Legionairs op Corsica proberen te deserteren moo w Streven van de regering: alle militairen met Kerstmis thuis Commander Sampson: „Bel de wasserij...." Herindeling KONGO in zestien provincies VOLLE ADVERTEERT IN DIT BLAD H.T.S.-er (Werktuigbouw) HEIMWEE NAAR HUN VADERLAND Repatriëring uil Nieuw-Guinea Zuid-Af rika versterkt zijn defensie Katanga in een statenbond? Weer incidenten Actie Adelaar: effect weinig ilEVIJIE- EN UIIO-VEILING breidingsplan e Wille Palen' EIDSCH DAGBLAD BIERMAN'S fa.Wed.M.Overduin AUTOMONTEUR LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1962 (Van onze Parijse correspondent) Men begint zich in Franse regeringskringen ongerust te maken over het toenemende aantal deserties in het eerste regiment infan terie van het Vreemdelingenlegioen, dat na afloop van de oorlog in Algerije naar het eiland Corsica is overgebracht. Van de 1700 man zijn er in anderhalve maand tussen de 100 en 200 gedeser teerd. Bij de oprichting van het Vreemdelingenlegioen is bepaald dat de manschappen nooit bin nen het eigenlijke moederland mogen worden gestationeerd. Door de troepen naar Corsica te zenden heeft de Franse regering toe willen geven aan de twee Cor- sicaanse steden Bonifacio en Cor- te, die leegstaande kazernes wil den vullen en de kleine midden standers van het Vreemdelingen legioen wilden laten profiteren. Toen de troepen van het le gioen op Corsica arriveerden, strooide de bevolking rijst voor de voeten van de soldaten ten teken van dankbaarheid. Maar die dankbaarheid heeft vol gens een verslag in het Parijse avondblad „Le Monde" van vrijdag j.l. niet lang geduurd. De bevolking heeft er geen principieel bezwaar te gen dat de „witte kepi's" deserteren, maar wel moeten zy van ander mans eigendommen afblijven. Dief stal van automobielen en vissers vaartuigen om Corsica te ontvluch ten is aan de orde van de dag. De derserties begonnen al, toen het regiment, onderweg was van Al gerije naar Corsica. Ter hoogte van de kust van Sardinië sprongen vijf soldaten overboord om zwemmend Kartosoewirjo ter dood veroordeeld Het Militair Gerechtshof in Dja karta heeft heden Kartosoewirjo. de leider van de Daroel Islam in West- Java, ter dood veroordeeld. De vroegere medestander van pre sident Soekarno was in juni jl door een legerpatrouille gevangen geno men. Zijn streven was een Theo- cratische-mohammedaanse staat In donesië te vestigen. Aan Kartosoewirjo was een lange lijst misdrijven ten laste gelegd, daar bij inbegrepen het geven van een opdracht aan partijgangers om pre sident Soekarno op 14 mei te ver moorden en het aanstoken van een opstand tegen de wettige regering. Hij kreeg een instorting toen het vonnis werd voorgelezen. Twee poli tiemannen droegen hem de rechts zaal uit. Oostduits protest wegens incident Het Oostduitse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft by het West- duitse ministerie van Buitenl. Zaken geprotesteerd naar aanleiding van 'n incident op dinsdag aan de grens tus sen Oost- en West-Duitsland, toen bij een vuurgevecht tussen Westduit- se en Oostduitse grensbewakers een Oostduitse kapitein sneuvelde. In de Oostduitse nota, die gisteren in Bonn werd overhandigd, wordt de Westduitse grensbewaking voor 't incident verantwoordelijk gesteld en ..strenge bestraffing van de schuldi gen" geëist. Afschriften van de nota zijn ook aan de in Oost-Berlijn zetelende di plomatieke vertegenwoordigers van de landen van het communistische blok