Vierdaagse van Nijmegen had zonnig en zeer glorieus slot Laver (dood-op) kwam in gevaar tegen ïlughes Aantal uitvallers: 526 Beidscliat is ziek Leiclenaar E. J. Hoppe verrast met fraaie achtervolging bij Valken Vuurwerk in clubbeis DONKERE WOLKEN BOVEN BRUSSEL' Baba Sy toch naar Huissen? De Hollandweek Onderhandelingen Euromarkt- Engeland thans op dood spoor Sportsplinters Wettelijke regeling voor autorijscholen LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 29 JULI 1962 Slecht nieuws uit het Nederlandse kamp: toppitcher Herman Beidschat, Europa's beste werper b(j de Euro pese kampioenschappen van 1960 in Barcelona, is ziek geworden en de kans is groot dat hij morgen niet zal kunnen meespelen in de beslissende wedstrijd tegen Italië. Beidschat heeft griep. Donderdag middag stuurde de arts van het Nederlandse team, dokter R. J. Berg mans, hem van het veld naar huis, waar hij nu een anti-grippine kuur ondergaat. Hij moet in ieder geval tot zondagmorgen in bed blijven. Vrijdagavond had Beidschat nog 39.4 graden koorts. Dokter Bergmans is niet helemaal pessimistisch. Maar de tijd voor ge nezing is toch wel zeer kort. Spanje versloeg gisteren in een wedstrijd voor de finale-poule België met 11—8. Duitsland en Frankrijk voerden 's middags een ware honk balklucht op, die eindigde met de alleszeggende 300 score voor Duits land. De ontmoeting had bovendien nog een voortijdig einde omdat de Franse korte stop Lomonaco weiger de zijn aanvoerder Truffaud als werper op te volgen en kwaad in de dug-out ging zitten. DAMMEN De pogingen van de Damclub Huissen om de Senagalese Baba Sy naar Nederland te halen, lyken suc ces te gaan hebben. Baba Sy heeftin zijn land niet voldoende financiële steun kunnen krijgen voor een reis naar Luik, waar in september a.s. het kandidatentoernooi dammen wordt gehouden en de Damclub Huis sen heeft daarop een betrekking in Nederland aangeboden met de toe zegging dat de Senegalees in Luik zal kunnen spelen. De Huissense damclub hoopt van de aanwezigheid van Baba Sy in ons land ook wat profijt te trekken en 'heeft reeds geïnformeerd of er regle mentaire bezwaren zouden bestaan tegen het meespelen van Baba Sy als lid van de Damclub Huissen in het clubkampioenschap van Nederland. Voor dit kampioenschap moet door elk van de verenigingen nog een drie tal wedstrijden worden gespeeld en de situatie is op het ogenblik zo, dat Huissen op de derde plaats staat ach ter Gezellig Samenzijn (Amsterdam) en DCY (IJmuiden) en nog rede lijke kansen op de titel heeft. De Nederlandse Dambond, die zich steeds op het standpunt heeft gesteld, dat een zo totale wisseling van milieu niet in het belang is van iemand met een eenvoudige ontwikkeling als Ba ba Sy, heeft met enige schrik ge constateerd dat geen enkel regle mentsartikel de Senegalees het recht ontzegt om in een Nederlands kam pioenschap uit te komen. Het Europees kampioenschap tweemanszwaardboten (fd klasse), dat voor Oostende werd gezeild, is vrjjdag gewonnen door de Franse gebr. H. en J. Samuel, die tevens de laatste race op hun naam brachten. De nederlan- ders Jager en Willemse, die na ze ven wedstrijden nog de eerste plaats bezetten, eindigden als tweede. NIJMEGEN. Toen tijdens de morgenuren de regen gutsten over de nog verlaten tribunes langs de St-Annastraat te Nijmegen en in Cuyk de stemming ver beneden redelijk vierdaagse peil bleef'had niemand kunnen vermoeden dat ook deze Vierdaagse nog een glorieus slot zou krijgen. Ergens moet toch majoor Breu- nese een contract hebben afgesloten met de metereologie. De tra ditie wil, dat de zon zich nooit afzijdig houdt van de intocht op de laatste dag. Welnu, de zon was er. Omstreeks half drie brak zij door en bescheen de laatste kilometers tussen dichte hagen van het parcours. Majoor Breunese mag dank zij zijn relaties met hogere weerkundige machten prat gaan op de resultaten van de vierde dag: juist terwijl de televisie