raakte in de zes volgende games geen bal behoorlijk meer. Jetty Baars had de halve finales be reikt Een en ander wekte duidelijk het misnoegen van het publiek, dat te recht verontwaardiging toonde over het niet reageren van de piepjonge scheidsrechter op de vele voetiouten van mevr. Baars. De halve finales van het heren dubbelspel, die op de ze trieste vertoning volgden, deden de toeschouwers snel hun ergernis vergeten. Vooral de partij tussen de gelegenheidscombinatie Jan Hajer/ Evert Schneider en Ron van Gelder/ Ton Okker was het aanzien dubbel en dwars waard. Hier stonden voor het eerst sinds jaren vier jonge spelers tegen over elkaar, die een dubbel speelden, zo als dat behoort, met keihard serve ren en afmakend volleren. Uitslagen Herenenkelspel: kwartfinales: Piet van Eysden-Rob Kuypers 6-2 8-6, 6-2: Ton Okker-Jan Hajer 6-3, 6-2, 4-6, 6-4; Willem Maris-Hans Biesheuvel 6-4, 6-0, 6-2; Evert Schroder-Peter Scholtz 3-6, 6-2, 7-5, 4-6, 7-5. ^enkelspel: kwartfinales: Mevrouw De Jong/Trudie Groen man 8-6. 6-3; Madeleine Weurman- Betty Stöve 7-5, 6-8, 6-3; mevrouw Baars-Patricia van der Heuvel 6-1, 6-2, mevr. Ridderhof-Henny van Rijn 7-5, 1-6, 6-3. Damesdubbelspel: halve finales: Mevr. Ridderhof-Madeleine Weur- man-Joyce Sluyters/Els Spruyt 6-4, 6-4; mevr. Oe Jong-Anja Lepoutre- Fredy Marinkelle/Henny van Rijn 6-3, 61. Herendubbelspel: halve finales: Piet van Eysden/Willem Maris- Rob Kuypers/Peter Scholtz 6-3, 6-4, 6-2; Jan Hajer/Evert Schneider- Rob Gelder/Ton Okker 9-7, 2-6, 6-4, 6-2. WIELRENNEN Selectieploeg reed in Belgie De twaalf amateurs die zyn gese lecteerd voor het a.s. wereldkam pioenschap op de weg hebben don derdag te Beverlo België) deelge nomen aan een wedstrijd over 126 km. waar 52 renners aan de start kwamen. Winnaar werd de Belg Sweefeld in de tijd van 2 uur 58 mi nuten en 10 seconden, voor onze landgenoten Gerard Wesseling en Bart Solaro, die dezelfde tijd voor zich lieten afdrukken. De verdere uitslag luidde: 4 Van Geel (België), 5. Van de Perre 'Bel gië), 8. Cees van Espen, 10 Coen Visser, 11. Arie den Hartog, 14. Jan Schroeder. 18 Garben Karstens, allen In dezelfde tijd als de winnaar. SCHAKEN Meestertoernooi te Amsterdam De resultaten van de partijen uit de derde ronde van het intern?tio- nale meestertoernooi te Amsterdam luiden Dunkelblum 'België)Donner (Ned). 14Rellstab (West-Dld.)van den Berg <Ned.) 0—1, Kieninger (West-Dld.)Tan (Indonesië) afge broken. Langewpg 'Ned.)—Hartoch (Ned.» 1—0. Fenneberke 'Ned Czerniak 'Israëli afgebroken. Kool (Ned.)—Heidenfeld (Zuid-Afrika) afgebroken. Na de derde ronde luidt de stand: 1/2. Van den Berg en Donner, bel den 2 pnt... 3/4. Dunkelblum en Lnn- geweg, beiden 11 pnt5. Heidenfeld 1 pnt, en 2 afg. partijen. 6. Tan 1 pnt. en 1 afg d 7/8. Czerniak en Henneberke, beiden 1 pnt. en 2 afg. P-. 9/10. Kool en ReUstab beiden h- pnt en 1 afg. p., 11 Kieninger 3 afg. p.. 12. Hartoch 2 afg. p. Tijdens de vergadering van het bestuur van de Europese Zwemliga, de L.E.N., die don derdag in Leipzig is gehouden, heeft Nederland zijn kandida tuur gesteld voor de organisatie van de Europese kampioen schappen 1966. Ons land bleek daarbij geen tegenkandidaat te hebben, hoewel Groot-Brittan- nië heeft verklaard de organisa- I tie op zich te willen nemen in dien Nederland zich mocht te rugtrekken. Het staat nog niet vast welke accommodatie ons Meningen op de METS 5? Wie bU de dames de nationale titel zal veroveren, daarover lopen de me ningen van de tennis-deskundigen, die op de METS de verrichtingen van onze top met een kritisch oog volgen, sterk uit een. Mevr. de Jong-Duldig, die bjj haar entree in de Nederlandse tenniswereld al dadelyk werd gedood verfd als de