Geldermans huilde in Beek- na slopende rush- vreugdetranen Prins Ajax toonde zijn grote, koninklijke vorm Spannende slotronde Succes voor Van Letli Gerben Karstens was cle grote triomfator Waterpolo stopgezet Mach*ig nationaal kampioenschap op de iveg r „Hulpeloos" David Barker klopt d'Inzeo Felle eindspurt van Zippora was Zepliir Harvester teveel Tabor klopte Theo Messidor LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 30 JULI 1962 Dikke tranen biggelden over het gebronsde gelaat van de 26- jarige Ab Gelder mans tijdens de huldiging op het Adsteegh-Cir- cuit in het Limburgse Beek. Met moeite kon de voorzitter van de KNWU, dr. P. van Dijk, de kampioenstrui om de schokkende, ten gere schouders van de Beverwijkse coureur krijgen. Ab Gelder mans weende van blijdschap. In een magistrale solovlucht had onze beste man uit de Ronde van Frankrijk voor het eerst in zijn al zo succesvolle wielerloopbaan het kampioenschap van Nederland op de weg gegrepen en de nationale titel betekende nog meer voor de Beverwijker dan zelfs de gele trui uit de laatste Tour. De charmante echtgenote van Geldermans, Ilse, stond er stralend maar wat hulpeloos by. Maar zü zorgde er tenslotte voor, dat Gelder- mans toch weer breeduit lachend een welverdiende ereronde kon gaan rijden. De stevige omhelzing van zijl» trotse vrouw bracht Gelder- mans terug in de werkelijkheid, hij was kampioen van Nederland, een groot kampioen! De zege van Geldermans beteken de geen verrassing. Al in de Tour de France had de Beverwijker aan getoond in het internationale gezel schap van zeer grote klasse te zijn. En juist dit geaccidenteerde Ad- steegh Circuit met enkele klimme- tjes, die tenslotte zwaar in de benen gingen zitten, omdat het veld ze liefst 33 maal moest nemen, was als geschapen voor een triomf voor Gel dermans. Hij heeft de gerenommeerde spur ters, als Jo de Roo, Piet Rentmees ter, titelhouder Bas Maliepaard, Coen Niesten en Peter Post geen nieuwe kans gegeven om hem, zoals al eerder was geschied, op het laat ste moment de titel te ontnemen. Geldermans hanteerde het wapen, dat hem door de keuze van dit acht en half km lange circuit in handen was gegeven, als een grootmeester. Vlucht Toen het peloton na 26 van strijd lust blakende ronden, even op adem wilde komen, demarreerde hij samen met Cees van Amsterdam en vocht als een bezetene om de voorsprong op zijn concurrenten zo groot mo gelijk te maken. Het gat groeide langzaam. Aan het eind van de 27e ronde was de voorsprong 45 sec, een ronde ver 1 min 05 sec en toen de renners voor de dertigste maal de Adsteegh hadden beklommen 1 min 25 sec. Toen was de kopgroep van het Limburgse amateurskampioen- schap, waarbij Geldermans en Van Amsterdam een 25 tal kilometers hadden gefietst al tot een beslissing gekomen en werd de strijd om de nationale wegtltel weer een zuiver duel tussen de twee jcoplopers en het jagende peloton, waarin Peter Post, Piet van Est en Leo Knops bergen werk verzetten om Geldermans te achterhalen. Het lukte niet, vooral door de onverzettelijke wil van de Beverwijker, die het meeste kop deed en toen het duo met een voor sprong van 1 min 20 sec de laatste rond inging, maakten de 25.000 toe schouwers zich op, om Geldermans of Cees van Amsterdam