het parcours aan indringen de attenties onderwierp, scheen de zon en het bleef droog tot de laatste strompelende Avandelaar de eindsta tions had bereikt. Terwijl vrijwel zonder onderbreking militairen en burgers deze vrijdag middag marcheerden langs dichte hagen enthousiaste toeschouwers als we constateren dat het applaus klaterde dan zijn we beslist te be scheiden scheen de zon en de luchtreclame met vloten aanbeve lingen konden dit niet verduisteren: majoor Breunese had plotseling ver regaande medewerking verkregen en Springconcours in Leitlse Hout Leiden kan morgen weer genieten van een uitzonderlijk plezierig sport evenement, namelijk het concours hippique dat voor de vierde keer wordt gehouden. De organisatie is in handen van de Leidse VVV en de Sportstichting. De wedstrijden, die om 2 uur in het sportpark van de Leidse Hout beginnen, hebben een sterke bezetting. Namen als Poetske Artz en Wouters van den Ouden- weyer genieten zelfs internationale bekendheid. Het programma bestaat uit een springconcours B-jeugd, een handi capspringconcours en een springcon cours Ma. Parcoursbouwer is de heer B. Heuff, hoofdringmeester de heer H. N. de Jager. Er zijn in totaal 146 paarden voor het springconcours in geschreven. Het is de eerste keer dat het Leidse springconcours is ingelast in de „zondagkalender" van de Nederland se Hippische Sportbond. Strikt, genomen mag dk natuur lijk niet maar je kunt je kameraad met nog enkele kilo meters voor de boeg toch niet in de steek laten (Foto Leidsch Dagblad) met de majoor duizenden ploeteraars op het parcours. Zon Om half drie wierp iedereen zijn paraplu weg; naar mysterieuze plaat sen verdwenen de capes en de plastic manteltjes en jasjes en van dat mo ment af was iedereen in zijn nopjes. Wat voor de strategisch altijd be langrijke Scheidingsweg voor Nijme gen daar concentreren de deta chementen zich en de burgers zoeken een gunstige plaats nog sombere voorgevoelens had liet ze varen. De zon verdreef ze en juist terwijl Ne derland naar de vierdaagse keek via de televisie marcheerden ze Nijme gen binnen, de wandelaars. Zelfs de harde commando's die eerbied vroe gen voor toevallig hooggeplaatste buitenstaanders opgesteld voor De Vereeniging konden de goede stemming niet verstoren. De Zwit sers kregen extra applaus omdat ze weer met zulke groten getale waren gekomen en omdat ze langzamei hand zijn samengegroeid met de Neder landers op wandelgebied. De Engel sen, omdat we ergens respect hebben voor de flegmatiek van deze solda ten en burgers, zelfs onder de moei lijkste omstandigheden en onder grootste huldebetuigingen. De Bob- bies handhaven hun surveillancetred van White Hall en Trafalgar Square zelfs al worden ze geteisterd door de ergste blaren. Onverstaanbaar De Belgen hebben onze sympathie omdat ze mee-wandelend zo vriende lijk zijn geen controverses te schep pen en de Luxemburgers mogen we omdat ze zo keurig gekleed gaan en Klassenspreiding (Van onze zeilmedewerker) De organisatoren van de Holland- week I, die zich vorig jaar het on genoegen o.a. van de 16 M2-zeilers op de hals haalden door deze klasse niet te laten starten, hebben dit jaar weer een andere methode toegepast om de Loosdrechtse plassen op de wedstrijddagen wat te ontlasten. Op de eerste twee dagen starten al leen de kleinere klassen, ieder met twee wedstrijden, op de laatste twee dagen komen de grotere schepen aan de beurt, al is de scheiding tussen groot en klein bij deze wedstrijdty pen heel moeilijk te trekken. Het was dus op deze eerste dag- van de aaarlijkse Hollandweek I be trekkelijk kalm op de plassen, maai de grote deelneming in verschillen de klassen deed toch wel gezellig aan. In dt Valkenklasse ging een veld van meer dan dertig boten van start, met tal van bekende cracks. Het werd een strijd tussen Rolf v.d. Baumen en Hoppe, twee „oude" con currenten. een strijd, die in het voor deel van de eerste eindigde. De der