Landingspoging op Misool mislukt NIEUWKOOPSE SCHILDERS IN HET OUDE RAADHUIS Beppy Nooy als een nieuwe Irma la douce Mysterieuze flesjes spoelen uit zee aan GASTANK VLIEGT DOOR DE LUCHT Door snel ingrijpen Trommelaeren van Roesendaele triomferen te Kerkrade Jazzeoncours te Loosdrecht „Als wij het niet redden. REMBRANDT WEER THUIS Wantrouwen in Hollandia Israël zal beslag leggen op de „Zilveren Lier Opgericht 1 maart 1860 Maandag 13 augustus 1962 Tweede blad no. 30728 Interessante expositie In het kader van het door de V.V.V. opgestelde programma hebben een viertal Nieuwkoopse kunstenaars t.w. Hielke van der Harst, Elly Hesemans-van Beek, Toon Koster en H. Rol in het Oude Raadhuis te Nieuwkoop een gedeelte van hun werk ten toongesteld. Deze positie zal gedurende 14 dagen ter bezichtiging zijn opengesteld. Henrinus Rol toont er een aantal van zijn van bijzonder vakmanschap getuigende portretten alsmede een aantal fraaie landschappen. Toon Koster beslaat een wand van de be nedenzaal met zijn expressief werk; op de bovenverdieping is een aantal tekeningen en schetsen van zijn hand tentoongesteld. Elly Hesemansvan Beek bracht tekeningen en boekom slagen en boek illustraties bijeen, die haar bestempelen als degene die vorm geeft aan de wereld van het kind en Hielke van der Harst heeft naast een aantal boeiende tekeningen een groot aantal ontwerpen van boekomslagen e.d. bijeengebracht. Ook zijn er enkele zelfportretten en tekeningen en gravures van de on langs overleden kunstschilder Abram Segaar te bezichtigen. Zaterdagmiddag om 3 uur vond in het bijzijn van een groot aantal ge nodigden de officiële opening plaats. De secretaris van de VW de heer A. de Jong heette ieder welkom en bracht dank aan de kunstenaars die door het bijeenbrengen van hun werk deze tentoonstelling mogelijk hebben gemaakt en het gemeentebestuur voor het beschikbaarstellen van het Raad huis. Vervolgens verrichtte dr. G. J. Bremer de officiële opening. Hij gaf De 100.000ste bij Frans Hals Zaterdagmorgen is de 100.000ste ibezoeker van de Frans Halsten toonstelling in Haarlem ontvan gen. Het ivas mevrouw Alting- Hallie uit Utrecht, die in gezel schap was van haar echtgenoot. Zij werd ontvangen door de directeur van het Frans Hals museum, de heer P. H. Baard, die haar een boekwerk over Frans Hals aanbood. Voorts kreeg zij twee passepartouts, een catalogus van de tentoonstelling en natuur lijk een boeket bloemen met lin ten in de Haarlemse kleuren: rood en wit. Na deze ontvangst werd een rondgang gemaakt over de ten toonstelling. 's Avonds heeft zij nogmaals de tentoonstelling bezocht, die toen met kaarsen werd verlicht. Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f 200.- en f 300... v. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken Zes orkesten waren doorge drongen tot de finale van het vijfde jazz-concours in Loos drecht. Onder overweldigende belangstelling streden in de loods van jachthaven Van Dijk te Oud-Loosdrecht drie "old time" bands en drie moderne combo's om de hoogste eer op deze twee fronten. Winnaar bij de "old timers" werd de South Jazzband uit Tilburg met 40 A punten. Twee werd de schijn baar „eeuwige tweede" Rob Hoeke met 38.6 punten. The Dixyland Seven met 37.2 punten op de derde plaats. Bij de moderne afdeling was het een „pijnlijke" geschiedenis, aldus de voorzitter van 'e jury Michel de Ruyter. „Het niveau van de combo's lag akelig dicht bij elkaar zodat hier de cijfers de uitslag