Boswachter neergeslagen en met (eigen) jachtgeweer bedreigd STRAUSS WIL (INDIRECT) WESTDUITSE ATOOMWAPENS Expositie in Dresden Festival Bregenz door autoweg in gevaar Daders nog steeds zoek Weer filmrol voor Brigitte Blue Diamonds gaan ook naar Nieuw Guinea Prinsessen op weg naar huis Sterker wantrouwen in Bonn jegens Amerika 's bedoeling V r eemdelingeu, die zeker niet gewenst zijn Weer richtlijnen uit het Stalinistische tijdperk Ineke Camman toch gehuwd in Schotland Tarief N.S.-stukgoedvervoer met VEERTIG procent omhoog Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! €hefarine„4' Schipperskind verdronken De twist in lokalen verboden maar niet op het toneel F LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 31 JULI 1962 Pistoolschoten in bos bij Eindhoven Personeel van nagenoeg alle politieposten uit de zuidoost-hoek van Noord-Brabant heeft de laatste dagen intensief gespeurd naar twee jongelui, die de boswachter Schuurmans uit Aarle Rixtel hebben neergeslagen en met zijn eigen jachtgeweer hebben bedreigd. Een groot gedeelte van het personeel der districtsrecherche van de Rijkspolitie in Eindhoven en de recherche van het korps ge meentepolitie in Helmond zijn bij dit omvangrijke speurwerk inge schakeld. De heer Schuurmans reed zater dag met zjjn 12-jarige zoon Willek© in zün auto door het hem toever trouwde jachtgebied. In de omge ving van de zogenaamde Wolfsput- ten hoorde hij boven het geronk van zijn automotor uit enkele pis toolschoten knallen. Behoedzaam maakte de boswachter met zijn auto een omtrekkende be weging. Toen hij zijn auto verliet om een pad door het kreupelhout in te slaan, zag hij hierop een jon geman staan, die met zijn handen tekens gaf aan een ander. Op het moment, dat de boswachter deze jon geman bijna was genaderd, vluchtte hij op zijn fiets. De heer Schuurmans kon een twee de persoon, die langs hem heen wil de fietsen, aanhouden. Achter op zijn fiets had deze een boekentas. Hij weigerde de inhoud hiervan aan de boswachter te tonen. Deze vroeg hierop zfjn naderbij gekomen zoon zijn jachtgeweer uit de auto te gaan halen. Willeke Schuurmans griste eerst nog de tas van de fiets van de aangehoudene en rende toen naar de auto. Toen hij met het jachtgeweer en de tas, waarin een groot pistool bleek te zitten, weer op weg was naar zfjn vader, zag hij zijn weg versperd door de man, die het eerst was gevlucht. Worsteling Deze maakte de jongen het pistool en het jachtgeweer weer afhandig. De boswachter, die zag wat er ge beurde, liet zijn gevangene los om te proberen zijn jachtgeweer weer in handen te krijgen. Er ontstond een flinke worsteling. De boswachter kreeg hierbij een klap van de kolf van het geweer tegen het hoofd. Met een bloedende hoofdwonde viel hij tegen zijn auto aan. Onder bedrei ging van pistool en jachtgeweer wer den de boswachter en zfjn zoon ge sommeerd onder de auto te gaan lig gen. Brigitte van Kranenburg, de uit Hazerswoude afkomstige manne quin, heeft een rol in een tweede Franse film gekregen en zal daar voor binnenkort naar Parijs ver huizen. De film waarin Brigitte als actrice haar debuut maakt, „De Schorpioen", zal in oktober in het Amsterdamse Tuschinski-theater in Nederlandse première gaan. De buitenopnamen van „De Schorpioen" vonden meren deels in Enkhuizen en Amsterdam plaats. Brigitte zal in Parijs ook als man nequin en fotomodel werkzaam blij ven. De Blue Diamonds zullen woensdag 22 augustus voor een maand naar Nieuw-Guinea vertrekken om op te treden voor de daar gelegerde onder delen van de strijdkrachten. De Blue Diamonds zijn zoals bekend op het ogenblik in