TWEE OPNIEUW ONTDEKTE SCHILDERS IN OOSTENRIJK Toger en Gauermann Invloed Hollandse school Kind gestikt KERNPROEF MISLUKT VSY blijft semi-prof Dertig doelen in Constaiitine Raad Zoeterwoude akkoord met verbetering Uiterdijk (LEES - BELANGRIJK - VLEES IV. ZWETSLOOT GEMEENTE VOORSCHOTEN gas- en waterfitter Wedvluchten BEURS VAM AMSTERDAM vol>*oöV- I LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 26 JULI 1962 (Van onze Weense correspondent) OOK in de Oostenrijkse pers leest men dezer dagen enthousiaste artikelen over de prachtige Frans Hals-tentoonstelling in Haarlem. In Oostenrijk wordt men zich daardoor opnieuw bewust van de eerste plaats die ons land in de geschiedenis van de schil derkunst inneemt. Nog groter wordt deze waardering en bewon dering doordat de Oostenrijkers weten dat hun eigen land welis waar op muzikaal gebied een vooraanstaande rol heeft gespeeld, doch inzake de beeldende kunsten niet in de schaduw kan staan van ons land. rijkse schilder onder de invloed heeft gestaan van de Hollandse schilderschool, vooral van Potter, i Wouerman. Teniers en in zeer bij- j zondere mate van Ruysdael. Wat men aanvankelijk reeds had vermoed, is nu tot zekerheid gewor den. Uit de schetsboeken van Gauer mann blijkt duidelijk dat hij de wer ken van de Hollandse school heeft geconicerd. Op deze tentoonstelling nu zijn de schetsboeken voor de eer ste keer volledig aanwezig. Men kan ze ter plaatse vergelijken met de werken van de schilder. Niettemin bezat ook het vroegere Oostenrijk een aantal vooraanstaan de schilders, wel geen sterren van de eerste, maar toch zeker de tweede grootte. Daarvan kan men zich op 't ogenblik overtuigen aan de hand OEGSTGEESZ Burgerlijke Stand Geboren: Caroline E., dr van H. F. M. Busch en E. Walter; Johannes F., zn van J. Vellekoop en J. G. M Mo- licr; Nelleke. dr van F. van Dam en S. Kamsteeg. Getrouwd: J. W. A Halffman en M. Zeldenrust; N. L. Volkers en D. A. Vijlbrief: J. Chr. G- van Seggelen en G. M. M den Hollander; J. J. van Delft en A. Glasbergen; Chr. A. Maas en J. G Kalemlnk; P. van Berkel en A. Scheffer; H. Nlemeijer en H. J. Lub bers; J. de Zeeuw en C. W. A. M. Aubel; H. A. Lammers en J. C. Cor net. VOORSCHOTEN Voor het, examen Handenarbeid l.o. slaagde in Den Haag de heer F. Meenhorst. Mevrouw A. G. A. van Eist Korpershoek is geslaagd voor de hoofdakte. WASSENAAR Voorzitter De Kieviten J. W. van Veen overleden Op 41-jarige leeftijd is in zijn woonplaats Wassenaar plotseling overleden de heer J. W. van Veen, voorzitter van de Wassenaarse Hoc- key- en Cricketclub „De Kieviten". De heer Van Veen werd in 1957 tot voorzitter gekozen, nadat hij reeds lange zitting had gehad in het be stuur. De verslagenheid in de Wassenaar- se vereniging „De Kieviten" en bij allen die de plotseling overleden voorzitter hebben gekend is groot. Vrijdagmiddag half 3 zal op de hervormde begraafplaats aan het Plein de teraardebestelling van het etoffelijk overschot plaats hebben. POLITIE VRAAGT INLICHTINGEN De Wassenaarse verkeerspolitie vraagt eventuele getuigen van het volgende ongeval zich met haar in verbinding te willen stellen. Zatei*- dagmiddag j.l. omstreeks halfzes deed zich in de Gravestraat bij de hoek met de Langestraat