Peter Lunde schitterde in derde en vierde race se 0 3 p GRIJS9 HAARTJE! THUIS ZELF DOEN Van As wint na harde strijd van Schiedam 'Alle registers open" op nationale titelstrijd Kraan staat nu vierde Slask (Polen) triomfeerde over Utrechts Elinkwijk in Hillegom Aantrekkelijk FD-week KLEURSPOELING POLY-COLOR Voorgevoel Sportspliuters Drama en Glorie in Europese titelstrijd FD Overmacht Wedvluchten LEÏDSCH DAGBLAD VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1962 O* Ruim duizend toeschouwers hebben gisteravond op het ter rein van de v.v. Hillegom kun nen genieten van een partij voetbal zoals men die maar zel den in deze streek te zien krijgt: een wedstrijd tussen de Utrechtse eerste divisie-club Elinkwijk en de Poolse ploeg Slask. De Polen zegevierden na een zeer levendig duel met 2-1. De recette, die ten goede kwam aan de Invalidenbond St.-Li- duina, bedroeg netto f. 1027. De eerste aanvallen ln deze „Inter nationale" waren voor de Utrechters en de Poolse doelman Wilczynski moest al heel spoedig de handen ferm uit de mouwen steken. Toch waren het de Polen die na vijf mi nuten de leiding namen. Linksbinnen Bielas toog in vliegende vaart door de Elinkwijk-verdediging en zijn so- lorush werd met een fraai doelpunt bekroond. Zelfs Mijnals slaagde er niet in de Pool <je voet dwars te zet ten. Bielas dacht toen kennelijk dat hij dat nog wel eens kon proberen. Maar de rushes waarmee hij niu naar de Elinkwijk-veste daverde werden door doelman Van de Pelt tot twee keer toe zij het met de grootste moeite onderbroken. Het duurde geruime tijd alvorens Elinkwijk vat kreeg op het spel van de Slask-man- nen. Bielas trachtte keer. op keer zijn doelpunt wegens „groot succes" te prolongeren en de Utrechtse verde diging kon hem steeds maar ternau wernood van dit plan afbrengen. In de 29ste minuut was Van de Pelt al geslagen door Rogoza, maar Gade- mans tikte de bal op de doellijn koel het veld in en de achterstand bleef zodoende 10. Voor de Plying Dutchman-week werden gisteren de derde en vierde race verzeild, waarvan vooral de eer ste de nodige sensatie bracht. Bij de start waren namelijk een aantal deelnemers te vroeg door de lyn, bij wie o.a. de Fransman Samuel en de Canadees Henderson. De Duitser Hans Kaemmerer die na dit tweetal finishte, werd ondanks een correcte start evenals Samuel en Henderson uitgesloten, aangezien hij de vlag raakte. Kaemmerer was het met deze beslissing niet eens, omdat hij z.i. al achter de lijn was en dus niet meer aan de wedstrijd deelnam. Of zyn beroep resultaat zal opleveren ls echter twijfelachtig. De gang van zaken zou gunstig ge weest zijn voor onze landgenoot, J. v Staveren, indien deze niet verzuimd had zijn verklaring van de tweede wedstrijd te tekenen, hetgeen hem op uitsluiting van de tweede plaats ln die race kwam te staan. De En gelsman Pitcher werd nu eerste in de derde wedstrijd, waarvan de start volgens de meeste deelnemers beter vals verklaard had kunnen worden. Jan van Staveren behaalde een prachtige overwinning in de vierde wedstrijd. In de loop van de race kreeg hij een voorsprong op De Kat, die op zijn beurt weer ver voorlag op de Oostenrijker Curt Auteried. Toch moest van Staveren in het laatste kruisrak nog alles op alles zetten om voor De Kat, die een betere slag had gemaakt, te blijven. De Kat heeft in het voorlopige klassement de leiding. - Advertentie Het werd zelfs gelijk en wel door De Jong. Hij werd uitstekend „ge lanceerd" door