overhandigd. De Westduitse regering heeft reeds verklaard, dat vast staat dat de bij het incident betrokken Westduitse grensbewakers uit noodweer gehan deld hebben. het Italiaanse eiland te bereiken. Vier van hen werden gegrepen, de vyfde verdronk. MINDER GELD Bij aankomst op Corsica werd de stemming er niet beter op. De soldij werd verlaagd van 15.000 tot 10.000 oude franken per maand. Voor de meesten betekende de overplaatsing naar Corsica het einde van een weel derig leven, omdat zij in Algerije lid waren van de OAS, die uit een royale beurs 100.000 franken per maand extra betaalde. Maar behalve het geldgebrek speelt ook het verlangen naar huis een gro te rol. De legionairs ontmoeten op 't eiland Duitse of Italiaanse toeristen. Door dat contact wordt het heim wee dubbel in de hand gewerkt. In Algerije voerden zy oorlog en wa ren daar helden. Op Corsica moe ten zy in de kazernes eentonig cor- veewerk doen of meehelpen by de uit voering van openbare werken als het bouwen van een stadion of het aan leggen van een park. i •S NACHTS De Italiaanse legionairs in Boni facio zien op 12 km afstand Sardinië liggen. Het eiland Elba ligt op 80 km van Bastia. Om te deserteren stelen de legionairs van alles. Zij breken in bungalows in een roven tenten kampen leeg om aan burgerkleren te komen. Zij gaan er 's nachts met particuliere jachten en visserssche pen vandoor, om naar Sardinië of Elba over te steken. Er zijn zelfs deserteurs, die het erop gewaagd hebben om zee te kiezen op een opge blazen rubber matras. Niet iedereen bereikt zijn doel. Sommigen worden onderweg met af geslagen motoren opgepikt door voor bijvarende schepen, die hen terug brengen naar Corsica. Anderen ver drinken. Een paar gedeserteerde le gionairs kwamen terecht in een nu- distenkamp, waar zij onmiddellijk herkend werden aan hun blank ge- I bleven zitvlak. Wie bij het regiment op Corsica terug wordt gebracht, gaat niet alleen voor geruime lyd in de boeien, maar krijgt ook nog I een lichamelijke straf die bijzonder wreed moet zijn. Natuurlijk zijn tegen de deserties I maatregelen genomen door de leger leiding die bang is voor daling van haar prestige. Langs de kusten van Corsica wordt de laatste dagen ge regeld door de marine gepatrouil leerd. Vissers maken 's avonds hun motor onklaar om diefstal van hun boot te voorkomen. De prefecten van het eiland hebben een beroep ge daan op de bevolking om de deser teurs niet langer te helpen maar de bevolking werkt slecht mee. De Cor- sicanen redeneren: de sterkte van het Vreemdelingenlegioen zal in de toekomst worden verlaagd zodat er alle reden is om de jongens nu maar vast te laten gaan. Tall Ships Race ten einde „Praat me er niet meer overberingen: de ..Merlin" heeft een goe- nn Iranc nrinnanr lp nnrf f tl van iie^p passage wordt burgers en 10.000 militairen geschat. Daar komt dan nog bij, dat men vry veel scheepsruimte nodig heeft CAO groot-metaal thans opgezegd De drie werknemersorganisaties in de metaal-industrie hebben de fede ratie van werkgevers-vakverenigin gen meegedeeld, dat zij de collectieve arbeidsovereenkomst voor de grote metaalnijverheid niet ongewijzigd wensen te verlengen. In verband daarmee hebben de drie bonden de CAO per 1 januari opgezegd. In werknemerskringen ver wacht men, dat de onderhandelingen over de nieuwe arbeidsvoorwaarden de volgende maand zullen beginnen. Aden lid federatie van Zuid-Arabië (Van onze Londense correspondent) Aden. de