Favoriet AXKIT HOLLANDIA (GEERSEN) triomfeerde m se 50 Poynter en Gamoud de grole uitblinkers Eef Kamerbeek weer op weg naar topvorm Pech voor Allegonda's Juweel Zeilers hebben dit weekeinde slecht van boei II gedroomd DERBY VOOR DRAVERS TE DUINDIGT AMAD KI A LEY goede tweede Sportsplinters Snepvangers in goede vorm Hollandweek II ten einde LEIDSOH DAGBLAD MAANDAG 6 AUGUSTUS 1962 (Van onze medewerker) Eigenaar-fokker Ben de Meulder en trainer rijder Nol Heskes waren wel de grootste pech vogels van de Derby 1962 toen het paard Allegonda's Juweel zich vrijdag bij de training raakte en daardoor zo verwondde, dat zij naar de Faculteit voor Diergeneeskunde te Utrecht moest worden vervoerd en dus aan dit grote nummer voor drie jarigen niet kon deelnemen. Zonder iets aan de zege van Axkit Hollandia te willen afdoen, die, gereden door Geersen op volkomen regelmatige wijze Derby-winnaar werd, zou de koers een veel meer open karak ter hebben gekregen als Juweel van de partij zou zijn geweest. De strijd was overigens het aanzien volkomen waard en meester Geersen die Axkit heel tactisch reed, kon welverdiend met de krans omhangen, zijn ereronde rijden. V- i: 'Jf C&*fr - lal jÉ' f yt Uk JA Uranla-prijs: 1. Auerhen S (P. R. R. Koppejan) (1.28.3); 2. Zita H; 3. Zam- pa. Tot. w. I 6."" gek. f 13.-, 50. pl 12.20. f 1.40, 12.20 cov. 1 3.70. Vanadls-prya: 1. Y. Dunst (W. van Tilburg) (123.8); 2. Zarollne G; 3. Unique Spencer. Tot. w. f 16 60, pl. 13.80. 1 1.60. 13.40. gek. 1 24.50. cov. 13.90. Walter Hollandla-prijs: 1. Yostra (G. Raymakers) (l.o2.1); 2. X Lady Hollandia; 3. Zephyr. Tot. w. 1 1.50, pl. 1 1,30. 12.50. gek. 17.50. cov. 15.60. Derby- A-prljs: 1. Axkit Hollandia (W. H. Geersen) .1.27.6); 2. Amad Kln- ley; 3. Ammettlena van IJmulden. Tot. w. 11.50. pl. 1 1.20, 1 1.40. 12.-. gek. 13.10, cov. 12.60. Xuthus-Hollandla-prljs: 1. Yssel- monde (P. M. Smit) ,1.23.6); 2. Wen dy Hollandia; 3. Ybe van Papenhoel. Tot. w. 12,30, pl. 1 1 30, 1 1.80, 12.90. gek. 111.60, cov. 15.60. Ybe van Papenhoel-pr(Js: 1. Mar seille (J. van Dooyeweerd) (1.22.1); 2. Theo Messldor: 3. Vlctrlx V. Tot. w. 1170, pl. 11.10, 11.10, gek. 12.-, cov. 12.-. Zlppora-prijs: 1. Zlppora (F. J. Eerenbergl (1 20.6); 2. Zampa van F penhoel; 3. Zus van Spencer Gay. Tot. w. 11,50. pl. 11.10, 11.30. gek. 1 2 30, cov. 13,20. De rennen: CUngendaal-ren: 1. Kohinoor (H J v d. Kraats) 2. Aphrodite; 3. Mister Wilfred. Tot. w. 14 80. (stal), pl. f 1.40. 1 1.20. 1 1.50, gek. 114.40, cov. 14.80. Lucas Bols prijs: 1. Happy Time (A W. van Dijk); 2. Sambo; 3. Le Faguin Tot. w. 12.90. pl. 1 1.40, 1 1.30, gek. 12.60, cov. 13.20. Jolly Peter-prijs: 1. Seven Sisters S. (A. W. van Dfik); 2. Sorella; 3. Mystic Bov. Tot. w. 13.50. pl. 1 1 50, 14.40, 1410. gek. 15 90. cov. 123.10. Totale omzet 1 205.004,-. Direct na de start van de negen deelnemers achter de auto, van wie Abdullah Hanover buiten weddenschappen liep, nam Apace Spencer de kop. Dit duurde echter niet lang, want Geersen, die met Axkit Hollandia geheel aan de buitenzijde attent was gestart, nam na de eerste bocht de leiding over. Na een ronde vólgden dicht op elkaar Astrid Hollandia, Amad Kinley en Ammettiena van IJmuiden. Geersen bleef steeds zuinig aan de reling en liep geen meter te veel. Bij het ingaan van de rechte lijn was Axkit nog steeds vooraan, doch dreigend kwamen Amad Kinley en Astrid Hollandia opzetten. Halverwege kreeg Astrid een galoppade, die haar geheel terug deed vallen. Amad Kinley zette echter door, maar kon