Geutjens en de korte dribbel, die hierna volgde hield te veel puzzels in voor doelman Wils- zynski (1—1). Het publiek beloonde het doelpunt van de „Nederlanders" met een storm van toejuichingen. He laas, het evenwicht bleef niet lang gehandhaafd. Rogoza en Bielas trok ken een combinatie op de Hillegomse grasmat, die de Utrechters sterretjes bij klaarlichte dag voor ogen toverde en de gevaarlijke Bielas „doorzeefde" het ElinkwUk-net met een harde kogel (2—1). Goed voetbal Na de hervatting, die de Elinkwü- kers kennelijk hernieuwde kracht had gegeven, demonstreerde de Neder- landse ploeg in de eerste twintig mi nuten werkelijk zeer goed voetbal. Aanval op aanval rolde op het Slask- doel af en het werd bepaald ongezel lig druk voor Wilczynski. Op prima wyze stopte hij de kogels, die Geut jens en v. Eigdom op hem afvuur den. En de schoten waar hij niet bij Doelman Van Pelt kijkt'' de bal naast zijn doel. Mijnals kijkt toe. kon, werden door zyn verdedigers van de doellijn gewerktHet laatste gedeelte van de strijd ging weer vol komen gelijk op. Afwisselend kwamen beide doelen in gevaar. Bielas. na tuurlijk weer Bielas, dreef de bal met een onstuimige beweging op Van Pelt af, maar Van Pelt was ge lukkig al op tijd zyn doel uitgekomen om het schot in de baan te breken. Van Egdom had weinig geluk met zijn schot dat juist langs de verkeerde kant van de paal vloog. En zo bleef het in deze aantrekkelijke, pittige wedstrijd 21 voor de Polen. Elinkwijk: doel: Van Pelt; achter: Smit en Gademans; midden: Sjoelze, Mynals en Blauw; voor: Nieuwenhuis Van Egdom, Geutejens, Sihaja, De Jongh. Slask «Warschau, Polen): doel Wilczynski; achter: Gulba en Cra- bosz; midden: Luczak. Siegiert en Sarna; voor: Klimza, Czarneck, Bie las. Rogoza en Spiewak Badgasten toernooi in Katwijk De organisatoren van het Badgas- tentoernooi te Katwijk, dat zo hevig wordt geplaagd door de regen, heb ben gisteren in elk geval een aantal partijen kunnen afwerken. In het he- rencnkelspel A versloeg Van As de Duitser Schlemann in drie (zware) sets. Holleman, de oud-voetbalinter national, won van diens dubbelpart- ner Mayer von Wiedschenstein, maar heel wat gemakkelijker (60, 6—1). Hengen verloor, ondanks goede te genstand, van Verhees in twee sets. Van As heeft harde strijd moeten leveren om de veteraan Schiemann Advertentie van de winst af te houden. Hij moest daarvoor zijn aanval volledig inzet ten. De eerste set schreef hij met 63 op zijn naam, maar de tweede was voor Schiemann, die fraai anti cipeerde en manoeuvreerde en die Van As, zo deze het. net zocht, hetzij met de lob, het zij met de passing kansloos liet, 6—3 voor Schiemann. Even spande het in de derde set maar toen Van As vasthield en, daar het uithoudingsvermogen natuurlijk een woordje ging meespreken, Schie mann de duels vanaf de achterlijn ook ging verliezen, werd het een dui delijke 6—1 voor Van As! Toch een keurige prestatie van de Duitse fe- teraan. Diens partner in het dubbel spel, Mayer von Wiedschenstein, zag zijn netspel falen tegen het „loop werk" en „alles halen" van Jan Hol leman. Wel scoorde de Duitser her haaldelijk met de volley, maar de punten waarop het aankwam, waren voor de oud-voetbalinternational, 60, 6—1!, voor Holleman. Marré had weinig moeite met Van Min, 61, 6—1. Ch. Kengen speelde helemaal niet slecht tegen Verhees in het HE A, maar laatstgenoemde toonde zich vaster op de drive, 6—3. 