Groots schuttersfestijn op zonnig Nieuw-Zuid GRATIS FOLDER Fortuna '54 kreeg voetballesje: 7—4 Piet Beelen en Arie Meeuwissen Lissebreken Leidse records Ned. XI verloor eervol van Oxford University Gijs Rewijk derde op MARATHON GEBR. HUISMAN Goed voethal nationale titel in vijfkamp Loes Boling wierp 48 meter Rudi Altig verslagen LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 30 JULI 1962 (Van een onzer redacteuren) De vele duizenden Katwijkers. die zaterdag op het zonovergoten Nieuw-Zuid het veld in staarden, wisten niet hoe ze het hadden Tien doelpunten, waarvan er twee werden afgekeurd, in één wedstrijdhelft en dat niet in een wedstrijd van Quick Boys tegen Boerenstronkeradeel, maar tegen de befaamde eredivisieclub For tuna '54! De grote sensatie was voorts dat Quick Boys in totaal zeven keer de roos trof, met stuk voor stuk achttien-karaats doelpunten, en Fortuna niet verder dan vier goals kwam. Een schitterende^zege van de Katwijkers, behaald door het ontplooien van de volledige aanvalskracht en het accuraat afstraffen van de fouten van de Fortuna-verdediging. langs Vogels schoot na zeer zwak spel va« de Fortuna-verdedigers. Het schuttersfeest ging onvermin derd voort. Cor van Duyvenbode haalde ergens de bal op, toog met een snelle ren door de Fortuna-de- fensie en kogelde laag langs de wat mat reagerende Vogels <62). Heel Katwijk brulde de longen leeg en keek vervolgens zeer verheugd het veld ln. Het ging goed. Dat vonden de spelers kennelijk ook. En dón gaat het meestal heel snel minder goed. De Katwijkse verdediging maakte even de indruk of zij al geruime tijd van de veronderstelling was uitge gaan dat haar taak in deze match al tot het verleden behoorde. Met twee prachtige doelpunten (Beenen, Rut ten) in drie minuten maakte For tuna duidelijk dat daar geen sprake van kon zijn. Maar daarna hadden de lands kampioenen hun ritme weer te pak ken. Zij stonden Fortuna vrijwel niets meer toe: alleen doelpunten, waaraan de scheidsrechter terecht enige defectjes constateerde. De be slissing viel tien minuten voor tijd toen Van Duyvenbode de bal voor Hans Pluymgraaff neerlegde en goedkeurend knikkend toezag hoe de benjamin van de voorhoede kalm langs Vogels trapte (74). Rustig De 74 score is natuuriyk een tikje een blamage voor Fortuna. dat toch aan zijn stand verplicht was geweest de Katwijkers te verslaan. En met de opmerking, dat de Lim burgers het natuurlijk als een par tijtje vakantie-voetbal hebben be schouwd, is men er niet helemaal. Daarvoor vochten zij in de tweede helft vaak te vinnig. Nee, Quick Boys toonde in deze wedstrijd een vorm, die er de gehele vorige competitie niet is geweest. Maar voor „Katwijk" buiten de schoenen van trots gaat lopen: dit aller, wil nu niet direct zeggen dat het betaalde voetbal nog Iets van het zaterdagvoetbal kan opsteken Het schuttersfestijn diende zich aar. direct na de hervatting, die met 2—1 voor Quick Boys was aangebro ken. De Katwijkers waren nauwelijks ontwaakt van hun pauze-dutje in de zon of een gladde combinatie tussen Van Duyn en Korndorffer schudde hen meteen klaarwakker. Korndorf fer joeg als een jachthond achter de pass aan en zwiepte de bal beheerst langs de enige opening, die doelman Vogels niet tijdig had afgesloten (3—1) Nog diezelfde minuut, direct van de aftrap