AGENDA „Oe Thant heeft geen recht ons aan anderen uit te leveren" Kaisiepo in Nieuw -Guinearaad Hoofdagenten veroordeeld Zeereis voor prijswinnaars Levenswerk in tien seconden Een groot bezwaar tegen het reizen naar de maan zal wel wor den, dat men aldaar wegens het ontbreken van zuurstof geen si garen kan roken. Het Ook al aan de sigaar? Bergen (NH) wil woonwijk voor Eiiratom-employe''s in Petten MET EEN ENKEL WOORD KNAP SNEL WEER OP LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 31 JULI 1962 ,,Oe Thant heeft geen recht ons uit te leveren aan anderen". Deze opmerking maakte vanochtend vice-voorzitter Kaisiepo in de Nieuw-Guinearaad, toen hij zijn ingediende motie toelichtte. Het voornaamste deel van de motie stelt, dat het Nederlandse bestuur in West-Papoea per 1 januari vervan gen dient te worden door een bestuur van de Verenigde Naties. Na enige jaren zou dan door dat bestuur een volksstemming moeten worden geor ganiseerd, zoals deze genoemd wordt in artikel vier van het oorspronkelij ke plan-Bunker. De motie is mede- ondertekend door de heren Jouwe, Arfan en Gosewich. De indieners zijn van mening, dat indien Oe Thant en Bunker zich niet aan een dergelijke oplossing houden, er geen kans op een vreedzame situa tie bestaat. Het is mogelijk aldus de motie dat de Ver. Naties zich niet tenvolle bewust zijn van de ge beurtenissen in Kongo, zodat zij nog meer verantwoording op zich wensen te laden door eventuele gebeurtenis sen in West-Papoea. Ds. Kamma voelde er niets voor overijld te stemmen. Hij wilde eerst uitvoeriger berichten van het gou vernement horen over de ontwikke lingen in Washington. Het voorstel van ds. Kamma om af te wachten tot donderdag a.s. kwam maar net met de hakken over de sloot: 12 stemmen voor, 11 tegen. De regeringsgemachtigde, de heer Veldkamp, had al gezegd, dat het gouvernement geen behoefte had aan een motie als deze. Hij vond het een yN-rapport over Zuid west-Af ri ka Gisteravond is in New York een rapport gepubliceerd, dat is opgesteld door de voorzitter en de vice-voor zitter van de speciale commissie der Verenigde Naties voor het mandaat gebied Zuidwest-Afrika, dat door de Zuidafrikaanse Unie wordt bestuurd. Het betreft hier voormalig Duits ge bied, waarover Zuid-Afrika na de eerste wereldoorlog het bestuur kreeg. In het rapport wordt gezegd dat „de meeste inwoners van Zuidwest- Afrika voorstanders zijn van een be stuur van dit gebied door de Ver enigde Naties". De voorzitter van de commissie is de Philippijn Victorio Carpio, terwijl de Mexicaan dr. Salvador Matinez de Alva als vice-voorzitter is opgetreden. Zij hebben Zuidwest-Afrika eerder in dit jaar bezocht. Zij verklaren in hun rapport, dat de overwegend Afrikaanse organisa ties in Zuidwest-Afrika „zich krach tig hebben uitgesproken tegen de Zuidafrikaanse politiek van geschei. den rassenontwikkeling". „Deze orga nisaties hebben een beroep op de ver enigde Naties gedaan om onverwijld het bestuur over Zuidwest-Afrika over te nemen, opdat de bevolking zich kan voorbereiden op zelfbestuur op korte termijn en daarna onaf hankelijkheid", aldus het rapport van Carpio en Matinez de Alva. De commissie zegt in haar rapport, dat de regering van Zuid-Afrika ken nelijk niet van plan is haar politiek te wijzigen. Waarschijnlijk zouden middelen moeten worden overwogen om Zuid-Afrika te dwingen zich te houden aan de besluiten van de VN- Assemblee. De commissie is van oordeel, dat Zuid-Afrika de negerbevolking van Zuidwest-Afrika alle fundamentele mensenrechten onthoudt en alleen de belangen van een kleine groep blanken behartigt. De rechtbank in Amsterdam heeft drie hoofdagenten van het hoofdste delijk politiekorps, die als drankwet controleurs steekpenningen aanna men, gisteren veroordeeld tot gevan genisstraffen van drie maanden met aftrek (in twee gevallen) en twee maanden met aftrek van voorarrest. Het betrof twee als duo opererende geheime controleurs (33 en 14 jaar politiedienst), die als „Ot en Sien" in de binnenstad bekend waren, en een 42-jarige collega, die als zgn. open controleur drankwetinrichtingen con troleerde. De officier van Justitie had tegen de drie hoofdagenten gecom bineerde gevangenisstraffen van acht maanden met aftrek en van de rest vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Vrijgezellen nu naar congres