een aan rijding voor tussen twee wielrijders. Een wielrijder uit Wassenaar, met in de linkerhand een broodmand, wilde linksaf de Langstraat inrijden en werd op dat moment rechts gepas seerd door een ongeveer 15-jarige jongen, eveneens op de fiets. De fietsen raakten elkaar, de Wasse naarder kwam met het gezicht op het wegdek te vallen en liep verwon dingen op De jongen is met een vriendje in de richting Johan de Wittstraat doorgereden Burgerlijke Stand Geboren: Justinus G., z. v. F. J. Jonker en E. A. Eijsenck; Ellen. d. v. G. van Egmond en J. E. Berkhuizen: Johannes Josephus z. v. J. J. Wisse jen J. C. Noordover; Cornelis Adria- jnus M.. z. v. C. H. Overdevest en G. T. M. van der Slot. Ondertrouwd: G. J. Schiethart piet C. C. M. van Hattum: H. B. A. Verhagen met I. de Rooij: J. C. Kense met N. P. Groenewegen; J. Bierat met G. W. de Blanken. Getrouwd: H. Hornstra met W. Holleman: I. J. Haarlemmer met F. A. J. Remmert. Overleden: C. Mailand, 2 jr.; J. M:. van Pommeren, 57 jr; J. van Ëijgen, 55 jr.; M. Zoutenbier, 23 m.; M. P. A. Marres, 77 jr.; Willem Treffers, 75 jr. van twee tentoonstellingen, waarvan de ene bezocht kan worden in Inns bruck en de andere op het platte land van de provincie Neder-Ooslen- rijk. Tegelijk blijkt daaruit de waar de van tentoonstellingen bij gelegen heid van een jubileum, want of schoon de twee schilders waarop nu het licht valt vroeger reeds be kend waren, kan men toch zeggen dat zij opnieuw werden ontdekt, aan gezien hun oeuvre totnutoe slechts gedeeltelijk bekend was. Door de twee tentoonstellingen krijgt men een overzicht van vrijwel hun gehele werk en daarbij komen enkele facet ten te voorschijn die vroeger niet zijn opgevallen. Men herdenkt thans in Oostenrijk de 200-jarige sterfdag van de schil der Paul Troger die in de jaren 16981762 heeft geleefd. In zijn land is hij zeker geen onbekende cn reeds lange tijd bewonderde men zijn gro te muur- en koepelfresco's in een aantal kloosterkerken, bijvoorbeeld in Altenburg, Zwettl en Seitenstet- ten. Zijn blauw heeft een zo eigen toon dat men in de volksmond over het „Troger-blauw" spreekt, omdat het door zijn bijzondere tint dadelijk opvalt. Als barokschilder bereikt hij een zelfde hoogte als de Oostenrijkers Maulpertsch, Gran cn Altomonte. En evenals deze tijdgenoten staat ook hij onder de invloed van de Vene- tiaanse school zonder echter zijn zelfstandigheid te verliezen. Dat alles was in grote lijnen bekend, niet ech ter het feit dat hij een geheel aparte plaats inneemt als schilder van grote taferelen in olieverf. En juist dit ge deelte van zijn werk is nu door de tentoonstelling in Innsvrück duide lijk geworden. In tegenstelling tot zijn fresco's, waarop blauw, rood, zil ver en rose overheersen, vertonen zijn grote schilderijen in olieverf een prachtige en warme goud-bruine toon alsmede een behandeling van het clair-obscur, waarin hij het voor beeld volgde van Rembrandt en vooral van Caravaggio. Biedermeiertijd Feu andere nieuwe ontdekking is Frledrich Gauermann, die 100 jaar geleden is gestorven en die als schilder van landschappen en dieren een grote naam heeft ver worven. Hij is een typische vertegen woordiger van het Oostenrijkse Bie dermeier. dus van die levens- en