hebben bepaald". Eerste werd het trio Hans van Leeu wen met liefst 44.9. van de in totaal 50 te behalen punten. Ms tweede ein digde. met slechts anderhalve punt minder het trio Frans Wieringa. Het kwartet Dick Vennius kreeg met 43.3 punten een eervolle derde plaats. De zanger Jan Klaassen uit Arn hem kreeg een speciale prijs voor zijn uitzonderlijke zangprestatie. eerst een kort historisch overzicht hoe Nieuwkoopreeds ongeveer 80 jaren geleden schilders als Weissen bach en Roelofsz aantrok om de schoonheid van het landschap. Vervolgens gaf de heer Bremer een korte beschrijving van de verschil lende kunstenaars. Het hoekje waar de kunstenaar H. Rol zijn werkstukken heeft geëxposeerd. In het midden de beeltenis van zijn vader. (Foto Leidsch Dagblad) Dr. Bremer sprak daarna de wens uit dat deze expositie een begin zal mogen zijn van een jarenlange traditie en overhandigde de echtge noten van de exposerenden een fraaie boeket bloemen. Het gezelschap maakte hierna een rondgang langs de tentoongestelde werken. (Van onze kunstredactie) Op 6 september a.s. zal in het City-Theater te Amsterdam het doek opgaan voor de première van de musical ..Irma la douce". In een uitvoering, die in vele opzichten zal verschillen van die. waarmee het Rotterdams Toneel, met in de titelrol Lia Dorana, reeds 100 voorstellingen heeft gegeven. De nieuwe produktie staat onder leiding van Beppie Nooy, de temperamentvolle leidster van het Amsterdams Volkstoneel, die haar eigen gezelschap voor de duur van een jaar heeft ontbonden, om de nieuwe ,,Irma" te spelen en te regisseren. „Ik zag Irma la douce twee jaar Dumak kon de rechten overnemen geleden in Frankrijk en in Engeland en was zó enthousiast, dat ik deze musical in Nederland wilde uitbren gen", vertelde zij in het Hilton Ho tel te Amsterdam, waar zij haar plannen bekend maakte en de mede werkers voorstelde. „Het bleek echter, dat de rechten voor Nederland waren gekocht door het Rotterdams Toneel. Ik moest dus van mijn voornemen afzien, maar nu de reeks voorstellin gen van het Rotterdams Toneel, we gens de gezondheidstoestand van Lia Dorana, moest worden afgebroken, deed zich een nieuwe mogelijkheid voor. De produktiemaatschappij N.V. Op een tafel in het gymnastiek- zaaltje van het Bloemendaalse po litiebureau stonden zaterdag vier schilderijen, waarvan dewaarde wordt geschat op ruim een half miljoen gulden. Het waren de kunstwerken, die in de nacht van 27 op 28 juli uit de villa „Koekoeksduin" van jhr. mr. J. J. Loudon in Vogelensang wa ren gestolen. Frecies veertien dagen na hun verdwijning zijn de schil deryen, waaronder een zelfportret van Rembrandt, In Bloemendaal teruggekeerd. De hoofdinspecteur korpschef van de Bloemendaalse gemeentepolitie, de heer J. Voerman, bracht ze zater dagmiddag tezamen met de chef van de recherche, brigadier C. Baas. per auto van Aken, waar de schilderijen aan de politie waren teruggegeven, naar Bloemendaal. Jhr. Loudon, die in Rome verblijft, stuurde hoofdin specteur Voerman een telegram waar in hij deze en zijn medewerkers zijn dank betuigde voor de snelle en effi ciënte wijze, waarop de diefstal van zijn schilderijen tot oplossing is ge bracht. De heer Voerman vertelde, dat de drie Duitse verdachten langs diplo matieke weg naar Nederland zullen worden gebracht om in Haarlem voor de diefstal terecht te staan. „Als het verzoek om uitlevering wordt inge willigd, zullen we ervoor zorgen dat het drietal niet door Duitsland zal