Het Wonder kunst van in de beeldende zestien eenwen Hollandia realiseert zichdat de overdracht nu snel nadert f Dia-verzameling in WARMOND IJ Aantrekkelijke bazaar van Tesselseliade-Arbeid Adelt Vlieland vol Aartsbisschoppelijk Museum Utrecht: Lagarde naar S.C. Enschede BEURS VAN AMSTERDAM RIJKE MONOGRAFISCHE TENTOONSTELLING De inwoners van Hollandia zijn vandaag: gewaarschuwd, dat „onder de huidige omstandigheden" de nood zaak kan ontstaan, dat de stad to taal verduisterd wordt en het licht zonder voorafgaande waarschuwing kan worden uitgeschakeld. Bij lucht alarm moeten automobilisten rijden piet stadslichten. De „Zuiderkruis", die vorige week Nederlandse militaire versterkingen m Nieuw-Guinea aan land heeft ge zet, zal terugkeren naar Hollandia. Het schip was reeds via Biak en Ma- nokwari op weg naar Nederland. Za terdag wordt het weer in Hollandia terugverwacht. Het zal daar een aan tal passagiers opnemen, die naar Ne derland willen repatriëren, boven het aantal, dat reeds aan boord was. Inmiddels waren vandaag in Hollan dia de winkels overvol met mensen, die koffers kopen met het oog op het aanstaande vertrek van vrouwen en tinderen. Enkele Chinese winkels paren reeds uitverkocht. Met een soort galgenhumor trach ten de mannen zich voor te stel len hoe het leven in Nieuw-Guinea zal worden. Een van de vragen, die daarbij wordt opgeroepen, is wie de dagelijkse maaltijden zal berei den, aangezien ook Hollandia wei nig gelegenheid tot eten biedt met zijn enkele hotels en eethuisjes. Een aantal vraagstukken, de eva luatie betreffend, is nog in studie, een financiële tegemoetkoming voor de gezinsscheiding, of in de ga rantie voor meubilair ook een ver goeding voor de auto's in Hollan dia onmisbaar kan worden opge nomen, als die moet achterblijven en hoe het zal gaan met de kleine zelf standigen, die niet in staat zijn de overtocht voor hun gezin te bekos tigen. Afgezien van de moeilijke keus, iraarvoor de ambtenaren van het gouvernement thans zijn gesteld, heeft het besluit van het gouverne ment tot evacuatie, hen thans defi- J. C. Visser benoemd Bij K.B. is de heer J. C. Visser te Voorschoten, thans hoofd van de af deling voorlichting van het minis terie van Sociale Zaken en Volksge- rondheid, benoemd tot voorzitter van de Raad van Arbeid in Dordrecht. )e benoeming gaat in op 1 septem- «r. LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 25 JULI 1962 LAATSTE BERICHTEN BEKRONINGEN VOOR: Charlotte van Pallandt en Lucebert Op Biennale Carrara De drie sculpturen, die de Nederl. beeldhouwster Char lotte van Pallandt uit Noord- wijkerhout op uitnodiging heeft ingezonden naar de derde al ternation. biennale voor beeld- iouwkunst in Carrara (Italië), zijn bekroond met de derde irijs, een blok marmer waarin een gouden plaquette is aange bracht. Deze Biennale heeft als 2.45 doel een indruk te geven van Je stand van de internationale beeldhouwkunst vandaar dat de inzending uitsluitend op uit- ïodiging kan geschieden en vil voorts het gebruik van mar mer in de beeldhouwkunst sti- uuleren. De inzending van Charlotte D. ba ronesse van Pallandt bestaat uit de vorig jaar in Rome door haar ver- [DE! vaardigde, in brons gegoten, kop van 33gj ie Russische regisseur Sjarov en twee peine bronzen plastiekjes, 'n staand tn een liggend vrouwelijk naakt. Dit succes /an mevrouw Van Pal- andt, die in Nederlan tot de aller- besten in haar vak gerekend wordt, is temeer opmerkelijk omdat het be- naald is in het mekka der beeldhouw lunst, Italië. In de Nederlandse in tending is voorts werk van Wessel Couzyn, Tajiri, Nico Jonk, Jaap Mooy en Jos Wong. De expositie rordt gehouden in de Academie van beeldende kunsten te Carrara. De inzendingen zijn overwegend Jnon-figuratief. 