„Little Pancho" Segura (39) gaf alle jonge profs een tennislesje Esso 'N 1KB IN UW MNK! Ayala de verrassing F# V rij gezellencongres oase in de duisternis van liet alleen-zijn" Nijeboer en Jenny Ridclerhof grepen Leidse tennistitels Typerend met Esso bent u beter uit! r; Hetz bijzonder snel op 1500 m Nederlandse en Duitse jongens slaags geraakt K AU W G OM LETDSCH DAGBLAD MAANDAG 6 AUGUSTUS 1962 Van een onzer verslaggevers) Vier Wimbledon-kampioenen gaven acte de presence in het Prof-toernooi op de Mets te Scheveningen. De geweldenaar „King Lew" Hoad, Wimbledon-kam- pioen 1956 en 1957, de katachtige Peruviaan O'medo, Wimbledon-kampioen 1959, glamourboy Cooper, Wim- bledon-winnaar 1958 en de huidige „boss" van het ten- niscircus, Tony Trabert, de grote man van Wimbledon- 1955. Geen van hen bereikte de finale in het enkelspel. Die ging tussen twee spelers die als amateur nooit de hoogste eer voor zich wisten op te eisen, n.l. de „leef- tijdsloze Segura", 39 jaar, en de Chileen Luis Ayala, 28 jaar. En het was zowaar de veteraan Segura, die de eerste prijs van f. 3600.in de wacht sleepte door Ayala met 63, 63 te verslaan! Onregelmatig Het is overigens typerend dat het met uitzondering dan van Hoad, de grote tegenspeler van Gonzales, toen deze nog onbetwist de scepter zwaaide bij de profs de niet tot Wimbledon-kampioen „gepromoveer de" tenniscracks zijn die in het open lijk betaalde milieu de toon aan geven. n.l. buiten Segura, de kleine Rosewall en de Spanjaard „Don" Gu- meno. „De finale zal morgen gaan tussen Segura en Cooper en dat zal een harde strijd worden, die waarschijn lijk Segura zal winnen". Dat zei za terdagmiddag voor de partij Cooper - Ayala de sproetige, openhartige, Tony Trabert. Segura won het toer nooi, zoals we boven al zeiden, daar in had dus Trabert het bij het rechte eind. Maar de Chileen Ayale verras te met zijn doordringen tot de finale niet alleen het publiek, dat hem als amateur al vaker in Nederland in actie had gezien, maar ook boss Tra bert en zijn collega's. Toegegeven, Cooper was zaterdag niet in vorm, zijn service en backhand, anders zijn sterkste slagen, f aalder. Ayala echter gaf Cooper ("There are moments that I simply hate tennis!,, Op dagen als deze, dat alles, maar dan ook al les fout gaat en dat alle tijd, die je aan training hebt besteed weggegooid lijkt. Enfin, misschim gaat het straks in Italië beter" geen kans om in zijn zo gevaarlijke slagenritme te komen. Slim wisselde de Chileen, die qua postuur en spel ietwat doet denken aan de fameuze Italiaan Cucelli, dropshots en lobs, vertraging of met uitschieters van volkomen los en uit de pols geslagen topspinforehands en met zijn eigen, sterk gesneden, zeer vaste backhand zocht hij die van Cooper. Met 6-1 won hij de eerste set. Atletiek matches van W.I.K. De atletiekafdeling" van de Wasse- naarse vereniging WIK organiseerde deze week de wedstrijden die verleden jaar tot twee keer moesten worden afgelast door het slechte weer. Dit keer maakten een mild zonnetje en een fris windje de wedstrijden voor atleten en toeschouwers tot een waar sportgenoegen. De uitslagen: 60 m. jongens D: 1. Vente (Sparta) 9.