de plaats was voor J. F. Klazinga, die steeds meer op de voorgrond treedt. Dit bleek weer in de mid dagwedstrijd, waarbij hij met ir. Kolff van Oosterwijk lange tyd om de leiding streed en uiteindelijk win naar werd. De middag wedstrijd was overigens dé grote wedstrijd van de Leidenaar E. J. Hoppe, die wegens te vroeg starten was teruggeroepen, niet onmiddellijk kon terugkeren en tenslotte helemaal achter aan op nieuw moest beginnen. Naar voren Hij streed voor wat hjj waard was, want de een na de ander werd ge passeerd. Bü de keerboei had Hop pe zich alweer tot de zevende plaats opgewerkt met Rolf v.d. Baumen achter zich op de achtste plaats. Hoppe werkte zich steeds verder naar voren en slaagde er tenslotte in evenals in de ochtendwedstrijd als tweede te finishen achter Kla zinga. Rolf v.d. Baumen bezette de vier de plaats achter J. H. de Wilde. Klazinga werd leider in het alge meen klassement. In de 16 m2. Streepklasse leverde de ochtendwedstrijd een zege op voor A. Helder met F. Grimm op de tweede plaats en S. ^zinga als der de In de middagwedstrijd was de strijd heviger. Aanvanke''jk had W. Spaargaren de leiding voor A. Helder en A. W. Endstra. Toen werkte End stra zich op fraaie wijze naar de kop en won met groot verschil. Twee de werd nu J. Visser, derde W. Spaargaren. Dubbele overwinningen kwamen er ook weer op deze eerste dag: B. Binkhorst in de 12 M2 klasse en A. E. Dudok van Heel in de lying Juniors. fraai, ofschoon onverstaanbaar, zingen. De Duitsers begrijpen nog niet helemaal de wijze waarop men in de Vierdaagse hoort „samen te gaan". Die ene Duitse soldaat willen we hul digen als onze bondgenoot: hij had zich losgerukt van zijn detachement en ging dwars tegen alle discipline in bloemen Incasseren van toeschou wers en hij ging deze bloemen weer uitdelen aan mensen langs het par cours die hij om de een of andere reden aardig vond. Deze ene Duitser, hij begreep er iets van, van de verbroederingsge dachte van deze internationale wan delmars. En dan waren er ook nog studen ten. De „Leyenaren" sloegen de Utrechters met stukken; hun sena toren die kennelijk nooit meer dan geriefelijke kilometers hebben ge lopen, vielen plechtig uit de toon. Maar ook dat hoort bij een Vier- CRICKET Haarlem (Rood- en Wit-errein) Nederlands XIOxford-Cambridlge- combinatie (28 en 29 juli). Eersteklasse B: Excelsior-Sparta; Quick N—SCHC. Tweedeklasse A: Quick Hg II VVV; VOC II—Kampong. Tweedeklasse C: Ajax LCCG; Anwerp CCKieviten; B.Br.S.C. Hermes/DVS III. Derdeklasse C: LCCGroen Geel; Hercules III—Olympia. Derdeklasse G: HRCC IIAjax III. daagse, evenals de clowneske opa's en de huppelbroeders, die het par cours van het laatste stadium meer dan eens lopen om te genieten van de huldebetuigingen. Een prestatie leverde ook de Leidenaar A. v. Heus- den door voor de tiende keer de Vierdaagse te lopen. Sportagenda Zaterdag 28 juli: Voetbal: Quick BoysFortuna (Katwijk, 4 uur). Zeilen: Hollandweek. Tennis: Internationale kampioen schappen van Nederland te Hil versum. Honkbal: Europese kampioenschap pen te Amsterdam. Zondag 29 juli: Paardesport: Concours hippique, Leidse Hout 26 uur. Zwemmen: Selectiewedstrijden, Zui derpark (Den Haag). Tennis: Finales internationale kam pioenschappen van Nederland. Honkbal: Europese kampioenschap pen te Amsterdam. Zeilen: Hollandweek. Cricket: Ajax-CCG, De Kempenaer- straat, 10.30 uur. Boogschieten: NederlandBelgië, Veemarkt, Delft (2.00 uur). Tenniskampioenschappen „Hilversum De heer J. P. Woordes uit Alphen aan den Rijndie reeds verscheidene Vierdaagsen heeft gelopen en bestuurslid Is van de Wandelkring Leiden en Om* streken, werd gistermiddag bij de finish verrast met een bloe* menhulde van zijn plaatsgenote Marijke Altona. (Foto Leidsch Dagblad) „Het is zeker een grapje van hem" zei de lange Zuid-Afrikaan Alan Forbes, wijzend op zijn dubbelpartner in dit toernooi, de Noorse kampioen, Thorvald Moe, die met ons