DEN HAAG WACHT OP VAN ROIJENS KOMST Nog gereserveerd over bereikt akkoord AMERIKANEN REKENEN OP SNELLE ONDERTEKENING Deze week in Brussel een der belangrijkste besluiten dezer eeuw „Oude dametjes met vergif" terecht.redelijk gezond AKKOORD I WEERBERICHT JULI: houd en somber ALGERIJNSE CRISIS BIJNA OPGELOST Engeland wil van Nederland aardgas kopen tettws Opgericht 1 maart 1860 WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1962 No. 30718 LEIDSGH DAGBLAD Directeui E. A van Lhshoeck Hoofdredacteur: J. Brouwer DAGBLAD VOuR 1.E1DEN EN OMSTREKEN 1 8.25 per kwartaal, f 2.80 per maand, f 0.65 per week. Witte Singe] 1. Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Directie en Administratie: 25041; Redactie: 21507 ZO is dan eindelijk naar wij vurig moeten hopen een einde gekomen aan een geschil, dat gedurende 3>2 jaar de politieke gemoederen in Nederland en Indo nesië in heviger beroering heeft ge houden dan ooit eerder het geval is geweest in de 3J,£ eeuw, waarin tus sen beide landen een staatkundige verhouding heeft bestaan. De eerste berichten, waarvan wij gisteren nog in een gToot deel van onze oplage melding konden maken, gewaagden van „een volledige over eenstemming op alle essentiële pun ten". Uit de nadere informatie, welke sindsdien is verstrekt, is inmiddels gebleken, dat deze overeenkomst al dus moet worden geïnterpreteerd, dat zij nog „slechts" het resultaat is van het geheime overleg, dat onder aus piciën van de Amerikaan Bunker is gepleegd door de Nederlandse en In donesische onderhandelaars, maar dat de eerstvolgende noodzakelijke voorwaarde om tot een definitief ak koord te komen, de goedkeuring van president Soekarno is. De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Soebandrio, is op dit ogenblik op weg nezr Dja karta om rapport uit te brengen met de bedoeling om na verkregen in stemming binnen een week naar New York terug te keren teneinde het ge sprek te hervatten en tot een defini tief einde te brengen. Dat einde zou dan bij voorkeur moeten vallen op 17 augustus, de ver jaardag van de Indonesische Repu bliek, hetgeen Soekarno dan een wel kome gelegenheid zou bieden om aan zijn volk de terugkeer van West- Irian aan te kondigen. Een dergelijke gang van zaken kan ons slechts on eindig veel liever zijn dan de aan kondiging van een grote militaire actie, waarop zowel van ultra-links als van -rechts bij de president is aangedrongen. Het valt althans te hopen dat meer gematigde adviseurs erin zullen slagen om de oplossing te voeren in de richting, zoals thans is voorbereid. DE overgrote meerderheid van het Nederlandse volk is nuchter ge noeg om in te zien, dat het bezit van Nieuw-Guinea voor ons land niet van zó essentieel belang is. dat wij ten koste van veel er ten eeuwigen dage zouden willen en moeten blijven. De meeste Nederlan ders achtten een gezagsoverdracht aan Indonesië op den duur niet al leen onvermijdelijk, maar zelfs in het belang van alle daarbij betrokken partijen. Het ging deze Nederlanders voornamelijk om de volgende dingen le die overdracht mag niet overhaast geschieden, waardoor chaotische toe standen zouden kunnen ontstaan zo als in de Kongo; 2e gedurende de overgangsperiode moet het gezag wor den uitgeoefend door het daarvoor exclusief aangewezen orgaan: de Verenigde Naties en 3e er moeten redelijke garanties worden gesteld voor het uiteindelijke zelfbeschik kingsrecht van de Papoea-bevolking. Men kan nader op deze punten in gaan en ten aanzien van sub 1 stel len: wat «s een redelijke termijn voor de overdracht? Het plan-Bunker noemde daarvoor een termijn van twee jaar; Soekarno wilde niet meer toestaan dan ruim vijf maanden. Het bereikte akkoord gaat uit van een overdracht aan In donesië in mei 1963, hetgeen er dus op zou neerkomen, dat het beheer door de Ver. Naties zich zou beper ken tot de periode tussen de onder tekening van het definitieve akkoord (17 augustus a.s.?