als kampi oen te gaan huldigen. Kansje De Jonge Brabander, een zoon van de oud-stayerskampioen Aad van Amsterdam, had een kans als hij bij Geldersmans kon blijven. Want Van Amsterdam is een be tel e spurter dan de Beverwijker. dat wist Geldermans ook en daarom maakte hij in de laatste ronde ge bruik van de bekentenis van Van Amsterdam: „Ab, ik kan niet meer". Ook Geldermans was een uitputting nabij, maar de lokkende titel, gaf hem extra kracht. Er was nog geen twee km in de laatste ronde afge legd, toen Geldermans zijn allerlaat ste reserves aanboorde en zijn vluchtmakker van zich afschudde. Gehe'l in zijn eentje ging de Bever wijker het duel aan, met de horde achter hem. En hij won. Met een voorpsrong van 44 se*, op de voor posten van het peloton, waarvan de winnaar van Bordeaux-Parijs, Jo de Roo, op één been in de spurt de tweede plaats veroverde, ging Gel- fVrmünc nncpiucht door de finish. AB GELDERMANS tranen gauw gedroogd Strijd De KNWU had met het oog op het wereldkampioenschap in Salo, waar de profs 300 km op een soort gelijk parkoers moeten afleggen, de voor ons land ongebruikelijke af stand van 280 km gedecreteerd. De ze beslissing was door velen aange vallen. Voorspeld werd dat de 55 profs die van start gingen zeker de eerste 100 km niets zouden doen. De pessimisten hebben gelukkig onge lijk gekregen. Want van de eerste kilometer af is dit kampioenschap het aanzien ten volle waard geweest. Direct na de start werd het 6ein tot de aanval gegeven door Theo Sijthof, die gezelschap kreeg van Van de Wetering, Van der Borst, Hachman, Nijkamp, Van Amsterdam en Steen voorden. De poging was dapper maar tot ondergang gedoemd. Het bleef echter spoken. In de achtste ronde was Jan Janssen de animator van een nieuwe vlucht, die hem, Van Overveld, Hermes, Van der Borst en Swaneveld bij elkaar bracht. Dit groepje bracht het tot een voor sprong van 3 Vz min na 13 ronden, maar daarna ging het bergafwaarts. Van der Borst moest lossen, Van Overveld stapte ontmoedigd af en de drie anderen gingen weliswaar nog een tijdje door maar werden tenslotte ook overweldigd. Dat was echter pas in de 21e ronde, die in de annalen van dit kampioenschap door een ander feit geboekstaafd zal blij ven. Want daarvoor had zich het merk waardige toneeltje afgespeeld dat de kopgroep van de strijd om de Lim burgse amateurtitel deze ama teurs waren min. na de profs ver trokken op het peloton van de beioepsrenners neerstreek, hetgeenL vooral aan de voorzitter van de be- roepsrennersbond, Michel Stolker, heftige protesten ontlokte. Toen de jury terecht weigerde in te grijpen namen de profs het heft In eigen handen. Weliswaar pas op het mo ment dat de laatste drie koplopers waren achterhaald. Om die lastige amateurs kwijt te raken werd de strijd door de profs een ronde stop gezet. Zij legden de 21e ronde af in 15 min 39 sec, bijna 3 min langza mer dan normaal. De amateurs kre gen het dringende verzoek op te „hoepelen", hetgeen zij maar al te graag deden. Daarna leefde de strijd weer op door een solo van Huub Zilverberg, die het niet verder bracht dan een voorsprong van 37 sec en tenslotte volgde de beslissende vlucht van Geldermans en Van Amsterdam. Voor de Beverwijker bracht die nieu we roen. maar voor Van