kunststijl die na de oorlogen tegen Napoleon het ideaal zag in een rus tig, eenvoudig en burgerlijk gezins leven in de stad of op het platte land. Ook van dit werk geeft een ten toonstelling een instructief overzicht, maar het bijzondere karakter van deze tentoonstelling bestaat daarin dat men het oeuvre niet in een enkel museum bij elkaar heeft gebracht, doch dat men het juist daar ter plaatse opstelde, waar het is ont staan. Zodoende is de weergave van Gauermann's werk verdeeld over drie plaatsen op het platteland van de provincie Neder-Oostenrijk. waar hij heeft geleefd en gewerkt. Een eerste gedeelte kan men bewonderen in de oorspronkelijke boerenhoeve van het dorp Miesenbach. waar hij werd geboren en het grootste gedeel te van zijn leven heeft doorgebracht. Een ander gedeelte van zijn werk is een paar kilometer verder opgesteld in een huis bij de oude zogenaamde „Postmühle", omdat Gauermann dit motief herhaaldelijk uitkoos als ach tergrond van zijn schilderijen. Ten- slotje moet men een bezoek brengen aan het klooster Mariahilfberg in het dorp Gutenstein waar in de gangen en vertrekken een aantal van zijn doeken is tentoongesteld en waar tevens een overzicht wordt gegeven van de Biedermeier-tijd. Ook uit deze drieledige tentoonstel ling blijkt dat men het werk van Fr. Gauermann totnutoe veel te onvol ledig heeft gekend. Vooral is het dui delijk geworden hoezeer deze Oosten- Het vierjarig zoontje Godefridus van de famine Van Bladel uit Mier- lohout is gistermiddag de verstik kingsdood gestorven. Het kind wilde in een viskist gaan zitten, die op een bank in de tuin stond. Daarbij kan telde de kist. Het jongetje raakte met het hoofd bekneld tussen de twee kleppen van de kist, die bij de val tegelijkertijd moeten zijn dichtgesla gen. Een „Thor"-raket, die een kern bom in de ruimte moest brengen voor een ontploffing op grote hoogte, is hedenochtend op dc lanceerplaats van het eiland Johnston in de Stille Oceaan vernietigd en verbrand, on middellijk na het afschieten. Een woordvoerder van de Commissie voor Atoomenergie verklaarde, dat zich geen kernontploffing had voorgedaan ondanks de vernietiging van de ra ket. De proef zou oorspronkelijk maan dag zijn gehouden, maar werd twee maal uitgesteld wegens ongunstig weer. Dit is de derde mislukking. Bij de vorige pogingen om een kernboni op grote hoogte te brengen werden de draagrakeUen in de vlucht vernie tigd nadat een mechanisch defect was geconstateerd na de lancering Op 9 juli gelukte ae derde proef in de serie volkomen. De semi-profclub V.S.V. heeft tij dens de jaarlijkse algemene ver6a dering met grote meerderheid van stemmen besloten in het betaalde voetbal te blijven uitkomen. De fi nanciële positie van de club is, zo deelde men ter vergadering mede, ni*r, rooskleurig maar men hoopt nog in de loop van het seizoen geldelijke steun te verkrijgen. Een woordvoerder van het hoofd kwartier van de vice-premiers Bel- kacem Krim en Mohammed Boedjaf. tegenstanders van Ben Bella, heeft vanochtend verklaard, dat de gevech ten. die gisteren in Constantine zijn geleverd tussen aanhangers van de Algerijnse voorlopige regering en die van de beweging van Bon Bella, on geveer dertig mensenlevens hebben