5 Aan de internationale biennale ran beeldhouwkunst Is ook een af deling grafiek verbonden. Uit een zo ijjm, juist door de graficus Lucebert in wrgen (N.-H.) ontvangen telegram ijkt, dat hij in deze sector de eerstë ijs heeft behaald met zijn inzen- ng van twee bladen, „Spook" en Boerenmeisje". De Nederlandse gra- liek-inzendingen bevat voorts werk ran Anton Heijboer, Pearl Couzijn Perlmuter en Marietta van der Poest -Clement uit Parijs. MARKTBERICHTEN WOERDEN. 25 Juli Kaasmarkt: anvoer 127 partijen. Noteringen: le kwal f 2.24-2.27, 2e kwal f 2.18-2.23 en tttra kwal. tot f2.50. Handel kalm. RIJNSBURG. 24 Juli Bloemen- reiling: Colvillei 410-580, Amanda 500- >80, Inpressine 11.— tot 12.—, Charm 560. Dahlia Kochelsee 450, Gerrie Hoek <50, Glorie van Heemstede 460. Talma TO-100, Tuinanjers 90-120, Campanula 900-980, Scablosa 300-320. Esther lead crème 430. Gaillardla 280-290. ffirral Supreme 620, Gladiolen ge mengd 16.Allard Pierson 600-630, Diverse Anjers 380-700 per 100, Gode- tia 20-28, Flox 30-38, Segetum 17-25, ld. bont 18-28 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 24 Juli Groenteveiling: waspeen Al 3.60-5. A2 2.60-3.40, BI 4.80-6.80, bloemkool (6 per bak) Al 34-55, A2 21-37, (8 per bak) Al 31, A2 11, B2 14, bospeen 21- 34, andijvie 10-21, sla 5.40-5.80, tuin bonen 16-30, rodekool 18, kroten 4.40- 4.50, boskroten 9-10, uien 5.50-5.70, ld. per 100 kg 13-16, snijbonen 1.30, rabarber 9-13, peterselie 2-5, selderij 5, aardbeien (bakjes van 200 gram) 43. nitief doen beseffen dat de over dracht van het Nederlandse gezag snel nadert. Tot voor kort was er nog een niel-onbelangrijke groep, die zich tegen deze gedachte verzette. Het charteren van vliegtuigen voor het afvoeren van vrouwen en kinderen heeft ook bij deze groep het laatste restje optimisme weggenomen. De reacties van de Papoea's op de laatste ontwikkelingen zijn nog moei lijk te peilen. Tot dusver hebben verreweg de meeste Papoea's-afge vaardigden in de Nieuw-Guinearaad zich uitgesproken voor zelfbeschik kingsrecht, daarbij doelende op zelf standigheid van West-Papoea. Welke gevolgen de evacuatie van vrouwen en kinderen van Nederlanders op hun houding zal hebben, valt nog niet te zeggen. Wel doen de laatste dagen in Hollandia nieuwe geruchten de ron de. dat een aantal Papoea-leiders thans overweegt om binnenkort for meel in een motie in de Nieuw-Gui nearaad de uitroeping van „Papoea- barat" West-Papoea te eisen. Oefening De Warmondse Vrijwillige Brand weer hield gisteren een oefening, waarbij gebruik werd gemaakt van een onbewoonbaar verklaarde woning aan de Melmansdam. De brand, die daar gesticht werd. greep zo snel om zich heen, dat het aangrenzende per ceel, dat ook onbewoonbaar verklaard is. maar nog bewoond wordt, door het vuur bedreigd werd. Het verwekte begrijpelijk enige pa niek onder de bewoners, daar er nog drie kinderen boven lagen