Teleurstellende 'generale' voor Europese titelstrijd Johnson Wooderson is Europa's sterkste FD-er Acht atleten gaan naar Belgrado ROODENBURG WAS NIET PRODUKTIEF Dubbele titels voor Koch en Kamerbeek Bart Kraan vijfde Zee te ruw. NEDERLANDSE ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN Nederlanders vielen wat tegen Briljant 1 maart 1860 Maandag 13 augustus 1962 Derde blad no. 30728 De zee was zondagmorgen wel ken stuk kalmer en de wind af gezwakt tot loindkracht ruim drie mar de omstandigheden waren toch niet van dien aard dat de W-jarige Leni Torenstra het fondorst haar voorgenomen hoemtocht van Hoek van Holland- Vaar Scheveningen en terug te kaken. Opnieuw een flinke teleurstel- Ving voor dit sportieve meisje, dat fo vol plannen was. Aanvankelijk tou zij immers zondagmorgen heel vroeg bij de Maasbruggen in Rotterdam zijn gestart, om in één lifc via de Waterioeg en de open \ee naar Terheide, waar zij woont te zwemmen. Verregaande ver killing van het Maaswater maak te dit plan onmogelijk. Toen be- tioot zij in Hoek van Holland te Varten om van daar uit een rondje om de Scheveningse Pier te zwemmen en terug. J Deze tocht zou negen tot tien uur in beslag nemen. Maar ook Vit plan moest na rijp beraad op gegeven ivorden. Uitstel is bij hij geen afstel" zo zei Lenie To renstra. „We zullen maar net als ten hele hoop andere mensen op goed weer wachten. Dat moet er toch eens van komen". ATLETIEK Bolotnikow breekt wereldrecord Op de eerste dag van de Russische lletiek-kampioenschappen te Mos- u heeft Pjotr Bolotnikow zijn eigen reldrecord op de 10.000 meier ver- feterd. De Rus maakte een tijd van 1 minuten en 18.2 seconde, 0,6 se- ide beter dan zijn oude top-pres- ie, die dateerde van 15 september Rinus Buytelaar sterkste leraar De Hagenaar Rinus Buytelaar ls zondag te Schiedam voor de derde achtereenvolgende maal kampioen van Nederland bij de tennisleraren geworden. Hij versloeg in de finale zijn stadgenoot Theo Dekkers met 8-6, 3-6, 6-1, 3-6, 8-6. De beide fina listen eisten samen ook de titel bij het dubbelspel voor zich op door de gebroeders v.d. Torre in de finale met 6-2, 6-2, 6-3 te kloppen. Deventer ijsbaan De bouw van de 400 meterbaan in Deventer is reeds zover gevorderd dat men de officiële opening heeft vast kunnen stellen op 13 oktober as. De ingebruikneming van deze tweede kunstijsbaan in Nederland zal gepaard gaan met een groot aan tal festiviteiten. Zo zullen onder meer alle oud-kampioenen van Nederland, onder wie naar men hoopt ook Kees Broekman, nog een keer een ereron- de maken langs de t ribunes, die plaats bieden aan 15.000 toeschou wers. Verder zullen leden van de kernploeg van de KNSB met onder andere Henk van der Grift en Rudi Liebrechts invitatie-wedstrijden rij den. (Van onze atletiekm.edewerker) Aankleden Jansen" klonk droog de stem van starter Rinkel, nadat de populaire AAC'er tot tweemaal toe een valse start had veroorzaakt op de 800 meter en daardoor reglementair was uit geschakeld. Ten onrechte klonk gejoel op uit het publiek. „Loop maar buiten mededinging mee" suste scheidsrechter Jutte. „Geen sprake van" besliste wedstrijdleider Moerman. Daarop trok ken de overige atleten partij voor hun onfortuin lijke concurrent en stapten allen de baan uit, waardoor de verwarring compleet was! Slechts de gedachte dat geheel Nederland ge tuige was via het TV-scherm. deed de wed strijdleiding besluiten Jansen toch maar te laten starten. Dit precedent verleende 'n pikant tintje aan de organisatorisch uitnemend geslaagde Nederlandse Atletiekkampioenschappen 1962, die op de sintelbaan „Olympiaplein" te Amster dam werden gehouden. Gerda Kraan won Het waren dit jaar kampioenschappen, waaraan het vrij talrijke publiek vooral