5.000 42° „ONZE POLITIEK NIET MISLUKT" kmiïïn« Genuanceerde voldoening over bereikt Nieuw-Guinea-akkoord AGENDA HULSHOFF Minister Luns in openhartig vraaggesprek voor televisie TAPIJTEN EN BEDDEN Eén Duitser ontkent nog sporthemden voor minder dan halve prijs! SOEKARNO Verwen Uw baby Commentaren over gehele wereld Afgestemd op het hedendaagse verkeer MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1962 f f De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns heeft gisteravond in een televisie-interview met mr. G. B. J. Hilterman nadrukkelijk ontkend, dat de Nederlandse politiek inzake Nieuw- Guinea is mislukt. „De Nederlandse regering is er volstrekt van overtuigd, dat meer bereikt is dan Indonesië ooit heeft willen toestaan", zo zei hij. Na het langdurige stilzwijgen van de regering rond de kwestie Nieuw- Guinea was het bijna een verras sing gisteravond op het scherm, mi nister Luns zo openhartig en onom wonden te horen antwoorden op de scherp geformuleerde vragen. De Ne derlandse regering heeft het belang van de Papoea's altijd voorop gesteld, dat wil zeggen; het zekerstellen van het recht op zelfbeschikking. Daarop alleen was de politiek afgestemd, zon der angst voor gezichtsverlies. Maar nog in maart van dit jaar wilden de Indonesiërs uitsluitend spreker, over 1. datum en wijze van overdracht van Nieuw-Gulnea en 2. verbetering van de betrekking tussen beide lan den. Pas in het plan-Bunker kwam het zelfbeschikkingsrecht naar voren maar het duurde tot juli alvorens de heer Malik uit Djakarta terug kwam. En toen is bereikt, waarover men tevoren nimmer wilde spreken, namelijk een zekere garantie voor het zelfbeschikkingsrecht van de Pa poea's. Zware wissel „Wanneer het akkoord, zoals het op papier staat, naar letter en geest zal worden uitgevoerd, dan hebben wij ons doel bereikt", zei minister Luns, Hierbij worden dus zware wis sels op partijen en met name ten aanzien van Indonesië getrokken. „Te zwaar eigenlijk" meende de re gering en daarom is haar de be slissing zo zwaar gevallen. Het is echter vooral dc ommezwaai in de Amerikaanse politiek geweest ten gunste van de Indonesische eisen die heeft geleid tot het nu gesloten akkoord. „Men moet steeds rekening houden met de mogelijkheid, dat een politiek verandert, maar zo'n wijzi ging in de Amerikaanse politiek was niet te voorzien", aldus de bewinds man. Pas in maart van dit jaar kreeg de regering de overtuiging, dat zjj niet meer op steun van bondgeno ten met name Amerika kon rekenen. Voorheen waren er gegron de redenen om aan te nemen dat de Nederlandse politieke doeleinden tenvolle door de Verenigde Staten onderschreven werden. Het plan Luns (oktober-1961) werd in overleg met Amerika opgesteld en kreeg zijn steun in de Verenigde Naties, waar 't ech ter niet de vereiste tweederde meer derheid behaalde. Verandering Toen veranderde de politiek van de Verenigde Staten. Zij kwamen met het plan-Bunker. De Nederlandse re gering is daar achter gaan staan in de overtuiging, dat onder de gegeven omstandigheden de Amerikanen be- zorgdwar en, dat Indonesië teveel in het Russische vaarwater zou ko men. „Dat is geloof ik wel, wat de Amerikaanse politiek heeft beheerst", zo zeide minister Luns. De Verenig de Staten hoopten, dat Indonesië zich meer naar het Westen zou ke ren. Minister Luns zag in deze plotse linge ommekeer van Amerika een premie op agressie en juist dat as- ADVERTENTIE WONINGINRICHTING Vraag onze gratis catalogus aan. peet bezwaart de Nederlandse rege ring het meest. „De hele gang van zaken wekt sterk de indruk, dat de Indonesische agressie en de drei ging met oorlog zeer bepalende fac toren zijn geweest. Dit moet de we reld en de V.N. tot nadenken stem men". Minister Luns bevestigde, dat en kele collega's en hijzelf