-; 2. Buyze (Sparta) 9.9. 80 dames C: 1. de Jong (Gouda) 10.6; 2. T. v. Spronssen (S. en L.) 11.4; 80 m. da mes D: 1. C. v. Spronssen (S. en L.) 11.6; 2. W. Linschoten (Nw. Brun- hilde) 12.-. 80 m. meisjes A: 1. Tjoe- ker (AVG 26) 10.7; 2. v. Rooyen (SSS) 11.2. 80 m. jongens A: 1. Duy- vestijn (S. en L.) 9.7; 2. v. d. Burg (Sios) 9.7; 600 m. jongens B: 1. v. d. Burg (Sios) 1.42.1; 2. Bot (Sliedr. Sp.) 1.42.9. Kogel dames D: 1. Bunschoten (Gouda) 9.30; 2. T. v. Spronssen <S. en L.) 9.25. Ver heren D: 1 Duyvestijn (S. en L.) 6.11; 2. H. v. d. Ploeg <S. en L.) 5.88. Ver jongens D: 1. Vente (Sparta) 4.28; 2. Buyze (Sparta) 3.40. 100 yards heren C: 1. Tegelenbosch (SSS) 10.6; 2. v. Haastrecht (Cel.) 10.8. 100 yards heren D: 1. v. d. Ploeg (S. en L.) 10.8; 2. Vogelaar (Holland) 10.8. 1000 meter heren C: 1. Homan (Bat.) 2.47.8; 2. van Wijk (Gouda) 2.48.6. Ver meisjes A: 1. v. Santen (Olympia 48) 4.87; 2. Stout jesdijk (D. Sp.) 4.79. 150 meter jongens A: 1. Groot (Hermes) 4.50.3; 2. Graafland (Reeuwijk) 4.50.8. Discus dames D: 1. C. v. Spronssen (S. en L.) 26.65; 2. W. Linschoten (Nw. Brunhilde) 23.60. Ver meisjes C: 1. Jansen (Ol. 48) 4.63; 2. Hoogendoom (S. en L.) 4.36. 60 m. meisjes C: 1. Jansen (Ol. 48) 8.4; 2. Hoogendoorn (S. en L.) 8.5. 60 m. meisjes B: 1. Stoutjesdjjk (D. Sp. 8.2; 2. Stevn (Ol 48) 8.3. Hoog meisjes B: 1. Nolten (Ol. 48) 1.38; 2. Dompeling (S. en L.) 1.28. In de tweede set ging Coopers ser vice beter werken, de backhand ech ter bleef onregelmatig. Tot 3-3 kon de Wimbledon-kampioen 1958 bij blijven, toen ging Ayala met veel zelfvertrouwen spelend recht op de zege af, 6-3. Tevoren had Segura de breed geschouderde, blonde Hoad met 6-4, 6-2 een lesje in "brain-ten- nis" gegeven. Wat de zuivere tech niek betrof was Hoad ongetwijfeld de beste speler, maar de Australische PANCHO SEGURA lesje kanonnier wist van zijn slagen niet half zo goed gebruik te maKen als "Little Pancho" („Voor mij is de grootste kampioen Gonzales. Dat is, of ik kan missschien beter zeggen, dat was, omdat hij zich aan de trai ning, niet meer zoveel gelegen laat liggen, een speler die niet alleen met kracht-tennis een zege wist te beha len, hij kon ook uitstekend verdedi gen"). Hoad durfde, dat was duidelijk te zien, niet zo erg best naar het net. Kwam hij daar te dicht op, dan zeilde er een afgemeten lob van „Segoo" over zijn backhandzijde in de hoek van de baan. Bleef hij even over half-court om de lob te dekken, dan kreeg hü van Segura's backhand zachte, dalende passings, waarop hij slechts opwaartse vollers kon geven. Op de forehand van Segura, die weer onbespeelbaar was, betekende elk op lopen zo goed als zeker verlies van het punt. Hoad blref vechten en zijn koge lende service zorgde ervoor dat het Noordwijksche Golfclub De Noordwijkse Golfclub hield dit weekeinde een .Eclectic" over 18 holes. Bij de heren bezette de heer J. A. Lens van Rijn de eerste plaats gevolgd door de heren J. E. Alofs en P. Bakker Schut. Bij de dames zegevierde mevrouw R. Sauter. Mevrouw P. Eberwein legde beslag op de tweede plaats. duel geen "one-man" show werd. De eerste set won Segura met de mini male score, 6-4, in de tweede set overrompelde