in Düsseldorf De Westduitse stad Düsseldorf verwacht in het komende weekeinde meer dan 2.500 ongehuwde mannen en vrouwen van boven de 25 jaar, die zullen deelnemen aan het negende paarlükse vrUgezellencongres. De Ne derlander G. Greün uit Grevenbicht, die dit evenement in 1953 in zijn dorp begon, is nu getrouwd. Toch zal hij van de partij zijn. De „beschermheer" van het con gres, de Amerikaan Richard Kay, voorzitter van de Amerikaanse Vrij- gezellenfederatie, heeft toegezegd dat hij met een afvaardiging naar de Bondsrepubliek zal reizen. Greijn verklaarde te Düsseldorf dat Grevenbicht geen plaats meer kon bieden aan de duizenden afgevaar digden en dat derhalve naar een nieuwe plaats van samenkomst moest worden uitgezien. „Ik ben als op richter de enige getrouwde deel nemer", zo zei hij trots. Het congres staat in het teken van een discussie over het onderwerp „waarom blijft iemand vrijgezel?". Voorts staan op het programma: de verkiezing van Miss Vrijgezel 1962 en een boottocht op de Rijn. Afgevaardigden, die op het con gres een levenspartner vinden, zijn uiteraard van verdere deelneming uitgesloten, met uitzondering dan van de heer Greijn. begrijpelijke reactie, maar hij vond het niet van wijs beleid getuigen om nu te wijzen op de toestand in Kon go. Hij zegde inmiddels toe het ver zoek om meer inlichting aan de raadsleden over de politieke situatie spoedig onder de aandacht van de Nederlandse regering te zullen bren gen. Gevangen isstraf f en voor diefstallen op SCHIPHOL Vijfhonderd Nederlandse jongens en meisjes tussen tien en vijftien jaar uit 240 verschillende plaatsen in Nederland hebben zich gister avond ingescheept op het m.s. „Wa terman", om vanochtend in alle vroegte te beginnen aan een twee daagse zeereis. Zij zijn allen winnaars van een opstelwedstrijd, die tijdens de paasvakantie werd uitgeschreven door het Nederlands Zuivelbureau. De reis gaat via Zee- brugge, waar 25 Belgische jongens en meisjes aan boord gaan, naar Dover waar zich nog eens 25 Engel se jongeren bij het gezelschap voe gen. Tijdens de reis zorgen Anneke Grónloh, Willeke Alberti, het Deense duo Jan en Kjeld en een orkestje onder leiding van Joop Stokkermans, voor amusement. Mies Bouwman, Eppo Doeve en Lina Kleywegt ma ken de reis eveneens mee. De Wa terman wordt morgenmiddag in Rot terdam terugverwacht. Moderne elektronische re- kenmachines zijn tot zeer snel werk in staat. Men kan het aantal rekenkundige han- a delingen van zo'n machine p per seconde opgeven, maar c dat zegt nog betrekkelijk ff weinig. Mij krijgt er nog niet Q een juist begrip van de snel- i heid door. ff, l Onlangs lazen ivij een snel heids-omschrijving die wèl j heel duidelijke taal spreekt. i De beroemde in 1550 gebo ren wiskundige John Napier heeft indertijd de logarith- men van de getallen van 1 tot 10.000 uitgerekend. Hij heeft daar dertig jaar over gedaan! Een moderne rekenmachi ne kan het intien secon den. Een troost voor Napier kan i zijn, dat wetenschap en tech- i niek nooit de moderne reken machine zouden hebben kun- nen produceren, wanneer Na- Advertentie is natuurlijk mogelijk, daarvoor speciale zuurstofcylinders te ontwerpen, maar men moet het probleem toch niet onderschat ten. Men kan zich indenken, dat figuren als Churchill voorshands de maan zullen mijden. Sigaren roken is immers voor millioenen mannen wat anders dan tabak in de brand steken. Het is een Tour de Frats succes In Almelo begon Ome Drie van de zes Amsterdammers, die betrokken waren bij de gerucht makende diefstallen van wapens en andere goederen uit transitoladingen op Schiphol, zyn gisteren door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld. Een verdachte werd vrijgesproken, twee zullen nog terecht moeten staan. Het vonnis tegen een 24-jarige Schipholemployé die de voornaam ste dief werd genoemd, luidde 12 maanden met aftrek en van de rest vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar met toe zicht van een reclasseringsvereniging I Zijn 21-jarige collega, die pas la- LeiCISe ploeg niet ter in de van oktober 1960 tot no vember 1961 gepleegde ladingdiefstal len werd betrokken, werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van 6 maanden met een proef tijd van 3 jaar en een boete van f. 250 of 25 dagen hechtenis. De officier van Justitie had tegen dit tweetal wegens