dienst. Zij hebben de vier maanden durende elementaire oplei ding voltooid en zijn bestemd voor de opleiding tot sergeant-radio-telegra fist. Deze voortgezette opleiding zal in verband met hun trip naar Nieuw-Guinea nu twee maanden worden uitgesteld. De gebroeders De Wolff zullen in Nieuw-Guinea twintig keer voor de Nederlands soldaten optreden. Zij zullen woruen begeleid door een klein militair orkestje, dat in Nieuw-Gui nea aanwezig is. Er wordt nog gezocht naar een kleine groep artiesten, die in het zelfde programma als de Blue Dia monds zullen optreden. Max Tailleur vertrekt zoals ge meld morgen naar Australië. Hij zal tijdens zijn oponthoud in Biak de tournee voor Nieuw-Guinea regelen, waarvoor hij door de commissie wel zijnszorg van Marine, Land- en Luchtmacht is geëngageerd. Deze tournee zal beginnen op 1 september. Terwijl zij elkaar dekten, maakte het tweetal zich langzaam aan uit de voeten. Echter niet voordat zij ook nog het contactsleuteltje van de auto hadden weggenomen. De boswachter sloeg na enige mi nuten groot alarm. Een grootscheeps onderzoek, dat nu reeds twee dagen duurt, heeft totdusver geen enkel resultaat opgeleverd. De belde revolverhelden waren om streeks 19 a 22 jaar en zagen er netjes gekleed uit. Naar de mening van de politie zijn het geen stropers. Veeleer helt men naar de mening over, dat de jongens aan het oefenen waren met heimelijk verkregen wa pens. De Prinsessen Irene en Margriet verlaten vanavond Curacao om via Lissabon, rankfort en Zürich naar Schiphol te vliegen, waar zij mor gen terugverwacht worden. Met Ko ningin Juliana zullen zij zich dan in de loop van de week bij Prins Bernhard en de andere Prinsessen in Italië voegen voor een vakantie van een maand. De dag van gisteren begon op Bo naire met een aubade door de jeugd. Daarna stond er een rit over het eiland op het programma met de nodige pleisterplaatsen. Om kwart voor één verlieten de Prinsessen Bo naire, en eigenlijk was daarmede een einde gekomen aan het officiële be zoekt. dat zij aan de Nederlandse Antillen hebben gebracht. Voor van daag stond er op Curacao nog slechts een lunch, aangeboden door de regering, op het programma. (Van onze correspondent in Bonn) In Bonn wordt de laatste dagen druk gepraat over de gevolgen van de benoemingen van generaal Lemnitzer tot opperbevelhebber der Noord- atlantische Verdragsorganisatie (NAVO) en van Taylor tot hoofd van de Amerikaanse raad van stafchefs. Vooral over de denkbeelden van Taylor wordt in West-Duitsland met veel kritiek gesproken. De strategische visie van generaal Taylor berust op het uitgangspunt, dat Amerika zijn kern wapens alleen moet gebruiken, indien een aanval op de Verenigde Staten wordt gedaan, indien een dergelijke aanval met zekerheid te verwachten is of indien een massale aanval op West-Europa wordt ondernomen. In alle andere gevallen acht Taylor een beperkte oorlog met conventionle wapens nog mogelijk en zijn stelling luidt dan ook, dat men in West-Europa voor alles de nadruk moet leggen op de conventionele bewapening, om eventueel hiermee een Russische aanval af te kunnen slaan. Bezwaren gaan hoe langer hoe meer verstommen „Als dat niet gebeurt, zfjn wij bij een plaatselijk conflict in West- Europa of gedwongen tot het gebruik van kernwapens, wat niet alleen voor Rusland, maar ook voor Amerika de ondergang zou betekenen, of wij ver liezen de lokale strijd", aldus gene raal Taylor. De Westduitse minister van De fensie, Franz Josef Strauss, die sinds enige weken veel van zich laat ho ren en die zijn politieke positie in Bonn zonder twijfel weer wat heeft verbeterd, is