hij Hoad bij 5-3 met een serie tempo-slagen, 6-3! De finale werd weliswaar een 6-3, 6-3 zege voor de kleine, felle Equdo- riaan, maar Luis Ayala gaf hem de punten niet cadeau. De Chileen toon de zijn sterke vooruitgang door met werkelijk prachtig schaaktennis. breed gespreide drives, dropshots en lobs en een enkele ace op de service, Segura na een 3-1 voorsprong voor deze op 3-3 te krijgen. Maar "Little Pancho" voelde het gevaar en gooi de er een schepje op «„waarom vra gen ze nu altijd hoe oud ik toch wel ben? Het irriteert me verschrikkelijk! Alsof de jaren die ^ver je hoofd zijn gegaan beslissend zijn voor je presta tie-vermogen "Live clean" en je kan op je vijftigste jaar nog een lichame lijke prestatie leveren die je op je vijfentwintigste niet met beschaam de kaken zou hebben doen staan"). Kansloos Razend snel om zijn backhand, die overigens helemaal niet zo zwak is, heen dribbelend vuurde hij "fore hand-bliksems" af die de toch zo snelvoetige Ayala kansloos lieten. Het werd met drie spellen achtereen, 6-3 voor „Segoo". Ayala bleef zich echter uitstekend teweer stellen. Weer kwam de game-score op 3-3! De forehand van Segura spreidde toen weer zo snel en zuiver dat de Chileen het niet kon bijbenen, 4-3. Met o.a. een juweelje van een back handpassing. met de rug naar het net, terugrennend om een lob van Ayala te achterhalen, handhaafde Segura de eigen service. 5-3 en cross- passings langs een het net zoekende Ayala gaven 6-3. Beide spelers, en de hier zeer populaire Segura in het bij zonder, kregen een ovationeel ap plaus. Hoad en Cooper kogelden er tegen elkaar op los voor de derde en de vierde plaats in het Toernooi altijd nog een 1800-1400. Cooper, fraai teruggekomen van 1-6, en 0-4 naar een set-gelijk, 1-6, 6-4, moest na sterke tegenstand toch landgenoot Hoad de eer van de derde plaats laten, 1-6, 6-4. 4-6 voor Hoad, wiens kogelende service en idem vol ley het pleit in zijn voordeel beslech ten. „Tande: i-master" Trabert deed ESSO EXTRA, twee woor den, die u een nieuwe weg naar groter rijgenoegen bereiden. U ontdekt het onmiddellijk: méér kracht, géén gepingel. Ga ook plezieriger autorijden tank ESSO EXTRA! RIA DE WINTER ZEGEVIERDE Op de sintelbaan Zuidlarenstraat. in Den Haag werden gisteren regionale wedstrijden gehouden waarbij enige Leidse atleten voor fraaie prestaties hebben gezorgd. Ria de Winter van de Bataven verraste met overwinnin gen op de 100 en 200 meter dames klasse C. De 100 meter legde zij af in 12.7 sec. en de 200 meter in 26.6 sec. Met deze tijden heeft de Bata ven-atlete aangegeven dat zij op de 400 en 800 meter, die toch haar spe cifieke nummers zijn, neg aanzienlijk sneller kan gaan. De 3000 meter ju nioren A werd een race voor de Lis- senaar Piet Beelen van de Spartaan, die de afstand liep in 8.58. De Hol landman Piet v. d. Haak boekte over winningen op de springnummers. Het verspringen heren D won hij met 6 18, terwijl hij ook het hoogspringen heren B voor zich opeiste met een fraaie hoogte van 1.69. Hoogtepunt van de Westduitse zwemkampiocnschappen in Wiirz- burg, die tevens golden als laatste selectiewedstrijd voor de samenstel ling van de Duitse ploeg