AGENDA MET EEN ENKEL WOORD Fa. Boekkooi LEÏDSCH DAGBLAD ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1982 HET ligt voor de hand, dat de expansieve neigingen van Rood-China vooral in de naaste omgeving verzet onder vinden. Ook prins Abdoel Rah man, premier van de (sinds 1957 onafhankelijke) Federatie van Malakka, heeft naar middelen omgezien om de positie van zijn land te verstevigen. Met zijn Brit se college Macmillan heeft hij kortgeleden ln Londen een over eenkomst ondertekend, waarin besloten ls tot de stichting van de Federatie van Malaysia, een uit breiding van Malaya met de Brit se kroonkolonies Noord-Borneo en Serawak, het sultanaat-onder- Britse-protectie Broenei en de marine- en luchtmachtbasis Sin gapore. Helemaal beklonken is de zaak nog niet, maar voor 21 au gustus van het volgend jaar zal het nieuwe Malaysia wel een feit zijn, dat dan tien miljoen inwo ners zal tellen op een gebied van 340.000 km2, dus ruim tienmaal zo groot als Nederland. De nieuwe staat vormt een boog van 2500 km. rond de Zuidchinese Zee, ken nelijk bedoeld als „dam" tegen communistisch-Chlnese expansie in zuidelijke richting. Aan mili taire kracht zal het niet ontbre ken, want de Britten mogen Sin gapore als basis voor de Zuidoost- aziatische Verdragsorganisatie (ZOAVO) blijven gebruiken en ook economisch telt Malaysia mee door rijkdommen aan olie (Broe nei!), tin en rubber. Men zou be zwaren kunnen maken tegen het verbrokkelde grondgebied en in derdaad zou het logischer zijn ge weest, indien Malaya zich beperkt had tot de aansluiting van Sin gapore. Maar daarvan duchtte premier Abdoel Rahman, die sinds 1948 een zeer succesvolle strijd ge voerd heeft met rode infiltranten, een sterke toeneming van het Chinese element. Singapore is na melijk in feite een Chinese stad: 1.2 miljoen van de 1.6 miljoen in woners zijn van Chinese afkomst en staan onder sterke druk van de regering in Peking. Maar in Serawak (31%), Broenei (6%) en Noord-Borneo (24%) zijn de Chi nezen nogal of zelfs zeer sterk in de minderheid, zodat de verhou ding tussen de aantallen Chine zen enerzijds en Maleiers en an deren anderzijds in de nieuwe staat ongeveer twee tegen drie bedraagt. Dit zou nog veel ster ker veranderen, indien het op den duur ook tot aansluiting van de Philippijnen zou komen, maar zo ver is het nog niet. Een pikante vraag is, of Djajarta nog ooit aanspraak zal laten gelden op dat deel van Borneo, dat nu tot Ma laysia is gaan behoren. In dat geval zou de nieuwe staat ook met expansie uit het zuiden rekening moeten houden v r j Teruggevonden Rembrandtj ontsnapt aan auto-ongeluk Marilyn herdacht (Van onze t.v.-medewerker) Het AVRO-programma opende met „Flits". De schilderijenroof moge nu alweer wat oudbakken zijn, maar daarom was het niet minder interes sant. Pierre Janssen, een ex-museum directeur, op bevattelijke en aan vaardbare wijze museumdiefstallen als tijdsverschijnsel te horen verkla ren. Over de filmbiografie van Marilyn Monroe kunnen wij feitelijk alleen maar zeggen, dat die rijke vrouw een arm schepsel was. Niemand dan Duys had beter kunnen presenteren. Niet temin werd het overwegend een te leurstellend programma, omdat er geen enkel origineel lijntje in het portret was aangebracht. Het was alles mooi. lief en aardig, totdat het jaar 1960 aanbrak en we Marilyn za gen in een werkelijke rol. een show- rol. die ineens huizenhoog boven al het tot dat moment vertoonde uit torende. Tot slot kwam uit het Vlaamse land een kransje nogal landerig ge presenteerde liedekens. OP een meidag van het jaar 1494 ontdekte Columbus, de grote zeevaarder, het eiland Jamaica en zijn zoon Diego ves tigde er vijftien jaar later een blanke nederzetting in naam van de koning van Spanje. Tot hun verdriet stelden de op goud be luste Spanjaarden vast, dat er geen edel metaal te vinden was, maar zij namen in dit geval ge noegen met de zeer overvloedige oogsten, waarvan de oorspronke lijke inwoners evenwel de dupe werden. In vijftig jaar tijd waren er van de 60.000 Arawak-Indianen