gisteren veel genoegen heeft beleefd door het spannende karakter van de wedstrijden. Voorlichting en aanduiding voor het publiek waren uit stekend verzorgd, en de atleten konden gebruik maken van een goede accommodatie enprachtig weer. Helaas hebben die gunstige om standigheden geen lawine van grootse prestaties veroorzaakt, integendeel, over het geheel genomen vielen de verrichtingen tegen en dat is teleur stellend nu Belgrado voor de deur staat! te sprinten en een tweede kampioen schap te behalen. Vooral haar fitheid na de 400 meter gaf ons het vermoe den dat Tilly nog lang niet aan het einde is van haar latijn en dat zij over enige jaren weieens onze ge vreesde crack op de 800 kan wor den Bij de heren kwamen Eef Kamer beek en Cees Koch tot dubbele titels, i Koch natuurlijk op kogel en discus, waarop hij echter niet imponeerde, hoewel zijn discusworp 54.96 ruim voldoet aan de Belgrado-eis. Wat Kamerbeek betreft mogen we ver heugd constateren dat de Eindho- vense reus er steeds beter inkomt: een verrassende worp met de Held- speer bracht een nieuw persoonlijk record van 65.30 meter en een onver wacht kampioenschap! Ook zijn overwinning op de 110 m. horden in 14.5 seconde bracht, hem weer in de goede richtingRespect ook voor de kleine pittige Joop Kant van j V L die met z'n laatste poging j kans zag de zege op het verspringen Bijzonder tegengevallen zijn de ver richtingen van de dames. Ons team, daar we nog het meeste succes mee dachten te hebben, bleek lang niet rijp voor de Europese topwedstrijd. Onze cracks Joke Bijleveld en Ellen Ort waren beiden geblesseerd hoe wel zij kwiek de tribune op en af trippelden en daardoor verloren de sprintnummers en het verspringen hun glans. Ook Gerda Kraan maakte na een gedwongen rust allerminst de indruk in een goede vorm te verke ren, het krachtige en flitsende bleek afwezig en zoals zij gisteren was be hoeven de Russinnen niet bang voor haar te zijn. De enige die een heel goede indruk maakte was Tilly v. d. Zwaard, die bijna zonder strijd een zeer goede 55.sec. noteerde op de 400 meter, waarmee zij haar Neder lands record evenaarde! En een uur later zag het lichtvoetige Sagitta-lid kans op de 200 meter naar 24.7 sec. te grijpen met een goede sprong van 7.29 meter 1 Smit terug De donkere thans voor AVG *26 Groningen uitkomende Smit, nam revanche voor de verleden jaar ge leden nederlaag en heroverde in 10.6 het 100 meter kampioenschap vóór clubgenoot Frits Boss. Op de 200 me ter waren de rollen omgedraaid: Boss in winnende positie. Mentaal blijkt Smit echter sterker te zijn geworden want in baan zes deed hij nog een prachtige aanval op Boss die maar net mislukte. Goede tijden: 21.5 tegen 21.6. Voor een aangename verrassing zorgde Dekkers Union op de 400 meter. Een krachtige finish bracht hem de zege in 48.8. Trouwens nieu we krachten op de 400 m. zoals Vel- linga, Schuyt en Willems verdienen de volle aandacht van de KNAU want hier schuilt talentOok de 400 m. horden kon de toets der kri tiek doorstaan, drie tijden onder de 55 sec. met Parlevliet als eerste in 53.3, zijn een teken dat dit nummer er langzaam maar zeker inkomt. De langere afstanden brachten door een gemis aan tempo geen imponerende tijden op de klokken. Sensatie Na de verwarde start van de 800 meter, waar iedereen naar uitkeek, volgde helaas een teveel op plaats lopen. Harry Jansen, de omstreden man, deed 500 meter lang het zware werk en René van Asten rustig keu- I velend naast hem de indruk wek- j kend: „Zo jongetjes, nu zal ik jullie j eens laten zien hoe wij in Amerika de tweede ronde lopen!" Het kwam heel anders uit! Kees Koppelaar deed op 600 meter een prachtige aan- Johnson Wooderson redde de Europese titelstrijd van de F.D.'s op