tegen de Verenigde Staten, was het optreden zijn bijnaam eer aan door met Coo- v^n Gerhard Hetz De 20-jarige typo- per in een sterk gespeelde dubbel- I u,t "of V.'J«C E"'o- finale te winnen van Hoad en Ayala, ?e", ™cord aan "!n 'j'stje toe door Het negende wereldvrügezellencon- gres is zaterdagmiddag in Düsseldorf geopend in tegenwoordigheid van omstreeks duizend deelnemers en -neemsters, afkomstig uit een tien tal landen, doch loomamelijk uit Duitsland. Nederland en België. Van wel zeer ver kwamen een deelnemer uit Pakistan en een uit Zuld- Afrika. Bij de opening van het congres wa ren de verhoudingen tussen de man nelijke en de vrouwelijke deelnemers wel bijzonder slecht, althans wat de evenredige vertegenwoordiging be- 6-4, 6-3. PAARDESPORT Mej. A. v. Doorne wint nationale dressuurtitel Veldslagin Venlo j De Venlose politie heeft zaterdag- i avond op een plein in het centrum Het wereldrecord op deze afstand van Venlo circa 40 Duitse en Ne- dateert van 1960 en staat op naam derlandse nozems met gummiknuppels van de Australiër Jon Konrads U1t elkaar moeten slaan. Deze jonge- (17.11.0) Het Europese record was in lui van 17, 18 en 19 jaar oud waren handen van de Hongaar Josef Kato- mel elkaar slaags geraakt en reden de 1500 meter vrije slag te winnen in de beste wereldtijd van dit sei zoen nl. 17.31.7. na met 17.43.7. Hetz had als tussen tijden 4.31.0 over de 400 m. en 9.16.5 over de 800 meter. Hoezeer de Europese zwemkam- pioenschappen in Leipzig zullen lij den onder de afwezigheid van de Westduitsers, werd verder nog eens duidelijk gedemonstreerd door Hans Joachim Klein en Wiltrud Ursel- mann. De eerste won de 100 meter vrije slag in een tijd, die slechts eentiende seconde boven het Euro pese record van de Zweed Lindberg Tijdens het nationale concours hip- pique te Santpoort, heeft mej. A. van Doorne met Meastrozo Brecia 't Ne derlandse dressuurkampioenschap veroverd. De uitslag van de strijd om de nationale sitel luidde 1. en Neder lands kampioene mej. A. van Door ne (Deurne) met Meastrozo Brecia fop de 200 meter schoolslag in 2 min 602 pnt; 2. Mej. P. van Doorne 50.5 sec, de op twee na beste wereld- (Deurne) met Favory Elbir.a 580 pnt: prestatie van dit seizoen. De belang- 3 mevr. Benedictus-Lieftink (Putten» rijkste uitslagen waren: met Lorbas 556 pnt. Heren: 1500 meter vrije slag: 1. De belangrijkste resultaten van het Gerhard Hetz 17.31.7; 200 meter vlin- concours hippique waren: derslag 1. Hetz 2.18.0; 100 meter vrije M. A.-springconcours: 1. J. Maat- slag 1. Hans Joachim Klein 55.6 sec huis met Troongravin Anna 0 ft. 38 7 2. Haverkamp 57.1 sec.; 200 meter sec.; 2. S. van Spaendonck met Prins schoolslag 1 Holm Mrazek 2.39.5, 2. Ajax 0 ft. 40.0 sec.; 3. Mej. Mady Jeurgen Roos 2.39.6; 200 meter rug- Koster met Baskom 0 ft. 40,8 sec. slag 1. Ernst Joachim Kueppers Parijs-springconcours: 1. P. van 2.18.0. Dijk met Kabilla; 2. J. Maathuis met Dames: 200 meter schoolslag 1. Troongraaf; 3. ex aequo J. Maathuis Wiltrud Urselmann 2.50.5; 2. Mar- met Troongravin Anna Rob de Jong I tha Hoffmann 2.53.4, 3. Ingrid Feuer- met Sirene en P. Arts met Halla stack 2.54.2. voorts op elkaar in met hun brom