Huren Stadsgehoorzaal 90 tot 120 pet. hoger Eon goed idee:bouillon! T&icVi Bij universitaire bouw valt niet aan offers te ontkomen VOOR ZWEMBAD KREDIET VAN EXTRA 540.000 Onvoorzichtige automobilist met een zware boete bestraft LEIDSE RAAD BESLUIT RUIM 2I/4 MILJOEN VOOR DEMPEN LANGEGRACHT c.s. Raad akkoord met uitbreiding Aantasting van „Hortus' tot minimum beperken! H. M. Kortmann: „met veel gemak neemt men huizenverlies aan Witte Singel" Geen „dood door schuld" Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 31 Juli 1962 "W Tweede blad no. 30717 Advertentie De leden van de Leidse raad, die gistermid dag bijeenkwamen, hebben van deze vergade ring geen „vakantie-zitting" gemaakt. Integen deel, tot ze» uur duurden de discussies voort. B. en W. en ook de raad waren er ken nelijk op uit om nog voor het „scheiden van de markt" op 27 augustus komt de raad voor het laatste in zijn huidige samenstelling bijeen een groot aantal belangrijke voorstellen af te doen. Daaronder was o.a. het, zoals de heer Portheine opmerkte, historische voorstel om Het waren slechts details, welke In discussie werden gebracht, want alle fracties konden met de voorstellen akkoord gaan. Bijzonder verheugd was de raad, dat na jaren van wachten en onderhandelen thans kan worden overgegaan tot de bouw en inrichting van een open zwembad aan de Voorschoterweg, ook al moet daarvoor een aanvullend krediet van f. 540.000 worden verstrekt. De heer Van der Klugt (KVP), die er zich van bewust was dat dit vertraging in de hand zou werken, vroeg of het niet mogelyk was om alsnog in de plannen een overdekt bad op te nemen. Z.i. was hiermee het schoolzwemmen tevens gebaat. een meerdere uitgave van vermoe delijk twee miljoen vergen, doch zou tevens het huidige plan op losse schroeven zetten. Bovendien krijgen wij straks by de nieuwe hbs voor meisjes een constructie- bad. Conform wordt dan besloten. een deel van de stad te bestemmen als uitbrei ding van de universiteit. Voorts was er het voorstel om een aanvullend krediet van f. 540.000 te verlenen voor de bouw van een open Zweminrichting aan de Voorschoterweg, terwijl ook nog druk werd gediscussieerd over een voorstel, dat voorziet in de demping van de Langegracht en de Oostdwarsgracht. Ten slotte kwam in deze zitting ook de verhoging van de tarieven van de Stadsgehoorzaal ter sprake. en zaterdag met 120%) van de ta rieven van de Stadsgehoorzaal. Een en ander op grond van het feit, dat deze tarieven in andere verge- lykbare gemeenten en zalen veel hoger liggen dan de tarieven, die ingevolge de huidige regeling voor het huren van de zalen gelden en mede gelet op de omstandigheid, dat (ie zalen na de restauratie een aanzienlijke verbetering en ver fraaiing zullen hebben ondergaan. Overdekt bad De heer Questroo (Prot. Ghr.) voélde niets voor deze suggestie, want dit zon de bestaande plannen ernstig in gevaar brengen. Boven dien: indertijd heeft de raad reeds besloten tot de bouw van een open bad aan de Voorschoterweg, thans gaat het alleen om het verstrekken van een aanvullend krediet en wij moeten er rekening mee houden, dat zwemmen in feite een buiten sport is. Overigens achtte de heer Questroo deze krediet aanvrage bij alle vreugde een wat pijnlijke geschie denis. Aanvankelyk waren de kosten geraamd op f823.750. Daar komt thans f 540.000 by. Een verhoging van circa 62%, welke z.i. niet uitsluitend voortvloeit uit verhoging van het loonpijl en stijging van materiaal kosten. B. en W. doen er z.i. beter