toch Axkit Hollandia niet ernstig meer bedreigen, zodat de Mac Kinley-zoon uit de roemrijke moeder Madame B, zeer eervol tweede werd. Ammettiena van IJmuiden incasseerde het derde geld vóór Abert P en Abdullah Hanover, die wel tvat teleurstelde. De tijd van de winnaar 1.27.6 ivas aan de matige kant. De eerste draverij was van start tot finish voor de door Koppejan gereden Auerhen S, die een zeer grote voor sprong op haar tegenstanders nam. De felle slotaanval van Zita H. bracht deze wel naast, doch niet voorbij Auerhen. Zampa werd derde. In de Vanadisprijs bleef de nogal onwisse Y. Dunst (v. Tilburg) nu eens vlak, nam direct de kop en liet zich niet meer bedreigen, met een fraaie 1.23.8 zege als resultaat. Van Dooyeweerd zag met Zaroline G. het nutteloze van zijn eindaanval in en stelde zijn tweede plaats veilig voor Unique Spencer. De grote favoriet Yostra, met eige naar Raymakers op de sulky, won zonder veel omslag de Walter Hol- landia-prijs in 1.25.1 km tijd. X. Lady Hollandia werd tweede, daar Ze- phyz, ondanks de heftige aansporin gen van S. van Dooyeweerd, met de derde plaats genoegen moest nemen. In de Xuthus Hollandia-prijs stel de Ysselmonde (Smit) zich direct aan het hoofd en deze werd gevolgd door W. Petrosia van Hiddum, Wil ster S. en Wendy Hollandia. Yssel monde bleef steeds op kop, hield ook De Engelsman Brian Huggett heeft te Hilversum het toernooi om het Internationaal Open Golfkam- pioenschap van Nederland gewonnen. Hij had in totaal 274 slagen nodig (69-71-65-69) waarbij zijn ronde van 65 een verbetering van het baan record betekende. De uitslag was verder: 2. Gerard de Wit (Nederland) 70- 68-68-70)3. Bob Verwey (Zuid-Afri- ka) 285 (73-70-71-72). Het Westdultse jeugdteam heeft te Krefeld het Europese golfkam- pioenschap voor junioren 1962 ver overd. Op de laatste dag van het toernooi versloegen de Duitsers Italië, zodat de ploeg het toernooi zonder nederlaag heeft beëindigd. De Verenigde Staten en Mexico staan op de eerste dag van hun ont moeting voor de tweede ronde van het toernooi om de Daviscup (Ame rikaanse zone) gelijk (1-1). "Chuck" Mckinley V.S.) versloeg Rafael Osu- na: 6-2, 7-5 6-3 en Antonio Palafox bracht de p. rtijen op gelijke voet door een zege met 6-3, 6-1, 3-6, 7-5 op Jon Douglas. Wimbledon kampioen Rod Laver heeft zich zonder veel moeite ge plaatst voor de finale van het Inter nationale Kampioenschap van Duits land. In de halve finale bleef hij gis- ren de Duitser Wilhelm Bungert met 7-5, 6-3 6-1 de baas en zal nu moeten aantreden tegen de Spanjaard Ma nuel Santana, die voor d^ verrassing van het toernooi zorgde door met 3-6 6-3 6-2 7-5 te winnen van de Austra liër Roy Emerson. De eindstrijd bij de dames zal gaan tussen de Zuidafri- kaanse Sandra Price en de Britse Ann Haydon. in de eindstrijd stand tegen zijn be-» lagers en triomfeerde in 1,23.6 km tijd. Wendy Hollandia ging met een snelle sprint Wilster S voorbij, die in galop raakte en dogr het stek sprong, zodat Ybe van Papenhoef derde werd. De vijf paarden in de internatio nale draverij gaven een mooie strijd. Victrix V, die 40 meter van Marseil le en 60 meter van Theo Messidor kreeg, bleef steeds leiden. Typhoon werd uitgeschakeld wegens galoppa des. Tot 200 meter voor de finish hield Victrix V stand tegen de aan val van Marseille (v. Dooyeweerd), die tenslotte in 1.22.1 km tijd de zege in de wacht sleepte. Theo Messidor moest alles geven om de tweede plaats op Victrix V te veroveren, hetgeen hem (op foto) lukte. Zippora (Eeerenberg), die vorige week te Me- reveld de Grote Fokkersprijs won, toonde ook over de 1600 meter af stand goed uit de voeten te kunnen. In de laatste meters van de strijd ging de kleine vosmerrie in vloeiende stijl de leidende Zampa van Papen- hoef voorbij en triomfeerde in een prachtige 1.20.6 km tijd. De rennen Na drie valse starts in de Cingen- daal-ren nam bij de goede start Lo- vele Surprise de kop. Die kon het echter in de eindstrijd niet houden en Kohinoor (v. d. Kraats) zegevier de met 1 lengte voor Aphrodite, die 2V* lengte voordeel had op Mister Wilfred. De ren om de Lucas Bolsprijs was buitengewoon spannend. Halverwege de rechte lijn had Sambo (Vandeu ren) de leiding van Happy Time overgenomen, doch Andries van Dijk gaf kranig partij en het werd een xange nek-aan-nek-race, die grote opwinding veroorzaakte en die Hap- In de Derby te Duindigt leid- de Apace Spencer kort na de start bij het uitkomen van de eerste bocht. Naast hem de win naar. Geersen met Axkit Hollan dia. py Time met halslengte in zijn voor deel besliste. Le Faquin werd op 2Vk lengte derde. De Jolly Peterprijs werd, na vele vergeefse pogingen de paarden goed weg te krygen, gemakkelijk gewon nen door Seven Sisters S (v. Dijk) die met V.ï lengte haar meerderheid toonde over Sorella. op vijf lengten gevolgd door Mystic Boy. Frimouse III viel halverwege de ren kreupel. Verwen Uw baby^/^ Koop zon handige Vasenol baby-set. Op reis en thuis... Alles direct bij de hand. Babypoeder, -pasta, -olie, -zeep, watten en plastic zeepdoos. BABY-SET COMPLEET IN LUXE TOILETTAS f. 5.50 Te Vichy is een begin gemaakt met de eindstrijd van het tennistoer nooi om de Galea beker, waru-aan spelers tot 21 jaar deelnemen. Na de eerste dag is de stand in de finale tussen Rusland en Frankrijk 1-1. De Fransman Barclay won in drie sets (6-4, 6-2, 6-4) van Mdzinarisj- vili. De Rus Metreveli versloeg ver volgens met 3-6, 6-", 6-3, 6-4 Jauf- fret. De Australiër George Worthing- ton heeft de enkelspeltitel in 't inter nationale prof tennistoernooi in East bourne gewonnen. In de finale ver sloeg hij de Brit Mike Davles met 6—3 6—2 3—6 8—6. Enschedese Boys heeft te Bruns- w(jk een 41 nederlaag geleden te gen de Westduitse eersteklasser Ein- tracht. Bij de rust leidden de Duit sers met 10. Ongeveer 3.000 toe schouwers woonden de wedstrijd bij. In het Londense White City Stadion is een begin gemaakt met de tweedaagse atletiekwedstrijden En geland—Polen (dames en heren). Bij de gieren leidt Polen na de eerste dag met 6343, bij de dames hebben de Britten een 28—27 voorsprong. Hobday opnieuw wereldkampioen (Van onze zellmedewerker) De laatste wedstrijd in de serie van vier om het wereldkampioenschap in de Hornetklasse is de merkwaardigste geweest daar slechts twee van de ruim twintig deelnemers de wedstrijd tot een goed einde konden brengen. De wereldtitel kwam, evenals ver leden jaar, terecht bjj de Engelsman Hobday. De moeilijkheden, die de zeilers van de Hollandweek II in de mor genuren reeds hadden ondervonden, hadden voor de deelnemers in de Hornetklasse een waarschuwing moe ten inhouden, maar dat is niet het geval geweest. De stormachtige zuid wester heeft ook vele deelnemers in de strijd om het wereldkampioen schap danig parten gespeeld. Slechts twee deelnemers wisten de strijd tot een goed einde te brengen. De rest voer óf een verkeerde baan óf moest de strijd tegen Aeolus ontijdig be ëindigen. Voor de twee normaal binnengekomenen een eresaluut! Het waren de Nederlander