63. In het HE B was Burki, eergisteren nog de trotse overwinnaar van Noordman, nu kansloos tegen Egon Mauer, die niet alleen het Tafeltennisbat «Bat- swingers II, Hoofdklasse) goed blijkt te hanteren. 64, 62. Verhees won van De Krey, 6—2, 6—4 en had dus Stolker berispt (Van één onzer verslaggevers) Michel Stolker, de voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Wieier- profs en Onafhankelijken, is gisteren door de KNWU officieel berispt om dat hij in zijn functie van deze ver eniging de rit om het Nederlands kampioenschap op de weg in Beek (Limburg) heeft „stilgelegd" teneinde de amateurs, die bijna gelijktijdig om het kampioenschap van Limburg stre den, te laten passeren. H. Zilverberg - onder druk - toch naar wereldtitelstrijd Huub Zilverberg heeft gisteravond van zijn fabriek Faema telegrafisch opdracht gekregen aan de wereld kampioenschappen wielrennen op de weg in Italië deel te nemen. Weigert Zilverberg aan de opdracht te vol doen dan zal zijn contract met de Belgische fabriek onmiddellijk wor den geannuleerd. Zilverberg heeft nog geen beslissing genomen. Atletiek in Amsterdam „Ik kan nog niet zeggen wat het wordt, maar ik weet wel dat er vandaag iets heel onprettigs gebeurd", zei frau Schwendemann bij het ont bijt tegen de Hongaarse teammanager. De charmante echtgenote van de Westduit- se afgevaardigde in het Europese kampioenschap bij Muiden kreeg gelijk. Nauwe lijks was zij, een klein uurtje later, voor een telefoonge sprek met Hamburg wegge roepen, of de „Stella" dreef onbemand het wijde water op. Aan een attente politie- boot had het Hamburgse echtpaar het nog te danken, dat het fragiele bootje juist niet in botsing kwam met de zware motorboten. Veel plezier heeft Schwen demann op deze ..ongeluks dag" niet van zijn Stella ge had. Een twaalfde en een elfde plaats in een veld van dertien boten was zijn zeer bescheiden deel. ADVERTENTIE Verwen Uw voeten Vooral transpirerende voeten. Maak een einde aan deze ergernis voor Uzelf en Uw omgeving. Uw voeten weer fris en gezond door VOETPOEDER ETROOIBUS f. 1,35 NAVULZAKJE 85 Ct. De Nederlandse wielerploeg voor de ronde van Oost-Duitsland voor amateurs en onafhankelijken bestaat uit de volgende renners: Werner Swa neveld (Rotterdam), Bert Boom (den Enter), Wim Dieperink (Barchem), Cees Lute (Castricum) en Anton Rut- te (Haarlemmerliede). Leider van het team is Leen Jan sen. De Ronde van Oost-Duitsland wordt gehouden van 14 tot 22 augus tus a.s. Jan Boog (Laren), Wim de Rooy (Bergen op Zoom), Jack Mesters Den Haag en Maarten Breure Rot terdam) zullen zondag a s. deelne men aan de amateurwedstrijd om de Harzer Bergpreis. De sintelbaan aan 't Olympiaplein te Amsterdam zal zaterdag en zondag het trefpunt zyn van het crème de la crème van de Nederlandse atletiek. Daar namelijk worden de nationale kampioenschappen gehouden, die dit jaar wel bijzonder belangrijk zijn met het oog op de selectie voor de Euro pese kampioenschappen volgende maand in Belgrado. Het predicaat „kampioene" is door de jaren heen de gedachte geweest van de atleten die zich voor deze kampioenschappen voorbereiden. Elke sportman of -vrouw stelt er prijs op te kunnen wijzen op de periode toen hij of zij de hoogste sport van de nationale atle- tiekladder bereikte. In dit licht gezien is het volkomen begrijpelijk, dat het behalen van een zo goed mogelijke prestatie vele ma len ondergeschikt werd gemaakt aan het veroveren van een eerste plaats. In de loop der jaren was het presta tie-niveau van deze kampioenschap pen vaak