af, werd het 32 daar de Quick Boys defensie Rutten ab soluut niets in de weg legde. Er volg den enige minuten van vrij kalm voetbal. Fortuna schoof de bal in die periode aantrekkelijk van man tot man, maar stuitte steeds op de goed spelende spil Van der Plas, Jeroen de Hollander, of de weer als een ren paard voortsnellende Floor van Duyn. Quick Boys speelde wat min der gepolijst. Maar doeltreffender. De aanvallen, die het karakter van uit vallen hadden, brachten het Fortu na-blok MommertsVan der Hart Smeets herhaaldelijk van zijn stuk. Cor v. .d. Hart, bij wie de jaren en de extra-kilootjes nu toch wel gaan tellen, had de handen vol aan Arie v. d. Oever dit keer weer eens midvoor en de even felle als snelle linksbuiten Hans Pluimgraaff (19) een onbewogen jongen, die meer dan eens langs v. d. Hart drentelde. Snelle beweging HM was het die In de 15de minuut iets eerder neerstreek op een voorzet van Cor v. Duyvenbode dan doelman Vogels en na een keer om zyn eigen as te hebben gedraaid de bal met een snelle beweging in het vijande lijke net dreef (4—2). De vreugde dansen waren nauwelijks beëindigd of de 4500 toeschouwers konden weer overeind komen. Dit keer voor Anton v. d. Plas, die op rechts haarscherp Een van de weinige keren dat Fortuna-doelman Vogels de bal klemvast in handen kon krijgen Cor van Duivenbode komt toe lopen om te kijken of er ook nog een achtste doelpunt gescoord kan worden. (Foto Leidsch Dagblad) toen oefenmeester Westerfeld zonder twyfel een ander tegenspel ordon neerde, ging dat veel beter. Voor rust scoorden de hardwerkende Korndorf fer en Cor v. d. Plas en Kohn voor Fortuna. Bij Quick Boys speelde Viool dit keer linksback. Aandewiel ontbrak. Atletiek in Amsterdam j Latertje Vier weken voor de aanvang i Nel Zwier wint - ongetraind f van de nieuwe competitie is f gistermiddag in Twello (bij f Deventer) de laatste voetbal- J wedstrijd van het seizoen f 1961/1962 gespeeld. Deze ont- f moeting, een beslissing swed- f strijd tussen de vierdeklasse- f clubs BVC '12 en Zwolle, had r tot inzet een plaats in de derdeklasse. In de zesde mi nuut van de verlenging viel de beslissing toen de links back van BVC de bal in eigen doel plaatste, waarna de pro motie van Zwolle (dankzij een 32 zege) een feit was. In totaal hebben beide clubs 6 uur en 36 minuten in deze promotie-competitie te genover elkaar gestaan. Na twee gelijke spelen eindigde J ook de eerste beslissingswed- strijd na vier verlengingen gelijk, ivaarna gisteren, in de laatste ontmoeting, eindelijk het pleit werd beslecht: Zwol le was derdeklasser Op voortreffelijke wijze heeft Nel Zwier zondag op de sintelbaan aan het Olympiaplein de Nederlandse titel vijfkamp behaald na harde strijd, tegen de zich taai verwerende Mieke de Graaf-Schenk. Wereldtitel sabel voor POLEN De wereldkampioenschappen scher men te Buenos Aires zijn ^zaterdag afgesloten m^t de finale van de teamwedstrijden op sabel. Polen ze gevierde op dit onderdeel door in de inale Hongarije te verslaan. Beide landen wonnen acht partijen, maar het aantal ontvangen treffers (58- 61) gaf de doorslag ten gunste van Polen, dat ook in 1959 en 1961 de titel had behaald. De titels werden bij deze wereld kampioenschappen als volgt ver deeld: Floret dames: Olga OrbanSzabo (Roemenië) floret heren: Sveshnikov (Rus land) degen: Kausz (Hongarije); sabel: Horvath (Hongarije); teamwedstrijden: Floret dames: Hongarije; floret he ren: Rusland; degen: Frankrijk; sa bel: Polen. De landencup voor de beste totaal prestatie ging naar Hongarije. NEL ZWIER Nel Zwier, die een dag tevoren werd gevraagd om de kleuren van het Amsterdamse Sagitta te verdedi gen, aangezien haar clubgenoten Toos Mutter en Paula van der We gen wegens blessures niet beschik baar waren, toonde op dit zeer zware atletiekonderdeel, dat op een dag werd verwerkt, een verbluffende con ditie. Want van de vijf nummers won zij totaal ongetraind voor deze meerkamp het kogelstoten met 10.70 m, het hoogspringen met 1.65 m. en het verspringen met een sprong van 5.75 meter. Weliswaar bleef zij met een pun tentotaal van 4301, 67 punten ten achter bij haar beste verrichting, maar Nel Zwier "ie zich voor Belgra do alleen maar heeft voorbereid op het hoogspringen en dit seizoen reeds tot 1.70 m. is gekomen, verdiend des temeer een pluim voor de voortreffe lijke manier waarop zij het Neder lands kampioenschap veroverde. Tijdens deze vijfkamp liep om dat er op het ogenblik geen wedstrij den in Nederland genoeg zijn - Aals- meerse Tilly van der Zwaard een 200 meter tegen een drietal jongens. Het ging zo snel dat Tilly een tyd van 24.7 sec. liet afdrukken, hetgeen haar met één sprong aan de top van de Nederlandse ranglijst deed belanden. Het was een uitstekende training voor haar 400 meter, een nummer waarop zij met een tijd van 55.- sec. Krecies tot de besten van Europa be- oort. De uitslagen van de wedstrijden om het Nederl nds kampioenschap vijf kamp luiden: 1. Nel Zwier 80m.h. kogel hoog ver 200 tot. 12.8 10.70 1.65 5.75 26.2 4301 2. Mieke de Graaf-Schenk (Ol. Wie- ringerwerf) 12.3 10.53 1.5? 5.49 26.3 4148 3. C. Duyn (Dem.) 13.2 10.49 1.54 5.17 27.5 3890 De Bataven atlete Jopie Dorlandt bereikte in dit milieu een kranige zevende p'aats met 3146 punten. Haar prestaties in Amsterdam wa ren ais volgt: 80 m. horden: 13.3. kogel: 6.89, hoogspr.: 1.30 m., verspr. 4.73 m„ 200 m. 28.1 sec. I Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! De Bosschenaar Bart Solaro heeft de Ronde van Drente voor amateurs met start en finish te Hoo- geveen. gewonnen vóró GerardWL Wesseling uit Halfweg en een zestal andere renners, die hy in de eind sprint versloeg. IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Soervreg 25> Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 VESPA-DEALER voor Leiden en omstreken HOGEWOERD 66—68 Nationale ivedstrijden in Den Haag De Haagse Atletiekvereniging „Sparta" heeft gisteren de Ne derlandse atletiek een remedie aan de hand gedaan om een groot bezwaar tegen de z.g. „koffie en brood-wedstrijden" te niet te doen. Inderdaad is het een bezwaar dat de argeloze toeschouwer al gauw geen touw meer kon vastknopen aan de talloze series waarvoor hij op den duur geen interesse meer kon tonen. „Sparta' heeft getracht hier verbetering in te brengen en met sucsces. 