Britse kolonie waar mi litaire bases zijn gevestigd en welke een haven en een olieraffinaderij be zit. zal zich aansluiten bij de federa tie van Zuid-Arabië. Hierover werd gisteren overeenstemming met de Britse regering bereikt. j ontvangststation voor de verbinding De Britse soevereiniteit over Aden met de Verenigde Staten via Telstar en de speciale bevoegdheden van de is ingericht. Het kostte enige moeite gouverneur zullen worden gehand- dit contact tot stand te brengen, haafd. Dit is nodig wegens Adens I Toen vijf minuten later dan de be- vtrateeieche v,»tei.-e„,. doeling was het gesprek kon begin- oor het afvoeren van zwaar mate rieel van het leger en de luchtmacht, zoals luchtdoelgeschut, radarinstalla ties, Hunter-straaljagers, onder- houdsapparatuur enz. Tot nu toe is het directoraat-gene raal voor scheepvaart nog niet be gonnen serieus na te gaan hoe er voor scheepsruimte kan worden ge zorgd. Als het moet kan er natuur- jlijk vrij gemakkelijk op korte ter mijn iets worden bereikt. Men kan bijvoorbeeld denken aan »le drie sche pel. van de N.V. Trans-Oceaan, de Grote Beer. de Waterman en de Zui- Nog geen schepen gecharterd (Van onze Haagse correspondent) Het is de wens van de regering om als het even kan de militairen van Nieuw-Guinea nog vóór Kerst mis in Nederland terug le doen zijn. Of deze wens verwezenlijkt zal wor den hangt vooral af van de passage mogelijkheden. die op het ogenblik derkruis, die ook ter beschikking wa- beschikbaar zijn. De behoefte aan 1 «n. ™or het militah vervoer naar Nieuw-Guinea Daarnaast kunnen op ongeveer 15.000 vermoedelijk de Johan van Olden- barneveld en de Willem Ruys ge charterd worden. Dan is er ook nog de ..Borneo", die onlangs nog met stu denten naar Noorwegen is geweest. En bij de Lloyd en bij de Nederland zuil nog wel enige vrachtschepen be schikbaar. Aan de ene kant moet men reke ning houden met het feit, dat ook d^ scheepvaartmaatschappijen ver plichtingen hebben, waardoor niet altijd elk schip beschikbaar is. Aan de andere kant kan er bij militair vervoer veel ruimte worden „ge maakt". De drie liberty-schepen van Tians-Oceaan, die voor het normale passagiersvervoer 700 tot 800 plaat sen hebben, werden door de Ameri kanen in de oorlog gebruikt voor het vervoer van 2500 man! Nederland vervoerde er na 1945 1500 man mee. Om dat te kunnen bereiken worden „standees" brit sen i gebruikt, met drie slaapplaatsen boven elkaar (de Amerikanen had- Burgemeester van Rotterdam via Telstar opgeheld De burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, heeft gister avond via Telstar een telefoonge sprek gevoerd met de gouverneur van de staat Georgia (V.S.), de heer S. Ernest van Diver. De burgemeester sprak in zijn werkkamer, die via telefoonleidingen verbonden was met het Franse ^elfs vier slaaPPlaat5en boven el- plaatsje Plumour-Bodou, waar een het was een afschuwelijk zware m (cje categorie van kleinste sche- tocht" Dat was vanmorqen het pen), al maakt men zich zorgen over i de kansen van de Franse „Glenan", commentaar van Lommanoer die met een iets grotere strategische betekenis. Gezien Adens belangrijkheid en ho gere graad van ontwikkeling zal het echter speciale voorrechten krijgen en een grotere vertegenwoordiging in de federatie van de andere leden 0handicap Stephan Sampson (44) van de nauwelijks een uur later in Rotter- Britse Marine, toen hij blij de kans winnaar te worden van klasse daarvan. De federatie, welke