dezer dagen tegen Tay lors opvattingen al in het geweer gekomen. In Europa zijn lokale conflicten, in tegenstelling tot Azië en Afrika, onmogelijk, aldus Strauss. Het is ronduit bijgeloof, dat in Euro pa conventionele wapens nog de doorslag zouden kunnen geven. Afgezien van het feit, dat tot de ze zogenaamde conventionele bewa pening al lang kleine atoombomme tjes behoren, is het ook duidelijk, dat de verliezende partij in een Europees „plaatselijk" conflict naar de kernwapens zal grijpen, aldus Strauss. De minister waarschuwde tegen de neiging de afschrikking door kern wapens te verslappen door de te genstander in twijfel te brengen of deze verschrikkelijke wapens wel zul len worden gebruikt. Britten en Fransen Strauss pleitte daarom voor een samensmelting van de Franse en Britse atoommacht om daarop in het kader van de Europese Econo mische Gemeenschap (EEG) een Europese bijdrage aan de Westelijke afschrikking te leveren. Met dit betoog keerde de minister zich tegen Taylors denkbeelden. Een extra-schepje er bovenop gooide hij nog door te beweren, dat de afschrik wekkende kracht van het Westelijke bondgenootschap zo dicht mogelijk bü de vüand moet worden opgesteld wat uiteraard betekent, dat de kern wapens o.m. langs de grens van West-Duitsland met Oost-Duitsland moeten worden gelegerd. In dit Idee klinkt Strauss' diepste wens naar uitrusting van het West duitse Bondsleger met kernwapens door. Een zelfde echo kan men be luisteren in zijn uitlating, dat het tegenover de vijand nodig is te la ten blijken dat er tussen de bond genoten in het Westen geen verschil in betekenis bestaat. Tot voor kort vonden velen in West-Duitsland Strauss' geroep naar kernbewapening van het Bondsleger weinig tactvol. De vorming van een NAVO-atoommacht en alle proble men, die daarmede samenhangen, zijn onderwerpen van gesprek, waar bij wij als Duitsers terughoudend moeten zijn, zo meenden diegenen, die zich bewust zijn van de ellende, die Duitse militairen over Europa hebben gebracht. Rookgordijn Maar de laatste dagen verstom men die stemmen. „Strauss heeft ge- tuurlijk lof voor de opzet van presi- hebben, want de Amerikanen zijn niet van plan om voor Europa een hand uit te steken", zo hoort men alom. Gepaard daarmede gaat na tuurlijk lof voor de opzet vanpresi dent De Gaulle om een eigen slag wapen te vormen en het is werke lijk nog maar een stapje, of er wordt in de Bondsrepubliek openlijk gepleit voor samenwerking op het ge bied van atoomwapens met de Fran sen, waarbij men uiteraard zo han dig zal zijn het aan West-Duitsland opgelegde produktieverbod van atoomwapens net niet to overtreden. DE LELIJKSTE Een 71-jarige fruitkoopman is door een griezelende vrouwelijke jury aangewezen als de lelijkste man van Italië. De tandeloze Gi- vanni Battista Musso won de titel op een lelijkheidswedstrijd die elk jaar in de omgeving van Tu rijn wordt gehouden door de afgrijselijkste grimassen te ma ken. Men vergisse zich daarom niet: in werkelykheid wordt gedacht aan een Frans-Duitse kernsamenwerking, Strauss' woorden over Brits-Franse samensmelting zün eerder (zeker als men denkt aan de slechte be trekkingen tussen Londen en Parys) een rookgordijn. Hoogst gevaarlijk in deze ontwikkeling is, dat straks Fransen en Duitsers met a toom le gers de Amerikanen politiek onder druk kunnen gaan zetten onder het in de politiek zo bekende motto: „Geef me myn zin of ik bega een ongeluk". Enige tientallen vreemdelingen, (van verschillende nationaliteiten) die hier hun vakantie doorbrengen, maar door geldgebrek aan lager waren geraakt, zijn in het afgelo pen