geen ware afspiegeling van hetgeen de atleten werkelijk konden presteren. Hoewel dit op de sprint nummers en de technische nummers minder het geval is daar moet men gewoonlijk geven „wat erin zit" des te meer was het gebruikelijk op dié onderdelen waarop de tactiek een woordje meespreekt: de midden- en lange afstanden. Dit jaar liggen de kaarten geheel anders, want na deze kampioenschap pen gaat de KNAU zich beraden over de afvaardiging naar de Europese kampioenschappen, die van 1216 september in Belgrado zullen plaats vinden. En bij het opstellen van de deelnemerslijst zullen niet het be haalde kampioenschap, maar wél het gehalte van de prestatie doorslagge vend zyn. Het is dus voor velen „er op of eronder" en del aatste kans te bewyzen dat zy zich inderdaad op het voor Belgrado gestelde prestatieni veau bewegen. Dit houdt in. dat de op de dominatie staande cracks zich niet tot het tactisch volgen, met als afronding een eindsprintje om de ti tel veilig te stellen, zullen kunnen beperken. Alle registers moeten dit maal worden opengetrokken! Ongetwijfeld zullen er ook jeugdige atleten met goede prestaties naar vo ren komen. Prestaties die misschien nog niet voldoende zijn om nü reeds met redelijk succes in Belgrado deel te nemen. Wanneer men in KNAU- kringen echter overtuigd is dat een jong talent een belofte inhoudt voor de nabije toekomst, zal zij er goed aan doen een dergelyke atleet*e» toch naar de Europese kampioenschappen af te vaardigen. Een week lang ko men zij dan in contact met de grote sterren van het Europese atleten-ar senaal, zij kunnen een schat van er varingen opdoen, die beslist hun vruchten zullen afwerpen. Leidenaars Het is te hopen dat de bescheiden Leidse afvaardiging naar de Neder landse kampioenschappen haar voor deel zal kunnen doen met de te ver wachten zware strijd. Bij de dames staan Gerda Kraan, Ria de Winter en Ton Homan op de 400 of 800 meter ingeschreven en hun Bataven-clubge noot Ton van Rooyen probeert het op de 200 of 400 meter heren. Ook van Holland-zijde wordt deelgenomen en wel met een vijftal atleten, nl. Jan van Heek op discuswerpen en hoog springen. Piet de Haas op de 5000 meter. Piet Selier op de 800 meter, terwijl Rob den Tonkelaar en Rob Pommée hun geluk met de polsstok zullen gaan beproeven. met 2 overwinningen, in A en B, een goede dag. Bij de dames was de nederlaag in het DE B van de Duitse mej. Kluss- mann, vorig jaar winnares in dit nummer te Katwijk en Noordwijk. verrassend. Mej. Smits „schaakte" beter en won met 62, 64. In het DE C zullen mej. Bröring en mej. Blitterswijk hoge ogen gooien. Eerstgenoemde won van mevr. Stok vis, 62. 62 en laatstgenoemde gaf mej. Heyblom met 64, 63 even min kansen. Een titanenstrijd streden in het HE B Kaiser (Duitsland) en Harm- sen. De Duitser won met 108, 64, maar voor hetzelfde geld had de zege hier voor Harmsen kunnen zijn. Veel veine had hij in deze partij niet. Amateurploeg (weg) geselecteerd De Sportcommissie van de KNWU heeft twaalf renners aangewezen, die voorlopig zijn geselecteerd voor het amateurwereldkampioenschap op de weg, dat 1 september te Salö Italië wordt gehouden. Van het twaalftal zullen er acht definitief worden uit gezonden. Aan de strijd em de indi viduele wegtitel mogen per land zes renners deelnemen, bovendien zal Nederland met vier coureurs uitko men in de ploegentijdrit. De twaalf geselecteerden zijn: An- dré van Aert (Achtmaal), Henk Cor- nelissen «Amsterdam», Cor van Es