diefstal en heling gecombineerde gevangenisstraffen van twaalf maanden met aftrek en van de rest twee maanden voorwaar delijk respectievelijk zes maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk geëist. De voornaamste heler, een 42-jari- ge rechtskundige adviseur (eis 12 maanden met aftrek en van de rest vier maanden voorwaardelijk), werd wegens opzetheling veroordeeld tot 10 maanden met aftrek, waarvan 3 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Een andere Amsterdammer, die heling was ten laste gelegd werd vrij gesproken (eis f. 250 of 50 dagen). pier niet eerst die dertig ja- p onderdeel van een levenspa ren op deze wijze had be- steed. zonder In Marnixstraat Zestig kilometer op bromfiets Drie maanden voor misbruik van vertrouwen Eigenlijk vond de officier van Jus titie bij de Haagse politierechter het onbegrijpelijk, dat een 50-jarige ar beider bjj een expeditiebedrijf in Leiden, voor zo weinig zijn goede reputatie en een goede betrekking in de waagschaal had gesteld. „Voor enkele honderden guldens hebt u dat alles geriskeerd", consta teerde de politierechter. Het was eenvoudig begonnen, want bij het aanvegen van de opslagplaats had verdachte wat koffie die er lag meegenomen. Daar was geleidelijk aan wat bij gekomen, deels ook, doordat verschil lende onbestelde goederen zo lang opgeslagen bleven. In meer dan een jaar tijds had verdachte zich thee, plm. 15 kg kof fie, handschoenen en een transis tor radio toegeëigend. Dat alles werd aangetroffen in een schuur bij zijn woning, behalve het radiotoestel, dat hij voor f. 55 aan een caféhouder had verkocht, die zich als gevolg daarvan wegens he ling had te verantwoorden. Verdachte stond uitstekend bekend, was sinds 1945 lid van de reserve- politie en was reeds 10 jaar in het expeditiebedrijf werkzaam. De Officier vond dat verdachte wel misbruik van vertrouwen had ge maakt en eiste 6 maanden gevange nisstraf met aftrek van het voorar rest. De verdediger, mr, Pruim, wees op de verleiding welke er voor ver dachte was en de eenvoudige wijze waarop met de diefstal werd begon nen. Hij drong aan op clementie. De politierechter veroordeeld de verdachte tot 3 maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest, zodat hij op 5 aug. op vrije voeten komt. Wat de caféhouder betreft, deze verklaarde dat verdachte onomwon den zijn naam had opgegeven en ook dat hij bij de rescrvepolitie was. zo dat hij goed vertrouwen bezat toen hij de radio kocht. De Officier zag daarom geen schuld bij verdachte en vorderde vrij spraak. Het vonnis luidde conform de eis. vroeg zijn tocht langs de fiesten om de gele-truidragers te zoeken voor de eerste etappe naar Arnhem. Dit jaar had hij niet de minste moeite, want een kleine Venlonaar had een damesfiets blauw gelakt en er een racezadel en een krom stuur opgezet. De fiets zat goed in elkaar en de Venlonaar werd de eerste Gele Truidrager van de Toer 1962. Dat hij deze gele trui inmiddels al weer verspeelde aan Hans Wentish uit Velp mocht de pret niet beder ven. Deze jongeman won gisteren de tijdrace op de Posbank bij Arnhem. De jongelui mochten deze beklimmen tegen horlogetfjd. Hier werd de grote slag geleverd tussen de ploeg uit Velp en de Leidse-Jeugd-Tourploeg. Wentink en een ploeggenoot na men de eerste twee plaatsen voor hun rekening, Hans Solleveld en Kees Schaap waren de volgende twee. Appie Wassenaar, de kopman van de Sassenheimse ploeg, eiste tussen al die grotere jongens zowaar de vijfde plaats op. Op een hellend eindje bosweg werd een wedstrijd gehouden in het lang zaam rijden voor ploegen over hon derd meter. Hier bleken de jongens uit Venlo grootmeesters in door er 5 m. en 45 seconden over te doen. De Leidse-Jeugd-Tourploeg werkte zich naar de tweede plaats en de Warmonders namen de derde plaats van de 20 ploegen in. In Arnhem was Ook gisteren is de Leidse politie met haar actie: controle op de uit- Joop al I ,a*t van bromfietsen, voortgegaan. In de Marnixstraat trok het de aan dacht van de politie, dat daar een 17-jarige jongen met een snelheid van zestig kilometer reed. Bij controle bleek, dat de berijder een 17-jarige Leidse metselaar op zijn bromfiets een race-carburateur had gemonteerd. Behalve een proces verbaal voor de overtreding van de maximum snelheid (30 km in de stad) en het aanbrengen van de