weekeinde in Amsterdam door de vreemdelingenpolitie aangehou den en over de grens gezet. De vreemdelingendienst van de Am sterdamse Centrale Recherche schat het aantal buitenlanders, dat in de maand juli voor het maken van schulden als ongewenste vreemde lingen is uitgeleid, voor wat Am sterdam betreft op ongeveer 100 personen. Iedere maand wordt dit aantal groter. Het zijn niet alleen jongeren, die him vakantie op een voortijdige manier moeten beëindigen. Dit weekeinde was er een Zwitserse familie bij met v\jf jonge kinderen. Een bijzonder in trek zijnde en veel toegepaste manier om aan de kost te komen blijkt bij deze lieden het stelen van flessen melk uit kratten te zijn, die de melkhandelaren 's nachts voor hun winkels neer zetten. Lege flessen worden dan bij een andere handelaar tegen statie geldvergoeding ingeleverd. Voor de vijfde keer sedert 1946 zal in Dresden een Duftj kunsttentoonstelling worden gehouden, die evenwel deze naai niet geheel ten volle verdient, omdat kunstenaars uit de Bonds republiek er niet vertegenwoordigd zullen zijn. Deze tentooi) stelling beoogt, volgens Lea Grundig, de presidente van het ten toonstellings-comité ,,het nieuwe morele en de nieuwe sociali^ tische betrekkingen der mensen in de D.D.R. te weerspiegelen' Voor de keuze van de te exposeren kunstwerken zullen „aj voornaamste criteria de verbinding met het leven en de volks gebruiken gelden." De 17-jarige Ineke Camman uit Til burg is gisteren in het Schotse plaatsje Gretna Green toch met de 23-jarige Herman Kusters, met wie zij in mei het ouderlijk huis was ontvlucht, in het huwelijk ge treden. In mei begaven Ineke en Herman zich per auto naar het buitenland met Hermans broer, Willem aan het stuur. Het paar dook op in Gretna Green voor een „Schots huwelijk", maar toen het hoorde dat Ineke's vader naar Schotland zou vliegen om dit plan te verhin deren, verdween het paar naar el ders. Na de trouwplechtigheid zei Herman gisteren, dat hij en Ineke de laat ste twee maanden in Londen waren geweest. „Haar vader is erg rijk", zei Herman. „En we meenden, dat hij zou trachten ons tegen te hou den, wanneer hij wist, dat er nog tijd voor was". „Hij zal we lerg kwaad zyn, wan neer hij dit ontdekt. Ik heb in een Londens hotel gewerkt", voegde hy hieraan nog toe. Ineke, die in zwart en wit was ge kleed, zei: „Ik weet niet wat mijn vader zal zeggen, als hij hoort, dat ik getrouwd ben. Ik ga het hem niet vertellen. Hij zal het zelf wel horen". De jonggehuwden zijn voornemens in Londen te gaan wonen, waar Ineke hoopt een opleiding te krijgen voor mannequin. Zij weigerden te zeg gen, wat hun adres zal zijn. De heer C. P. Hébert, die sinds 1958 ambassadeur van Ca nada in Nederland is geweest en die in zijn woning in Wassenaar is overleden. Het landelijk stukgoed tarief van de Nederlandsche Spoor wegen zal met ingang van 1 september worden verhoogd met circa veertig procent. Dit wordt meegedeeld in .officiële tarief- berichten" van de N.S. van gisteren. De vrachtprijzen voor snel goed en expresgoed gaan eveneens met on geveer veertig procent omhoog, maar zij zullen tenminste anderhalf, res pectievelijk drie maal de overeen komstige prijs voor gewoon vracht goed bedragen. Het aantal gewichts klassen voor zendingen expresgoed tot en met 10 kilogram wordt ver minderd tot twee, namelijk 0 tot en met 5 kg en 6 tot en met 10 kg. Een bijzondere reductie van 10 pro cent van de vrachtprijs zal worden ingevoerd voor verladers, die gedu rende een Jaar tenminste f. 5000.