in de laat ste weken overwogen hebben om af te treden. Aftreden van een minis ter kan echter om twee redenen ge beuren. Of de bewindsman kan de beslissing niet met z^n geweten over een brengen. Of hij moet de over tuiging hebben, dat zijn heengaan een beter oplossing mogelijk zou ma ken. Minister Luns zag echter geen betere oplossing. Het belang van de Papoea's zou niet gediend zijn ge weest bij of een verlaten zonder meer van het gebied of een aftre den van de regering met alle moge lijke militaire gevolgen óf een beroep op de veiligheidsraad. De Reillbraildtroof Gedetineerde ontsnapt Advertentie Omdat grote exportorders van twee bekende merkfabrleken hier te lande niet doorgingen, konden wij 5000 prachtige sporthemden zeer voordelig inkopen. Hierdoor en door de late zomer kunt U profite ren van een sensationele prijs. Geen wonder echter, dat de fa briekanten eisten, dat de etiket ten eruit moesten. Tijdelijk, als fantastische verras- *in9,5000 SPORTHEMDEN van prachtige kwaliteit en in vele modellen, kleuren en dessins: als speciale attractie van -9^0" nü voor vanU^fl nu voor 5.90 van nü voor 6.90 van 15-&G nü voor 7.90 I Meer don twee stuks worden niet I tegelijk verkocht! De drie Duitsers, die in verband met de schilderijendiefstal in Aerden- hout in Interlaken zijn gearresteerd, bevinden zich nog steeds in het Huis van Bewaring te Bern, waar zij de laatste dagen nog verscheidene ma len zijn verhoord.. Stöhr houdt daar bij nog steeds zijn onschuld aan de schilderijendiefstal vol. terwijl, be halve hij, ook Nelde en Grafe hard nekkig ontkennen betrokken te zijn geweest bij de inbraak in een juwe lierszaak in Heerlen en een poging tot inbraak in Freudenstadt in het Zwarte Woud, aldus een bericht van het Zwitserse persbureau. Direct nu vluclit in kraag gepakt In Dordrecht is gisteren, voor de tweede maal in een week, een gede tineerde ontsnapt. Hij is echter niet ver gekomen. De vluchteling, die in het Huis van Bewaring was ingesloten onder ver denking van een zedenmisdrijf, zag kans uit een wachtkamer in het Ge rechtsgebouw naar buiten te ontsnap pen. Zijn bewakers, wier aandacht even afgeleid was geweest, holden hem achterna en konden hem spoe dig weer in de kraag pakken. De man was van het Huis van Bewa ring naar het Gerechtsgebouw over gebracht om voor de officier van Justitie te worden geleid. Vervolg van pag. 1 Opgelost Verder merkte hij nog op dat In donesië twee van de belangrijkste vraagstukken heeft opgelost het herstel van de veiligheid en het ver krijgen van West-Irian „Nu staan wij voor een andere taak die zeer omvangrijk en zwaar is - de vestiging van een rechtvaardige en welvarende maatschappij, vrij van een bedreiging op economisch, sociaal en politiek gebied." Op het plein voor het Vrijheids paleis luisterde een half miljoen mensen naar de rede die twee uur duurde. Groot genoeg" President Soekarno zei in zijn re de nog dat de Indonesiërs „geen hooghartige houding moeten aanne men omdat wij menen dat wij ge wonnen hebben". „Wees moedig in de nederlaag, edelmoedig in de overwinning. De overwinning die wij hebben bereikt is niet een geheel persoonlijke over winning. Laten wij er niet op poch ten. Het is de overwinning van de ge schiedenis. Elke strijd om het kolo nialisme te behouden zal verloren worden, omdat de loop van de ge schiedenis de nederlaag van het ko lonialisme eist. Wij hebben gehan deld in overeenstemming met de loop der geschiedenis. Daarom hebben wij gewonnen". De president zei dat Indonesië geen verdere territoriale ambities heeft. „WU zijn geen imperialistische ex- pansionlsten, die dorsten naar ge bied. Het gebied dat onder gezag „Koning van de paardendressuur" gisteren overleden O William Wilke, in circuskringen bekend als de ongekroonde koning