nog maar kleine groepen over, zó barbaars hadden de Spaanse ko lonisators hen als slaven laten arbeiden. Toen grepen de Span jaarden naar andere middelen: schepen vol slaven van de Goud kust werden naar Jamaica over gebracht en zo komt het, dat de anderhalf miljoen inwoners voor driekwart kennelijk van Afri kaanse herkomst zijn. Die periode van Spaans wanbestuur eindigde in 1655, dus ruim drie eeuwen ge leden, toen Oliver Cromwell 38 schepen, bemand met achtdui zend Engelse zeelieden en zeesol daten, naar Jamaica zond. Tot maandag j.l. hebben de Britten het bestuur gehad over dit eiland, dat éénderde van de oppervlakte van ons eigen kleine vaderland omvat en dat bekendheid ver kreeg als producent van rum, sui ker en bananen. In de laatste ja ren is daar ook bauxiet bijgeko men, in die mate zelfs, dat Ja maica thans tot 's werelds groot ste producenten van deze grond stof voor het steeds meer ge bruikte aluminium is geworden. En daarmee is ook de economi sche basis verbreed, die trouwens al eerder een steentje rijker was geworden door het toeristisch be zoek. Die bredere economische basis is van belang, omdat Cuba's Fidel Castro, in de onmiddellijke nabijheid, niets liever zou zien dan uitbreiding van het „castris- me" naar ander territoir. Maar groot zijn Castro's kansen niet: de twee grote partijen, onder lei ding van twee neven, resp. de tegenwoordige premier Sir Alex ander Bustamente en Norman Manley, hebben een sterke anti communistische inslag. Busta mente en Manley hebben hun land om beurten als eerste minis ter gediend en vooral nu bauxiet een belangrijke factor in de na tionale welvaart is (waaruit één derde van het jaarlijkse budget De kostbare Rembrandt en de andere schilderijen van jhr. Lou don, die ten koste van zoveel moeite en speurwerk van de po litiekorpsen van Aken. Vaals. Heerlen. Bloemendaal en Bern zijn teruggevonden, zijn gisteren ontsnapt aan een auto-ongeluk dat voor deze kunstwerken ju- nest had kunnen zijn. Er is sprake van geweest, dat dat de heer W. van Essen, di recteur van het Centraal Exper tise Bureau in Amsterdam, ver gezeld van rechercheur A. de Lipt van de Bloemendaalse po litie. de schilderijen in zijn wa gen zou meenemen. De Akense politie raadde dit echter af met het oog op de mogelijkheid van een auto-ongeluk De schilderijen bleven dus in Aken. En dat mag een geluk heten, want de auto waarin de heren Van Essen en De Ligt reisden. is gistermiddag op Rijksweg 26 bij Culenmborg en kele malen over de kop geslagen. De beide inzittenden konden on gedeerd uit het wrak stappen. De ene foto toont de na dief stal teruggevonden en nu weer aan een auto-ongeluk ontsnapte Rembrandt, de andere de onge lukswagen. PETER USTINOV KOMT NAAR DEN HAAG De Britse acteur-regisseur-to neelschrijver Peter Ustinov komt eind septemberbegin oktober zeer waarschijnlijk naar Den Haag voor het maken van een te levisiereportage bij de Haagsche Comedie. Het jongste stuk van Ustinov „Photo Finish" loopt met groot succes al enkele maanden in Londen. In Den Haag zal Bob de Lange „Foto-Finish" regisse ren. De première gaat op 1 september. Het ls de bedoeling dat Ustinov voor de Britse televisie flitsen uit de Lon- dense, Haagse en voorts nog een Duitse voorstelling laat zien. Firma Selilieker is failliet (Van onze correspondent te Bonn) Schlieker failliet: dat was het nieuws, waar de Westduitse zaken wereld gisteren de hele dag op wachtte en dat aan het eind van de middag in Hamburg uit de bus kwam. De faillissementsprocedure, die de rechtbank te Hamburg ter hand heeft genomen, zal niet alleen de Schlieker K G maar ook het privé- vermogen van hem en zijn vrouw 1 omvatten. Bovengenoemde firma is overigens de moedermaatschappij van 21 be- dryven. Het vorige jaar had de Wil ly Schlieker K.G. nog een omzet van 800.000.000 mark. Het was gisteren a' duidelijk geworden, dat een fail lissement onvermijdelijk was. De Hamburgse Senaat volhardde n.l. in zijn standpunt, dat hij alleen borg wilde staan voor Schlieker, in- cnen van andere kant kapitaaldeel neming aan de bedreigde firma zou komen. Dat laatste leek vooral uit gesloten, daar Schlieker donderdag al had toegegeven, dat niemand meer met hem wilde onderhandelen. Advertentie VOOR CHEMISCH REINIGEN VERVEN Doopsgez.kerk. Adventkerk, bij belstudie. 