slag. In amper vier uur tijd gaf de sterke, lakonieke Brit zon dag het in veler ogen al sterk gedevalueerde duel om de Europese itel toch nog de glans, die een Europees kampioenschap zo broodnodig heeft. Met grote overmacht heeft de 24-jarige Wooderson in de vroege morgen de zesde en zevende race van de F.D.'s beheerst. Geen kans heeft Wooderson zijn tegenstan ders van het startschot tot de finish gegeven. De Brit die om acht uur in de morgen nog 368 punten op de 'ransman Jean Marie Auclair achterstond, leidde even na het ^middaguur met ruim duizend punten. Drie eerste en drie tweede plaatsen hadden de meest-regelmatige zeiler van dit F.D.-duel de ^Europese titel 1962 opgeleverd. boor zijn briljante prestatie op de slotdag van liet kampioenschap heeft Wooderson zich op slag de ■1 eeuwige dankbaarheid van de orga- li&atoren verworven, want zaterdag het er heel sombrr uit. Het d foeer had cd dagen gee*' medelijden met het organisatiecomité gekend e,i een triest einde scheen in het Verschiet tc liggen. Een aantal op minst genor. en aanvechtbar* Pech voor Ben Verhagen Op het laatste rak sloeg zijn „Daisy" om beslissingen van de organisatoren maakten de toestand nog minder prettig. Een onverantwoord risico heeft het wedstrijd-comité genomen, toen het vastgesteld dat de reserve-dag werd vastgesteld na vier races, met nog drie wedstrijden in het verschiet. Die eerste vier races kregen de volle me dewerking van weer en wind. Toen ■aterdag - daags na de rese.-ve-dag - voor de eerste maal moest worden gestart woei er 'n kleine orkaan over de anders zo vriendelijke jachthaven van Muiden. Windsnelheden van 13 en meer meters per seconden gaven de zeilers op slag een nieuwe rustdag. Slechts met kunst- en vliegwerk en een grote dosis geluk weiden de resterende wedstrijden nog juist gered. Aanvechtbaar om de woorden van de danig ontstemde cracks maar niet te gebruiken was ook het be sluit om de dertien deelnemers aan de strijd om het Europese kampioen schap zaterdag bij 'n uiterst straffe wind (och de jachthaven uit te stu ren. Heel erg vreemd werd het wel, toen van het startschip het uitstel- sein werd gehesen. Een extra kwar tier liet men de dertien dapperen op het woelige water ronddobberen in de vaak büna stuurloz.e bootjes. Ein delijk zag men het ook op het start schip in. De F.D's konden weer koers zetten naar de haven. Laat in de middag ging de wind eindelijk liggen. Ijlings werden de ranke bootjes naar buiten gedi rigeerd. Leider Jean Marie Auclair scheen regelrecht op de Europese titel af te stevenen. Van start tot fi nish leidde de Fransman. Ben Ver hagen kwam Auclair nog het meest 'nabij. Helaas, het liep anders af. De plastic-boot van de Rotterdamse garage-houder sloeg, terwijl Verha gen ttoeede lag, lek op de golven en was met geen mogelijkheid meer over eind te krijgen. Fokkenist Henk Konst raakte beklemd tussen groot zeil en fok en kon slechts met moeite op het omgeslagen jachtje worden getrokken. Voor Konst was het Europese kam pioenschap op slag ten einde. Hij bleek zoveel water binnen te hebben gekregen dat hij gisteren het Euro pese kampioenschap het kampioen schap liet. Spontaan stelde de Aalsmeerse zeiler Jongkind on danks zijn zevende plaats in het klassement van de F.D.