Wie durft voor eigen risico nu te blijven pad: Koudekerkse-Artesiaanse biedt historisch telefoontoestel aan „Willaja 4V bezet de Algerijnse hoofdstad AGENDA Operatie Spectrum Mistroostig vertrek Zuiderkruis van Miss Holland nu ook Miss Benelux Repatriëring Nieuw-Guinea begonnen DAT HIELP.... Prinsessen woensdag weer thuis Mevr. Bos-Leenheer rillerigin Nederland Belangrijke ontwikkeling bij mogelijke regeling conflict MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 30 JULI 1962 Gouvernements-ambtenaren, KLM en de Kroonduif-luchtvaartmaat schappij op Blak werken nauw sa men voor een goed verloop voor het overbrengen van Nederlandse vrou wen en kinderen naar Nederland. Tussen 1 en 18 augustus zullen 14 extra-vluchten met Superconstellati- ons worden gemaakt. Een machine zal de dienst onderhouden tussen Blak en Bangkok, een andere vliegt van Bangkok naar Nederland. Me- rauke en Fak-Fak worden nog deze week geëvacueerd. Vervolgens ko men Seroei, Manokwari, Hollandia en Biak aan de beurt. De operatie wordt uitgevoerd onder de naam „Spectrum". Gistermiddag arriveerde de eer ste Dakota, uit Merauke op Biak met 30 vrouwen en kinderen. Van morgen bracht een Dakota weder om een grote groep uit Merauke. De ongeveer 150 nog in Merauke ver blijvende vrouwen en kinderen gaan volgens schema voor vrijdag naar Biak. De vandaag gearriveerde vrouwen vertelden, dat het vertrek nauwelijks een uur tevoren was aangezegd. Zij mochten per persoon 30 kilo bagage meenemen, maar hadden juist ge noeg tijd gehad de helft daarvan te pakken. De vrouwen kregen tijdens de vlucht naar Biak de broodjes van de bemanning. Een van haar, mevrouw S. Keetman, zei dat haar N.-Guinea Koerier moet liquideren De waarschijnlijkheid is groot, dat de „Nieuw-Guinea Koerier" woensdag zal moeten liquideren. De grote fi nanciële lasten en het sterke terug lopen van de advertenties zullen de directie, zoals het er nu uit ziet, dwingen de zaak te sluiten. Alleen een ingrijpen van de zijde van het gouvernement kan het nog mogelijk maken, dat het enige on afhankelijke dagblad in Nederlands Nieuw-Guinea blijft bestaan. De directie van de „Nieuw-Guinea Koerier" meent, dat als het gou vernement te hulp komt met een garantie het blad nog kan worden gered. Geschiedt dit niet dan komt er onherroepelijk een eind aan het bestaan van het blad, dat op 2 ja nuari 1959 voor het eerst in druk verscheen. Ned. hoogleraren schrijven Kennedy Over bejaardenzorg Zes Nederlandse hoogleraren in de sociale geneeskunde hebben in een brief aan president Kennedy, ver klaard dat zij het betreuren, dat de Senaat in de VS de wet heeft ver worpen, die beoogde medische zorg aan bejaarden te verschaffen, geba seerd op het verzekeringsprincipe van sociale zekerheid. Zij betreuren het ook dat de campagne tegen deze wet succes heeft gehad. De hoogleraren geven uiting aan hun verlangen dat de pogingen om de bejaarden in de VS groter sociale zekerheid en vooral een bevredigende medische zorg te verschaffen zullen worden voortgezet. Zij vestigen er de aandacht op, dat deze medische zorg valt in het vlak der sociale genees kunde, welk begrip niets te maken heeft met „gesocialiseerde genees kunde". De ondertekenaars zijn prof. dr. K. J. van Deen (Rijksuniversiteit Gro ningen), prof. dr. A. C. Drogendijk (Vrije Universiteit Amsterdam), prof. dr. R. Hornstra (Rijksuniversiteit Utrecht), prof. dr. A. Th. L. M. Mer- ten (R.