aan om bij een begroting met riële cijfers te komen. Evenals de heer Questroo kon ook de heer Zunderman (PvdA) niet voelen voor een omwerking van.het plan, hetgeen niet weg neemt,'dat B en W. moeten blijven streven naar dé bouw van een overdekt bad. Ook de heer Van Weizen (CPN) is deze mening toegedaan. De opmerking van de heer Questroo over 't werken met reëele cijfers lijkt volgens de heer Van Weizen veel op een votum van wantrouwen in het beleid van B. en W. Het is immers een bekend feit, dafc de bouwkosten de laatste Jaren enorm zijn gestegen. Overschrijding van krediet Wethouder Jongeleen, die bij de verdediging van dit voorstel aller eerst aandacht schonk aan de over schrijding van het reeds toegestane krediet, ging terug tot het jaar 1957 toen opdracht werd gegeven tot het uitwerken van een plan voor een nieuwe zweminrichting, waarvan de kosten werden begroot op f 1.500.000. Dit plan kwam het College te kost baar voor, waarna een plan van circa f720.000 „uit de bus kwam". Op het moment, dat de tijd gunstig leek nu drie jaar geleden werd dit plan weer te voorschijn gehaald. Thans staan wy echter voor het feit. dat voor dat bedrag, mede gelet op de verhoging van het loon- en prys- peil. geen zwembad kan worden ge bouwd. vandaar dit aanvullende kre diet. Hoewel ook de wethouder beseft, dat een goed geoutilleerd overdekt bad voor Leiden geen luxe is, voelt hjj ook onder de gegeven omstan digheden niets voor een omwerken van het plan. Dit zou niet alleen Demping van Langegracht Niet minder ingenomen was de raad deze middag met het voorstel tot demping van de Langegracht en de Oostdwarsgracht en tot wij ziging van het profiel van de Vol molengracht, waarvoor na enige discussie, een bedrag van f2.241.000 beschikbaar werd gesteld. De heer De Kier (Prot. Chr.) vond het vreemd, dat in dit voorstel sprake was van een overleg, dat met de di rectie van de SLP nog gaande is over de lozing van koelwater. Z.i. wordt er thans reeds in de Maresingel ge loosd. De heer Winsemius (PvdA) ziet met dit voorstel een belangrijke stap gezet in de richting van de rea lisering van het wegenschema (oost- westverbinding). Hoewel hij met B. en W. van oordeel is, dat de Korte Mare t.z.t. moet worden gedempt, zag hij toch gaarne een waterverbinding van het westelijk stadsdeel met de Haarlemmertrekvaart gehandhaafd, zyn partijgenoot, de heer Piena, kwam tenslotte nog met een tech nische vraag: zullen de bewoners van de Langegracht geen wateroverlast ondervinden nu straks de trottoirs, als gevolg van de lage ligging van de vloeren der bebouwing, tredegewys afdalen? Inderdaad, aldus wethouder Jon geleen. wordt er met de directie, van de SLP nog overleg gevoerd inzake de lozing van het koelwater, doch dit heeft alleen betrekking op het koel water van de gasfabriek. De elektri citeitsfabriek loost reeds in de Mare singel. Over de afloop van dit over leg is spreker niet ongerust. In de verlaagde trottoirs komen kolken, terwijl er ook nooduitlaten komen, welke bij zware regenval automatisch in werking treden. Over een eventuele demping van de Korte Mare wordt nog met ver schillende instanties overleg ge pleegd. Ik moet, aldus de wethouder, ook iets aan mijn toekomstige opvol ger overlaten Tarieven Stadsgehoorzaal Met het College was de raad met uitzondering van de heer Lam- bermont (KVP) van oordeel, dat niet is te ontkomen aan een ver hoging (met 90% en voor vrijdag De heer Lambermont achtte de nieuwe tarieven een grote tegenvaller