fietsen. Het was een complete veld slag, die door de twee horden ten aanschouwe van veel publiek werd uitgevochten. De politie had de grootste moeite om de belhamels, die izch van de politiebevelen niets aan- tiokken, uit elkaar te slaan. De jon gens sloegen elkaar tot bloedens toe en keerden zich later zelfs tegen de politie. Drie van deze nozems werden ingerekend en opgesloten. Van tijd tot tjjd gaan de Venlose nozems met JJCÖC ICbUIU Vrtll UC WCCU UlUUUClg ligt en de blonde Wiltrud zegevierde s op - --- - - omdat de Venlose knapen in de Duit sers concurrenten zien voor wat be treft de meisjes. Vele Venlose huis vaders ziet overigens de Duitse brom- nozem als een waarlijk gevaar voor zijn dochter. De jongelui beschikken niet alleen over veel geld, doch te- j vens ook over een vervoermiddel, 'waardoor zij zich weer tot schrik van vele ouders, zekere vrijheden me nen te kunnen permitteren. treft: tegenover iedere man stonden ongeveer vijf zeven vrouwen en het was dan ook geen wonder dat de mannelijke congresleden zich als pas ja's door de congreszaal bewogen. In zyn. in vier talen uitgesproken openingswoord schetste de congresor ganisator, de intussen gehuwde heer Greijn uit Grevenbicht, de bijeen komst als een „oase in de duisternla van het alleen-zijn". Prof. G. H. van Asperen uit Lun- teren, hield een voordracht over de vraag: „Waarom blijft de mens al* leen?". Hij gaf daar zelf tenminste tien antwoorden op en noemde daar bij het vrijheidsstreven, financiële onafhankelijkheid, gebondenheid door het beroep, gebrek aan contacten, vrees voor de verantwoordelijkheid en voor „onderdrukking" ln het huwe lijk. Op het programma van het con gres, dat drie dagen zal duren, staan om. een tocht op de Rijn, gepaard met vuurwerk, en de verkiezing van de „vrijgezellenkoningin-1962". Alle deelnemers en deelneemsters aan het congres moesten een authen tiek bewijs overleggen dat zij niet ge huwd zijn en ook nooit zijn geweest). De enige uitzondering: Ger Greijn, die enige Jaren geleden in het huwe lijksbootje is gestapt en zijn vrouw naar Düsseldorf heeft meegebracht. Cholera in India Chinezen die zaterdag ln Hong kong zijn aangekomen, hebben be vestigd dat er cholera is uitgebroken in de Zuidchinese provincie Kwan- toeng en dat reeds vele sterfgevallen zijn geregistreerd. Een Chinees meis je zei, dat ze in het gebied van Sjekki in bovengenoemde provincie ten minste één dode per dag in de straten zag liggen, en dat soms vier of vijf mensen per dag aan de cho lera bezweken waren. Gevraagd of de overheid iets togen de epidemie had ondernomen, zei het meisje dat de plaatselijke bevolking werd Ingeënt en van een pas voor zien als dat was gebeurd. Uit Macao, de Portugese enclave op Chinees gebied, is vernomen dat een Chinese vluchteling die daar is aan gekomen. in een ziekenhuis is afge zonderd. De Portugese overheid heeft dit gedaan uit voorzorg omdat de be trokken Chinees geen inentingsbe- wijs bi) zich had. „Temiismanieren" van Yeentjer (Van onze tennismedewerker) De Open Leidse tenniskam pioenschappen, die gisteren in verrukkelijk weer met de finales werden besloten, hebben een serie grote verrassingen opge