-K. Universiteit Nijmegen), prof. dr. P. Muntendam (Leidse Uni versiteit) en prof. dr. A. Querido (Universiteit Amsterdam). man, die landbouwvoorlichter is, al sinds de eerste landingen van de In donesische parachutisten nabij Me rauke niet meer kon werken. Zijn kwekerij werd bezet door parachu tisten en om naar de buitenposten te gaan voor het voorlichten van de bevolking was te gevaarlijk. De vrouw van de inspecteur van politie L. Eshuis zei, dat haar man sinds de landingen geen vrije dag meer had gehad. De vrouwen verkaarden dat het slechts was toegestaan „op eigen verantwoording" in Merauke te blijven. „En wie durft dat?", zo voegden zij hier aan toe. Van de 14 extra vluchten waren er vanochtend drie volgeboekt. De evacué's zullen in Bangkok in het KLM-hotel overnachten. Allereerst vertrekken diegenen, die in Neder land een opvangadres hebben. De KLM is in staat voor 18 augustus met de „Luchtbrug" 1100 passa giers te vervoeren. Daarnaast zou den nog enkele honderden vrou wen en kinderen met normale DC- 8 vluchten kunnen worden ver voerd. waardoor de totale capaci teit voor de komende 18 dagen op 2000 passagiers komt. Hierbij wordt het niet noodzakelijk geacht de plaatsen voor de .gewone" passa giers te blokkeren. Het evacuatieschema is gebaseerd op het afvoeren van 5000 vrouwen en kinderen in de komende maan den. Op basis van de maandag op Biak bekende gegevens twijfelen de met het transport belaste ambtena ren of dit aantal inderdaad zal kun nen worden bereikt. Zij zeiden, dat velen niet weg willen, bv. omdat zij pas van verlof zijn teruggekeerd of niet bereid zijn alles achter te la ten. Tweehonderdveertig personen, voor het merendeel bestaande uit vrouwen en kinderen vertrokken za terdagmiddag met de Zuiderkruis uit Hollandia naar Nederland, als eer sten van de uittocht van de Neder landers uit Nieuw Guinea, die met het vertrek van dit schip is begon nen. Allen hebben binnen twee dagen tot dit vertrek moeten besluiten en hun huishouden in diezelfde korte spanne t.jjds opgebroken. Er waren op de Zuiderkruis reeds 340 repa trianten aan boord, afkomstig van geheel Nieuw Guinea. Het vertrek zaterdagmiddag heeft reminiscenties opgeroepen aan de exodus uit Indonesië destijds. Het was even triest en mistroostig. Ook even rommelig, omdat de Zuiderkruis slechts met een skeletbemanning naar Nederland is vertrokken en Hollandia geen kruisers kent. Ieder een zeulde zelf zijn bagage aan boord, in Holland" Inmiddels zyn ook alle andere schepen voor de komende we ken volgeboekt. De Dakota's van de Kroonduif zyn voor de volgende week, als drie extra vliegtuigen wor den ingelegd, eveneens volgeboekt. In totaal vertrekken de komende week met deze vliegtuigen 240 vrouwen en kinderen naar Biak. RICHARD ALDINGTON - 70 overleden Bekend romanschrijver De Engelse romanschrijver Ri chard Aldington is zaterdag op 70- jarige leeftijd in zyn woning te Su- ry-en-vaux in midden-Frankrijk overleden. Zeven jaar geleden heeft Alding ton nog al wat opschudding verwekt koffers, dozen, pakketten en manden met zjjn biografie over T. W. maar ook zware hutkoffers en kis ten. Het afscheid van achterblijvende echtgenoten droeg een ingetogen ka rakter. Er werd weinig geroepen en weinig gelachen, alhoewel er grote belangstelling bestond voor het ver trek. De algemeen gehoorde af scheidsgroeten waren „tot over een paar maanden" of „tot spoedig ziens Ambassadeur van Canada overleden De ambassadeur van Canada in ons land, de heer C. P. Hébert. is gister avond in zyn woning te Wassenaar na een hartaanval overleden. De heer Hébert was sinds 18 december 1958 in Nederland. De overledene werd 63 jaar. Hij kreeg gisteravond een hartaanval. Nog voor de gewaarschuwde arts was verschenen, overleed de ambassadeur. Hü was juist teruggekeerd van een veertiendaagse vakantie in Frank rijk. Een rechter in Santa Monica. Ca- lifornië, past paardemiddelen toe bij veroordelingen van verkeerszondaars. Zo gelastte hij de 21-jarige Lis Kiels- kov, die voor hem verscheen omdat zij te snel had gereden, dat zij een avond in het ziekenhuis van Santa Monica moest kijken naar verkeers