10 tot 11 uur vm. prediking 11-12 uur vm. Voorganger dhr J. Voerman. Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur n.m. ZONDAG Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen 10.30 uur vm. Kleine Burcht: Volle Evang. Zending Spr. dhr. Zijlstra, 10 uur vm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Film over Arablë: Qatar, land van de dauw. De film wordt Ingeleid door de heer J. Th. P. de Bruijn. conservator van de afdeling Voor-Azlë van het mu seum. 2.30 uur n.m. MAANDAG StadhuispleinCarillonbespeling, 8 tot 9 uur nm. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. WOENSDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst: Volle Evang. Zending. 7.45 uur nm. Pieterskerk: Avondstilte, 7.30 u. nm. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. VARA: 18.00 Nws. en commentaar. 1820 Lichte grammofoonmuz.. 19.00 Artistieke Staalkaart VPRO: 19.30 Op de helling, klankbeeld. 19 45 Grammo foonmuz.. 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws.. 20 05 Promenade- orkest en koor. 20.55 Nederlandse ca- I baret-artiesten op de plaat, 21.10 Soc. 1 commentaar. 21.25 Zomeravondcontras ten. schakelprogramma. 22.00 Muzlek- mémoires, 22.20 Sportnws, 22.30 Nws., 22.40 Tango-Rumba-orkest en zangsol., 23.10 Lichte grammofoonmuz.. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II 298 m. KRO: 18.00 Lichte grammofoonmuz., 19.00 Nws 19.10 Actualiteiten. 19.25 Sopraan en plano (gr.)opera-aria's, 19.45 Lichtbaken, lezing, 19.55 Popu laire klass. (gr.). 21.00 De Platenkof- fer. gev. progr., 21.45 Lichte grammo foonmuz.. 22.05 Pianospel, 22.20 22.25 Boekbespr.. 22.30 Nws., 22.40 Wij luiden de zondag ln, godsdienstig progr., 23.00 Mod. muz. (gr.). 23.55 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 15.00 Folkloristisch progr.. 15.15 Waddeneiland, een impressie van het eiland Ameland. 15.55 Muzikale BINNENLAND. Gistermiddag is de onderzee bootjager „Utrechtmet ruim 280 be manningleden onder commando van kapitein luitenant ter zee J. H. The- singh. ln de haven van Nieuwediep uit Nleuw-Gul nea teruggekeerd. De oorlogsbodem was was op 25 juni uit Nieuw-Gulnea veertrokken en maakte de reis vla het Panamakanaal. Op het tweede perron van het Centraal Station in Amsterdam is gistermiddag de 25-Jarige expeditie knecht van de Arbeiderspers Th. B. Schoutsen uit Amsterdam bij het (te gen de bepalingen) oversteken van de rails door een goederentrein gegrepen eu ernstig gewond. De man kwam tussen de vierde en vijfde wagon te recht. waardoor zijn rechterarm werd afgerukt en waarbij hij enkele hoofd wonden opliep. Hij ls opgenomen in het Wllhelminagasthuis. De expeditie knecht sprong van het tweede perron tussen de rails om sneller een ander perron te kun/nen bereiken. gentljnse studenten aangehouden (24 en 30 Jaar), beiden afkomstig uit Buenos Aires, wegens een uitgebreide reek6 diefstallen gepleegd ln Neder land en ln het buitenland Sinds begin Juli maakten de studen ten in een van een Italiaans kenteken voorziene auto een trektocht door Europa. In de landen die ze bezochten hebben ze tal van diefstallen ge pleegd. In Nederland stalen zij ln Amsterdamse en Haagse warenhuizen en ln souvenirwinkels in Volendam en Marken. wordt betaald) ziet het er voor de massa der arme negers wat fleuriger uit. Men zou Jamaica, aan het begin van zijn onafhan kelijkheid, als een semi-ontwik- keld gebied kunnen omschrijven. De toekomst ziet er niet ongun stig uit, al zullen zowel Engeland als Amerika (Alliance for Pro gress!) nog welkome bijdragen kunnen leveren. Een 8-jarlg jongetje uit Leeu warden is donderdagavond verdronken, toen hij terugkwam van een plezier reisje. dat hij met de speeltuinver eniging Insullnde" per boot, naar het Sneekermeer had gemaakt. Toen de boot