pen (Arnhem», Arie den Hartog (Zuidland), Gerben Karstens (Lei den), Ad van Kemenade (Eindho ven), Jan Schroeder (Koningsbosch), Cor Schuuring (Amsterdam», Cees Snepvanger (Zundert), Bart Solaro (Den Bosch», Coen Visser ,'s-Graven- moer) en Gerrie Wesseling (Half weg). Met uitzondering van Ad van Ke menade en Jan Schroeder komen bo vengenoemde coureurs by wyze van voorbereiding uit in de ronde van de 12 kantons, die van 11 t/m 13 augus tus a.s. in Luxemburg wordt gehou den. Coach van het team is bij deze wedstrijd de heer Middelink. Advertentie Stramheid en Pijnen vallen van U al met Kruschen. Want Eruachen's les mineral* zouten jagen de onzuiverheid uit Uw bloed en daarmee ook de oorzaak van Uw lijden en pijn. Het klinkt haa6t onge lofelijk, maar duizenden reumatiek- lijders in binnen- en buitenland kunnen U enthousiast bevestigen, hoe wè] ze zich bevinden met de kleine dosis Kruschen iedere dag. Kampioenschap tennisleraren De uitslagen van de wedstrijden gespeeld om het Nederlands kam pioenschap voor tennisleraren, die in Schiedam worden gehouden, luiden: Herenenkelspel, eerste ronde: Buy- telaar—Bernaei t 62, 61, van LeeuwenBronkhorst 61, 61, Borst—van der Bijl 11—9, 4—6. 6—3, Kauling—Scholte 6—3, 6—1. Blom— Liewes 97, 64. Van der Heuvel Leyten 36. 62. 64. Kraaikamp Verhoef 75. 75. J. van der Torre Bunt 62, 63. K. van der Torre Nieberg 6—0. 61. HarmsenVer hoeven 6—3, 7—5, SmitWarmenho- ven 62. 6—2. J. de SmitGilijamse 60, 61. SchuuringKortekaas 68. 97, 64. Haazebroekvan der Broek 61, 62, DekkersGosman 6—2, 6—2. Tweede rondeBuytelaar—van Zdzislaw Krzyszkowiak. wereld* recordhouder op de 3000 meter steep* le en Europees kampioen op de 5000 en 10.000 meter zal hoogstwaarschhn- lijk niet uitkomen op de Europese atletiekkampioenschappen ln Belgra do. De Pool lijdt aan een vrij ernsti ge keelontsteking en heeft niet kun nen deelnemen aan de landenwed- strijd Polen-Groot Brittannië. De wedstrijd om het wereld kampioenschap finnjollen zijn giste ren voortgezet met de vierde race, Winnaar werd de Zweed Boris Ja- cobsson. de Europese kampioen. Op de tweede plaats eindigde de Neder lander Hans Willems en derde werd de Zweed Bernt Andersson. Na vier races heeft Jacobsson de leiding ipet 6473 pnt voor Aakersson (Zweden) met 6461 punten. De basketball wedstrijd tussen Spartak Sokolova en Blue Stars (da mes) die in Praag werd gespeeld, eindigde in een 54-33 punten zege voor de Tsjechische dames. Bij de rust was de stand 22-19 in het voor deel van Spartak Sokolovo. In de tweede etappe van het criterium de „midden-augustus wed strijd" die in Bretagne wordt gehou den, zijn de Nederlanders Stolker en Maliepaard resp. als vierde en zevende geëindigd. De uitslag was: 1 Beaufrere (Fr) de 75 km in 2 uur 8 minuten, 2. Bachelot (Fr) z.t, 3. Gainche (Fr) op 2 seconden 4, Stolker (Ned> op 11 sec, 7. Malie paard (Ned) z.t. Jim Beatty, de Amerikaanse middenafstandloper, die zich tendoel heeft gesteld het wereldrecord op de 1500 meter van de beroemde won- derloper Herb Elliott (Australië) te verbeteren en daarvoor speciaal naar Europa is gekomen, slaagde niet in zijn opzet in een wedstrijd te Oslo. In een fantastisch gelopen race, waarin hij na 800 m de leiding nam, noteerde hij de beste tijd van dit jaar, nl. 3 min 39.4 sec. Maandag 20 augustus a.s. zal de eerste paal worden geslagen voor de nieuwe Sparta-tribune, die de capa citeit van de Rotterdamse roodwitten met circa 20.000 zal vergroten. De burgemeester verricht de plechtig heid. Israëlische patrouille schiet Egyptenaar neer Gisteren heeft, bij het aanbreken van de dag. een vuuruitwisseling plaats gevonden tussen een Israëli sche patrouille en een groep Egypte- naren, die op Israëlisch gebied wa- ren doorgedrongen. Een der Egypte- Leeuwen 6—1. 