leverd. Het herenenkelspel ging naar de Leidenaar Henk Nije boer die in de eindstrijd de Hagenaar Veentjer in twee sets aan de kant zette. Het damesenkelspel was niet voor de nationale kampioene Jetty Baars-YVicnese maar voor haar grote rivale Jenny Ridder- hof-Seven, die na een uitput tende, „grimmige" strijd (36, 10—8, 64) de titel voor zich opeiste. Zaterdag begon de serie verrassin gen met de nederlaag van Lex Kara- moy, toch wel dé favoriet in dit toernooi, tegen Veentjer. Direct willen we hieraan toevoegen dat Ka- ramoy's échec een voor de toeschou wers duidelijk waarneembare oorzaak had Veentjer die al eerder, n.l. don derdag in de partij tegen Koen, blijk had gegeven zijn temperament onder spanning niet onder controle te kun nen houden en werd nogal eens met met racket gesmeten en ook de bal werd bij het missen van een punt wel wat vaak met een stevige trap naar de overzijde van het net ge dirigeerd liet zich tegen Karamoy wel heel erg gaan. Nadat Karamoy de eerst set met 6-1 had gewonnen, kwam Veentjer op toeren. Hij liep uitstekend en dat terwijl hij vrij dag met een „enkel-blessure" vrijaf vroeg en kreeg van Roomburgs wed strijdleider, C. Koole en weer stond Karamoys variatie. Wat ech ter de balans definitief naar zijn zij de deed doorslaan, was. zyn gedrag op de baan. Karamoy raakte vol komen van de kaart, verloor eerst zijn concentratie en later partij. (5-7, 1-6!) Dat Veentjer geen „rac- ket-smijterij" nodig heeft om een zege te behalen bewees hij door Hui- zinga, die F. Koerts had gewipt, te rug te wijzen, 108, 36, 63. Pim Dominicus velde Hans Biesheuvel, 0—6, 6—2, 6—2, maar had tegen de in prima vorm stekende Henk' Nije boer geen kans, (61, 64). Goede partij De finale tussen Nijeboer en Veen tjer was een goede partij. Jammer intussen dat deze werd ontsierd door. weer een incident. Nijeboer, kennelijk bang dat Veentjer weer zou trachten met allerlei manoeuvres buiten het tennjs om hem uit zijn balans te krijgen, maakte een aan merking toen Veentjes midden in een spel in de eerste set, de hand doek pakte om zich het zweet „zijns aanschijns" van het gezicht te wis sen. Veentjes liet de opmerking niet onbeantwoord en dat schiep uiter aard een onbehaaglijke sfeer om en rond Roomburgs court no. 1. Veen tjes kwam sterk spelend, met, uit nemend smashen en volleren op 5—3 in de eerste set. Nijeboer liet toen zijn spel uit het achterveld, doorgaans zijn sterkte, maar thans niet „waterdicht", varen en ging voluit in de aanval. De volley triom feerde. waar de drive faalde. Veen tjer werd overrompeld en moest met 5—7 de set prijsgeven. Intussen be tekende dat niet dat Veentjes het hoofd liet hangen. Hij bleef vechten en weer kwam Nijeboer in moeilijk heden. Zoals in de eerste set was het de net-aanval, gedurfd, die hem redde. Van 45 voor Veentjes werd het met drie spellen achtereen een eloripuze triomf voor Nileboer. Rivaliteit Evenals de finale H.E., was ook de finale D.E. een „spannende" affaire, niet in het minst omdat twee speel sters tegenover elkaar in het strijd perk traden, tussen wie de verhou ding, algemeen bekend in de tennis wereld, niet van de vriendelijkste is. Mevr. Baars-Wienese