voor vele verenigingen en voor per sonen danslerarendie uit hoofde van hun beroep op deze zalen zijn aangewezen. Ook tegen de rangschikking van de stoelen 28 op een rij had hij bezwaren. Waarom geen middenpad of de mogelijkheid gelaten om de stoelen waaiervormig te plaatsen? De heer Zunderman (PvdA), die begrijpt, dat velen op het eerste gezicht zullen zeggen „dat gaat ons heel was kosten", zette uiteen, dat men in Leiden in het verleden is ver.vcnd met de lage zaalhuur, welke in andere gemeenten veel hoger ligt. Voor een gezonde ex ploitatie zal men ook van de zijde der gebruikers begrip moeten to nen. De aangebrachte verbeterin gen vroegen een hoge investering. Spreker hoopt, dat B. en W. geen krappe hand zullen tonen indien jeugd- en gymnastiekverenigingen een beroep doen op de B. en W. gelaten uitzonderingsbepalingen. Geluidsinstallatie De heer Questroo (Prot. Chr.) zegt, dat de nieuwe tarieven zijn geba seerd op schattingen, wij moeten nu maar afwachen wat de toekomst zal brengen. Evenals de heer Questroo wilde ook de heer Van Weizen (CPN) „de tarieven zijn in vergelijking met an dere gemeenten acceptabel" weten of het gebruik van de geluidsinstal latie bü de huurprys is inbegrepen. Wethouder Jongeleen, die ook dit voorstel moest verdedigen, zei- de, dat Lelden ook na invoering van de nieuwe tarieven, nog niet aan de slechte kant zit. Men moet deze verhoging niet zien als een winstobject, want ook bij deze ver dubbeling van de opbrengst, geeft de exploitatie nog een nadelig saldo te zien van f 159.000 per jaar. Niet marchanderen De wethouder, die er geen voor stander van is om met de tarieven te marchanderen, is van oordeel, dat bepaalde daarvoor in aanmerking komende organisaties toch wel de weg naar het College van B. en W. zullen weten te vinden. Daarbij zal geval voor geval worden bekeken. Vooralsnog is de geluidsinstallatie niet bij de huur inbegrepen, doch B. en W. zullen het punt van geluids- en oproepinstallatie nog eens onder de loep nemen. Indien gewenst bij een minder groot aantal bezoekers kan met de pachter over de rangschikking van de stoelen worden gesproken. Bij een volle zaal staan de stoelen echter op rijen van 28. De nieuwe stoelen zyn evenwel 5 cm breder en opklapbaar. Na deze toelichting ging de raad akkoord met het voor stel. Over de nieuwe exploitatie vorm had de raad geen woord. Zonder discussie ging men ermede akkoord. Financiering woning voor ambtenaren Bij de behandeling van het voor stel inzake het treffen van een fi nancieringsregeling ten hoogste 90%) bij de bouw, resp. aankoop van een eigen woning door ambtenaren, deed de heer Wiertz (KVP) de sug gestie, deze regeling ook van toepas sing te verklaren voor personeel werkzaam by het byzonder onder wijs. De heer Woudstra (Prot. Chr.) achtte het juister indien de gemeente in navolging van het bedrijfsleven voor haar personeel woningen liet bouwen. Z.i. geeft dit een mindere binding. De combinatie ambtenaar schuldenaar van gemeente vindt hij niet gelukkig. Wethouder Menken zeide in zijn verdediging, dat dit voorstel is inge geven door de gedachte, dat de ge meente iets voor haar werknemers moest doen. T.a.v. het personeel van het bijzonder onderwijs kon spreker geen enkele toezegging doen. De ge meente is immers geen werkgeefster van dit personeel. Met het kopen van woningen voor gemeentepersoneel legt de gemeente kapitaal toe. aange zien de gemeente al naar gelang de koopsom geen evenredige huur kan vragen. Conform wordt