opvolgster van Mevr. Baars-Wienese haar optreden te Wimbledon rechtvaardigde een en ander is op onze winderige gravel banen niet zo onaantastbaar geble ken als men 'gedacht had. Zij verloor van mevr. Baars-Wie nese en van mevr. Ridderhof-Seven, van de laatste zelfs nogal stevig. De kans is dus niet gering dat zy in de „kuip" van de METS wordt geklopt. Mevr. v. Linden-v. d. Heuvel, al vele Jaren een bekende figuur in het Ne derlandse tennis, internationaal scheidsrechter, zei ons: „Ik verwacht een finale conform de plaatsing, d.w.z. mevr. de Jong-Duldig tegen mevr. Baars-Wienese, maar zo heel zeker ben ik er toch niet van. Als Madeleine Weurman haar dag heeft kan ze elke Nederlandse speelster, mevr. de Jong incluis, van de baan spelen. Janny Ridderhof-Seven is ook gebrand op de titel. Janny is ech ter niet direct piepjong meer en voor haar zal een uitputtend toernooi als de Nationale nu eenmaal is, elk jaar weer moeilijker te winnen zijn. Daar bij komt de steeds grotere rol die de jeugd in de landelijke wapen schouw gaat vertolken. Het is toch onmiskenbaar dat ons tennis weer een stijgende lijn te pakken heeft. Neem b.v. Trudy Groenman, Pat v. d. Heuvel en Betty Stöve. dat zijn toch speelsters met aanleg om wie wij enkele Jaren terug met de Nationale gewoon zaten te springen. ZiJ zijn dit keer een eind gekomen. Bij de heren is de Delftse student Willem Maris de uitgesproken favo riet. De wijze waarop hij gisteren de toch voor iedereen altijd weer lastige Biesheuvel aan de kant zette, 64, 60, 6—2, versterkte zyn positie als favoriet voor de titel in het H.E. Het was Bob Höwe, de Australische tennistoeris, die ons toen hij de Nederlandse ploeg voor de Davis-Cup ontmoeting met Rusland trainde, zei: „Willem Maris Is een speler met werkelijk talent. Als hU een jaar of twee in Australië zou komen wonen en hy zou dan de gelegenheid hebben om er veel toernooien te spelen bij ons zUn daar de middelen wel voor te vinden dan kan hy zeker een sterk internationaal niveau bereiken Schneider heeft als belangrijke eigen schap. zijn vechtlust, maar qua ten- Jan van Heek in Rootlenburg-aanval Het elftal van Roodenburg, dat morgenmiddag in Den Haag een oefenwedstrijd speelt tegen ADO 2 is als volgt samengesteld: Keereweer, De Roode, Hillebrand, Van Rooyen, Van Kooperen, Van Weerlee. Honsbeek, De Klerk, Den Os, Van Heek, Hensen. Ajax-spelers toch gecontracteerd Henk Groot, Sjaak Swart en Ben Muller hebben gisteren hun hand tekeningen geplaatst onder de hun door Ajax voor het komende seizoen aangeboden contracten. Zoals bekend hadden de Ajacieden tot nu toe we gens de door hen gestelde eisen nog geen overeenstemming met de Am sterdamse club kunnen bereiken. Oefenprogramma Oranje Groen Oranje Groen speelt morgenmid dag om 5 u. een oefenwedstryd tegen de LFC-reserves. Op 26 augustus neemt Oranje Groen deel aan het Haagse Groen Wit '58- toernooi. Het oefenprogramma wordt 2 september besloten met een uit- wedstrUd tegen Alphense Boys. Roeititelstrijd lames te Berlijn Gisteravond is in Oost-Berlijn de loting verricht voor de Europese kampioenschappen roeien voor da mes, dat daar vandaag, morgen en zondag worden gehouden. Het resultaat was als volgt: Skif: 1 heat: Elena Diaconescu (Roem.), Alena Postlova (TsJ. SI.), Meike de Vlas (Nederland) René Ca- mu (Fr.). 2e heat: Galina Samorodowa (Rusl.), Ann Chuter (G.-B.), Helga Schlittermann (O.