te slapen. Gelukkig kon het vuur beperkt wor den, maar er was wel waterschade. Door (le vrouw voor de vrouw Onder voorzitterschap van burge- naar de verantwoordelijkheid van de Noordwijk stond gisteren weer in het teken van Tesselschade-Arbeid- Adelt. De jaarlijkse verkoopdag van deze bijna honderd jaar oude. maar niet temin springlevende Algemene Vrou wenvereniging, is ieder seizoen een gebeurtenis van belang in de bad plaats. Dat komt omdat deze bazaar iets aparts heeft. Er valt altijd wat nieuws te zien. Men proeft cr de liefde en zorg, waarmee al dit hand werk is gemaakt. M Juist dit element past volkomen op de bazaar in Noordwijk versche den metde mededeling. dat Vlieland biJ het verheven doel van de ver- nen, ook dit jaar verstek lieten gaan. enigïng: het steunen van on- en Hoe meer stands hoe gioter de at- minvermogende Nederlandse vrou- tractie voor de badplaats en hoe wen van alle gezindten uit beschaafd hoger de opbrengst voor het mens- milieu, bij de opleiding <ot een vrou- lie\er.de doel. v.elijk beroep of bij het ontwikke- Voor de tuinstad Haarlem had len van haar talenten. de praktijk zich een voortreffelijke Dc vrouwen van Tesselschade-Ar- l^oV|ie^^^ifiprdet<Sa.swerkBHs0n^ti bei.l Adelt woekeren met hun huts- ^!alll^tchvan dezegafdeling. Verder waren er allerlei nuttige zaken voor Vlieland heeft de deur voor de kam peerders op slot gedaan. Op de kade van de boten in Harlingcn staan bor geen kampeerders meer kan toelaten. Er zfjn reeds enige tientallen bezoe kers, die ondanks deze borden waren komen overvaren, weer terug gezon den. de conversatiezaal hadden omgeto verd tot een warenhuisje vol smaak volle en exclusieve artikelen op het gebied van handwerken en huisvlijt, uitgestald in een aantal keurige, grote stands, waarbij de afdelingen op de meest vriendschappelijke wij ze wedijverden om in kwaliteit en verscheidenheid zo goed mogelijk voor de dag te komen. Jammer, dat de afdelingen Am sterdam, Baarn en Den Haag, die voorheen met welvoorziene stands meester drs. F. K. Langemeijcr kwam de raad van Warmond in openbare vergadering bijeen. Afwezig met be richt van verhindering de heer J. van Vliet (KVP). Wederom aanwezig was de heer J. van Bladel (PvdA), die na zijn ziekte hartelijk welkom werd geheten. De heer Van Bladel dankte voor de hartelijke woorden en tevens voor de attenties, die hij tijdens zijn ziekte mocht ontvangen. Bij de ingekomen stukken was een brief van B. en W. van Hillegom be treffende toevoeging van fluoride aan het drinkwater. B. en W. van Warmond waren van mening B. en W. van Hillegom te berichten dat zij vóór fluoridering van drinkwater zijn. De heer Groenendijk «KVP» wilde graag aangetekend zien dat hij hier tegen om praktische en principiële redenen bezwaren had. Voorts was er een brief van het technisch adviesbureau van de Ver eniging van Ned. Gemeenten, betref fende een ingesteld onderzoek naar de riolering in de gemeente. Uit het debat bleek wel, dat het hiermede niet erg rooskleurig gesteld is. Toch waren de heren Willemsen en Van der Kroft van mening dat een verbe tering op een zo kort mogelijke ter mijn aangebracht zou moeten wor den. In aansluiting op het in 1956 geno men besluit tot een bijdrage a fonds perdu aan de Stichting R.