en AANKOMST IS GOED, MAAR DAN. Weinig contact tussen burgers militairen in Nieuw-Guinea Waarom zo'n zwaar uniform? Goud voor bedrijfsleider van sneldiepvriesfabriek Burgerij schiet beslist tekort Successen uit Leiden's omgeving op Landbouwtentoonstelling te Dordrecht Rondom de veemarkt VOLGENDE WEEK TREEDT EEG-REGELING IN WERKING Auto vernielt voorpui huis Protestanten onder dak LEIDSCH BAOBLAft ZATERDAG 28 JULI 1962 Kon in klijke on derscheiding Wethouder S. Menken speldt de heer M. Albers, die 41 jaar in dienst is geweest van de NV Sneldiepvriesfabriek „Iglo", de gouden medaille behorende bij de Orde van Oranje-Nassau op de borst. Van de ruim 800 Nederlandse militairen, die kortgeleden met de Zuiderkruis in Nieuw- Guinea zijn aangekomen, is maar een kwart in Hollandia achtergebleven. De anderen zijn door naar Biak, waar ze de plaatsen gaan in nemen van de mariniers, die andere bestem mingen in het frontgebied" hebben gekregen. Er zijn er onder de nieuw aangekomenen en kelen, die vroeger in Indonesië gewoond heb ben en voor wie er dus sprake is van een zekere herkenning. Maar voor de meesten is. wat zij hier te zien krijgen, volkomen nieuw. Enorm transpirerend in hun veel te zware pak ken was het nu werkelijk niet mogelijk voor een luchtiger uniform te zorgen? sjouwen ze rond. winkel in, winkel uit, van de ene kant van de stad naar de andere, liftend als dat mogelijk is, anders lopend. En de afstanden in Hollandia en Biak zijn groot en het klimaat is er moordend heet. (Van onze correspondent in Hollandia) Daar komt dan nog bij dat de weinige armoedige restaurantjes voor Nederlandse begrippen en voor een gewone soldtf enorm duur zijn: één gulden voor een flesje limonade, f. 1.20 voor een klein flesje bier en voor een portie nasi goreng of bami goreng al gauw f. 2.50 of f. 3.Trouwens vrijwel alles is hier stukken duurder dan in Nederland, zoals ook de mili tairen al spoedig ontdekken. En daar komt dan nog bij, dat veel goederen nog schaars beginnen te worden ook. Met pensioen De heer M. Albers, die met Ingang van 1 juli dit jaar na ruim 41 dienstjaren om gezond heidsredenen werd gepensio neerd als bedrijfsleider van de N.V. Sneldiepvriesfabriek ..Iglo" aan het Levendaal te Leiden, heeft gisteravond uit handen van wethouder S. Men ken de gouden eremedaille be horende bij de orde van Oranje Nassau ontvangen. Invriezen. Het was de heer Albers. i geschenken. De heer P. J. Schouten, die de directie wegwijs moest maken, jdie de onderscheidene als bedrijfs- Beide sprekers overhandigden na- leidei opvolgt overhandigde namens mens de directie en het personeel het personeel een complete visuitrus- van Lelden en Utrecht enkele fraaie ting. Warm- en koudbloedpaarden Bij de aankomst van de Zuider kruis in Hollandia stond reeds een heel stel Nederlandse burgers klaar met hun auto's om de Jongens wat van de stad en de omgeving te la ten zien, of om ze mee te nemen naar huis en daar eens goed te ont halen. Geleidelijk krijgt men hier in Hollandia meer trainig in het ont vangen van de vers aangekomen mi litairen, zodat dat steeds soepeler en prettiger verloopt. De twee Papoea- fluit-orkesten op de wal bij de aan komst van de Zuiderkruis zorgden trouwens ook voor een fleurig tintje aan de ontvangst. Dat begin is door gaans wel