's Morgens weliswaar werd begonnen met de series, maar de finales waren 's middags in een 2-uurs programma samenge perst en daar was het publiek in ruimen getale op af gekomen. In de rustige helft had Quick Boys niet die vat op het Limburgse spel gehad als na de rust. Dat kwam vooral om dat de Katwijkers kenne lijk met het 424 van de bezoekers niet al tyd raad wisten. Na de pauze, Bovendien werd bewezen, dat een programma niet louter uit A-num mers behoeft te bestaan om interes sant te zün: juist de vechtlust en de stryd van de B- en C-klassers deden weldadig aan en zij werden vaak door het publiek met applaus beloond! De prestaties van deze middag, die aparte vermelding verdienen, waren wel de 48,- meter worp van Loes Bo ling met de damesdiscus, de tijd van Trekvogel-junior Tamminga op de 100 meter in 10 9 sec., waarbij hij de wind schuin tegen had, de hoogte van 1.75 die de A-junioren Hage (Delta Sport) en Van Riet (V. en L.) beiden wisten te halen bij het hoogspringen, tenslotte de overwinning van Ine Terlaak-Spyk, die haar rentrée Om nationale titel in Hilversum 400 m. heren: 1. Houthuis (Miner va) 50.9; 2. v. Rooyen (Bat.) 51.2. Kogel heren D: 1. Jong (Lycurgus) 11.35; 2. Rooyakkers (Spartaan) 10.68. 100 m. dames A: Bijleveld (Cel.) 12.-; 2. Koster (Cel.) 12.3. 100 m. Jongens A: 1. Tamminga (Trekv.) 10.9; 2. v. d. Wulp (Lyc.) 11.2. Vèr jongens B: 1. Haas (K. en K.) 6.13; 2. Tel (AAC) 6 10. 1500 m. jongens B: 1. Verwoerd (Start) 4.18,4; 2. Meeuwissen (Spar taan) 4.19,4. 1500 m. heren C-2: 1. Brugman (Bat.) 4.17,4; 2. Hobo (Holl.) 4.18,3. 800 m. heren B: 1. Klinkenberg (AV'40) 1.59,1; 2. v. Gerven (Spar taan) 1.59,2. Atletiekinterlaiul in LEIDEN De afdeling Leiden van de KNAU kreeg van het Bondsbureau de bij zonder vererende uitnodiging de or ganisatie van landenwedstryd Ne derlandFrankrijk (B) voor heren op zich te nemen, die voor 2 sep tember a.s. op het programma staat. De wedstrijd geldt als laats* 2 toets steen voor de herenatleten die ge kozen zullen worden voor de Euro pese kampioenschappen, welke van 12 tot 16 september in Belgrado wor den gehouden. Het valt te begrijpen dat de Afde ling Leiden er op is gebrand deze topwedstrijd naar Leiden te krijgen. Of dit lukken zal valt echter te be- enig^ng'Roodenburg a^prSteefi HLm stond van Albert v. d. Linden eemaakt voor eenvrlendschapf Mljke van Holland 2.48 27. Naast deze pres- wedstrtld op diezelfde datum, zodat tatie dienen ook de resultaten van de Afdeling waarschtjnltlk door ter- de andere Bataven genoemd te wor- reinmoeiltjkheden van de organisatie iden: J. Kraan werd wade 1:1il251.07. van de interlandwedstrijd zal moeten zun neef B. Kraan 23stei in 3.13.1 en of-vipn Th. Kraan 27ste in 3 1R24. De 28-jarige houtbewerker Jan Boelens is de nieuwe marathon kampioen van Nederland. Een waar dig kampioen, ondanks het ontbre ken van Frans Kunen, die nu wel definitief een streep onder zyn alte- tiekcarriere heeft gezet, wat het uit komen in grote evenementen en lan- denwedstrüden bestreft. Zijn tijd van 2 uur 34 min 39 sec over de 42.195 meter was weliswaar niet van zeer bijzondere klasse, de wedstrijd tegen zijn grootste concur rent Piet Bleeker uit Beverwijk was dat zeker wel. De crack van enige jaren geleden, Piet Bleeker, leidde ruim 32 km lang en moest toen capituleren voor Boe lens, die niet zo snel als Bleeker was gestart (de eerste vijf km gingen in 16 minuten, de eerste tien in 33 mi nuten maar zich in een zeer gelijkmatig tempo naar de kop had gewerkt. Hoe groot de inzinking van Bleeker wel was bleek wel uit het feit dat Boelens na 35 km al 1% minuut voor lag Bleeker noteerde