ln Leeuwarden aanlegde heeft het jongetje waarschijnlijk te ver over de railing gehangen. Hij viel over boord. Reddingspogingen van een man dit zich gekleed te water begaf, haal den niets uit. Na een half uur dreg gen werd de Jongen opgehaald. Een felle brand heeft gistermid dag gewoed aan boord van een marine vaartuig, dat voor rekening van een inwoner van Hamburg in de Midden - kous te Rotterdam wordt omgebouwd tot lacht. Er is aan boord van dit schip, dat 450 brt. weegt, voor enkele honderdduizenden guldens schade aan gericht. De oorzaak \an de brand moet waarschijnlijk worden gezocht in het feit. dat vonken op brandbaar mate riaal z(jn gevallen. In de ondergelopen machineka mer van de Nederlandse kustvaarder .Vrede" ontdekte men gisteren ln Antwerpen het stoffelijk overschot van de machinist Bernhard Schlosser. Dc ..Vrede", d'le gisteren met ernstige averij ln Antwerpen aankwam, was na bij Terneuzen m aanvaring geweest met het Amerikaanse vrachtschip ..Hurricane" Het Nederlandse scheep je liep hierbij een diepe scheur in de achtersteven op. waardoor de machine kamer geheel onder water kwam te staan Pas bij aankomst te Antwerpen j ontdekte men het lichaam van Schlosser .die in z(jn eigen machine kamer 'verdronken was. BUITENLAND. De ruim vijf eeuwen oude „Martis- hof" in Fischbach bij Vllllngen ln het Zwarte Woud, een van de oudste e:i mooiste boerenhoeven van de streek, is gisteren door brand geheel vernield. Gisteren ls de diefstal ontdekt van een altaarstuk van Maroellus Coffermans uit het midden van de zestiende eeuw. de „at -bidding van Let kind Jezus" voorstellend en met een waarde van naar schatting onge veer drieduizend gulden, uit een zaal van het Keulse kunsthuis Lempertz. Van de dader ontbreekt elk spoor. Het bestuur van de vakvereni ging van de Westduitse spoorwegman nen besloot gisteren op a.s. woensdag het begin van een „actie-adelaar" af te kondigen. Aan deze actie, die neer komt op een zorgvulddgheidsbetrach ting. zouden alle werknemers bij de Bundesbahn moeten deelnemen. De bedoeling ervan ls kracht bij te zetten aan looneisen. De directie van de Westduitse spoorwegen heeft Inmid dels reeds laten weten, dat zij een der gelijke actie. Juist nu ln het hoge toeristenselzoen, scherp afkeurt. De Parijse politie heeft medege deeld. dat tegen oud-premier Bldault een bevel tot aanhouding is uitge vaardigd. Enige tijd geleden was gemeld. dat Bldault de leiding op zich zou hebben genomen van een nationale verzetsraad ln Frankrijk. De Franse Nationale Ver gadering heeft in Juli de parlemen taire onschendbaarheid van Bldault opgeheven Chinese oudheidkundigen hebben in het gebied van Hoema ln noord- Chtna waardevolle vondsten gedaan ln een bronsgietenj, die daar 2.000 Jaar geleden was gevestigd. Er werden sta ven brons, gietvormen en gereedschap- Sen gevonden .alsmede rijst- en graan- orrëls en meloenzaad Dit Jaar z(jn reed» 57 drijvende mijnen uit de laatste oorlog ln de Noordzee waargenomen, aldus een mededeling van het Instituut voor scheepvaartonderzoek In Bremen, te gen 46 vorig Jaar. De meeste me Min- fen kwamen de laatste tlld uit de uurt van het eiland. Wight en de Ierse westkust. De tragische dood van de Ameri kaanse filmster Marilyn Monroe heeft er toe geleld, dat in de Mtddenameri- kaanse staat Panama in de afgelopen vyi dagen ten minste zestig kinderen de voornaam Marilyn hebben gekre gen. Een Boelng-passagiersvllegtulg van „Air India" moest gisteren terug keren naar Oalcutta omdat een gier Lakenhal: Tentoonstelling ..Het tul penmotief in de Turkse kunst". Werk dagen 10-4 uur; zond. 1-4 uur (tot 20 augustus). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d Werfpark 1: tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur zondag 1-5 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling ..Naar wijder horizon" Werkd 10 tot 5 uur: s zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober) Rllksmuseum van Oudheden: Dage- HJks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid (t/m 15 augustus). Rllksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Igagelljks 10-4 uur zonrtac 1-4 uur. BIOSCOPEN. Ll(lo: „El Cid". 