goed. Jammer is het ech ter. dat. aan het vervolg nog wel wat mankeert. Druk gepraat voorgedaan, dat een Nederlandse mi litair zich misdroeg met een Papoea meisje, en zo aan een grote menig te aanstoot gaf. Het was een op zichzelf staand geval, t'at gemakkelijk gecorrigeerd had kunnen worden. Maar de zaak werd verergerd, doordat er de vol gende dag een boos stuk in de Nieuw Gu»nea Koerier, het in Hollandia verschijnende dagblaadje, stond, waarin o.a. werd gezegd dat „ook van marinejongens, die geen fat soen hebben, verwacht wordt dat ze zich aan de normale fatsoensnor men houden". Naderhand is overi gens gebleken dat de bewuste mi litair niet eens van de Marine was Zulke dingen schaden de verhou- 'ding tussen militairen en burgers. Beide partijen zyn er boos over. En zulke dingen vallen niet goed te ma ken met de uitdeling van wat oude tijdschriften. Ze vallen zelfs niet goed te maken met het aan de Ne derlandse militairen geven van een ..eigen" oord voor watersport aan het Sentanlmeer. De bewuste mili tairen denken dan namelnk prompt, dat het er om te doen is hen te we ren uit het andere watersportcen trum. dat er reeds is aan het Sen tanlmeer, „Meerzicht", dat de bur gers naar hun gevoel blijkbaar voor zichzelf willen houden. Voor hen is er dan het tweede watersportcen trum aan het Sentanlmeer „Bellevue" een vervallen zaak. waar niemand meer kwam. en die zij nu zelf op mogen gaan knappen. Uiteraard moet dit betreurd worden. Een goe de verstandhouding tussen burgers en militairen op Nieuw-Guinea is een kwestie van eigenbelang, ook voor de burgers, die bU een evacu atie enz. de militairen nog wel eens nodig kunnen hebben. Bovendien mag niet vergeten worden dat Nieuw-Guinea de militairen op het gebied van ontspanning toch al bar weinig te bieden heeft en dat deze jongens hier wel een bijzonder on dankbare taak vervullen. Hun het leven een beetje te veraangenamen is in feite weinig meer dan een kwestie van goed fatsoen. Misschien dat het mettertijd beter wordt, maar op dit ogenblik schiet de burgerij in dat opzicht beslist tekort. De heer Albers, die in februari 1921 in dienst trad bij de conservenfa- briek Wouterloot als controleur heeft in de daarop volgende jaren, van 1910 tot 1961 bij de „Vita" en van 1S6I tot begin deze maand bij „Iglo* zijn veelzijdige capaciteiten en grote werklust ingezet voor het van oor sprong groenten conserverende be drijf. Sedert 935 bekleedde de heer Albers de functie van algemeen be drijfsleider. Het officiële gedeelte van de bij eenkomst ten huize van de heer Al bers, De Sitterlaan 85. werd ingeleid door mr. J. van der Meer, hoofddi recteur van de „Iglo". Het speet de directeur, dat om gezondheidsrede nen een grootser opgezette huldi ging niet plaats kon hebben. In de enige aanwezige directeuren en werknemers, met wie de heer Albers geaurende vele jaren ten nauwste sa menwerkte, diende men derhalve een vertegenwoordiging te zien van het personeel van de Leidse vestiging. Wethouder Menken prees ver volgens de rol, die de actieve heer Albers gespeeld moet hebben als be drijfsleider in de groei van dit be langrijke bedryf voor Leiden. De evolutie in het bedrijf heeft de heer Albers niet alleen moeten vol gen, veel ook kwam tot stand of werd verbeterd op zyn advies. Het was de wethouder