Amsterdam een grote teleurstelling: hij eindig de op 1 min 43 sec, ver achter het grote peloton De uitslag was: 1. en kampioen van Nederland Ab Geldermans (Be verwijk) 6 uur 58 min 16 sec. 2. Jo de Roo (Kruiningen) 6.59.00, 3. Piet Rentmeester (Goes) zt, 4. Piet Da- men (Lieshout) zt, 5. Coen Niesten (Beverwijk) zt, 6. Jacques van der Klundert (Hoogerheide» z.t., 7. Piet van Est (Klundert) zt, 3. Jan Jans sen (Nootdorp) zt, 9. Jan Hugens (Amstenrade) zt, 10. Bart van der Ven (Vlijmen) 6.59.09. CONCOURS HIPPIQUE De Engelsman David Barker heeft met het paard Mister Softee in het White City-Stadion te Londen het Europees kampioenschap voor spring ruiters gwonnen. Barker, die zich uit de in de voor gaande dagen gehouden kwalificaie- wedstrijden met de Italiaanse ge broeders Raimondo en Piero d'Inzeo, de Duitsers Winkler en Schocke- moehle, alsmede de Brit Peter Robe son en de Spanjaard de Llano voor de finale had geplaatst, had in de twee manches slechts vier strafpun- ten. Barker heeft de titel overge nomen van zijn landgenoot David Broome, die het vorige jaar te Aken Europees kampioen werd met Sun- salve, welk paard kortgeleden is overleden. De Italiaan Piero d'Inzeo met The Rock en de Duitsers Hans Guenther Winkler met Romanus be zetten ex aequo de tweede plaatst. Beide combinaties hadden elk acht strafpunten. Evenals Barker was Piero d'Inzeo de eerste manche fout loos doorgekomen. Winkler kreeg in beide manches vier strafpunten. De volgende plaatsen werden bezet door: 4. ex aequo: Peter Robeson <GB) met Firecrest en Raimondo d'Inzeo met Posillipo 12 strafpunten: 6. Al- win Schockemoehle (Did.)1 met Frei- h^rr 29strafpnt. CONCOURS HIPPIQUE LEIDSE HOUT (Van een onder redacteuren) De Tilburgenaar S. van Spadonck zal ongetwijfeld geen spijt hebben dat hij indertijd f 1200 heeft neergeteld voor de fiere schimmel „Prins Ajax". Nadat hij er sporttechnisch wat aan was gaan schaven, bleek hij een springpaard van klasse te hebben aan gekocht. Verleden week in Breda waren de Belgen al bereid het paard voor het lieve prijsje van f 35.000.- over te nemen In de Leise Hout, tijdens het vierde Leidse Concours Hippique. heeft men kunnen zien dat de faam van „Prins Ajax" niet op fabeltjes berustte. Van Spadonck bracht zijn paard moeiteloos en sneller dan wie ook over de 14 hindernissen met een maximum hoogte van 1.30 meter. Hij won het hoofdnummer, het springcon cours Ma, in de barrage op overtuigende wijze. Een andere ruiter, die op deze dag zeer succesvol was, was de 17-jarige Thjjs van Leth uit Berg en Dal, die samen met Hans Brugman (17) uit Almelo op de eerste plaats van het jeugdspringconcours beslag legde, en bovendien de zege behaalde in het handicapspringconcoura De bekende jeugdige Pla Artz (Amsterdam) maakte op dit laatste onderdeel eveneens een uitstekende indruk. Zy werd tweede. Het springconcours B-Jeugd, dat dus werd gewonnen door Hans Brug man en Thijs van Leth was de laat ste selectiewedstrijd voor de afvaar diging naar het Europees kampi oenschap Jeugdspringruiters, dat dit jaar in Berlijn wordt gehouden. Wie Nederland hierbij zullen vertegen woordigen, is nog niet bekend. De chef d'équipe van de Nederlandse jeugdploeg, die ook vorige jaar de Nederlandse ruiters in dit