van de paarden-dressuur is gisteren op 73-jarige leeftijd in het onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam over leden. Op 18 juli was hij tijdens de pre- Nws., 2005 Uit de lijst, radioportret, -ha t n in o o nrlorAn i c mière van het Circus Boltini, waar van hij sinds vier jaar de leiding had, onwel geworden. Wilke was Amerikaan van geboorte. Voordat hij zich specialiseerde in paardendressuur gaf William Wilke voorstellingen met buffels, kamelen, zebra's, beren, tijgers, leeuwen, oli fanten en honden. Behalve bij het vroeger bestaande Circus Wilke. waarvan zijn vader eigenaar was, werkte hij bij Sarrasani. Circus Glelch en Strassburger. In 1913 trad hij met paarden op voor Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana. Gebruik het beste voor de verzorging van het tere babyhuidje. Vasenol baby poeder, -crème, -pasta, -olie en -zeep. Ook verkrijgbaar in complete baby set. VERZORGING STROOIBUS POEDER f. 1.- ZAKJE 53 ct. van de Republiek vlot, is groot ge noeg het is zelfs meer dan ge noeg". was prima. Afwisselend, instructief, smaakvol, kortom vakwerk. Het slot was voor Achard's spel „Het mannetje in de maan", waarop VOOK HEDENAVOND Hilversum I 402 ni. VARA: 18.00 Nws., 18.15 Roemeens orkest. 18.45 Lichte muz., 19.00 Voor de kinderen. 19 10 Muz. voor kinderen (gr VPRO: 19.30 In gesprek met an deren. 19 50 Weekeind agenda. 20.00 20 05 Uit de lijst, radioportret. 20 20 Gev muz.. 20 40 Vlaanderen is vlakbij. Toneel in Vlaanderen, lezing en voordr. VARA: 21.00 Zee - haven - thuis, een veertiendaags Journaal voor de scheepvaart. 21.40 Dansorkest en zang 22 15 Buitenlands weekoverzicht, 22.30 Nws. VPRO: 22 40 Te waar om mooi te zijn. overdenking. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws ln Esperanto. 23.10 Vergelijkenderwijs, gesprek over muz.. 23.55-24.00 Nieuw*. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.15 Lichte grammofoonmuz., 18.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen: Nuttige wenken om met de zebra op goede voet te leven. Een se rie uitzendingen voor voetgangers. 19 00 Nws 19.10 Actualiteiten, 19.25 Boekbespreking voor de Jeugd. 19.30 Politieke lezing. 19.40 Lichte grammo foonmuz 20.25 Zangrecital (gr.). 2(L55 Lichte grammofoonmuz, 21.25 Het schatgraversspel. hoorspel. 2-.20 22.40 Amateursprogr.: schoolkoor, 23.05 Lichte grammofoonmuz.. 23.55-24.ou Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS- 17.00-19.00 Eurovisie: Interna tionaal Concours Hlpplque te Kopen hagen 20.00 Journaal en weerover- zicht. NCRV: Het spookhuis, korte film. 20.45 Tekenfilm. 20.55 Attentie. 21.40 Zangrecital, 22.05 Dagsluiting. VOOR ZATERDAG 18 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA 7 00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7 20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte och tendklanken (Om 7 30 Van de voor pagina, praatje). 8 00 Nws., postdul- venber. en soc «trUdiled. 8.19 Muzi kale ochtendpost 8 30 V. d kind. 8 50 Wegwijzer, tips voor vakantie en snip perdagen. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Pianoconcert 9 35 Waterst 9.40 Hol land Festival 1962: Harmonie-ork. 9.50 Gram VPRO. 10 00 Samen thuis le zing 10.05 Verder dan de wereld. Bij bels verhaal VARA: 10.20 Orgel en zang. 10.50 De wilde vaart, cabaret. 11 -'0 Tussen start en finish, sport- progr. 1145 Licht* gram 12.15 De mens en de kosmos, lezing 12.30 Me- ded t.b v. land- en tulnb. Aanslui tend: postdulvenber. 12.34 Vers van de pers nwe gram. 13 00 Nws. 13.15 VARA- varla 13.20 Tijd voor teenagers. Hoog gehalte (Van onze t.v.