slachtoffers die daar werden binnen gedragen. Het middel heeft vermoedelijk ge holpen. want het meisje zei de ande re dag dat zij nooit meer hard zou rijden. Lawrence (Lawrence of arabia). In 1933 werden zijn roman „Alle mensen zijn vijanden" in Australië verboden omdat men het boek on zedelijk vond. Van dit boek werden echter ruim 200.000 exemplaren in Rusland gedrukt. Aldington was een van de weinige Britse auteurs, die honorarium uit de Sowjet-Unie kre gen. De Prinsessen Irene en Margriet zulien woensdagavond op Schiphol terugkeren van hun bezoek aan Su riname en de Nederlandse Antillen. Zaterdagmorgen hebben zij nog een rondrit gemaakt op Aruba, 's Middags gingen zij waterskiën, 's Avonds zaten zij aan aan een maaltijd in de Olde Molen, aange boden door het bestuurscollege. Deze molen is vorig jaar van Wedderveen in Groningen naar Aruba overge bracht en ingericht als restaurant. Rond het middaguur gisteren kwa men de Prinsessen op Bonaire aan. Op Aruba was er een enorme be langstelling bij hun vertrek. Bij hun aankomst op Bonaire ook een druk te van jewelste, 's Middags werd een uitgebreide rit over het eiland ge- nodige keren gestopt moest worden voor het accepteren van geschenken. Ock de beroemde flamingokolonies werden bezocht, waarbij vanzelfspre kend de filmcamera van Prinses Irene langdurig snorde. Later op de dag volgde een openbare receptie in het huis van de gezaghebbende heer A. van Hesteren. Daarna bood het maakt, waarbij onderweg weer de eilandbestuur een barbecue aan. Prins en Prinsessen met vakantie Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Marijke zijn gistermiddag per vliegtuig in Grosseto aan de Tos- caanse kust op 150 kilometer benoor den Rome aangekomen. Vandaar zijn ze per auto vertrokken naar het ko ninklijk vakantieverblijf in Porto Er- cole. Zij zullen hier naar verwachting een maand blijven. Koningin Juliana wordt in de loop van de volgende week verwacht, met de beide andere Prin sessen, die thans nog op de Neder landse Antillen vertoeven. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Politieke lezing. 1825 Amateursprogr. 19.00 Vioolduo. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Metropole ork. 20.35 Jazzens. met zangsoliste. 21.05 Speuren als hobby, lezing (VI). 21.25 Instrumentaal licht sextet met zangsolisten. 21.45 Voord- dracht. 22.05 Oude kamermuz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23 00 Hawaiian ens met zangsolisten. 23.15 Moderne ork. muz, 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Popul. orgelbespeling. 18.30 Met band en plaat voor U pa raat. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Musette-ens. met zangsolist. 20.15 De Wilkinsons, feuilleton. 20.45 Moderne orkmuz. 21.15 Operettemelodieën. 21.30 Pianorecital: moderne muz. 22 00 Par lementair comm. 22.15 Metropole ork. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22 .40 Avond- overdenking 22.55 Boekbespr. 23 05 Moderne kamermuz. 23.55-24.00 Nws. ..Hallo-Alie" Bos-Leenheer. de Nederlandse emigrante in Artesia, die donderdagavond burgemeester Waverijn, tijdens diens gesprek met de Ameri kaanse zusterstad via Telstar meedeelde zaterdag te zullen Het mooiste meisje uit de Beneluxlanden komt uit Haarlem en heet Rina Lodders. Tenmin ste volgens de jury, die zaterdagavond in de Scheveningse Kurzaal de 20-jarige Miss Holland uitriep tot Benelux. Aan het einde van een in ieder geval voor Scheve- ningen ongewone avond mocht de stralende Haarlemse in een gou den badpak met daar overheen losjes een roodfluwelen cape. af gezet met hermelijn, plaatsnemen op een soort troonachtige zetel, opgesteld op de plaats, waar in het zomersei- zien beroemde dirigen ten het Residentie-Or kest plegen te leiden. Niet lang overigens mocht de schone Rina daar