kampioen schap heeft bijgestaan, jonkheer P. J. Six zei ons hierover: „Ik reken er op dat vier ruiters en vijf paar den naar Berlijn gaan. Het zal zeker mee gemakkelijk gaan in Duitsland, maar als men bedenkt dat wij ver leden jaar naar het Europees kam pioenschap gingen in de hoop een beetje mee te kunnen en toen tot on ze verrassing en verbazing tweede werden dan kunt U wel begrijpen dat onze verwachtingen nu iets ho ger zijn gespannen". Op de vraag of er in Nederland voldoende „ma teriaal" voorhanden is, zei Jonkheer Six: „De paarden waarover wij be schikken zijn niet zo goed als bijv. die van de Engelsen en Duitsers. Wij Om de Grote Prijs van Hannover (Van een onzer verslaggevers) Onze stadgenoot Gerben Karstens, die zijn fraaie posities in de klasse menten van „Het Zilveren Stuur" en dit van Peliegrino zaterdag niet kon verdedigen in „De Ronde van Drente" omdat hij met een Nederlandse ploeg in Duitsland moest starten, zag het uitstapje over de grens uitstekend be loond: Karstens schreef het Internationaal Criterium om de Grote Prijs van Hannover op fraaie wijze op zijn naam en veroverde tevens alle premies. Onder de vele buitenlandse renners uit België, Duitsland, Italië en Lu xemburg bevonden zich drie Neder landers, n.l. Jacq Westers (Den Haag), Harm Ottenbros (Alkmaar) en Karstens. Onder leiding van ploeg leider Wim Verbeek. Onze stadgenoot, die zyn zinnen op dit criterium had gezet maakte zijn woorden kort vóór de start: „Ik ga direct weg na de start", niet tot holle frasen. Van meet af demar reerde de Swiftrenner en nam in de eerste ronde (de koers telde 50 ron den van 2 km) een goede honderd meter voorsprong. Met hem mee sprong een Belg, die echter in de derde ronde moest lossen omdat het hoge tempo van de Leidenaar hem te machtig was. Teniet gedaan Langzaam maar zeker bouwde de stug doordraaiende Karstens zijn voorsprong op tot ongeveer twee mi nuten. Toch werd deze voorsprong teniet gedaan, want het Jagende pe loton met in eerst" gelederen, de bekende Duitser Bölck^ en '"Htenbros uit Alkmaar kwam steeds dichter bij „solist" Karstens. Dertig km vóór de finish was men onze stadgenoot tot op een 50-tal meters genaderd. Toen achtte de Duitser de ti'd gekomen om zich te laten irelden. De Duitse amateurkampioen flitste Ottenbros voorbij en vloog óók over Karstens heen. Onze stadgenoot, die nog lang niet aan het einde van zijn krachten was, ging evenwel mee en wat de Duitser ook probeerde, hij kwam alleen niet weg. Wel vergrootte het tweetal Ottenbros was terug gevallen zijn voorsprong aanzien lijk op het peloton en naarmate de finish in zich kwam werd het duide lijk dat de zege voor een van de twee zou zijn. Wéér alleer In de laatste ronde bewees Kars tens ondanks zijn lange solo duidelijk zijn klasse. Na een flauwe bocht ging de Leidenaar meteen door en vóór de Duitser er erg in had was er een gat gevallen van een kleine 100 meter. Bölcke op zijn beurt was losgereden en zijn pogingen om weer bij te komen bleken vruchteloos. De stug malende Karstens ging alleen en on bedreigd over de eindstreep. Zen da verend applaus van het talrijke pu bliek in Hannov3r was met een enor me krans zijn beloning. Tyd over de 100 km: 2.11 De Duitser 'ölcke werd tweede, terwijl