reizen anders grijpen we er nog naast", aldus de hoofdinspecteur. Duitsers kunnen namelijk niet aan een ander land worden uitgeleverd net zomin als Nederland met Neder landers doet. Met betrekking tot de beloning van 25.000 gulden, die door de assurantie maatschappij die de schilderijen ver zekert, werd uitgeloofd, aan degene, die de stukken heeft helpen terugvin den, merkte de heer Voerman op, dat dit niet een zaak van de politie is maar van het verzekeringsbedrijf. Wat er met de helers van de ge stolen schilderijen gaat gebeuren kon de hoofdinspecteur evenmin zeggen. Dit behoort tot de competentie van de Akense politie, want de heling is niet in Nederland maar in Duitsland gepleegd, zei hij en hij voegde daar aan tne: „Overigens wordt niet iedere dief en niet iedere heler gearres teerd. Dat gebeurt in Duitsland en ook in Nederland niet altijd". en nodigde mij uit de musical uit te brengen". „Beieten" Beppie Nooy is bezeten van „Irma la douce". Zy zal een nieuwe versie van de musical brengen, die het mid den houdt, tussen het oorspronkelijke Franse werk en de uitvoering, zoals deze in Engeland is geschied. In de ze versie zal de volledige muziek van de Franse musical worden uitgevoerd terwijl evenals in Engeland de man nelijke hoofdrol van souteneur in die van student is veranderd. De tekst is vertaald en bewerkt door Guus Vleu gel, de dansjes worden ingestudeerd door Albert Mol. Beppie Nooy zelf speelt de Irma- figuur. Zij is de enige vrouw in de musical en wordt op het toneel omringd door 20 mannelijke acteurs, van wie aan Maxim Hamel de be langrijke rol van student is toegewe zen. Johnny Kraaykamp, Donald Jones, Mario Monkau, Anthonie Wink, Wal- theaterorkest, o.l.v. Lex van Weren. Mario Rodriquez zullen het groepje van zes onderwereldfiguren vormen. De liedjes worden begeleid door het uit 13 musici bestaande City- theateodkest, o.l.v. Lex van Weren. In totaal zijn ca. 50 man bij de produktie betrokken. Beppie Nooy twijfelt niet aan het succes van haar produktie, die vol gens haar niet kan worden vergele ken met die van het Rotterdams toneel. „Irma la douce is in heel Europa een successtuk. Als wjj dat niet red den, zal het onze eigen schuld zijn Tienjarige redt vissertje De 10-jarige Johan Stouten uit de I Formosastraat heeft gistermiddag op i een kranige manier bewezen, dat hij met recht in het bezit is van het A j en B zwemdiploma van de KNZB. Johan stond gistermiddag te vissen in het water van de Rijn ter hoogte van de Spanjaardsbrug. Op ongeveer 30 meter afstand van hem stond de 8-jarige Tonny Steenbergen uit de Sieboldstraat onder de hoede van zijn vader, eveneens te vissen. In een on bewaakt ogenblik kwam Tonny te vallen en verdween in het water van de Rijn. Johan aarzelde geen mo ment en dook de drenkeling, die reeds verscheidene malen onder wa ter was geweest, na. Door hand reiking konden beiden op het droge gebracht worden. Ronde van Leiden gaat niet door De voor zaterdag 1 september op het programma staande Ronde van Leiden voor nieuwelingen, die door de wielervereniging Swift Combinatie zou worden georganiseerd nabij de 5 Meilaan, gaat niet door. Het ge meentebestuur van Leiden heeft het reeds geruime tijd geleden gedane verzoek van Swift om de ronde op j het opgegeven parcours te houden afgewezen. Een grote teleurstelling voor Swift, dal nu gedwongen zal worden een wielerronde buiten de gemeente Lei den te organiseren, naar men ons meedeelde. Ook de Leidse Sportstich