race-carburateur had de jongeman zich bovendien nog schuldig ge maakt aan drie verkeersovertredin gen. waarvoor eveneens een proces verbaal volgde. Ook werd de brom fiets in beslag genomen. troon. Het hoort bij de goede uren van het leven. Waarom? Waarom ontspant en inspireert een sigaar u? Welk wonderlijk medium, dat nu eens veerkracht en dan weer berusting geeft, maakt zich los uit het aroma van de sigaar, terwijl hij langzaam zichzelf verteert? Niemand weet het. Maar iedereen ondervindt het. Ook de jongeren, die men meer en meer sigaren ziet roken. Wellicht zullen zij daarom het probleem van de maanzuurstof nog met kracht ter hand nemen, zodat men tijdig ook op dat hemellichaam zal kunnen ad verteren plastic ballen veranderden van eige naar. Eerst mochten 12 jongelui twee aan twee om een bal strijden met een kopduel. Daarna kwamen de midvoor en keeper van Vitesse met de jongelui uitmaken, wie de andere ballen kregen. Zes van deze plasticballen komen naar Leiden. Henk Laman veroverde het meeste applaus door een schot van de Vitesse midvoor te stoppen. De magen rammelden toe wel zo, dat Ome Joop eten erbij moet laten halen Behoudens enkele kleine valpartijen, waarbij een paar fietsen en berijders de bezemwagen terechtkwamen, deze zonnige eerste etappe een er al weer een wedstrijd. Driemaal 12 feestdag. De Noordhollandse gemeente Ber gen heeft plannen ter visie gelegd voor een nieuwe woonwijk met 350 woningen, ln hoofdzaak bestemd voor hogere emplové's van het Euratom- centrum in Petten. Het uitbreidings plan voorziet ook in de bouw van een kerk, een bejaardencentrum, een ziekenhuis voor chronische patiënten uitgaande van de Nederlands Her vormde Kerk, vijf winkels en een garagebedrijf. Er komt verder ruim te voor een scholencomplex met sportvelden. Begin 1963 zal de bouw van de eerste school beginnen. Er zullen 75 leerkrachten aan verbon den worden. In totaal verwacht men aan het Euratomcentrum ongeveer 400 functionarissen. Gebak bedorven: 40 mensen ziek Veertig mensen die in Vico del Gargano bij Foggia in zuid-Italië aan een bruiloftsmaal hadden deel genomen, zijn met ernstige vergif tigingsverschijnselen in een zieken huis opgenomen. Vermoed wordt dat het op het menu voorkomende ge bak bedorven was. Dr. BINNENLAND van den Berg is benoemd tot gewoon hoogleraar aan de Rijks universiteit in Utrecht om onderwijs te geven in de Nederlandse taalkunde. De heer Van den Berg werd in 1911 te Kornhorn (Gr.) geboren. Na zijn academische studie promoveerde hij in 1938 te Leiden. De minister van Economische Zaken zal aanstaande maandag de Ne derlandse bakkers ontvangen om hun standpunt te vernemen over de brood prijzen. Zoals bekend zijn de bakkers van mening, dat de verhoging van de meelprijzen welke verhoging is ont staan in verband met het in werking treden van nieuwe EEG-bepalingen een (geleidelijke) verhoging van de broodprijs noodzakelijk maakt. Ten departemente zijn gisteren besprekin gen over dit onderwerp gevoerd. BUITENLAND Bij een ongeluk met een twee- motorlge Britse helikopter zijn gisteren alle zes inzittenden, Britse militairen, om het leven gekomen. Het toestel, dat volgens de politie een defect aan de motor had. stortte bij Warendorf ln Westfalen neer en brandde uit. - De opzichter van een slachthuis in de Sowjes-republiek Oezbekistan is tot dcod door de kogel veroordeeld, omdat hij de staat voor 130.000 roebel (ongeveer een half miljoen gulden) had benadeeld door het vervalsen van rekeningen. Een voormalige districts secretaris van de communistische partij en een gewezen openbare aanklager werden als medeplichtigen tot tien Jaar gevangenisstraf veroordeeld Tijdens het beklimmen van de berg Keschnadel, nabij Davos zijn zon dag twee Zwitserse meisjes van resp. 22 en 19 Jaar in een afgrond gestort en gedood. Prins René van Bourbon-Parma is gisteren na een kortstondige ziekte in een ziekenhuis in Kopenhagen over leden. De Prins, die 68 Jaar is gewor den, was gehuwd met prinses Marga- retha, de zuster van prins Axel van Denemarken. Twintig inzittenden van een bus zijn gedood en twaalf gewond toen het voertuig in een 220 meter diep ravijn stortte. Het ongeluk gebeurde in het afgelopen weekeinde nabij Medeilln ln Colombië De leden van een bende in Polen, die ruim twintigduizend liter pure al cohol hadden gestolen, hebben