Jacq. Mesters in de spurt van het peloton zich als vierde wist te klasseren. De derde Neder lander Ottenbros werd dertien de. moeten het hebben van onze „af richting", de dressuur. Wanneer dat grondig gebeurd, kunnen wij „bij" blijven. Het is onze einige kans. De ruiters dienen op stijl te letten. Snel heid is in de beginperiode totaal on belangrijk". De uitslag van het springconcours B-jeugd was: 1. ex aequo Th. v. Leth op Abacioa en H. Brugman op Troonprinses)3 ex aequo Hanno Riedlin (Vlaardingen) op Tamboer en Lorance van Drogenbroek <Ro- zendaal) op Lyciska, 5 ex aequo: Pia Artz op Weinbrand, Hanno Ried lin op Querkopf en Hans Brugman op Danseuse. Foutloos De uitslag van het handicap springconcours was: 1. Th. van Leth op Lorenzo 0 str. pnt, 61.2 sec. 2. Pia Artz op Weinbrand 0-66.6 3. mej. A .Wellink op Nordland (Bilthoven) 0-67.2, 4. A. Jansen (Tilburg) op Fa ro 0-67.7, 5. Mej. M. Hilling (Den Haag) op Rubio 0-7,15 Eerste prijs f. 140.—. In het springconcours Ma slaag den zeven ruiters erin foutloos rond te komen: C. Schmal (Bussum), Th. van Leth, Th. Neessen (Venraay), L. Huet (Was senaar), A. Jansen, D. v. d. Wetering (Den Haag en Van Spadonck. Pia Artz reed op de „oude" Tatjana eveneens een uitstekend parcours, zonder „narrow escapes", zoi'der toucheringen zelfs. Helaas had zij verzuimd de juiste volgorde van de hindernissen aan te houden, zodat men haar moest diskwalifice ren. Haar vader, de heer P. J. J. M. Artz, deed het niet beter. Tot drie keer toe zei zijn paard Weinbrand „neen" tegen de tiende hindernis. Weinbrand steigerde er tot drie keer toe langs, zeer tot ongenoegen van de militair die de hindernis bewaakte. Met een „Moeder-wat-ben-lk-begon- ner." gezicht zag hij toe hoe de heer Artz steeds opnieuw begon en elke keer weer vlak langs hem schoot Ir. de barrage dreef Van Spadonck Prins Ajax razendsnel en foutloos over alle barricades. Schmal deed dat ook wel, maar heel wat langzamer en veel minder overtuigend. De uit slag was: 1. Van Spadonck 0 ft. 39.3 sec. 2. C. Schmal (Feldblume) 0 ft, 50.3 sec, 3. Th. v. Leth (Lorenzo), 4. ft. 45.2 sec, 4. H. Neessen (Sunlight) 4 ft. 50.2 sec. 5. D. v.d. Wetering (Den Haag) 8 ft. 51.2 sec. Dc organisatie van de wedstrijden was werkelijk zeer goed. De enige op merking die wij zouden willen ma ken is deze: Laat men liet program- n a of het aantal deelnemers in de toekomst iets inkorten. De wedstrij den duurden nu van 2-8 uur en dat was wel een heel lange „zit". Het hoofdnummer kwam er zeker wat belangstelling betrof echt een beetje door in het gedrang. Grote Fokkersprijs te Mereveld (Van onze medewerker) Overgrote belangstelling, fraai weer en buitengewoon spannende koersy droegen bij tot een succesvolle Merevelddag. Voor het hoofdnummer, i Grote Fokkersprijs, kwamen 11 paarden aan de start, van wie Y Zei aanvankelijk haar tegenstanders de weg wees. Dit duurde niet lang, wal de door Hoejenbos gestuurde Zampa van Papenhnef nestelde zich aan fy hoofd, die werd gevolgd door de snel opkomende Zefa, Zippora en Zeplj Harvester. De groep bleef dicht op elkaar en ging gesloten het rechte eu in. Halverwege kreeg Zephir Harvester de kop en Zampa viel terug. Toy toonde de kleine Zippora (Eerenberg), een volle zuster van Theo Messidq haar snelheid en in de allerlaatste meters van de opwindende strijd, gu Zippora naar een luid toegejuichte 1.23,8 zege: Y Y V werd een verra, sende derde vóór Yankee Maid. De favoriet Alida W kon het in de openingsdraverij niet klaren. Tot halverwege het rechte eind leidde zjj, toen kwam Tesselaar met Anne Emilie naar voren en deze triom feerde verrassend in 1.30.4 km.