6—2, Kauling—Borst naren werd hierbij gedood. Op zijn 6—0. 5—7. 6—4. Blom —van der Heu- lUik werd een bedrag van elfduizend vel 5—7. 8—6, 6—2, J van der Torre Egyptische ponden gevonden. —Kraaikamp 6—2. 6—2, K. van der Waarnemers te Tel Aviv menen Torre—Harmsen 6—3, 6—4. Smit—J. dat de Egyptenaren. via Israël, op de Smit 6—1, 6—0, Dekkers—Haze- weg waren naar Jordanië met de be- broek 6—1, 6—3. doeling daar een ondergrondse actie 'te beginnen. TUBE 1.95 LFC tegen SVW Ter voorbereiding van het komende voetbalseizoen komt LFC zondag in een vriendschappelijke wedstrijd uit tegen de eersteklasser SVW. De Ka naries komen in de volgende opstel ling in het veld: Van Leeuwen, H. v. d. Berg en H. Sira; C. v. d. Zeeuw, L. de Jong, W. Siera, J. Rietkerken, A. Heymans, D. Sira, G. v. d. Hey- den, H. Heymans. De wedstrijd, die wordt gespeeld aan de Boshuizerkade, begint om Peter Lunde kon zich niet meer beheersen. Nauwelijks was de witte FD zegevierend in de vierde race van het Euro pese kampioenschap op het IJs- selmeer door de finish gegaan of met een harde, hartelijke klap op de schouder beloonde de blonde Noor het vaak angst wekkende trapezewerk van be manning Björn Bergvall. Er heerste grote vreugde gister middag in de Noorse FD. Eer ste plaatsen in de derde en vierde wedstrijd van het kam pioenschap gaven daar alle reden toe. Eindelijk toonde de 20-jarige Olympische kampioen 1960 zijn grote klasse. Van een bescheiden achtste plaats in het algemeen klassement klom hij op slag op tot de derde positie. Zowel 's morgens als 's mid dags toonde de sympathieke Noor zijn grote overmacht. Vooral tegen de avond, toen de donkere wolken het duel met de zon gewonnen schenen te hebben, was Lunde onweerstaan baar. Al in het eerste kruisrak trok de „Sirene" naar voren. Steeds groter werd het verschil. Zonder merkbare moeite verbeterde Lunde steeds meer zyn positie. Met een straatlengte voorsprong op zijn concurrenten ging hy zegevierend door de finish. Halverwege het kampioenschap heeft de kopgroep zich duidelyk af gescheiden van de mindere goden. Jean Marie Auclair, Johnson Woo- derson. Peter Lunde. Bart Kraan en Christiaan Ludwig zijn ongetwijfeld de grootste in dit overigens toch zeer sterke gezelschap. Ben Verhagen, zes de in het algemeen klassement na de eerste vier races, speelt daarente gen geen rol van betekenis meer. Zyn achterstand van 1575 punten op lei der Jean Marie Auclair is daarvoor te groot. In de hoogste regionen zijn de verschillen echter opmerkelijk klein, zodat de drie races die zater dag en zondag worden verwerkt van bijzonder groot belang zullen zijn. Sensatie Bela Dominek scheen ln de eerste race van gisteren voor een kleine sensatie te gaan zorgen. Een bekeken startpositie leverde de Hongaar, die op de eerste dag van het Europese kampioenschap Flying Dutchman- klasse op het IJsselmeer met een be scheiden achts.e en elfde plaats ge noegen moest nemen, grote winst op. Met ruime voorsprong op zyn bela gers passeerde de Balaton het eerste merkteken. De Nederlanders Kraari en Verha gen hadden waarschynlyk reke nend op de voorspelde draaiing van de wind ongunstige loefboei als uitgangspunt