daarom een groot genoegen, dat hij kon mededelen, dat het de Koningin had behaagd hem de gouden ere-medaille van de Orde van Oranje Nassau te verlenen. De heer D. M. van IJsselstein, technisch directeur, heeft de heer Albers mee gemaakt vanaf het eerste begin van het „diepvriestijdperk" van het Leid se bedrijf. Het invriezen stond even voor de oorlog nog in de kinder schoenen en zelfs de directie wist er eigenlijk het fijne nog niet van. In die periode heeft de directie veel kunnen leren van de grote waren kennis van haar bedrijfsleider. De heer Van IJsselstein prees het grote aanpassingsvermogen en de vinding rijkheid van de heer Albers. Toen ..Vita' 'in 1958 overging in het Uni- lever-concern bracht dit veel ingrij pende wijzigingen in de bedrijfsvoe ring met zich. Van de groentegeur kwam hij zelfs in de bakkerijlucht, omdat het Leidse bedrijf vrijwel ge heel gericht werd op het invriezen van bakkerijprodukten. Tot slot sprak nog de heer A. J. W. J. Braams, verkoopdirecteur. Hij me moreerde de eerste dagen van het BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. - Antonia Wilhelmina dr. v. P. van Elswijk, J. H. Rossen; Pieter zn. v. P. Bruné, L. C. l'Amie; Carolus Pe trus Johannes zn. v. J. C. Martens, M. T. H. Schalks; Robertlno zn. v. B. van Weeren, C. de Vos; Franciscus Joannes Antonius zn.- v. J. W. A. van Hees, A. C. Blok; Karei Cornelis zn. v. K. J.de Vogel, L. L. de Vos; Jacoba Johanna dr. v. J. J. Hamaker, S. van der Plas; Susanna dr. v. J. J. Hamaker, S. van der Plas; Johannes Gerardus zn." v. A. H. Slierings, A. Monfils; Irma Jacoba Maria dr. v. P. J. P. Warmerdam, G. C. Duiven voorde; Apolonia Johanna Maria dr. v. S. N. Swetsloot, M. Menken. ONDERTROUWD P. de Chateau en V. Lindskog, A. Bijl en P. E. M. Breedevelt, D. J. Klink en P. A. Oosterveer, J. van Zonneveld en C. Piket, F. van Nieu- wenhuijzen en R. Wolfs, R. Verstra- ten en I. J. Alphenaar, C. Sierat en P. C. van Heijningen, F. Teunissen en C. J.Esderts, J. G. van Velzen en E. J. M. Buis J. van der Nat en M. E. Bonte. M. Rijerkerk en M. T. van de Wiel, W. D. Delfos en J W. Kikkert, Z. Bink en J. H. M. Ligtvoet, C J. G. Genemans en C. S. M. Prins, W. C. Kooijman en P M. Duffels, A. ten Brink en J. Blok. I. den Os en A. Willemsen, J. Poortman en P. R. Klinkhamer. OVERLEDEN. G. W. F. Walther 76 jaar man; T. Soet 64 jaar man; E. H. Schweizer 72 jaar man; W. J. van der Neut 80 jaar man; J. M. van der Nat 68 jaar wed. van M. L. Zandvlirt; C. J. Meij er 52 jaar man; A. Crama 69 jaar man; j. Hoogland 78 jaar man; J. Kromhout 77 jaar man; R. M. Witjes 13 uur uochter. (Van onze deskundige meewerker) De successen, welke verschillende fokpaarden uit Leiden's omgeving op diverse premiekeuringen boekten, zijn op eclatante wijze besloten op de „Landbouwtentoonstelling Dordrecht" die vrijdag daar gehouden werd. Het was hier tevens centrale kroonkeuring voor warmbloed merriën van het Gronings type, tot welk kroonpredicaat drie stermerriën uit het zuiden der provincie werden ge roepen. De vierjarige en oudere kroonmer- riën werden aangevoerd als allereer- eerste doorderaaie, harmonisch ge bouwde, vijfjarige bruine Wodeline, V. Ideaal pref., uit de preferente kroon- en kernmerrie Idooline "El- wart) van H. P. den Haan te Oegs- geest. De successen van