-medew erker) Wij hebben in de spannende we ken. die voorafgingen aan de slui ting van het Van Royen-Soebandrio- akkoord herhaaldelijk mr. Hilterman beluisterd. Reeds op grond van de daarin ontwikkelde meningen kwam (er ontwikkelde en dramatische span- het niet als een verrassing, dat mi-, nlng kleeg kwam het op een plan. j Nfws.20.05 nisier Luns bereid was gevonden op] dat sterk boeide, zowel door een -°''ijen21 10 socialistisch comm. 21.25 een bijzondere manier immers prachttekst, getuigend van grote in- Licht ens 21.50 Op de oude toer: lied- vooruitlopend op de parlementaire telligentie. alsook door adequaat ^es van vroeger 22 20 Sportnws. 22.30 behandeling zijn visie op de be- spPi wij hebben ons totaal laten in- Nws 22.40 Tango-Rumba ork. en zang- palmen en zeer tevreden om half 12 solisten 23.10 Melodieën uit films en de knop omgedraaid. 1 musicals. 23.55-24.00 Nws. VARA: 14 10 Streekuitzendlng 14.30 Holland Festival 1962. Zangrecital. 15.00 Eine Nacht ln Venedlg. operette. - - 16 30 Lichte gram 16 40 Boekenwijs- zijn reputatie decennia lang gedre- i-eid 17 oo Radio Jazzclub. 17 30 Week- ven heeft. We willen wel bekennen. «ournaai 18 00 Nws en comm. 18 20 dat de aanloop daarvan ons aan- pianospel 1825 Kinderkoor. 19.00 Ar- vankelijk geen stof tot bijzondere lof tistieke staalkaart VPRO: 19 30 Op de leverde. Naarmate het spel zich ech- i helling, klankbeeld. 19 45 Kamermuz. 19.55 Deze week. praatje. VARA. zu.ou Nws. 20 05 Promenade-ork. en zang reikte resultaten te geven. De op deze ingelaste uitzending volgende reportage vanuit Kerkrade LEIDEN: Haarlemmer! trut 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Coudie- slngel Katendr. Lagedljk hk. Dorpsweg West.Krulikade 35 ZEIST: Slotlaan 158-160 VLAARDINGEN: LUiveid 7-9 T Op vele plaatsen in de wereld is met voldoening kennis geno men over het akkoord, dat be reikt is over Westelijk Nieuw- Guinea. De Indiase minister van Defensie. Krisjna Menon, wenste de regering van Indonesië en Nederland geluk. „De Nederlandse regering heeft volgens hem gehandeld „met wijsheid en staatsmanschap". President Tito van Joego-Slavië heeft met „grote voldoening" kennis genomen van de overeenkomst. Pre mier Toenkoe Abdoel Rachman van Malakka noemde deze „een goed ding voor Zuidoost-Azië en voor de we reld." De Canadese minister van Bui tenlandse Zaken, Howard Green, was eveneens voldaan over het bereikte akkoord. De Amerikaanse onder minister van Buitenlandse Zaken. Averell Harriman meende, dat er nu een mogelijkheid was op „herstel van de harmonie tussen twee van onze naaste vrienden". Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van „grote voldoening" en gnf eer aan „de kundigheid, het geduld en de goede wil" van de Nederlandse en Indonesische onderhandelaars. Premier Chroesjtsjow en president Brezniow van Rusland hebben Soe karno gelukgewenst met de bevrij ding van West-Irian. „Wij zijn altijd op uw hand geweest. Deze overwin ning is een nieuwe slag voor het ko lonialisme". Het Engelse ministerie van Buiten landse Zaken weerspiegelt in zijn commentaar de lichte onbehaaglijK- heid, die men gevoelt naast een zeke re voldoening. Die onbehaaglijkheid wordt echter veroorzaakt doordat men Australiërs en Nederlanders niet wil ontstemmen met een al te grote voldoening. Overwinning C Heel wat minder terughoudend zijn de Britse dagbladen. Zij zijn eensge- Churchill moet poedel missen (Van onze Londense correspondent) Rufus, Sir Winston Churchills bruine Franse poedel, is woens dagnacht in zyn slaap in Chart- well, Churchills buitengoed in Kent, overleden. Rufus, die 15 jaar oud is geworden, was even onafscheidelijk van zijn meester als dietis sigaar. Als Churchill naar het Lagerhuis reed, zat Ru fus altijd trouw naast hem in de auto. HIJ was eigenlijk Rufus II, de opvolger van Rufus I, naast welke hij gisteren in de tuin van Chartwell werd begraven. De dood van zijn viervoetige makker kwam voor Churchill als een schok. Maar hij zei