-Dld.), Alice de Bou (Belg.). Dubbel twee: le heat: Elsbeth Sprangers-Ina Brans (Ned.); Maria Europese zwemtitelstrijd in Leipzig nispotentieel sla ik hem niet zo hoog Pelser-Renée Bodart (Belg.)Brigit aan als Maris. Zyn voetenwerk is niet zo best en dat is voor tennis een heel belangryk ding". Lex Karamoy acht Willem Maris zo goed als kampioen. „Er ls geen spe ler op deze Nationale over, die Wil lem kan bedreigen. Er was er ove rigens in het hele veld geen één die met enige kans op succes tegen een nu goed getrainde Willem binnen de Hlnen kan komen. Om hem te klop pen moet Je of zelf over een sterkere aanval beschikken, of Je moet de aanval van Willem kunnen ontrege len met duikende passings en lobs. Wie van de 3 spelers in deze Natio nale heeft op het ogenblik een ster kere aanval dan Willem? Geen één! Wie kan hem ontregelen? Ook geen één! Neen, als Willem geen tegenslag heeft, een enkel verstuikt of zo, dan wordt hy nationaal kampioen". te Muench-Ursula Pankraths (Oost- Dld.), Valentina Kalegnina-Galina Wetscherkowskaja (Rusl.). 2e heat: Maria Draghici-Elena Diaconescu (Roem.); Zona Howard- Even nadat gistermorgen een zomerse sproeiregen het broeie rige Leipzig een verfrissende douche had gegeven, werd in het imponerende zwemstadion van de Oostduit se Messestad aange kondigd dat vier banen van het hoofdbassin vrij gemaakt moes ten worden voor de training van de Nederlandse ploeg. De Russische, Italiaanse en Poolse zwemmers verlieten het water en in groepjes verzameld rond hun trai ners en trainsters zochten zü een plaats op de tribunes en Perrons. „Die Holïaenderinnen klonk het hier en daar. De training van de Nederlandse meisjes onder de supervisie van For bes Carlile, dat was voor de kenners in het internationale gezelschap, dat zich voorbereidt op de stryd om de Europese zwemtitels, waarvoor zon dag het eerste startschot wordt gege ven, toch altyd nog 'n bezienswaar digheid. Terwyi de met een zuur stofcilinder uitgerust cameraman zich by het keerpunt naar de bodem van het kristalheldere 50 meter-bassin liet zakken om de techniek van de Neder landse topzwemsters onder water op het celluloid vast te leggen, trokken de Nederlandse jongens en meisjes hun banen. Carlile's programma be stond uit starts, keerpunten en kor te sprints. „Niet meer dan negentig procent geven" adviseerde de enthou siaste Australiër, die door zyn bui tenlandse collega's met argus ogen werd gevolgd. De Nederlandse ploeg had woens dag een vermoeide reis gehad. Het lange wachten by de controle aan de zonegrens, waar een bus klaar stond om het gezelschap naar Leipzig te brengen, had de spieren verstyfd. Maar de nachtrust in het grote As toria hotel bleek weldadig geweest Vivian Roberts (G.B.)Wanda 'e zijn. De meisjes en jongens wa- Augustyniak-Bozena Krawackka (Po- >'?n '1. Boede conditie. Zij voelden len)Maria Pekanovics-Elisabeth Mozer (Hong.). Dubbel vier: le heat: Rusland, Oost-Duitsland, Tsj.-Slowakye en Polen. 2e heat: Hongarye, Nederland, Roemenië. Achten: le heat: Rusland, Polen, Roemenië, Tsj-Slowakye. 2e heat: Hongarye, Engeland, Oost Duitsland. In het nummer vier met stuur- vrouw zyn geen voorwedstrijden, aan gezien er zich slechts vier kandida ten hebben aangemeld die recht streeks in de finale komen. zich kip-lékker in het 24 graden warme water. De baantyden, die door Jan-en alleman aan de kant werden opgenomen, waren verrassend goed. Waterpoloploeg In de late namiddag was het de beurt van de waterpoloploeg, die onder leiding van Ruud van Feggelen een stevig programma afwerkte. Uit het programma van de Euro pese kampioenschappen blijkt, dat ruim 600 zwemmers en zwemsters uit 23 landen de komende week zullen gaan uitmaken wie zich de besten van Europa zullen mogen noemen. Het is een record-inschryving, maar toch zullen alleen op de 100 meter vrije slag heren, waarmee het pro gramma zondag opent, halve finales worden gezwommen Op alle num mers gaan de acht snelsten uit de serie rechtstreeks over naar de finale. Korrie