ting betreurt de gang van zaken in hoge mate. De voorzitter van de Sportstichting, de heer J. C. F. Coers zei ons desgevraagd: „Het is toch echt wel treurig dat een Leidse wie lervereniging nu zijn wedstrijden buiten Leiden moet houden". Zes Indonesische vaartuigen hebben zaterdag een mislukte landingspoging ondernomen op het eiland Misool. Nadat radarecho's hadden uitgewezen, dat scheepjes met een snelheid van IfO kilometer van de noordkust van Ceram naar het op Misool gelegen dorp Wey koersten, hebben Nederlandse strijdkrachten het vuur geopend, toen de vaartuigen de kust van Misool tot 25 km waren genaderd. Het vuur werd door de Indonesiërs beantwoord, waarop zij van koers ver anderden en naar Ceram terugkeerden. Terwijl, de Indonesische scheepjes al vurend omkeerden, hebben Nederlandse militairen een felle lichtflits aan boord van een dezer scheepjes waargenomen. Het eiland Misool is gelegen in de Ceramzee, ongeveer halverwege tus- Sén Ceram en de Vogelkop. In de nacht van donderdag op vrijdag wa ren daar landingen uitgevoerd, waar bij ruim 100 infiltranten, eveneens met boten, erin slaagden nabij Wey aan land te komen. Inmiddels is bekend geworden, dat de infiltranten, nadat zij zich in I Wey hadden verschanst, verder op het eiland werden teruggedrongen door Nederlandse mariniers. Toen de Nederlanders Wey naderden wer den zy ontvangen door hevig vuur van automatische wapens. Niette min lukte het de mariniers met steun van vuur uit zee, aan land te komen, waarna zij de Indonesische militairen wisten te dwingen de kampong te verlaten. Boven Wey, dat gelegen is aan de zuidkust van Misool, stellen de Nederlandse strijd krachten thans alles in het werk om de Indonesiërs te neutraliseren. Een jager van de Koninklijke Marine is naar Misool gevaren en heeft lig plaats gekozen nabij Wey. Bezorgd Onze reisredacteur voegt hier aan toe: Het voortduren van de Indonesi sche landingen wekt het wantrou wen en de bezorgdheid op in Hol landia. Aanvankelijk schreef men ze toe aan de gebrekkige verbindingen binnen de Indonesische strijdmacht maar de theorie dat de overijverige Indonesische commandanten niet op de hoogte waren van het voorlo pig akkoord is niet langer houdbaar nu de Indonesiërs blijven voortgaan met plaatselijke invasies, waaraan de luchtmacht en de marine deelna men. Het Nederlandse marinecom mando, dat aanvankelijk de neiging had tot een zeer spaarzame terug houdende berichtgeving om het di plomatiek overleg niet te verstoren, haast zich nu met het melden van feiten, die er niet om liegen. Men breekt zich inmiddels het hoofd over Soekarno's bedoelingen. De onschuldigste theorie is, dat de president, die sprak over duizenden Indonesische para's in Nieuw-Gui- nea, nu zyn woorden waar wil ma- I een door bij het scheiden van de markt nog een paar scheepsladingen de jungle in te sturen. Daartegen over doet de these opgeld, dat de Indonesische militairen en mogelijk Soekarno zelf nog steeds een doorslag gevend militair succes wensen en dat een grote actie om Nederland in het diplomatiek overleg volledig te doen capituleren mogelijk blyft. Met het oog op de eventualiteit van zulke onaangename verrassingen blijft het Nederlandse militaire ap paraat in een hoge graad van pa raatheid. Verliezen gering Reizigers uit Kaimana berichten, dat de toestand aldaar nog zeer ge spannen is. Men gelooft daar. dat erin de afgelopen week vele honder den para's gedropt zyn. Hoewel de Nederlandse