14 Jr, Dag. 2.30 en 7.30 uur (ook zondag). Luxor: „Ramona". A 1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Drie is teveel". 18 jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: ..Follow that dream" A.l.Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Rekruut tegen wil en dank". A.l. Dag. 2 30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Casino: „Salomo en de Koningin van Sheba". 14 jr. Dag. 7 en 9.15 uur; 's middags 2.30 uur „Doornroosje". Astra-theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur; zat.' en zond. 7 en 9.15 uur „Gezworen kameraden" (Battle Cry). 14 Jr. Ma. en dl. 8 uur „Blanke vrouw in de Jungle". 14 Jr. Wo. en do. 8 uur „Morgen zijn zij volwas sen". 18 Jr. Zo. en wo. 2.30 uur (bij regenweer ook ma. en do. 2.30 uur) Marina". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Van zaterdag tot en met vrijdag zijn voor spoedeisende gevallen geopend: apotheek Reljst. Steenstraat 35. tel. 20136. Apotheek R. van Bree6t Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. De Oegstgeester Apotheek. Wilhel- mlnapark 8. tel. 53274, is 's zondags geopend van 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgei allen zijn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Van Gent. tel. 22538: Gaasbeek, tel. 20266; Brand. tel. 26946; Schaefer. tel. 50481 en Postel, tel. 23089. Te Oegstgeest dokter J. B. Hugen- holtz. tel. 51390. Weekeindedlenst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tand arts Chr. A. M. Kengen. tel. 24516. Bjj geen gehoor van U** hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. •roeten uit Kopenhagen. 16.15 TV film, 16.35 Dier ln 't vizier, maande lijks programma over dieren. 17.00 Voor de kinderen. (17.30). 19.30 TV- fllm. 19.55 Morgen ls het zondag. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo, 20.30 Muz. voor U. 21.00 Rep. van een Internationaal rolschaats- programma van de rolschaatsclub Ma rathon te Den Haag, 21.25 Ha. die i Paul!, amusementsprogr22.10 Docu- I mentaire film over de Londense parken 22.35 Dagsluiting. VOOR ZONDAG 12 AUG. HiHersuni 1 402 m. VARA: 8 00 Nws.. postduivenber. en soc. strijdlied. 8.18 Weer of geen weer. gev. progr., 9.45 Geestelijk leven, toe spraak VPRO: 10 00 Voor de kinderen. 10.25 Zondagsrust: voordracht. IKOR: 10.30 Nederlands Hervormde kerkdienst 11.30 Vraag en antwoord VPRO: 11.45 Flitsen, nieuws van eigen erf. AVRO: 12.00 Lichte grammofoonmuz. (Om 12 30 Sportber.), 13.00 Nws 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuzlek. 13.20 Op de plaat rust!, progr. voor de strijdkrachten. 14 00 Omroep orkest: klass. muz.. 14 55 Gehoord, ge zien. gelezen: maandelijks kunstsym posion. 15 35 Internationale Trouba dours Marais en Miranda, 16.00 Lichte orkestmuz. en zangsol., 16.30 Sport- revue. VPRO: 17.00 Het communisrtie en de Kerk. gesprek (I). 17.15 Stad en land. gesprek. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.30 Nws. sportuitslagen en sportjournaal VPRO: 18.30 Tango-Rumba orkest, 19.00 U moet er eens uit, cabaret. 19.30 Spontane reacties, discussie tussen musici. AVRO: 20.00 Nws.. 20 05 Licht ensemble met zangsolist. 20.45 Wande lingen met Clio, klankbeeld. 21.00 Grafln Maritza. operette, 21.55 Klass. pianomuz. (gr.). 22.30 Nws.. 22.40 Ac tualiteiten. 23.00 Dansorkest en zang solisten. 23.30 Lichte orkestmuz. (gr.) 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. P. N. Kruyswijk; 11 uur ds. J. Sap van Arum - uitzending dienst voor be langstellenden; 4 uur ds. P. N. Kruys wijk. Hilversum II 298 m. NCRV: 8.00 Nws en weerber., 8.15 Orgelspel, 8.30 Morgenwijding. 9.15 Koorzang: gew. muz (gr KRO: 9.30 Nws., 9.45 Klass. orgelspel (gr.), 9.55 Inleiding Hoogmis. 10 00 Hoogmis, 11,30 Kamermuz. (gr.), 11.40 Klass. en mod. kamermuz. (gr). 12.15 Buitenlands commentaar. 12 25 Populaire grammo foonmuz.. 12.55 De hand aan de ploeg, lezing. 