Winkel is het eerste Ne derlandse meisje, dat zondag in het water komt. Zij zwemt in de tweede serie van de 100 meter rugslag op baan vier naast de snelle Duitse In- grid Schmidt. In de vierde en laat ste serie start Ria van Velsen, met aan weerszyden de Fran?aise Rose Marie Piacentini en de Russin La- rissa Viktorova. Voor het toernooi met de Europese waterpolotitel als inzet, dat zondag a.s. in Leipzig begint hebben 11 lan den ingeschreven. De eerste vier van de Olympische Spelen in Rome. na- melyk Italië, Hongarye, Zuid-Slavië en Rusland zijn aan het hoofd van een groep geplaatst en de overige ploegen zyn by loting ingedeeld. De groepsindeling ziet er als volgt uit: Groep A: Hongarye, Roemenië en Zweden; groep b: Italië en Oost- Duitsland; groep c: Rusland, Neder land en Polen; groep d: Zuidslavië België en Groot Brittannië. De ingedeelde landen ontmoeten elkaar in de verschillende groepen eenmaal (halve competitie) en de twee hoogst geëindigden gaan over naar de halve finalegroepen. Dit be tekent dat Italië en Oost-Duitsland reeds zeker zijn van een plaats in de halve finalegroep. Het Nederlandse waterpoloteam speelt de eerste wedstryd zondag te gen Rusland. land voor dit grote toernooi kan aanbieden. De heer Jan de Vries voorzitter van de K.N.Z.B. die in het L.E.N.- bestuur de functie van vice-president bekleedt, deelde echter mee dat de gemeente Utrecht heeft toegezegd naast het bestaande overdekte bad Den Hommel" een open bad met een tien-meter-springtoren te zullen gaan bouwen. Dit zwembad, dat tech nisch aan alle eisen voor grote in ternationale wedstrijden zal voldoen, zou in 1965 kunnen worden geopend. Ook zal Utrecht in staat zijn voor voldoende hotelaccommodatie zorg te dragen. De mogelykheid is echter niet uitgesloten dat een ander cen trum in Nederland voor de Europese kampioenschappen zal worden geko zen. Over de Nederlandse kandidatuur zal reeds op het congres van de Europese Zwemliga, dat vandaag op het programma staat, worden be slist. Besloten werd West-Duitsland, dat om politieke redenen niet aan de kampioenschappen te Leipzig deel neemt, om deze houding een beris ping te geven. Een voorstel om Is raël tot de Europese federatie toe te laten, werd verworpen. Ten aanzien van de wedstryden om de Europese titels werd ten slotte bepaald dat de elektrische tijdwaar neming officieel zal zyn en dat de watertemperatuur maximaal 24 gra den zal mogen bedragen. Bedreiging in vliegtuig De 31-jarige in Lissabon geboren Portugees, die veertien dagen gele den door de rechtbank in Haarlem wegens bedreiging van de beman ning van het KLM-vliegtuig dat maandag 16 april op weg was naar Zurich, veroordeeld is tot een ge vangenisstraf van twee jaar en acht maanden, heeft appèl aangetekend tegen het vonnis. De zaak zal dus binnenkort voor het Gerechtshof te Amsterdam wor den behandeld. De Portugees had op Schiphol ge werkt en was ontslagen. Op 16 april was hy in een vliegtuig gestapt, dat via Zurich naar Lissabon en Zuid- Amerika zou vliegen. Toen het vlieg tuig pas was opgestegen dreigde de man met een alarmpistool. Hy eiste dat de bemanning naar Oost-Berlyn zou vliegen. De gezagvoerder wist echter terug te keren en het vlieg tuig landde veilig op Schiphol. Cricketprogramma Eerste klasse A: HBS-ACC, HCC1 -VOC, Rood en Wit-HCC 2, VRA- Quick Hg. Eerste klasse B: Excelsior-Haarlem SCHC-PW, Sparta-Rood en Wit 2. Tweede klasse C: Ajax L-Kieviten, B.Br.S.C - Antwerp CC, CCG-Concor- dia, HRCC-Hermes/DVS 3, HTCC- Br. Army 11. DUIVENSPORT De Snelvlieger. Wedvlucht St.- Denis, afstand 389.392. Los 6.20 uur. In concours 160 duiven. Eerst aankomende duif 11.29.41. u. Uitslag 1. 2, 5 J. Staffelen. 3. 