> en het volgend voorjaar. Er is verschil van mening mogelijk over de vraag of die termijn voldoende zal blijken te zijn om alle technische moeilijkheden, welke aan een overdracht verbonden zijn. op een bevredigende manier op te lossen, maar dat is niet het belangrijkste. Het belangrijkste is voor ons en vele anderen de uiteindelijke regeling van het zelfbeschikkingsrecht, zoals dat is vastgelegd in het Handvest der Verenigde Naties. Daarvoor heeft onze regering en niet in de laatste plaats minister Luns nu al jaren lang gestreden en daaraan dient, ondanks alle Ame rikaanse druk. ook thans te worden vastgehouden. Het is juist om onder deze omstandigheden vast te stellen.1 dat niet alleen president Soekarno de beslissing over de loop der dingen in handen heeft, doch dat de Nederlandse regering een gelijkwaar dige stem in het kapittel heeft. Het rapport, dat ambassadeur Van Roijen dezer dagen in Den Haag zal uitbrengen, is daarom niet minder belangrijk dan dat van dr. Soeban drio in Djakarta. Wij krijgen de indruk, dat „Den Haag" over de bereikte overeenstem ming aanzienlijk minder optimistisch is dan in Amerikaanse regeringskrin gen en deze gereserveerdheid heeft een uiterst principiële ondergrond. Nederland heeft zich altijd bereid verklaard tot een vreedzame oplos sing van het geschil, maar niet ten koste van de Papoea's. Dat stand punt moge onverzwakt het richtsnoer blijven bij de komende besprekingen en beslissingen. Den Haag staat vooralsnog gereserveerd tegenover het voorlopige akkoord, dat in Washington bereikt is tussen Nederland en Indonesië over de overdracht van Nieuw-Guinea. ,,De Nederlandse regering neemt een afwachtende houding aan", herhaalde een woordvoerder tegen middernacht. Eenzelfde opmerking had hij eerder op de dag gemaakt, toen de eerste berichten over de bereikte overeenstemming binnen kwamen. Den Haag wil nog geen commentaar geven, zolang dr. Van £a Roijen de ministerraad nog niet heeft ingelicht. Dat zal waar- schijnlijk vrijdag gebeuren. Vanavond vertrekt hij uit Washing ton. Morgen wordt hij in ons land verwacht. Inmiddels heeft hij al telefonisch contact gehad met-minister-president De Quay en minister Luns van Buitenlandse Zaken. De komst van dr. Van Roijen naar Den Haag wijst al op de mogelijkheid, dat er moei lijkheden kunnen rijzen bij de bespreking van detailpunten. Dit is dan ook de oorzaak, dat men in politieke en diplomatieke kringen in Den Haag vooralsnog vrij sceptisch staat tegenover de ontwikkeling van zaken. Temeer, daar dr. Soebandrio er ook nog in zal moeten slagen Soekarno te overtuigen. De Indonesische minister is gisteren reeds op weg gegaan naar Djakarta. Deze gereserveerdheid in de Haag se diplomatieke kringen staat volgens onze Amerikaanse correspondent in lijnrechte tegenstelling tot de hou- d:ng van de Amerikanen. Die zijn zeer geïnteresseerd bij 'n vreedzame regeling van het geschil rond Nieuw- Guinea. Zij leggen er de nadruk op. dat nu „op alle essentiële punten" overeenstemming is bereikt, het ver dere overleg eenvoudig niet meer mag stranden. Maar men is er nog niet geheel zeker vim hoe president Soekarno zal reageren. Des te meer reden dus voor de Amerikanen, die het geschil be slist in der minne geregeld willen zien, om aan te dringen op een snelle zeek aan Indonesië, op een kort for meel overleg met Oe Thant en op een ondertekening van het akkoord mei bekwame spoed, zo mogelijk half augustus. Dr. Soebandrio is gistermiddag om half drie uit Washington vertrokken. Afwachten Tot New York werd hij begeleid door een grote groep Indonesiërs, on- d°r wie de ambassadeurs Zain, Ma- lik en Soedjarwo. Nog steeds moet worden afgewacht of president Soe karno het voorlopig akkoord zal ac cepteren, dat Soebandrio hier geslo ten heeft. Maar de Indonesische mi- terugkeer van