- vracht hebben betaald. Het afhaalloon voor stukgoedzen dingen en het loon voor afhalen en bestellen van kleine laadkisten (werk zaamheden die voornamelijk door van Gend en Loos worden verricht) zullen per 1 september eveneens met 40 prr/ent stijgen. Met ingang van dezelfde datum zullen het algemeen tarief en de spe ciale tarieven voor wagenladingen 10 procent hoger worden, evenals de vrachtprijzen van het egks-tarief. Deze verhoging van 10 procent zal ook gelden voor veevervoer. In verband met de verhoging van de vrachtprijzen voor expresstukgoed in het binnenlands verkeer zullen de vrachtprijzen voor het Nederlands gedeelte bij Internationaal vervoer met ingang van 1 september op over eenkomstige wijze worden verhoogd. Hoeveel de tariefsverhoging de j Spoorwegen zal opleveren is nog moeilijk te zeggen, aangezien niet Achterdochtig Vier buitenlandse deelnemers aan het dezer dagen geëindigde kanker congres in Moskou hebben moeilijk heden gekregen, toen zij bij hun terugkeer naar Parijs boven de Sow- 1 jet-Unie uit een Russisch vliegtuig foto's maakten. De gezagvoerder van het toestel maakte rechtsomkeert, toen de be trokkenen weigerden hun rolfilms af te geven, en zette de machine op het Moskouse vliegveld aan de grond. Acht uur later mochten de vier ge- te voorspellen valt of en zo Ja, hoeveel het aanbod van te ver voeren goederen bij de hogere prij zen zal teruglopen. De inkomsten uit het binnenlandse goederenvervoer (exclusief het grensoverschrijdend verkeer) bedroegen voor de N.S. ver leden jaar ongeveer 139 miljoen gul den. De leden van het tentoonstellings comité hebben zich door herhaalde bezoeken aan de ateliers van de Oostduitse beeldende kunstenaars er van op de hoogte gehouden of deze zich wel aan deze richtlijnen hou den. De onderwerpen van de wer- keu geven een voorproefje van het geen de bezoeker in Dresden te zien zal krijgen: „Vrouwenbrigaden in woonwijken". „Kameraad Mikojan in Dresden", „Een strijdopdracht aan de Vrije Duitse Jeugd", „Dorpsfeest", „Studenten op de bouwstijger", „Ar beiders-toneelspelers tijdens de repe tities", „Wapenbroederschap", „Uit het leven van de bouwvakarbeiders". Dit doet allemaal nogal sterk denken aan de werken, die op de derde kunsttentoonstelling in '53, in t sta linistische tijdperk dus, te zien wa ren. Tijdens de periode van de milde dooi, waarin het even leek alsof de beeldende kunsten zich zouden kun nen bevrijden van de dogmatische ketenen van het socialistische rea lisme, noemde zelfs Lea Grundig dergelijke werken de „wel goedkoop ste vertolking ener met de zondag se kleren aan het clicnématige mor genrood binnenwandelende mens heid". Thans wordt dit alles echter weer kunst genoemd en het Oost- Duitse Verbond van Beeldende Kun stenaars zorgt er voor, dat Walter Ulbricht niet weer, zoals bij de laat ste tentoonstelling in 1958, redenen tot misnoegen vindt. Van ideologie uitgaan Wat Ulbricht van de „meesters van het penseel" verwacht, maakte hij onlangs nog duidelijk bij een be zoek aan de districtstentoonstelling van dit Verbond van Beeldende Kun stenaars in Leipzig. Daar leverde hij veel kritiek op een doek van Bernard Heisig over de Commune van Parijs met de woorden: „Waar is het voor- waartsstromende proletariaat, dat voor het eerst in de geschiedenis de macht veroverde? De communards hebben de barricaden bestormd en niet geslapen. Juist dit doek laat zien, dat de artistieke vertolking de ideologie als uitgangspunt dient te nemen". Het schilderij „Oogstlandschap" twee tractoren op een door stralend zonlicht beschenen akker schenen aan Ulbrichts eisen te voldoen. Het inspireerde hem tot de lof tuiging: „Dit is het eerste werk, dat laat zien. hoe bij ons op het