9, 10 Gebr. V. Schie, 4, 6, 7, 8 F. Heems kerk. Kampioen jonge duiven: 1. J. Staffelen 210.5 punten. 2. F. Heems kerk 187.7 punten, 3. Gebr. V. Schie 152,4 punten. I VS-correspondent uit Sowjet-Unie uitgewezen De correspondent van het Ameri kaanse tijdschrift „Newsweek" heeft bevel gekregen de Sowjet-Unie te verlaten, aldus het Russische pers bureau Tass. De correspondent, Wil liam Bassow, zou „de gedragsregels voor buitenlandse correspondenten in de Sowjet-Unie" hebben overtreden en lasteriyke berichten over de Sow jet-Unie hebben verzonden. LMHC tegen Laren De hockey-competitle begint voor de westelijke eersteklassers al op 2 september. Het programma voor die dag luidt: HDMSCHC, DSHCBMHC, Hil versum—A'dam, Kampong—HGC, LeidenLaren. Het programma voor 9 september luidt: HGCHDC, AmsterdamKam pong, BMHCLeiden, LarenHilver sum, SCHC—DSHC. Advertentie De Gouwe (dames) versloeg Donk De Waddinxveense zwem- en polo- vereniging organiseerde gisteravond I een waterpolo-toernooi voor dames, waaraan naast de organiserende ver eniging o.a. het sterke DONK uit Gouda en het Leidse De Sleutelstad deelnamen. De Gouwe-dames, die woensdag avond in Boskoop het kringkampi oenschap en promotie naar derde klasse KNZB behaalden, hebben in dit toernooi voor een grote verras sing gezorgd door in de finale het door velen als winnaar getipte DONK met 4-1 te verslaan. De Sleutelstad kon door enige foutieve beslissingen in de wedstryd voor de scheidsrechter tegen de or ganiserende vereniging niet verder komen dan een derde plaats. Uitslagen: SleutelstadGouwe 0-1, Donk-OZV 2-1, Sleutelstad-OZV 5-4 Finale: Gouwe-DONK 4-1. Tussen- wedstr. Gouwe 1-Zwemlustl (heren) 2-0. Van 12 tot 19 september wordt in Hoogezand-Sappemeer een inter nationaal damtoernooi gehouden waaraan prominente spelers deelne men. De bekendste is wel deSenega- lees Baba Sy. De ere-groep wordt verder gevormd door Saint Fort (Hai ti), Hisard, Gournier (beiden Fr.), Verpoest (Belg), de Surinaamse kampioen 1962, Holstvoogd, Bergsma (beiden Nederland) en vier Russen die momenteel in Luik aan een in ternationaal toernooi deelnemen. Onze landgenooot Piet van Est is in Heusden (B) in een wedstryd over 148 km. als tweede geëindigd. Hy ging een minuut en vijf secon den na de Belg Gilbert Desmedt over de eindstreep. De tyd van de winnaar was 3 uur en 30 min. Rik van Looy werd vyfde met een ach terstand van vyf seconden op Van Est. De Fransman Thielin is win naar geworden van de zesde etappe van de Bretonse „Midden Augustus- wedstrijd". Stolker verspeelde zyn leidende po sitie in de algemene rangschikking Gainche nam de eerste plaats over met een totale tyd van 18 uur 18 min 27 sec. Onze landgenoot Jo de Roo zal op 8 september te Longchamps deel nemen aan het criterium der azen. In deze wedstryd zullen o.a. ook An- quetil en Van Looy uitkomen. Met een tyd van 18 min 44 sec. heeft de Amerikaanse Carolyn House donderdag, op de eerste dag van de Amerikaanse dameszwem- kampioenschappen in Chicago, het wereldrecord op de 1500 meter vrye slag verbeterd. Het oude record stond sinds 27 juni van het vorige jaar op naam van de Zweedse Margareta Ry- lander, die toen in Uppsala 19 min 2,8 sec. liet afdrukken. Op de eerste dag van de vyfde en laatse testmatch tussen Engeland en Pakistan, die donderdag op de Oval te Londen begon, zorgden de Engelse batslieden voor een mam moetscore van 406 runs voor het verlies van twee wickets. De Oostduitser Klaus Ampler is als eerste geëindigd in de derde etappe van de Ronde van Oost-Duits land. De beste buitenlander was de Ne derlander Cees Lute, die met een achterstand van ruim vyf minuten als elfde over de eindstreep ging.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7