13.00 Nws.. 13.05 Populaire grammofoonmuz., 14.00 Klein Radio koor, 14.15 De Vliegende Hollander, lezing. 14.25 Klass. kamermuz. (gr.), 15.10 Radio Filharmonisch orkest: klass. muz., 16.00 Sport. 16.30 Kerk muziek uit de 17e en 18e eeuw (gr.). IKOR: 17.00 Blijf zitten waar Je zit. radlo-drive-in voor Jonge mensen. 17.15 Oecumenische zangdlenst. 17.45 Vluchtelingen ln Oostenrijk, gesprek. IKOR: 18 00 Het Geladen Schip, kritieken. 18.30 De Kerk aan het werk. lezing. 18.40 In gesprek met de wereld, lezing (3). NCRV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Verzoekplaten: gewijde muz.. 19.30 De Openbaring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nws.. 20.00 Een avond ln Zweden, gev. progr.. 21.30 Do-Re-Ml. licht progr., 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws.. 22.40 Avondgebed, 22.55 Utrechts Stedelijk Orkest: klassieke muz., 23.35 Kamermuz. (gr.), 23.55 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.00-16.00 Nederlandse atletiek kampioenschappen te Amsterdam. 19 30 Narcisso Yepes. gesprek over gitaar spel, met voorbeelden, 21.00 Het ver raderlijke hart. TV-spel, 22.00 Finale Jazzconcours 1962 te Loosdrecht. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, UbL i(omc service 330 m. 12.10 Kritieken, 12.55 Weerber.. 13.00 Nws., 13.30 Vragenbeantwoordlng, 13.40 Operamuz., 14.00 Wenken voor de tuin, 14.30 Klass. en mod. orkestmuz. I. d. pauze: 15 05-15 20 Gesprek. 16.15 On bekend. 17.00 Gev. muz. met commen taar. 17.20 Hoorspel. 17.50 Lezing. 17.50 Lezing. 17.55 Weerber., 18.00 Nws en journaal. 18.45 Lichte orkestmuz., 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsdienstige lezing. 20.25 Liefdadigheldsoproep. 20.30 Quiz. 21.00 Operamuz., 21.20 Hoorspel, 22.00 Nws.. 22.10 Gev. muz., 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber., 23.00 Nws.. 23.02-23.55 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme 1500 en '147 ni. 12.00 Verzoekprogramma. 13.30 Gev. muz, 14.00 Gev. progr.. 14.25 liedjes. 15.00 Filmprogr. en Interviews. 18.00 Liedjes. 18.30 Gev. progr., 19.30 Nws., 19.35 Gev. muz.. 20.30 Samenzang, 21.00 Lichte muz.. 22.00 Gev. muz., 22.30 Nws., 22.40 Gev. muz. (verv.), 23.30 Lichte muz., 23.50 Avondgebed, 23.55-24.00 Nws. CHEMISCHE WASSERIJ tegen een der motoren was gevlogen, waarbij de motor ernstig was bescha digd. Het vliegtuig was met 73 Inzit tenden op weg naar Tokio De gezag voerder liet duizenden liters brand stof In zee vallen en maakte een ge slaagde noodlanding. Willi Schciffers in München overleden De befaamde Duitse cabaret-artiest Willi Schaffers is afgelopen nacht op 77-jarige leeftijd in een ziekenhuis in München, op vakantiereis, aan een beroerte overleden. Hij was afkomstig uit Landsberg an der Warthe en maakte in Berlijn carrière, waar h(j in 1910 door Claire Waldoff en de componist Rudolf Nel son werd „ontdekt". Hfj werd bewon derd om z(jn subtiele kritiek op de dingen van de dag en zijn politieke steken-ondei vater. T 1938 nam hij het „Kabarett ier Komiker" aan de Berljjnse Kurfürstendamm over, dat hij na de oorlog in 1946 weer deed herleven maar in 1950 wegens be drijf smoeilijkheden moest sluiten. In 1958 opende hij, na tournees in Oostenrijk en Zwitserland, in de buurt van de Kurfürstendamm een nieuw cabaret „Tingeltangel", EGYPTE heeft maar één raket Wat na de onlangs bij een parade in Egypte meegevoerde raket betreft heeft de Duitse raketten-deskundige dr. Eugen Sanger in een gesprek met de „Stuttgarter Zeitung" als z(jn me ning te kennen gegeven dat het hier allerwaarschijnlijkst slechts één en kel exemplaar bet--f. Het gesprek is gepubliceerd naar aanleiding van oe van Amerikaanse zijde geuite kritiek op Duitse mede werking bij het bouwen van raketten in Egypte. Volgens prof. Sanger ont breekt het Egypte vooralsnog aan de nodige technische mogelijkheden en het personeel voor het opzetten van een raketten-produktie aan de lopen de band. Sanger zei, dat hij en zijn mede werkers prof. Görke en ingenieur Pilz op een Egyptisch verzoek in 1960 om medewerking aan de uitvoering van een wetenschappelijk programma voor rakettenbouw zijn ingegaan om dat zij daarin een kans zagen om in een neutraal land hun technische kennis in praktijk te brengen, wat in de Bondsrepubliek niet mogeljjk was. Advertentie «t OUDE VEST 189 TEL. 24214 HAARL.STR. 42A - TEL. 21797 NDR/WDK 309 m. 12.00 Lichte muz., 13.00 Nws., 13.1c Lichte muz. (verv.), 14.30 Populalri muz., 15 00 Verzoekprogr 16.30 Dani- muz., 18 15 Symfonie-orkest: klassleki muz 18.45 Klass. liederen. 