gekost, terwijl enkele tientallen per sonen werden gewond. In een namens Belkacem Krim, Boediaf en „vele verantwoordelijke nationalisten" uitgegeven communi que wordt de bevolking van geheel Algerije opgewekt in de straten te demonstreren als eerbetoon voor de slachtoffers van Constantine. Ook Jouwee vrouw naar Nederland Volgens de correspondent van het Franse persbureau AFP in Hollandia zal ook de tweede vice-voorzitter van de Nieuw-Guinearaad, de heer N. Jouwe, zijn vrouw en kinderen naar Nederland sturen. Mevrouw Jouwe is een Indo-Euro- pese. Irt Bentveld woedtzoals men weet. thans een internationale harp week gehouden. De harpiste Eugenie Loudon uit Brabant vond het leuk op haar Ierse harp een Iers slaapliedje voor een baby te spelen. Het kindje sliep onmiddellijk als een roos! Voor liet laatst in oude samenstelling De raad van Zoeterwoude kwam gisteravond in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. A. Detmers. De geloofsbrieven van de op 30 mei j.l. gekozen raadsleden werden alle in <»rde bevonden, zodat beslo ten werd allen als raadslid toe te laten. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de heer Groen, waarin deze mededeelde, dat hij zijn benoeming tot lid van de raad wel degelijk had aangenomen. In de vorige vergadering had de burgemeester gezegd, dat dit niet het geval was. Naar aanleiding van dit schrijven deelde de voorzitter mede. dat hjj een onderhoud heeft gehad met de heer Groen, waarbij de laat ste heeft toegegeven, dat het mis verstand aan zijn kant was. De heer Groen had wel het bericht van ont vangst van zijn benoeming ingezon den, doch niet zijn geloofsbrief, zo dat ingevolge de kieswet moest wor den aangenomen, dat de benoeming niet was aangenomen. B. en W. stelden voor een gedeel te van de tuin achter het raadhuis te verhuren aan de jeugdbeweging in de parochie van de H. Kruisver heffing om daarop een houten jeugdhuis te bouwen. Aanvankelijk luidde het voorstel te verhuren voor 5 jaren, doch bij nadere overwegin gen werd dit gewijzigd in 15 jaren, tegen een huur van f25 per jaar. Wat het voorstel van B en W. tot aankoop van enkele perceeltjes grond voor de verbetering van de Uiterdijk betreft, zei de heer van Mil, dat de totale kosten van deze verbetering, rond f 54.000, erg hoog waren. Hiertegenover staat wel een bijdrage van de cultuurtechnische dienst, doch dan is het nog erg veel voor dit kleine stukje weg. Spreker vroeg zich af of bovendien de brug &1EFSTUK van f3.- stuks TARTAAR voor f 2.75 f 0.96 50 L Gehakt f 0,90, 2 pond f 1.50 Paling rookworst f 0.90, 2 pond f 1.50 DOORREGEN LAPPEN, vanaf '1— MAGERE LAPPEN, vanaf f 140 BORST. EN LENDELAPPEN ROSBIEF vanaf f 1.80, f2.— RUNDVET f 0.40 200 gram BREDE WORST f 0.36 200 gr. PEKELVLEES f0.65 DIT ALLEEN BIJ Morsstraat 26 - Leiden - Telefoon 26592 200 gr. ROOKVLEES 200 gr. ROSBIEF f 1.05 f 0.95 200 gram HAM f 0.95 de GEMEENTEBEDRIJVEN te VOORSCHOTEN kan ien geplaatst een Het bezit van het Gawalo-diploma strekt tot aan beveling. De bezoldiging kan naar gelang van leeftijd en ervaring oplopen tot f413.27. exclusief prestatie beloning, 4 vakantietoeslag en 2% huurcom- pensatie. De gemeente is aangesloten bij het I.Z.A. Zuid- Holland. Sollicitaties binnen 