Soebandrio na zijn be- nister van Buitenlandse Zaken hoopt een verblijf van een week in Jakarta terug te keren naar Ame rika om in New York. in het bijzijn van Oe Thant, de officiële overeen komst met Nederland te tekenen. Zijn terugkeer naar New York wordt, als alles goed gaat. geschat op 13 augustus en Soebandrio hoopt, dat half augustus de inkt van de handtekeningen zal zijn opgedroogd. Ambassadeur Malik, met wie wij op het vliegveld spraken, bleek in een opgewekte stemming. Hij ver heugde zich op de vijf vrije dagen, die hij in New York wilde doorbren gen. Op onze opmerking dat het ak koord nu misschien vóór 17 augustus officieel getekend zou zijn (Indone- sië's nationale feestdag) antwoordde Malik: ..Ja. dat is precies waar we naar streven". Soebandrio wees er ons echter op, dat hü veel op eigen initiatief onder nomen had in de besprekingen. Een nauw omschreven volmacht had hij niet bezeten, veel ruggespraak met Djakarta was er niet geweest en hü had gehandeld naar beste weten. Thans zou echter moeten blyken of hr inderdaad gehandeld had in de geest van de machtige president van Indonesië. Bemoedigend Hoezeer de Amerikanen er thans naar streven de overeenkomst door te zetten, kan blijken uit twee semi- otficiële verklaringen. De Ameri kaanse autoriteiten noemden het zeer IETS WARMER De Bilt verwacht van heden- tot morgenavond: Droog weer met zon nige perioden en iets warmer. Over wegend zwakke wind. (Opgemaakt te 11.15 uur) STRANDVER WACHTING Droog en overwegend zonnig strandweer. Matige zuidwestelijke wind. In de middag omstreeks 20 gra den. Zeewater 17 graden. Vooruitzichten: hoge-drukgebieden worden actiever. Hierdoor perioden van vrij goed strandweer en een af nemende koele wind. 2 AUGUSTUS Zon op: 5.02; onder 20 30 uur. Maan op: 6.55 en 21.32 uur. Hoogwater te Katwijk 4.21 en 16.48 u. Laagwater 0.16 en 12.33 uur. I bemoedigend, dat een minnelijke schikking nu ophanden scheen. Zij noemden het een oplossing, die met de nationale aspiraties van Ne derland en Indonesië zal overeenko men en die tegelijk de rechten van dc Papoea's zal beschermen en hun een reële kans zal geven over hun eigen lot te beslissen, daarin bijge staan door de Verenigde Naties. Deze Amerikaanse autoriteiten legden er de nadruk op, dat Soebandrio slechts naar Djakarta terugkeerde voor kort overleg met zijn regering. Daarna zou hij terugkomen naar New York. ook weer voor korte besprekingen in de Verenigde Naties, die zouden wor den gevolgd door een formeel ak koord. Duidelijker kon men wel niet uitdrukken, dat men niet langer wil talmen en pas volledig gerust zal zijn als het schip-Bunker veilig zal zijn b:nnengeloodst in de internationale haven der Verenigde Naties. Geen paskwil Averell Harriman, Amerika's on derminister voor Zaken het Verre Oosten betreffende, liet zich inter viewen voor een uitzending van the Voice of America. Twee dingen noemde hü essentieel: overdracht van het bestuur op ordelijke wijze en een volksstemming, die geen paskwil is. Beide doelstellingen acht hij door het voorlopig akkoord gega randeerd. Harriman toonde grote waardering voor dr. Van Royen, die het streven van de Nederlandse re gering objectief en helder had ver dedigd. Ook voor Soebandrio en Malik toonde hij overigens respect. Harri man gelooft stellig, dat de regeringen van Nederland en Indonesië het ak koord zullen ratificeren, want de doelstellingen van beide landen waren in acht genomen. 0 Slot pag. 2 In N.