19.00 Nws 20.00 Kamermuz.. 21.45 Nws., 22,1) Hoorspel. 22 50 Dansmuz., 23 30 Licht* muz 24 00 Nws., 0.15 Jazz. 1.00 Weet. bericht en gev. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.10 Radio Filharmonisch orkest: klass. en mod. muz., 13.40 Hoorspel, 15 50 Le point des Souplrs. opera, buffa, 17.45 Orkestconcert: klass. et mod. muz., 19.30 Lichte muz.. 2O.0C Kamermuz.. 22.15 Gev. grammofoon muzlek. 22.45 Lichte grammofoonmuz, 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws., 12.30 Weerbericht, 12.35 Lichte muz., 13 00 Nws.. 13.15 Vooi de soldaten, 14 00 Opera- en belcanto concert, 15.30 Gev. muz., sportberich- ten en reportages, 17.00 Nws., 17.1(1 Lichte grammofoonmuz., 18.00 Piano recital. 18.30 Godsdienstige uitzending; 19.00 Nws., 19.30 Lichte muz.. 20.00 Gev. muz.. 22 00 Nws.. 22.15 Llchtt grammofoonmuz.. 23.00 Nws., 23.05 Dansmuz., 23.55-24.00 Nws. 484 ni.: 12.15 Lichte grammofoonmuz., 13.00 Nws., 13.15 Verzoekprogr.. 17.00 Nws. 17 40 Verzoekprogr.. 19.00 Godsdien. stlg halfuur. 19 30 Nws.. 20.00 Variété, 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Lichte muz., 22.55 Nws.. 23.00 Jazzmuz.. 23.55 Nws VOOR MAANDAG 13 AUGUSTUS. Hilversum I (402 m.). AVRO - 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend'- gymnastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.), 8 00 Nieuws. 8 15 Lichte grammofoon muzlek. 9.00 Gymnastiek voor ouder* luisteraars. 9 10 De groenteman. 9.15 Klassieke kamermuziek (gT 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr 11.00 Een reis door Jong Afrika, gesprek. 11.15 Radio- kamerorkest. klassieke en moderne muziek. 12 00 Lichte orkestmuziek 12.30 Mededelingen t. b. v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor ons platteland 12 43 Zangrecltal:. 13.00 Nieuws. 13.15 Medelingen, actualiteiten of grammo foonmuzlek. 13.25 Beursberichten. 13 30 Promenade-orkest. 14.00 Pianorecital! moderne muziek. 14.30 Voordracht, 14.55 'T ls maar een weet. licht pro gramma 1'5.50 Moderne muziek (gr.), 7.30 Grammofoonmuzlek voor de )eAl$0: 18 00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Zing zonder zorgen. 19.00 Fluit en piano. 19.30 Voor de jeugd, 20 00 Nieuws. 20.05 Schoolorkest. 20.35 Zangrecltal, 21.05 Het schilderij komtl tot leven, hoorspel. 21.35 Lichte gram mofoonmuzlek 21.45 Toneel, tekst, spelers, publiek, gesprek. 22.05 Oude muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actually teiten 23.00 Hammondorgelspel. 23.15 Balletmuziek (gr.). 23.55—24.00 Nleuwi Hilversum II (298 m.). NCRV: 7 00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek 7.30 Lichte grammofoonmu zlek. 7.50 Het brood des levens, medi tatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Koorzang: Nederlandse volksliede- ren (gr.). 8.50 Walsmuziek (gr.) 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuz. 9 40 Voor de vrouw. 10.10 Grammo foonmuzlek. 10 20 Theologische ether leergang. 1105 Zangrecltal: Joodse liederen 11.35 Lichte grammofoonmu zlek. 12.10 Pianospel met ritmische begeleiding. 12.25 Voor boer en tuin der 12.30 Mededelingen t.b.v. land- e:- tuinbouw. 12 33 Licht ensemble. 12 53 Grammofoonmuzlek of actuali-j teiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Sprookjes-j ensemble 13.45 Fragmenten uit Ita liaanse opera's (gr.) 14.15 De zeven sprong. wedstr. 14.30 Omroeporkest, koor en bariton: Klassieke muziek. 15.30 Moderne kamermuziek (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking. 16 30 Altviool en klavecimbel: Klassieke muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Licht ensemble en zangsolisten. 