liep, dat is een van haar sterke punten, weer prima en haar backhand zoekt en vond in de eerste set de openingen tegen mevr. RidderhofSeven. Met 6—3 won zij de set en goed volhou den en manoeuvreren bracht de na tionale kampioene 4 maal op match- punt in de tweede. Driest aanvallend en fraai scorend met de volley werk te mevr. Ridderhof-Seven de match- punten weg en won na hevige strijd, na ook weer 2 setpunten bij 65 te niet te zien doen door een vertwij feld vechtende mevr. BaarsWie nese, met 108! In de beslissende set was zij met haar gevaarlijke forehand en goede volleren inderdaad de sterkere speelster, die echter ze ker niet te klagen heeft over gebrek aan belangstelling van Vrouwe For- tuna, 36, 108, 64 voor mevr. Ridderhof, wiers weg naar de titel Leids kampioene bepaald over match- punten tegen is gegaan. Vier tegen in de finale, en hetzelfde aantal in de halve finale tegen. Mej. v. Rijn, 3—6, 1412(6—4. Mevr. Baars— Wienese verloor gedemoraliseerd nog twee finales, n.l. het dames dubbel spel met mej. v. d. Hagen tegen mej. Weurman en mevr. RidderhofSe ven, 1—6, 2—6, en het G.D. met Lex Karamoy tegen mevr. Ridderhof Seven en Henk Goris 36. 26. Lex Karamoy bleef tenslotte niet zonder titel. Het H.D. was voor hem en Henk Goris. die in de finale dui delijk sterker waren dan H. Bies heuvel en ir. Bruinlnga, 61, 64. Hulde aan wedstrijdleider v. Aelst en assistenten, de heer C. Koole, mej. Overdijkink, mej. H. en O. Kruininga voor de wijze waarop zjj dit toernooi opzetten en afwerkten! Dat was voortreffelijk! HENK NIJEBOER goed netspel (Foto L.D./Holvast) De verdere uitslagen luiden: H.E. B: MaderaHakkaart, 75, 1—6, 6—1. D.E. B: mej. v. d. Kooghmej. de Jong. 2—6, 6—4. 4—6. H.D. B: Grimbergen en Noordman —Hakkaart en De Jong 75, 36, 4—6. G.D. B: mej. Tieleman en Blanken mevr. Kasten en R. Kasten 64, 6—1. D.D. B: mevr. Zandvoort en mevr Kasten—mej. de Jong en mej. Noordhoek Hegt 46. 0—6. H E. C: PasmaOlthuis 63, 36, 6—2. D.E. C: mej Laureymej. Noord- hoek Hegt 1—6. 2—6. G.D. C: mej. E. Koop en Roth, verl. v mei SpaasSpans 5—7. 26 L.C.C. Kampioen Na een langdradige wedstrijd tegen Kampong is L.C.C. er in geslaagd on geslagen het kampioenschap te beha len. Kampong dat het eerst ging bat ten beperkte zich slechts tot het te genhouden van ballen, daarin kwam pas verandering toen De Bruyn (21) en v. Bekkum (22) de Leidse aan val te lijf gingen. Hierdoor brak de lunch aan met een score van 75 voor 4, zodat er nog vele mogelijkheden waren voor de Utrechtenaren. Zoals echter met cricket zo dikwijls gebeurt, na de lunch een „collapse" en Kampong zat voor 87 aan de kant. Ook ditmaal had Henk Laman met 5 wickets voor 20 runs het meeste succes van de Leidse bowlers, terwijl N. den Hoed en W. Crama iets min der kregen dan zij verdienden, resp. 2-33 en 1.