besloten. Het aanschaffen van gymnastiek- materiaal t.b.v. het Pedalogisch In stituut aan de Langebrug (f 10.560) ontlokte bij de heer Duyverman <VVD) de opmerking, dat de finan ciering van de inrichting van dit In stituut bij stukjes en beetjes tot stand komt. Waarom niet in eens een to taal bedrag aangevraagd? Wethou der Van Schaik, die het in algemene lijnen met de heer Duyverman eens is. zeide dat dit in dit geval niet mo gelijk was. aangezien de onderhande lingen over de inrichting van de gymnastiekzaal meer tijd vergden dan de inrichting van het hele ge bouw. Te Amsterdam slaagde voor het examen Engels MO-A mevr. C. Koster-Ozinga; voor het examen tekenen MO-A de heer A. H. Oostra beiden te Leiden. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Benoemd tot bijstand ln het pasto raat te Kapelle J. van Woerden, em. pred. te Middelburg. Bedankt voor Krimpen a/d Lek J J. van der Krift te Ermelo voor Haren H. B. Oost hoek te Zwaagwesteinde. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Hoogeveen (5de pred.pl.) C. van Zuylen te Marken. Oil) GEREF. GEMEENTEN IN NED. 't Is zo lekker, een kop hete bouillon en zó maar klaar, ideaal inde vakantie, gezond, verkwikkend. Drink pure vleeskracht, licht en verfijnd gekruid. Neem Knorr bouillontabletten, de béste! Dubbeltablet Vleesbouillon 35 ct Dubbeltablet Kippenbouillon 40 ct Met het College was ook de Raad zich er deze middag ten volle van bewust, dat men niet blind mag zijn voor de bijzondere uni versitaire voorzieningen, welke op korte termijn moeten worden getroffen, ook al zal dit enkele offers kosten. Vrijwel algemeen kon men dan ook akkoord gaan met de plannen inzake de univer sitaire uitbreiding, zoals deze zijn ontvouwd in het basisplan tot sanering en stadsvernieuwing, waarover wij reeds uitvoerig schreven. Slechts bij de heer Kortmann (KVP) ..in principe acht ik het plan aanbevelenswaardig" had het verwondering gewekt, dat men met zoveel gemak het huizenverlies aan de Witte Singel had genomen. De heer Portheine (VVD), die het voorstel van historische betekenis achtte, had grote waardering voor de harmonieuze opzet, ook al moeten daar enkele offers voor worden ge bracht, en de wijze, waarop over en weer de onderhandelingen zyn ge voerd. Hij verwachtte echter wel, dat de aantasting van de Hortus tot een minimum beperkt blijft. Afbraak huizen Witte Singel Zoals gezegd had de heer Kort mann bezwaren tegen de afbraak van panden aan de Witte Singel, waarmede een enorm kapitaalverlies gepaard gaat. Bovendien Is dit een aanslag op de woningvoorraad, waar in nota bene de overheid ons voor gaat. Door deze afbraak zal z.i. de Witte Singel in deze omgeving „ver- doden". De heer Piena (PvdA), die evenals de heer Portheine sprak van een his torisch plan, was van oordeel, dat een gelukkige synthese was gevonden tussen universitaire uitbreiding en het behouden van karakteristieke Leidse plekjes (omgeving Graven steen en Pieterskerk) De heer De Kier "Prot. Chr.), die zich de bezorgdheid van de heer Kortmann levendig kon indenken, vroeg of het nu beslist nodig was een aantal goede woningen met een pen- nestreek te doen verdwijnen. Nief één, twee drie Wethouder Jongeleen, wederom voor de noodzaak geplaatst dit voor- l oor de Leidse kantonrechter stel te verdedigen, wees uitvoerig op de betekenis van de Universiteit voor Leiden. Onder bepaalde omstandig* heden moet dit leiden tot het bron* gen van offers. Terwyl het ons gelukt is de om geving van het