dat het gelukkig was dat Rufus niet had geleden. zind van oordeel, dat het akkoord een overwinning voor Indonesië is. De "Times" schreef om., dat ieder een verheugd zal zijn dat Nieuw- Guinea van de lijst van internatio nale geschillen afgevoerd kan wor den en het blad wenst Oe Thant en de Amerikanen hiermee geluk. Voor de Nederlanders kan uit het beëindi gen van hun heerschappij veel winst te halen zijn. hoewel zij het gevoel zouden kunnen hebben er zonder meer uitgegooid te zijn. aldus het blad. Voor de Indonesiërs, die hun succes kunnen interpreteren zoals ze wensen, zou het volgend jaar over te nemen gebied wel eens meer een last dan een voordeel kunnen blijken te zijn. Volgens de "Guardian" zou het succes van Oe Thant niet mogelijk zijn geweest als de Verenigde Staten enige tijd geleden niet hun verdere steun aan de Nederlandse eis. dat de Papoeabevolking vóór de overdracht aan Indonesië een kans op zelfbe schikking moest hebben, hadden op gezegd. Maar misschien, wanneer de kruitdamp is opgetrokken, zullen de Nederlanders tot inzicht komen dat het geschil een in een berg verander de molshoop is geweest, aldus de Guardian. De "Daily Telegraph" is van me ning. dat de voldoening over het ak koord getemperd wordt door de mid delen. die gebruikt zijn om het te be- reikei). Het is een compromis, dat nauwelijks te onderscheiden is van uitlevering, onder druk van geweld, van de rechten van een klein en pri mitief volk aan een vreemd imperia lisme. Volgens het blad moest Neder land zijn belofte aan de Papoea's la ten vallen onder de Indonesische oor logsdreigingen en. wat veel erger is. onder druk van de Verenigde Naties en de Verenigde Staten, die de voor naamste voorvechters zouden moeten zijn van de rechten die het land ver dedigde. Amerikaanse rol Het Franse blad „Monde" legt de nadruk op dc grote rol die Amerika bij de onderhandelingen heeft ge speeld. Het blad herinnert er aan, dat president Kennedy zich voort durend uit de eerste hand heeft laten voorlichten, getuige de reis van zyn broeder Robert naar Djakarta in januari. De schrijver van het artikel besluit: „Evenals de Amerikaanse di plomatie de drijvende kracht is ge weest. waaraan de ondertekening van het akkoord van veertien over Laos te danken was. zo heeft zij thans een beslissende rol gespeeld in het afslui ten van het akkoord inzake Nieuw- Guinea. Zo zijn twee aangelegen heden. die af en toe werden voorge steld als zouden zij een wereldconflict kunnen ontketenen, tenminste op papier geregeld Onder omstandigheden, die beves tigen dat Washington het oordeel, dat vroeger over het neutralisme werd uitgebracht, aanmerkelijk heeft „gewijzigd", aldus de „Monde". Advertentie 5UIDKOREAANSE OUD-PREMIER BESCHULDIGD De Zuidkoreaanse oud-premier John Tsjang is beschuldigd van deel neming aan een samenzwering tegen de huidige militaire regering, zo heeft het Koreaanse leger gisteren bekendgemaakt. Tsjang is niet gearresteerd. Er werd niet bekendgemaakt wanneer het proces tegen hem zal beginnen. Tsjang zou tevens een groep jonge re samenzweerders geldelijke steun verleend hebben. De huidige Zuikoreaanse president, generaal Jong Hoei-park, was in mei vorig jaar leider van de staatsgreep waarbij de regering Tsjang ten val werd gebracht. (Advertentie) HOOIGRACHT 54 LEIDEN PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDWIJK BINNENLAND - De politie te Delft heeft vier Jon gens van vijftien en zestien jaar en een zestienjarig meisje gearresteerd. De knapen hadden zich sinds enige maan den schuldig gemaakt aan inbraken, diefstal en Joyriding. Het meisje wordt verdacht van heling De Jongens, die alle vier nog op school zijn hebben voor een waarde van f 1500 ontvreemd. De opbrengst van de gestolen goede ren ls grotendeels in café's