M. Dudok van Heel en de Amerikaan Beecher Moo re, die daarmee in de laatste race resp. op de eerste en tweede plaats beslag legden. Wereldkampioen werd dus weer de Engelsman C. C. Hobday, die in totaal 149 punten verzamelde. Twee de werd de Zwitser J. C. Berger met 148 punten, derde de Engelsen R. Martin en Walker met 137 punten, terwijl ook de vijfde plaats in het eindklassement voor een Engelsman was. n.l. voor O. K. Cramp met 134 punten. De plaatsen der Nederlanders wa ren: 13 M. Dudok van Heel 117 pnt.. 14 H. J. Schipper 115 pnt., 18. J. Veis 105 pnt, De Brit John Burton heeft met een BSA de Grote Prijs van België motorcross, in twee manches gereden op het zware circuit van de City del van Namen, gewonnen. Burton werd in de eerste manche derde en zege- Militaire atletiek in Den Bosch Twee donker gekleurde atle ten hebben hun stempel gedrukt op de 17e intergeallieerde mili taire atletiekkampioenschappen, die vrijdag, zaterdag en zon dag in het Bossche „De Vliert" stadion zijn gehouden: De Ame rikaan Bobby Poynter en de kleine Tunesiër Gamoudi. Twee maal stonden zij op de hoogste trede van het erescha votje. Poynter voor zijn over winningen op de 100 en 200 meter en Gamoudi voor zijn zeges op de 5 en 10 kilometer. Het weinig met goede atletiek ver wende Nederlandse publiek heeft in de drie dagen, die deze kampioen schappen duurden, kunnen genieten van een regen van voortreffelijke prestaties. Niet alleen het feit dat talrijke prominente atleten aan de start verschenen maar ook de per fecte organisatie, het prachtige weer en de uitstekend verzorgde accommo datie omstandigheden, die men in ons land zo weinig aantreft werkten hier voor een zeer groot deel aan mee. Bovendien was het ver heugend dat de Nederlandse deelne mers zich hieraan konden optrek ken. Vooral Frans Kunen, Joop Houthuis. Henk Snepvangers en Piet vierde in de tweede. De Zweed Rolf van de Kruk zullen met genoegen Tibblin werd tweede. aan deze wedstrijden terugdenken. Henderson won in de FD-klasse Zij verbeterden namelijk allen e nationaal militair record, waarbij prestaties van Houthuis (54.9 sec de 400 m horden) en van Snepva gers (3.48.2 op de 1500 m) intern tionaal het meeste perspectief bl den. De 400 meter horden lever twee verrassingen op. Ten eerste nederlaag van de Amerikaanse I voriet Eddie Southern (zilver bjj spelen van 1956). Hij bracht het n verder dan een derde plaats en doorbraak van de jonge Rotterdai mer Houthuis, die met 54.9 see e voortreffelijke race liep. Wannt deze 20-jarige knaap, de technl beter onder de knie krjjgt I kwam enkele malen niet goed uit zit er voor hem een tijd beneden 52.5 sec in. De 400 m horden leverde de Dm rs hun enige overwinning op da: j een sterke eindspurt van Ki Haas. Op de 1500 meter hebben de rui 4 000 toeschouwers lange tijd ku nen hopen op een Nederlandse ove winning. Henk Snepvangers, de m rechausseer uit Bergen op Zoo: voerde ruim drie ronden lang t veld aan maar toen de Fransmi Wadoux ruim 200 meter voor de I nish aan een eindsprint begon, c hem van de vierde op de een plaats bracht, was het gedaan n de Nederlandse illusies. Snepvange behield zyn tweede plaats tenr bovendien zijn tijd van 3.48,2 e nieuw militair record reden t optimisme gaf. In de derde finale, die van i 4x100 meter, brachten de Nederlani se vertegenwoordigers het tensloti in 43.