uitrusten van de vermoeienissen en de spanning, want overla den met bloemen, linten en prijzen moest zij el overstappen in een auto, welke als de hoofdprijs van dit concour al de hele avond op het toneel had staan glanzen. Er waren heel wat fir ma's, die met deze ver kiezing op de een of an dere manier wel iets te maken hadden. Stuk voor stuk zorgden zij er voor, dat hun aandeel niet onder stoelen of linken gestoken werd. Maar dat kon pas, na- door Rudi Carrel vlot dat de deelnemende da- aan elkaar gepraat werd mes op nogal ongebrui- Toen kwam de uitslag, kelijke wijze op het Rina Lodders was de Scheveningse strand wa- mooiste. De Luxemburg- ren neergezet. Ze kwa- se Josee Jaminet kwam men per helikopter. Uit net iets minder in de elk land de drie mooi- gratie. Maar het leverde sten. Ze zagen er niet haar een bandrecorder, meteen uit alsof zij de een beker en fraai boe- stryd met alle verderop ket bloemen op. De Bel- in het zand liggende gische Irene Godin kreeg minder. pretentieuze de derde plaats toebe schonen zonder prestige- dacht.. Ben Bella zegt tegen geweld te zijn Waarnemers beschouwden het op treden van de leiders van het vierde -- district als een belangrijke ontwik- Amerika ontplooid. Na dit protocol Tweeduizend soldaten van het vierde Algerijnse district (willaja 4) hebben zondag stra tegische punten in Algiërs be zet. Volgens een bekendmaking van de leiders van het genoem de district (waarin de Algerijn se hoofdstad tot dusver een autonoom gebied vormde) ge schiedde de actie in overeen stemming met de plaatselijke militaire leiders in Algiers. Het vierde district heeft tot dus ver een neutraal standpunt in het geschil tussen vice-premier Ben Bel la en andere leden van de Algerijnse voorlopige regering ingenomen. Vol gens genoemde bekendmaking staan „de poorten van Algiers open voor al le leiders van de Algerijnse revolutie, wier samenkomst zou kunnen bij dragen tot het beëindigen van de Algerijnse crisis". Aan de akkoorden v„n Evian zou niet worden getornd. In dit verband werd in een radio uitzending de Europeanen toegezegd, das hun veiligheid zou blijven ge waarborgd. aankomen, heeft haar belofte gehouden. Tezamen met haar twee kinderen (15 maanden en twee weken) is zij per (straal vliegtuig komen ..overwippen" naar Koudekerk om het zilve ren huwelijksfeest van haar ouders te kunnen bijwonen. Mevrouw Bos-Leenheer is het mid delpunt geworden van de verhouding Koudekerk-Artesia. Zoals bekend heeft zij indertijd ongeveer twee ënhalf jaar geleden een aanbeve lingsbrief uit Koudekerk naar haar nieuwe woonplaats Artesia meegeno men en zo het eerste contact gelegd. Een beetje rillerig „ik zal toch wel aan dit klimaat moeten wen nen" vertelde zij. wat er die don derdagmiddag (in Amerika was het één uur) tijdens het gesprek via Telstar voorviel. In een plechtige bijeenkomst in het gymnastieklokaal er waren vele genodigden, ook uit de omliggende plaatsen werden de volksliederen van beide landen ten gehore gebracht en de vlaggen van Nederland opende mr. Fred Troost, voorzitter van het Sistercity-program de fees telijke vergadering en gaf het woord aan burgemeester Paul Parker. „Ik zelf kwam helemaal onvoor bereid aan de telefoon", vertelt mevrouw Bos-Leenheer lachend. „En wat kon ik mooier vertellen, dan dat ik zaterdag om zeven uur op Schip hol zou aankomen?" Cadeau De Koudekerkse emigrante is niet met lege handen uit Artesia vertrok ken. Tot grote verrassing van burge- keling Ier versterking ran de invloed van de zes politiek-militaire distric ten of willaja's op het tot stand ko men van een regeling van het con flict. Van de zes willaja's staan er drie aan de zijde van Ben Bella. Eén willaja (2, Constantino) is vorige week door Ben Bella's troepen over genomen. Tizi Oezoe is het hoofdkwartier van willaja 3. Daar verklaarden za terdag de vice-premiers Belkacem Krirn en Mohammed Boedjaf, dat troepen uit het grensgebied met Tu- nesiënaar willaja 3 cprukten en gIU„ „s „u,6.