Rapenburg, waarlangs van oudsher gevestigd de Universiteit, te handhaven, stonden wy voor het nemen van andere, hoog noodzake lijke .beslissingen. Wij pryzen ons echter gelukkig, dat het historisch zo fraaie stadsdeel tussen de Lange brug en het Rapenburg ongerept be waard blijft. Daarentegen zal het gebied tussen Kaiserstraat en 5e Binnenvestgracht, waar veel slechte bebouwing voor komt, worden gesloopt. Nu ook het rijk t.b.v. universitaire uitbreiding het voormalig fabrieks complex van de N.V. Parmentier aan de Schelpenkade heeft aangekocht, achtte wethouder Jongeleen het een grote winst als in deze omgeving een modern universiteitsgebouw wordt opgetrokken dat wordt begrensd door de Schelpenkade, Witte Singel en Herenstraat. Vermoedelijk zullen hiervoor nog wel enkele panden sneuvelen. Over de noodzaak tot afbraak van panden langs de Witte Singel de Universiteit is reeds eigenaresse van het Diaconessenhuis is het College niet één, twee, drie heengestapt. Na uitvoerige besprekingen heeft het College, aldus de wethouder, tenslotte gezegd: laten wij een offer brengen. Vanzelfsprekend komt er een schade regeling. Demping Rijn- en Schiekade Een goede verbinding tussen de A. en B-faculteiten zal straks ontstaan door demping van de Ryn- en Schie kade. Deze demping is echter eerst te realiseren op het moment, dat de vaarweg buiten Leiden een feit is. Spreker heeft de verwachting, dat hiermede in 1964 kan worden begon nen. Voor de bewoners van de van de Witte Singel af te breken panden, die voor velen van hen nu reeds te groot zyn, moet nieuwe woonruimte worden gezocht. Zo nodig zal het ge meentebestuur hier zyn intermediair verlenen. Wellicht biedt straks het aan de Lammenschansweg te bou wen verzorgingsflat een uitkomst. Na deze uiteenzetting kon de raad zich verenigen met de opzet van dit plan en stemde men er mede ln. dat B. en W. het overleg met de Univer siteit voortzetten. Naast het grote aantal zaken waarin duidelijk naar voren kwam. dat de verdachten zich aan een slechts geringe over treding hadden begaan en de opgelegde boetes varieerden van f. 5 tot f. 15, kregen de plaatsvervangende kantonrech ters mr. dr. N. G. Geelkerken en mr. H. R. Goudsmit gisteren ook enkele overtredingen te be rechten, welke konden worden gerekend tot de categorie ..ern stig tot zeer ernstig". Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker. v. A. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste mer'/en. Junghans Kienzle - Mauthe. Inrichting gebouw G. G. en G. D. Aan de gistermiddag behandelde agenda van de Leidse raad is een voorstel toegevoegd het werd ook aangenomen dat beoogt het ver bouwen, restaureren en inrichten van het gebouw Roodenburgerstraat la (voormalig Isr. Weeshuis) voor de huisvesting van de G.G. en G.D. on dershands aan te besteden. Examen handenarbeid De examen-commissie handen arbeid l.o. te Den Haag heeft „toe gelaten": eerste deel Handenarbeid l.o. mej. M. M. Boer, Alphen a. d. Ryn en de heren: F J. van Muiden, Alphen a. d. Ryn, A. J. A. v. Oor schot, Hoogmade en P. F. J. Veld man. Katwijk a. Zee; volledige akte Handenarbeid: mej. A. K. Ciggaar. Leiden en de heren: F. Meenhorst, Zo achtte de officier mr. E. v.d. i der uit Leiden uiteraard zeer veront- Schans in de zaak tegen een 23-jari- waardigd. Tot de demping ran de Lan- Voorschoten en J. L. de Vries, Leiden. qCqVacht is thans definitief be- Alle kandidaten werden opgeleidv v 1 aan de C-cursus verbonden aan de sloten. Na demping komen hier