deze bloem bollenkweker-paardenfokker bevesti gen, dat wie oog heeft voor de schoon heid der planten, ook oog heeft voor het mooie der paarden. Vier „kronen" kregen een eerste prijs. De één-jarige dochter van Wode line, de bruinbles Corona, V. Verdi, f.e. H. P. den Haan, werd IA der beide eersten der enters; het merrie veulen van Wodeline, V. Norton, kreeg een tweede prijs. De merrieveulens van het Gelders type (drie eersten en drie tweeden) telden als 1 C de bruinbles Dorothea. V. Olaf v. Wittenstein keur. uit de kroonmerrie Valenina, f.e. H. P. den Haan en als 2 A een dochter van Wachtmeester uit de ster Zerla van dezelfde fokker-eig. 2 B werd de vos Duloma, v. Wachtmeester, uit de kroon Ulomana, f.e. C. A. Zandber-' gen te Rijnsburg en 2 C werd de vos Dorien, v. Vicombe, f.e. A. Th. v. d. Breggen, te Waddinxveen. Een hengstveulen, bruin, v. Vi combe, uit de kroonmerrie Wieneke (Norton', f.e. Ph. v. d. Breggen te Waddinxveen, is zo veelbelovend, dat het een eerste prijs kreeg toegekend. Van de één-jarige merriën "2 2 2» werd 1 B de bruinbles Cula, v. Wachtmeester, uit de mooie kroon Ula <Oran) van C. A. Zandbergen te Rijnsburg, gefokt door H. de Jong te Berkenwoude en C. H oogendoorn te Utrecht; 2 A werd de bruinschim- mel Culoma, v. Wachtmeester, uit de kroon Ulomana, f.e. C. A. Zandber gen. De twee-jarige merriën (3 eersten, 1 tweedei een heel mooi viertal brui nen. telden als allereerste de fraaie Brunhilda, v. Vicombe, M. Reina kroon. f.e. A. Ph. v. d. Breggen te Waddinxveen. 1B en IC werden resp. Bottie, v. Ulex en Bernadette, v. Ulex, M. de kroon Utopia d'Inva- sion pref.) beide van H. P. den Haan te Oegstgeest. De drie-jarige merriën (3 eersten, 2 tweeden) zagen als 1 C de vosbles Amezone, v. Kanselier, M. de kroon Reina. f.e. A. Ph. v. d. Breggen te Waddinxveen. Van de vierj. en oudere stamboek merriën kreeg een 2e prijs de 5-j. vos- bles Willy, v. Orlando, Gelderse van H. P den Haan. De vierj. en oudere stermerriën werden aangevoerd door de heel mooie vierj. vos Zerla, v. Luitenant, M. de preferente kroon Gerla, van H. P. den Haan (twee eersten). Bij de vijf zeer goede eersten der kroonmerriën was 1 B de bruine vijf je Dieneke, v. Norton, van Ph. v. d. Breggen te Waddinxveen en 1 D de zesj. bruine Valentina, v. Norton, van H. P. den Haan. terwijl IE was de blauwschimmel 4-jarige Ulomana, v. Oran, M. Lomana ster "Colibri pref.) f.e. C. A. Zandbergen te Rijnsburg. We zien het: de merriën uit het noorden der provincie hebben die uit het zuiden opperbest party gegeven. Tenslotte nog iets over de trek paarden. De afdeling Zuid-Holland van de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard" hield haar centrale pro vinciale merriepremiekeuring. Het merrieveulen Irene v. Stevens hoeve, v. Gaillard v. Moerkapelle, van J G. de Raadt te Rijnsaterwoude, kreeg een 2de premie. Haar tweej. halfzuster (uit Mirza). Beatrix, v. Stevenshoeve, v. Vengueur d'Amice. van dezelfde f.e., kreeg ook een 2e premie. De zevenj. Mirza. v. Nico v. Annie, van De Raadt, kreeg een 2de premie in de kleine maat der 47-jarigen met veulen. 