-Guinea Indonesische vliegtuigen werpen voedsel Indonesische vliegtuigen heb ben gisteren in de nabijheid van Merauke, Fak-Fak, Kai- mana en Sorong het gebied van Nederlands Nieuw-Gui nea geschonden. De verken ningen hebben tot nu toe uit gewezen, dat deze vliegtui gen voeding hebben uitge worpen. Aldus deelt het gou vernementsvoorlichtingsbu reau in Hollandia mede. Hiermede is officieel een ge rucht tegengesproken, als zouden nabij Merauke op nieuw parachutisten zijn neer j gelaten, waarbij zelfs werd gesproken van 200 man. Dit gerucht is vermoedelijk ont staan omdat passagiers van een ..Kroonduif'-Dakota op weg naar Merauke overal parachutes konden zien han gen. Senaat voorbereid op een terugkeer „Onze gedachten gaan voortdurend uit naar onze landgenoten, militairen en Papoea's in Nieuw-Guinea, en naar de Indonesiërs, met wie wü in vroegere perioden zo nauw verbon den zjjn geweest". Dit zei mr. Jonk man, de voorzitter van de Eerste Ka mer, toen hij gisteren de vijftigste en laatste vergadering van de Senaat in dit zittingsjaar besloot. De Eerste Kamer is nu met zomer reces gegaan en zal niet meer in openbare vergadering bijeenkomen voor dinsdag 25 september. Het scheen mr. Jonkman minder moeilijk dan voorheen toe, zich voor te stellen dat de Kamer tussentüds bijeen zal worden geroepen. Hij zinspeelde hier- bü kennelyk op de ontwikkelingen inzake de kwestie-Nieuw-Guinea. Ons nieuwe vervolgverhaal Toen de champagne werd geserveerd is de titel van ons nieuwe vervolgverhaal, dat wij met ingang van van daag zullen publiceren. Het begint met een opge wekt verjaardagsfeestje, dat echter kort na twaalf uur wanneer de jarigen, de advo caat Amthor en zijn vrouw, met champagne zijn toege dronken abrupt ivordt af gebroken. Eén der gasten blijkt namelijk plotseling te zijn overleden. „De arts bleef met dr. Amthor achter in de badkamer. Dood, zei dr. Faber. Wat! Ja. Een hartaanval of Of? Dat zal de sectie moeten uitwijzen De sectie wéés het ulti moord! De politie werd voor een groot raadsel geplaatst, want er viel geen motief te vinden. Desondanks of juist dankzij het ontbreken van een motief slaagde com missaris Andreas Muck er tenslotte in het grote myste rie te ontrafelen, doch niet nadat het noodlot nog een tweede slachtoffer had ge- eist. Het zo belangrijke element van spanning blijft tot in de laatste regels beivaard, om dat de politie steeds weer voor nieuwe verrassingen ivordt geplaatst, verrassingen die ook de lezer tenslotte doen uitroepen: Maar wie heeft het dan gedaan? Op Biak arriveren geregeld vliegtuigen met vrouwen en kin deren uit andere delen van Nieuw-Guinea. die van het vliegveld op dit eiland naar Ne derland worden geëvacueerd. Een van de toestellen stroomt leeg. (Van onze Brusselse correspondent) Vandaag is in Brussel de ma rathonzitting begonnen, waarin beslist zal worden of Engeland al dan niet zal toetreden tot de Europese Economische Ge meenschap (EEG). Volgens het programma moeten de mi nisters van de zes en van En geland op z'n laatst tegen zater dagavond tot overeenstemming zijn gekomen. Doch het is zeker mogelijk, dat de onderhandelin gen nog tot in de volgende week zullen worden voortgezet, indien de ministers menen, dat zij meer tijd nodig hebben. Erg populair is dit denkbeeld ove rigens niet, althans niet bü het per soneel van de gemeenschap, dat nu al reeds ernstige tekenen van een naderende zenuwinzinking begint te vertonen. In minder dan een week tijd hebben zes zeer competente se cretaressen van het secretariaat hun ontslag aangeboden, omdat zü de spanningen en het zenuwslopende nachtwerk, dat een gevolg is van deze zittingen, niet langer aankon den. Alhoewel er in de komende dagen beslissingen moeten vallen, die van invloed zullen zün op de gehele we reld, merkte men hedenochtend en gisteravond in Brussel weinig van (Dit nummer bestaat uit 10 pagina's) De dametjes, die vorige week maandag in een apothekerswin kel in de Amsterdamse Binnen Bantammerstraat naar onschul dig Engels zout vroegen en bij vergissing giftig zinksulfaat mee kregen, zijn terecht. Een van de dcunes zit gezond en wel in haar woning in Oude Pekela. Haar oudere zuster ligt in het Binnen gasthuis in Amsterdam. Ze maakt het goed, hoewel ze gistermiddag om twee uur een