verliezen zeer gering zyn één dode en enkele lichtge wonden wordt er vrij geregeld geschoten. De Indonesische para's zouden de opdracht hebben zich van de landingsbaan van Kaimana mees ter te maken, een door de bescherm de ligging achter 'n bergrug moei lijke opgave, die voor de weinig strijdlustige Indonesiërs onvervul baar lijkt. De Nederlandse militai ren in Kaimana zyn Inmiddels bit ter gestemd over een demonstratie van de plaatselijke Indonesische be volking en enkele Papoea's naar aanleiding van de begrafenis van een gesneuvelde korporaal hun uitroe- pe golden de hoop, dat er meer Ne derlandse militairen zouden sneu velen. Het gros van de Papoea's nam echter deel aan de begrafenisplech tigheid. Vervolg van pag. 1 Zo zien de mysterieuze flesjes eruit, die sinds enkele dagen op de stranden langs de Nederlandse kust aanspoelen. Kleine glazen flesjes met een plastic dop. De groen-oranje pilletjes, die erin zitten worden door middel van een schuimplastic kussentje en een veertje op hun plaats gehouden. Aanvankelijk spoelden de flesjes, waarvan men de herkomst nog steeds niet weet, alleen op de Zeeuwse stranden aan, maar in het afgelopen weekeinde zijn der gelijke mogelijk gevaarlijke vond sten ook in Wassenaar, Katwijk en Noordwijk gedaan. Tot dusver nog niet in groten getale. Ook in Zandvoort is reeds een dergelijk flesje gevonden. Iedereen, die op het strand flesjes Pf pilletjes vindt, wordt verzocht deze aan de politie te geven, daar men nog niet weet of de inhoud gevaarlijk is voor de volksgezond heid. De grootst mogelijke voor zichtigheid moet in acht genomen worden. Inmiddels wordt nauwkeurig nage gaan, welke schepen er de laatste tijd een aanvaring hebben gehad voor de Nederlandse kust, omdat wordt aangenomen, dat de flesjes afkomstig zijn uit een of andere scheepslading. Ook wordt de mogelijkheid bekeken, dat zij afkomstig kunnen zijn uit de lading van een wrak. In dat verband wijst men er op, dat sinds enkele maanden bij Cadzand werkzaamheden plaats hebben voor het opruimen van het wrak van de „Fort Maisonneuve"een geallieerd transportschip, dat eind 19W zonk, met aan boord een lading oorlogsmateriaal en pro viand voor de geallieerde troepen. Men houdt ook rekening met een derde mogelijkheid n.l. dat de flesjes werden gesmokkeld door de een of andere oorzaak in zee moesten worden geworpen. Over het resultaat van het labora toriumonderzoek naar de inhoud van de dragees is tot dusver nog niets bekend. (Foto L.DJ Holvast) Zoveel druk zat er achter de ex- plosie, gistermiddag in Zeist dat een I groot deel van de tank op het dak I van het oude badhuis terechtkwam, dat naast het gasbedrijf is gelegen. Het deksel van de tank, een metalen plaat van 14 millimeter dikte en een doorsnee ran 2,5 meter, vloog hon- j derd meter door de lucht en verniel de het dak van een loods. Een hoge steekvlam was het gevolg van de j explosie. Enkele ogenblikken later I woedden er in verschillende gebou wen van het gasbedrijf felle branden. Het gevaar voor nieuwe explosies was niet denkbeeldig. De cilinder, die de lucht inging, was namelijk de mid delste van vijf cilinders, alle gevuld met 2500 kubieke meter van het hoogst brandbare kraakgas. De vier andere tanks werden door de lucht druk van hun plaats getild. Een sloeg lek, de andere drie werden ontzet. De inhoud van de lekke cilinder ont snapte onder luid gesis. De felle branden en het gevaar voor nieuwe explosies maakten de taak voor de brandweer