-tijd. Zelfs moest Alida de tweede plaats nog afstaan aan Ascure. Op het moment dat X Erebus (Hof) in de Bundeprijs de kop van Zirkoon overnam, leek deze te gaan zegevieren. Young Ooststar, die door een lange fout was teruggevallen, kwam echter op volle toeren terug en won nog in 1.28.8 km.-tijd. Zir koon werd derde. Fraaie tijd gaven de 14 paarden in de Hulsbergprijs. Het werd een zeer gesloten aankomst van drie paarden, waarbij de foto uitwees, dat Xandover (B. Leeuwenkamp) met miniem verschil eerste was voor Zi- bello Hanover K en Zignor v. H. Zlon B, die lang had geleid, werd vierde. De koers der tweejarigen vond een sensationeel slot. De snelle Bento Kitty (Wagenaar jr.), die 20 meter aan de kop moest geven, onttroonde kort voor de laatste bocht de lei dende Leeuwerik S. Deze probeerde Bento te houden, doch dit had een galoppade tengevolge. Boy Scotch profiteerde hiervan door naar de tweede plaats op te rukken maar de Boy had iets te veel haast erf ook hier volgde een fout, zodat Berg- leeuwerik achter de zegevierende Bento Kitty, op foto op de streep nog de tweede plaats kon redden. De entralnementgenoten Xavero (E. de Visser) en Tabor (J. v. Dooye- weerd) beheersten in een niet te snel tempo tezamen de eerste ronde van I de internationale draverij. Uit de achterhoede kwamen Theo Messidor en Quicksilver S In de opmars. Voor de bovenbocht ging Tabor haast ma ken en in het rechte eind volgde de aanval van Quicksilver, die even fouteerde, en van Theo. De schim mel hield echter stand, zij het dat het verschil met de Messidor-zoon gering was. Mej. France won met Taky Ere bus van kop af de koers voor ama- trices. William Axklt struikelde kort voor de eindstreep bijna en moest de tweede plaats afstaan aan de snel oprukkende Xema S. De grote favoriet Axklt Hollandia (Vergay) ging in de achtste koers de op kop liggende Art Erebus voor bij. De laatste viel in galop en ook' Axkit raakte van de benen. Geluk kig voor de grote aanhang werden beiden tijdig gezet en passeerden toch nog vlak de eindstreep, met Alexander the Saint als derde. De Munstergeleenprijs werd een gemakkelijke overwinning voor Ys- loper (Smit), die als favoriet niet De jeugdige, maar zeer gerou tineerd rijdende amazone Pia Artz uit Amsterdam ,die tweede werd in het handicapsspringcon cours, hier in actie met Tatjana. (Foto L.D./Holvast) WATERSKIEËN Honny Dane (14) won N-Europese titels Het veertienjarige Rotterdamse meisje Conny Dane is erin geslaagd het algemeen Noordeuropees kam pioenschap waterskiën te veroveren, de inzet van een toernooi, dat de af gelopen drie dagen op de bosbaan by Amsterdam werd gehouden. Conny Dane bereikte dit resultaat door een eerste plaats op de slalom, een tweede bij de figuren en een vijfde bij het schansspringen. De Rotterdamse behaalde totaal zes titels: twee Noordeuropese (ook aan elk onderdeel is een titel