-K. Paro chiehuis van 10% van de verbou- wingskosten van De Burcht, werd f 1500,verstrekt, zijnde 10r: van de thans gedane gedeeltelijke verbou wing. Vier inwoners hebben een verzoek ingediend om een bijdrage in de kos ten van het aanleggen van een dia verzameling over de geschiedenis en de ontwikkeling van Warmond. De kosten bedragen f 300.De initia tiefnemers zijn bereid de verzame ling aan de gemeente over te dragen, indien de gemeente deee bijdrage verleent. De heer Groenedijk juichte dit initiatief van harte toe. Ook de financiële commissie had geen be zwaar, In de vorige vergadering was er een vraag van de heer Van Vliet gemeente bij onbewoonbaar verkla ring van woningen, indien deze wo ningen voorlopig blijven bewoond. Gebleken is inmiddels dat de ge meente geen verantwoordelijkheid heeft terwijl bovendien uit een rap port van de gemeentearchitekt blijkt, dat een direct gevaar van instorting e.d. niet aanwezig is. Derhalve werd de termijn tot ontruiming van de woningen Schippersdam 6 en 8 voor een jaar verlengd. houcgeld en weten van hun kwar- De geloofsbrieven van de memv t daalders le maken, benoemde raadsleden werden in orde Hoe 2ij dat presteren. kon men bevonden. gisteren zien in het „Huis ter Duin", Tot slot richtte de voorzitter zich tot I waar de afdelingen Het Gooi. Haar de scheidende raadsleden, mevrouw lem en Rotterdam een gedeelte van Meskers-Hendriks en de heer Wey- ers. Hij sprak woorden van dank en waardering en hoopte, dat zjj de verrichtingen van de gemeenteraad nauwgezet zullen blijven volgen. Eert deputatie van het Am sterdamse Oranjecomité heeft dinsdag in Paleis Soestdijk aan Z.K.H. Prins Bernhard het re- ceptieboek aangebodendat werd samengesteld ter gelegen heid van de rijdende en varende receptie, welke het Koninklijk Paar in verband met zijn zilve ren huwelijksfeest 30 april in de hoofdstad heeft gehouden. Een 150-tal leerlingen van middel bare scholen in Amsterdam ver zamelde die dag ruim 20 000 handtekeningen langs de route. d2 tuin. zoals mooi bewerkte, wa terafstotende tuinkleden, planten- gieters. tuinschorten en verschillen de voorwerpen met bloemen en vi uchtendecoraties. Natuurlijk is dit slechts een zeer bescheiden greep uit het rijke assor timent van de Haarlemse dames. Heel interessant vinden wij de „haaienbek" om de pannen van het vuur te nemen. En wat zou men donken van de plastic hoedenzak, die opgehangen kan worden in de auto, maar waarin men evengoed de babyluiers of de vuile was kan opbergen? Het Gooi deed niets voor de zus- terafdelingen onder. De stand van deze afdeling muntte uit in een grote verscheidenheid van goederen, stuk voor stuk juweeltjes van huis vlijt. Handwerken en kunstig ver sierde huishoudelijke artikelen do mineerden hier. Ook waren er prak tische zaken, zoals een box-zak en vliegenkappen, die by onze ooster buren willig aftrek vonden. Smokjurkjes en babykleding wa ren wederom de specialiteiten van de Maasstad. De zakelijke inslag van de dames uit Rotterdam verloochen de zich aan deze stand niet. Wist u dat Amerikanen dol zün op de smaakvol bewerkte kledingstukken? Aan de schepen van de Holland- Amerikalijn heeft Tesselschade-Ar- beki Adelt goede klanten Het internationale Karakter van Nederlandse grootste havenstad de monstreerde zich in geldbuidels in verschillende nationale kleuren. Verder waren er rugkussens