-week zijn boot ter beschikking van de Rotter dammer die zodoende zondag toch kon starten, met reserve Guus Bier man als nieuwe bemanning. onrustig ook ging hij te werk ln zijn fragiele bootje, met Iedere beweging meters verspelend. Triest was het dat Juist Kraan voor het enige sportieve incident tij dens deze wedstrijden zorgde. In een poging de vierde plaats nog juist aan Auclair te ontnemen beging htf een ontstellende overtreding. Hij zorgde voor een schoolvoorbeeld van een stuurboord-bakboordgeval. De man uit Oude Wetering poogde volkomen onnodig en in strijd met alle geschre ven en ook ongeschreven zeilwetten vóór de Fransman langs te gaan. Deze moest overstag om een botsing te voorkomen en sloeg om. Gelukkig kostte het Auclair achteraf geen punten, want voordat zijn belagers genaderd waren was de „Bikini" al weer overeind. Kraan zocht uit eigen beweging meteen de haven maar op. Zoals gezegd, Wooderson toon de opnieuw zijn grote kracht. Hu lachte om Lunde, Auclair en de an dere groten. Lunde verspeelde door als tweede achter Wooderson te finishen ruim 300 kostbare punten, de vierde plaats van Auclair maakte dat de Brit als grote favoriet aan de laatste race kon beginnen. Overmacht Opnieuw was de overmacht groot. Wooderson weigerde in de slotrace op „zekerheid" te varen, nam onno dig risico's en gaf door een briljan te eerste plaats zijn kampioenschap grote glans. Jean Marie Auclair daarentegen werd de grote verliezer. Bijna op de finish moest de „Bikini" VII nog overstag, kwam daarbij in de vuile wind van de Italiaanse F.D. en miste op een tiental centimeters de derde plaats. Die goed zou zijn voor een tweede positie in het eindklassement. Die tweede plaats in de eindrang schikking was nu juist voor Peter Lunde die 28 punten meer vergaarde dan zijn Franse rivaal en dus niet voor niets een tiental dagen vrij heeft gekregen van zijn militaire ba zen. Dol-gelukkig zeilde Johnson Woo derson terug naar de haven. Zich val. nam de kop met Konings achter zich, terwijl de A junior Anton Blok zelfs kans zag zich gedurfd vóór Van Asten tc werken. Maar Van Asten, die kennelijk nog niet is geacclimati seerd en de laatste maanden in Ame rika geen wedstrijden heeft gelopen, kwam terug en jaagde Koppelaar en Konings op zonder kans te zien er voorbij te komen. In de laatste me ters zag de sterke Chris Konings van Zaanland kans een halve meter te nemen en de titel van dit zo sensa tioneel verlopen nummer te ver overen. „Het ls beschamend" dat waren de eerste woorden van Van Asten, na afloop. Hoofdschuddend, met zijn ^lllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllli||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| Geselecteerden voor Belgrado 1 De Nederlandse atletiekploeg, p die ons land op de Europese at- H letiekkampioenschappen, die van 12 tot en met 16 september as. in Belgrado worden gehou- p den. zal vertegenwoordigen, ziet er als volgt uit: Dames 400 meter: Tilly van der Zwaard (Sagitta) 800 meter: Gerda Kraan (Ba taven) en Janny van Eyck Vos (GAC) verspringen i Joke Bijleveld (Celebes); hoogspringen: Nel Zwier (Sa gitta) heren: 800 meter: René van Asten (AAC) discus en kogel: Cees Koch (Pro Patria) 10 kamp: Eef Kamerbeek (PSV). Aangezien er enige twijfel ls gerezen over de conditie van Ray van Asten hebben het be stuur van de KNAU en de Na tionaal Technische Commissie bepaald, dat de definitieve aan wijzing van Ray van Asten voor Belgrado zal plaats vinden, na dat is gebleken, dat zulks ver antwoord is. handen in de zij, keek hij nog een beetje ongelovig naar het laatste rechte einde van de sintelbaan naar de plek waar hij verslagen werd en naar Chris Konings, die dat had ge- I presteerd. ..Na de herrie om Harry was ik niet meer geconcentreerd en startte te- laat. Dat was wel niet het ergste, I maar het kostte mij toen moeite om I weer bij te komen. Na 400 meter la gen Kees Koppelaar en Harry Jansen en ik op kop, maar na 500 meter zakte Harry weg. ging Koppelaar in eens hard door en Konings kreeg de kans weg te komen. Toen ik aanzette ging het nog wel, maar toen knapte er iets. Ik had niet de macht door te gaan. Ik heb te lang stil gezeten, om dat de doktoren mij hadden gezegd het rustig aan