en café- tarla opgemaakt. In een ziekenhuis te Almelo ls de 76-jarige J. Mullink uit Vriezen- veen overleden, nadat h(j bij ziin wo ning. op de Almeloseweg te Almelo, loen hij overstak om te gaan melken, door een auto was gegrepen. In het gehucht Klarenbeek. nabij Apeldoorn, is gisteren het 14-Jarige mel6je Jannetje de Graaf uit Bun schoten by een verkeersongeval omge komen. Zij zat ln een bestelwagen, die door haar broer (19) werd bestuurd. In Klarenbeek verleende de bestuurder van een vrachtauto geen voorrang. BIJ de botsing schoot de Bunschotense auto gedeeltelijk onder de laadbak van de vrachtwagen, waarbij het meisje op slag werd gedood. Haar broer kreeg een hersenschudding. De minister-president, prof. dr. J. E. de Quay heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan de Frans Hals tentoonstelling te Haarlem. Tussen elf en zestien augustus ls, naar gisteren werd ontdekt. Ingebro ken in de ambassade van Luxemburg aan de Tolweg ln Den Haag. De In brekers zijn via een balkon aan de achterzijde binnengekomen en hebben enkele slaapkamers doorzocht. Voor zo ver thans valt na te gaai}, wordt er evenwel niets vermist. Een Juist onder zoek zal echter pas door de ambassa deur kunnen worden Ingesteld, maar hij vertoeft momenteel ln Luxemburg. BUITENLAND Een Oostduitse soldaat is b(j de grens met West-Duitsland bij Kronach door zyn collega's doodgeschoten. Even tevoren was een Oostduitse soldas.t op hetzelfde punt naar West-Duitsland gevlucht. In nauwelijks dertig seconden werd woensdagavond een Juwelier in de binnenstad van Londen een party Juwelen met een waarde van naar schatting 230.000 gulden ontroofd. Twee bandieten kozen het moment waarop de winkelier, vlak voor slui tingstijd. de kostbaarheden had ver zameld om deze ln de kluis te bergen. Zy wisten met de buit te ontkomen. Premier Nehroe van India heeft ln het parlement gezegd dat de Chi nezen tussen 25.900 en 32.000 vlerkante kilometer het gebied van Ladakh in Kasjmier onwettig hebben bezet. Een Brits-Russische expeditie ls er dezer dagen ln geslaagd de top van de 7495 meter hoge berg Communisme, de hoogste berg in de Sowjet-Unle ln het Pamlr-hooggebergte. te bereiken. Enkele weken geleden kwamen bij een eerdere poging twee Britse leden van dezelfde expeditie om het leven. President Kennedy heeft luite nant-generaal John P. McConnell, thans plv commandant van het stra tegisch luchtcommando, benoemd tot plv. bevelhebber der Amerikaanse strijdkrachten ln Europa, als opvolger van generaal Earle Wheeler, die ls be noemd tot stafchef van het leger. In de Zuldamerlkaanse staat Co- lumblë z.yn woensdag bij de bedevaart plaats Nuestra Senora de Las Lajas tien pelgrims door een aardverschui ving gedood en drie gewond. Volgens zegslieden, die in nauwe betrekking met hem staan heeft prins Talal van Saoedl-Arablë, die ln Li banon verbleef, zijn paspoort aan de Saoediarablsche zaakgelastigde aldaar moeten afgeven. Dit zou zijn geschied op last van de regering van Saoedl- Arabië. De prins, een stiefbroer van koning Saoed. had woensdag op een persconferentie ln Beiroet gezegd, dat het autocratisch bewind ln Saoedi- Arablë vervangen moet worden door een grondwettige regering. Steenschuur 4. Reformatorische bij eenkomst. Spr. ds. G. Taverne. 7.45 uur n.m. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur n.m. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bijbel studie 10-11 uur v.m„ prediking ds. C. Amnion. 11-12 uur v.m. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: film over Afrika"n Wall Bene. De film wordt ingeleid door dr. A. A. Gerbrands, onderdirecteur van het mu seum. 2.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. Den Burcht: Verwarmlngs- en huls- houdshow firma A. Zwart. 