met elk gewenst automerk, hoezen voor golfsticks, een aardige verjaardags kaars, waarop de kleuter zijn leef tijd kon aflezen, en allerliefste speel goeddieren ook de andere afde lingen waren hierin gesorteerd die meteen het. hart stalen van de jongste bazaarbezoekertjes. Dat er vandaag of morgen ergens eea Tesselschade-menu op tafel komt, is zeker niet uitgesloten, want enkele dames hadden een speciaal kookboek samengesteld, dat aan el ke stand te bekomen was. Zeer dankbaar was men de heer en mevrouw Tappenbeck, die ook nu weer voor de bazaar geheel be langeloos de conversatiezaal van hun" hotel beschikbaar hadden ge- stedl In de morgenuren heerste er reeds grote drukte aan de stands, waar de dames met een voorbeeldige con- currentietjver al dit moois aan de vrouw en ook wel aan de man trachtten te brengen. Ongetwijfeld zullen 7,ij cr In ge slaagd zijn een flinke som aan het fonds van Tesselschade-Arbeld Adelt toe te voegen. DHC is uit de financiële nood. maar is ook zijn eminente doelman Piet Lagarde kwjjt. Deze gaat over naar Sportclub Enschede voor on geveer f 75.000. Natuurlijk betekent het heengaan van Lagarde een belangrijke ver zwakking voor de Delftenaren, maar deze hebben in de 19-jarige Jensen een veelbelovende opvolger van La garde. BEURSOVERZICHT J LAGER EN STIL Amsterdam, 25 juli Het wordt afgezaagd om dagelijks te rapporteren dat de omzetten aan de Amsterdamse effectenbeurs tot een minimum zyn ingekrompen. Er heerst een volkomen gebrek aan orders. De enige troost is dat het aan de bui tenlandse beurzen niet veel beter is gesteld. Zelfs in Wall Street lieten de koersen gisteren slechts zeer kleine fluctuaties zien en was het voor de ticker een makkelyke dag. Uiteraard bespreekt men in de beurszaal in tensief de oorzaken van de afwach tende houding, die de beleggers aan nemen. men komt dan vanzelf op de situatie in Amerika, waar president Kennedy de in het uitzicht gestelde belastingverlagingen nog even wil uitstellen. Als een goed ding be schouwt men hier het feit dat aan de buitenlandse beurzen, met name in Londen en New York, de aande len van goudmyn-ondernemingen zyn gedaald, nadat Kennedy de ge ruchten over devaluatie van de dol lar via de Telstar had tegengespro ken. Ter beurze van Amsterdam komt de fluctuatie in de koers van goudaandelen nimmer tot uitdruk king om de eenvoudige reden, dat aan het Damrak geen goudaandelen zijn genoteerd. Het Dow Jones-cyfer ls gisteren ruim 3 punten gezakt. Dit had zijn weerspiegeling o.a. in de koersen van de Nederlandse fondsen die flauw gestemd waren. Zo werd ook hier vanmiddag over de gehele linie een dalende richting geconstateerd voor de grote concerns, het sterkst wel voor Hoogovens die 12 punten ver loren tot 548. Philips was f 2.lager. Unilever eveneens circa f2.terwyl AKU bijna 6 punten kwytraakte. Alleen Kon. Olie wise zich goed te handhaven op f 132.00. Wat de andere afdelingen betreft, was de scheepvaartmarkt weer vol komen ongeanimeerd en nauwelyks prijshoudend. Ook op dit lage niveau komen geen kopers tevoorschijn. De cultuurfondsen waren volkomen verlaten. Wat de lokale industrieën betreft, hier viel de stemming erg mee. Van een algemene inzinking was geen sprake. Het koersniveau bood goede weerstand; er werden slechts enkele stukken omgezet. Ook de Nederlandse Staatsfondsen wa ren ongeanimeerd en prijshoudend. Vandaag was de inschrijving op de 6% obligaties ten laste van de Bel gische intercommunale gas- en elec- triciteitsmaatschappy. Deze intro ductie is een onderdeel van de lening van 1 miljard Belgische franken die ln België in mei pari is uitgege ven. WISSELKOERSEN Amsterdam, 25 juli Londen 10.084—10.084: New York 359,7„359.