Chr. Kweekschool te Leiden. twee rijbanen ter breedte van 7 meter, waartussen een plantsoen strook van 5 meter en langs de bebouwing een trottoir ter breed te van circa 3 meter met pat keet - stroken van 2.55 meter. ge verkoper uit Leiden een zeer ge voelige correctie nodig. Hij eiste niet minaer dan f 300 boete alsmede de onvoorwaardelijke ontzegging van de ry bevoegdheid. Uit het onderzoek bleek, dat verdachte zich inderdaad aan een zeer ernstige overtreding had schuldig gemaakt en het gevolg hiervan zeer tragisch was geweest. Op 18 april j.l. reed verdachte met zyn auto vanaf een parkeerstrook op de Nieuwe Vaart de rybaan op hoewel een motorryder met hoge snelheid zeer dicht was genaderd. De motorryder vloog boven op de auto en werd levensgevaarlijk ge wond. Vier weken na de aanrijding overleed Ixij in het ziekenhuis. Ver dacht voerde tot zyn verdediging aan, dat hy wel had uitgekeken al vorens weg te ryden doch de motor rijder niet. had zien aankomen. De hoge snelheid van de motorrijder was z.i. mogelijk de oorzaak geweest, dat hy volkomen werd venast en de motorryder eerst gewaar werd toen deze vlak by zyn auto was geko men. In een zeer scherp gesteld re quisitoir hekelde de officier ver- dachtes grove onoplettendheid, die zulke ernstige gevolgen met zich i had gebracht. Hoewel verdachte „dood dood schuld" niet ten laste was gelegd, hield hy by het bepalen van de strafmaat wel rekening met de gevolgen. Verdachtes raadsman hield een uitvoerig pleidooi en wees hierin o.m. op het beperkte uitzicht ter plaatse j tengevolge van de aldaar gelegen I spoorwegovergangen. Mede hierdoor 1 achtte hij de grove schuld van zijn cliënt niet bewezen en vroeg derhal ve vrijspraak wegens gebrek aan be wijs. Door de intrekking van het rij bewijs zou zijn cliënt, aldus de raads man totaal brodeloos komen. Na enig re- en dupliek wees de plv. kanton - rechter mr. dr. Geelkerken vonnis. Daar ook hij een grove onoplettend heid met alle gevolgen van dien ter dege bewezen achtte, vonniste hy t.a.v. de geldboete conform. In ver band met verdachtes beroep wilde hij de intrekking van de rijbeveogd- heid ditmaal nog wel voorwaarde- lijk stellen en wel voor de tyd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Koude douche Toen een 20-jarige wielryder uit Leiden destyds op het kruispunt Chrchilllaan- Rooseveltstraat geen voorrang verleende aan een van Hij verweet de wielrijder ter plaat se diens gebrek aan verkeerskermis verantwoordelijkheidsgevoel en vond het alleszins billijk, dat die jongeman een proces-verbaal kreeg. Toen de politie routine-getrouw de auto aan een min of meer deskun dig onderzoek onderwierp zakte de verontwaardiging van de ijsbereider spoedig tot het nulpunt. De auto vertoonde namelyk nogal wat gebre ken waarby een stuurspeling van ca. 50 graden, een defecte handrem en uitlaat alsmede een slechte staat van onderhoud van diverse vitale on derdelen. Dat de wielryder op zijn beurt enig leedvermaak had toen de ijsbe reider vijf processenverbaal kreeg en zijn auto in beslag genomen zag, valt niet moeilijk te raden. De wie rijder had ter zitting weinig of niets tot zyn verdediging aan de voeren en kreeg dan ook conform de eis f 50.