- sec niet verder dan de ze de en laatste plaats. De Tunesische korporaal Ale B Gamoudi. die vrijdagavond op mi gistrale wijze de 10.000 meter wa voegde daar gisteren op de 5 kilt meter een nieuwe triomf aan toe. De Amerikaan Bobby Poynter wi Gamoudi's tegenhanger op de kor* afstand. Met een enorme overmacï' zegevierde de Amerikaanse nege sprinter op de 100 en 200 meter te- wijl hij bovendien een zeer gra aandeel had in de overwinning vi zijn ploeg op de 4x100 meter estafe; te. (Van onze zellmedewerker) Wat waarschijnlijk nog nim mer tijdens een zeilwedstrijd in Nederland is voorgekomen, ge schiedde zaterdag bij de wed strijden van de Hollandweek II op het IJsselmeer: tal van zeilers konden het tweede merkteken van de wedstrijdbaan niet vin den. zochten en speurden lange tijd naar de bewuste boei: een witte vlag met rood blok. maar gaven tenslotte de strijd op. Hoe dit mogelijk was? Wij begrijpen het niet. want het merkteken lag toch op de goede plaats Bij de FD's vielen de meeste slacht offers. Het aantal gestarten was op de eerste dag van het weekeinde bij zonder groot: liefst veertig boten waaierden over de uitgestrekte wa tervlakte. Er stond een stormachtige wind uit het zuidwesten. 7 i 8 meter per seconde. Het is niet onmogelijk, dat de zeilers door de schiftende wind uit de koers zijn geraakt en toen merkteken 2 niet dadelijk werd gevonden, aan het zoeken zijn ge gaan. Enkelen voeren terug naar de witte peilingsvlag, die tussen boei 1 en 2 was aangebracht en vandaar trokken zij toen met succes, naar boei 2. Van de veertig deelnemers ln de Flying Dutchmanklasse. waren er slechts zeven, die de finish bereik tenDe eerste van hen was Jan Schooneveldt, doch hij moest aan wal tot de minder prettige ervaring komen, dat hij was uitgesloten, om dat hij te vroeg was gestartU. Jager van de Noord Ned. Watersport bond werd nu winnaar vóór C. Gül- cher en F. Kamerling, Jan Stenhuis en C. H. Jeltes, terwijl de winnaar van de eerste twee races, de Canadees P. Henderson als zesde werd geklas seerd. Protest Ook in de andere klassen onder vonden de zeilers vele moeilijkheden van de stormachtige wind en van merkteken 2. In de Hornetklasse kwam geen enkele van de gestarte deelnemers over de finishlijn. In de Pampusklasse. waarin toch ook heel wat geroutineerden zitten, kwam men slechts met grote tussenpozen over de eindstreep. Na afloop werd door een der Pampuszeilers een protest ingediend, omdat hij meende, dat boei 2 uit de koers zou hebben geij legen. Dit protest werd afgewezen, omdat onmiddellijk na het falen van de FD-zeilers een onderzoek ter plaatse was ingesteld, waarbij was Koersen te Hilversum Annemieke Hollandia won (Van onze medewerker) Een Interessant nummer zaterdag in Hilversum was het P. G. Heikens- Memoriaal, voor 3-jarlgen die waren ingeschreven voor de Derby doch daarin niet zouden uitkomen. Aleid Williams wees het veld de weg maar had spoedig Annemieke Hollandia op haar hielen, die na een baanronde de leiding overnam. Eenmaal aan het hoofd hadden de andere negen deelnemers weinig meer te vertellen en Runhaar stuurde Annemieke naar een uitstekende 1.25.2 zege. Op af stand werd Arion Athel tweede vóór Anaconda, die haar slotaanval wat te laat inzette om nog tweede te worden. In de amateurskoers liet Y Y V (K. G. v. d. Veen) haar grote klasse zien. Door een fout verloor zij veel terrein, maar dat was geen bezwaar om sterk met grote snelheid terug te komen en in 1.23.9 de zege te be halen. Vanity Hanover ontfutselde de tweede plaats aan Walmit Erebus. In de internationale draverjj reed Matthjjs Lange met Victor Emanuel een prima koers. Wel kon hjj de Franse import Mitchouka, gestuurd door Eerenberg, de overwinning niet ontnemen, maar zyn tweede plaats op geringe afstand, verdiend een een-olie vermelding. Xavero werd derde. De uitslagen luiden: Cromm-prIJs (le afd.)1. Antoinet te van Renoboth (P. M. Smit) (1.32.1) 2. Zeester; 3. Adua Scotch B. Tot. w. f3.90. pl. f 1.50, f 1.80. f 1.20, gek. f 28.30. cov. f 9.