en Pedro en Maria Bueno vanaf het platte dak van het Melkhuisje de partij in de kwartfinale van het H.E. tussen de beide Australiërs Rod Laver en Geaffrey Hughes volgde. Alan Forbes kon het niet geloven. Laver stond toch met 6'1, 52 in absoluut gewonnen positie en nu 1^3 in de derde set Wij verzekerden de Zuid-Afrikaan echter dat zyn dubbelpartner Moe echt geen grapje had gemaakt, toen hij hem uit de sandwich-shop, spe ciaal voor de deelnemers, haalde. „Look for yourself Alan" zei de Noor. Alan keek en knikte begrijpend met het hoofd. „Hij, Laver, is doodop" zei hij „het zou me niets verbazen als hij het nu liet zitten". De Wimbledon-kampioen leek ech ter op de komst van zijn tegenstan ders in de halve finale te hebben ge wacht om deze even een demonstra tie te geven van de waarheid van het gezegde over hem, n.l. dat hij het gevaarlijkste is wanneer hij in gevaar is. Inééns was daar weer de backhand, die op Wimbledon Mulli gan van hoek naar hoek joeg, was daar weer de vlammende service, spatten de vollies weer als bliksem schichten van zijn racket. In nauwe lijks een kwartier sloeg Laver vijf spellen bij elkaar en landgenoot Hughes van de baan, 61, 8—10, 63! De halve finales, die vandaag worden gespeeld, worden in de H.E. betwist door Laver en Forbes in de ene helft en door Krishnan en Mul ligan in de andere helft. In het D.E. gaat de strijd om een plaats in de finale tussen Maria Bueno en Jean „Sis" Forbes en Sandra Price-Rey nolds en „Mart" Gerson. Onaantastbaar Ramanathan Krishnan was tegen de Amerikaan Rubinoff even onaan tastbaar als hij dat tegen zijn andere tegenstanders in het toernooi al is geweest. Rubinoff had geen vat op het spel van de Indiër (62, 64). Het vuurwerk voor de toeschouwers er waren er weer heel wat en vol gens penningmeester W. H. Roest, is er aan entree al meer binnen dan geraamd kwam met de dubbels. Krishnan en Howe zagen de Zuid- Amerikanen Olvera en Pimantel, voornamelijk door brillant tennis van de kleine Olvera „doe je ogen half dicht en je ziet Segura, precies de zelfde o-benen" aldus Hans v. Dal- sum in de eerste set op 3—5 ge plaatst. Maar de eerste set ging toch naar Krishnan en Howe, vooral dank zij de scherpe backhandreturns van de laatste (75). In de tweede set bleef het spel van hoge klasse, maar Krishnan—Howe deelden de lakens uit, 63. Deze partij bleek een voorproefje van een veel uitgebreider „dubbelgerecht". Alle reserves De Australiërs Laver en Shepherd moesten alle reserves aanspreken om de combinatie Hermandez (Philip.) Alihktar (Pakistan) in drie sets de baas te blijven. Dat lukte met de cijfers, 15—13, 4—6, 6—4! Shepherd was in deze partij aan vankelijk duidelijk de minste van de vier. Laver legde natuurlijk met zijn soms onvoorstelbaar harde smashes en vollies een extra-gewicht in de schaal maar toch scheen de balans te zullen doorslaan naar Hermandez Alihktar. Het was na 1513!, 4—6, en op dreef komen van Shepherd dat de zege tenslotte onder een ovationeel applaus en niet alleen van het publiek maar ook van vele spelers en speelsters bij het geplaatste duo LaverShepherd bracht. Dat be looft wat vandaag tegen het andere Australische paar MulliganWood cock! Uitslagen Valkenklasse: ochtendwedstrijd: 1. Rolf v.d. Baumen, 2. E .J. Hoppe, 3. J. F. Klazinga; middagwedstrijd: 1. J. Klazinga, 2. E. J. Hoppe, 3 J. H. de Wilde. 12 M2 klasse: ochtend: 1. B. Binkhorst, 2. G. Vroege, 3. Ch. van Swol; middag: 1. B. Binkhorst, 2. G. Vroege, 3. E. Boom. Flying Junior: ochtend: 1. A, E. A. E. Dudok van Heel in de Flying derink, 3. F. A. Meeuwissen; middag: 1. A. E. Dudok van Heel jr., 2. mej. A. Vunderink, 3. H. J. Schipper 16 M2 Streepklasse: ochtend: 1 A. Helder, 2. F. W D. Grimm, 3. S. Ozinga: middag: 1. A. W. Endstra, 2. J. Visser, 3. W Spaargaren. Jeugdklasse: ochtend: (mogelijk nog wijziging wegens protesten): 1. W. Klomp, 2. A. de Wilde, 3. W. H. Vunderink; middag: 1. A. de Wilde, 2. J. M. de Bruyne, 3. W. Klomp. 