verbonden) en vier Nederlandse. Bij de heren ging de titel voor de tweede maal in successie naar de Belg Jean-Pierre Delcuve, die op elk onderdeel zegevierde en daarmee het maximale puntenaantal van 3000 behaalde. Het landenklassement PSV en Leeuwarden hebben overeenstemming bereikt over de transfer van Jan van der Meer naar PSV. De aanvoerder van Leeuwarden, die vorig jaar van ADO waso verge nomen. tekende zaterdag in Eindho ven een contract met de Eindhovense vereniging. De linksbuiten van de eredivisievoetbalclub ADO, Lex Rijn vis 28 jaar heeft een contract getekend voor DHC in Delft. werd gewonnen door Engeland met 7506,94 pnt. Nederland werd met 6317,43 pnt vierde. Nederlandse kampioenschappen: Figuren dames: Conny Dane 1443,69. pnt figuren heren: Edu Braskamp 1148,35 pnt, slalom dames: Conny Dane 28'.boei; slalom heren Peter Alsem 28'.boei: schansspringen da mes Conny Dane 14.6 meter; schans springen heren Jo Berg 32 meter; algemeen Nederlands kampioene Conny Dane 3000 pnt; algemeen Ne derlands kampioen: Edu Braskamp 2195 5 pnt. Om de Davis Cup Italië verslagen door Zweden (4—1) Voor het eerst sinds vier jaar is de Italiaanse Davis Cup-ploeg er niet in geslaagd de Europese zone te winnen. In Baasstad gingen de Azzuri in de finale van de zone met verrassend grote cijfers tegen de Zweden ten on der (4-1). Na de eerste dag, die met 1-1 was afgesloten, wonnen de Zwe den Jan-Erik Lundquist en Ulf Schmidt het dubbelspel van de ver maarde combinatie Sirola-Pietran- geli (6-1. 3-6, 6-8, 6-4. 9-7). In het derde enkelspel forceerde Lundquist reeds de beslissing door Fausta Gar- dini met 6-0, 6-2, 6-1 van de baan te vegen. Ook het laatste enkelspel was voor Zweden. Schmidt versloeg Pietrargeli zonder een set te ver jon 6-1. R-6 6-2 teleurstelde. Y Kitty's Zoon wd tweede vóór Victor Alswin, die eé goede vormverbetering toonde. In het slotnummer over 2600 m ter had de favoriet Triton Erebj in niet te beste draf spoedig h commando. Zonder enig aanwijsba oorzaak sprong Triton halverwe de laatste ronde in een onstuitba galop en speelde geen rol meer. Pi Smit greep toen met Yewel Boy zi, kans en liet zich, ondanks een hevij aanval van Washington, de meer ontnemen. Jan de Vliegi stuurde Wanda als derde door finish. De uitslagen lulden: Borgh-prijs: 1. Anne Emilie (A. Tesselaar) (1.30.4); 2. Ascure; 3. Alli W. Tot.: wl. f7.60, pl. 2.30, 1.90, 1) koppel 10, cov. 7.10. Bunde-prijs: 1 Young Ooststar |i G. Heskes) (1.28.8): 2. X Erebus; Zirkoon. Tot.: wi. f5.80, pl. 5.10, 1.1 1.70, koppel 17.40, cov. 3 90. Hulsberg-prijs: 1. Xandover (j Leeuwenkamp) (1.27.4); '2. Zlbel Hanover K; 3. Zignor V H. Tot.: t f2.90, pl. 1.70, 3.50, 3.50, koppel 15 cov. 12. Meerssen-prys: 1. Bento Kltty Wagenaar Jr.) (1.29.3); 2. Bergleeuvt rik S; 3. Boy Scotch. Tot.: wl. f IJ pl. 1.20, 1.30, koppel 2.60, cov. 24 Grote Fokkersprijs: 1. Zippora il J. Eerenberg) (1.23.8); 2. Zephir Hi{ vester; 3. Y Y V. Tot.: wl. f5.30, i 1.90, 2, 5.10, koppel 6, cov. 6.20. Mereveld's Internationale Prijs: Tabor (J. van Dooyeweerd» (1.24.6); Theo Messidor; 3. Quicksilver S. Toi wl. f2 50, pl. 1.40, 1.20, koppel 3.' cov. 3,30. Amatrice kampioenschap Erebus (mej. M France) Xema S; 3. William Axklt. f2 90, pl. 1.80, 3.40, koppel 5.60. Nheer-prljs: 1. Axklt Hollandia Vergay) (1.26.4); 2. Art Erebus: Alexander the Saint. Tot.: wl. f 1.50, 1.20, 1.40, 1.40, koppel 2.20, cov 4 Munstergeleen-prijs: 1. Ysloper M. Smit) (124.8); 2. Y Kitty's Zoon; Victor Alsvln. Tot.: wi. f2.10, pl. 1, 1 80. 