- daarbij ..stelselmatig' een „bewind1 meester Waverijn overhandigde zij, var. terreur en dictatuur" instelden. In Parijs verklaarde de rechter hand van Ben Bella, Moham med Chider. gisteren, dat in het mid den van deze week in Algiers het door Ben Bella gevormde politiek bureau van zeven leden zal worden geinstalleerd. Ben Bella gaf zelf in Oran als zijn mening te kennen, dat „de crisis in feite is opgelost". Op een persconferentie zei hij met klem tegen het gebruik van geweld te zyn. Hei politieke bureau zou na zijn in stallatie onmiddellijk beginnen aan de opbouw van een politiek en mili tair apparaat. Met name zou de Al gerijnse verzetsorganisatie FLN tot een nationaal leger worden gemaakt, waarnaast een politieke partij zal worden gevormd. of tijdverlies konden En de enige die aanvaarden. Maar dat vanzelfsprekend méten- zullen we maar op de kele van de niet-verko- spanrnng en vermoeienis zen en zjChzelf in ge- schuiven En op het mis- dachten reeds hoger ge- J,aaT 5a,-,eelï juls' 8e" plaatste deelneemsters lande helikopter nu een- met helemaal con- maal maakt, waardoor ten(. was met de gang ook deelneemsters aan van Zaken over deze een Miss-Benelux-ver- eerste Miss-Benelux- kiezing tot gewone, verkiezing in onze groot- enigszins verwaaide ste vaderlandse bad- meisjes kunnen worden plaats zal chef-kok gedegradeerd. Heering van het Kur- Maar goed, later pa- hauo zijn geweest, radeerden zy netjes in De dames lieten hem de plooi, met stralende met Zjjn speciaal be- glimlachjes in cocktail- reide missen-diner zit- jurkjes of badpakken ten Konden ze van de voor de juryleden. zenuwen geen hap door The Blue Diamonds, va- de keel krijgen of was der en dochter Alberti, het misschien! een be- Tobi Rix, het Trio Si- grüpelijke) angst, dat boney, de Wama's, The hetgeen de heer Hee- Fouryo's. Mieke Tel- ring hen voor zou zet- kamp, Harry de Groot ten zo lekker zou zijn, met zijn kwartet. The dat de nauwlettend in Ramblers onder leiding het oog gehouden slanke van Theo Uden Mas- lijnen er schade van man. zorgden voor wat zouden kunnen onder- luchtig vermaak, dat vinden? Het vierjarige meisje Corrie van der Veen uit Utrecht is in de Vecht bij Utrecht verdronken. Het kind werd sinds vrijdag vermist Gistermiddag is het stoffelijk overschot uit het water gehaald dicht bij de plaats, waar de woonboot van haar ouders ligt. De 40-jarige kantoorbediende H. Kreman uit Almelo is zaterdagmiddag bij het zwemmen ln zee bij Ameland tussen Buren en Nes verdronken. Zijn stoffelijk overschot is enige uren na dien aan het strand aangespoeld. BUITENLAND Volgens een Rhodesische lucht vaart maatschappij zou een van haar toestellen zaterdagochtend boven N.- Katanga zijn beschoten. De onderne ming. Rhoclesian Air Services, ver klaarde dat het toestel, een vlucht maakte van Kolwezl naar Kongolo vla Kamlna en dat het voor rekening van de Katangese regering voedsel ver voerde. Het vliegtuig, dat een beman ning van drie personen had, is met een kapotgeschoten motor ln Manono ge land. De bemanning werd door Kongo lese militaire geïnterneerd. Het Belgische koningspaar is za terdagmiddag vertrokken naar Spanje, waar het de vakantie zal doorbrengen. BINNENLAND Nabij Galllac. in het Franse de partement Tarn. is zondagavond een vliegtuig met een aantal leerling parachutisten aan boord, neergestort. Zes der inzittenden kwamen om het leven. Een tyfoon, die de kuststreken van Japan heeft geteisterd, heeft grote schade aangericht. Elf mensen verloren het leven, 29 werden gewond en er zijn drie vermisten. De Oostduitse dirigent