land de coöperatieve landbouw wordt geor ganiseerd". Men zou dergelijke door de Oost duitse gereringsvoorlichtingsdienst yverlg genoteerde en verspreide uit latingen als lachwekkend gewauwel kunnen beschouwen, ware het niet, dat zy aan de kunstenaars in de Sowjet-zone als wegwijzende esteti- sche criteria, die zy dienen na te komen, worden aanbevolen. Onbehaaglijk By de eerste kunstenaars in Sowjet-zone bestaat echter grote on behaaglijkheid over deze terugkeer naar de stalinistische kunstdoctrines. Dit komt ook tot uiting in de be dragen tot de discussie over „enkele ontwikkelingsproblemen in de beel dende kunst van de D.D.R.", die door het presidium van het Verbond van Beeldende Kunstenaars door middel van een lyvlg document, in het le ven werd geroepen. In dit document wordt weer eens de strijd tegen het modernisme geproclameerd en de zeer verbreide opvatting bestreden, dat het expres sionisme „de typische Duitse kunst traditie" zou zijn. De meeste jonge kunstenaars wordt verweten, dat zij omtrent deze vraagstukken geen hel dere opvattingen hebben. Dit geldt vooral voor de jonge kunstenaars, die hun werken op een tentoonstel ling van de Oost-Berlijnse Acadi mie der Kunsten hadden tentoot gesteld. Hiervan werd in een ingt zonden brief in een der kranten gi zegd, „dat de schilderijen van dei schilders met ons socialistische leve niets van doen hebben en wy er oq niets mee te maken zouden wille hebben". Krachtige bestrijding van pijn en grlq zonder de maag van streek te maken De vier geneesmiddelen van Ch* farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, er millioenen mensen in de geheli wereld baat gebracht, vaak ooi wanneer andere middelen faalden Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag nie van streek raakt. Glazen bultje 20 tabletten f 0.81 Handige elripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 In de IJsselmondsehaven nab| Kralingseveer te Rotterdam verdronl gistermiddag omstreeks half zes d. 8-jarige Anna Josina Schot uit SI Maarlensdyk (Zeeland). Het meisji was met vakantie aan boord van he binnenschip „Josina Anna", dat vai haar ouders is. Toen een familielid, de heer D. C Schot, aan boord van zijn langzfj lig gende schip „IJka" wilde gaan, zaï hij tot zijn grote schrik Anna ii het water dryven. In allerfjl bracht hfj het kind, d& bewusteloos was, op het droge. De drenkelinge werd naar het Zul- derziekenhuis te Rotterdam vervoert waar bleek dat zfj was overleden. De 33-Jarige B. de Heer ui Reeuwijk is gistermiddag door ver drinking om het leven gekomen, toei hij met zijn brommer tegen eei boom botste en vervolgens in di Breevaart terechtkwam. Men had hel slachtoffer vrij spoedig op het droge maar medische hulp mocht niet mee baten. De man was gehuwd en had vier kinderen. De 79-Jarige J. den Brave uit Pa- pendrecht, is verdronken gevonder in een langs de Tienweg lopende °e wetering. Men vermoedt dat de oude heer op de stenen leuning van eei brug over de wetering gezeten heeft onwel is geworden en achterover ii het water is gevallen. „Droomeila ndvan Robert Stolz (Van onze Weense correspondent) Het Oostenrijkse stadje Bregenz is ook in ons land bekend ge worden door het zomerfestival dat daar intussen traditie is ge worden. Van 1946 af worden daar in de zomer verschillende echte Weense operettes opgevoerd, waarbij het meer als toneeldecoratie en als akoestische achtergrond dienst doet. Dit jaar is men echter van de oude gewoonte afgeweken en heeft men geen van de be kende operettes van Johann Strauss of Lehar genomen, doch zijn keuze laten vallen op een geheel nieuw werk dat Robert