(1; Montreal 3.331 3.33% Parijs 73.354—73.404; Brus sel 7 224—7.23%; Frankfort 90.114 —90.164; Stockholm 69.81—69.86; Zürich 83.184—83.234; Milaan 57.904 —57.954; Kopenhagen 52.004 —52.054: Oslo 50.30 4 —50.35 4: We nen 13.93>4-13.944Lissabon 12.574 —12.59. EXPOSITIES van religieuze kunst uit bepaalde tijdperken of landstreken komen wel vaker voor. Maar zeldzaam, zo niet uniek, moet een tentoonstelling heten als die welke tot en met zondag 26 augustus te bezichtigen is in Utrechts Aartbisschoppe- lijk Museum. Onder het motto „Het Wonder" met als onder titel „Miracula Christi" is hier een collectie kunstschatten bijeengebracht, die niet minder dan 16 eeuwen omspant en waar aan een speciale reeks van onderwerpen, n.l. de wonderen van Christus, als verbindend element ten grondslag ligt. Niet alleen is hier sprake van een ongemeen rijke verscheidenheid van oog- verlustigende trezoren, maar vooral treedt de ikonografische betekenis van deze manifestatie duidelijk aan het licht. Manifestatie van unieke aard Reeds in het prille begin der hui dige tijdrekening hebben tal van on bekende kunstenaars op velerlei wij- gestalte gegev#n aan de door de vier evangelisten verhaalde wonde ren. Uit de meeste van deze vroeg christelijke verbeeldingen blijkt, dat de makers terdege de diepere sym bolische zin van deze tekenen, waar in de goddelijke almacht zich aan de mens openbaarde, hebben verstaan en doorgrond. OPWEKKINGEN Een van die wonderen, die voor de beeldende kunstenaars een onuitput telijke bron van inspiratie vormden ls de opwekking van Lazarus. Het oudste op deze expositie aan- Kostelijke ivoorsculptuurtjes (uit het Maasdal, uit Italië, uit Byzan tium». handschrift-verluchtingen als de bekoorlijk-decoratieve illustratie in 'n Koptische bijbel uit circa 1180 (met Arabische tekst links boven de figuur van de oprijzende dode»; een fraai miniatuurtje in Vincent de Beauvais' Miroir Historial in de charmante Très-Riches-Heures-stijl der veertiende eeuw, en voorts de op anekdotische details beluste „Ge- wandstudien". en „Gewandfiguren- meister" uit het Duitsland van om streeks 1470 bieden de ikonografisch- geinteresseerden «maar evengoed de belangstellende leek) volop stof tot genieten. Dat ook na vyftienhonderd ette lijke kunstenaars zich tot dit onder werp aangetrokken voelden, bewyzen hier grafische specimina van 'n Lu cas van Leyden, van Jan Lievens. en niet te vergeten een sublieme ets van Rembrandt. Voorts een kapitaal, weelderig met GENEZINGEN Andere nissen van diezelfde sarko- faag geven lapidair-beknopte zinspe lingen te zien op diverse wonderbaar lijke door de Verlosser verrichte ge nezingen. In deze rubriek zyn het wederom de ivoorwerkjes, die sterk de aan dacht trekken, en waarin tal van stylvariaties prachtig tot uitdrukking komen. Speciaal mogen in dit ver band genoemd zijn enige Milanese ivoren uit plm. 960, als de genezing van de bezetene van Gadara, uit wiens