te doen aangezien ik in Amerika al een seizoen achter de rug heb. Er is geen excuus voor mijn falen, maar ik kom terug, wacht maar af over een paar weken". Van daag is hij met de training en voor bereiding voor Belgrado begonnen. Het zou onjuist zijn een atleet na I één wedstrijd te hekelen. Leidse deelnemers Gerda Kraan «Bataven) behaalde niet overtuigend de 800 meter titel en haar clubgenote Ria de Winter be landde bijna nog op de 3e plaats na een mislukte aanval op Ine Terlaak, Ria's tijd 2.17.7 was een persoonlijk record na een zeer goede race. Bataaf Ton van Rooyen kon zich niet plaat sen op de 200 meter (23.3) en 400 meter (51.evenmin als de Hol landman Plet Selier op de 800 m. (1.58.5). Zevende plaatsen bereikten Jan van Heek (Holland) op speer met 54.16, Rob den Tonkelaar op polshoog met 3.50 en Piet de Haas op de 5000 m in 15.38. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL niet bewust van de gevaren die nog dreigden. Terwijl een applaus los barstte van de aanlegsteigers grepen zyn supporters de donker-blonde nieuwe kampioen vast en op „klas sieke" wyze ging de Brit 't water in. Fokkenist Davies trachtte nog een goed heenkomen te zoeken. Maar supporters-benen zyn snel, sneller zelfs dan mr. Davies, die even later broederlijk naast Wooderson in het woelige water van de jachthaven lag. Het eindklassement (de beste zes resultaten van elke deelnemer tellen 1. en Europees kampioen Johnson Wooderson (GB) 6387 pnt, 2. Lunde (Noorwegen) 5336, 3. Auclair (Frank rijk) 5308, 4. Ludwig (Oostenrijk) 3831, 5. Kraan (Nederland) 3190, 6. Dominek (Hongarije) 2877, 7. Ver hagen (Nederland) 2614, 8. Dupont (België) 2539, 9. Chiozza (Italië) 2099, 10. Fragniere (Zwitserland) 1781. Uitslagen dames: 80 m. horden t 1. Lia Hinten (K K) 11.3, 2. Toos Mutter (Sag 114. 100 meter: 1. Lenie Boele (DCV) 12.3. 2. Truus Cruiming (Cel.) 12.4. 200 meter: 1. Tilly v. d. Zwaard (Sag.) 24.7, 2. Wil Koster <Cel.) 25 6 400 meter: 1. Tilly v. d. Zwaard (Sag.) 55.2. Geesje Soesbeek (AVG 26) 57.3. 800 meter: 1. Gerda Kraan (Bat.) 2.08.8, 2. Janny v. Eyk (GAC) 2.10.9. ver: 1. Corrie Bakker (Athleta» 5.81, 2 Paula v. d. Weken (Sag) 5.52; hoog: 1. Nel Zwier (Sag) 1.64, 2. Paula v. d. Wegen (Sag.) 1.55; De finish van de verrassend 800 meter, v.l.n.r. Ray van As- ten. A. Blok. winnaar C. Ko nings en C. Koppelaar. discus: 1. Loes Boling (Sag.) 44 40, 2. Corrie v. d. Bosch (Taxandria) 40.74; kogel: 1. Loes Boling (Sag.) 13.94, 2. Corrie v. Wijk (DEM) 13.86; speer: Wil Hulshof (Oss-Venlo) 45.49, 2. Hennle d. Bruin (V C) 42.32; heren: 100 meter: Hans Smit (AVG 26), 2. Frits Boss (AVG 26), 3. Noordenbos (MIN) 10.9; 200 meter: 1. Boss (AVG 26) 21.3, 2. Hans Smit (AVG 26) 21.6, 3. Noor denbos (MIN) 21.8. 400 meter: 1. Dekkers (Union) 48.8, 2. Vellinga «BI. Wit) 49.4, 3. Moer man (PP) 49.6; 800 meter: 1. Konings (Zaanl.) 1.52.3, 2 Koppelaar (AAC) 1.52.5, 3. v. Asten (AAC) 1.53.1: 1500 meter: 1 Snepvangers (MOC- 17) 3.53.9, 2 Würster (AAC) 3.55 4. 3. Veldhoven 3.57: 5000 meter: 1. Delnoye (Kimbria) 14.39.2. Cujé (Dynamo) 14.48. 3. Evers (Cel.) 15.04 6; 10.000 meter: 1. Veldhuizen (KNAU) 31.13.—, 2. Boelens (GAC) 32—, 3. Bruvn (MIN) 32.19.8; 110 m. horden: 1. Kamerbeek (PSV) 14.5, 2. Nederhand (ALO) 15.1, 3. DeUensen (AAC) 15.5; 400 m horden: 1. Parlevliet (V L) 53.3, 2. Stevens (Quick) 54 6, 3. Houthuis (MIN) 54.7; ver: 1. Kant (V L) 7.29, 2. de Winter (AAC) 7.19, 3. Evers (AV *55» 6.94; hoog: 1. Knol (Haarlem) 1.80, 2. v. Zijl (Haarlem) 1.80, 3, Timme (Kimbria) 1.75; hinkstapspr.1. Evers (AV '55)' 14.55, 2 Vissedijk (RKEAV) 13.90, 3. de Kort (Fax) 13.70. polshoog: 1. Wijsen (Kimbria) 4.05, 2. Krikke (AAC) 3.80, 3. Mieremet (GAC) 3.70; discus: 1 Koch (PP) 54.96, 2. Ka merbeek (PSV) 46.05, 3. v. d. Kruk (AV *40) 45.69. kogel: 1 Koch (PP) 16.22, 2. v. Wees i AAC) 15.73, 3. Aarts (Hel las) 15.48; speer: 1. Kamerbeek (PSV) 65.30, 2. v. d. Heyden (AAC) 63.36, 3. Olof- sen (Hollandia) 63.13. kogelslingeren: 1. Romani (V L) 55.18, 2. Hamer (V U 49.90. 