tenslotte 2.38.40. De Bataaf Gijs Rewijk deed er precies 2 minuten langer over. Hij werd derde. Een zeer knappe pres tatie. De 2.40.40 die hij nodig had. hield een ruime verbetering in van het Leidse record dat sinds 1954 op maakte op de 800 meter dames met een tijd van 2.16,-, waarmee zij zich weer bij de besten van dit jaar voeg de. Dit laatste nummer werd ove rigens gemaakt door de Bataven-at letes Tonny Homan en Ria de Win ter. Tonny vertrok in een iets te snel tempo en maakte na één ronde plaats voor Ria, die echter spoedig Toos Adriaanzen en Ine Terlaak langs zich zag gaan. Ria de Winter klampte zich aan beiden vast en smaakte het genoegen als derde te eindigen in 2.18.1, waarmee zij haar beste pres tatie met bijna een seconde verbe terde! Leidse records Dat er tegen de jeugdkampioen Anton Blok op de 1500 meter geen kruid was gewassen, bleek vooral dui delijk bij de lange eindrush die hij ondernam. Een goede tijd van 4.02,- was het resultaat. De strijd om de tweede plaats was heftig tussen de Hagenaar Weverling en Piet Beelen van de Spartaan (Lisse). Weverling noteerde 4.06,3, maar Beelen gaf prachtig party en werd derde in 4.06,5. Daarmee had hij het Leidse record op zijn naam gebracht, dat nummer dubbel-twee. De Amster- stond op naam van de Holland-at- damse dames eindigden als tweede treffelijke cricketdag konden terug- leet Gys Hoope met 4.08,7. Trouwens *n 3.36.7. Achter de dames Scholz en i zien de naam Hope werd nog een keer Meyer van de Duisburger Roeivereni- j doorgeschrapt en wel door toedoen 18^*8 die 3.30.6 lieten noteren, van Arie Meeuwissen, eveneens van de skiffeurs was de Australiër Stuart Mckenzie wederom de snelste met 7.28.4, maar Jost Krause-Wisch- mann uit Saarbrücken zat hem heel dicht op de hiele. Het verschil aan de finish was slechts een halve se conde. De overigen speelden in het duel om de zege geen rol. Geen winst voor Njord in Mainz De ploeg van Njord, die dit week einde in internationale roeiwedstrij- den te Mainz uitkwam, heeft het niet tot een overwinnning kunnen brengen. Zaterdag kwamen de Lei- denaren uit in het nummer vier zon der stuurman. De zege ging hier naar Blau-Weiss uit Bazel in 6.34.4 Njord werd derde in 6.45.2. Zondag deed Njord het in de vier met stuurman wat beter. De Leidse studenten be zetten gisteren met een tyd van 6.43.2 de tweede plaats achter een gecombineerde ploeg van Lübeck en Kiel Laga's twee met stuurman (Schuilei- tot Peursum, Snyders en Rynders) legden beslag op de twee de plaats in hun nummer achter Neuss-Jordan. Het verschil bedroeg 8 seconden. By de dames, die 1000 m roeiden tegen de heren 2000 m kwam een ploeg van Willem III uit in het dubbel-twee. Crickermatch mei spannend slot (Van een onzer redacteuren) Op het fraaie terrein van Rood en Wit te Haarlem heeft het Nederland se cricketteam tenslotte een eervolle nederlaag geleden tegen het elftal van Oxford-University nadat het er aanvankelijk naar had uitgezien als of de gasten eer eclatante overwin ning zouden behalen. Oxford, dat zaterdag het eerst naar de wickets trok, liet daar voortreffe lijk batten zien, waarop de Neder landse aanval moeiiyk vat kon kry- gen. Op een totaal van 236 runs voor het verlies van 9 wiek ts sloot de En gelse captain Worsley (16 jaar!) de innings. Cuthberson werd topscorer