14 dagen aan burgemeester en wethouders bij de weduwe van Leeuwen clan ook niet vernieuwd moet worden. Moet het met de Geerweg en de Westeindseweg op dezelfde manier gebeuren? De voorzitter zei, dat juist omdat het hier een klein stukje weg be treft deze zaak meet worden aange pakt. Het een sluit het ander toch niet uit. Wat de brug bij de weduwe van Leeuwen betreft, zei spreker, dat deze opmerking gemaakt had moeten werden in 1961, toen besloten werd de nieuw aan te leggen weg in het verkavelingsgebied Noord-Aa over te nemen. De heer van Leeuwen vroeg of by het leggen van deze nieuwe weg in de Noord-Aa ook rekening wordt gehouden met de waterleiding naar Gelderswoude. De voorzitter ant woordde hierop, dat de weg eerst moet beklinken, de waterleiding zal dan in de berm worden gelegd. De voorstellen tot aankoop van de benodigde gronden en het verbete ren van de Uitterdijk werden ver volgens met algemene stemmen aan genomen. Aan de Stichting Bejaardenzorg werd met algemene stemmen een jaarlijks subsidie van f25 toegekend. De speeltuinvereniging „Het Cen trum" ontving over 1962 een subsidie van f 650, terwyl aan de Kath. Re- classeringsvereniging te Leiden, naast het algemene subsidie van een halve cent per inwoner, nog een sub sidie kreeg voor elke persoon uit Zoe terwoude, met wie de vereniging in enig jaar bemoeienis heeft gehad. Op het verzoek om subsidie van de Stichting Interlocale woningruil Centrale werd afwijzend beschikt. Hierna ging de raad in geheime zitting. Na heropening van de ver gadering werd besloten aan Ged. Staten te berichten, dat de ontvan gen ontwerp regeling vergoeding autotoelagen aan de burgemeesters voor deze gemeente niet van toepas sing is, omdat de gemeente een auto bezit, waarmede de burgemeester zich verplaatst. De voorzitter zei dat dit waar schijnlijk de laatste vergadering is van de raad in zijn oude samenstel ling. Hy dankte de leden, die in de nieuwe raad niet meer zullen terug keren voor hun werk als raadslid en voor de aangename samenwerking. Leidde Concourscommissie Wed vlucht met oude duiven vanaf Ruf- fex Aantal vogels 534. gelost te 6 15 uur met n.o. wind, afstand 750 km; le duif te 18.17.29 uur. A. v. d. Meys 1; M. V. d. Wiel 2-12-21; W. Siera 3; G. Oude Elfrink 4-14. M. de Lange 5-16; C. v. d. Berg"6-8. H. v. d. Vecht 7; L. Steenvoorde 9-15-26; R. P. de Graaf 10-24-43; J Berg 11; H. v. d. Wal 13; D. Brouwer 17; J. Knijnen- burg 18; J. Drenth 19; L. Bax 20-48; M. Noordervliet 22: F. Heemskerk 23; J. Schlimmer 25: G. v. Albada 27; J. Passchier 28; C. Zwaan 29; J. v. d. Niet 30; Chr v. d Pluym 31-46; J. de Weerd 32; L. Gijsman 33; J. v. d. Wal 34; J. Borsboom 35; W. Gijsman 36-41; G. v. Stein 37; A. Dijsselbloem 38; J. v. Alphen 39. H. Kiel 40; P. Teske 42; T. den Hoed 44. B. Hoo- gervorsr 45: J. v. d. Assem 47; A. v. Noord 49; M. Reyerse 50. P.V. „de Reisduif" Leiden Wed vlucht vanuit Duffel op 15 juli '62. In concours 224 duiven. Gelost 10.30 uur met. z.w. wind en regen. Eerste 12.36.42 uur. 1-9 P. Mooten; 2 J. den Dunne; 3 A. Siera; 4-10 N. v. d. Dop; 5-7 S. Koster; 6 F. W. Bouwman: 8 H. de Haas. Tevens wedvlucht vanuit Orleans. Gelost 8 uur z.w. wind eerst 15.11.48. 