Franz Konwitschny, is vrijdagavond tijdens een uitvoering in Belgrado door een hartaanval getroffen. Hij overleed enige uren later ln het ziekenhuis Prof dr H. C. Franz Konwitschny is 61 Jaar geworden. Tegen do ln verband met Frankel, de heengezonden Westduitse procureur, heftig gekritiseerde minister van Jus titie Stammberger zal geen particulier onderzoek worden ingesteld. Aan een dergelijk, door de minister zelf voor gesteld. onderzoek bestaat zowel naar het oordeel van de voornaamste parlementsfractles als van Bondskanse lier Adenauer, geen fc 'hoefte. Tengevolge van het vergaan van een klein Portugees vissersvaartuig ter hoogte van Cascais, op 30 km van Lis sabon. zijn in de nacht van zaterdag op zondag zes mensen verdronken Al leen de eigenaar van de boot wist zwemmend de kust te bereiken. StadhuispleinCarillonbespeling. 8-9 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Prediker: Volle Evnng. Zending. Spr. J. Zijlstra. 8 uur n.m. WOENSDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Volle Evang. Zending. 7.45 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7 25 uur n.m. Pieterskerk: Orgelconcert Albert de Klerk. 8.15 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde kerk: Adventkerk. 10- 11 uur v.m Bijbelstudie; 11-12 uur, ouderling C. Berger. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN Dag 10-4 uur .zondag Lakenhal: Tentoonstelling „Het tul penmotief in de Turkse kunst". Werk dagen 10-4 uur; zond. 1-4 uur (tot 20 augustus). Legermuseum (Pesthul6laan)Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd 10 tot 5 uur; s zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober) Mevrouw BosLeenheer biedt Koudekerks burgemeester Waverijn het telefoontoestel aan. waarmee mevrouw Bos Leenheer in Artesia het eerste gesprek heeft gevoerd via de Telstar-satelliet met Koudekerks eerste burger. Dit bijzonder fraaie toestel is een geschenk van de telefoonmaatschappij in Artesia. die er tevens een ge zegelde oorkonde had bijge voegd. De ouders van mevrouw Bos-Leenheer waren ook van deze historische gebeurtenis ge tuige. (Foto Leidsch Dagblad) namens de telefoonmaatschappij ln Artesia een blauwkleurig telefoontoe stel. Het blauwe toestel, waarmee donderdag het gesprek de ruimte had gekozen. Het is een zeer luxueuze uitvoe ring. en het kan door een ingebouw de verlichting ook 's nachts gemak kelijk worden gebruikt. In de bijbe horende oorkonde staat: Dit toestel werd gebruikt bij het transatlanti sche gesprek in de stad Artesia. Wy zien dit gesprek als een belangrijk historisch feit. Hoe denkt de Artesiaanse bevol king over de zusterhanden met Kou dekerk? Mevr. Bos vertelde, dat in deze stad. waarin vele Nederlandse emigranten wonen, vooral de Vrou wenorganisaties en de jeugdcor- respondentie hiertoe een belangryke steen bydragen. „Maar het moet nog groeien aldus de Koudekerkse Artesiaanse. De heer Bos is in Artesia achter gebleven. „Dat kon niet anders, want het is razend druk op de melkerij". Wanneer mevr. Bos weer vertrekt, weet zij zelf nog niet: „Ik heb de boodschap van mijn man meegekregen om niet korter dan zes weken (vanwege de kosten) en niet langer dan drie maanden weg te biyven. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- itlks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). RUksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Luxor: „The young ones". A.I. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, Trianon: „Flower Drumsong". A 1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „The general". Al. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9 15 uur. Voor de Jeugd dageiyks, behalve zondag. 10.30 uur „Dik Trom en het circus". Lido: „Zorg dat Je er bij komt!" Al. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Kop op. handen thuis". 