17.40 Beurs-, berichten. 17.45 Regerlngsivltzencling Sur 1 name's ontsluiting, door W. H. A. Brüggeman. NCRV :18 00 Popul. orgelspel 18.30 Klassieke muziek (gr.). 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht ensem ble, 20.20 De Wilkinsons, hoorsp.. 20 50j Metropole orkest. 21.25 Moderne ka-j mermuzlek. 22.05 Reportage van het 5e plenaire congres van de Internatio nale Raad van Christelijke Kerken te Amsterdam. 22.15 Pianospel, zang en ritmisch kwartet. 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten. 22.40 Avondoverden- king. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Mo-, derne orkestmuziek (gr.) 23.40 Evan gelisatie-uitzending ln de Spaanse taal. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht AVRO" 20 20 Televizier 20.30 Hemo de Geweldige, documentaire film. 21.25—22.15 Das Rendez-vous, Televisie-ballet. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.00 Orkestconcert 12.55 Weerbe richt. 13.00 Nieuws. 13.10 Gevarieerde muziek. 13.40 Quiz. 14.10 Gevarieerde muziek. 15.00 Hoorspel. 16.30 Program- mi. voor oudere luisteraars. 17.00 Hoor spel. 17.30 Boekbespreking. 17 55 Weer bericht. 18.00 Nieuws. 18.15 In the South-East, regionaal programma. 19.00 Balladen van alle tijden. 19.30 Orkestconcert. 20 45 Hoorspel. 21.30 Onbekend. 22 00 Nieuws. 22.30 Geva rieerde muziek. 22.59 Weerbericht. 23.00 Nieuws. 23.1523.35 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, (1500 en 247 m.). 12.00 Populaire grammofoonmuzlek. 12 31 Gevarieerde muziek. 13.30 Nieuws 13.35 Cricketuitslagen. 13 45 Voor de kleuters 14.C0 Boekbespreking. 14.15 Gevarieerde muziek met commentaar. 15.00 Dansmuziek 15.31 Muziek bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races en cricketuitslagen. 16.35 Voor de jeugd. 17.00 Gevarieerd programma. 17.3Lichte grammofoon muzlek. 18.33 Sportoverzicht. 18 4o Hoorspel. 19.00 Nieuws en journaal. 19.25 Sport. 19.31 Hoorspel. 20.00 Ge varieerde muziek. 20.31 Licht program ma. 21.00 Hoorspel. 21.31 Lichte or kestmuziek. 22.15 Orgelspel. 22 30 Nieuws .sport en actualiteiten. 22.41 Gevarieerde muz. 23.5524.00 Nieuws. Nordwestduitscher Rundfunk (309 ni.) 12.00 Lichte orkestmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusementsmuziek. 14.15 Pianorecital. 16.00 Dansmuziek. 17.00 Nieuws. 17.45 Dans- en amuse mentsmuziek. 19.00. Nieuws. 19.30 Sym fonie-orkest en solist: klassieke en moderne muziek, 21.45 Nieuws. 22 30 Jazzmuziek, 23.15 Gev. grammo foonmuzlek. 24 00 Nieuws. 0.20 Ope rettemuziek. 1.00 Weerbericht en ge varieerde muziek. Frankrijk III (280 en 235 m.). 12.10 Gevarieerde grammofoonmuz. 13.50 Grammofoonmuziek. 14.30 Or gelspel. 1'5,00 Gevarieerde grammo foonmuzlek. 16.00 Lichte muziek. 17.45 Lichte grammofoonmuziek. 18.05 Kamermuziek. 19.20 Grammofoonmu ziek. 20.00 Radio Filharmonisch or kest en soliste: klassieke en moderne muziek. 22.30 Grammofoonmuziek. 23.10 Idem. 23.53—24.00 Nieuws. Brussel (324 en 484 m.). 324 in.: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte frammofoonmuziek. 12.30 Weerbericht 2.35 Landhouwkroniek. 12.42 Gram mofoonmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Klassieke kamermuziek (gr.) 14.00 Lichte muziek. 15.00 Muziek voor blaasinstrumenten 16.00 Beursberich ten. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. 18.00 Balletmuziek. 16.30 Voor de soldaten. 18.50 Lichte orkestmuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Operamuziek. 20.00 Ka merorkest en solist: klassieke muziek. 21.00 De zeven kunsten. 21.15 Lichte muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Amuse mentsmuziek. 22.35 Populaire volks muziek. 22.55 Nieuws. 23.00—23.25 Voorde zeebeden. 484 m.: 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonnvuziek. 14 03 Kameror kest met zangsoliste: Klassieke mu ziek. 15.03 Lichte grammofoonmuziek. 16 08 Operetteselecties. 17.00 Nieuws. 17.15 Moderne kamermuziek. 18.30 Lichte grammofoonmuzlek. 19.30 Nieuws. Hoorspel. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2