geopende mond de kleine ge- vlerkte boze geest ontsnapt, gereed om met zün mede-duivelen te varen in de op de voorgrond reeds gereed staande zwijnen. Dezelfde anonieme meester moet ook de meester zijn ge weest van de ivoren voorstelling, weergevend hoe Petrus in de bek van een vis een stater met de beeldenaar des keizers vindt. Onder de latere kunstenaars, die Christus' genezingen hebben ver beeld. zijn hier vertegenwoordigd een Verone.se «Genezing van de bloed- vloeiende vrouw, in zwierige Cinque- cento-trant geschilderd Rembrandt «diens vermaarde zg. „Honderdgul- Woensdag 25 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. den-prent"Rembrandts leermeester Pieter Lastman, en meerdere naam loze middeleeuwers BRUILOFT VAN KANA Dat de „bruiloft van Kana" reeds omstreeks 400 is voorgesteld, toont een edel Westromeins ivoor-reliëf begin van een reeks die op deze ten toonstelling uitbundig-ryk is gere presenteerd: in elpenbeen, in versie ringen van evangeliaria, hand schrift-illuminaties en schilderijen van oude meesters, van wie in 't bij zonder de feestelijke Tintoretto en de luisterrijke, eigenlijk meer „wereldse" Jan Steen «nrs. 91 en 94» 't meest verrassen. Vol van symboliek is «ook hierin) Jeroen Bosch «87». Andere wonderen, zoals de verme nigvuldiging der broden en de won derbare visvangst, zijn eveneens in rijke verscheidenheid op deze exposi tie te vinden! Genezing van de bezetene Gadara (Milances voorreliëf uit omstreeks 960). Vorige Slotkoers koers v. heden. Ned. '58 44 100% 100% Ned '59 44 1004 1004 Ned '60-1 44 100»* 1004 Ned '60 II 44 100 A 100 A Ned '59 4V4 98' i 98% Ned '60 44 97 li 98,'g Ned '61 44 97U 98,% Ned '53 34 92% 92% Ned Gb obi 34 78% b 79 Ned '47 34 88 r\ 884 Ned '51 34 94% 94% Ned '53 I-II 34 92% 92}* Ned '56 3 4 91% 91% Ned '48 34 84% 84% Ned bel cert 34 85% Ned '50 I-n 34 84% 84% Ned '54 I-II 34 87% 87% Ned '55 I 34 874 87% Ned '55 II 34 90 90 Ned *37 3 89% 89% Ned G.b obi '46 3 8911 894 Ned dol In. '47 3 85% 86 Ned Inv cert. 3 98,% 98J, Ned 62-64 3 994 994 Indië 37 3 984 98 Indië -37 A 3 93% 934 Ned won b.l '57 6 106% 1064 Ned w bJ '58 44 99 99,% ACTIEVE AANDELEN wezige stuk, dat dit voorval veraan- 1 figuren gestoffeerd tableau van Joa schouwelijkt, is een zilveren reliek- chim W i 11 e w a e 1, een voornaam doosje uit vierhonderd-zoveel, af komstig uit Castello di Brivio in Ita lië. De uiterst summiere voorstelling, die zich alleen op de hoofdzaak richt, verrast door haar kernachtige een voud, met als enige decoratie de palmboom achter de Christusfiguur (mogelyk te zien als overwinnings zinnebeeld) Van diezelfde tijd dagtekent 'n ivoren pvxis (reukzalfdoosje) uit Sy- paneel van „Palma il Vecchio", een groots doek van Scarsellino (omstr. 1600», een verfijnde olieverfschets van Rubens en tenslotte de Lazarus voorstellingen van enige sterk tot so berheid geneigde modernen, als Al- bert Servaes 1911 Karl Caspar, Joseph Hegenbarth (1957) en Carel Kneulman, wiens schier abstract brons (no 35) van het jaar 1958 da teert. De twee andere in het N.T. ver melde opwekkingen die van de rië, waaiop, nagenoeg voor het eerst, Aanvoeren: waspeen 64.000 kg. waar- leen (jer figuren herinnert aan het_,JH- van 37.000 kg voor de export en 15 000 woor£j van Martha tot Jezus (Joh. jongeling van Nain en die van het kg