1 H. de Haas; 2-3 F. W. Bouwman; 4-5 T. v. Amsterdam; 6 L. Platteel. Leidse Concourscommissie Wed vlucht vanaf St.-Denis. Aantal vo gels 963, gelost te 6 uur met n.o. wind. Afstand 390 km; le duif te 11.41.44 uur. Dr. Venker 1; A. Cramer 2; R. P. de Graaf 3-13-34; C. v. d Berg 4-8-16-20; H. Moenen 5-7; J Schlimmer 6; M de Lange 9-11-37; J. den Dunne 10-42; Bink-v. d. IJssel 12; Knegt-Boon 14; J. Star 15; J. Barnhoorn 17-19; H, v. d. Lely 18-24; P. v. Wissen 21; M. Piterse 22; J. Borsboom 23; J. Passchier 25; Gebr v. Sehie 26: A. de la Rie 27; A. de Graaf 28-50: C de Ridder 29: P. Borst 30: W. Gijsman 31: Duindam- Noord 32; R. Lolkes de Beer 33; J. v. Mphen 35; M. v. d Wiel 36-46: J. v. d. Niet 38; G Oude Elferink 39; A v H-mert 40: R. Pet 41; H. Brandt *8; P. Hansen 44; M. Joneeleen 45; 'r. v. Amsterdam 47-48; J. Staffeleu Dode door alcohol De 30-jarige motorrijder A. de Graaf uit Warffum is het slachtoffer geworden van een dodelijk verkeers ongeval. dat werd veroorzaakt door een dronken chauffeur Deze reed 's avonds laat in een bestelauto van Usquert naar Baflo. Hij kwam daar bij teveel aan de linkerkant van de wee en reed frontaal in op de motor rijder. De heer De Graaf en zyn duo- passagier Slkkema, eveneens uit Warffum. werden zwaar gewond naar het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen vervoerd Daar is de heer De Graaf na aankomst overleden. De be stuurder van de bestelwagen is in het politiebureau in Warffum in ver zekerde bewaring gesteld. WASSENAAR Afscheid ds. Beker In verband met het vertrek van ds Beker en echtgenote naar de Ne derlandse Protestantse gemeente te Genève wordt aan alle belangstel lenden gelegenheid gegeven van hen afscheid te nemen op vrijdag 3 aupustus 's avonds tussen 8 uur en half 10 in het Deylerhuis. Op zon dagavond 5 augu«tus zal ds. Beker zijn afscheidsprediking houden in de Dorpskerk. PAA- vliegtuig bijna verongelukt Een Boeing-707 van Pan American World Airways is vanmiddag met 79 passagiers aan boord veilig op Schip hol geland, nadat het enkele minuten tevoren boven Winterswijk byna was verongelukt. Volgens de eerste be richten liet de gezagvoerder zijn ma chine plotseling steil naar beneden duiken teneinde een ander toestel te ontwijken. Het gevolg was dat vrijwel alle passagiers builen of verwondingen opliepen. Zij werden tegen het pla fond geworpen, terwijl •gelyktijdi? alles wat los zat door de cabine vloog. Op Schophol werd een deel der passagiers per brancard uit de ma chine gedragen en met ambulance- wagens naar het geneeskundig cen trum op de luchthaven gebracht. De stewardess liep het zwaarste letsel op. In de wachtkamer van de Ica-hal konden de passagiers, die lopend het vliegtuig konden verlaten, van de eerste schrik bekomen. De 26-jarige zakenman R C Hellwig uit St- Louis (Amerika', die op zijn hoofd een bloedende schram van zeven cm. had opgelopen, vertelde dat ook het luchtverversingssysteem onklaar was geraakt. „De chaos in bet vliegtuig was verschrikkelijk", zei hij. „maar men kon niet van paniek spreken". Volgens hem was het toestel in en kele seconden ten minste duizend voet naar beneden gedoken. BEURSOVERZICHT j OLIES VAST Amsterdam, 26 Juli Terwijl er ln de.houding van Wall Street gisteren weinig verandering was