--. 2e afdeling: 1. Axworthy B (C. P. G. Wortel) (1.32); 2. Zefanja; 3. Avond valk S. Tot. w. f7.90, pl. f2.20. f2.80. f 12.80, gek. .41.60. cov. f8.20. Crony v. d. Lente-prijs: 1. Avond vogel S (J. Wagenaar Jr.) (128.2); 2. Animo; 3. Zorro d'Aster. Tot.: w. f4.30, Crystal Heny-prljs: 1. Barlon v. d. Lente (J. van Dooyeweerd) (1.31.7); 2 Bravour S; 3. Bertha P. Tot.: w. f2.10, pl. f 1.40. f 1.80. f3.10, gek. f4.40 cov. f 5.10. Carena-prijs: 1. Zana Grey (B. G. M. Moons) (1.25.9); 2. Astyanax; 3. Xandover. Tot.: w. f5.30, pl. f 1,80, f 1.40, f 1.40, gek. f3.30, cov. f6.60. G Hei kens-Memoriaal: 1. Annemieke Hollandia (J. W. Runhaar) (1.25.2); 2 Arlon Athel; 3. Anaconda. Tot. w. Amateur kampioenschap V: 1. YYV (G. K. v. d. Veen) (1.23.9); 2. Vanity Hanover; 3. Walnut Erebus. Tot. w. f 1.90, pl. f 1.30, f 1.80, f 1.30, gek. f4.--, cov. f7.30. Cupldo-Scotch-prijs: 1. Zalkestis van E (J. S. van Leeuwen) (1.24.7); 3. Yasmlne (buiten weddenschap); 3. Whip Bird van Permit; 4 Witty Hanover Tot. w. f 3.3" f 1.70. gek. f 8.40. cov. Curagao-prijs: 1. Mitchouka (M. Ver- gay) (1.23.2); 2. Victor Emanuël; 3. Xavero. Tot w. f 1.50, (stal), pl. f 1.40 f 1 30. gek. f5 10. cov. f4.10. Totale omzet f 113.621,-. gebleken, dat de boei op de goede plaats had gelegen. Gisteren, de laatste dag van de Hollandweek II. was het gelukkig be ter zeilweer dan zaterdag. Omdat er voor de laatste dagen vele zeilers deel namen. die daarvóór verhinderd wa ren geweest, was men fel gebrand op een zo voordelig mogelijke start.... Tot driemaal toe ging het fout in de FD-klasse en men besloot toen maar achter alle andere klassen te starten. Dit had tenslotte een ineenschuiving van verschillende wedstrijdklassen bij boei I tengevolge, zodat het geheel er niet overzichtelijker door werd. In de laatste race voerde Bouw van Wijk lange tijd het veld aan en bij het derde merkteken had hij zelfs een ruime voorsprong op Heike Blok, de Engelsman Wooderson, de Cana dees Henderson, Jan Stenhuis en J. M. Jongkind. Maar de laatste loodjes wogen blijkbaar het zwaarst, want in het daarop volgende kruisrak kwam Blok aan kop en tenslotte werkte Wooderson zich naar de tweede plaats. Vlak voor de finish zag Van Wijk zich ook de derde plaats nog ontgaan. De Canadees Henderson kwam als achtste binnen, maar ver overde toch de hoofdprijs, terwijl U. de Vries tweede en Jan van Staveren derde werd. Strijd Harde strijd werd ook geleverd in de Pampusklasse, waar Proper aan vankelijk aan kop ging, maar zijn po sitie al spoedig moest prijsgeven aan P. L. de Zwart, die deze Hollandweek uitstekend werk heeft geleverd. Henk de Ruyter lag bij het eerste merk teken nog op de elfde plaats, maar finishte als tweede achter De Zwart, die beslag legde op de hoofdprijs. Niet minder fel ging het er in de Finnjollen aan toe. Hier deed de Belg G. Lachappelle van zich spreken. Wel moest hij na in het begin de leiding te hebben gehad, de kopplaats af staan aan F. A. Saur, waarna ook J. W. Ballon hem nog passeerde, doch met de derde plaats in deze race be haalde hij het beste resultaat in deze vier dagen. Het werd zelfs nog iets beter, toen winnaar F. A. Saur