me*, een harde 109 not out U2x4, 5x6), Voorts Warner "9, Baig 27 en Piachaud 10. Van der Bosch had met 5 voor 57 verreweg de beste cyfers, Vriens 2 voor 63, Spits 1 voor 41, Van Weelde 1 voor 15, Van Arkel 0-27, Onstein 0 voor 21. De Nederlandse batting- side faalde daarna volkomen op het bepaald niet indrukwekkende bowlen der Oxonians. Hun veldwerk daaren tegen stond or> uitzonderiyk hoog peil. Voor een schamele 116 runs zaten alle Nederlanders weer aan de kant met alleen Van Arkel 37. Marseille 16 Spits en Onstein, beiden 12, in de dubbele cyfers. Cricketuitslagen lste klasse B: Quick H—SCHC: draw SCHC 178 voor 5 (gesl.), Quick 138 voor 7 (tyd). 2de klasse C: Ajax LCCG: gew. door Ajax met 7 wickets (CCG 129, Ajax 153 voor 3, waarvan H. de Jongh 100 not out). 3de klasse C: LCCGroen Geel: gew. door LCC met 162 runs en 2 wickets (Groen Geel 57, LCC 219 voor 8, waarvan T. Kantebeen 125) Wederom century van Hon de Jongh Ajax (L) wint van CCG Het is de Leidse aanvoeder weder om gelukt een century te slaan en wel tegen CCG uit Den Haag. Met 100 not out werd hy topscorer uit een totaal van 153 voor het verlies van slechts drie wickets. P. van Amerom steunde hem voortreffelijk en bleef eveneens not out met 39 runs. Daarvoor had Peter Gans de nodige assistentie verleend, waardoor de grondslag voor een hoog totaal kon worden gelegd. Ajax won de toss en verkoos te fielden. CCG batte prima en vooral H. Breuning was er uitstekend in. Op 43 werd hy uiteindeiyk door de goed bowlende Bouman gecleaned. C. Breuning met 14, D. Luyt en F. van Oorden, beiden met !2 zorgden voor een totaal van 129 all out. C. Bouman 5 voor 46, J. Schötteln- dreiner 3 voor 6 en J. de Jongh 1 voor 3. Ajax begon zeer langzaam te scoren en met de thee waren nog slechts 40 runs genoteerd. Daarna ging vooral de Jongh aanvallend spelen en werd het totaal om kwart over vyf gepasseerd. Even werd toen doorgespeeld om de 100 vol te maken, waarna beide partijen op een voor- Worsley maakte geen gebruik van zijn recht om zün gastheren de fol- low-on te geven, maar stuurde zyn mensen opnieuw naar de mat. Nadat zaterdagavond de stryd by de stand 66 voor 1 was gestaakt, werd deze zondagmorgen hervat. Via 71 voor 2 werd het 182 voor 5, toen de Engelse skipper 20 minuten vóór de lunch andermaal de innings sloot, Nederland voor de moeilyke opgave stellend in ruim 5 uur speeltyd 303 runs te scoren. Baig scoorde 74 not out, Mas Laghlan 36 not out, Cuth- bertson 28, Worsiey 16 en Warner 15, Bowlingscyfers Van Arkel 2-24, Spit a 2-42, v. d. Bosch 1-44. Toen Worsley zyn sportieve decla ratie deed, kon hy weinig vermoe den, dat zowel de tydsduur als de score uitermate scherp gesteld zou den blyken te zijn. Want toen om klokslag kwart over zes het laatste Nederlandse wicket viel, was er nog minder dan een ha" uur speeltyd en kwamen er aan »et Hollandse totaal precies 22 runs te kort voor de 303 runs, benodigd voor een overwinning. Bakker en Marseille legden door solide batten de grondslag voor een behoorlyk totaal. Eerst op 53 kwam de scheiding, toen Bakker l.b.w. ging voor een nuttige 36 runs. Met Van Arkel als zyn opvolger op de mat steeg de score snel en zonder verder wicketverlies kwam de 100 op het bord. Even later ging ook Marseille l.b.w. voor 39 runs, Colthoff werd van zyn eerste