1 B in dezelfde maat was de 4-j. José v. d. Vlasbloem, v, David, v. C. Kempenaar te Rijnsaterwoude. En Mirza met haar twenter en veu len plus een éénjarige hengst, kreeg een tweede prijs als merrie met af stammelingen. Kampioene werd de 12-j. Nellie v. d. Vroanweg van G. Soldaat te Middelharnis; reserve-kampioene werd de 51 jMinerva v. Moerkapelle van A. A. v. Velde te Moerkapelle. Niet ontkend kan worden, dat er door de desbetreffende comités wel druk gepraat wordt over het bezor gen van ontspanning aan de Neder landse militairen, en dat er ook wel wat wordt gedaan in de vorm van inzameling en verstrekking van boe ken, tijdschriften, e.d., maar dat er toch maar bitter weinig persoonlijk contact tussen burgers en militai ren is. Verschil in status en leeftijd spelen daar natuurlijk ook en rol bij, maar het blyft toch jammer, dat de burgers niet wat meer er naar streven de militairen in de huiselijke kring te ontvangen en hun daar wat gezelligheid te ver schaffen. Het blijft echt vaak bij zo'n onthaal op de eerste dag van aankomst. Veel ergerlijker is nog dat zo weinig Nederlandse burgers hier bereid blijken te zijn de militairen in een later stadium een lift te ge ven. Hollandia is een enorm grote stad, heet en met steile hellingen, volkomen ongeschikt om te lopen. En toch ziet men telkens weer, dat de ene auto na de andere, vaak auto's, waar buiten de Nederlandse bestuurder niemand in zit. liftende militairen klakkeloos voorbijrijdt. Incident Helaas heeft zich bovendien in I Hollandia een incident voorgedaan, dat de verhouding tussen militairen en burgers ook al niet ten goede is gekomen. Het was het zogenaamde I „Base G-incident". Base G is het strand van Hollan dia, waar vooral 's zondags alle Ne derlanders met vrouw en kinderen naar toe trekken. Een verrukkelijk strand voor de kinderen om te spelen voor de ouderen om te zonnen en te zwemmen, en dat met 't klimaat hier nog het hele jaar door ook. Op dat strand nu heeft het zich onlangs (Van een deskundige medewerker) De toestand in de rundveesector op de markten van de afgelopen week gaf nog vrijwel geen verbetering te zien De aanvoeren namen wederom wat toe terwijl de vraag nog zeer gere serveerd was, zodat van een langzame handel kon worden gesproken tegen staande of even gedrukte prijzen. De beste kwaliteiten kalf- of melk- De langste brug ter wereld werd in Venezuela gebouwd over het Maracaibo-meer. De brug. die binnenkort wordt geopend, is ruim 17 meter breed en rust op I 83 pijlerswaarvan de hoogste 92 meter hoog is en 50 meter boven het wateroppervlak uit steekt. koeien hielden in hoofdzaak vast aan het oude prijspeil, doch overigens was handel nauwelijks of niet mogelijk en bleef er veelal een gedeelte van het aangevoerde vee onverkocht. Guste koeien voor de naweidery of jong fokvee was in het algemeen maar zeer matig in trek, terwijl de pi ijzen meestal moeilijk waren te handhaven. We noteerden voor enkele extra beste kalf- of verse melkkoeien tus sen f. 1100.- en 1200.- doch in hoofd zaak lagen de prijzen voor het vol wassen gebruiksvee tussen f. 750.- en f 1050.— per stuk Vaarzen f. 600.- f. 900.- pinken f. 400.- f. 600.- graskalveren f. 230.- f 375.- en magere weldekoeien f. 550.- f. 850.- gemiddeld per stuk. Op de slachtveeafdelingen was het aanbod eveneens meer dan voldoen de tegenover een kalme vraag. De meest courante jonge vleesdieren werden gezocht, doch waren toch in geen geval duurder, nl. tussen f. 3.25 en f. 3.35 Slechts een enkel extra- exemplaar van f3.40 tot f3.45, doch de goede kwaliteiten koeien varieer den voornamelijk tussen f. 2.90 en f 3.10 per kg. geslacht gewicht. 