werd uitgesloten van de eerste plaats. Daardoor werd J. W. Ballon eerste en G. Lachappelle tweede, terwijl deze tevens de topplaatsen in het eindklassement veroverden. Klassementen De uitslagen van zaterdag luiden: Flying Dutchmanklasse: 1. U. de Vries, 2. C. Giilcher, 3. F. Kamerling. Hornetklasse: geen enkele deelne mer gefinisht. Pampusklasse: 1. mr. D. van Eek, 2. C. Saur, 3. E. A. Labouchère. Finnjollenklasse: 1. Ch. van Swol jr., 2. F. A. Saur, 3. A. van Balkom. Olympiajollenklasse: 1. K. F. Jan sen. 2. G. W. Stellingwerf, 3. F. W. van Meizen. Vrijheidsklasse: 1. H. Schmitz jr., 2. L. Willemsen, 3. J. F. Tigchelaar. De uitslagen van zondag en de eindstanden zijn: Flying Dutchmanklasse: 1. H. C. Blok, 2. J. N. W. Wooderson (E.), Uitslag» Uitslagen: 100 meter :1. Poyntt (VS) 10.4 sec., 200 meter: 1. Poyi ter (VS) 21.4 sec., 400 meter: Yerman (VS) 46.5 sec. 800 mete 1. Bianchi (Italië) 1.50.6. 1500 mete Wadoux (Frankr.) 3.47.0. 2. Snep vangers (Ned.i 3.48.2. 3000 m. steepi chase: Ellefsaether (Noorw.) 9.03: 5000 meter: Gamoudi (Tunesië 14.18.8. 4 x 100 meter: 1. VS (Will) ams, Watkins, Cassell, Poynter) 411 sec. 6. Nederland 43.0 sec., 4 x 46 meter: VS (Cassell, Dunkelbruj Cunliffe, Yerman) 3.10.9., 110 e horden: Mazza (Italië) 14,4 sec 40 meter horden: Haas (Did) 51.4 se 5. Houthuis 54.9 sec. Hoogspringen Brandoli (Italië) 1.95 m. Versprin gen: Hom (VS) 7.56 m. Hinkstap sprong: Kavalli (Italië) 15.41. Ko gelslingeren: Thun (Oostenr.) 64i m. Speerwerpen: Nawaz (Pakistan 74.67 m., Discuswerpen: Keerd (V8 49.47 m., Polsstokhoogspringer) Wadsworth (VS) 4.55 m Kogelstoten Winters (VS) 17.92 m. 3. J. M. Jongkind. Eindstand: 1. I Henderson. Pampusklasse: 1. P. L. de Zwar 2. H. J. de Ruyter, 3. J. Proper. Eind stand: 1. P. L. de Zwart. Finnjollenklasse: 1. J. W. Bollai 2. G. Lachappelle (België), 3. H. I v. d. Rest. Eindstand: J. W. Ballor 2. G. Lachappelle. Vrijheidsklasse: 1. H. Schmitz ji 2 J. F. Tigchelaar, 3. T. Poortë Eindstand: 1. H. Schmitz jr. Olympiajollenklasse: 1. N. Keyza 2. K. F. Jansen, 3. E. W. van Roessé Eindstand: 1. N. J. Keyzer, 2. G. V Stellingwerf. Om nationale titel tienkamp Van Heek zesde (Van onze atletiekmedewerker) Eef Kamerbeek heeft tijdens de Nederlandse kampioen schappen tienkamp die in Vlaardingen werden gehouden, getoond dat hij hard op weg is zijn vorm van de laatste jaren te hervinden. Tot opluchting van de gehele Nederlandse at- letiekwereld. Kamerbeek door brak bij deze titelstrijd weer eens de 7000 punten barrière (7196) en finishte met ruim duizend punten voorsprong op concurrent Hans de Haas (Hel las), die 6185 punten vergaar de. Onze stadgenoot Jan van Heek kwam met 5323 punten op de zesde plaats. Zoals men weet ging veel van de tijdens de wintermaanden opgebouw de conditie voor Kamerbeek verloren toen hfj in het voorjaar geblesseerd raakte en zich een maand lang alleen maar op werpnummers kon trainen. De laatste weken was al gebleken dat dit een nadelige invloed op zijn prestaties op de loopnummers had gehad. Met enige spanning hadden de at- letiekexperts zich dan ook afgevraagd wat Vlaardingen dit jaar zou brengen. Dat is gelukkig buitengewoon meege vallen. Kamerbeek was op de tech nische nummers zeer goed op dreef en kwam zelfs tot enige persoonlijke topverrichtingem. De loopnummers kwamen er nog niet helemaal „uit", maar dat was mede te wijten aan de zware, veel te zachte baan en de ongunstige wind op de 100 meter. Wanneer de Eindhovenaar zich de laatste vijf weken voor