gekomen wegens gebrek aan nieuws en aan stimulerende factoren, was de stemming vandaag in Am sterdam niet onvriendelijk. Hier en daar ontwikkelde zich iets meer af faire dan op de vorige dagen. Van middag kon de stemming als goed prijshoudend worden bestempeld. Dit gold zowel voor AKU op 360%, als voor Philips op circa f 160,-, Unilever op f 141,50. Daarentegen vielen Hoog ovens tegen. Deze waren gisteravond zes punten hoger en waren ook he denochtend nog aan de vaste kant. Vanmiddag echter liepen zij terug tot 548, een tweetal punten beneden gis teren. Daarna volgde een herstel tot 550. Zoals bekend, zijn certificaten Hoogovens de laatste tijd vooral zwak gestemd geweest op de ver wachting van minder gunstige resul taten. Een afzonderlijke vermelding ver dient Koninklijke Olie. In Amerika was Royal Dutch gisteren 3 8 hoger en vanmiddag lagen olies zelfs boven Amerikaanse pariteit op f 134,-. De gehele middag was er enige affaire in de oliehoek en wist de koers zich goed te handhaven: een verbetering van twee gulden ten opzichte van gis teren. De gehele week trouwens heb ben oliewaarden zich min of meer aan de vaste kant getoond. De Scheepvaart was vanmiddag in mineur. Er was wel iets meer affaire maar dit betekende alleen dat het aanbod was toegenomen. Men bracht dit in verband met de ernstige moei lijkheden waarin een tweetal West- duitse scheepswerven in de omgeving van Hamburg zyn geraakt. De koer sen van de toonaangevende scheep vaartfondsen waren over de gehele linie lager dan gisteren. In de hoek van de Cultures was het doodstil. Over het algemeen valt deze week voor deze fondsen enige afbrokkeling te constateren. Nederlandse Staats fondsen trokken enige belangstelling en waren iets beter gedisponeerd. Donderdag 26 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— VeeP 7net vele eu liele IVAN HOUTEN MARKTBERICHTEN LEIDEN. 26 Juli, Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling; zwarte bessen 1.30- 1.72, aardappelen 17-25, andijvie 15- 25, doperwten 70-90, snijbonen 1.05- 1.40, stambonen 1.65-2.20, tuinbonen 12-19, rodekool 11-17, postelein 15-28, spinazie 10-24, komkommers 10. to maten 25-48 per 100 kg. perziken 15- 39, bloemkool A 15-49, komkommers A 10-17, sla A 3 50-7 60 per 100 st., bos- peen 10-21, kroten 9-16. BARNEVELD. 26 Juli Coop Ve in wse eterveiling: weekaanv 1.200 00 stuks, waarvan 326.040 ln velling wer den gebracht. Handel rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 42 47 gram f 4.70-5.91, van 47 55 gram f 6.01-8.16, van 55 60 gram f 8.30-9.09. van 60 65 gram 4-9.25-10.22, van 65 69 gram f 10 26-10.50 Eierveiling S.B.E aanvoer 501.967 stuks, handel rustig Prijzen per 100 stuks: eieren van 37 38 gram f 3.89-4.04, van 47 55 gram f 6.77-7 96. van 56 60 gram f 8.10-9.21, van 60 65 gram t 8.99-10.01, van 64/73 gram f 7.25-8.40 (eendeeleren i Eiermarkt: aanvoer 2.100.000 stuks, handel traag. Prijzen per 100 stuks: eieren van 59 65 gram f 9 50-10.50. alg. prijs 9.90, kiloprijs f 1.61 basis 61% gram. I GOUDA, 26 Juli Op de kaasmarkt te Gouda zijn vandaag 171 partijen kaas aangevoerd, le kwal noteerde f 2.21-2.27. 