voor de Industrie, bospeen 4000 bos. 39); Heer, hij riekt al". Het dochtertje van Jairus zijn lang bloemkool 6000 stuks en sla 5000 krop g-e|jaar waarmee op deze uitlating niet zo veelvuldig in beeld gebracht. wordt gezinspeeld is in allerlei latere Het eerstgenoemde wonder is o.a. te weergaven, tot diep in de vijftiende herkennen in een der nis-versierin- eeuw, terug te vinden als een dank- gen op een laat-Romeins marmeren benut motief ter verlevendiging sarcofaag uit omstreeks 't jaar 390 loemkool 6000 stuks en sla 5000 krop TER AAR, 24 Juli Groenteveiling: kassnijbonen l.i5-1.40. ld. B 95-1.05. ld. stek 35-85. peulen 30-1.10. doppers <5. blauwschokkers 70-75. alles per kg. tuinbonen 95-2.05 per 10 kg. augurken -- Dl 75, D2 66. CD 39, E 44, alles p. kg. van het geheel. A.D. Amst. Rubber 1024 1024 Ver. HVA-my 114% 1134* A.KU 3644 359 Deli My cert. 132 131.— Hoogovens cert. 560 5494 Philips gem bez. 161 10 158.45 Unilever cert. 14340 141.40 601% 603 Kon P (50 A f 20) 132.10 131.90 Holl. Amer lyn 123% 123 Java China Pak. 1264 126 KLM 52.50 53 Kon Ned St.boot 1414 1404 Kon Paket Mij 1304 131 Stoom Mij Ned 132% 1324 Niev Goudr cert 110% 111 v Ommeren cert 250' 4 250% Kon Rott Lloyd 131 131 N Scheepsv Unie 126% 125* NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.J en Gem.Ieningen A'dam '47 (34)3 Idem 48 34).. R'dam '52-1 (44> ld '37 I-Il (34) Z-Holl '55 4 4.. Bankwezen Bb N Gem 58 54 id NWB'52 (44 BVG rsbr f 500 BVG rsbr '52 93 931 934 95A 2034 1394 93 93 1034 96,4 2034 1394 Industr Obligaties Philips Doll *51 864 864 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten vorige Slotkoers koers v. heden. 103 104 874 86 80% 804 91% 91 91% 914 80% 81 80 804 88% 88 88% 91% 89 88% 86 88 83 b 934 85 86 102 102% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 124 A'dam 56 1 24 A'dam '56 II 24 A'dam'56 in 24 Eindhoven '54 4 Enschede '54 24 Den Haag'52 124 Idem II 24 R'dam '52 I 24.. Idem II 24 Idem '57 24 Utrecht '52 24.. Z.-Holl. 1957 24 Zuid-Holl. '59 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunle f50.-.. 176 Robeco Unitas f50.- Ver. Bez. v. 94 f50 Amst Bank Cultuurbank Holl. Bank U eert. Ned. HandelmJJ. Rott. Bank Twentsche Bank Senembah Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumy-Wehry Calvè Delft eert. Electrolasmlj K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bmy. Internatio Int. Kunstst. Ind. v. Kemp. en Beg. Leldse Wolspj-y Mtlller en CoN3. Ned. Kabelfabr Philips pref. Rott Droogd Mij Sikkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Wernlnk's BetmU Wilton FeUenoord v WUk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Biliton 2der. Kon Petr (f20) Amerik fondsen 201 465 125 2694 30% 2124 338 3354 308 4 326 520 227 69 717 326 307 168 b 436 206 189 80 b 1534 409 4 3454 512 56 450 740 383 102 188 2704 175.50 200 465 125.— 370 304 2124 335 3354 307% 326 520 225 709 356 125 429 131 168 1874 1504 407 3474 501 56— 445 740 382 100 190 272 4 87x 125 4b 4294 131.— Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities 8ervlce General Motors.. Kennecott Republic 6teel Shell Ol) Union Pacific Un States Stee) Bieden o Laten g Ex-dividend d Exclaim o 224 584 41,V 34 484 484 694 39H 314 29 464 584 41 334 484 484 68 394 314 284 454

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9