een be- volking van 450.000 zielen telt. werd in 1959 opgericht door Elf Arabische emiraten, behorende tot het protec- dam arriveerde. Kort na deze scheepjes kwam de toraat van Aden, dat grotendeels uit woestijnen bestaat. De nieuwe regeling is een verdere stap in de richting van onafhanke- j - siap ui ue neming van ouainanKe- cindelijk weer vaste grond onder Italiaanse Yawl „Corsaro li de üjkheid sn moet vooral gezien wor- de benen te hebben de als ^„ce^iteiu/a^eistwen m 1 „t" als een,versterklnl.teBe,n de am' m tt ei \vas ae race ieiieiytc ai gisteien m pities van Jemen en Egypte. linnen iror_ kaar). nummer een van de „Tall Ships Race" gearriveerde sloep .Mer lin" in de Rotterdamse Veer haven liet afmeren. Het kleine groene scheepje ligt daar schuin tegenover de „Groene Draeck" van Prinses Beatrix. „De race was erg zwaar, eigenlijk te zwaar voor de kleine schepen", zei hij later nog eens nadrukkelijk. „Er was voortdurend te veel wind, er stonden metershoge golven en de bemanning is zonder ophou den in touw geweest om het schip in bedwang te houden". „Voor ons was er bovendien nog als probleem, zo ging commander Sampson verder, dat de Merlin over al lekte waar maar water kwam. Al les is nat kijk maar En inderdaad: overal in de mi nuscule ruimte van het schip hingen kleding, dekens en kussens, die nog klam waren van het zeewater. Het eerste wat commander Sampson dan ook deed in Rotterdam was een wasserij bellen De „Merlin" is waarschijnlijk het oudste schip, dat aan de race heeft deelgenomen. Het werd namelijk in 1938 voor de Duitse Marine gebouwd het droeg toen de naam „Wall" de Britse Marine nam de sloep na de oorlog over. Vijf man hebben de gehele reis mets anders gedaan dan repareren. Eerst, scheurde de spinakker in. la ter het grootzeil dat een half uur naar beneden is geweest en ten slotte nog een kleiner zeil. „De han den van de jongens staan er nog krom van zei commander Sampson. „Maar het leed is nu gele den De beloning voor alle ont- Dieppe beëindigd. De Italianen ver overden daar twee bekers door als j eerste te finishen. Zeeziek „Allemaal zijn ze zeeziek geweest, maar ze hebben zich prachtig ge houden". Die lof gold de jongste be manning van de gehele vloot: de acht zeepadvinders, afkomstig uit Hampshire en het eiland Wight, knapen van 15 en 16 jaar die on der leiding van drie landmacht-offi eieren en een vroegere marineman kans hebben gezien de 22-tons sloep „Sint Barbara" ongeschonden naar Rotterdam te brengen. Het was voor alle jongens de eerste zeereis en toen ze Torbay verlieten hebben de meesten wel even pips gekeken als het schip een overwachte „schuiver" maakte, zo vertelde de 30-jarige kapitein van het Britse le ger Jones. Maar de knapen hadden I het de hele dag te druk om aan hun j narigheid te kunnen denken: dp j „Sint Barbara" gebruikte tijdens de j race alle zeilen, die zij aan boord had Elke dag weer werd het tuig twee a drie keer neergehaald en vervangen en dat hield de jongens voortdurend bezig. Zij hadden bovendien de sti mulans dat zij vier dagen gelijk op voeren met de Franse „Glenan" en de „Merlin". Dinsdagmiddag pas ver loor de „Sint Barbara" het contact met haar rivalen. Nadat gistermiddag om drie uur al zeven schepen binnen de pieren van Hoek van Holland waren geko men, meldden zich kort daarna weer enkele. De verwachting is dat het merendeel van de jachten vanavond in Rotterdam zal zijn afgemeerd. De twee grootste schepen van