10 uur v.m.10 uur n.m. Den Burcht: Verwarmlngs- en huls- houdshow firma A. Zwart. 10 uur v.m.10 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienst vergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. WOENSDAG Den Burcht: Verwarmlngs- en huls- houdshow firma A. Zwart. 10 uur v.m.10 uur n.m. Pieterskerk. Avondstilte. 7.30 uur n.m. Zoeterwoudseweg 3: Buitengewone aandeelhoudersvergadering N.V. Leld- sche Wolspinnerij. 11 uur v.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Pieterskerk: Orgelconcert Adrlaan Blankenstein. 8.15 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN De Lakennal: Dag 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Het tul- penmotlef in de Turkse kunst". Werk dagen 10-4 uur: zond. 1-4 uur (tot 20 augustus). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie v d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling ..Naar wijder horizon" Werkd 10 tot 5 uur; s zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober) Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rilksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. Hilversum II, '198 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Geestelijke lie deren. 7.30 Klass. muz. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Klass muz. 1100 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Licht lunch- conc. 12 30 Meded t.b.v. land- en tuin bouw 12.33 Licht lunchconcert. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Amateurs progr.: Jeugdork. 13.50 Fragmenten uit Musicals. KRO: 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Klass. kamermuz. 16.10 Als de dag van gis teren. klankbeeld. 16.40 Gram. v. d. teenagers. 17.10 Lichte gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Kiass. en moderne muz. 18.10 Jazzmuz. 18 30 Amus.muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Klass. koor werken. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Popul. klass. muz. 2100 Lichte gram. I. d. pauze: Zingen, zien, winnen: mu- zlekwedstrijd. 21.55 Operettemuz. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 WIJ luiden de zondag in, Godsd. progr. 23.00 Klass. muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 15.00 Tips voor Uw vakantie. 15.25 TV-fllm. 15.50 Avond na avond, Deense filmimpressie. 16.15 TV-film. 16 40 Documentair progr. over de ont wikkeling van de luchtvaart. 17.00-17.30 V. d. kind. 19.30 Top of Flop. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. VARA: 20 20 Zonnige Perloden, luchtig va- kantieprogr. 21 20 Een vrouw met een verleden, politiefilm. 21.45 Willens en wetens, tweekamp. 22.35 Achter het nieuws. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 in. 12.00 Automobillstenkronlek. 12.30 Interviews. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gevar. muz. 14.10 Hoorsp. 15.10 Hoogtepunten uit de pro gramma's van de afgelopen week. 16.00 Ork concert. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Amus.muz. 19.30 Gevar. muzikaal progr. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespr. 22.40 Gezongen Litanie. 22.69 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-2338 Moderne kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 150O en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 Sportparade. 12 55 Lichte gram 13.35 Cricketuitsl. 13 45 Latijns-Amerikaans ork. 14.30 Militair ork. 14 45 Gevar. muz. 15.00 RAC.- Tourist Trophy. 15.15 Gevar. progr. 16.00 RA.C.-Tourist Throphv. 16 10 Voetbal. 17.00 Sportverslagen. 18 00 Cricket. 18 35 Jazzmuz. 19 00 Nws en Journ. 19.31 Henry Wood Promenade conc.: klass. en amus.muz. (Om 20.33- 20.53 Vragenbeantw. op sportgebied). 22.00 Lichte gram. 22.30 Nws. en sport. 22 40 Dansmuz. 23.31 Lichte muziek. 23 55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 ni. 12.00 Lichte gram 13 00 Nws. 13.15 Gevar. gram. 15.30 Kinderkoren. 