3.60. koppel 5 10. cov. 5.20. Nieuwehagen-prijs: 1. Yewel Boy M. Smit) (1.27.9): 2. Washington; Wanda. Tot.: wl. f7.70, pl. 1.70, 1. 1.70, koppel 19.50, cov. 2.5Ó. Totalisator-omzet f230.784.50. p: 1. Tai (125.9);] It. Tot.: i 1 11-40, coy De sportcommissie van d, K.N.Z.B. heeft na overleg met hl Bondsbestuur besloten de waterpolo competitie 1962 met ingang vaj maandag 30 juli a.s. stop te zetten. Dc competitie, tot zover deze i| afgewerkt, zal worden beschouwd al een noodcompetitie. Dit beteken, dat In dit seizoen geen sprake 24 kunnen zijn van promotie, noch vaj degradatie. Het besluit is genomen, nadat i komen vast te staan, dat het onmoi gelijk zal zijn de wedstrjjdenreeksei die vooral in het begin van het sei zoen wegens de zeer slechte ween) omstandigheden herhaaldelijk moe* ten worden onderbroken, op normal wyze af te werken. Aangezien in de vierde klasse va de bondscompetitie nog enige ruin te aanwezig is, zal voor de zeverj tallen, die het kampioenschap de Kringcompetities behaalden, wel 1 mogelijkheid tot promotie naar d Bond bestaan. Waterpolo-fiasco tegen Belgen: 2—4 Toen het Nederlands zevental ei kele maanden geleden zo verrassen teger. Rusland voor de dag kwan leek de verwachting gewettigd di de nieuwe coach Rudy van Feggfi len het juiste materiaal voor de op bouw van een sterke ploeg in hao den had. Tegen Duitsland in Rh( nen kwam de twijfel al, in Gent zij: de illusies (voorlopig) vernietigd Met 4-2 kreeg Nederland van de fel le Belgen een „pak voor de broek". De nederlaag is beschamend, maa.' wat nog erger is: met maar heel wei ning zelfvertrouwen zal het Neder landse polo-team naar Leizig gaan als het tenminste nog waardig wore gekeurd om te gaan De jongens plaatsten slecht, scho ten slecht (misten twee strafworpen en toonden zich maar zelden bewus van hun veel grotere zwemsnelheid. Het enige excuus, dat de schutter.' Aalberts en Van Dorp konden latefl gelden, was het feit dat de Bei gische doelman van Reybroeck ii formidabele vorm was. Dat 't houï werk rond van Reybroeck al evei hecht was, kon slechts blijken dooi slecht richten. Zo konden alleen Aalberts en Stam in de tweede speeltijd scoren en ge lijk maken(2-2). Toen Caufrier ea Dumont, die voor de eerste Belgi sche treffers hadden gezorgd, er i* der nog een doelpunt bij maak ter. had Nederland geen antwoord meer - Margaret Smith, de als nr. 1 voor Wimbledon geplaatste Austra lische speelster, die in de eerste ron de werd uitgeschakeld, heeft tijden! de kampioenschappen van Pennsyl-, vania met 6-4, 10-8 van de huidig Wimbledon kampioene Karen Sus man (VS) gewonnen. Dini Koopman (Naarden) bi. de dames en J. Richards (Dolfijn A'dami by de heren hebben de na-; tionale 2 km-zwemwedstryden bij Harderwijk, gewonnen. Richards no teerde 29.18.7, Dini Koopman 30.09 - Richards zegevierde een dag later (gisteren) ook in de 2 km zwemwed- .«trijd voor de Zwemkroniekbekers in Tilburg. Tineke Lagerber8 won bjj

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6