de nieuwe groep zijn het Nederlandse opleidingsschip „Urania", met een bemanning van 16 koppen en de Noor se „Wyvern", die 14 man aan boord heeft. Beide zijn ingedeeld in klasse II en hadden dus Dieppe tot finish. nen, bleken burgemeester en gouver neur elkaar zeer goed te kunnen ver staan. Het gesprek ging over het bezoek, dat een handelsmissie onder voorzit terschap van gouverneur Van Diver in het voorjaar had gebracht aan Europa. De gouverneur was buiten gewoon enthousiast over zijn verblijf vredesgroep^ in Rotterdam, een reden, waarom hij gisteravond speciaal burgemeester Van Walsum opbelde. Een zitting van de gemeenteraad dwong mr. Van Walsum. na goed tien minuten, het gesprek af te breken. Dr. J. ter Meulen overleden Het burgerver voer. zo werd ons medegedeeld, schijnt vooral door vliegtuigen te zullen geschieden. De luchtbrug kan daartoe gehandhaafd er. eventueel uitgebreid worden. Op Defensie Is men bezig met het uitwerken van een repatriëringssche ma voor militairen. Het geschiedt in overleg met de militaire adviseurs van de Nederlandse delegatie in Amerika. Intussen gaat ook nu nog steeds het afvoeren van militairen door, zender dat er aflossingstroepen voor in de plaats komen. Vermoedelijk zal dan ook op 1 oktober het aantal mi litairen, dat naar Nederland moet werden vervoerd, reeds ongeveer 2000 lager liggen dan nu het geval Is. De Nationale party, de regerings partij ln Zuid-Afrlka, erkent, dat de wereldmening niet bestreden kan worden. Daarom heeft de party het beginsel van geiyke rechten in Zuid- Afrika aanvaard. Maar slechts op één voorwaarde: dat deze rechten ge steld worden op de grondslag van rassenscheiding en niet van rasver- minging. aldus verklaarde Fouché, de Zuidafrikaanse minister van Defen sie. gisteravond in een rede in Bloem fontein. Fouché pleitte voor verhoging van het levenspeil zowel van de blanke als de niet-blanke bevolking van President Kasavoeboe van Kongo heeft gisteren wetten afgekondigd, waarbij de vijf provincies, die volle dig onder het gezag van de centrale regering in Leopoldstad staan, in zes tien nieuwe provincies worden ver deeld. Van noord-Katanga, dat vol gens een uitspraak van het Kongo lese parlement van enkele weken ge leden ook een aparte provincie moet worden, wordt in de besluiten niet gesproken. Wel verklaarde de mi nister van Binnenlandse Zaken. Ka- mitatoe, in een radiorede, dat de ge bieden die niet bij een van de zestien nieuwe provincies behoren, recht streeks door de centrale regering zul len worden bestuurd, zolang over hun positie nog geen beslissing is ge nomen. Volgens de nieuwe indeling ge baseerd op de woongebieden van de verschillende stammen valt de provincie Leopoldstad uiteen in twee nieuwe provincies, Kasai in vijf, Evenaar in twee. Kivoe in twee en de Oostprovincie in drie nieuwe pro vincies. Het Kongolese persbureau ACP meldde donderdag, dat troepen van „Zuid-Katanga" een offensief zijn begonnen tegen troepen van de cen trale regering in noord-Katanga. De aanvallers zouden met tanks en ba- zoeka's oprukken naar Albertstad. Dinsdag was in noord-Katanga een „blanke huurling" gesneuveld, wiens identiteit nog niet was vastgesteld. Officiële kringen in Leopoldstad wisten te melden dat premier Adoela van de centrale regering voornemens is krachtig te protesteren tegen „het ontketenen van nieuw geweld" door militairen van de Katangese leider Tsjombe. Van V.N.