lepeltje zinksul faat heeft ingenomen. De apothekersassistente, die de ver gissing in de apotheek maakte, kon dus gistermiddag weer verlicht adem halen. Een week lang heeft zü in voortdurende spanning geleefd. De kans was immers niet uitgesloten, dat de dames al overleden waren. Ook de politie heeft daarmee een ogenblik rekening gehouden, temeer omdat de herhaalde inschakeling van alle communicatiemedia (zelfs Interpol was erbij betrokken), geen succes had opgeleverd. Wel kwamen er tientallen tips uit net hele land binnen, maar die leverden niets op. Ook niet de tip, waarvoor hoofdin specteur L. J. P. Hulskamp van het bureau Jonas Daniel Meijerplein gis termiddag een onderzoek instelde in de Woubruggestraat. Op de terug weg naar het politiebureau stapte dt heer Hulskamp tegen drieën de apotheek aan de Binnen Bantam merstraat nog maar eens binnen om te informeren of daar wellicht nog iets bekend was geworden. Dat had hü de laatste dagen al meer ge daan, óók om de assistente wat gerust te stellen. Gistermiddag kwam zij de politieman juichend tegemoet. „Ze zün gevonden", riep ze met over slaande stem, waarop de heer Huls kamp wat beduusd keek. Hü wist nog van niets. Laxeermiddel 's Middags om twee uur nam me vrouw G. Koers- van der Molen (bü- na 63 jaar) in haar woning aan de Oude Waal in Amsterdam een le peltje met een laxeermiddel in. Dat dacht ze tenminste, maar ze ging zich opeens zo naar voelen ze moest zelfs braken), dat ze haar buurvrouw maar waarschuwde. Deze riep meteen de huisarts, die van de vergissing in de apotheek nog niets wist. om dat hü net van vakantie was terug gekomen. Hij zag een doosje met En gels zout liggen en ging daarmee naar de op het etiket vermelde apo theek aan de Binnen Bantammer- siraat. Een onderzoek van de inhoud was byna niet meer nodig, want de assistente ontdekte haar hand schrift op het etiket, de 'atum klop te en de dokter 1. i mevrouw Koers toen maar meteen naar het Binnengasthuis overbrengen. De vrouw werd daar door professor Borst onderzocht. Hü constateerde, dat alleen de maag van mevrouw Koers een beetje van streek was. Uit het verhaal van mevrouw Koers is gebleken dat ook haar in oude Pekela wonende zuster, mevrouw G. Dammers-van der Molen (59 jaar), die vorige week bü haar logeerde, „Engels zout" heeft ingenomen. Dat was op 25 of 26 juli. Ze werd er erg naar van, viel prompt in slaap, maar voelde zich de volgende dag toch weer veel beter. Op 29 juli ging ze welgemoed naar Oude Pekela te rug. Raadsel Hoe het mogelük is geweest, dat beide vrouwen niet hebben gereageerd cp de herhaalde waarschuwingen via radio, televisie, buurtbladen en po- litie-luidsprekerswagens? Dat is nog een raadsel, althans het is onbegrü- pelijk. dat de vrouwen niet zün gaan nadenken, toen zij het waarschu- wingsbericht via de radio hoorden. Dat ze het gehoord hebben, staat in ieder geval vast. Ze zeiden toen tegen elkaar: „Dat kunnen wü niet zün". De vergissing is waarschün- lijk ontstaan, doordat in het poli tiebericht werd gesproken van oude dametjes van 65 k 70 en 60 a 65 jaar Hoofdinspecteur Hulskamp, die sinds vorige week maandag elke dag in touw is geweest om een spoor van de „dames met vergif" te vinden, heeft uit deze gelukkig goed afge lopen zaak dit geleerd: „Als het in een opsporingsbericht over vrouwen gaat. moeten we ze niet te gauw „oude dametjes" noemen". het gewichtige gebeuren, dat voor de deur staat. De enige plaats, waar men gisteravond iets van de „atmos feer" kon waarnemen, was het klei ne rokerige bartje van het Metropole hotel, waar zo'n kleine 200 journalis ten uit alle hoeken van de wereld vergeefs poogden wat kopü by el kaar te krügen. Bü gebrek aan wer kelijke kopij amuseerden de meesten var. deze nieuwsjagers zich met af sluiten van weddenschappen. De Angelsaksers en hun Gemenebest partners uit India, Pakistan, Cana