3de soorten oudere koeien f. 2.60.- f. 2.80 per kg. De hoogste noteringen, die voor het slachtvee worden genoemd, maken slechts een zeer klein percentage van het totale aanbod uit. Het aan bod van vette kalveren was in het al gemeen ook weer ruim voldoende in verhouding tot de vraag. Het gaat met de export nog al eens wat op en neer. Vooral wat de afname door Italië betreft, waarheen voornamelijk de zwaardere soorten gaan. De lichtere soorten zijn meer be stemd voor Duitsland. Engeland en Luxemburg. Doordat het contingent voor Italië voor deze maand was op gebruikt, liep het van de week vooral met de zwaardere soorten vast en zakten de prijzen duidelijk terug Tctdat er plotseling een extra con tingent van Italië los kwam, en de prijzen zich weer geheel herstelden. MARKTBERICHTEN Boskoop. 27 Juli. Butterfly 100 140, vierlanden 170—240, duisburg 100160. roselandia 10080. better- times 11090. gemengd 5248. pink bensatlon 200—160, white butterfly 30095, mardy grass 14080, offman'n 16060, newyorker 420320, erica wit 4850 per stuk. goudbonte llgustrum 2312, liatrls 7560110, nympf 230 250, high light 70200, sweetheart 9070130, Else poulsen 8560. vale- ta 15095. Anne Wheateroft 200—175, fire king 240—230—170. aria 100—80, marlon 12080, carol 8526, juweeltje 11060. white jewel 120160, gem. margrieten 4730. clematis durandü 100, achillea 2550 per bos. anjers 31 Ser bos, phlox rembrandt 5235 per os. margrieten (enkel) 1712. spirea rood 4870, rose 4850. Katwijk aan den Ryu. 27 Juli. Groenteveiling: Waspeen AI 380620. All 220—280. BI 610—720. bloemkool (6 per bak) AI 28—54. All 12—33. "8 per bak). All 1219. bospeen 31—38. andfjvle 24. sla 630700, blauwschok kers 91, doperwten 61, postelein 25 28, kroten 390400. uien per kist 310 560, per 100 kg 16, krombekken 69 71, tuinbonen 13, kerebomen 190200, per kg, snijbonen I per kg 145—185, li 90125, rode kool 13, selderie 56, tomaten 32—48, komkommers 12188, aalbessen 49. Aanvoeren: waspeen 49.000 kg, waar van 22.000 kg voor export en 12000 kg voor de Industrie werd verkocht, bloemkool 24.000 stuks, bospeen 2000 bos. Koelofarendsveen, 27 Juli. Bloe menveiling: Colvillels 3798. rlther read 1233. wirrals supreme 2267. phygostegia 3149, goudsbloemen 18 29. segetum 1643. phlox 2548. j godetia 1628, ornlthogalum 3585. liatris 5695. anemonen 1229. i dahlia's 50100, lathyrus 1629, leeuwenbekken 3039, brodea 7—19, spirea 2142. p. bos. Am. anjers 5 12, rozen 423. lelies 1630 p. st„ chrysanthen delightfull 1527 p. st. Roelofarendsveen, 27 Juli Groen teveiling: Aardbeien I 38—59, II 31— 43 p. 2"'2 ons-doos, kassnijbonen I 14000—19000. II 11000—14500, stek 30009000, dubb. stambonen 16500 19000. augurken 41008100, kropsla 350900. bospeen 10002800, waspeen 1000—2400. bloemkool 1100—4700. to maten 26004700, tuinbonen 900 1600, peulen 300017000, doperwten 5000—6200. per 100 kg. Rljnshurg. Bloemenveiling Flora: Sierdlstels 7580, Segetum 2942. (bont) 3040. Flox 4550, Godetia 355077. Statice gem. 6570. Spi rea 5361 per bos. Colvlllel 480600, Amanda 650—750, Charm 450—580, Het prototype van het Franse straalvliegtuig Mirage III-V. dat tweemaal de