2e kwal. f 2.10-2.20 en extra kwal. f 2.28-2.52, alles per kg. De han del was flauw. o> bo 0 Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 100% 100 ,v Ned '59 4% 100% 100 A Ned '60-1 4% 100% 100 A Ned '60 11 4%' 100,»* 100 ft Ned '59 4% 98% 98% Ned '60 4% 98,% 98% Ned 61 4% .A.. 98,»* 98% Ned '53 3% 92% 92% Ned Gb obi 3% 79 Ned '47 3% 88% 88 ft Ned '51 3% 94% 95 Ned '53 I-II 3% 92 fj 93 Ned '56 3% 91% 92 Ned '48 3V4 84% 85 Ned bel cert 3V4 85% Ned '50 I-II 3% 84% 85 Ned '54 I-II 3% 87% 87% Ned '55 I 3% 87% 87% Ned '55 n 3% 90 90 Ned '37 3 89% 89% Ned G.b obi '46 3 89% 89% Ned dol In '47 3 86 86% Ned Inv cert. 3 98,% 98 ft Ned 62-64 3 99% 99% 98 98 Indië "37 A 3 93% 93% Ned won b 1 '57 6 106% 106ft Ned w b.l '58 4% 99ft 99 ft ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 102"» 102 Ver. HVA-mij. 113 113% AK.U 359 360% Deli Mij cert. 131.—* 131 Hoogovens cert. 549% 549% Philips gem bez. 158.45 160 Unilever cert. 141.40 14250 603 611% Kon P (50 d. f 20) 131.90 134.30 Holl. Amer. Ujn 123 122% Java China Pak 126 127% K.L.M 53.— 54 Kon Ned St.boot 140% 139% Kon Paket MI). 131 130 Stoom Mij Ned 132% 132 Niev Goudr cert. 111 109% v. Ommeren cert 250% 248 Kon. Rott Lloyd 131 129% N. Scheepsv Unle 125* 123% b NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.leningen A'dam '47 (3%) 3 93 93% Idem 48 (3%).. 93 93', R'dam '52-1 (4%) 98 td -37 I-II (3%) 93'4 93', Z-Holl '55 4%.. 95ft Bankwezen Bb N Gem. 58 6% 103103% ld NWB'52 4 V496ft BVG rsbr f500 203% 204 BVG rsbr '52 139% Industr Obligaties Philips Doll *51 86% 86% VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen vorige Slotkoers koers v. heden. A'dam '53 3 104 102% A'dam '51 12% 86 85 A'dam 56 12% 80% 80 A'dam '56 II 2% 91 91% A'dam *56 III 2% 91% 91% Eindhoven '54 81 81 Enschede '54 2% 80% 88 Den Haag*52 12% 88% Idem II 2% 88% R'dam *52 12%.. 88'- 88% Idem n 2% 9i% 90 Idem '57 2% 88 88% Utrecht '52 2%.. 93% 94% Z.-Holl. 1957 2% 86 84% Zuid-Holl. '59 2% 102% 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f50.-.. 175.50 175 50 Robeco 200.— 200 Unitas f50.- 465 465 Ver. Bez. v. 94 f50 125.— 125 50 Amst Bank 370 369 Cultuurbank 30% 30% Holl. Bank U eert 212% 212% Ned. Handelmij. 335 335 Rott. Bank 335% 335 Twentsche Bank 307% 307 Senembab 326 326 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 520 523 Berkei's Pat225 227 Borsumij-Wehry 69% 65% Calvè Delft eert. 709 705 Electrolasmy 356 K. Pap. v. Gelder 308 306 i K. Ned. Grofsm. 168 168 I Holl. Constructie 436 i Ing. bur. v. B.ni). 205 298 Internatio 187% 188 Int. Kunstst. Ind. 80 b v. Kemp. en Beg. 150% 154% Leidse Wolspj-y 407 402% Müller en CoNJ3. 347% 345% Ned. Kabelfabr. 501 500 Philips pref56.— 56.30 Rott. Droogd. MU 445 446 Sikkens Groep 740 741 Ver. Touwfabr. 382 383 Walvisvaart 100 98'- Wernink's Bet miJ 190 192% Wilton Fel) en oord 272% 276 v. Wijk - Heringa 87x 85 x Zaalberg 125%b 125% I Mijnbouw en petroleum Biüton 2de r429% 4291-. Kon Petr (f20) 131.— 132.50 Amerik. fondsen Canad Pacific R 22% Intern Nickel 58% 58% Anaconda 41 40 ft Bethlehem Steel 33% 34 Cities Service 48% 48% General Motors.. 48% 49% Kennecott 68 67% Republic Steel 39% 39% Shell Oil 31% 31% Union Pacific 28% 28% Un States Steel 45% 46 Bieden Laten 1 Ex-dividend d 1 Exclaim e

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11