da, Nieuw-Zeeland, Australië. Ja maica, Hongkong en Afrika waren bereid twee tegen één te wedden, dat er deze week een oplossing gevon den wordt. De niet zo erg goklustige Europeanen waren evenwel heel wat pessimistischer in hun weddenschap pen. Volgens hen staan de kansen fifty-fifty. „De politieke crisis in Algerye is nu wel opgelost, tenzy er iets geheel onverwachts zou gebeuren". Dit heeft Mohammed Khlder, de rech terhand van Ben Bella, gisteren gezegd. Hij kon deze optimistische verklaring afleggen, nadat hij tweemaal een onderhoud had ge had met Belkacem Krim en na dat vice-premier Boedjaf was vry- gelaten, hetgeen het overleg zeer gunstig zou hebben beïnvloed. De vrülating van Boedjaf. een der felste tegenstanders van Ben Bella, geschiedde nadat premier Ben Khedda deze had geëist „omdat de aanwezigheid van Boedjaf in Al giers onontbeerlük is". Boedjaf was maandag in het gebied van willaja 1 door benbellistische troepen ge arresteerd, toen hü op familiebe zoek was. Khider zei verder na afloop van de gesprekken met Krim: „Wü hebben een nieuw begin gemaakt". Vandaag zou hij vermoedelük ook nog een onderhoud hebben met Boedjaf. Waarschünlijk morgen zal het politieke bureau in Algiers wor den geïnstalleerd. Brand in Hongkong 42 doden Te Kowloon in de Britse kroon kolonie Hongkong heeft vanochtend vroeg een zware brand gewoed in een flatgebouw van vier verdie pingen, waarbij 42 mensen de dood vonden. Meer dan 300 mensen wer den dakloos. Zo men het nog niet wist, dan heeft het KNMI in De Bilt het nog eens nadrukkelijk gezegd: juli was be- langrük te koud en te somber. In Zuid-Holland en ten zuiden van de grote rivieren was het over het al* gemeen aan de natte kant, elders was het een weinig droog. Niet mindnr dan 27 van de 31 dagen, die de mand telt, moeten tot de koude dagen worden gerekend. Het was de koudste juli sedert 1954. Zomerweer is dan ook maa: weinig voorgekomen. In De Bilt is slechts één zomerse dag genoteerd, terwül het normale aantal zomerse dagen daar zeven bedraagt. Op 4 juli was de gemiddelde tempe ratuur in De Bilt slechts 10.7 gra den Celsius, een koudere julidag i3 tot dusver in deze eeuw nog nooit voorgekomen. Deze waarde van de gemiddelde tem peratuur is normaal voor een dag in begin mei of in half oktober. Het aantal uren zonneschün bedroeg te De Bilt 139 tegen 199 normaal. Het was maar weinü- minder som ber dan in de julimaanden van de twee voorgaande jaren. De Engelse minister van Energie, Richard Wood, heeft in antwoord op vragen uit het parlement meegedeeld dat de Engelse Gasraad zich in een brief tot de Nederlandse regering heeft gewend naar aanleiding van het in het noorden van ons land gevonden aardgas, zo blijkt uit een bericht van gisteren in de Financial Times. De Gasraad wil wel gas van Ne derland kopen om het te benutten voor huishoudelük gebruik of voor industriële doeleinden. De Gasraad meent, dat de kwaliteit van het in Nederland gevonden aardgas dezelf de is als het in de Sahara aange troffen gas. Het gas uit de Sahara zal van 1964 af door de Engelse Gasraad worden geimporteerd. Het ministerie van Economische Zaken bevestigde de ontvangst van deze brief, waarin de Nederlandse regering wordt voorgesteld eens te praten over het gevonden aardgas. In de brief worden echter geen hoe veelheden genoemd, die" Engeland eventueel wil afnemen. Uit het Leidsch Dagblad van 4 Aug. 1862: Donderdagavond te elf uur zijn 2 Hollandsche spoortrei nen met elkander in botsing gekomen te Leiden. Twee ica- gons zijn verbrijzeld, doch geen persoonlijke ongelukken te vermelden. Te Oosterwolde wierp f iemand het pasgeboren jong J van een hond in het water J Een vrouwelijke poedel svrong J te water, haalde het diertje f naar den kant en bracht het J bij haar eigen jongen, met welke zij het gezamenlijk liet J zuigen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 1