- boete subs. 10 dagen De ijsbe- reider-verdachte bestreed de deskun digheid waarmede zijn auto destijds was onderzocht en meende dat het liep desgevraagd moest hij wel toe liep. Desgevraaagd moest hij wel toe geven. dat hij „de auto" kort te vo ren voor f 450 had gekocht en dat dus moeilijk kon worden verwacht, dat alles „als nieuw" functioneerde. Het politierapport was zijns inziens al te ver gezocht en hy drong daar om aan op een „neutraal" onderzoek door zyn garagehouder. De magi straten hielden zich echter aan de processen-verbaal en na een kort doch krachtig requisitoir eiste de of ficier in totaal f 100 boete subs 20 dagen, alsmede de onttrekking van het voertuig aan het openbare ver keer. Nadat verdachte plechtig had beloofd dat hij terstond de nodige reparaties zou laten verrichten, was de plv. kantonrechter mr. dr. N. G. Geelkerken bereid het beslag op het voertuig op te heffen en bepaal de hij de boete op f 80 subs 18 da gen. Doin Een 25-jarige chauffeur uit Rijns burg reed in de avond van de derde juni op de Rijnsburgerweg te Oegst- geest tegei een voor hem rijdende auto op en veroorzaakte een mate riële schade van ruim f700. Hij kon niets tot zyn verdediging aanvoeren. Toen de kantonrechter hem vroeg waarom hij na die aan rijding was doorgereden zonder zich bekend te maken en zich dus tevens rechts komende auto en er pardoes aan een misdaad had schuldig ge- tegenop botste, was de bestuurder maakt antwoordde hij. dat dit het (Foto L.D /Holvast) van de auto, een 40-jarige ysberel- gevolg van een „schrikreactie" was V.N.-JURISTEN VOOR KONGO VN-secretaris-generaal Oe Thant, heeft gisteren laten weten, dat hij zo spoedig mogelijk maatregelen zal nemen om een groep juristen der VN ter beschikking te stellen van de Kongolese premier Adoela. Deze had om VN-hulp verzocht bij het opstellen van een federale grondwet voor Kongo. President Tsjombe van Katanga had steeds op een derge lijke staatsvorm aangedrongen en men is daarom optimistischer over een vergelijk tussen hem en Adoela. geweest. „Ik reed in de auto van mijn broer en schrok me dood toen ik aan de gevolgen van die aanrij ding dacht", aldus verdachte, die achteraf wel inzag, dat hij „bijzon der dom" had gehandeld. „Er is nu ook nog een vervolging tegen U in gesteld wegens het doorrijden. Het was inderdaad zeer dom van U om te trachten aan de gevolgen van die aanrijding te ontkomen". Aldus de officier, die ten aanzien van de aan rijding f 50 boete subs 10 dagen eis te. De plv. kantonrechter zag geen termen voor enige clementie aan wezig en vonniste derhalve con form. Bijsmaak „Hoewel drankmisbruik U niet ten laste is gelegd geeft het gebruik van alcohol voordat U op weg ging aan deze zaak een „nare bijsmaak" en ik hoop dat dit voor U een goede les is geweest". Aldus richtte de officier zich tot een 26-jarige semi-arts uit Utrecht, die terecht stond omdat hy in de late avond van de 8ste mei met zijn auto op de Herenweg te Voorhout achterop een wielryder was gere den. De eis van f 100 boete subs 1 maand vond verdachte schrikba rend hoog. Tot zijn verdediging voer de hy aan, dat het die avond stort regende en hy die wielrijder dus niet tijdig genoeg had opgemerkt. Van alcohol misbruik was geen spra ke geweest en de min of meer on overzichtelijke wegsituatie ter plaat se had hem parten gespeeld. „Naast het slechte weer was die wegsituatie een reden temeer om bijzonder voor zichtig te ryden" meende de kan tonrechter. Daar hy het feit, dat verdachte zich voortdurend op de hoogte had gesteld van de gezond heidstoestand van het slachtoffer die een zware hersenschudding op liep als een strafverrichtende om standigheid wilde aanmerken, von niste hij ditmaal met f75 boete subs 15 dagen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3