-zijde kon den Kongolese berichten over gevech ten niet worden bevestigd. De Katangese premier Tsjombe heeft in een gesprek met het onaf hankelijke Belgische dagblad Le Soir o.m. verklaard dat bij „zeer ingeno men" is met de voorstellen die de Kongolese eerste minister. Adoela, heeft gedaan om de grondwet van Kongo te wijzigen, hetgeen het mo gelijk zou maken Katanga tot een Kongolese statenbond te doen toetre den. „Ik ben bereid verkiezingen of een volksstemming in Katanga te doen houden over de aanvaarding van een nieuwe Kongolese grondwet", aldus Tsjombe. De Katangese eerste mi nister oefende kritiek op de Verenig de Staten, „die onze vijanden steu nen". Op 77-jarige leeftijd is in Den Haag overleden dr. J. ter Meulen. die onder meer in de vredesbeweging grote bekendheid genoot. Hij was lid van de doopsgezinde Zuid-Afrika. De begrafenis heeft eergisteren in VolEen" de mlnist" 111 d« sterkt* alle stilte plaats gehad. van de Zuidafrikaanse vloot binnen Dr. Ter Meulen studeerde aan de enkele jaren vertienvoudigd worden. universiteit van Amsterdam staats-1 inrichting en economie en promo- sterkte van de defensiemacht is veerde in 1914 aan de universiteit te de afgelopen twee jaar reeds vertwin- Ziirich, waar hij rechtswetenschap pen studeerde. Na de eerste wereldoorlog doceerde hij staatswetenschappen aan het Ne derlands Lyceum in Den Haag. Van 1924 tot 1952 bekleedde de thans overledene de functie van bibliothe caris van het Vredespaleis. Deze werkkring bracht hem in aanraking met de vredesbeweging. Dr. Ter Meulen was Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en Officier in de Orde van Oranje Nas sau. (Van onze correspondent in Bonn) Vandaag was het al de derde dag van de Actie-Adelaar bij de West duitse spoorwegen, de modelactie van de spoorwegmannen om kracht bij te zetten aan hun looneisen, en nog is men het er niet over eens of Adelaar enig effect heeft. Van de kant van de spoorweglie- denvakverenigingwordt steeds ver-L klaard, dat zij zeer tevreden is en dat overal treinen opvallend meer vertraging hebben dan normaal. De directie van de spoorwegen daaren tegen ontkent dat de Actie-Adelaar ook maar enige invloed heeft op de treinenverloop. De voorkomende ver tragingen zijn het gevolg van werk zaamheden aan de rails of van de grote hoeveelheid passagiers of vrachtvervoer, zo zeg men. Zeker is in elk geval dat vertra gingen van uren gisteren en eergiste ren niet voorkwamen. Wel moesten vele reizigers een kwartier of een half uur langer dan normaal op hun trein wachten. Of de spoorwegmannen met hun weinig spectaculaire actie intussen tigvoudigd. De minister streeft naar een defensiemacht die ln een we reldoorlog op zich zelf kan staan. Norstad bij Adenauer De opperbevelhebber van de NAVO generaal Lauris Norstad, heeft giste ren een onderhoud gehad met kan selier Adenauer. Generaal Norstad vloog op uitnodiging van Adenauer per vliegtuig uit Parys naar Bonn om de NAVO-strategie op lange ter mijn te bespreken. By een hierna gegeven lunch zaten mede aan de Westduitse minister van Defensie, Strauss, de Westduitse ambassadeur bij de NAVO, Gebhardt von Wal- ther, en de Amerikaanse zaakgelas tigde in Bonn, Brewster Morris. Na een onderhoud met minister Strauss keerde generaal Norstad gis termiddag naar Parys terug. Bondskanselier Adenauer verleende generaal Norstad in opdracht van president Lübke het grootkruis voor verdiensten van de Westduitse Bondsrepubliek, uit erkentelykheid voor diens werk