16.30 Gevar. progr 19.00 Nws. 19 30 Koor muziek 20 00 Dansmuz. 21.00 Gevar. progr. 21.45 Nws 22 10 Kamermuziek. 22.35 Dansmuz. 24 00 Nws. 0.10 Lichte gram 1 00 Dansmuz. 2 00 Weerber. en lichte muz. Frankrijk 3. 280 en 235 in. 12 10 en 13.05 Gram. 14 40 Klassieke kamermuziek. 15 51- Meflstofele, opera. 19.00 Nws. 19.05 Gram. 19.30 Kamer muz.: moderne en klass. muz. 21.10 Hoorspel. 22 55 Gram 23.05 Hongaars kwintet. 23.44 Weens Kamerork. en so liste. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 321 in.: 12.00 Nws. 12.03 Ork plano en gitaar: lichte muz 12.30 Weerber. 12,35 Amus.muziek. 13.00 Nws. 13 15 Weekend Juke-Box. 14.00 Filmmuziek. 14.30 Symf. conc. 15.30 Broer en zus en zo... 16.00 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.15 Dagklapper en liturgisch bericht. 17.20 Dansmuz. 18.00 Orgelrecital. 18 30 V d. sold. 19.00 Nws. en weerber. 19 30 Koorzang. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Operetemuziek. 21.00 Successenparade. 22.00 Nws. 22.15 Gevar. progr. 23.00 Nws. 23.05 Jazzmuz. 23.20 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 11.55 Gram. 13.00 Nws. 13.30 Lichte gram. 14.15 Licht progr. 14.45 Gram. 15.03 De concerten van Lugano 1962: Italiaans Zwitsers omroeporkest en solist: klass muz. 16 03 Opera muz. 17.00 Nws. 18.30 Lichte gram. 19.30 Nws 20.30 Hoorsp. 21.30 Lichte muz. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Klass. muz. 23.55 Nws. BIOSCOPEN. Casino: „De negende cirkel". 18 jr. Dag. 7 en 9.15 uur; zond. 4 45, 7 en 9.15 uur „Chaplin's festival". Al. Dag. 2.30 uur. Trianon: ..Cartouche". 14 JF. Dag. 2 30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 9.15 uur. Lldo: „El Cld". 14 Jr. Dag. 2 30 en 7.30 uur. Luvor: „Houten koppen". Al. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Drie ls teveel". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur „Dik Trom en het circus". A.l. Dag. 10.30. Re\: „Geronlmo, de laatste der Apa chen". 14 jr. Dag. 2 30, 7 15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 45, 7.15 en 9 15 uur. Donderdagcyclus „Gevaarlijke verhoudingen". 18 jr. Astra-theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur en zat. 7 en 9.15 uur „De brave soldaat Schwejk". Zond. 6.45 en 9.15 uur; ma. en di. 8 uur ..Ka mers te huur". 18 Jr. Wo. en do. 8 uur „De trots en de hartstocht". 18 Jr. Zondag- en woensdagmiddag 2.30 uur „Annie get your gun". Al. Avond- en nachtdienst der Apotheken Van zaterdag tot en met vrijdag zijn voor spoedeisende gevallen geopend: apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. Bil geen gehoor van U'e huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) o. 8 a 60 *3 iï is g H-5 SS Amsterdam regen z 4 20 0 Den Heidei regenbul z 6 18 3 ïpenburg Vlisslngen regen regen zzo iZO 2 3 19 18 0.1 2 Eelde zwaar bew z 3 20 0 De Bilt zwaar bew zzo 1 18 1 Twente zwaar bew z 2 20 5 Eindhoven geh. bew. zzo 2 19 0 Z.-Limburg geh bew. z 4 19 0.1 Helsinki mist wetll 14 8 Stockholm geh. bew. O 4 16 2 Oslo regen no 6 15 11 Kopenhager licht bew. zzw 4 19 01 Aberdeen motregen w 5 Londen regen z 6 19 5 Brussel geh. bew. zzo 5 18 O Luxemburg zwaar bew z 3 20 0.1 Parys zwaar bew zzw 4 21 0.1 Bordeaux zwaar bew zzw 3 24 01 Grenoble licht bew W.stil 27 1 Nice licht bew. n 5 27 0 Beriyn zwaar bew w.stil 22 0 Frankfort zwaar bew. w.stil 23 4 München regen zzo 2 24 3 Zürlcb zwaar bew w.stll 22 0 Gënève zwaar bew w.stil 25 0 Locarno regenbui ono 1 28 1 Wenen regen wow 3 25 0.1 Innsbruck regen O 1 27 2 Athene onbewolkt rvnw l 29 0 Rome onbewolkt w.stll 34 0 Macclo onbewolkt n.no 2 28 0 Madrid onbewolkt w.stil 32 0 Mallorca onbewolkt w.stll 32 0 Lissabon onbewolkt nw 5 25 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2