12 Voetsjollernklasse: ochtend: 1. P. J. M. Bulters, 2. L. Hommels, 3. L. H. de Goederen; middag: 1. P. J. M. Bulters, 2. F H M. Daniël, 3 L. Hommels. Rusland zal op het komende kandidatendamtoernooi, dat in sep tember in Luik begint worden verte genwoordigd door Michail Charkov. De winnaar van het toernooi in Luik, waarin Nederland wordt verte genwoordigd door de nationale kam pioen Wim de Jong en eventueel Ed dy Holtsvoogd, krijgt het recht we reldkampioen Koperman (Rusland) voor een tweekamp uit te dagen. Frankrijk is in Buenos Aires winnaar geworden van de strijd om de wereldtitel voor sabelequipes. In de finalepoule behaalden de Franse schermers 27 overwinningen. Tweede werd Zweden, derde Rusland met 20. Nederland heeft zich geplaatst voor de finale van de Belgische groep van het toernooi om de Galea-beker Nadat ons land op de eerste dag van de ontmoeting in Nieuwpoort tegen. West-Duitsland reeds met 2-1 voor stond, zegevierde Schneider met 6-4, 7-5 over Eberle, waardoor Nederland een beslissende voorsprong nam. De einduitslag werd 4-1 door een zege van Hajer op de Duitser Kreunberg. De Apeldoornse Vierdaagse is door 1204 deelnemers met goed ge volg afgelegd. In totaal vielen er in de vier dagen van regen en zonne schijn tien wandelaars uit. Op de laatste dag waren het er drie die de tocht staakten. Maar alle kansen niet verkeken (Van onze Brusselse correspondent) De onderhandelingen tussen de EEG en Engeland zijn van ochtend vroeg plotseling op een dood spoor gelopen. Na uren lange vruchteloze discussies, die gisterochtend om 9 uur begon nen en vannacht om over een eindigden, moesten de ministers van de Zes en Engeland toege ven, dat zij er niet in geslaagd waren een bevredigende oplos sing te vinden voor een van de meest essentiële onderdelen van de onderhandelingen, namelijk de kwestie van de afzetmogelijk heden voor aqrarische produk- ten uit de Gemenebestlanden. Tijdens de eindeloos durende zitting werd Engeland nogmaals en in onbedekte termen gecon fronteerd met de keuze tussen toetreden tot de gemeenschap en het Gemenebest. Het definitieve antwoord op deze voor de Brit ten moeilijke vraag, is echter nog niet gegeven. Engeland en de Zes hebben de vol gende week nog vier dagen om uit het slop te geraken. Mogelijkheden voor een compromis zijn er zeker, alhoewel dit van beide zijden het doen van concessies vraagt. Beide partijen bevinden zich evenwel in een moeilijk parket. Aan de ene kant zijn de Zes gehandicapt door het oude gezegde „zoveel hoofden zoveel zin nen". met andere woorden, z\j zijn verplicht ten opzichte van Engeland één lijn te trekken, ofschoon hun nationale belangen vaak sterk uiteen- jongste dagen is herhaaldelijk ge bleken dat de Zes het binnenskamers wel eens konden worden over hun gemeenschappelijke politiek, doch zodra zij dan met Engeland om de conferentietafel zaten, bleek dat sommigen onder hen meer gevoelig waren voor zekere Britse argumenten dan anderen. Telkens wanneer men op een dergelijk punt is aangekomen, waren nieuwe consultaties tussen de Zes noodzakelijk. En met deze rug- gespraken, waarbij Frankrijk als altijd zichzelf een rol toebedeeld heeft van beschermer van het „heilig evangelie", dat het Verdrag van Rome voor de Zes blijft en ook is, gingen vele kostbare uren verloren. Aan de andere kant moet Engeland in staat zijn een eventueel verdrag ook aan zijn Gemenebestpartners te verkopen. En zoals de zaken thans staan, is de zaak voor de Britten onverkoopbaar. Dit wil echter niet zeggen dat de onderhandelingen in haar geheel hopeloos zijn vastgelopen. Er bestaat zeker nog hoop dat men volgende week tot een akkoord komt. N ieuwe mar inebasis nabij Soerabaja Op het ogenblik is men te Waroe, ongeveer 15 km ten zuiden van Soerabaja, bezig met de bouw van de grootste en modernste marinelucht vaart-basis in zuidoost-Azië. Dit is meegedeeld door kapitein Marseno, die