gekozen. Kraan slaag de er nog in een groot deel van z(jn verlies goed te maken, Verhagen daarentegen zocht met een extreme stuurboordslag de volle zee op. Als dertiende en laatste rondde hij de eerste boei. Briljant zeilend bleef Dominek winst boeken. De zege scheen bin nen bereik. De arme Hongaar had echter buiten Peter Lunde gerekend. De olympische kampioen 1960, die vrijwel steeds in vierde positie had gelegen, werkte zich naar voren en ging met geringe achterstand op Do minek rond de voorlaatste boei. De uitgekookte Lunde, stammend uit een gerenommeerd Noors zeilersgeslacht, ging door. Voor de wind zeilend boek te hij een winst van driehonderd meter en passeerde de Hongaar nog juist, zodat hij als leider het laatste kruisrak inging. Het drama Dominek was nog niet compleet. Ook de Fransman Auclair ging nog juist langs de ontgoochel de Magyaar. ëlijspel Na het drama-Dominek, kwam het blijspel Lunde. De Olympische kampioen van Napels liet ook in de vierde race zien, dat het hem ernst is. Kort voor het eerste merkteken verdrong de sterke Noor nog juist Johnson Wooderson van diens lei dende positie. Een fractie voor de zelfverzekerde Brit rondde Lunde de eerste boei. En toen spoot de „Sire ne" weg. Wooderson kon doen wat hij wilde, het had nauwelijks zin. Halverwege de wedstrijd was het ver schil al vele honderden meters. Bart Kraan heeft in dit laatste duel van de „eerste helft" verbitterd gevecht moeten voeren met de Fransman Auclair. Steeds weer wisselden de boten van beide rivalen van positie. Als derde, juist voor Auclair ging de man uit Oude Wetering het laatste kruisrak in. Vrijwel op de finish passeerde Auclair de Nederlander nog juist. Het voorlopig klassement na vier races ziet er als volgt uit: 1. Auclair (Fr) 3480 pnt. 2. Woo derson (GB) 8 3413 pnt. 3. Lunde (Noorwegen) 3047 pnt, 4. Kraan (Ned) 2559 pnt, 5. Ludwig (Oosten rijk) 2401 pn 6. Verhagen (Ned» 1865 pnt. 7. Dominek (Hong) 1485 pnt, 8. Dupont (Belg» 1364 pnt. 9. Fragniert (Zwitserl) 1237 pnt, 10. Chiozza (Italië) 1174 pnt. De top van de ranglijst ziet er met aftrek van het slechtste resultaat van de zeven races in dit kampioen schap zijn de 6 beste bepalend als volgt uit: 1. Wooderson (GB) 3043 pnt, 2. Lunde (Noorwegen) 2946 pnt, 3. Auclair (Fr) 2867 pnt, 4. Kraan (Ned) 2043 pnt. KNSB-wedstrijden Kohlbeck staat goed tegen Ketting De vijfde ronde van het KNSB- schaaktournooi te Blerick is voor de Leidenaren goed verlopen. De enkele Leidenaren die verloren deden dat tegen stadgenoten. Zo kwam in de Reserve Kamploensgroep A Ketting in een slechte afgebroken stelling terecht tegen Kohlbeck. die daardoor zijn tweede plaats wel zal handhaven. Westra vijzelde zijn score enigszins op door een fraaie winstparty tegen Bouma. HU heeft nu 3 pnt uit 5 par tyen en staat in deze groep op de gedeelde derde plaats. In Reservegroep B pleegde J. C. Kort eveneens ..broedermoord" door Etmans in een avontuurlijke partU te verslaan. De Graaff herstelde zich enigermate van zUn vorige neder lagen en versloeg de Middelburger Eiserman verpletterend. In de hoog ste achtkamp zakt C. C. Berg toch wel wat af. Een uitgestelde partij tegen de Belg Conings werd remise, maar in de volgende ronde kon hij het. tegen Frederiks (Nijmegen) niet bolwerken. In de Achtkamp B speelde Van der Waall remise en verloor daarmee zijn eerste plaats. Van den Bosch brak zijn partU ln een onduidelijke stelling af. Ad van den ""Berg won in de C- groep zyn vijfde party