slag gevangen en Van Ar kel stierf op 41 eveneens de leg-be- fore-dood. Van 100 voor 1 was het ineens 118 voor 4 Wijkhuizen en Spits hielden echter het hoofd koel en by de stand 167 voor 4 ging men theedrinken kort na de hervatting sneuvelde Nico Spits voor 21 runs, Wally van Weelde voegde 14 runs aan de score toe en werd toen gebowled, Wykhuizen ging voor 49 runs l.b.w. en by de stand 211 voor 8 scheen het einde in zicht. Skipper de Villeneuve en zyn club genoot Vriens brachten evenwel de spanning terug. Na een zwak begin legde eerstgenoemde fors het hout erop (in i.n over 18 runs!) en zo rees de score tot 280. Maar toen ook Vriens van de mat was verdwenen, was daarmede het pleit beslecht, want v. d. Bosch liet zijn wicket tui melen zonder dat hy er een bat naar uitstak De Villeneuve bleef met een harde 52 runs not out. Rushton 4-65, Piadchaud 3-76, Cuthbertson 2-41 en Martin 1-25. Nederland verloor derhalve eervol met 21 runs. de Spartaan, die tweede eindigde op de 1500 meter B-jongens in 4.19,4 (oud record Hoope 4.20,6). Het meisje Hoogendoorn van Snel en Lenig (Wassenaar) wist wel raad met de 60 meter meisjes C, die zy winnend beëindigde in 8.8 sec. Ba taaf Ton van Rooyen bereikte een fraaie 2e plaats op de 400 meter he ren A in 51,2 sec., nadat hy in de serie 50.6 sec. had gelopen. Uitslagen G//S REW1IK fraaie prestatie Hoog jongens C: 1. Teerlink SCR) 1.60; 2. v. d. Burg (SIOS) 1.52. 600 meter jongens C: 1. Ray Haar lem) 1.29,3; 2. Spek (Fort) 1.34,2. 600 m. meisjes A: 1. Laman iSuo- mi) 1.39,2; 2. v. Rooyen <SSS) 1.44,9. 80 m. meisjes B: 1. Vonk (ADA) 10.2; 2. Hakkoer (Meeuwen) 10.4. 60 m. meisjes C: 1. Hoogendoorn (S. en L.) 8.8; 2. Jolles (Celebes) 8.8. 600 meter jongens B: 1. Bloemers (Avanti) 1.27,22. Noordraven (PSV) 1.27,2; 3. Bergmans (ALO) 1.27,5. 800 m. heren: 1. Kortleve (Miner va) 1.54,8; 2. Veldhoven (Metro) 1.56,3. Vèr dames: 1. Byleveld (Cel.) 5.91; 2. Bakker (Athleta) 5.82. Kogel jongens A1. Lieshout (ALO) 15.55; 2. Lakeman (Hellas) 12.90, 100 m. meisjes A: 1. v. Duffelen I (Atmodes) 12.5; 2. De Vos (ADA) 12.9. 100 m. jongens B: 1. Berkhout (V en L.) 11.5; 2. Rijsdyk (PP) 11.6. 800 m. dames: 1. Terlaak (RKEAV) I 2,16,-2. Adriaansen (Sprint) 2.17.3 Discus jongens B: 1. Groenewold (Terkv.) I 34 40 Galca-beker Nederland kreeg geen kans tegen de Belgen (2—3) België heeft zich zaterdag geplaatst voor de eindronde van het toernooi om de Gale^-beker, die van 2 tot 7 augustus te Vichy wordt gehouden, door in de wedstryd tegen Nederland te Nieuwpoort op de eerste dag een beslissende voorsprong van 3—0 te nemen. De gedetailleerde uitslagen van de zaterdag gespeelde partyen zijn: Drossart (Belg) verslaat Hajer (Ned.) 6—4, De Gronckel (Belg.) ver slaat Schneider (Ned.) 6—3 8—10 6-»—2, De GronckelDrossart ver slaan Schneider—Hajer 6—2, 3—6, 86, 1311.. Gisteren kwamen van beide ploegen de reserves op de baan. Doordat beide enkelspelen in een Ne derlandse zege eindigden, werd de eindstand 32 voor de Belgen. De uitslagen waren: Okker (Ned.) versl. Kelecom (Belg.) 6—1 64. Van Gel der (Ned.) versl. Bettens (Belg 75, 6—1. Behalve België zyn Rusland en 37.28; 2. Rosing (Doves) Italië reeds zeker van een plaats in LCC op drempel van kampioenschap Century van A. J. Kantebeen (125 runs) Door een daverende overwinning op