zware straffen gekregen. De voornaamste be schuldigde. de directeur van een dis tilleerderij, is tot veertien jaar gevan genisstraf. een hoge geldboete en ver beurdverklaring van al zijn bezit ver oordeeld. Twee andere beklaagden kre gen respectievelijk dertien en twaalf Jaar gevangenisstraf en boeten. De dertien andere beschuldigden zijn tot gevangenisstraffen van tweeëeneenhalf Jaar tot tien Jaar veroordeeld. De VN-commissle voor de deko lonisatie heeft gisteren een ontwerp resolutie aangenomen, waarin de re gering van Engeland en die van Brits Guyana worden uitgenodigd de onder handelingen over de vaststelling van een datum voor de onafhankelijkheid van Brits Guyana onmiddellijk te her vatten. De resolutie is ingediend door Cambodja, Ethiopië, India, Mali, Joe- go-Slavië en Tanganjlka. Volgens doorgaans betrouwbare kringen in Damascus is Joessef M'Za- hem, een voormalige minister van de VAR voor religieuze instellingen, zon dag in de Syrische hoofdstad aange houden in verband met onlangs ge Het uitbreidingsplan omvat 58 hec taren en is ontworpen door de ste- debouwkundige architect D. Zuider- hoek uit Baarn in samenwerking met de dienst van gemeentewerken van Bergen. Een verkeersweg van 32 meter breed door de nieuwe woonwijk zal tevens een nieuwe verbinding vor men tussen Bergen en Schoorl. De woonwijk krijgt een open bebouwing met veel groenstroken en heesters. Het plan voorziet ook in een vijver en wandelpaden. De huizen komen te liggen aan luswegen, steeds in groep v. twintig. Men hoopt dat de groepen ieder 'n ander karakter zul len krijgen, zodat een gevariëerde bebouwing ontstaat. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Pianospel: lichte muziek. 18.30 Gram. 18.50 Lichte gram. 19.00 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs. 19.05 Ciboulette, komische opera. 19.50 Moderne kamermuz. 20.00 Nws. 20.05 Opklaringen gevar. progr. 20.50 Het ABC van het heelal, lezing. 21.10 Muzi kaal gevar progr.. t.g.v. het congres van de Vereniging van ex-politieke gevangenen. 21.55 Omroepork. en zang solist: moderne liederen. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23 00 Pizzicato: nieuwsflit sen en act. uit de lichte muziekwe reld. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18 00 V. d. Jeugd. 18.20 Kaar ten op tafel, gesprekken over actuele problemen. 18.30 Licht ork. en solisten. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. Wereldmuziekconcours Kerkrade 1962: Noë, oratorium. 21.40 Pianorecital: klass. muz. 22.15 Het congres Kirche in Not te Königsteln. 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nws. 22.40 Concertge- bouwork. en zangsolist: Moderne muz. 23.25 Klass. planomuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Zendtijd po litieke partijen: AR. 20.30 Teenfilm. 20.35 Documentaire film. 21.00-22.15 Speelfilm Voordr. 23.15-23.35 Kamermuz. VOOR WOENSDAG 1 AUGUSTUS Hilversum I 402 m. VARA: 7 00 Nws., 7.10 Ochtendgym., 7.20 Soc. strijdl., 7.23 Lichte ochtend- klanken (gr.). 8.00 Nws. en soc. strijd lied, 8.18 Lichte grammofoonmuziek, 8.30 Verkeerswenken, 8 35 Voor de kin deren. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Ochtend gymnastiek voor de vrouw, 9.10 Mod. muz. (gr.). (9.35-9.40 Waterstanden), VPRO: 10.00 Religie en cultuur, lez. VARA: 10.20 Vlieg er eens uit, gev. prog. (herh. van vrijdagavond 1.1.). 11.00 RVU.; De mod. film - spiegel of lachspiegel, door H. Wielek. 11.30 Historische opnamen (gr.): Klassieke kamermuz.. 12.00 Promenade-orkest, 12.30 Med. t b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgel spel. 13.00 Nws.. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Gesproken portret, 14.00 Histo rische opn. (gr): klass. kamermuziek. 14.45 Volksliedjes en -dansen, 15.00 Een prettige vakantie met weinig geld, toespraak. 15.10 Voor de Jeugd, 16.30 Lichte gramme' Wegwijzer, grammofoonmuz., 17.00 tips voor^ vakantie RUSSISCH PROTEST De Sowjet-Unie heeft bij Nieuw- Zeeland geprotesteerd tegen de uit wijzing op 12 juli van twee Russi sche diplomaten, die beschuldigd zijn van spionage. De Russische-no- ta noemt de beschuldiging ongegrond. Premier Holyoaka van Nieuw-Zee- land zei later dat zijn regering on weerlegbare bewijzen heeft, dat de tv.ee diplomaten zich aan spionage hebben schuldig gemaakt. snipperdagen, 17.50 Regeringsuitzem ding: Nederlands Nieuw-Guinea, door W. A, L. van Doorenmaalen. VARA: 18.00 Nieuws en commentaar, 18 20 Actualiteiten, 18.30 R.V.U.: Achter de schermen - VIII, door drs. G. J. de Voogd. 