-21. A. Koren en N. den Hoed openden de Leidse innings, hetgeen op de slow- bowlerij nieta ltijd meeviel, A. Ko ren ging zelf voor 0 uit en Den Hoed moest met een bescheiden score van 15 runs het veld ruimen. H. Laman had echter ook aan de wickets het nodige zelfvertrouwen, zodat zijn 28 harde runs het totaal al aardig naar dat van Kampong deed kruipen. Alvorens de Gebr. Kantebeen sa men op de mat verschenen, had eerst nog W. Crama snel 11 runs gescoord, maar toen was het dan ook wel af gelopen met de Utrechtse aanval, want rustig spelend wisten A. Kan tebeen met 15 en P. Kantebeen met 16 runs not out het totaal te over schrijden. Het was vooral leuk dat het Juist captain P. Kantebeen was die de winninghit sloeg en daarmee het kampioenschap voor L.C.C. tot een feit maakte. Aldus sloot L.C.C. de innings op een totaal van 90 voor 4. A.s. zondag speelt L.C.C. zijn laatste wedstrijd thuis tegen het zo goed als gedegra deerde Hercules 3. Ajax 2—VUC 2 Een eindelijk weer eens volledig Ajax 2 wist op V.U.C. 2 een ruime overwinning te behalen. VUC bracht het eerst battend tot 81 runs, waarvan Bodaan (25) het meeste te genstand bood. F. Tattersall bowlde zeer goed 5-31, J. Schöttelndreier 3-10. Ajax begon goed. P. Blonk 12 en de Goederen 12 matten de aanval af en daarna konden J. Willink 25, J. Schöttemdreier 42. H. d? Goev 15 en A. Wempe 22 n.o. de score op voeren tot 149-9, waarop van ver* dere strijd werd afgezien. Cricketuitslagen Eersteklass* A: VOCACC. Ge ëindigd in een overwinning met 4 wickets voor VOC, ACC 156, VOC 157 voor 6; HBSHCC 2. Gewonnen door HCC 2 met 4 wickets, HBS 91, HCC 2 92 voor 6; HCC 1—Quick Hg, Gewonnen door HCC 1 met 23 runa, Quick Hg 164 all out. HCC 1 187 voof 5; VRA—Rood en Wit. Gewonnen door Rood en Wit met 1 wicket. VRA was all out voor 56 runs. Rood en Wit scoorde 134 voor 9. Waarna men VRA opnieuw instuurde maar op 38 voor 2 wickets de poging om een in ningszege te behalen staakte. Eersteklass* B: Hermes DVS— SCHC. Gewonnen door Hermes DV8 met 11 runs. SCHC eerste inning 186, tweede inning 121 voor 4. Herme® DVS eerste inning 97, tweede inning® 37; Rood en Wit 2Excelsior. Ge wonnen door Rood en Wit 2 met 4 wickets. Excelsior sloot op 208 voor 8 wickets. Rood en Wit 2 scoorde 210 runs voor 6 wickets. AUTOMOBILISME Graham Hill wint Duitse Grote Prijs Ex-Raf piloot Graham Hill heeft gisteren de Grote Prijs van Duits land, de zesde wedstrijd meetellend voor het wereldkampioenschap der coureurs gewonnen. De Britse BRM- rjjder, in mei winnaar op Zandvoort, had voor de 342 km 2 uur 38 min. 45.3 sec. nodig. Onder bijzonder slechte weersom standigheden wegens dichte mist en hevige regen werd de start ruim een uur uitgesteld hebben de cou reurs voor ruim 350.000 toeschouwers hun strijd gestreden. Graham Hill, John Surtees en de Amerikaanse Por- sche-rijder Dan Gurney hebben voor het grote gevecht van deze naargees tige middag gezorgd. Weliswaar voer de Hill met zijn BRM vrijwel van start tot finish het veld aan, doch de onderlinge verschillen waren nau welijks enkele tientallen meters. De uitslag was: 1. Graham Hill (GB) met BRM de 15 ronden (342 km) ln 2 uur 38 min 45.3 sec (gem. 129 km/u) 2. John Surtees (GB) met Lola 2.38.47.8 3. Dan Gurney(VS) met Porche 2.38.49.7, 4. Jimmy Clark (GB) met Lotus 2.39.2 1, De stand in de competitie om de wereldtitel luidt than#: 1. Grahaüi Hill 28 pnt; 2. Jimmy Clark 21 pnk» 3. Bruce Mcliren (Nw Zeel.) 16 pntl 4 Phil Hill (VS) 14 pnt.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7