van Zeist alleen ondoen lijk. Daarom werd de hulp ingeroe pen van de brandweren van De Bilt, Driebergen en de vliegbasis Soester- berg. In stralend zomerweer werden in het muziekstadion te Kerkrade gisteren de voorlaatste marswedstrijden gehouden van het vierde wereld- muziekconcours, dat woensdag zal eindigen. De marswedstrijden van gisteren werden een volkomen triomf voor de ruim 60 Trommelaeren van Roesendaele uit Roosendaal, die mede dank zij een voortreffelijke show 116 van de 120 te behalen punten bijeen marcheerden. Na dit indrukwekkende resultaat behaalde deze kranige band niet alleen een eerste prijs met lof van de internationale jury, maar vooral ook onttroonden de Roosendalers hiermee de National Band of New Zealand, die op zondag 29 juli bij de marswedstrijden 115 punten kregen toegekend. Met dus een punt voorsprong staan de Trommelaeren van Roesendaele thans aan de kop van de W.M.C.- marswedstrijden 1962. Het ziet er naar uit, dat de Roosendalers het marswedstrijdkampioenschap, be haald tijdens het derde wereldmu ziekconcours in 1958 zullen prolon gen door een enthousiaste menigte geren. Normaal kunnen zij de con currentie die hun wacht tijdens de laatste marswedstrijd van woensdag a.s. glansrijk aan. Na het optreden by de marswedstrijden presenteerden de Trommelaeren gistermorgen even eens een grandiose show, gadegesla- van duizenden personen, die de zo merse uitte in het overvolle sport park trotseerden. Tengevolge van de warmte zyn wel dertig personen tij dens de uitvoeringen flauw gevallen. De Kerkeraadse brandweer had, in verband met de warmte, voor de wedstrijden de sintelbaan nat gespo ten. In de hoogste divisie werden eerste prijzen behaald ook door het fanfare korps Neheim uit Hüsten in Duits land met 100 punten en door het Fanfarezug der Freiwiliigen Feuer- wehr, Grosz Linden in Duitsland met 102 punten. Met élan en groot succes heeft het Nationaal Jeugdorkest van Israël gisteravond op het Wereld Muziek concours te Kerkrade de wisselprijs van het W.M.C. verdedigd. Het staat thans reeds vrijwel vast. dat Israël evenals in 1958, beslag legt op de Zilveren Lier, die beschikbaar is gesteld door Koningin Juliana. In een overvolle concertzaal behaalden de Israëliërs 538 van de 540 te be halen punten en daarmee precies één punt meer dan de National Band of New Zealand, die tot nog toe de lei ding van dit vierde wereldmuziek concours heeft gehad. Ontn ~iumiiig Urenlang is men beziggeweest met gevaar voor eigen leven de branden te blussen en ae cilinders nat te hou den. Even nog heeft men gespeeld met 't idee de hele omgeving van de gasfabriek te laten ontruimen. Dit is evenwel niet nodig gebleken. Om streeks vier uur scheen de kans op een nieuwe explosie geweken te zijn. Nog twee uur later kon de brand weer melden dat alle gevaar was ge weken. Dat wilde toen echter niet zeggen, dat de brandweer ook klaar was met zijn werk. Tegen zes uur stroomde er nog steeds gas uit de lekgeslagen cilinder. Ook de andere cilinders hadden zodanige beschadin- ge.n gekregen, dat het niet verant woord was 't gas in de tanks te la ten. De brandweer is daarom nog tot diep in de nacht bezig geweest met brandslangen het gas boven de oude gashouder in de vrye lucht weg te laten lopen. Dit moest zeer langzaam geschieden, om alle eventualiteiten te voorkomen. In de eerste plaats kreeg de omgeving van de gasfa briek te maken met de gevolgen van de explosie. In 'n straal van 300 me ter sneuvelden