19.00 Voor de kinderen, 19.10 Tranen en troost om Jeruzalem, Joods progr. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Dans- orkest en zangsol.. 20.35 Kaf en koren, wek notities. 20.45 Prinses Turandot, hoorspel met muz., 22.00 Sranang Tori, een Surinaams progr., 22 20 Sport hal verwege, 22.30 Nws.. 22.40 Met een knipoog naar de Muzen, gev. progr 23.00 Pianorecital: klass. muz., 23.35 Lichte grammofoonmuz., 23.5524.00 Nieuws. Hilversum li mix m. NCRV: 7.00 Nws., 7.10 Gew. muz., (gr.), 7.30 Lichte grammofoonmuz. 7 50 Meditatie. 8 00 Nws., 8.15 Radio- krant. 8.35 Tiroler lichte muziek (gr 8 50 Walsmuz. (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuz., 9.40 Voor de hulsvrouw. 10.10 Grammo foonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geesteliikc liederen. 11.45 Klassieke planomuz. (gr.). 12.00 Licht ensemble, 12.30 Mededelingen ten behoeve van Advertentie Voor hoofdpijn, migraine, verkoudheid, griep, reumatiek, spit, ischias, kies pijn, zenuwpijn en menstruatiepijnen hebt U een antineuralgicum met zeer grote pijnstillende kracht nodig. Dat is Togal. Bij apoth. en drog. Togal 0.95; 2.40; 8.88. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zijlstra. 8 uur n.m. WOENSDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Volle Evang. Zending. 7.45 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Begin en einde (Van onze t.v.-medewerker) De maandagse uitzending begon met een dienst van Telstar-over namen. Geannoncerd werd, dat het een CBS-aangelegenheid zijn zou (Columbia-systeem) maar het gekke ^Jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i i Geen interessej ff „Geen interesse", ant- 1 woordde Richard Byrd, re- A 1 dacteur van een blad in Bal- j= H timore, toen iemand hem op- H belde met de mededeling, dat 1 g een vrachtauto van een heu- 1 1 vel af een huis teas binnen- A 1 gereden. „Ik ben blij dat U g 1 het zo kalm opneemt", aldus g 1 de tipgever, het was name- g lijk uw eigen huis lllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllillllllliilllllllillillllillllllliE Engeland erkent junta in Peru In een gisteren door de Britse am bassade in Lima uitgegeven verkla ring is medegedeeld dat Engeland het Peruviaanse militaire bewind of ficieel heeft erkend. Ex-president Prado, die twaalf da gen geleden in een zonder bloed vergieten verlopen militaire staats greep werd afgezet, zal morgen met een speciaal vliegtuig van de Air pleegde sabotagedaden tegen de Sy-1 France uit Lima naar Parijs ver- rlsche regering. 1 trekken. was, dat het RCA-gebouw (waarin de NBC is gehuisvest) centraal ge steld werd. Nu kan men lief zijn voor de concurrent, maar dit leek ons wel een beetje al te gortig. Het bleek een foutieve aankondiging te zijn. Eerst kwam de NBC via BBC en dat was een tamelijk droge aangelegenheid. Toen werd afgezwaaid, was het de beurt aan de CBS, die via ITA in Europa kwam. Dat was heel wat le vendiger, dat was actualiteit heet van de naald. Dat dit nu juist via het commerciële kanaal tot ons komen moest! Voor de vertalingen van het commentaar moet men echt wel naarstig naar een bevredigender aan pak zoeken. De VARA bracht een aflevering van „Interpol Calling", waarin voor al het slot verrassend was. Het hoogtepunt werd de oude Frie- drich Hollander en dat werd natuur lijk een muzikale .maar ook een zeer Lldo: spirituele aangelegenheid. Het was een terugblik op het Duitse cabaret van na de eerste wereldoorlog, dat toen een top bereikte, die nadien nimmer meer gehaald werd. Jonge volwassenen konden nu zien en ho ren, wat hun ouders destijds in ver rukking bracht. En uit spontane reacties van die nieuwe lichting me nen we te mogen opmaken, dat ze van mening vas, dat er vroeger ook wel iets te beleven was De presentatie door de VARA was prima. Jammer was. dat enige zeer goede nummers slechts in een paar maten werden aangeduid. Wij heb ben ons laten vertellen, dat water dichte films en andere contracten deze amputaties op hun geweten hebben. Het eind kwam voor rekening van het welhaast voltallige forum-team. Het werd als een (soort) afscheid ge annonceerd. Het ging om socialisme en cultuur, waarover een deskundige een boek kan schrijden met een eind conclusie, die in het gunstigste geval enig houvast biedt, maar als gedach Pieterskerk: Orgelconcert Albert de I Klerk. 