snelheid van het geluid kan vliegen en boven dien verticaal kan landen en op stijgen. Het toestel zal pas in 1966 in serieproduktie worden genomen voor de Franse lucht macht. Diverse dahlia's. Gladiolen White He rald 10001080. Cupido 90, Red Fox 1300, Strauss Memorial Day 1300 1400, Gemengd 10001100, Godetia (pel) 1000, Wlrral Suprème 680720, Campanula 8001100, Scablosa 450 530, Am. Anjers: Sim Scarlet 1200, Sim rose 1200—1400. Sim wit 1100—1300, Sim Carry 1000. Elisabeth 800—1000, Harvest Moon 1300. Tangerina 1400 1500, Sir Arthur 1000—1200, alles per 100. Lelie Rubrum 5360 per tak. Rozen Baccara I 27. Chrysanten 22 25 per stuk. Groenteveiling: Waspeen AI 2250 2550 All 1350—1450, BI 2950—3050, p. 100 kg. Bospeen 2935. Sla 390530, Bloemkool 24—41, Radijs 1380—1600, Selderij 460—580, Peterselie 240—460. Krulselderij 600—690, Bosprel 460—800 per 100 stuks of bos. Ter Aar, 27 Juli. Groenteveiling: Kassnijbonen 130185, B 105125, stek 50100, stamprlnsessenbonen 150205, doppers 6070, blauwschok kers 5075, krombekdoppers 5070. alles per kg, tuinbonen 80145 per 10 kg. tomaten A 220—260. B 220, C 170 —190, CC 160170, alles per bakje van 6 kg komkommers krom 1114. aard appelen 17-23, kriel 46, waspeen 10 —21. spitskool 11 19, kroten 27, ra barber 711. andijvie 19 alles oer kg, sla 360700, per 100 stuks, bloemkool A 31—45. B20—32. C 13 19, stek 10— 11. komkommers AA 18. A 1217. B 10. kussa 513. alles per stuk. bos peen 15—18. bosuien 7. selderij 38. peterselie 5 alles per bosje, aardbeien 2938 per doosje, zwarte bessen 128 190 per k" Bloemen: margrieten 17— 18 per bosje. Van Kampens naar Stormvogels De gebroeders Wim en Theo van Kampen en Koos van Weerlee gaan van UVS over naar Stormvogels. Zij hebben bij deze IJmuidense tweede- divisieclub een A-contract ge tekend. L1SSE De noteringen liepen in de top tot bijna f. 3.- per kg. levend gewicht voor de prima klasse, doch voorna melijk lag de markt tussen f. 2.20 en f. 2.65 per kg. Nuchtere kalveren wer den gemiddeld vlot opgenomen tegen f. 1.30 en f. 1.55 per kg. levend ge wicht. Het wolvee kon voor de slacht zeer goed worden geplaatst, de prfjzen wa ren eerder aan de stijvere kant. Voor het leven was het aanbod niet groot en de handel kalm, ongeveer prijs houdend. De paardenmarkt vooral niet duur der dan de vorige week. nl. voor de slachtpaarden van f. 2.20 tot f. 2.70 vooi de prima jonge dieren per kg. geslacht gewicht. De varkensprijzen zijn momenteel duidelijk op retour. Het aanbod dringt wat op. Niet alleen het spek gaat slecht weg. doch de fabrikanten bo den deze week ongeveer 20 cent min- jder voor hammen en schouders "per |kg) De Utrechtse beurs zakte reeds einde vorige week gemiddeld 6 cent per kg. voor de varkens, die deze week werden afgeleverd Volgende week treden de verorde ningen in werking, die betrek king hebben op de Europese handel lin levende en geslachte varkens. Dit betreft de EEG-landen We zijn benieuwd hoe deze zaken zich zullen j ontwikkelen. J Het doel is de produktie van ieder lf.nd te beschermen met minimum prijzen, die echter in het nogal in gewikkelde ontwerp dat is opgesteld, 'als „slulsprijzen" worden aangemerkt. Met een geweldige klap kwam gis teravond een auto tegen de voorpui i van het huis Heereweg 401 tot stil- stand. De pui werd geheel