honderden, ramen, sommigen vlogen met sponning en al op straat. Bij veel winkels kon men zo in de etalage stappen. Vijf entwintig man van 't Rode Kruis uit Zeist zijn geruime tijd beziggeweest met het verbinden van schaaf en snywondjes, die omwonenden hadden opgelopen. Ernstig gewonden waren er niet. Niemand hoefde in het zie kenhuis te worden opgenomen. Zonder gas In het gebied, dat door het cen traal distributiebedrijf te Zeist van gas wordt voorzien, raakte men zon der gas. Dat waren de gemeenten Zeist, Driebergen, Doorn en De Bilt, waaronder ook Bilthoven, Bos en Duin en Den Dolder. Al spoedig re den er door dit gebied luidspreker wagens. Met behulp hiervan liet de burge meester van Zeist, mr. A. P. Kort hals Altes. het advies geven alle hoofdkranen te sluiten. Voorts werd bekendgemaakt, dat de bakkers in de gasloze plaatsen ontheven zouden zijn van de beperkingen van de Ar beidswet, en direct zouden mogen gaan bakken om degenen, die door gebrek aan brandstof geen warme maaltijden zouden kunnen bereiden, van voedsel te voorzien. De oorzaak van de explosie is nog niet bekend. Na de explosie zijn onmiddellijk ingenieurs van het Stoomwezen in Den Haag afgereisd naar Zeist. Zij zullen aan de hand van de restan ten van de cilinder onderzoeken wat de oorzaak van de ontploffing is ge weest. Het Zeister Gasbedrijf heeft vol gens de eerste raming ongeveer acht ton schade geleden. Vandaag zou de gasvoorziening weer in orde zijn. Motor grijpt jongen die weg oversteekt De 7-jarige Cor van der Hulst uit Oegstgeest werd zaterdagmiddag zwaar gewond toen hy omstreeks twaalf uur door een motorrijwiel werd overreden. Het ongeluk gebeurde op de Haag- weg ter hoogte van de Waddinger- sluis. De jongen stak de rijbaan over zonder op het naderende verkeer te letten. Een motorrijder, komende uit de richting Voorschoten, kon 'n aan rijding niet meer voorkomen. De jon gen werd door de motor gegrepen en vyf meter weggeslingerd. Met een schedelbasisfractuur en wonden aan hoofd, armen en benen moest hij in het St.-Elisabethziekenhuis worden opgenomen. De bestuurder van de motor, de 30-jarige C. Strijk, liep een vleeswond aan het rechter bo venbeen op. Hersenschudding na slippartij J. van Donk, een 22-jarige matroos van het marine-vliegkamp Valken burg, slipte zondagochtend met zyn motorfiets op de Valkweg. Hij viel en liep een hersenschudding en een hoofdwond op. Hy werd naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Wons (toezegging) G. J. de Vries, vicaris te Amsterdam. Herdenking geboortedag Mohammed Het Islamitisch Genootschap „Ah- madiyyah" heeft zaterdag in Den Haag de 1402-de geboortedag van de profeet Mohammed gevierd. Dt heer L. Hoyack, letterkundige, de heer J. Keeskamp, en de heer G. Bashir, leider van het genootschap, hebben gesproken over de persoon van de profeet en diens invloed op de loop van de geschiedenis. In deze voor drachten werd er o.m. op gewezen, dat Mohammed als mens is geboren, als mens zijn boodschap heeft ver kondigd en als mens is gestorven. Vijf Russische kerken lid van Wereldraad De centrale commissie van de We reldraad van Kerken heeft zaterdag de verzoeken van vyf Russische ker ken om tot de Raad te worden toe gelaten, aanvaard. Het zyn de Unie van evangelisch-christelijke baptisten de Orthodoxe Kerk van Georgië, de Lutherse Kerk van Estland, de Lu therse Kerk van Litauen en de Ar meense apostolische kerk.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3