8.15 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde kerk: Adventkerk. 10- 11 uur v.m., Bijbelstudie; 11-12 uur, ouderling C. Berger. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah'8 Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Het tul penmotief ln de Turkse kunst". Werk dagen 10-4 uur; zond. 1-4 uur (tot 20 augustus). Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd 10 tot 5 uur; 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dage- Wks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Luxor: „The young ones". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Flower Drumsong". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „The general". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Voor de Jeugd dagelijks, behalve zondag, 10.30 uur „Dik Trom en het circus". .Zorg dat Je er bij komt!" A.l. Dag. '2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casl land- en tuinbouw, 12.33 Licht Instru mentaal septet, 12.53 Grammofoon muziek, eventueel actualiteiten, 13.00 Nws,, 13.15 Blaasorkest: lichte muz., 13.45 Mod. muz. (gr.), 15.15 Triptiek, een programma voor mensen die vrij willen zijn, 15.30 Licht ensemble, 16.00 Voor de Jeugd, 17.20 Jazz Club. 17.40 Beursberichten, 17.45 Licht orkest. NCRV: 18.10 Gem. zangvereniging, 18.30 Het Spektrum. lezingen. 18.45 Lichte grammofoonmuz. 19.00 Nws. en weerpraatje, 19.10 Muziek van het Leger des Heils (gr.), 19.30 Radio krant, 19 50 Lichte grammofoonmuz.. 20.00 Holland Festival 1962: Residen tie-orkest met zangsollste: mod. muz. In de pauze: Het huis van Belle van Zuylen. klankbeeld. 21.45 Kanttekenin gen. 21.55 Hongaarse melodieën (gr.). 22.10 Marinierskapel, 22.30 Nieuws en SOS-ber., 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Oude muz., 23.5524.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA (Over de 4e lijn) van 18 tot 20 uur Fat Mammy Brown (Ramel), Diana (Anka), Three coins ln the fountain (Styne), orkest Erwln Halletz; Jealous heart (Carson), Muskrat ramble (Orv) Orkest Jan Garber; Tango for two (Amdahl). Nena (Casamoz), Orkest Erwin Halletz; Lisbon antlgua (Por- tela), Pagan love song (Brown), Or kest Jan Garber; Amorclto mlo (Mackeben), South of the border (Kennedy) Orkest Erwin Halletz- Pour un dollar (Magenta). N'allez ja mais a la Ha vane (Bertola), Marcel Amont; Perles de christal - L'éblouis- sante, Avlonnette, Martelette, Polka des as. Rosslgnol montmartrols, Plai- sance fox. En beauté, Méli mélo, Rose d'or. Esemble Jo Privat; Paris se re- garde (Lemarque); Entre Plgalle et Blanche (Datln), Patachou; I love Paris (Porter); C'est magnifique (Por ter). Orkest Nelson Riddle; Nel 2000 (Martlno). Ave Maria no morro (Mar- tlno), Carlos Miranda; Ecstasy tango (Belmonte). Olé guapa (Malando). Or kest Stanley Black; A1 chlar di luna (Rossi). Pimpollo (Gil). Bob Azzam; Dreaming guitar (Delgado), Red river rock (Reed). Orkest Roberto del Gado; Humpty dumpty heart. The grass looks greener over vonder, Beaumont rag. Hank Thompson and his Brazos Valley Boys: I'm going tot live the life I sing about in my song (Dorsey). When I wake up ln glory. Jesus niet the woman at the well (Alexander). I will move on up a little higher (Jackson), Mahalla Jackson. Falls Jo nes Ensemble; Skating in Central Park (Lewis). No happiness for Slater (Lewis), Social call (Lewis), The Mo dern Jazz Quartet. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTSr 17.3517.45 Internationaal jeugdjour naal. 20 00 Journaal. 20.15 Fllmverslag uit de West. NCRV: 20.30 Zo zie Je nog 'ns wat!, met filmcamera en mi crofoon op stap door Nederland, 21.10 Zuid-Amerikaanse volksliedjes, 21.30 Detective-film. 22.10 TV-film, 22.35 Voordracht van gedichten. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 Volksdansen. 12.30 Voor de boeren, 12.55 Weerber., 13.00 Nws., 13.10 Klankbeeld, 13.40 Radiokroniek, 14.00 Grammofoonmuz., 15.00 Hoorsp 16.00 Vespers. 16.45 Lez., 17.00 Voor de Jeugd, 17.55 Weerber., 18.00 Nws., 18 15 In the South-East. reg. progr., 19.00 Twintig vragen. 19.30 Orkest, koren en solisten. I.d. pauze: lezing, 22.00 Nws.. 22.30 Pianospel. 22.45 Parlements- overz.. 