vernield, terwyl binnenskamers een geweldige ravage van gebroken serviesgoed en beschadigd huisraad werd aange richt. De bewoners, hoewel erg ge schrokken, bleven ongedeerd. De bestuurder van een luxe-auto uit Voorburg passeerde een stilstaan de auto. Op het zelfde ogenblik na derde er uit tegenovergestelde rich ting een auto, bestuurd door een Hil- legommer. Deze wilde een grote plas omzeilen, waardoor hy dicht in de buurt van de andere auto kwam. De Voorburgse bestuurder schrok, remde en schoot tegen de pui van het huis op. Ook hy liep geen verwondingen op. Bergklasseinenten in Tour (le Lisse ..Tourbaas" Jan van Kesteren or ganiseert voor de zesde achtereen volgende keer een „Tour de Lisse". Dit wielerevenement voor de jeugd is een imitatie van de Tour de France. Van Kesterei heeft er dit jaar zelfs twee „bergklassementen" ingelast. De tour wordt in twee ge deelten gehouden, namelijk op 6, 7 en 8 en op 13, 14 en 15 augustus. De eerste etappe zal bestaan uit een ploegentijdrit op 6 augustus in het Gemeentelyk Sportpark (afstand 4 km). De tweede en derde etappe op 7 en 8 augustus zyn belde 18.8 km lang. Op 13 augustus wordt de tour voortgezet met weer een etappe van 18.8 km, gevolgd door een etappe van 5.5 km op 14 augustus, terwijl RIJNSBURG TRAGE HANDEL De in het begin van de week war me weersgesteldheid was oorzaak van een zeer trage handel, en dien ten gevolge lage prijzen. Voor sommige soorten was b.v. maandag de prijs meer dan de helft lager dan vrydag. Tegen het eind van de week wist zich dit alles weer aardig te herstellen. Gladiolen van buiten zijn nog schaars en ook Dahlia's komen er nog weinig aan de veiling. Anjers komen er veel. en vooral voor het Jonge gewas bestaat er de meeste belangstelling, deze brachten vrijdag weer gemiddeld 11 a 12 cent per stuk op, met voor juli een goede prijs. Bijzonder veel capanula's worden aangevoerd, voor dit bij uitstek Rtjnsburgs produkt worden flinke prijzen betaald. VOORHOUT Dankzij Katholieken Doordat het oude kerkgebouw van de Ned. Hervormde gemeente voor een algehele restauratie geheel in de steigers staat en ook het binnenwerk en dak binnenkort een beurt zullen krijgen, zal het niet mogelijk zijn een aantal zondagen godsdienstoefenin- en te houden. Geheel gratis werd het Parochiehuis door het bestuur van de Bartholomeusparochie hiervoor aan geboden. Het bestuur van de voetbal vereniging Foreholte stelde zyn nieu we kantine eveneens gratis beschik baar. De godsdienstoefeningen van de Nederlandse Hervormde gemeentele den zullen nu dus, dankzij de geste van hun Rooms-Katholieke mede christenen, toch kunnen plaats heb ben. De kerkvoogdij van de Hervorm de Kerk toonde zich bijzonder dank baar voor deze oplossing. Ds. J W. de Jong sprak van: „Een hartelijke en goede samenwerking". 15 augustus de ronde zal worden be- slcter met een rit over een afstand van 14 km. De wedstrijden worden in de avonduren gehouden. Er nemen dit jaar weer acht ploe gen deel. geadopteerd door bedrijven en instellingen. Er is een bergklasse- ment ingelegd ter hoogte van boer derij Noort aan de Loosterweg en ten by de brug by „Grotenhof" aan de Achterweg. Voorts zijn extra premies beschikbaar voor de strydlustigste en dc ongelukkigste renner.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5