bij de opbouw van de Westeiyke verdediging. Geloven, danken en dienen In Hannover zal van 22 tot 26 augustus onder de titel „Geloven, danken en dienen" de 79ste Duitse katholiekendag worden gehouden, waaraan naar schatting ongeveer 200.000 gelovigen zullen deelnemen. Aangezien Hannover overwegend Luthers is. zal deze bijeenkomst een voudig gehouden worden, zonder de staatsie van de bijeenkomsten die in Fulda en Keulen gehouden zyn. Dr. Heinrich Lübke. de Westduitse Bondspresident. zal op deze bijeen komst het woord voeren. Ook kanse- - - - lier Adenauer en de minister voor de hogere lonen af zullen dwingen, woningbouw. Paul Lücke, zullen toe staat nog maar te bezien. spraken houden. TERDAG 18 AUG. 3 uur in VLIETHOF, Vliet N.Z. 73 RIJNSBURG. IEENTE OEGSTGEEST hoofd van het gemeen- uur van Oegstgeest t ter openbare kennis, iet door Gedeputeerde m van Zuid-Holland by besluit van 8 augustus in ontwerp vastgestelde ile uitbreidingsplan in zaak „Drie Witte Palen" 21 augustus tot en met ptember 1962 ter ge- tesecretarie voor een ter inzage ligt. turende deze termijn 'en belanghebbenden hun aren indienen bij Gede- rde staten van Zuid- nd te 's-Gravenhage. keest, 17 augustus 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur, H. L. DU BOEUFF. VERTEER tlmatig in het HEES7 gelezen krant I van Leiden en Omstreken ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding een voor haar Projectenbureau. Alleen kandidaten met enige jaren bedrijfspraktijk en een brede technische belangstelling komen in aan merking. Geboden wordt een interessante werkkring met goede toekomstmogelijkheden in een modern en snel groeiend bedrijf. Na een ruime in werkperiode zal er gelegenheid zijn tot zelfstandig voorbereiden en uitvoeren van projecten op het gebied van automatisering en moderne fabricage methoden. Leeftijd tot 30 jaar. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding en ervaring en met bijsluiting van een recente pasfoto te richten aan het Hoofd van de Afdeling Per soneelszaken van ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. LEIDEN - ROOSEVELTSTRAAT 20 Vraag een proefrit aan bij: Automobielbedrijf OUDE SINGEL 66 - LEIDEN TELEFOON 34403 BADHOTEL ZEEKUST Noordwyk a. Zee, tel. 2723 vraagt voor direct HUISKNECHT VROUW voor de wasbehandeling, tmod. machines aan\vezm> ENKELE WERKSTERS voor hele of halve dagen. HOOG LOON. S/e 20cts reep gaat mee o? vaca ZO JUIST ONTVANGEN Zwarte WANDEL- NYLONS met naad 1.95 RECLAME NYLONS met naad 1.49; 2 paar 2.75 Zonder naad, ook ln 8 en 1.95 Extra mooie kwaliteit zonder naad, met stretch boord 2.95 Ladervrij met naad 2.95 Laddervrij zonder n. 3.95 CRÊPE MOUSSE in zwart, grijs, beige en taupe 3.95, 3.25 STEUNKOUSEN ln alle maten voorradig. Op onze KOU8ENKAART het 11e paar GRATIS I Alléén HOOIGR. 62, Leiden - Tel. 25650 Wegens dienstplicht zoeken wy een AANKOMENDE of GEVORDERDE AUTOMONTEUR. Vast werk. Gebr. v. Ulden, Verdamstraat 6 - Leiden IVAN HOUTEN VRIJE TIJD BIJVERDIENSTE Wilt U Uw vrye tyd nuttig besteden? Komt U graag met mensen in contact? Schrijf dan eens aan ons Instituut. Wij zoeken medewerk (st)ers, die met vragenlijsten in hun <haar> woonplaats interviews willen houden. Als regel ge schiedt dit in de avonduren. Minimumleeftyd 23 jaar. Brieven aan: Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie, Barentszplein 7, Am sterdam-C. Op de enveloppe letter G vermelden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11