22.59 Weerber.. 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht. 23.15—23.35 Kamer muziek. Engeland, BBC Light Programme 15U0 en 247 m. 12.00 Populaire grammofoonmuz., 12.31 Gev. progr., 13.30 Nws., 13.35 Cricketultslagen, 13.45 Voor de kinde ren, 14.00 Boekbespr., 14.15 Zang en gitaar, 14.31 Vragenbeantwoordlng, 15.00 Reportage van de races te Good wood, 15.55 muz. by het werk, 16.15 The Dales, dagboek, 16.31 Ultsl. races en crlcketuitsl., 16.35 Grammofoon muz. voor de Jeugd, 17.00 Gev. prog., 17.31 Gev. muz., 18.33 Sportoverz., 18.45 Hoorsp., 19.00 Nws en Journaal, 19.25 Sport. 19.31 Gevar. progr. 20.31 Hoorsp., 21.31 Lichte orkestmuz., 22.30 Nws., sportber. en actuallt., 22.41 Gev. muz., 23.5524.00 Nws. NDR/WDR 309 m. 12.00 Lichte muz., 13.00 Nws., 13.15 Lichte orkestmuz., 14.15 Concertant® muz., 15.00 Spaanse studentenliederen, 16.00 Vergeten liederen, 17.00 Nws., 17.45 Hammondorgel, 18.00 Amuse mentsensemble, 19.00 Nws., 19.30 Klass. strijkkwartet, 20.05 Hoorspel, 21.05 Ja*zl, 21.45 Nws., 23.15 Mod. kamermuz., 24.00 Nws., 0.20 Lichte muz., 1.00 Weerber. en lichte muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.10 Klass. orkestmuz., 13.45 Klass. muz. (gr.), 14.15 Internationale sol., 15.05, 15.25 en 16.16 Klass. muz. (gr.), 18.30 Mod. balletmuz. (gr.), 19.20 Klass. muz., 20.00 Licht orkest met zangsollste, 21.00 L'Empereur Jones, hoorsp. met muz., 22.25 Mod. muz. (gr.), 13.10 Klas. kamermuz., 23.53 24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 ill.: 12.00 Nws., 12.03 Weense lichte muz., 12.30 Weerber., 12.35 Populaire muz., 12.50 Beursber., 13.00 Nws., 13.15 Klass. kamermuz., 14.00 Lichte grammofoon muz., 14.30 Symfonie-orkest: Klass. en mod. muz., 16.00 Beursber., 16.06 Lichte grammofoonmuz., 17.00 Nws., 17.10 Lichte muz. bij de thee, 17.55 Cello en piano (gr.): mod. muz., 18.10 Lekenmoraal en filosofie, 18.30 Voor de soldaten, 18.50 Symfonische dansen, 19.00 Nws., 19.40 Lichte grammofoon muz., 20.00 Operetteklanken, 20.45 Lichte orkestmuz., 21.15 Briljante or kestmuz., 21.30 Tenor en plano: Klass. liederen, 22.00 Nws.. 22.15 Lichte grammofoonmuz.. 22.55 Nws., 23.00— 23.15 Voor de zeelleden. 484 m.: 11.55 Grammofoonmuziek. 12.03 De wereld ln de muz.. 13.15 Lichte gram mofoonmuz.. 14.03 Lichte grammo foonmuz.. 15.03 Lichte grammofoon muz. voor de teenagers. 16.08 Lichte muz. bij de thee. 17.00 Nws.. 18.30 Jazz. 19.00 Lichte grammofoonmuz., 19.30 Nws.. 20.00 Madame Butterfly, opera, 22.00 Wereldnieuws, 22.15 Le Concert énlgme, 22.55 Nws. tenwisselir.g, was h?t veel te oever loos. Men had het slot dus concreter I gewenst. 1 „Kop op, handen thuis". 14 Jr. 7 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7 en 9.15 uur. Dagelyks 2.30 uur Popeye- festlval. Rex: „Het verraad der Tartaren", 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Het Zondagskind". Rev: „Niets dan pech". Maandag-, dinsdag-, woensdag- en donderdag middag. 2.30 uur. Astra-theater - Wassenaar Vrijdag avond 8 uur en zaterdagavond 7 en 9.15 uur „Pijn en gein ln de ka zerne". 14 Jr. Zondagavond 7 en 9.15 uur: maandag- en dinsdagavond 8 uur „Slavenmarkt In Atlantis" A.l. Woensdagavond en donderdag avond 8 uur „La dolce vita". 18 Jr. Zondag- en woensdagmiddag 2.30 uur Vier rakkers ln een oude Jeep". Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Cei.traal Apotheek, Brecstraat 74, tel. '20552. Apotheek R, van Breest Sm'al- lenburg te Leiderdorp ls geopend. Bij geen gehoor van Uw huisarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) |a *3 i si!' S Sar eèS Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhager Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Alacclo Madrid Mallorca Lissabon motregen zw regen zzw motregen zw motregen z geh bew zzw mottregen z regen z geh. bew. zw zwaar bew w zwaar bew Wzw onbewolkt zzw geh Bew jzo zwaar bew zw half bew w geh bew zw motregen 7W licht bew zwaar bew onbewolkt onbewolkt ^'^,1 half bew wstil onbewolkt n zwaar bew z zwaar bew zzw onbewolkt zw onbewolkt w_stil zwaar bew w.stil licht bew °no zwaar bew wzw onbewolkt tv.stil half br v w.stil onbewolkt w.stil onbewolkt ono zwaar bew w.stil onbewolkt w.stil 8 18 4 20 6 19 5 20 4 20 4 20 4 21 3 21 5 21 2 21 3 20 4 18 4 19 3 19 6 20 4 20 2 21 23 3 26 2 23 1 24 2 22

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2