14 Jr. Dag. 7 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7 en 9.15 uur. Dagelijks 2.30 uur Popeye- festlval. Rev: „Het verraad der Tartaren". 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Het Zondagskind". Astra-theater - Wassenaar Vrijdag avond 8 uur en zaterdagavond 7 en 9.15 uur „Pijn en gein in de ka zerne". 14 Jr. Zondagavond 7 en 9.15 uur; maandag- en dinsdagavond 8 uur „Slavenmarkt in Atlantis" Al, Woensdagavond en donderdag avond 8 uur „La dolce vita". 18 Jr. Zondag- en woensdagmiddag 2.30 uur Vier rakkers ln een oude jeep". Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74. tel 20552. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. Bij geen gehoor van U'-» huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverzlcht. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 TV-film. 21.00 Friedrlch Hollander vertelt, progr. over de glorie-tijd van het Duitse cabaret. 21.40 Welbeschouwd, forum. VOOR DINSDAG 31 JULI Hilversum I, 402 ni. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Ochtendvarla. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Oude muz. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Trompet met ritmische begeleiding. 12.20 Regerings- ultz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Licht ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Tiroler ork. met solisten. 14 00 Planorecital: klass. muz. 14.25 Kamerkoor: klassieke liederen. 14 40 Voordr. 15.00 Cello en plano: moderne muz 15.30 De vrouw ln het wit, hoorBp. 16.10 Lichte gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Dansork. met zangsolisten. 17.55 New York calling, praatje. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Pianospel: lichte muziek. 18 30 Gram. 18.50 Lichte gram. 19.00 Paris vous parle. gesproken brief uit Parijs. 19.05 Ciboulette, komische opera. 19.50 Moderne kamermuz. 20.00 Nws. 20.05 Opklaringen, gevar. progr. 20.50 Het ABC van het heelal, lezing 21.10 Muzi kaal gevar. progr., t.g.v. het congres van de Vereniging van ex-polltieke gevangenen. 21.55 Omroepork. en zang- solist: moderne liederen. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Pizzicato: nieuwsflit sen en act. uit de lichte muziekwe reld. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Klass. muziek. 7 45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8 15 Pluk de dag. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.45 V. d kind. 10.15 Licht baken. lezing. 10.25 Operettemelo- dieén. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Licht lunchconcert. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Platennleuws. 13.35 Dansork. en zangsolist. 14 00 Lichte gram. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14 45 Klass en moderne meesterwerken uit de Franse muziekliteratuur. 15.15 Zomerse plaatjes 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17 40 Beursber. 17.45 Regerlngsultz.Huls vrouw ln de Ned. Antillen, door mevr. B. M. da Costa-Maro. KRO: 18 00 V. d. Jeugd. 18.20 Kaar ten op tafel, gesprekken over actuele problemen. 18.30 Licht ork. en solisten. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. Wereldmuziekconcours Kerkrede 1962: Noë. oratorium. 21.40 Pianorecital: klass, muz. 22.15 Het congres Klrche in Not te Königsteln 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nws. 22.40 Concertge- bouwork. en zangsoll6t: Moderne muz. 23.25 Klass. planomuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Zendtijd po litieke partijen: A.R. 20.30 Teenfilm. 20.35 Documentaire film. 21.00-22.15 Speelfilm. BlITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork.conc. 12 55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Terugblik op het progr.: Any questions'5, discussie. 