in successie. Een eerste plaats ls nu reeds verze kerd. Andere Leidse resultaten van de vyfde ronde: Achtkamp E: W. M. Rosdorff—P. van der Berg (Den Haag) 01; drs. P. Selierds Schro ten (Harmeien) 10. Achtkamp F: E. DlttersP. Schreuder (Dordrecht) 10. Achtkamp G: A. van Klaveren B. van Oven (Eindhoven) 10. G. P. Sluyts—G. de Vries (Venlo) 0—1. Tienkamp A: 6e ronde: drs. H B. Gerritsen—F. Bolhuis (Ridderkerk) 1—0; W. Vink—J. Koudstaal (Krim pen 10. Tienkamp B: 6e ronde: W. Wiebes—A. van der Ven (Tilburg) 's. Het grote schakersbal gaf gisteravond iedereen de kans enige spanning af te reageren. SCHAKEN Dames Vreeken en Roodzant leiden De uitslagen van de afgebroken partyen uit de vyfde ronde van het toernooi om het Nederlands dames kampioenschap schaken, luiden: mej. Bruinenberg—mevr. Vreeken 01. mevr. Roodzantmevr. Spook 1—0, mevr. Heemskerkmej. De Klerk liVi, mevr. Van Wieringen- mevr Timmer hM. De stand na de vyfde ronde ziet er als volgt uit: 1 en 2 mevr. Vree ken en mevr. Roodzant beiden 4 pnt, 3 mej. De Klerk 3'ï pnt. 4 mevr. Timmer 3 pnt, 5 mevr Van Wieringen 2% pnt, 6 mevr. Heemskerk l'i pnt, 7 mevr. Spook 1 pnt, 8 mej. Bruinen berg Vi pnt. Henk de Koning (spil Noordwijk) in Frans hospitaal Henk de Koning, de bekende spil van de voetbalvereniging „Noord- wyk", ligt gewond in het hospitaal van Montélimar in Zuid-Frankrijk. Samen met Gerard Bouhuis, een voetballer van SJC, zyn verloofde mej. N. van der Voort en mej. A. Alders, de verloofde van Bouhuis, had hy met zyn Volkswagen een va kantietrip naar Spanje gemaakt. Ty- dens de treugreis werd zijn wagen op enn driebaansweg in de omgeving van Montélimar in de flank gegrepen door een tankauto, terwyi na de bot sing nog een VW-busje op het wrak inreed. Bestuurder De Koning liep bij dit ongeval letsel aan hoofd en arm op, terwyi zijn verloofde een arm brak. Mej. Alders kwam er met wat builen en schrammen af. Gerard Bouhuis. die uit de auto geslingerd werd. kreeg een wonde aan het voorhoofd en een hersenschudding De drie gewonden werden in het hospitaal van Montélimar opgeno men. De Koning moet daar nog enige tyd biyven en mej. Van der Voort, ingedachtig aan het gezegde „samen uit, samen thuis", besloot hem gezel schap te houden. Bouhuis en mej. Alders zyn inmid dels per trein naar huis terugge keerd. De auto van De Koning is to taal vernield. Het mag een wonder genoemd worden, dat het NoordwUk- se gezelschap er nog zo goed is af gekomen. P.V. „REISDUIF" Wedvlucht vanaf Tergnier. In con cours 140 duiven. Eerste duif om 10.11.08 uur. Uitslag eerste tien prijs winnaars: J. d. Dunne 1, 4, 7; S. Kos ter 2, 9; T. v. Amsterdam 5; M. v. d. Dop 6; P. Mooten 8. 10. Wedvlucht met Jonge duiven vanaf Tergnier, gelost op maandag te 6 30 uur met zo. wind. Afstand plm. 291 km.: De RUnklievers: In concours 351 vogels; le duif te 10.07.44 uur. Chr. v. d. Pluym 1, 9; P. v. Griensven 3; M. v .d. Wllk 4; Gebr. Kok 5, 11, 14; A. v. Hemert 6; A. Rotmensen 7; J. Pieterse 8; T. Gysman 12; S. Tisseur 13; M. Jongeleen 15; E. Hoogervorst 16; J. v. Alphen 17; W. Hoogervorst 18; R. Lolkes de Beer 19; D. Zwaan 20. De Vriendenclub: In concours 246 vogels; le duif te 10.09 57 uur. C. Vlaardingerbroek 1; H. Mooten 2, 8, 20; W. Vyibrief 3. 6; W. Mark 4; J. v. Duuren 5; W. v. Klink 7; J. J. Mul der 9; Th. den Hoed 10; J. Beekman 11, 12. 19; P. Noppe 13; G. Fakkel 14; J. v. Klaveren 15j A. r. d. Mark 16, 17, 18;

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7