3. Groot (Siomo) 46.14. SJC icon met 2-1 Woonderson-dag Die laatste dag van het Europese kampioerschap werd de „Dag-van- Wooderson". Geen moment werd de Brit ook maar bedreigd. Steeds dui delijker werd dat de Nederlanders met een heel bescheiden rol tevreden zeilden mi ïten zijn. Ontegenzeg lijk is de kracht van de combinatie Bart Kraan—Hans van Eist, de kwa liteiten v n de Utrecht-.e gymnastiek leraar ten spijt, geringer dan die van de vertrouwde equipe KraanKraan. Ongekend n vveus heeft Bart Krr^in zijn wedstr^den gezeild, ongekend De winnaars van het Euro- I derson en Davies, versmaden pese FD-kampioenschap. Woo- onze nationale drank niet (Van een onzer verslaggevers) De vraag „Hoe maak ik van Roodenburg een produktief elf tal" zal trainer Joop Devilee nog wel enige dagen bezig houden. Die vraag is ongetwijfeld bij hem opgekomen bij het bekijken van de prestaties van de Leidse Houtbewoners in de wedstrijd tegen het Noordwijkse S.J.C. Een wedstrijd, die door de Noordwijkers verdiend met 2—1 gewonnen werd. Beide teams hadden sedert de af gelopen competitie enige wijzigingen ondergaan. Bij Roodenburg stond Van Koperen spil en Jonkman links achter, terwijl Lou Zitman reeds twee minuten na het begin met een onwillige knie vervangen moest wor den door Dick Bonnet. Hensen stond linksbinnen, terwijl De Jonge links buiten en De Klerk rechtsbuiten stond. Bij S.J.C. stond Piet Groenewoud rechtsbuiten, N. de Ridder linksbui ten en Ted de Ridder linksbinnen, terwijl de halflinie gevormd werd door Jacht Hiep en Engel Groene woud. Brekelmans stond rechsach- ter. Ongetwijfela ziet men bij S.J.C. de toekomst met deze veranderde opstelling met groter vertrouwen te gemoet dan bij Roodenburg. Het speltype van beide ploegen was na genoeg hetzelfde. Bij Roodenburg viel iets meer techniek te bespeu ren. Het plaatsen was echter een onderdeel, dat de Noordwijkers be ter beheersten, evenals het schieten, heigeen Mat Keereweer, die naast enkele fraaie reddingen ook niet mocht klagen over het nodige ge luk, zal beamen. Harmonischer De Noordwijkers konden het zich zelfs in de tweede helft permitteren het middenveld prijs te geven. De ploeg was harmonischer. Na iedere afgeslagen Roodenburg-aanval trok ken er zeker zeven of acht Noord wijkers mee ten aanval. Bij Rooden burg was dit lang niet het geval. De S.J.C.-ers waren ook feller en enthousiaster, terwijl hun defensie stugger en hechter was. Na 22 minuten in de eerste helft liep van Koperen Keereweer in de weg en vergat daarbij de solorush van Wijnands te stuiten (1-0). Na 37 minuten in de tweede helft liet doelman de Lange een gemakkelijke bal vallen. Hij vergat tot genoegen van Sam den Os het leer op te ra pen (1-1). Het Noordwijkse antwoord kwam snel en doeltreffend. Een snelle switchende combinatie bracht de bal bü Weijers, die onmiddellijk het leer iets naar binnentrok, waar na Groenewoud met een zeer fraaie omhaal voor 2-1 zorgde. Roodenburg was vanaf dat moment een gesla gen ploeg, die ondanks vlagen van overwicht te mat voetbalde om suc ces te kunnen boeken. De Nederlander Jo de Roo Is derde geworden in een wielerwed strijd in Limoges (Fr.). Eerste werd de Ier Elliott, die de 130 km afleg de in 3 uur 21 minuten 43 seconden, tweede op 1 min 28 seconden de Fransman Groussard. Van de overi ge Nedcrif.ndsers bezette Jo de Haan de veertiende plaats op 4 min. 25 se conden van de winnaar.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5