13.40 Klank beeld. 14.10 Muz. uit Historische ge bouwen. 14.40 Lezing. 15.00 Hoorspel. 15.30 Amus.muziek. 16.15 Quiz. 16.45 Praatje. 17.00 Gevar. progr. 17.15 Vra- genbeantw. 17.40 Plano. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East, reg. progr. 19.00 Lichte orkmuz. 19.30 Hoorsp. 20 30 Hoorsp. 21.45 Lezing. 22.00 Nws. 22.30 Gitaarspel. 22.45 Pari. overz. 22 59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.35 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Dansmuziek. 13.30 Nws. 13.35 Cricketuitsl. 13.45 V. d kind 14 00 Boekbespr. 14,15 Pianospel. 14.31 Hoor spel. 15 00 Rep. van de races te Good wood. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales. dagb. 16.31 Ui tel. races en cricketuitsl. 16.35 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 Jong talent. 17.31 Gram 18.33 Sportoverz. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Hoorsp. 20.00 Gevar. muz. 20.31 Hoorsp. 21.00 Ver- zoekprogr. en interviews. 22.00 Lichte ork muz. 22.30 Nws.. sportber en act. 22.41 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordweatdeutscher Rundfunk. 309 m. 12 00 Lichte ork. muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ork. 14.10 Lichte gram. 1500 Klankbeeld over Spanje. 16.00 Omroepork. met solisten: amus.muz. 17.00 Nws. 1745 Klass. kamermuziek. 19.00 Nws. 19 45 Amus.muz. 21.45 Nws. 23.30 Symf. ork. en solist: Moderne muz. 24.00 Nws. 0.20 Lichte gram. 1.00 Weerber. en lichte muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.10 Klass. en moderne orkestmuz. 13.05 Volksmuziek. 13.35 Gram. 14.15 Lulu, opera. 18.30 Klass. kamermuz. 19.20 Lichte gram. 20.00 Moderne ka mermuz. 21.40 Gram. 22.10 Klassieke muz. 23.10 en 23.40 Klass. muz. 23.53- 24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws. 12 03 Lichte gram. 12.30 Weerberichten. 12.35 Lichte muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Klas sieke kamermuz. 14.00 Louise, opera. 15.40 Lichte ork.muz. 16.00 Beursber. 16.06 Ens. voor oude muz. 17 00 Nws. 17.15 Muziek bij de thee. 17.55 Boek bespr. 18.00 Instrumentale soli. 18.20 V d. sold. 18.50 Amus.muz. 19.00 Nws 19.40 Licht ork, 19.50 Syndicale kron! 20.00 Lichte Belgische muz. 21.00 Vo caal ens. en licht trio (instrumentaal). 21.15 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Lichte gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 11.55 Gram. 13 00 Nws 13.15 Lichte gram. 14.03 Belgische kamer muz. 14.45 Omroepkoren: polyfone liederen. 15.03 Lichte gram 17.00 Nws 17.15 Operamuz 18.30 Lichte gram. 19.30 Nws 20 00 Groot omroepsymf- ork.: moderne en klass. muz. I. d pauze 20.50): Gram. 22.00 Wereld- nws. 22.15 Jazz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) si S SM Ccj Amsterdam zwaar bew o 2 29 21 Den Helder zwaar bew n 22 o.4 Ypenburg Vllssingen zwaar bew ozo zwaar bew wnw 1 1 20 2 12 Eelde licht bew w.stll 30 0 De Bilt zwaar bew ono 3 2(j 0 Twente mist n 3 35 0 Eindhoven zwaar bew w.stil 3x Z.-Limburg licht bew uw 5 0 Helsinki onbewolkt w.stil 18 0.1 Stockholm onbewolkt z 4 18 0 Oslo half Dew zzo 2 18 0 Kopenhager zwaar Dew zzo 1 19 0 Aberdeen regen w.stil 19 0 Londen licht bew zo 1 19 0 Brussel licht bew z 3 19 0 f.uxpmburg licht bew. wnw 2 20 1 Parijs onbewulkt wzw 2 20 0.1 Bordeaux onbewolkt ozo 2 21 0 Grenoble zwaar bew w 3 19 0 Nice zwaar bew w.stil 19 2 Berlijn half bew zzw 1 21 0 Frankfort onbewolkt z 3 18 0 München onbewolkt w.stil 20 0 Zürlcb licht bew n 2 18 0 Genève onbewoiki w.stil 21 0 Locarno half bew z 4 18 0 Wenen ich* oew w.stil 26 0 (nnsbrucR regen wnw 2 25 0 Belgrado ^eh new n 5 27 0 Rome onbewolkt o 2 22 0 Alacclo ibewolki w.stll 23 0 Madrid onbewolkt ono 1 21 0 Mallorca onbewolkt w.stll 21 0 Lissabon onbewolkt zzw 1 25 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2