concurrent Groen-Geel heeft LCC haar kans op het kampioenschap aanzienlyk vergroot. Enerzyds was dat te danken aan het voortreffelyke bowlen van het tweetal N. den Hoed en H. Laman. anderzijds zorgden Ton Kantebeen en Wim Crama er voor dat het talrijke publiek volop te ge nieten kreeg. LCC stuurde Groen-Geel naar de wickets. Het bleek alras dat de LCC- bowlery er byzonder veel zin in had. Vooral N. den Hoed was voor de meeste batsmen vrijwel onbespeel baar, terwijl H. Laman later ook de juiste lengte en snelheid herwon. Te gen dit geweld waren de Groen-Ge- lers niet opgewassen en op 57 hadden allen hun beurt gehad. De LCC bowlingciifers waren uiteraard fraai: N. den Hoed 6-31 en Henk Laman 4-26. De eerste drie batsmen van LCC matten daarna de Haagse bow- lerij dusdanig af dat het voor de volgende mensen aantrekkelijk werd om aan de wickets te vertoeven. Vooral Ton Kantebeen kende geen genade en ranselde 125 kansloze runs bij elkaar, waarvan 5 zessen en 14 vieren. Wim Crama steunde hem zeer goed en scoorde zelf 21 runs. Captain P. Kantebeen scoorde ook nog tussen de bedryven 18 mooie runs Bii een stand van 219 runs voor het verlies van 8 wickets vond ieder een het welletjes. Door dit resultaat kan LCC a.s zondag by winst het kampioenschap behalen in de uitwedstrijd tegen AJAX (L)—SGS (STILL GOING STRONG) De donderdag ji. verregende wed stryd van Ajax (L) tegen SGS, waarby SGS 107 voor 9 scoorde werd zaterdag j.l. opnieuw op het terrein aan de Kempenaerstraat gespeeld. Ajax (L) won de toss en zond SGS naar de wickets. Niettegenstaande de Ajax-aanval zeer verzwakt was, werd door accuraat bowlen en fielden het sterke batting team van SGS voor 139 naar het paviljoen gezonden (Pino 42, J. Lantmga 19. J. Uiterwaal 13, J. Prent 11 en J. de Bruin 11). Bowlingcyfers Ajax L: P. van Ame rom 3-43. P. van Aven 2-32, J Millink 1-4, P. Koole 1-4. Ajax (L) ging direct voor de runs. Dank zy F. Olthuis met een knal harde 59, P. Gans met een snelle 31, Piet van Amerom een bezadigde 29, F. Beaufort 17, M. Gans 13 en P. Koole met 11 runs had Ajax <L) in nauwelijks 2 uur 183 runs in de boe ken staan. Bowlingcyfers SGS: J. Smit 3-47, J. Uiterwaal 2-31, L. Lo- bry de Bruin 2-30 en A. Wempe 3-20. Ajax won derhalve met 44 runs. WIELRENNEN Ook in het buitenland is dit week einde druk gestreden om de natio nale wielertitel op de weg. De stryd om het Belgische wegkampioenschap voor professionals, op een circuit by Namen gehouden, eindigde in een zege voor Jos Planckaert, die de 258 km aflegde in 6 uur en 20 minuten. Guillaume van Tongerloo finishte als tweede met een achterstand van l min 28 sec. en Emile Daems werd derde op 1.45. Dieter Puschel werd te Dortmund Westduits kampioen der professio nals. Hy legde de 180 km af in 4 uur 24 minuten en 12 seconden. Tweede werd de grote favoriet, Rudi Altig, in 4.26.30 en derde Horst Oldenburg in 4.26.40. Rolf Graf behaalde te Genève de Zwitserse wegtltel met een tyd van 7 uur 1 min. en 53 sec. over een parkoers van 260 km. De uitslag was verier: 2. Giovanni Albisetti op 4 min. 44 sec., 3. Attilio Moresi. Charly Gaul werd winnaar van de stryd om de Luxemburgse wielertitel op de weg voor professionals. Hij legde het 146 km lange parkoers af in 4 H"r 1 J min S3 cor»

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7