Belgrado rus tig kan voorbereiden speciaal op de loopnummers dan mag men aannemen dat hij juist op tijd zijn topconditie weet te bereiken. Na een tegenvallende tijd van Ka merbeek op de 100 meter (11.4) en een redelijke vertesprong (6.82 m.), kwamen zaterdag enige zeer goede prestaties tot stand. Het kogelstoten won Kamerbeek met een stoot van maar even 14.12 meter, geprikkeld als de PSV-er was door de uitstekende tegenstand van de 26-jarige Hans de Haas uit Utrecht. Het hoogspringen was het mooiste onderdeel van de tienkamp. Liefst vijf atleten kwamen over de 1.81 namelijk Kamerbeek, De Haas, Kuiper. Knol en Tournier. Kuiper een 19-jarige Tilburgenaar sprong zelfs als eerste over 1.86 m. en dat betekende zelfs een nieuw nationaal juniorenrecord (oud-record Henk Visser 1.85 m.). Tot groot enthousias me van het publiek gelukte het Ka merbeek eveneens over de 1.86 te komen. De Eindhovenaar sprong 6 cm hoger dan zijn persoonlijk re cord! Na de eerste dag leidde Kamer beek met 3822 punten vóór de Haas «Hellas) met 3660 punten en Doorn bosch (Haarlem) 3315 punten. Tweede dag Voor de zwaargebouwde tienkam pers bleek de zachte baan toch wel een handicap want ook op de 110 Kamerbeek meter horden vieleoi de prestatie tegen. 14.7 voor Kamerbeek. Zijn 45.4 met de discus was ook aan de matig kant. Het springen met een glasfibe stok bleek nog geen voordeel op 1 leveren, want de 3.80 haalde hij mat net. Op speerwerpen vlotte het wi beter gezien de 61.52 die er nu uit bus kwam. Na 9 nummers had Ks merbeek 6917 punten vergaard. H( was dan ook niet nodig dat hij zie op de 1500 meter geheel gaf, want d 7000 punten zouden toch ruimschoó. worden overschreden. Een uitsteken de prestatie leverde voorts het m tuurtalent Hans de Haas, die i Vlaardingen zijn derde tienkamp vol bracht. Hij werd tweede met 618 punten. Men verwacht dat De Has zijn prestatie nog aanzienlijk zal ver beteren. Hoewel vooraf reeds bekend wa dat door een onderbreking van z1: training hij slaagde kortgelede: voor zijn diploma MO lichamelijk' opvoeding niet in een al te best- vorm stak, wilde Van Heek bij d: kampioenschap toch niet aan de kat blijven staan. De 100 meter in 11' en het verspringen met 6.54 ware: de moeite waard, maar op de overig' nummers kwam de Leidenaar nie tot zijn normale prestaties. De eerst dag sloot hij af als 5e met 3218 pun ten, na tien nummers stond hij 6 met 5323 punten. Niettemin toond Kamerbeek's trainer Russchmam groot vertrouwen in de Hollandmai voor de komende jaren! Nog een Holland-lid deed mee, nJ David Laterveer die op de 25e plaati eindigde met 2948 punten. In totas namen 32 atleten deel. De uitslag luidt: 1. Evert Kamerbeek (PSV) 7196 pt, 2. Hans de Haas (Hellas) 6185 pt; 3 Jelle Doornbosch (Haarlem) 5892 pt 4. Rein Knol (Haarlem) 5589 pt; 6 Wim Thissen (AAC) 5582 pt; 6. Jat v. Heek (Holland) 5323 pt. De Haas Van Heek record 1961 1962 1962 1962 100 meter 10.9 11.4 (768) 11.5 (737) 11.4 (7681 verspringen 6.84 6.82 (731) 6.71 (698) 6.54 (651) kogelstoten 14.11 14.12 (782) 13.77 (747) 12.53 (629) hoogspringen 1.79 1.86 (845) 1.83 (806) 1.67 (625) 400 meter 50.3 52.1 «696) 52.5 (672) 54.7 (545) 110 m. horden 143 14.7 f894) 15.4 (716) 16.2 (557) discuswerpen 48.01 45.45 (790) 38.— (572) 36.75 (540) polshoog 3.70 3.80 (645) 3.40 (476) 3.— (328) speerwerpen 58.99 61.52 (766) 47.43 (482) 49.25 (515)' 1500 meter 4.48 4.57.6 (279) 4.57.5 (279) 5.16.2 (165) Totaal punten 7592 7196 6185 532)

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6