er de leiding van heeft. De kosten van het project bedra gen ongeveer 15 miljoen dollar. Het wordt uitgevoerd door een Franse en een Duitse maatschappij. Met de bouw is begonnen in 1960 en deze moet eind 1964 zijn voltooid. De ba:..s zal kunnen beschikken over een startbaan van drie kilo meter, die een breedte van 60 meter zal hebben en 3 kilometer taxibaan met een breedte van 22li meter. Een 4 kilometer betonstrook zal de start baan verbinden met twee voorplei nen, één voor passagiersvervoer en één voor het parkeren en het onder houd van vliegtuigen. Bonden vragen t (Van onze Utrechtse correspondent) Als laatste van de vijf organisaties van autorijschoolhouders heeft de Nederlandse Bond van Autorijschool houders zich gisteravond op een lan delijke vergadering te Utrecht uitge sproken voor een wettelijke regeling inzake vry onderricht voor motor voertuigen. Men besloot een beroep te doen op de regering, om op korte termijn tot een wettelijke regeling te komen. Het bestuur van de N.B_A. is van mening, dat langer uitblijven van een definitieve regeling een grote be lemmering is voor de verkeersveilig heid. Op dit moment is het namely H voor iedereen mogelijk, die in het be zit van een rijbewijs is, als rijinstruc- teur op te treden. Deze mogelijkheid levert een groot aantal niet-bonafide rijschoolhouders op, waar zeer wei nig tegen te doen is, aldus het be stuur. De andere vier organisaties op dit gebied hebben zich onlangs op een gemeenschappelijke vergadering te Utrecht uitgesproken, om eveneens tot een wettelijke regeling te komen. Deze organisaties verklaarden zich toen hiertoe bereid om op bredere basis samenwerking te zoeken. Men wil nu komen tot een geza menlijk voorstel van voorwaarden, waaraan de rijschoolhouders moeten voldoen, alvorens een diploma van het Rijk te verkrijgen, dat een des kundigheid op dit gebied bewijst. Het bestuur van de N.B.A. besloot een memorie van de vergadering naar de minister van Verkeer en Waterstaat te zenden, waarin men zijn medewer king verzoekt en het standpunt in zake deze kwestie uiteenzet. Wichelroedeloper mag in Wieuwert niet experimenteren De wichelroedeloper J. Bron uit Ede die dinsdag pogingen in 't werk wil stellen om met behulp van aard- stralenkastjes de vier mummies in de grafkelder van het eeuwenoude her vormde kerkje in het Friese plaatsje Wieuwert te laten verdwijnen, heeft daarvoor niet de medewerking van de kerkvoogdij. De kerkvoogdij van de Nederlands hervormde kerk te Wieuwert heeft gisteren verklaard, dat i.v.m. door een weekblad aangekondigde proef nemingen kerkgebouw, kerkhof en grafkelder maandag en dinsdag voor het publiek gesloten zullen zyn. Met nadruk stelt de kerkvoogdij vast, dat zij geen geloof hecht aan het succes van de proefnemingen als zodanig. Zij stelt zich echter op het stand punt, dat kerk en grafkelder niet de geëigende plaats zfjn voor het toe passen van experimenten. Plegers van aanslagen op „muur" in arrest Een woordvoerder van het West- duitse ministerie van Justitie heeft gisteren meegedeeld, dat bevel is ge geven tot het vasthouden van de vier jongemannen, die bekend hebben dat zij medeplichtig zyn aan de an- slagen op de muur tussen West- en Oost Berlijn. Zoals bekend is er nog lopen. Tijdens de besprekingen der ruimd, aldus Marseno. „jt een vijfde man gegrepen in verband met deze aanslagen. Hij heeft bekend dat hij contact heeft gehad met agen ten van de Oostduitse geheime dienst, maar ontkent dat hij op Oostduits bevel de aanslagen heeft gepleegd. De vier jongemannen hebben verklaard, dat zij geen enkel contact hebben ge- Het vliegveld had met Oostduitsers en dat zij de neemt een oppervlakte in beslag van aanslagen hebben gepleegd „om de 1000 hectare, waarvoor 23 dessa's en j aandacht te vestigen op het onrecht 1600 graven moeten worden opge- dat het bestaan van deze muur in- 1 houdt".

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7