Stolz voor deze gelegenheid heeft gecomponeerd. Deze muzikale show heet ,,Droomeiland" en is een handige combinatie van vlotte muziek en veel show. In Hampstead in Engeland is dit sierlijke beeldje geplaatst, dat vervaardigd is door de Franse beeldhouwer Hubert Yencesse. Het stelt een dansend paartje voor, dat zo geplaatst is. dat de oppervlakte van een vijver als dansvloer fungeert. Tot dit laatste behoort natuurlijk ook ballet, maar het opvallende hier bij is dat dit ballet onder meer een pittige „twist" laat zien en dat niemand hiertegen protesteert, of schoon deze dans door Provinciale Staten voor de gehele provincie Vo- leerden met een vliegtuig van de Air j rarlberg is verborden. Grotere zor- France weer naar Parijs vertrekken. De betrokkenen waren de Itali aanse prof. Giovanni Meloni, dr. Pier- son en prof. Burg. beiden uit Nancy, en een niet met name genoemde Ja panse arts. gen heeft men echter over het voortbestaan van het Festival zelf. De autoweg HamburgBazel zal ook Bregenz passeren en wel in de on middellijke omgeving van het Festi val-terrein. Daardoor komen de op voeringen in zo groot gevaar, dat de organisator Baer reeds aankondigde dat er dan een einde komt aan het Festival. Bij de muzikale uitvoerin gen zal men namelijk de zangers en de muziek nauwelijks kunnen horen, 0 omdat zij overstemd zullen worden afgeraakt en in de diepte gestort door het gedreun van de voertuigen De bestuurder heeft alleen maar een Het zesjarig zoontje van de nil Rotterdam afkomstige familie Vat Eekeren is vanmorgen In Arnhem ii het water gevallen en verdronken. Met zijn ouders logeerde hei kind bij een schippersgezin. Tenvij allen benedendeks waren heeft hel jongetje kans gezien naar boven t< gaan, waarna het te water is ge raakt. Dreggen had nog geen resul taat. De politie te Groningen heeft gistermorgen omstreeks half zeven uit het Oosterhamrikkanaal, nabij de Hunzeboten, het stoffelijk overschot van een ongeveer 70-jarige vrouw op gehaald. Tot nu toe is haar naam en herkomst onbekend. In de Maas te Gennep ls gister middag bij het speten Jangs de rivier een 4-jarig dochtertje van de fam. De Winter te water geraakt en ver dronken. Het kind wilde een bal uit de rivier halen en verloor toen haar evenwicht. Twee van haar oudere zusjes, die het ongeluk zagen gebeu ren, holden schreeuwend naar huis en vertelden daar wat er gebeurd was. Een uur later werd het stoffe lijk overschot van het kind uit het water gehaald. Auto kanteltt reuzen-omelet Een zware vrachtwagen met aan hangwagen van een internationale expeditlebedryf uit Venlo Is gisteren nabij de Duitse stad Bingen van de autobahn afgeraakt en op een ca. 5 meter lager gelegen terrein te rechtgekomen. Het span was geladen met 500 do-, zen, Inhoudende 360 eieren per doos. Van deze 180.000 eieren bleek meer dan 90 procent kapot. De vrachtwagen bleek eveneens door de val zwaar beschadigd te zün. Het ongeval gebeurde, terwijl de 26-jarige chauffeur even uit de wagen was gestapt om een achterop komende collega op te wachten. Vol gens zijn zeggen had hij de wagen op de handrem gezet. Desondanks heeft het gevaarte zich in beweging gezet en is al rollende van de weg op de nabije autoweg. Bovendien zal het toverachtige spel met licht en donker niet meer mogelijk zijn, om dat de fellle koplampen van auto's en motorfietsen op de autoweg sto rend zullen werken. enorme dreun gehoord. Hij was er toch als de kippen bij om te voor komen dat de wagen in brand zou raken, en maakte meteen de accu- klemmen los. De lading eieren was verzekerd.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4